Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2009 20:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Vlada
Co zkusit vyhledávač :) Můžeš i zadat od nejlevnějšího ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2009 20:20 Muž Vlada [2] - Labyrintky
Ahoj, lidi. Chtěl jsem se zeptat, kde se dají nejvýhodněji pořídit náhradní náplně do filtrů (atman, eheim). I přes internet. Díky za veškerá infa. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 23:41 Muž kortezhugo [983] Re: Skanky
kludne to mozes pouzit - zrnitost je sice mensia ale upchavat bi sa to nemalo podla mna s tim nebude problem...
...za pokus nic nedas X-) - a nemusis kupovat...

PS: len vyber von to co je "najjemnejsie" - v tom substrate 4mm budu v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 23:34 Muž Skanky [26] Re: kortezhugo
ja mam dva kýble toho substrátu. napadlo ma pouzit ho vo filtry. aj tak neni uplne naplneny lebo vyrobca dodáva len čast naplne. ale asi ta mensia zrnitost tam nebude dobrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 23:19 Muž kortezhugo [983] Re: Skanky
...je to to iste - teda material - rozdiel je iba v tom ze do filtru ide "hrubsi"

1 - 4 mm substrat
4 - 10 mm do filtrov
13 - 20 mm do velkych filtrov a rybnikov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 22:03 Muž Skanky [26]
Jenom taková otázka. čim se liší filtrační medium Aquaclay od granulátu Aquaclay ktyrý se používá ako dno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 18:01 Muž DavidDizzer [26]
Lze také použít nějaké materiály, které máme skoro zdarma či přímo doma po ruce? Jako např. Nějaký keramzit, nebo něco, přes co by šlo filtrovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 15:59 JuraS – Re: JuraS
tak jsem přidal akva, bez fotek a co si pamatuju z hlavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 15:21 JuraS – Re: Bob66
nějaký fotky jsou ve fóru o stojanu pod akva...týden mám novej foťák..digi zrcadlovku..musím se s ní trochu naučit fotit a hlavně vyčistit skla..zatím mi tam řádí řasy..filtr dokonale filtruje...možná bych ale přesto mohl něco zplichtit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 14:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Co takhle prezentaci akva, dost lidí by se rádo podívalo :) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 14:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JuraS
...v mým filtru jsou všechny 4 hrubosti doplněné o drátěnky..., keramické filtrační médium..., mandlové listy... a to celé doplněno o vycucávače no3...
To už by v tom čert byl, aby akva s takovým filtrem nefungovalo! :)
Nějaké foto? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 14:19 JuraS – Re: akvaristik
netvrdím, že to nevím..v mým filtru jsou všechny 4 hrubosti doplněné o drátěnky na vstupu, keramické filtrační médium od eheimu, mandlové listy na výstupu a to celé doplněno o vycucávače no3...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 14:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: akvaristik
Tak třeba na akvaristovi.cz nabízí 4 hrubosti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 13:59 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: JuraS
Prodávají se desky ve 2 hrubostech a asi pěti sílách až do 10 cm. V některých akvaristikách je to běžně k dostání. Velikost 50x50 cm, nebo zbytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 13:52 Muž Miras [111]
takže jen tak mimochodem jak to tady čtu, tak eheim který jsem si vybral je lepší jak jiné značky, to jsem rád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 13:50 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: tatrovka
"ale výrobce píše vyměnit jednou za měsíc..tak já nevim"

Milá tatrovko, je to nesmysl. Dělám Eheimy od svých 12 let a opravdu o tom něco vím. Jinak jak jsem už psal, Fluval není dobrá volba...
A aktivní uhlí tam vůbec nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 13:36 Muž Yirka [9126] – Re: tatrovka
Dobrý externí filtr obsahuje 2 a více druhů náplní. U nového je většinou i aktivní uhlí, které je vcelku zbytečné a já bych si dovolil je tam ani nedávat. Podstatné jsou nejdříve nějaké keramické či plastové trubičky či tvarovky na hrubé nečistoty a dobré usazení bakterií a dále pak alespoň dvě různé hrubosti akvamolitanu. Mám Eheim 2215 www.eheim.cz/… koupený s náplněmi a letos jsem čistil v únoru a další čištění, možná, bude o vánocích. Dokud je filtr dostatečně průchodný a voda jde z rozstřikovací rampy dobře do obloučků není co čisit. Tomu kdo nemá možnost mít vlepený či přiložený skleněný externí filtr vřele doporučuji, je to prakticky bezúdržbové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 13:22 jose – Re: JuraS
Bohužiaľ majú len tie hrubšie, krevetkári majú smolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 13:16 JuraS
je to už půl roku, nepamatuju si to přesně ale ten zbytek se vyplatil..taky se u nich dají objednat kousky asi jako výplň polštářů. hodí se to do větších prostor..mají tam fotky realizací velkejch filtrů do jezírek..dá se poučit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 13:13 GP – Re: JuraS
a byl za tech 12,- nebo tam byla vetsi zbytkova sleva? ono oproti 15,- za standartni kus by se o moc mensi zbytky nevyplatili
ale jinak super, taky jsem po tom koukal a stale planuju... jen se nejak nemuzu rozhoupat ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 13:10 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: JuraS
Sympatickej zbyteček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 12:46 Žena tatrovka [8] – Re: PaDa
děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 11:57 JuraS
doplním, že já si nechal nařezat filtren u firmy banat a mají v nabídce i zbytky za pár kaček..tím zbytkem pro mě byla střední hrubost deska 5 cm tlustá o rozměru tak metr x 50..ty filrmy se specializuje na bezénové filtrace a tak mají všechny média levnější..mají i věci co ještě do akva prodejen nedorazily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 11:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: tatrovka
Něco o filtraci:
www.discus.cz/…
www.discus.cz/…
Jako univerzální náplň můžu doporučit biomolitan (Filtren), mně se osvědčila střední hrubost 20. Na tomhle odkazu vám to nařežou na rozměry a tvary, jaké si řeknete.
www.eurofoam-tp.cz/…
Nebo k dostání v internetových obchodech v daných nařezaných rozměrech, třeba na akvarista.cz www.akvarista.cz/… i jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 11:46 Muž Miras [111] – Re: JuraS
no teď konečně jsem to pochopil hurá, díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 11:40 JuraS – Re: Miras
inspirace zde..
rybicky.net/nadrze/4431
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 11:26 Muž Miras [111] – Re: JuraS
spíš mi jde o ten předfiltr, nějak z toho nejsem moudrej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 11:19 JuraS – Re: Miras
obrázek čeho ? ohnuté trubky strčené do akva ?
to tatrovka..filtrace má určité pravidla..co kam dát ve filtru se jimi řídí..filtrace k něčemu slouží a musí něco udělat..prolez si tohle fórum nebos e to tady zvrhne na hádání a zase se budou opakovat notoricky známé informace..tohle fórum je toho plané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 11:14 Žena tatrovka [8] – Re: JuraS
Oki, takže pokud to chápu správně, tak z těch náplní co jsou v základní výbavě, tam můžu nechat jen molitan, a do ostatních přihrádek si můžu dát taky molitan, pokud tam vrznu nějakej předfiltr na ty hrubý nečistoty, nebo místo molitanu cosi co se tolik nezanáší, jen mě jaksi moc nenapadá co by to mělo být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 11:05 Muž Miras [111] – Re: JuraS
neměl bys k tomu nějaký obrázek, docela by mě to zajímalo, myslím to nasávání ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 10:48 JuraS – Re: tatrovka
zeo-carb se musí měnit..ten raději dát do samostatného předfiltru..ten odkaz co jsem dával..do těch nádob můžeš dát cokoliv co potřebuješ občas měnit..třeba i rašelinu...hergot..zase se budeme opakovat..v tomhle fóru najdeš tahle odpovědi snad 100X ...externí filtry se tady rozebírali i filtrační materiály...a hlavně principy filtrace..koukám, že ti není jasné co je co a na co je co ve filtru dobré....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 10:46 JuraS – Re: Miras
osobně nejsem příznivcem externích filtrů které mají na nasávací trubce cokoliv..osobně mám skleněný biofiltr kde mám první komoru filtru plnou 10 ti plastových drátěnek na odchycení kousků kytem a čehokoliv aby to nezanášelo zbytek fitru..v téhle komoře se zabydleli šneci i krevetky a živí se těmito zbytky..trubky mám 2 o vnitřním průměru 22 mm..elektrikářské..zespodu mají jen z rybářského silonu upletenou síť..aby to nenasálo nějakou malou rybu a v trubce 10 10 cm hafo otvorů vrtákem 3 mm..nicméně zjišťuji, že zarůstání řasou a nitrifikačními bakteriemi omezuje průtok a tak plánuji předělat nasávání jinak...ale rozhodně ne akva hyzdit kostkou biomolitanu..nepoužívám pozadí. tam bych ho možná použil...ten předfiltr mimo je účinější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 10:44 Žena tatrovka [8] – Re: Breathlless
Dobře, takže koupím novej filtr včetně náplní, jako jsou: Odstraňovač dusíkatých látek , BioMax , Aktivní uhlí , Molitan, Rašelina granulovaná, Zeo- carb . a co s tím tedy dál? nechat je ve filtru a měnit každý měsíc, nebo některé nechat některé vyndat? nebo uzpůsobit si filtr vlastníma náplněma a tyhle tam vůbec nedávat. akvárium je zaběhlé, jen nechám běžet filtry současně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 10:32 Muž Breathlless [6] – Re: tatrovka
Aktivní uhlí se používá pouze v určitých případech , když máš toxikované aqua nějakýmy kovy nebo třeba saponátem či po léčení ryb apd. jinak ho vyndej , v zaběhnutém aqua není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 10:24 Žena tatrovka [8] – Re: Breathlless
to si nepletu, ale jak říkáš to aktivní uhlí a tak, tak s tím se to prodává a to se má měnít. proto se na to ptám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 10:23 Muž Miras [111] – Re: JuraS
tak jako předfiltr by možná stačilo na sání nasadit jen kostku biomolitanu ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 10:20 Muž Miras [111]
takže předpokládám, že do začátku stačí tento:http://www.levnaakvaristika.cz/EHEIM-CLASSIC-2213,-s-filtracni-vlozkou-a-dvojkohouty,833.html, nebo mám vzít i s těmi bionáplněmi: www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 10:17 JuraS – Re: tatrovka
fluval píše, že se mí náplň ve filtru měnit každý měsíc ??? to snad ne...už jsme to napsali..filtr není vysavač, nitrifikační bakterie se nesmí vyklepávat ani vymývat..nejlepší by bylo předřadit předfiltr a ten jenom čistit..filtr nechat běžet a nechat na pokoji..dokud je průchozí a v akvárku se nevyskytne nějaká nemoc co by se musela řešit medikamenty pak filtr vůbec nepotřebuje nějakou složitou údržbu...jako přefiltr se dá použít toto...
www.alfared.cz/…

dáš to na vstupní hadici do filtru..nacpeš do toho plastové drátěnky a binec co by ti filtr zaneřádil se v tomhle chytne...a pak čistíš jen tohle a na filtr nesaháš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 10:11 Muž Breathlless [6] – Re: tatrovka
A nepleteš si ty náplně třeba s rašelinou nebo s odstraňovačem amoniaku či aktivním uhlím ? tyto 3 druhy náplní se opravdu mění cca po 1-3měsících. Jinak Bioaktivní náplně (molitan , keramické náplně ,plastové náplně) se nemění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 10:01 Žena tatrovka [8] – Re: akvaristik
ale výrobce píše vyměnit jednou za měsíc..tak já nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 09:59 Žena tatrovka [8] – Re: JuraS
akvárko 350 s 6 terčovci, 13 neonek, dvěma ancistrusy a hejnem krevetek. krmím i 4x denně, 2x sušené, 2x maso. takže jak s těma náplněma? musím je každý měsíc kupovat a měnit, nebo je tam můžu nechat, případně vyměnit za úplně jiné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 09:58 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: tatrovka
U dobrého filtru se správnými náplněmi se čištění provádí po 6 měsících, nebo dokonce déle. Ve filtru musí vzniknout biotop a ten se nesmí porušovat, jinak filtr nikdy nefunguje. Filtr se má koupit s náplněmi, pokud je to možné. Pozor, filtr není vysavač, že se po týdnu vyklepe a jede dál !!! Dobré filtry (např. EHEIM) mají předfiltr. Ten se jednou za čas vypláchne a na zbytek filtru se nesahá. Tyto aspekty chce brát před koupí v potaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 09:55 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Miras
Do 2213 existují originální náplně, které taky doporučuji. Mám ho v několika nádržích a čištění 1x za 6 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 09:52 JuraS – Re: Miras
a co ho koupit rovnou s náplněmi a nebo si jen přečíst návod ? stejně tam budeš asi dávat náplně eheimu pro daný typ abys měl přesný tvar a množství..nebo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 09:50 Muž Miras [111]
no když už je tu toto téma tak se zeptám jak je to s náplněmi u Eihamu 2213, chtěl bych ho koupit, ale taky nevím jak s náplněma, popř.jak často se mění a kolik stojí. Na netu jsem jich našel spousty, ale fakt nevím kterou tam dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 09:45 JuraS – Re: tatrovka
molitan není vhodný. má víc uzavřené bublinky vzduchu a tím pádem je hůř průchozí pro vodu s nečistotami. záleží na tom jak velké máš akva, jaké osazenstvo v nádrži a jak často a čím krmíš..podle toho se odvíjí kolik sajrajtu musí filtr (pokud ho nepředsadíš lapačem kalu) absorvovat..správné rozmístění filtračních hmot (plastoví ježci..nebo třeba i drátěnky, nějaké keramické filtrační materiály, filtren..místo molitanu) a při správném poměru můžeš čistit filtr i 1x za rok..půlrok bych bral jako optimum...samozřejmě, že do tohoto času nepočítám vyčištění vstupních a výstupnich hadic....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 09:39 Žena tatrovka [8] – Náplně ve filtru
Zdravím, chci si pořídit filtr Fluval 405 vnější, ale mám dotaz k náplním. U většiny náplní tam píšou, že se mají vyměnit 1x za měsíc. Je to opravdu nutné? lze ty filtrační náplně vyměnit za obyčejný molitan? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2009 23:46 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: kortezhugo
Do rybníku jistě, avšak do akva či filtru myslím docela zbytečná věc, dobrá jen tak možná k vyjímečnému použití, v případě znehodnocení vody léky a podobnými patoky ;-) X-) Čili i tak vyhozené peníze ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2009 21:26 kortezhugo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2009 21:25 kortezhugo
Toto som kupil u nas za 120SK.-dobra cena za 6kg zeolitu. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=2401