Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 04:46 R Muž romant [27987] Re: OAK
Vzhledem k tomu, že je již filtr vybaven předfiltrem, tak bych se nebál ty černý válečky (Mech pro)nahradit Substrátem Pro a to by bylo jediný vytunění této mašinky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 21:58 Muž OAK [55] – Eheim Professionel 3 350
Ahoj,
poridil jsem si Eheim Prof. 3 350. Chci se zeptat, jestli nechat stavajici slozeni filtracnich hmot vc. vaty nebo mate nejake zajimave rady jak ho vice potunit? Predem dekuji za rady. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 10:21 Muž Jifi [675] – Dotaz na zkušenosti s filtrační náplní
Rád bych se zeptal, jestli máte někdo zkušenost s touto filtrační náplní: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Je to opravdu taková bomba, jak o tom píšou na webu?
Mám čerstvě koupený filtr JBL CristalProfi e701, ke kterému je dodaný biofiltrační materiál ze sintrového skla JBL MicroMec.
Předpokládám, že i ten dodaný materiál by měl stačit?
Akvárko 80*40*35 cm, zarostlé. Cca 10-15 krevet Caridina multidentata (japonica) a pak menší řasožravé krevetky. Ty japoniky nadělají celkem slušný binec, ale zatím tam mám jen Atman + bioakvacit.
A vlastně mám pořád plné akvárko larev od těch japonik, které po několika dnech chcípají. Ty samice jsou neuvěřitelně plodné. Ty larvy by byly ideální živé krmivo pro ryby. Ryby ale nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 13:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Stačilo si udělat vícekomorový filtr s čeřícími přepážkami a nemusel jsi tohle řešit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 13:42 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Díky všem za rady. Asi začnu s tím nastříhaný molitanem a pokud se to řešení osvědčí, tak obětuju ty 3000Kč za siporax.
Průtok filtrem je docela pomalý - čerpadlo dá cca 300 l/h a plocha kterou voda protéká je 40x10cm. Vychází mi to na 2mm za sekundu a to by mělo být v doporučované toleranci. Toto bych chtěl naopak zvednout. Možná to zbytečně moc řeším, ale plánuju citlivější ryby a nikdy se neovládnu a vždy akvárium trochu přerybním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 13:08 jamajcan Re: Heimdall
ADA BIO RIO,je hlavně pemza.Takže vyvřelé sklo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2015 12:28 R Muž Silent [5949] Re: KarlosS
Jak ADA Rio nemůžu soudit, ale Eheim SUBSTRATpro je vyroben na základu sintrovaného křemíku a Eheim Mech je čistá keramika a to opravdu s lávou nemá nic společného (snad jen obsah SiO2). Čistá drcená láva je Eheim Lav ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2015 12:21 R Muž Silent [5949] Re: Paxero
Paxero napsal:Bublání ve filtru je podle mne k ničemu
Naopak. Probublávání kvalitní biologické filtrační hmoty výrazně zvýší nitrifikaci. Ne nadarmo se používají systémy buď skrápěcí nebo Wet-Dry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 12:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: NHKG
v podstatě nejdražší filtrační materiály jako je ADA Rio, Eheim substrate pro či ehfimech je jen obroušená do kuliček drcená láva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2015 12:07 Muž Paxero [71] Re: NHKG
Spíše než hledání něčeho lepšího než biomolitan je lepší zamyslet se nad možností snížení rychlosti průtoku filtrem. Nemám na mysli přiškrcení čerpadla, ale změnu tvaru biomolitanu, aby voda tekla paralelně: tedy zvětšení průřezu, kterým voda protéká, za cenu snížení tloušťky molitanu. Bublání ve filtru je podle mne k ničemu (pokud se zrovna ryby nedusí).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.08.2015 11:49 R Muž Silent [5949] Re: NHKG
Ideální by byl pro tebou zamýšlený probublávací systém sera Siporax, jenže tam 10 litrový kyblík vyjde přes 3000.- (byť asi není nic lepšího) takže relativně levné a velmi slušné řešení by byl ten nakostičkovaný biomolitan. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2015 11:30 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Plánuji ve vnějším otevřeném skleněném filtru z jedné komory vytáhnot molitan a nahradit něčím lepším. Navíc bych chtěl na spodek komory umístit vzdochování tak, že bublinky půjdou proti směru toku vody. Zkoušel už to někdo?

Uvažuju jaký filtrační materiál do té komory dát. Musí být dostatečně prodyšný, aby jím mohl prostupovat vzduch a zároveň mě nesmí zruinovat. Komora má 10l. Uvažoval jsem i o tom, že by komora fungovala trochu jako u "moving bad" fiktrace. Takže mě napadlo i zkusit nastřihat molitan na kostičky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 18:51 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: host
bylo myšleno doma, na koleně... Je to procedura poměrně složitá, vyhodnotit všechny absorbované látky, zjistit jejich bod varu.... By mě zajímalo, kolik za tu regeneraci a reaktivaci chtějí, a jak by se tvářili, kdybych jim tam donesl kilo uhlí... Asi to nebude pro akvaristy ap. Ale možná to dělají výměnným způsobem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 17:46 host Re: pavelbartek
"Regenerovat, vytvořit tedy adsorbční prostředí, aby v uhlí nedocházelo k mezi povrchovému pnutí, tak, aby bylo bezezbytku vyčištěno si neumím představit, možná to jde, ale nevím o tom"

Dělá se to běžně, třeba zde:

www.sorbents.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.08.2015 17:09 Muž odikcz [114] Re: pavelbartek
To je všechno krásné a známé, ale já pořád čekám na důkaz té Vaší teorie: "Věř, že to uhlí škodliviny dále uvolňuje"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 16:17 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: romant
Ono to není tak složité, jak to vypadá, nebo zní ;-) Třeba tvrdit, že uhlí váže škodliviny je dost zavádějící věta, všeho moc škodí a vše co váže uhlí, nebo může vázat jistě nejsou škodliviny... Absorpce není žádný zázrak. Uhlí je dobrý, ale starý ohraný trik výrobců filtrů, je levné a opticky opravdu v krátké době zbaví vodu látek v ní obsažených, kdy se jeví křišťálově čistá... Ale o to třeba mě nejde, já potřebuji stálé médium, které vytvoří dostatek prostoru pro nit.bakterie, nejlépe co nejvíce prostoru na malé ploše, kdy tak maximálně rozšířím omezený prostor filtru a médium mi neovlivní vodu... Jde mi o maximální možnou stabilitu. Co se jiného bordelu týče, tak to ovlivní akvarista sám svou činností, někdy nečinností :-D Používám předfiltraci, polyuretan je nasazen na sání, slouží jako mechanická filtrace, zároveň chrání jiná média před zanesením, kdy razantně prodlužuje interval údržby filtru, tedy, nemusím do něj často zasahovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 15:32 R Muž romant [27987]
Chlapci možná že by nebylo od věci mrknout sem. rybicky.net/forum/2135
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 15:28 R Muž Silent [5949] Re: pavelbartek
pavelbartek napsal:Výjimkou je stav po léčbě léčivy, popř. nějaké nehody, ale po takovém "úklidu" doufám letí uhlí do odpadu. Prostě si stojím za svým, uhlí, zeolit - super, ale jako stálé médium ne, tedy v běžné akvaristice. Pokud ho nahradíš jinými, stálými médii, která mají podobnou povrchovou plochu jako uhlí, nebo zeolit, nemusíš se obávat nějakého zapomenutí, starat se o obměnu, řešit úbytky jiných látek, potřebných.... Mít ve filtru uhlí a hnojit je také kontraproduktivní.....
Tak minimálně s tímhle bez výhrad souhlasím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 15:24 Muž odikcz [114] Re: pavelbartek
Sám tomu nerozumím a vím jen co mám načteno tady ze stránek, tak jsem doufal, že se dozvím něco nového ... ty tady po Heimdall chceš, aby ti nějak odůvodnil, proč se škodliviny z uhlí neuvolňují ... a tak bych to samé očekával od tebe (proč se uvolňují) a né jen: "Věř, že to uhlí škodliviny dále uvolňuje" ... to je stejný jako: "Veř, že země je placka" a žádné další informace či podklady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 14:39 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Heimdall
Věř, že to uhlí škodliviny dále uvolňuje... nepředpokládám, že nějaké ty "škodliviny" v akváriu máš, alespoň ne v takovém množství, abychom se jimi zabývali, nebo na ně používali uhlí a čekali, že jich tam máme tolik, abychom časem pozorovali, že se uvolňuje. Výjimkou je stav po léčbě léčivy, popř. nějaké nehody, ale po takovém "úklidu" doufám letí uhlí do odpadu. Můžeme se ale bavit dál, třeba o látkách, které ve vodě potřebujeme a při používání uhlí je zbytečně musíme doplňovat… Prostě si stojím za svým, uhlí, zeolit - super, ale jako stálé médium ne, tedy v běžné akvaristice. Pokud ho nahradíš jinými, stálými médii, která mají podobnou povrchovou plochu jako uhlí, nebo zeolit, nemusíš se obávat nějakého zapomenutí, starat se o obměnu, řešit úbytky jiných látek, potřebných.... Mít ve filtru uhlí a hnojit je také kontraproduktivní.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 14:17 R Muž Silent [5949] Re: pavelbartek
Nejsem chemik ani fyzik tudíž můžu těžko přesněji argumentovat. Teoretickou stránku věci mám načtenou z informací na netu (nejen od Horáce) a z hlediska mé praxe můžu prohlásit, že se mně ani nikomu koho znám nestalo aby zapomenuté uhlí ve filtru způsobilo nějaké problémy. Jen prostě přestalo adsorbovat a přestalo jakkoli ovlivňovat kvalitu vody a to jak negativně tak pozitivně. Jen zbytečně zabíralo místo ve filtru. Toť vše :-) .
Edit: desorbcí jsem samozřejmě myslel desorbci aktivního uhlí a ne obecně desorbci jako jev ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 14:04 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Heimdall
Ten článek znám, je to v podstatě opis informací fa multiply, zabývající se prodejem přístrojů na úpravu vody... první odkaz ve vyhledavači na dotaz aktivní uhlí. Konec konců, který akvarista nezná Horácovy stránky... Desorpce v akváriu? K desorpci dochází kolem nás, ale i v nás pořád někde neustále, i v akváriu. Ale bavili jsme se o aktivním uhlí, kdy jsi tvrdil, že po nasycení nic neuvolňuje a silných vazbách, které to neumožní, já psal, že se mýlíš. Přečti si tedy ještě jednou, co jsem psal já. Jestli se mýlím, vyvrať mi to prosím, ale neodkazuj, nedoporučuj články z netu, prostě mi to vylož na rovinu. Píši v dobrém, nevykládej si to špatně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 13:44 R Muž Silent [5949] Re: pavelbartek
K desorbci v akváriu za běžných podmínek nedojde. Doporučím Horácův článek www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 13:27 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Heimdall
To se pleteš, jistě víš, že aktivní uhlí váže látky díky schopnosti absorpce(látky jsou poutány k vnitřnímu povrchu vlivem mezi povrchových přitažlivých sil), opakem je adsorpce kdy nasycením absorbáty dochází přerušení mezi povrchových přitažlivých sil a dochází k uvolňování absorbátů do doby, než se mezi povrchové pnutí opět vyrovná.... Dá se to přirovnat k zamlženému sklu, které zachytává vlhkost, rosí se, jakmile je na něm dost vody, tato začne odkapávat, váha, množství vody překoná povrchové pnutí skla… Regenerovat, vytvořit tedy adsorbční prostředí, aby v uhlí nedocházelo k mezi povrchovému pnutí, tak, aby bylo bezezbytku vyčištěno si neumím představit, možná to jde, ale nevím o tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2015 12:38 R Muž Silent [5949] Re: pavelbartek
Aktivní uhlí zpět do vody žádné látky po nasycení nepouští. Vazby jsou natolik silné, že kvůli tomu nejde v běžných podmínkách uhlí regenerovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 12:12 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Mislow
Ne, na vápník ne, to jsi se upsal, vápník může zeolit právě za určitých okolností odebírat, na místo čpavku, ne jej vytvářet...Funguje to na bázi výměny iontů, je to chemická reakce...Póry zeolitu se časem ucpou, je pak třeba jej regenerovat, nebo vyměnit. Aktivní uhlí je dobré médium, ovšem ne jako stálé, používá se pouze tehdy, je li zapotřebí z vody odfiltrovat nějaké nechtěné látky, třeba léčiva po léčbě... Uhlí se může stát časovanou bombou, po nasycení začne tyto látky opět uvolňovat, takže ne jen, že ztratí svůj účel.... Každopádně oboje média odebírají z vody i látky, které pak zbytečně musíme doplňovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 12:06 R Muž Silent [5949] Re: Mislow
Tady je ten princip na jakém funguje zeolit sice zjednodušeně, ale dostatečně vysvětlený www.kamenzeolit.cz
Ještě poznámka: zeolity se dají docela dobře regenerovat v cca 10 % roztoku běžné kuchyňské soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2015 11:41 Muž Mislow [304] Re: pavelbartek
Zajimave s tim zeolitem. Nejsem tedy chemik, ale nedokazu si predstavit, jak muze zeolit premenit cpavek na vapnik ci sodik. Mozna myslis, ze se navaze do jeho struktury a vytvori se jina latka ...? Tim mozna i znehodnoceni zeolitu za urcitou dobu? ...jako u aktivniho uhli, ktere do sve struktury navaze treba tezke kovy a az se vazby nasyti, tak ztraci svuj ucel? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 09:25 Muž pavelbartek [288] - Cichlidy – Zeolit
Ahoj, zeolit díky své struktuře a obsahu uhličitanů a oxidů dokáže fungovat jako iontoměnič... Pro nás je třeba důležité, že dokáže absorbovat čpavek, přemění jej na draslík, nebo sodík, ale zase pokud je ve vodě dost vápníku, dává zeolit v absorpci přednost jemu, kdy to může být problém v nádržích, kde ho potřebujeme... Každopádně, jeho hlavní funkce je díky jeho poréznosti jako médium pro osídlení nitrifikačními bakteriemi... Nevýhodou oproti třeba keramice je fakt, že se zeolit brzo znehodnotí, kdy třeba keramika, za dodržení jistých zásad(třeba předfiltrace) slouží do nekonečna a neovlivňuje nijak vodu...
Mislow píše, že válečky mají stejnou funkci, jako biomolitan, ano, ale je tu jeden zásadní rozdíl, keramika nabídne mnohonásobně větší a kvalitnější prostor bakteriím, tedy lepší stabilitu... Když opomenu chemickou filtraci(média, která ovlivní vodu), zaměřím se pouze na biologickou(nejdůležitější) a mechanickou, tak doporučuji keramiku, sklo ap. použít jako hlavní médium(neovlivní vodu) a biomolitan používat pouze pro mechanickou filtraci, předfiltraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 02:01 Muž Mislow [304]
Zdravim, nikdy jsem po tehle vecech nepidil do detailu, jen nevim proc nahrazovat valecky zeolitem. Biomolitan, pokud vim, ma stejnou funkci jako valecky, v podstate vytvari prostor pro nitrifikacni bakterie, ktere odstranuji dusikate latky z vody. Stejne tak jsem to pochopil i u zeolitu, opet se jedna o pory, ktere osidluji nitrifikacni bakterie. Pokud to tak je, tak filtr muzeme cely narvat biomolitanem nebo valecky nebo jezky nebo zeolitem a vysledny efekt bude stejny. Pripadne to muzem skombinovat. Jsou filtry jen s biomolitanem, jen s valecky apod. .. coz docela chapu, pac jsem myslel, ze ucel je prakticky stejny. Vata ma spis mechanickou funkci na zachytavani necistot a musi se s ni opatrne, pac muze filtr i ucpat. Asi si budu muset vic procist forum, mozna se neco noveho dozvim. :-)
P.S.: Chapu i pouziti biomolitanu zaroven jako bariery k zachyceni necistot, to valecky moc nezvladnou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 19:03 Muž snehulda007 [850] Re: Heimdall
Ale zabrání jejich zvyšování díky tomu že váže amoniak? Zvyšuje zeolit pH a tvrdost? Počet jsem forum o zeolitu a mám v tom hokej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 17:31 R Muž Silent [5949] Re: snehulda007
Jenom poznámka. Zeolit dusičnany z vody neodstraní. Ty lze srazit jen výměnou vody nebo speciálními filtračními hmotami (např. JBL NitratEx, Tetra BalanceBalls, Dennerle NitratStop Supra).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 17:08 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Tak tam to jedno čerpadlo s kostkou nech. Já rampu obvykle nepoužívám a vývod mám nastavenej přímo s hladinou, půl na půl. Pistie stejně nebudeš mít úplně po celý hladině, protože v mítech kde bude vody z filtru vytékat se jim moc dařit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 17:03 Muž snehulda007 [850] Re: romant
No já bych na to sání napálil tu velkou kostku co už zajetá je,to by to taky mohlo pomoc..A teď jak s prokysličením? Ten exterňák nemá přisávání a jen na pohyb hladiny nevim jestli můžu spoléhat. Nebo udělat rampu na vývod z filtru? Nebo malý vnitřní filtr s přisáváním? Rostlin ubude,hladina bude zarostlá pistií,nejsem fanoušek provzdušňování přez kamínek a nerad bych si zopáknul to ze začátku týdne ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 16:45 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Spodní koš zeolit, horní substrat pro, molitan na sání. Počítej s tím, že kvalitně zaběhnutej, bude ten exterák tak za dva měsíce. Prolejt bordelem z vymačkanýho molitanu to samozřejmě trochu urychlíš, ale spíš ve smyslu nastartování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 16:35 Muž snehulda007 [850]
Fotka k příspěvku Ahoj, vím že něco obdobného se řešilo kousek níž, ale mám pár doplňujících otázek...Budu zabíhat externí filtr, kterým bych chtěl nahradit-doplnit stávající filtraci. Takže teď je v akv hlava atman 201 s kostkou molitanu 10x10x15cm a menší hlava od aquelu s kostkou 6x10x4cm.Obě jsou napojené na rampy. A externí filtr,který použiju má dva koše. Ve spodním je hrubší a na něm jemnější molitan a v horním jsou keram válečky,které asi nahradím substratem pro a na nich vata (viz foto).
A teď k dotazům...
1. Kam přidat do filtru zeolit a kolik? Do horního koše k substratu pro?
2. Co je lepší? Vyhodit obě hlavy a na sací koš dát molitan? Utáhne to pak čerpadlo(5w) filtru aby dávalo rozumný průtok? Nebo tam nechat jednu hlavu s molitanem? Nebo kdybych dal na sací koš molitan,tak spodní koš filtru můžu použít pro zeolit a do horního jen ten substrat pro?Nebo nechat ve spodním koši molitan,na sání nedávat nic, horní substrat pro a zeolit do nějakého menšího vnitřního filtru? Jaké množství zeolitu je třeba aby účině odstraňoval dusičnany? Na vstupu mám asi 45mg/l.Jak by jste to řešili?Já bych byl nejradši kdyby kvůli prostoru zmizeli oba molitany z akv.
Cíle změny filtrů jsou dosažení kvalitnější filtrace,odstranění dusičnanů z vody (na kytkách mi až tak nezáleží),dosažení rozumného proudění a získání trochu víc místa v akváriu...Díky za názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 20:21 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: hollowmen
Ahoj, není problém. Sám mám na classic 2213 dole biomech a nahoře ADA Bio Rio (čistě biologická) a funguje v pohodě. Biomech je kombinace obojího. Jak už bylo zmíněno na sací koš dát molitan a je i mechanická a je to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 20:20 hollowmen Re: romant
Děkuji za radu. Tu kostku na sání jako předfiltr tu také někdo doporučoval. Ještě se zeptám co koupit do spodního koše: BIOMECH x SERA SIPORAX ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2015 20:10 R Muž romant [27987] Re: hollowmen
Komplet bio použít klidně můžeš a jako předfiltr nasadíš na sání kostku biomolitanu a bude to richtik. ;-) S tím zeolitem si zvaž jeho funkci, tedy mám na mysli jeho schopnost vázat N látky, což se u akvárií s rostlinama nemusí moc hodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 20:05 hollowmen – jaká náplň
Dobrý večer,
procítám si celé toto fórum, abych něco zjistil o filtračních médií a jaké použít, aby mě správně fungoval filtr.
Mohu poprosit o radu jaké médium mám použít do Ehimem 2222 ? Tento filtr jsem dostal. Ná internetu jsem se od výrobce dočetl, že doporučuje dole Ehfimech a nahoře substrat pro.
Teď ten dotaz. Dolu jsem chtěl koupit Biomech nebo Sera siporax.Je to možné použít kompletně biologickou filtraci místo mechanické filtraci s kombinací ze substrátem pro v horním koši?
Ještě mě napadla další možnost použít před filtraci se Zeolitem na hrubé nečistoty a fltr tak skoro nečistit. Děkuji za názari a doporučení od zkušených akvaristů. Pavel stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 20:57 R Muž romant [27987] Re: Jiri_99
Tak, průtočnot vody je zde velmi zásadní, takže oka maximální velikosti aby nejmenší šutříky nepropadávaly. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 20:54 Muž Jiri_99 [425]
Ok, perlinku mám i nějakou doma. Tak to nějak "spíchnu". Postřeh s velikostí ok kvůli průchodu mi docela usnadnil rozhodování. To mě předtím vůbec nenapadlo. Díky za tipy. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 19:50 R Muž Silent [5949] Re: Jiri_99
Tak to by chtělo nějakou plastovou síťovinu s většími oky aby se neucpávala a zároveň hmota nepropadala.
edit: možná něco takového vcelarske-potreby.on-line-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 19:46 R Muž romant [27987] Re: Jiri_99
Jiri_99 napsal: No, do koše to v mém případě nasypat nelze. Náplně přijdou do komorového filtru. Pokud to budu potřebovat vytáhnout, bylo by daleko jednoduší, kdyby media byly pohromadě, než je tahat po "hrstích".. Njn, ale to jsi nenapsal. :) Ta perlinka mě příjde jako dobrej nápad, spíchneš si svůj košíček a fertig. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2015 19:45 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Jj, starej dobrej Eheim s novým médiem jen tak na volno, nesmrtelný. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 19:44 Muž Jiri_99 [425]
No, do koše to v mém případě nasypat nelze. Náplně přijdou do komorového filtru. Pokud to budu potřebovat vytáhnout, bylo by daleko jednoduší, kdyby media byly pohromadě, než je tahat po "hrstích"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 19:42 Muž Jiri_99 [425] Re: Heimdall
Myslel jsem takovouto houbu.. Když se rozbalí je z ní jakoby nohavice a dá se vyplnit..
www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 19:41 R Muž Silent [5949] Re: romant
Nejen do košů, ale i do starých dobrých Eheimů řady classic které koše nemají ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 19:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jiri_99
Ono to zväčša ide do nejakého košíka, takže netreba nijako baliť. Iba ak by šlo o jemný prášok napr. aktívneho uhlia - na to som si vypýtal v predajni nejaký sáčok a aj som ho dostal, nejaký textilný tuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 19:38 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Na volno do košů. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=1451