Kořen
Jati Wood se ten koren jmenuje je tak 60 na 50 taky se mi to zda trochu drahe ale nevim
pokud není čas zajít ven,kde se vezme čas na údržbu akvária?

Mozna je to nejaky ustaleny termin, tedy to japonske drevo, ale prijde mi to, jako by nekdo mohl vedet z ceho to je, kdyz napisu ceske drevo. A ze u nas roste spousta druhu stromu, a v Japonsku predpokladam taky nebudou mit druh jen jeden

. Proste se obavam, ze Ti neumime odpovedet, protoze ze Tveho popisu temer nic nevime, nebo alespon ja ne.
A k te cene? Za to neporidis ani navstevu slabsiho mejdanu, takze jestli se Ti libi a neni to pro Tebe neco jako tyden hlady, proste ho kup bez ohledu na to, co bezne podobne stoji. Tenhle proste stoji tolik, usmlouvat se to neda, libi se Ti, tak se pak budes buhvi jak dlouho uzirat ze ho nemas kvuli temhle penezum? Ale kazdy clovek je jiny, takhle to beru ja a Ty se zarid podle sebe

.
japonský dřevo neznám , kořeny které se na nějaký čas naloží do rašeliny pak barví vodu do hněda , vypouští humidové kyseliny a další látky které mají ryby v domovské třeba amazonce jako běžné, což prospívá jejich zdraví i vybarvení , nevím jak je takový kořen do malawi vhodný
Taky mě to "japonský dřevo" zaujalo a při letmým dotazu u strejdy gůgla jsem odtušil že by se mohlo jednat o borovici, nebo javor.
jestli se ti líbí tak je to dobrá cena, i když pojem japonské dřevo sem ještě neslyšel - můžu se zeptat odkud to je? Jestli je to tzv amano finger wood - takový ten hodně členitý a kroucený, tak je to cena asi normální, jestli je to tlustej kořen z lesa nebo rašeliniště tak je to dost drahý. Ale jestli se ti líbí, tak bych to asi neřešil a vzal ho. Když nemáš čas si zajít k řece nebo do lesa, musíš počítat s tím, že to bude něco stát.
Tezko rict co je "Japonske drevo" nic jsem k tomu nenasel,ale vseobecne plati pokud je ocistene,bez kury,nehnije tak ho kup(pokud se ti libi)omyt,namocit ho at nasaje a klesne ke dnu,nebo zatizit,pripadne osliznuti ci plisne nejsou na zavadu,zmiznou sami nebo je neco sezere.

dekuji a prosim te nevis jaky je rozdil v korenech z raseliniste a korene z toho japonského dreva??
Těžko najít relevantní odpověd když ten kořen nikdo z nás nevidí jak vypadá , pokud se ti líbí tak do něj skoč , nebo za devět stovek natankuj palivo do přibližovadla a vyraž někam do přírody , kolem řek a potoků toho najdeš že budeš potřebovat další tři akva

Neviem, aké je to japonské drevo (a ani aké v Japonsku žijú akváriové rybky v prírode), ale keď bežne sú korene dĺžky cca 50 cm o čosi lacnejšie, napr.
www.akvariumonline.sk/…#/ Asi ide hlavne o to, či sa páči a hodí do akvária. Ak je to "to pravé", tak prečo nie?
mám podobný kořen a nikdy se ryba o něj neporanila,mám ještě ostřejší kámen a pohoda... ty taky nenarážíš do zdi,ryby to mají stejně

Těch 9 stovek je dost, ale záleží na tobě, jak moc se ti líbí a kolik si ochotný za něj dát. Přece jen je to originál, který budeš mít jen ty

0 27.02.2014 16:36 rastrot Zdravim chci se zeptat mám vyhlédnutý krásný kořen cca za 950 kc nevím zda cena odpovída velikost tak 60 na 50cm japonske drevo ale ma pomerne ostre hrany nemůžou se ryby poranit?dale jake to japonske drevo je a zda někdo nevi zda li cena odpovida jestli to není predrazene dekuji za odpovedi
bych trochu poopravil, nesmí plesnivět dlouho, ony si ryby rády zobnou trochy penicilinu o krevetách nemluvě
deck napsal: Bahno, řasy, nečistoty pryč. Nesmí hnít a plesnivět.
ok díky
Bahno, řasy, nečistoty pryč. Nesmí hnít a plesnivět.
Trošku očistit a dát do akvária.

chci se zeptat, jaký máte názor na kořen z řeky snížily průtok a tak se tam našel pěkný kořen, Co na to říkáte a jak postupovat než ho dám do akva ?
Starší reakce
Ale jo,stane se,mě taky lehce hnil kořen z vinné révy(a fakt byl cejtit

),ale po čase se usadil a je v poho

To by musel bejt cítit,nebo opatrně pod něj rýpnout třeba pinzetou.Ale pokud nic nesmrdí,tak bych se tim nezabýval.

Díky. Dá se nějak bez vyndání toho kořene poznat, jestli třeba zespodu masívněji nehnije?
To bude kus od kusu. Když to bude měkké dřevo a budou tam třeba ještě krunýřovci, kteří mu pomůžou, tak to opravdu může být třeba do roku. Ale u tvrdého dřeva bych to viděl tak třeba kolem 10ti let. S tím dřevem se nemá co stát. Měkké části vyhnijí během prvních měsíců a pokud to něco nesežere, tak je dřevo ve vodě prakticky nesmrtelné (viz potopené kmeny v rybnících,...)
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak dlouho může kořen bezpečně zůstat v nádrži. Mám v miniakváriu dva malé kořeny, spíš je to nějaké utopené dřevo. Koupil jsem je na burze - vypadá jako Mopani, ale nejsem si tím jistý.
Jsou v nádrži asi půl roku a v poslední době se z nich při odkalování uvolňuje víc malých zbytků (jakoby pilin) než bylo obvyklé dřív. Kromě toho, nevím, co se děje pod těmi kořeny, jestli třeba zespodu nezahnívají. Nechci s nimi moc hýbat, abych si zbytečně nevířil dno. Taky u nich hezky rostou rostliny. Jak poznáte, že je čas kořen vyměnit?
Dočetl jsem se, že po půlroce je zralý na výměnu, ale nebylo mi jasné, jestli se tím myslí jen to, že už do vody neuvolňuje humíny a třísloviny (ty přidávám samostatně) nebo už začne nějak kazit vodu. Díky za případné odpovědi a přeji hezký den.
Šlo mi hlavně o článek. Bylo to docela dobře popsané. Ale určitě není na
škodu při snaze např. okyselit vodu vědět co dělá které dřevo. Myslím
zrovna Ořešák byl v tabulce zásaditého dřeva, jestli to nepletu. Taky by
se mohlo některé dřevo víc hodit u části L-sumců, kteří sice jsou z
Amazonie, ale z vod spíše zásaditých. (některé horské přítoky).
Nebo u Afriky.
S tím postupným slábnutím výluhu to vím. Někdy si ale říkám, že to asi
neplatí u mahagonu. Už půl roku máčím a pořád to děla "černý čaj".
Pokud hledáš permanentní řešení, tak kořen to nebude. Ať směrem nahoru, nebo dolů, tak se dříve, nebo později to dřevo (max do půl roku, ale to je fakt maximálka u extra velkých kořenů) "vysvítí" a efekt bude 0, 0, nic... Ahoj.
0 12.02.2014 22:17 Petr – Hledám kořeny
Zdravím scháním do 500L akvaria pěkné kořeny nevíte někdo kde se dají koupit po netu pěkné kousky?
Starší reakce
0 15.01.2014 23:32 radim ahoj, před časem jsem četl článek o kořenech-dřevu do akvárií a byly tam uvedené příklady stromů(dřeva), které mění vodu směrem k zásadě a naopak... nevíte někdo?
Starší reakce
0 12.12.2013 14:04 mlynar – kořen-jaký
jak upravit kořen (vyvařit atd jsem se dočetl) Dokonce že se může použít i kořen volně z přírody.Ale hlavní otázka !
Je jedno z jakého stromu ? Nebo nějaký jo a nějaký ne ?
Jinak díky za odpověď

Starší reakce
Jak píše Roman,maximálně trocha bordelu,ale ten se dá podchytit včasným očištěním.
Je možný, že se dočkáš více bordelu z té kůry, ale jinak mě kůra taky v akvu nevadí.
Ancistrus kůru miluje.A není důvod,proč jí tam nedávat,pokud by začala třeba hnít,tak by se musela samozřejmě odstranit.Anebo ten kořen nech prostě dlouho pod vodou,ona ta kůra povolí.
Já bych tam tu kůru nechal,ancíci se o ní postarají.Ona časem změkne a pak půjdou zbytky dolu už dobře.Ale asi bude kořen dlouho plavat,takže přivázat k něčemu těžkýmu.
Já kořen fixuju pomocí pleštiskla kteé přihrnu vrstvou štěrkuz a kořen se ani nehne. Jen položený není zrovna ideál.
Já se snažim každý kořen zapíchnout do dna aby držel na místě a když odkaluji,tak to vezmu jen kolem.Ale já odkaluji málo,mám celkem výkonný filtr a spoustu rostlin,takže zatím jsem odkaloval jednou za půl roku

Aha, děkuji. To je vlastně další otázka. Je praktičtější mít kořen volně položený na písku a nebo "zanořený" do dna? Mám jej na písku a měnit to nebudu, ale v příštím akváriu to zase budu řešit

.
odkalím kde se dostanu, kolem kořene hadicí, takže všude. Kořen, pokud je ve dně nevyndávej, naděláš víc škody než užitku
Ahoj, možná je to trochu hloupý dotaz, ale zajímalo by mně, jestli odkalujete kolem kořene a pod kořenem. Vybíráte je při údržbě a nebo s nimi nějak manipulujete?
Mám v akváriu dva malé kořínky přeložené přes sebe, aby tvořili úkryt pro rybičku. Všiml jsem si, že je kolem nich a pod nimi docela dost bordýlku od šneků, rostlin a nevím čeho ještě (část z toho jsou možná kolonie nitrifikačních bakterii).
Když jsem je tam poprvé osadil, záhadně mi vyskočily hodnoty NO2 v akváriu (dost jsem při tom prohrábl dno). Proto teď zvažuji, jestli jejich vyndáním, uklizením a vrácením zpět neudělám víc škody, než užitku.
Taky by mě to zajímalo obecněji, jak je to u větších kořenů ve větších nádržích, které jsou třeba porostlé rostlinkami a možná nějak přepojené se zbytkem nádrže. Odkaluje se nějak pod nimi a nebo je to prostě nedostupné místo a nezasahuje se do něj? Díky a hezký den všem.
Starší reakce
to nevíš, že ryby ve volném čase rády hrají?
jsou to hrubě opracované šišaté koule s pěknou kresbou... neboj nemám v plánu to vystavit typem řasokoule
neplave už teď... je to dřevo amazonie snad to půjde
A teď je budeš roky máčet,aby neplavaly(mahagon je tvrdé dřevo,tak to snad nepoplave) nebo nebarvily

.Ale nevím,jestli je tohle vhodné dřevo do akva(opravdu nevím,neříkám že ne

).
0 22.10.2013 20:00 radim mahagon... jaké s ním máte zkušenosti? používá se vůbec?
našel jsem po pradědovi dvě čisté vysoustružené kuželkové koule vyrobené z mahagonu jsou na nich kazy proto byly roky na půdě zahozené...zatím je máčím v kýblu a barví krutě

Přidat reakci
1 ...... [15] ...... 60
Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55973x