Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 10:50 Žena attynka [0]
Asi budu za trubku,co je to bioakvacit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 16:11 Muž daakon [2]
Mam taky akva Atman 620 a a davam tam klasickou filtracni vatu.Menim ji kdyz vidim, ze uz voda pretejka z vedlejsi komory vrchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 15:26 R Muž Silent [5949] Re: attynka
Jako náhrada se dá použít vatový přířez např. od Hobby www.akvaristik.eu/… nebo od JBL shop.miga.cz/… nebylo by ale lepší celý filtrační objem vyplnit bioakvacitem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 13:09 Žena attynka [0] – liltrační vata k Atman AR-620
Prosím o radu,jakým typem nahradit filtr.vatu v setu Atman AR-62O,nikde nemůžu sehnat originál,klasická filtr.vata je vysoká a příliš se ucpává,šlo by použít filtr.rouno?Nebo i podobný typ od ji ného výrobce.Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 00:10 R Muž Silent [5949] Re: Jirka98
Trochu upřesni o jaký filtr se jedná. Téměř všechny filtry fungují i na biologické bázi tudíž se jedná o biofiltry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 21:11 Jirka98
A ještě jeden trapnej dotaz kam se ta náplŇ strká? tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 21:09 Jirka98
Dobrý den,
Chtěl bych vás zkušené akvaristy poprosit o radu.Jde do každého biofiltru dát jakoukoli náplŇ?Jsem úplný začátečník.


sad ne rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 19:25 Muž dair [29] - AsieRe: chocho
sice pozde ale nastrihal jsem tuto zelenou houbu a uvnitr byli nejake tablety. asi ty bakterie? to jen muj poznatek k juwel zelenemu nitrate molitanu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 14:21 R Muž Silent [5949] Re: AlQuds
Účinnost aktivního uhlí se podle stupně znečištění nádrže nevyčerpá za několik týdnů, ale v naprosté většině případů už v řádu hodin maximálně desítek hodin. Proto je vhodné pro vyfiltrování otrav, zbytků léčiv nebo nežádoucího zabarvení vlivem rozpuštěných látek jako jsou huminové kyseliny při náhodném předávkování např. Torbenem a podobně. Jinak bych uhlí nepoužíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 14:11 Muž AlQuds [161] Re: Jurasek
Diky za nazor. To je taky jedna z moznosti, o ktere jsem uvazoval. Po pravde receno jsem nikdy nepochopil, proc vyrobci filtru davaji mezi naplne i aktivni uhli, jehoz schopnosti se (pokud vim) do nekolika tydnu vycerpaji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.03.2011 13:01 Muž Jurasek [137] Re: AlQuds
A co dát ven to uhlí a hmotu dát místo něho? Uhlí bych si dal do skřínky, pro případ, že budu muset léčit, ale jinak bych ho tam považoval za zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 12:59 Muž AlQuds [161] – vymena filtru
V jednom svem akvarku hodlam vymenit Dennerle rohovy filtr za zavesny Hagen AC30. Chci to udelat tak, ze vyjmu vatovou vlozku z dosavadniho filtru, rozmerove ji upravim a pridam k filtracnim hmotam v novem filtru. Tim padem nebudu muset provozovat oba filtry v akvarku najednou do doby, nez se novy filtr zajede. Zalezi pri tomto postupu na poradi v jakem budou filtracni hmoty vlozeny? Samozrejme, filtracni media z baleni Hagen AC30 dam v poradi doporucenem vyrobcem (biomolitan, aktivni uhli, biofiltr), jde mi jen o to, kam "mezi ne" zaradit tu vlozku ze stareho filtru. Tipuji, ze nejlip asi za biomolitan nebo jako prvni jeste pred nej, ale pro jistotu se ptam. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:47 R Muž Silent [5949] – Re: rudyfish
Aktivní uhlí se používá pouze krátkodobě na odfiltrování zabarvené vody, zbytků léčiv a na nápravu různých akutních otrav. Dlouhodobé použití vzhledem ke krátké životnosti náplně ( v řádech hodin) nemá smysl. Navíc filtr Eheim pick-up se uhlím naplnit nedá. V tomto případě se používá speciální molitanová vložka s aktivním uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 15:31 rudyfish – aktivne uhlie
dobry den,
prosim vas na co sa dava do filtrov aktivne uhlie??? kupil som si 160 litrove akvarium a k tomu filter EHEIM pickup 2010 ktory filtruje cez molytan a chcem sa spytat ci je dobre doplnit to aktivnym uhlim??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 20:10 Muž chocho [0] - Amerika – Re: Haimdol
Chlapi, žádný strach, už vím co dělám ;-) Primárně jsem měl dotaz na funkci té zelené "denitrifikační" v tom smyslu, že se mi nezdá uváděných 6 týdnů životnosti když píšou, že je to na bázi bio (tedy to doporučení výrobce mám od začátku za tahání peněz z lidí). Když jsme se shodli na tom, že je blbost to cpát do zajetého systému stále nové, je jasné, že to tam ponechám v rámci životnosti materiálu. ano
Stejně bych totiž šel do obchodu kvůli nějaké náhražce do místa, které tam je systémově volné pro hmotu s akt. uhlím, což je blbost tam v běžném provozu dávat. Tak jsem chtěl mít jistotu, že nemusím zároveň ještě kupovat tu zelenou na výměnu, kdyby snad opravdu byla k něčemu nutná. Takhle tam nechám starou zelenou a místečko pro kamarádky bakterie rozšířím ještě o další mordou navíc palec
Díky za účast a pomoc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:58 R Muž Silent [5949] – Re: GP
Ona konkrétně tato hmota nebude klasický bioakvacit. Tak já to napíšu jinak. Až bude třeba vyměnit tuto konkrétní hmotu (z jakéhokoli důvodu) vyměnil bych ji za obyčejný bioakvacit. Znovu říkám že neznám životnost této konkrétní pěny (nezaměňovat účinnost a životnost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:41 GP – Re: Haimdol
nechci aby to vyznelo nejak zle, ale on ted hleda kvuli vasemu:
Místo zeleného bych dal modrý molitan. Místa pro nitrifikační bakterie není nikdy dost
shani novou houbu, coz je si myslim zbytecny, minimalne v tehle fazi jeji zivotnosti. navic ta zelena bude si myslim dost husta a vymenou za "modry" by si moc nepomohl vuci osidlitelne plose. navic obyc houby jsou take i zelene..
edit: a podle popisu te hmoty ma fungovat na biologickem zakladu a tam bych pak nevidel vubec zadny problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:27 R Muž Silent [5949] – Re: GP
Ale já neřekl že se mi nelíbí. Jen jsem podotkl, že konkrétně u té zelené hmoty se po oněch 6ti týdnech ztrácí její primární funkce a to je odstraňování dusičnanů. Pak při osídlení nitrifikačními bakteriemi funguje jako běžný molitan. Nevím ovšem jaká je životnost takovéhoto specializovaného molitanu oproti klasickému bioakvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:22 GP – Re: Haimdol
nejak nechapu, co se vam na tech origo naplnich nelibi. stejne vsechno nakonec ty bakterie porostou, jediny co bych mozna vymenil je to uhli, ale pokud je to na optimalne porovitym substratu, tak klidne nechat taky. jediny, co by se dalo vylepsit, tak dat hrubsi houby. to by sice prodlouzilo intervaly cisteni, ale zas snizilo uzitnou plochu filtru a pokud tam je to sklo nebo keramika, nebo co to je, tak tam by mela jit voda mechanicky cista...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:05 Muž chocho [0] - Amerika – Re: Haimdol
Jj, už brousím po netu, kde seženu kus biomolitanu za slušnou cenu, asi se stavím v zahradnictví, když to přepočtu na litry, dělá se mi z těch "značkových" z principu šlouf.. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:30 R Muž Silent [5949] – Re: chocho
Místo zeleného bych dal modrý molitan. Místa pro nitrifikační bakterie není nikdy dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:24 Muž chocho [0] - Amerika – Re: Haimdol
palec Mnojó, Áno..dvakrát čti, popřemýšlej a pak řež :-D Tak se konečně dostávám zpět nad mísu, díky pane profesore, nechám tomu zatim volný průběh a vzkážu pánům od Juwelu, ať si svůj "denitrifikační" molitan nechají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:13 R Muž Silent [5949] – Re: chocho
Pozor. Neplést si pojmy nitrifikace a denitrifikace. Pro první jmenovaný je třeba prokysličená voda aby bakterie mohly řádně přetvářet NO2 na NO3. Toto probíhá v téměř všech filtrech tedy i v tvém. Tudíž téměř všechny běžně používané filtry jsou "bio". Poslední fáze rozkladu dusíkatých látek je denitrifikace a to je rozklad dusičnanů. Přestože tento proces probíhá v nádržích ve dně a v omezené míře i ve filtračních hmotách neprobíhá v dostatečné kapacitě a tudíž se dusičnany musí odstraňovat výměnou vody. Jsou samozřejmě speciální denitrifikační filtry s pomalým průtokem a nebo speciální chemické filtrační hmoty pro vyvázání NO3 z vody. Ty potřebuješ hlavně odstranit dusitany (NO2) a tudíž je třeba zajistit bakteriím přítok dobře prokysličené vody. Dusičnany raději zatím neřeš. A tak se v systému nijak nešťourej :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:01 Muž chocho [0] - Amerika – Re: Haimdol
Fotka k příspěvku Jj, samotný proces chápu, jen mi nejde do hlavy, že by Juwel dělal až takovou kravinu, že by systém, který má v názvu "Bio" principiálně popíral co jsi napsal.. jestli je to tedy "Filtr běžného typu" jak píšeš.
Prosím tedy tvůj názor na toto: chápu to dobře, že kdybych snížil průtok skrze hlavní komoru (např. zařazením hustší pěny), tak bych tím zlepšil podmínky pro nitrifikaci? ..předpokládám tedy, že by se o to zvýšil v tomto konkrétním filtru
www.juwelakvarium.cz/…
průtok druhou cestou-kolem topného tělíska a tím by celkový průtok zůstal zachován.
Nebo se v tom raděj nemám šťoutat? ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 13:34 Muž chocho [0] - Amerika – Re: Sid
Rybky jsem přidával postupně, ale ze začátku nezávisle na obsahu NO2. První po 2 týdnech od osazení rostlin "ožeráky" kvůli masivnímu nástupu řas a poté ještě pár neonek, abych vůbec nakopl proces nitrifikace.
NO2 jsem začal měřit teprve po 6-ti týdnech (teď už vím, že jsem to podcenil), ale naštěstí dřív, než jsem koupil okrasné rybky. S nimi samozřejmě počkám, až bude NO2 neměřitelné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 13:02 R Muž Silent [5949] – Re: chocho
Nemůžeš věřit všemu co výrobci uvádí ;-) . Už z principu i kdyby v této hmotě byly naočkovány nějaké denitrifikační bakterie tak nebudou správně fungovat. Potřebují totiž pro svou správnou funkci prostředí s malým množstvím kyslíku a velmi pomalý průtok. Pak si totiž vezmou potřebný kyslík z dusičnanů a rozkladem zbude vlastně jen plynný dusík. Ve filtrech běžného typu musí být kvůli nutnosti nitrifikace kyslíku dostatek a proto tam rozklad dusičnanů v této formě probíhá velmi omezeně. Můj popis je samozřejmě velmi zjednodušený. Tyhle procesy jsou trochu složitější ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 12:49 R Muž Silent [5949] – Re: GP
Samozřejmě že se po vyčerpání chemické kapacity dá využít i biologicky. Jen už ne na odstranění dusičnanů ale jako běžné médium pro odstraňování amoniaku a dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: chocho
...zajíždím nádrž téměř předpisově... po šesti týdnech však NO2 nezačalo lézt dolů...
možná byla chyba naopak přílišná poctivá výměna 1/4 vody týdně ve fázi zajíždění, tím se prý proces moc brzdí...

Teoreticky se proces přibrzdit může, (ubíráte bakteriím potravu), ale pokud máte NO2 měřitelné a v akva už plavou rybky, je výměna části vody, (i četnější a ve větším objemu) na místě.
Takže rybky jste přidával postupně a vždy poté, co jste zjistil, že NO2 jsou neměřitelné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:31 Muž chocho [0] - Amerika – Re: romant
OK, dík za rady, o víkendu ji rozmnožím a na filtr se tentokrát vykašlu X-)
Taky jsem se jukl k tobě, máš to moooc hezký a rostlinky jak z katalogu, gratuluji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:24 R Muž romant [27987] – Re: chocho
Tak jí klidně ustřihni a znovu zasaď. Je to stále dokola. Ten původní stonek tím, že jí zastřihneš donutíš k většímu odnožování a bude košatější. A když už nemá od spodu moc lístů, tak jí klidně vyhoď a doroste Ti ten zasazený vršek. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:20 Muž chocho [0] - Amerika – Re: romant
Jé tak to je trefa, ludwigia repens tam mám a jako jedna z mála jede jak divá, za těch cca 7 týdnů už ji mám až u hladiny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:19 R Muž romant [27987] – Re: chocho
Za vola nejseš, snažíš se to řešit, to je normální, že se člověk splete. :)
Takže to s tím filtrem udělej tak jak jsem ti psal. Co se týká dalších rostlin, tak klidně můžeš taky dosadit, tím se nikdy nic nezkazí. X-)
EDIT: Tou častější výměnou vody se ten proces nitrifikace vlastně supluje, takže to je správně, tam chybu neděláš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:15 Muž chocho [0] - Amerika – Re: romant
Jj, já věděl, že budu za vola.. hmm trápily mne dusitany (proto sem blbec napsal nesprávně do tématu NO2, ačkoli houba má být na nitráty) ..dusičnany mne zatím až tak nepálí, to je pravdy, byť zatím plíživě stoupají..
zkrátka díky mému omylu v tom tady je trochu guláš stydim ..asi napíšu adminovi,ať to raděj odstřelí rozzureny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:13 R Muž romant [27987] – Re: chocho
Použij naprostou klasiku.
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:07 R Muž romant [27987] – Re: chocho
Ještě jednou jsem se díval do tvý prezentace a tam uvádíš hodnotu dusičnanů 30mg/l, což bych viděl jako naprosto v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:06 Muž chocho [0] - Amerika – Re: romant
Dík za tipy romat, ale asi budu nevděčný, nemáš v merku ještě něco jiného z Ameriky, co ale neplave na hladině? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:00 Muž chocho [0] - Amerika – OPRAVA názvu vlákna : NO3 (nitráty)
tohle je originální popis výrobce, jestli zas nebudu za blbce, snad se tam píše, že obsahuje mikroorganismy a ne chemii..právě proto nechápu, proč životnost 6 týdnů:
The Sponge contains micro-organisms, which will, once developed, reside inside the
sponges and in the water. These micro-organisms feed of nitrates and will reduce them
significantly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:56 R Muž romant [27987] – Re: chocho
Tak pokud Ti jde o snižování dusičnanů, tak jako dobrý pomocníci jsou třeba tyhle rostliny.
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
EDIT: Jak vysoká hodnota těch dusičnanů je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:54 Muž chocho [0] - Amerika – Re: romant
Jako lama jsem si přečetl před založením akvárka spoustu literatury a více či méně chytrých rad z webů, jako je třeba i tento a odnesl jsem si z toho, že se doporučuje jednou týdně odkalit, prostříhat, vyměnit 1/4 vody a vyčistit část filtru (jen část právě proto, abych se nepřipravil o ty bakterie). Také však již pod tíhou různých debatdocházím k tomu, že krom první vrstvy "geotextilie" nechám ostatní svému osudu, dokud to bude průchozí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:48 Muž chocho [0] - Amerika – Re: Haimdol
Ano, omlouvám se, máš pravdu, !!! NO3 je správně!!! ..sakra ale nevim, jak opravit název vlákna :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:44 R Muž romant [27987] – Re: chocho
V prezentaci uvádíš, že týdně propereš část filtrace. Co tě k tomu vede? Nech filtr pracovat bez zásahu až do té doby, než se viditelně začne snižovat jeho výkon. Tímto způsobem tak neustále přicházíš o nitrifikačná bakterie, který jsou ti nejdůležitější pomocníci při odbourávání NO2 z vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:38 Muž chocho [0] - Amerika
=> grizly: to ne.. zajíždím nádrž téměř předpisově (alespoň podle zkušeností zdejších mistrů). Rybiček mám celkem pouze cca do 50% rybocentimetrů na litry akva.. po šesti týdnech však NO2 nezačalo lézt dolů, až po nitrivci a krmím střídmě :)
..možná byla chyba naopak přílišná poctivá výměna 1/4 vody týdně ve fázi zajíždění, tím se prý proces moc brzdí a možná jsem byl příliš až nedočkavý, ale to nic nemění na podstatě pův. dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:32 GP – Re: Haimdol
myslim, ze tato hmota se po vycerpani jeji chemicke kapacity da vyuzit i biologicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:15 R Muž Silent [5949] – Re: chocho
Tahle filtrační hmota by měla odstraňovat z vody dusičnany což je NO3 a ne NO2 jak uvádíš ty. To jsou dusitany. Osobně si myslím, že už z principu filtrace tahle houba odstraňuje dusičnany spíše chemickou cestou než biologicky, Proto se patrně po 6ti týdnech vyčerpá. Podle mně je zbytečné tuto hmotu používat a místo ní nasadit obyčejný bioakvacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:11 Muž grizly [145] – Re: chocho
....mimochodem stejně se mi začala hladina NO2 rapidně snižovat teprve po aplikaci Nitrivce (Sera)........
Tak to bude někde chyba.....Hodně krmíš, málo čistíš, hodně rybek, málo rostlin......atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 10:10 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tyhle houby měň až po mechanickém znehodnocení..dokud drží tvar a není děravá, není důvod proč měnit...kromě házení pěněz do kanálu (čti do kapes Juwelu). Já bych se u bioflow nebál dávat ani neoriginální molitan nebo lépe akvacit, jen asi bude třeba dodržet tvar a podobnou pórovitost, aby se pak ve vodě nevznášel tzv. bordýlek X-)

Hodně lidí na tuto filtraci nadává, ale viděl jsem 2 případy kdy si to majitel plní tím, co uzná za vhodně a pak to prostě nemůže nefungovat podobně, jako vnitřní biofiltry / kombinované filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:05 Muž chocho [0] - Amerika – Houba obsahující bakterie, které zbavují vodu NO2=dusičnanů..je to k něčemu?
Fotka k příspěvku Ahoj lidičky,
prosímvás, jaký je váš názor na výrobcem doporučenou 6-ti týdenní frekvenci výmněny filtračního media na odstraňování NO2? (U mne zařazeno v systému Juwel Bioflow 3.0, taková zelená houba "Nitrax")

1) je mi divné, že by bakterie,které v tom jsou údajně obsaženy, za 6 týdnů přestaly fungovat (vychcípají, nebo proč by jako měly přestat makat???) :-O
2) mám za to, že v zaběhnuté filtraci jsou i v ostatních částech filtru i ve štěrku na dně zabydlené nitrifikační bakterie, které se vrací zpět do filtru i po vyprání této jeho části (v akvarijní vodě samozřejmě) při údržbě.

Jinými slovy si myslím, že v zajetém akvárku se nitrifikační bakterie drží a množí a makají stále, dokud jsou houby z filtrace prány šetrně, postupně, v akvarijní vodě a drží tvar?
Nebo je to přecijen k něčemu, vrážet do této houby každý druhý měsíc prachy?? (min. 100 až 160 Kč!) ..mimochodem stejně se mi začala hladina NO2 rapidně snižovat teprve po aplikaci Nitrivce (Sera), tak mám pochybnosti o účinnosti výše zmíněného média.. :-|
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:54 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
jo jo, divam se na tu fotku, mas pravdu.. uz jsem psal prodejci ohledne rozmeru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:28 R Muž Silent [5949] – Re: seic
Nebudou ta oka na substrat pro velká?. Pro běžný provoz možná ne, ale při čištění nevím, nevím hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:24 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: seic
Fotka k příspěvku - nejak zablbla diskuze, po upraveni prispevku zmizela fotka
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=2201