Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 10:51 Žena Mon [38] Re: nekdo
Dekuji za radu. Ano, filtr za moc nestoji a akva je male. Prave proto se mi nechce investovat do lepsiho filtru, protoze do leta nejspis poridim akvarko vetsi. V tomto pripade bohuzel neplati Darovanemu akvarku na filtr nehled hmm
S temi kolecky jsem to asi spatne popsala. Myslela jsem, ze bych vystrihla valec ve tvaru nadoby (pinzetou by tam snad sel zastrcit a zase vyndat) a ten pridala k stavajicimu molitanu. Jde mi o to, aby bezeli obe naplne nejaky cas spolecne, kdyz tam ten puvodni zazrak uz mesic "funguje". Myslite, ze kosticky by byly lepsi? A mohou se tam dat volne nebo radeji do sitky? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2019 03:45 Muž nekdo [355] Re: Mon
Jediný parametr, který výrobce uvádí a má smysl je spotřeba 4,2 w a průtok 300l/h- ostatní parametry neuvádí.
Neuvádí je proto, že by si nikdo ten filtr podle parametrů nekoupil.
Pravda je taková, že filtr není dostatečný - samozřejmě to může fungovat, ale pouze v případě DOSTATEČNÉHO množství vhodných rostlin a vhodně zvoleném POČTU a druhu obyvatel.
Velikost náplně je tristní a kolečka bych tam nedával - jak je budete nandavat a vyndavat / strihat ? Chápu snahu o maximalizaci náplně, ale rozdíl tam extra nebude - když už jednoduše, tak nastrihat malé kostičky.
Filtr má saní odspodu, takže ho dejte co nejvýše nad substrát, aby Vám ho nenasaval.
Neberte to prosím jako snahu ten filtr nějak pošpinit, nebo Vám zkazit dojem, ale pro většinu akvárií a akvaristů, vzhledem k tomu jak fungující prostě nevhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 21:05 Žena Mon [38]
Ahoj všem, prosím o radu. Synové dostali k vánocům akva Aquael Leddy 54 l. Obsahuje vnitřní filtr Asap 300. Nikde jsem se moc nedočetla parametry, ale od pohledu mi přijde náplň "filtračního molitanu" nedostatečná. Už proto, že po stranách jsou v zásobníku mezery.
Mohu takovýto jednoduchý vnitřní filtr doplnit například o akvacit nebo Sera Siporax mini? Představovala bych si to nahoře u vývodu z filtru, nahradit nebo doplnit cca 1/3. A pokud by to bylo možné, můžu stávající molitan stlačit, nebo postupně zkracovat a přidávat ustřižená kolečka nového?
Moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 09:10 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: antiA
Můj absolutně laický názor, ničím nepodložený a neověřený, je, že se nic zásadního dít nebude. Sežere to prakticky všechny N-látky. Nic nebo téměř nic nezbyde na kytky, takže se jim nebude dařit a asi toho taky nezbyde dost na bakterie, aby si zachovaly kapacitu jakou měly před tím. Kapacita pryskyřice se časem vyčerpá, ale ten pokles nebude tak razantní jako při použití menšího množství. S úbytkem kapacity se zase začnou množit bakterie.
Co si ale myslím, že by v případě tak silného účinku byl problém, je fakt, že by běžné kolonie bakterií nebyly úplně v kondici pro případ náhlého výpadku. Takže já osobně bych v běžném akváriu použil nějaké přiměřené menší množství.

Já osobně to potřebuju do chovných akvárií, silně přerybněných. Teď jsem (měl bych psát "jsme", jsme na to 2)na spotřebě vody cca 4-5kubíků týdně s tím, že to asi poroste. Takže použitím těchto zázraků moderní chemie v kombinaci s denním měřením parametrů se dokážu s tou spotřebou vody dostat níž.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 23:39 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Prašan, DavFM
Mě by zajímalo co se stane u běžného akvária když se purigen či Microbe Lift ORGAN-EX bude užívat v nadměrném množství. Třeba na stolitrove akvarium (které je zabehle s funkcnim klasickým filtrem) a navíc užijí 1kg tohoto matrose umístěného ve fluidnim filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 22:26 - Re: DavFM
Ešte jedna vec.Purigen ako filtračný materiál produkuje za lacno a vo veľkom Čína.Takže kupujúc ho od Seachemu platíš za meno a obal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 20:35 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Prašan
Můžeš napsat kopu keců, ale k ničemu to zase není.

I v popisu přímo u Purolite A860 najdeš napsáno, že "Excellent removal of organic matter".

A je nesporný fakt, že po použití Purigenu do dne, max dvou, voda zprůzrační. To ti potvrdí kde kdo, kdo to zkusil a nejenom blbě tlachal na základě svých zcestných doměnek.

Vím moc dobře co chci, vím velice dobře co a jak to dělá a taky vím, že k tomu nepotřebuju rady takových chytráků, jako jsi ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 20:12 - Re: DavFM
1.sú živice ktoré na seba viažu napr.amoniak
2.sú také ktoré znižujú NO3
3. a kopec dalších
Všetko je to na báze chemickej reakcie.

Žiaden organický odpad purigen neodstraňuje,to je vtákovina jak vedro gitu.Je mi jasné,že chceš niečo lacnejšie na rovnakom princípe,ale nemáš snahu si o tom niečo naštudovať,prečítať.
Nejeden ,,iontomenič,, som používal a stále doma mám ešte ako pozostatok chovu L-sumcov.Chceš niečo o čom ani nevieš čo v podstate robí,ale chceš to.Super,tak si to teda kupuj.Ja ti v tom brániť nebudem.
Len tak som prebehol net ohľadne Purigenu aby si mal trocha pokoja.Všade píšu,že sa používa na kontrolu amoniaku,NO2 a NO3.Čo v podstate robí hociktorá správne vybratá živica resp.ich kombinácia. ;-)
Takže sme naviazali dusíky a amoniak,no ešte sa potrebujeme zbaviť fosfátov.A na to slúžia zrniečka niečoho iného.Takže si osobne myslím,že Purigen je zmesou týchto látok.
Vhodné podmienky zabezpečia prostredie pre perfektný rozvoj baktérii,ktoré sa následne postarajú o ten odpad čo si spomínal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2019 18:53 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Prašan
Ach jo. Prakticky k mému původnímu dotazu nemáš co říct, ale musíš něco napsat. Nezajímá tě to, ale kdyby snad zajímalo, tak to na netu najdeš raz/dva.

Takže ty by jsi přidal aktivní uhlí a bylo by. Snížil by jsi nutnost výměny vody (to je to co mě na tom zajímá), nebylo by co špekulovat.

To že purigen zprůzrační vodu, není to co mě na tom zajímá. Jde o to, že ta voda je průzračná proto, že ten Purigen "žere" organický odpad z vody.Tohle ty běžně prodávané pryskyřice nedělají. Není organický odpad, není dusík. V kombinaci s další pryskyřicí, která adsorbuje dusíkaté látky, to poměrně výrazně snižuje objem vody, kterou musím denně měnit.
Jediný důvod proč ten Purigen nepoužívám, je ta jeho šílená cena. Ta pryskyřice, na kterou jsem dal odkaz, je násobně levnější. Proto jsem dal dotaz, jestli snad tohle už někdo nezkoušel.
Nezbyde než to zkusit objednat. Něco si vezme Jirka, něco Radim, nakonec mi možná ještě pochybí.

Pravděpodobnost užitečné odpovědi byla nízká, jistota odpovědi o tom, jak je to k ničemu vysoká. Potvrdilo se :-)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 15:14 - Re: Tomino240584
A čo je savo? Je to chlór.Tak aký je potom na základe tohto problém s určením? Keby sa mi chcelo, tak to na nete dohľadám raz dva.No konkrétny produkt ma nezaujma,tak asi preto sa mi nechce.... :-)
Nevidím dôvod používať podobné produkty vo filtrácii dlhodobo.Po čase si to môžu odniesť rastliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 15:03 - Re: DavFM
Čo špekuluješ.Priezračnú vodu ti poľahky urobí aktívne uhlie.Purigen je len komerčne predražený produkt.Okrem iného A860 pracuje rovnako ako dalšie uvedené ,stačí si pozrieť špecifikáciu. www.purolite.com/… viď.môj príspevok o 13:29
Ešte ma napadá či to nie je náhodou anex v hydroxilovom cykle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2019 14:14 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Tomino240584
Jasně, to znám.
Jenže po použití Purigenu se totálně zprůzrační voda, toto ani ten Purolite ani Pure neumí. Purigen funguje jinak, váže na sebe i jiné sloučeniny než jenom N-látky.
Navíc Purigen se regeneruje v Savu, ne v soli.
Prostě tyhle běžně dostupné levné prykyřice nejsou to, co je Purigen. Mi ten purigen nejvíce vycházel na A860, ale žádná jistota před objednáním pytle za cca 10t tady není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2019 14:02 Muž Tomino240584 [0] Re: DavFM
Napr. anex PUROLITE A520E alebo PURE PA202 sa pouzivaju na odstranovanie NO3, a je to ako SZAT Clear Water. Vsetko sa regeneruje v solnom roztoku.
PURIGEN je nieco ine, a ten sa regeneruje v roztoku so Savom.
www.mojavoda.sk/…
www.waterfilter.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 13:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Prašan
Takže třeba A520. A vidíš, ten to zaručeně není. Neudělá s vodou to co ten Purigen.

Co tam máš dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 13:29 - Re: DavFM
Už to tu bolo niekoľko krát písané.Na odstranovanie dusíkatých látok sa používa
silne bázický anex polymer štruktúra rovnaká na báze makroporézneho styrenu s divinylbenzenom.Pracujúcom v CL cykle. Funkčná skupina R-N-R3
+ Cl.
Ano vrecia sú drahé a preto ich obchody kúpia a s obrovskou maržou ponúkajú v maličkých baleniach.Výrobcov týchto živíc je hneď niekoľko,takže i kvalita toho ktorého produktu sa môže mierne líšiť.Každý výrobca si ten svoj produkt pomenuje po svojom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 13:21 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Prašan
Všetko je to isté, ale čo to je???????

Mě to zajímá dlouhodobě, co je ten Purigen vlastně zač. Je mi jasné, že to je normální průmyslově vyráběná pryskyřice, ale která konkrétně to je, to jsem se 100% jistotou nezjistil. Mám tip na jeden Purolite, který se používá i ve vinařství, ale prodává se ve 25kg pytlích a ty prachy jen tak na zkoušku za to nedám.

Tenhle, co jsem dal link, nabízí účinky prakticky stejné jako Purigen, ale za desetinovou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 16:31 -
Je jedno ako a pod akým označením to bude tá či oná firma predávať.Všetko je to to isté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 15:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Vypadá to zajímavě. O tom jsem ještě nečetl. Pokud by jsi to chtěl zkoušet, tak bych se rád přidal a část od tebe koupil.
Mám už ve filtru klasický anex, takže by mi nevadilo, pokud by to odnesly plovoucí rostliny (jiné nemám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2019 15:24 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma – Microbe Lift ORGAN-EX
Nezkoušel někdo? Má to praktický totožný popis jako purigen, jen ta cena je násobně menší.

www.aquariumonlinesupplies.com.au/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2019 20:53 Maq Re: vaclav
Usedle žijící mikrobi se vždy usazují tam, kde je nablízku žrádlo. V případě heterotrofních - dekompozičních mikrobů to je organická hmota. Vyhovuje jim, když se ta hmota zachycuje v pórech pemzy, molitanu a podobně.
Nitrifikačním mikrobům takové prostředí nevyhovuje. Organická hmota je jim lhostejná. Pokud se usadí na tomtéž místě, jako heterotrofní mikrobi, tak podlehnou v konkurenci. Jejich metabolismus je méně energeticky výhodný, takže se pomaleji množí a všechno.
Proto se pro cílenou podporu nitrifikačních mikrobů hledalo médium, na kterém se mohou usazovat, ale které nebude zachycovat organické látky, a bude tedy nezajímavé pro heterotrofní mikroby. Takovým médiem jsou právě ti plastoví ježci, kuličky, volanty apod.
(Vím to z literatury. Můj právě probíhající experiment naznačuje, že Kaldnes médium bylo nejméně výkonné, dokud šlo o dekompozici, ale teď se zdá, že nitrifikace na něm probíhá víc než dobře. ... Je to samozřejmě jeden amatérský pokus, nic moc, ale shoduje se to s teorií - to potěší.)

Edit: Před časem jsem procházel příslušné stránky hlavních výrobců těch médií s náramnou osídlovací plochou, a ke svému překvapení jsem zjistil, že skoro nikdo z nich je neinzeruje jako médium pro podporu nitrifikace. Vždy to opatrně - a pravdivě - obcházejí slovy jako "prospěšné bakterie" a podobně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 20:28 Muž Kapr [9] Re: Maq
No kazdy tu ma na neco jiny pohled.. to je jedno dneska jsem to cistil a plastove koule jsem tam nechal jen pridal jeden molitan a mezi kazdy koš tu bilou vatu nebo co to je ted nevim presny nazev smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 19:15 Muž larix [1420] Re: vaclav
Pretože dekompozícia neznamená iba rozklad pevných látok ale aj rozpustených vode (z koplexnejších na jednoduchšie). A príslušné baktérie osídľujú každý vhodný substrát, v prípade poréznych materiálov podstatne ďalej od povrchu a vo väčšom objeme (časť z nich je anaeróbna) ako nitratačné a nitritačné (spolu tzv. nitrifikačné) baktérie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 18:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Na vysoce porézních médiích se usazují spíše dekompoziční mikrobi. Proč by si vybírali dekompoziční mikrobi povrch porézních materiálů? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 18:07 Maq Re: Kapr
Plastové bazmeky jsou dobré pro cílenou podporu nitrifikace. Na vysoce porézních médiích se usazují spíše dekompoziční mikrobi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2019 14:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Ta plocha je minimální když to srovnáš s čímkoliv jiným. Pokud ty keramické kroužky nebudou porézní ale hladké tak je to snad ještě horší. Zůstat to tam rozhodně nemusí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 14:33 Muž Kapr [9] – Bio koule
Cau. Furt přemýšlím a mozna to bude znit pro nekoho usmevne, ale k cemu presne jsou ve vnejsim filtru ty plastove cerne koule? Je to kvuli plose na ktere mohou sidlit bakterie? Mohl bych je dat pryc a misto nich pridat vic keramickych krouzku nebo treba de.nitrate? Nebo tam proste musi zustat? Dik za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 15:56 Muž daren [408] Re: Maq
Ma zkusenost je takova, ze mi voda prisla po pridani purigenu cistsi. Cili minimalne jako placebo u me zafungoval :) Vedlejsi efekty jsem nezaznamenal...

Jestli to stoji za to patlani (regenrace, odchlorovani, otevirani filtru navic) tezko rict. Mozna je uzitecnejsi v pocatecni fazi zakladani akvaria, pokud je treba zbavit se nejakeho vyluhu z korenu nebo tak neco.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2018 22:17 Maq Re: NHKG
To je ta těžká práce - málokdy si můžeme být 100% jistí, že to udělalo právě to, co si myslíme.
Já mám ve filtru Purigen poprvé, dnes je to 18 dní. Možná jsem měl vysoká očekávání, jsem zatím docela zklamaný. Nepročistil vodu, nepomohl se zelenou vláknitou a nezvýšil redox (signál sníženého organického znečištění). To všechno přišlo až když jsem do filtru dal aktivní uhlí.
Během používání Purigenu měly některé rostliny problémy, ale souvislost je nezřetelná. Jsou to samé takové choulostivé druhy, kterým může nesedět kdovíco...
Nelámu hůl, budu Purigen zkoušet dál, ale prozatím mě nepřesvědčil. :-O
(Mám jednu tajnou hypotézu. Možná Purigen zachycuje bor, kyselinu boritou. Možná. Nic netvrdím.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 22:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
@Purigen: Přerybněné akvárium v práci, které jsem nezaložil a ani se o něj ze začátku nestaral. V akváriu bylo moc ryb, málo rostlin (většina sežrána parmičkami) a slabý filtr. Jak ryby rostly a nikdo neměnil vodu, začaly chcípat ryby. Tak jsem aspoň začal měnit 30% vody týdně a dávkovat 1x týdně PMDD. Časem přišel i bílý zákal (nevím jaký, ale nálevník to nebyl), kterého jsem se nebyl schopen zbavit víc jak měsíc. Větší výměna vody nepomáhala, i když pak byl slabší. Majitel na mou radu koupil purigen (druhou možnost zbavit se části ryb a založit znova odmítl) a zákal za pár dní zmizel. Ale zároveň začaly prakticky posledním rostlinám (Echinodorus grisebachii 'Amazonicus') odehnívat starší listy a nové rostly deformované. Přitom do té doby všechny kousky rostly krásně.
U toho odehnívání si nejsem na 100% jistý, že za to může purigen. Možná ryby (mřenky nebo peřovci) nakousávali řapíky, protože po přestěhování těchto ryb do nového akvária mi plavaly na hladině ukousnuté listy malých Echinodorů. Každopádně do filtru nového akvária jsem Purigen nedal. Doma používám Pure Pa202 a jediný efekt na plovoucí rostliny (jiné tam nemám) je, že rostou pomaleji z důvodu nižšího obsahu dusíkatých látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 21:46 Maq
NHKG napsal: Dříve jsem na zákal použil úspěšně Seachem Purigen, bohužel to trochu odnesly kytky, takže nedoporučuji, nebo jen dočasně.
Prosím, popiš nám tu zkušenost podrobněji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2018 09:32 - Re: Jirka.B
Ano bezpochýb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 00:34 Muž Jirka.B [2] - Amerika – Anex a Catappa X
Zdravím,
mám ve filtrech anex PA202 a Clear Water. Pročetl jsem celé vlákno a v několika příspěvcích se píše, že toto medium odstraňuje i huminy a jiné potřebné látky. Místo Torbenu používám teď produkt Catappa X, který tyto potřebné látky obsahuje a přesto vodu nezbarví. Je možné, že anex odstraní z vody i tento přípravek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2018 20:21 Muž Neuro [19] Re: Marcelko
Nejlepší způsob jak se u tebe zbavit NO3 je zredukovat to tvojí rybí polévku a hlavně ty ampulárky. Až to zredukuješ a budeš mít pořád vysoké NO3 tak bych teprve potom řešil nějaký filtrační média.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 19:34 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: nekdo
No myslel som tym to, ze by som namiesto tych keram. valcekov a biomolitanu dal nejaku nahradu za matrix a denitrate, cize tu pemzu. Ale spomenul si zeolit a aktivne uhlie, takze teraz neviem, ktore.
Chcel by som vyriesit vyssiu hodnotu NO3, lebo sa pohybuje od 30 do 50 mg/L a mozno aj vyssie, a neviem, ktore z tych 3 produktov je nato najvhodnejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 19:10 Muž nekdo [355] Re: Marcelko
Tak už média máte a ptáte se na náhradu, protože jsou drahá

Marcelko napsal: Prosim Vas, aka je adekvstna nahrada za Seachem Matrix a DeNitrate? - kedze tieto media su niekolkonasobne predrazene.

Z tohoto důvodu berte, prosím, mojí odpověď jako poslední Vaším směrem - je to plýtvání času (v tomto případě mého).

Co se týká Vašeho filtru - hrubý molitan máte v předfiltru,tedy je ve filtru na začátku zbytečný -lze jej v klidu vyndat.
Naopak keramické válečky bych tam nechal - dávají se tam proto, aby se proud “rozmělnil” a voda šla filtračními médii co nejrovnoměrněji všude
Jinak si tam dejte, co uznáte za vhodné - každý má jiné představy a jiné názory a jiné problémy, které chce řešit pomocí filtru.

Jak jsem inzeroval výše, berte to jako poslední odpověď Vaším směrem, a berte to z mé strany jako vyřešené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 18:53 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: nekdo
Mam v externom filtry SUNSUN HW-702A 1L Seachem Denitrate a 1L Matrix, 250 ml Purigen, keramicke valceky a biomolitan.
Teraz nedavno som si kupil predfilter SUNSUN HW-603, v ktorom je samy biomolitan roznej zrnitosti.
Co tam bude lepsie dat pemzu, zeolit alebo aktivne uhlie namiesto tych keram. valcekov a biomolotanu v externom filtry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2018 18:00 Muž nekdo [355] Re: Marcelko
V tom co absorbuje z vody
Nelze říci, že je lepší - bylo to myšleno tak, že než tam cpát velkou pemzu a malou pemzu od seachem, je lepší dát pemzu a k tomu něco dalšího, co odbourává škodlivé látky
Na co to funguje a jak to funguje si tady na fóru a nejenom tady najdete určitě sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 17:51 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: nekdo
A v com je lepsi ten zeolit a aktivne uhlie oproti tej pemze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 16:59 Muž nekdo [355] Re: Marcelko
Matrix bych nahradil pemzou www.bonequip.cz/…
Denitrate je to samé ale menší (www.seachem.com/…)
Vzhledem k ceně bych ani neuvažoval o renegeraci - větší účelnost bych viděl v přidání zeolitu nebo aktivním uhlí

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 16:19 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Prosim Vas, aka je adekvstna nahrada za Seachem Matrix a DeNitrate? - kedze tieto media su niekolkonasobne predrazene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2018 20:35 - Re: Marcelko
Na to existuje jedna finta.Lacná a nie je to to čo si z domácnosti napísal.No keď že si taký namakaný akvarista,tak ti to tu nenapíšem.Určite to ovládaš.A chlór je preč do pár sekúnd. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 20:17 Žena lenkalor [580] Re: Maq
Použítí Sava je opravdu dost bezpečné. :-) Používám na kořeny a po několikanásobném nastříkání a vydrbání to taky jen ostříkám vodou a nechám odstát než vyčichne. Takže opravdu podle " čuchometru ".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 20:00 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Maq
A mozem pouzit na odchlorovanie to aktivne uhlie, kyselinu citronovu alebo co take, co sa nachadza v beznej domacnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 19:40 Maq Re: nekdo
nekdo napsal: chlor vyprcha casem sam
jestlize staci do nadrze s krevetami nechat chlorovou vodu odstat hodinu, tak kdyz namocite purigen do ciste vody na 24 hodin a nechate odstat... tak to musi byt bez chloru urcite.

Není chlór jako chlór. V některých případech se používá chloramin (Savo), a to právě z toho důvodu, že jen tak rychle nevyprchá.
Ostatně je to zřejmé už z toho, že se Purigen namáčí v Savu 24 hodin, a to dávno ještě není vyprchaný. To byste se načekali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 17:55 Muž MirekSazava [71] Re: Marcelko
Vyndam ze sava, properu pod tekouci vodou a sup do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 17:39 Muž nekdo [355] Re: Marcelko
mno takze
chlor vyprcha casem sam
jestlize staci do nadrze s krevetami nechat chlorovou vodu odstat hodinu, tak kdyz namocite purigen do ciste vody na 24 hodin a nechate odstat... tak to musi byt bez chloru urcite
a kdyz to properete po savu v ciste a pak jeste jednou dvakrat a nechate odstat pres noc...musi to byt take bez :)
vsimnete si, ze i napriklad rostlinna akvaria delaji test po 8mi hodinach "čuchometrem"
takze co vam brani to zkusit po te koupeli v obyc vode zkusit to taky ?
samozrejme pokud necitite chlor hned po vyndani ze sava a dani do vody, je potreba se vysmrkat....
a nebo si muzete koupit zazracnou vodicku a nalit ji tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 16:48 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Chcem regenerovat Seachem Purigen pomocou Sava na 24 hod. a potom by sa mal po dobu 8 hodin namocit do roztoku s odstranovacom chloru.
Problem mam v tom, ze nemam ten odstranovac chloru.
Mohol by som pouzit aktivne uhlie, kyselinu citronovu alebo co take?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 21:25 Muž MichalV [327] Re: Prašan
asi ste vyspelejší, ale závod pod ktorým pracujem dodáva vodu do 50+ miest a obcí a všade sa používa len chlór
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 20:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalV
Do filtrů se používá filtrační vata www.mall.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 19:54 Muž MichalV [327]
V akva "pri chladničke" som spravil pred 2 dňami masívnu výmenu (70%) vody a povrchovo odkalil zadnú (hĺbka je naväčší rozmer) stranu. S filtrom som nič nerobil, ale k jeho saniu som priložil 3 vrecúška aktívneho uhlia.
www.lavpet.sk/…
Jedno som už krátkodobo používal, ale nie proti chémii - len preventívne. Všetky som prepláchol pod tečúcou vodou a dal k saniu navoľno.
Pozorujem neustupujúci zákal.
Pod mikroskopom to nie je živé, čiže asi veľmi jemný prach. Medzi sanie filtra a vrecká som navoľno dal vatu (bavlna 100%).
3 otázky mám: 1, Koľko dní/týždňov bude trvať kým sa vata biologicky rozloží. Raz som to spravil v externom filtri a pri čistení z toho bolo blato.
2, Čo z rozkladu vznikne. Je to predsa len rastlinného pôvodu, takže predpokladám že hlavne uhlík, CO2?
3, dá sa v bežných obchodoch zohnať syntetická? Aby som to nemusel kupovať na kilá z tramtárie? dik

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=701