Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:24 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: seic
Fotka k příspěvku - nejak zablbla diskuze, po upraveni prispevku zmizela fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:20 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – diky
Fotka k příspěvku - ano tebou zminene jsou v shopu, kde nakupuji, za 71,- a jeste musim tyden cekat

- nasel jsem jeste tohle na eBay, to vypada dobre, za nejakych cca 33,-/ks, i ten obsah 1litr by byl vhodny...

;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 18:50 R Muž Silent [5949] – Re: seic
Já mám velmi dobrou zkušenost s těmito síťovými sáčky www.akvaristik.eu/… k dostání jsou ještě sáčky na 4 litry filtr. hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 18:42 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Sitka na filtracni medium pro vnejsi filtr ??
- hledal jsem, koupil jsem naslepo jakousi "puncochu" od Prodacu, nanic, hledam sitku pro Fluval FX-5, tedy spise do kulata...
- co me napadlo, sitka od pomerancu, ale oka jsou celkem velka, Eheim SubstratPro s prumerem cca 14mm tim bude nejspis propadat
- prace s temi kulickami bez sitky je o nervy, v sitce by se to dalo elegantne a rychle vycistit...
:-)
diky za jakykoliv napad..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:57 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Haimdol
Tak diky za rady, jsem na to zvedavej, uz je ten filtr pekne nacpanej tak muzou bakterie kypet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:52 R Muž Silent [5949] – Re: Tragett
Dal bych substrat, molitan a mřížku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:48 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Haimdol
MNo tak litrik je doma. a ted, muzu dat na substrat biomolitan? vata neni :) je tam cca 5mm vlozka z biomolitanu, tak bych dal substrat, na to molitan a na to kryci mrizku... nebo je lepsi obracene, dat molitan, substrat a mrizku? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:26 R Muž Silent [5949] – Re: Tragett
Kolik se vejde. Já nevím jaký máš objem košů nejsem vědma :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:23 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Haimdol
Dam na tebe, a litr, nebo 2? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:22 R Muž Silent [5949] – Re: Tragett
Samozřejmě že ho použít můžeš. Jen jsem ho zmínil. Na druhou stranu měl jsem možnost porovnat oba tyto substráty v praxi a Eheim se téměř vůbec nezanáší ( má lepší samočistící schopnost) a přece jen větší filtrační účinek. Z mého pohledu se vyplatí ho koupit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:17 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Haimdol
Jasne, taky je tam 2x vyssi cena :) jeste sem tu an foru cetl ze se necha pouzit i aquaclay ground misto toho media, co na to tedy rikas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:15 R Muž Silent [5949] – Re: Tragett
Tu mezeru ničím nevyplňuj. Má tam svůj účel pro správné proudění vody. Ten koš kde je pouze biomolitan lze vyplnit kvalitním substrátem a navrch substrátu můžeš dát plátek biomolitanu nebo filtrační vaty pro jemné dofiltrování. Jen pro porovnání substrátů. Aquaclay filter medium má vnitřní povrch 280 m2/l a např. Eheim substrat pro má 450 m2/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:06 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Haimdol
ten bioactiv je defacto na bazi zeolitu, takze to asi nebude pro rostlinky nic moc. moje nynejsi slozeni jsou 2 kose, jeden keramika + biomolitan, druhej (horni) jen biomolitan. Jinak pod prvnim kosem dole je cca 5cm vysoka mezera, ktera by se nechala taky zaplnit (treba tou keramikou), ale nevim jestli ji muzu dat mimo kos, nikde sem to nenasel a navod sem nedostal ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:03 R Muž Silent [5949] – Re: Tragett
Substrátem se většinou vyplní jeden z filtračních košů. A protože se jedná o biologickou filtraci tak by to mělo být pokud možno jako poslední filtrační médium. Nevím čím filtruješ a jaké máš nynější složení hmot tak ti s tím víc neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 08:58 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Haimdol
to beru, s temi ja problemy nemam, jenze co mam filtr tak jsou tam jen biomolitany a kdyi sem se tady na foru bavil s clovekem ktery mi neustale doporucoval pouzit substrat, jaky bych tedy mel dat? dava se to primo pod vlozku biomolitanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 08:54 R Muž Silent [5949] – Re: Tragett
Použít se dají. Ovšem hlášku že zabraňují růstu řas ber s velkou rezervou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 08:45 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Tragett
Jeste sem narazil na:
Aquaclay filter medium - Snižuje organické látky ve vodě; Zabraňuje růstu řas
Bioactiv filter medium - Snižuje koncentraci dusíkatých látek; Zabraňuje růstu řas

Je vhodne pouzit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 00:18 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Vhodny substrat do filtru
Ahoj prosim prosim, ve filtru mam dole plastove valecky, potom molitan a v dalsim kosi jen molitan, dole pod prvnim kosem je misto, rad bych tam neco pridal, ale nevim jestli to neni kvuli proudeni vody atp. Taky bych rad pridal nejaky substrat typu eheim profi subtrat, ale necham si poradit jaky bych mel dat apod. Diky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 14:25 Muž soubi [32] – Re: soubi
omlouvám se všem....Tetra Tec EX600/700
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2010 17:35 Muž soubi [32] – Teta Tec EX600
Fotka k příspěvku Nechal jsem si u jedné firmy v Brně nařezat z filtrační pěny TM 23190 a TM 23133 plné filtrové vložky do košíků. Bylo to sice trochu dražší, ale mám na nějaký čas vystaráno. X-)
Jsem zvědavý jak bude nové složení filtrů fungovat. Pokud by někdo měl zájem tak jsem schopný dodat nebo zajistit výrobu. ano
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 12:12 Muž kortezhugo [983] – Re: jalea
rybicky.net/nadrz/10026/d45917.jpg

vidno ze stuplo GH...
ale meral som zeolit-voda 1:1 za 24hodin

Zeolit toho viaze dost -ako pise Haimdol
zas na Malawi - bude pouzitie zeolitu celkom vhodne - mozno aj lepsie ako keramika...
regenerovat sa to ani "neoplati" - ked cena napr. AquaInset 6kg je cca 4eura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 13:42 Žena jalea [3] – Re: Haimdol
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 13:25 R Muž Silent [5949] – Re: jalea
Zeolit váže především amoniak a to na bázi iontové výměny a dá se regenerovat v solném roztoku. Přesto si myslím, že kvalitní keramika je lepší řešení. Díky své velké poréznosti poskytuje spoustu osidlovacího prostoru pro všechny typy amonizačních, nitrifikačních a v určité míře i denitrifikačních bakterií. Takže je to komplexnější řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 13:11 Žena jalea [3] – Zeolit
Dobrý den zajímalo by mě jak to je se zeolitem jako filtračním médiem. má cenu ho vůbec kupovat nebo raději investovat do keramických kroužků

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 11:03 R Muž Silent [5949] – Re: maros77
Do filtru nesahej dokud se nesníží průtok. Je to zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 10:47 Muž maros77 [0] – filtračna vata
Mam filter tetratec EX700. Už mi beži v akva vyše mesiaca. Ma 4 koše na filtračne naplne. Do vrchneho som dal filtračnu vatu. Po akej dobe ju mam vymeniť? Prietok sa vyrazne ešte neznižil. Niekde som čital že sa ma vata meniť po mesiaci. Mam ju už vymeniť? Alebo ju treba aspoň preprať? Či do toho ešte nemusim zasahovať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 17:21 Muž Roby [17] – Re: Muffy
Já tento rašelinový substrát dávám do filtru na horní tác, vejde se mi tam 2/3 balení. Je to pohodlnější a hlavně nerozdělávám další patra filtru, které jsou osídlené bakteriemi. Zatím jsem nikdy nenaměřil zvýšenou hodnotu NH3/NH4 ani NO2. Naopak, všechny ryby jsou max. spokojené, protože skoro všechny mají pernamentní apetit ke tření. Náplň jsem zatím měnil po 6ti týdnech při týdení výměně 1/3 vody z hrubého objemu akva 250l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 12:01 Žena Muffy [55] – Sera Super Peat
Chtěla jsem udělat dobře terčovcům a koupila Sera super peat. Podle návodu Sery by toto médium mělo být umístěno někde vprostřed filtru. Mám filtr Fluval 405, uplně vespod je molitan s vatou, potom už jen kroužky Sera biomax a Fluval. Někde jsem ale četla,že rašelina ve filtru není nic moc a že nedělá dobře nitrifikačním baktériím. Nebylo by kvůli tomu lepší, abych dala ten Super Peat do filtru až jako poslední vrstvu? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:11 Muž matlala [798] - Rostliny
ještě mě napadlo, jestli by nebylo dobré dát nahoru každého koše tenoučký plátek militanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:46 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak sjem sondoval a pořídím to teda zvlášť. 1l eheim BioMech a 2l substrat pro. Jen ještě bude dobré dám nakonec neco jemnějšího co? filtrační vatu nebo nějakou filcovou vložku jako bývá u eheimů. Co vy na to? Třeba z tohoto vyřezat 2 vrstvičky nad ten substrat pro a horní koš (poslední jemná filtrace) nechat tak nebo nacpat filtrační vatou nebo tím filcem? viz třeba tohle www.akvaristik.eu/…

Možná by to chtělo ještě nějakou mezivrstvu před substrat pro z molitanu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:24 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
Tak jedině koupit 5ti litrové balení a nadbytek někomu prodat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:23 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Haimdol
jasně, ty 2l jsou akorát, ale mě by se hodily i 3l, 5l je zase moc. Potřebuji časem ještě zrušit vnitřní filtr v holanďanovi za pozadím a vyměnit ho za nějaký malý externí. NO ale to časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2010 19:19 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
Koše sice mají 1,2 litru, ale nepřeplňuj je. Litr je tak akorát. Ideální by bylo koupit 1 litr bioMech a dvoulitrové balení substrat pro. Jinak Eheim Mech je stejný jako JBL Cermec takže tam výměna nemá smysl. Je to sice větší investice, ale je napořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:16 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Haimdol
no právě koukal jsem na akvaritik a ten biomech v těch sadách nebývá, asik to pořídím zvlášť. Do toho e900 jsi nacpal přesně 2l? Obsah koše je 1,2l, ale jsou v sobě zastrčené, tak nevím, jestli tam opravdu jde dát 1,2l nebo raději ten litr. Právě že se nedělá 3l balení, to by se mi hodilo. Leda sada www.akvaristik.eu/… tam je ale jen eheim Mech, kterými dle obrázků přijde stejný, pouze neporézní válečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:12 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
Výměna JBL Cermec za Eheim bioMech smysl má, protože Eheim je poréznější a u JBL CristalProfi e 900 který má předfiltry funguje jako další biologické médium. Já to mám takto řešené ve svém filtru Eheim professionel 3 (předfiltr, bioMech a 2x substrat pro).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:54 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak to vemu, zkoumal jsem a je to dobré, ještě by mohlo být vyhovující vyměnit ty origo JBL válečky za EHEIM BIOMECH, jen je trochu porézní. Kdyby ne tak je výhodné koupit sadu pro filtru, vyjde to levněji i když ty molitany asik nevyužiji na filtraci. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 21:25 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
Když jsem testoval JBL CristalProfi e900 tak jsem nechal originální keramiku vespod a zbylé dva koše jsem vyplnil Eheim substratPro. Poslední koš s předfiltrem a molitany jsem nechal taky originální. Filtr šlapal v téhle kombinaci skvěle a bylo nutné jen jednou měsíčně vyčistit předfiltry. Do hlavní části filtrace jsem po celou dobu testu (6 měsíců) nesahal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 21:20 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Haimdol
no eheim je ověřenější.
Ještě mě napadlo, že ten e900 má molitany s vyžzlou dírou na média, voda by tam měla proudit pomaleji, tak jestli bude dobré tam nechat ten kraj, nebo vysypat celý koš. www.levnaakvaristika.cz/…

Taky ještě uvažuju jestli vyměnit i ty předfiltrační neporézní válečky (zatím jsem je tam nedával, ten koš jsem raději nacpal molitanem ze zrušeného akva, nechával jsem ho kvůli tomu) nebo tam dát něco lepšího. Popř ještě ponechat obsah prvních 2 spodních košů a vyměnit pouze 3 koš a ještě půlku vrchního nechat jen jen poslední jemný molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 21:10 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
Osobně doporučuji Eheim substratPro. Má přece jen větší vnitřní prostor než Sera Siporax a je méně citlivý na hrubší zacházení. Sera Siporax je ze sintrovaného skla a je háklivý na fyzický tlak. Koneckonců JBL má taky dobrá biologická média jako JBL SintoMec a JBL MicroMec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 21:07 Muž matlala [798] - Rostliny – výměna filtračních médií
Ahoj,
chci se zeptat na zkušenosti s různým,i filtračními materiály. Doposud používám jen molitan.
mám vnější filtr JBL e900, náplň byla originál neporézní kroužky jako první a pak různě hrubý molitan. Původně jsem pokukoval po EHEIMU, ale kvůli ceně a ještě dalšímu jsem šel do toho JBL, ale to nepatří k tématu.

Koukal jsem, že dost si lidé pochvalují média od eheimu substrat pro a taky siporax od sery. Co vy na to? rád bych časem vyměnil média. Samozřejmě nechal bych tam nějaký molitan na předfiltraci, aby se ty póry nezanesly..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 13:13 R Muž Silent [5949] – Re: Maza
Tak to jo. V běžné nádrži bych siporax bez předfiltrace nedoporučil. To by bylo jako jezdit s limuzínou pro dříví do lesa. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 13:06 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
Protože dělám hlavně krevetky, mám na všech vnějších filtrech instalovány předfiltry na sání. I po téměř ročním provozu vypadá Siporax OK. Nedokážu ale říct, jak by to vypadalo bez těchto předfiltrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 13:01 R Muž Silent [5949] – Re: Maza
Není to škoda? Já bych siporax použil výhradně jako biologické médium. Přece jen je ze sintrovaného skla a hrubé nečistoty by tohle jinak velmi dobré médium zbytečně zanášeli a snižovali jeho biologickou účinnost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 12:44 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: blotchen
Já Ehfimech nahrazuji Sera Siporaxem. Mechanickou práci zastane stejnou a navíc poskytne prostor pro bakterie. Ale je to nějaká kačka navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 20:25 R Muž Silent [5949]
Podepisuji co napsal Romy. MechPro je nová generace mechanického filtračního média a nemá smysl ho měnit za Ehfimech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2010 18:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: blotchen
Myslím,že v důsledku je to jedno,obojí je vynikající,funguje výborně a spolehlivě,a nemá cenu zbytečně kupovat něco nového. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 17:50 blotchen – EHEIM Mechpro nebo Ehfimech
Ahoj, mám nový filtr Eheim a v balení byla i filtrační média : Mechpro - černé plastové kroužky do spodu filtru ;-) není lepší koupit Ehfimech - keramické kroužky ? nemáte s tím někdo zkušenost ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:41 R Muž Silent [5949] – Re: maxo
Já osobně preferuji volné uložení keramiky do filtračních košů. Různé sáčky a síťovky používám pouze u speciálních iontoměničů, uhlí a granulátů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:34 Muž maxo [9] – Re: Yirka
Ja len ci ta sietka nejak neskodi, alebo tak nieco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:21 Muž Yirka [9126] – Re: maxo
Podle toho co ti více vyhovuje. Na manipulaci a čištění je lepší "síťovka", na pravidelné rozvrstvení volně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=2251