Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:03 R Muž Silent [5949] – Re: Muffy
Pokud se o tyto biologicky aktivní hmoty staráš tak vydrží léta bez nutnosti výměny. Fluval a nejen on doporučuje po určité době část těchto hmot vyměnit, ale je třeba se na to dívat z marketingového hlediska. Kam by přišli, kdyby se všichni řádně starali o hmoty a nikdo by nekupoval nové. I když tímto doporučením trochu šiju do vlastních řad. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 13:57 Žena Muffy [55] – Fluwal Bio Max
Ve filtru Fluwal 405 mám jednu z náplnění kroužky Bio Max, u nichž výrobce uvádí nutnost jejich výměny po 3 měsících. Myslíte se, že se po třech měsících skutečně znehodnotí (např. zanesou?) a je třeba tam dát nové? Já je mám v akváriu již cca 8 měsíců a zatím jsem je při čištění filtru jen asi jednou vypláchla vodou. Zároveň s Bio Maxem tam mám i Siporax, který je také porézní, ale není třeba ho měnit, jen případně propláchnout. Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 15:38 Mrakoplash – Re: Lada50
Namátkou třeba tady :-)

fytosel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 14:32 Muž Lada50 [165] - Rostliny
Objednej si filtrační hmotu Synfil 300,je to za pár korun.Firmu si najdi aby mě to nesmazali jako reklamu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 13:40 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
Tak, po umornem obihani obchodu koupen vatelin a nacpan do filtru, jsem zvedavy na vysledek... Ty nas Ostravske obchody... nikde nic nemaj, cestou do posledniho jsem si rikal, ze jestli ani tady nebude, tak tam nacpu chlupate frote ponozky, nebo moira tricko z mikrovlakna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 12:42 R Muž Silent [5949] – Re: hanyking
Máš pravdu. Komora vypadá dost velká. Možná bych polovinu vyplnil akvacitovým blokem, ale zbytek kolem čerpadla bych nechal volný. Je pak lepší přehled o neporušenosti okruhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 12:35 hanyking – Re: Haimdol
Ahoj, díky za tip. Ta komora na čerpadlo je podle mne moc velká a zbytečně nevyužitá. Proč by v ní nemohl být bioakvacit? Akvárko mám vysoké a tím je průtok snížen jen na 1800 l/h. Takže čerpadlo má vody dostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 12:14 R Muž Silent [5949] – Re: hanyking
Dal bych tam třetí blok stejného akvacitu jako tam už máš a komoru s čerpadlem bych nechal volnou. Předpokládám, že to je filtr pro tvou nádrž kde budou oceláti a jemný molitan by zbytečně brzdil průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 12:10 R Muž Silent [5949] – Re: RadioactiWe
To tam raději dej jemnější bioavacit. Ten po záběhu průtok poměrně výrazně sníží. Další možnost je filtrační vata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 12:00 hanyking – Mám přidat i jemný bioakvacit?
Fotka k příspěvku Postupně doplňuji filtr náplněmi. V první komoře bude nasekaná hadice pro zachycení hrubých nečistot, pak mám drátěnky které půjdou snadno vytáhnout a čistit. Pak jsou 2 bloky hrubého bioakvacitu. Mám dát ještě 2 bloky jemného? Myslím, že by se zanášet neměl když bude na konci. Ten poslední blok bude v komoře s čerpadlem. Filtr má asi 160 litrů.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 11:59 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Haimdol
Mám filter s vysokým a neregulovatelným prietokom a volný koš, v ktorom bolo pôvodne aktívne uhlie a doteraz som v ňom mal slamu. Tú už ale nechcem používať, ale ak nechám koš prázdny, bude mať filter velký prietok..
Preto ma napadlo, či by som tam mohol dať spomínaný lignocel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 11:59 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
Tak ted uvazuju, kde je obchod s latkami ci tak neco, vzivote jsem tohle nehledal :) Vatu v akvaristikach pobliz nemaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 11:29 R Muž Silent [5949] – Re: RadekCX
Já si vystřihuju z hrubého vatelínu vložky do filtrů poměrně běžně. ano Oproti originálním vložkám ale poměrně rychle slehává a ucpává se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 11:23 Muž RadekCX [219] – Re: Haimdol
jinak co jsem videl tak ona filtracni vata prodavana do filtru je normalni vatelin (dela se vic druhu s ruzne silnymi vlakny) prodavany ve "svadlence"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 10:59 R Muž Silent [5949] – Re: RadioactiWe
Co tě vede k použití Lignocelu jako filtrační hmoty? Filtrační vata biologicky odbouratelná není protože je z polyesteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 10:42 Muž O.Tom [439] – Re: Miras
Von ma ten JBL strasne moc hrubeho molitanu, tez to mohli odstupnovat, asi dokoupim jemejsi a mozna zkombinuju i stou vatou. Ale zas abych se bal o prutok :)
Co mam stary fluval, tak tam prvni molitan je hruby jako u JBL posledni vystupni, ale JBL zas netece narozdil od fluvalu :)
No a priste jdu do eheimu, uz dlouho okukuju 2075 vcetne eheimackych naplni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 10:19 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Skúsim to ešte tretí krát, mohol by som použiť lignocel ako filtračnú náplň? :-O

A ešte by ma zaujímalo, či je filtračná vata biologicky odbúratelná hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 09:55 Muž Miras [111] – Re: TomasOxx
já ji dávám do e900 standartně navrch, ale proprat se asi nedá, když ji měnímm tak je vždy jak bahno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 09:45 R Muž Silent [5949] – Re: TomasOxx
Jde to podle stupně znečištění. Ale při nízké pořizovací ceně to nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 09:41 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Jo, jeste takovy dotaz. Vatu jsem nikdy nemel, da se proprat a pouzit opakovane ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 09:33 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
obvazy z lekarskeho hlediska prosle, ale zni to uchylne, cpat to do filtru :)
A nechat to usadit... kdyz jsem delal se dnem pred rokem, usazovalo se to asi tyden.
Tenkrat jsem akvarium zarizoval a mohl si to dovolit nechat.
Ted jsem ho predelaval vcetne zasahu do dna a potrebuju ho rychle zprovoznit.
No nacpal jsem ted do posledni komory ty nejjemejsi molitany co jsem doma nasel (z obych bublifukoveho), po hodince na to mrknu jestli neco zachytily, zaroven premerim komoru a pujdu se optat na tu vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 09:15 R Muž Silent [5949] – Re: TomasOxx
Obyčejnou vatu nedoporučuji. Po namočení se z ní stává neprostupná hmota. Obvazy taky ne není to účinné ani ekonomické. Co takhle normální filtrační vatu. Stojí pár korun a je přímo určena k jemné filtraci shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 09:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: TomasOxx
Pokud jde skutečně o mechanické nečistoty, vypněte filtr a nechte je usadit. Pak, pokud to budete považovat za nutné, je můžete zkusit zlehka odsát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 09:09 Muž O.Tom [439]
Mel bych takovy dotaz a tak zneuziji ciziho aktivniho vlakna :)
Potreboval bych jednorazove odfiltrovat zakal, ktery muj filtr s original naplnemi neni schopny zachytit (JBL e900). Nejedna se o zadne rasy ci bakterie, jde o extreme male mechanicke necistoty. Hral jsem si se dnem a v budocnu by se situace nemela opakovat, tak nejakou levnou, kratkodobe pouzitelnou radu ? Uvazuju nad obyc vatou, nebo obvazy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 07:38 Muž NASREDDIN [1383] – Re: hanyking
No doktore to máte pravdu, pokud tím odsávačem myslíte digestoř, mohlo by to být opravdu zajímavé.
Úplně to vidím.
Digestoř v sakra velké komoře a na ní filtr . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2010 23:25 hanyking – Re: katterinecka
Možná by bylo zajímavé dát do poslední komory filtr na odsávač par do kuchyně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2010 23:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vaclav
pokud ta vata bude až úplně na konci tak snad nebude tak znečištěná, nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2010 23:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vaclav
no já jsem si taky říkala že by byl možná lepší jen jeden, ale pak mi to nedalo, a nechtěla jsem to ošidit. Už je mám objednané, asi půlka objemu je hrubý, pak skoro půlka střední a kousíček jemný.

Zatím používám ten unistar a nejspíš taky proto že jsou tam hrozné hmoty (kroužky, punčocha, jen kousek hrubého molitanu) tak je v akvárku docela bordel, ve vodě pořád něco plave a na rostlinách jsou nánosy. I když tam mám zatím jenom asi 25 ryb. Jsem ráda že se neobjevily žádné jiné problémy, ale už se těším až budu mít "čistou" vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2010 22:56 Usine – Re: katterinecka
V jednoduchosti je velká výhoda, nepoužíval bych několik druhů biomolitanů, ale jen jeden.
www.akvarista.cz/…
Vatu bych asi také vynechal, pokud se nechceš ve filtru stále hrabat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2010 22:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Plánovaný filtr
Slepila jsem si skleněný přepadový filtr, který bude za akváriem. Napadlo mě že bych tam mohla místo čerpadla zapojit vnější filtr UNIstar, který mi zbyl (samotný mi přijde dost hrozný). Do přepadového filtru dám asi 15 litrů biomolitanu (různých hrubostí) a do toho vnějšího bych dala filtrační vatu a nejspíš rašelinu (akvárium mám jako jihoamerickou říčku). Napadá vás ještě nějaké médium které by se mi tam mohlo hodit? Předem díky za rady.

(Pokud tedy bude přepad stíhat ten průtok filtrem, trubka má průměr 5cm. Jinak akvárko má asi 400 litrů.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2010 22:02 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
RadioactiWe napsal: Mám filter s pomerne vysokým neregulovatelným prietokom.
...
Napadlo ma, či by som tam nemohol dať lignocel.. Čo vy nato? hmm

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2010 22:08 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Protože MechPro je víceméně mechanické medium a předfiltr v Eheimu, protože nemám extrémně znečištěnou vodu, je dostatečný.Raději jsem použil BioMech a dvě náplně Substrat pro. Biologických hmot není nikdy dost :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2010 21:56 Muž hf [54] – Re: Haimdol
Proč si vyhodil MechPro? Já mám v originální náplni s Mechpro (černé sekané plastové potrubí) dokonce dva koše...

P.S. V těch dalších koších bylo ještě dost místa, tak jsem tam přidal cca pul litru Siporaxu co mě zbylo odněkud jinud. To předpokládám ničemu nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2010 16:16 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Mám filter s pomerne vysokým neregulovatelným prietokom. Ako náplň mám biomolitan. Súčasťou filtra je aj košík.
Prietok som sa pokúsil znížiť tým, že vývod mám cez dve kolená nad hladinu a do košíka som dal slamu. Slamu už ďalej používať nepotrebujem, preto som rozmýšlal, čo by som do košíka mohol dať. Pôvodne tam bolo aktívne uhlie. To pôvodné bolo staré, preto som ho vymenil. Nové sa však drobí, preto ho tam nechcem dávať znova.
Napadlo ma, či by som tam nemohol dať lignocel.. Čo vy nato? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2010 13:40 R Muž Silent [5949] – Re: bruno136
Hmoty se nemusí ani měnit, ani převářet. Jen by se tím zničilo biologické osídlení. Nálevníkové zákaly se po řádném zajetí nádrže už většinou neobjevují a tomu taky výrazně napomáhá biofiltrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2010 13:33 Muž bruno136 [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
Tak ok nacham original. A este sa spytam ked som tam mal predtym ako som zacal prerabat akva nalevnika, tak treba tie hmoty vymenit alebo ich staci preprat v horucej vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2010 13:27 R Muž Silent [5949] – Re: bruno136
Tak to jste se dočetl buď nesmysl, nebo to byli velmi staré informace. Bioakvacit má sice dobrou osidlovací plochu, ale kvalitní "keramika" mívá osidlovací plochu minimálně jednou takovou. Originální náplně v Eheimech jsou sestaveny pro maximální funkčnost a účinnost. Ale abych se přiznal, tak jsem v Eheimu 2073 vůbec nepoužil Mech pro (černé plastové rourky) ale místo nich Biomech a zbytek substrat pro. Samozřejmě jsem zachoval předfiltr a finální vliesovou vložku (vata).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2010 13:21 Muž bruno136 [7] - Cichlidy – Re: akvaristik
No ja len tak ked som sa tu kdesi docital ze biomolitam ma lepsiu nitrifikacnu plochu ako ktorakolvek napln
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2010 11:12 Trdej
Fotka k příspěvku Zdravím lidi,potřeboval bych poradit ohledne filtru,muze tak byt ? Bude fungovat ? (viz fotka)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2010 10:19 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: bruno136
To je naprostý nesmysl. V takovém případě jste nemusel investovat do EHEIMu a mohl jste si koupit nějaký laciný čínský šunt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 20:58 Muž bruno136 [7] - Cichlidy
Ahoj. Akurat prerabam akvarium a premyslam aj nad vymenou filtracnej naplne vo filtri. Mam eheim 2075 ktory ma 4 kose na flt. napln + predfilter. Premyslam ze by som original nechal len spodny v ktorom su plastove rurky a do tych zvysnych troch by som dal biomolitan. Do dvoch 20TM a posledny 30 TM + ta biela vata. Myslite ze to bude lepsie ako originalne naplne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:42 pajik Re: RadekCX
Tak to bych udělal zrovnatak,proč plýtvat místem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:31 Muž RadekCX [219] Re: pajik
no presne tam ho chci - na zacatku filtru je prostor na shromazdovani necistot, ale je to na muj vkus zbytecne volne misto - skoro litr objem - tak tam nahazu tyhle levne krouzky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:21 pajik Re: Silent
JO jo je to kvalita,dal bych ho do první komory na hrubé nečistoty a na něj bych položil biopěnu pro zachycení jemného bordelu(předfiltrace) a jako hlavní bych určitě použil EHEIM SUBSTRAT Pro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:16 R Muž Silent [5949] Re: RadekCX
Resun i Atman je jedna fabrika. Vnitřní povrch sice zdaleka nedosahuje to co má Eheim, ale za ty peníze je to velmi dobrá kvalita. A vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:12 Muž RadekCX [219] Re: Silent
ted jsem si vzpomnel - tusim na tom bylo napsano Resun CR-250 - za 39Kc na dosypani filtru to stacit bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:08 pajik Re: RadekCX
Možná ten od Poláku nemusí být špatný,ale nezdál se mi,raději jsme ho nezkoušeli.Byl součástí filtru v sadě akvária,kvalita toho filtru nic moc,ten hošan ho byl nucen dát pryč,po týtdu chcal všude kolem-praskla řídící jednotka.Přitom vypadal celkem dobře i objem byl ok.Šlo o vnější filtr Aquael Uni Max s možností doplnění o UV zářič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:01 R Muž Silent [5949] Re: RadekCX
Ta keramika bude asi Atman. Ta poměrně vydrží. Keramika co zmiňoval pajik bude nejspíše Aquael Bioceramax nebo Aquael Bioceramax ultra pro a ta se opravdu časem rozpadá. Tu ani nikam nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 09:55 Muž RadekCX [219] Re: pajik
uvidime - na prvni pohled to co jsem kupoval vypadalo dobre - 39Kc jsem do toho vrazil - dosypu s tim volne misto v kanystrovem externim filtru a uvidi se po case
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 09:42 pajik Re: RadekCX
Ano otom jsem psal co do těch malých filtrů-tam je to nejlepší řešení,a mraky se toho dělá to ano-tam bych se zamyslel nad kvalitou !!Nevím jak se jmenovala ale vím ,že to dovážejí Poláci a rozpadá se to jen pohledem-ani mi to bližším ohledáním jako keramika nepřipadne spíše jako kost??ale v rozkladu,raději bych zůstal u renomovaných firem.Cena za 5L třebas Eheim substrátu je 1800kč.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=2301