Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 12:12 Muž dravec [72] - Rostliny – aktivne uhlie
Nie je problem ked mam vo filtri kosik s aktivnym uhlim, neviaze to na seba hnojiva pre rastliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 00:53 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: VladimirGregr
Volila bych určitě originální media set. EheimPRO je špičkové médium a myslím že nemá moc konkurenci. Tento filtr mi běží s orig. médii už 3 rok a funguje na jedničku. Když už dáš takové peníze za filtr tak bych na náplních nešetřila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 22:59 milda87
Taky jsem teď šel do Eheimu 2080 i s komplet media set za 7170,- doma.Zoohit. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 20:02 R Muž Silent [5949] Re: Roby
Levněji to nevyjde. Sada od Eheimu obsahuje celkem 12 litrů keramiky za cca 2000.- a JBL MicroMec vyjde litr na 234.- což při stejném množství jako u Eheimu dělá 2808.-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 19:53 Muž Roby [17] – Filtrační hmoty
Dobrá alternativa proti originálním náplní EHEIM je MicroMec od JBL. Do velkého košíku pro filtr na 1500l to stojí okolo 375,- Kč u Zoohitu. Jestli dobře počítám tak do třech košů to vychází na 1125,- Kč, je to tedy za polovinu a kvalita podobná. Mám doma filtrační hmoty od obou firem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:52 R Muž Silent [5949] Re: VladimirGregr
Já bych těch peněz nelitoval. Je to prakticky jednorázová částka kterou za média dáš, protože biokeramika od Eheimu (substrat pro, mech pro) jsou při dobré údržbě prakticky nezničitelné. Částky to sice není malá, ale kvalita těchto médií je neoddiskutovatelná. Jediné co budeš muset občas koupit je molitanový předfiltr a vatová vložka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:46 Muž VladimirGregr [10] - Afrika – Náplně do EHEIM 2080
Doporučte mi nějakou vhodnou náplň do tohoto filtru. Koupil jsem nový, ale je samozřejmě bez náplní. Je tam pouze kus bioactivu jako mechanicky predfiltr a pod tim bile rouno jemne, ale jinak nic. A 2000 kc za origo Eheim media set se mi zda trochu moc. Jsou tam myslim 3 kose.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 12:51 janopalo Re: janopalo
Je to zamenitelne :) a asi pojdem do matrixu a purigenu - seachem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 16:28 janopalo Re: Haimdol
Tu zamenitelnost overim. Ak by to slo, bolo by to fajn. Myslim, ze to bastleni by bolo tiez jednoduche.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 14:17 R Muž Silent [5949] Re: janopalo
Nevím jestli to bastlení bude mít ten správný účinek. Ty segmenty jsou každý řešený jinak. Podívej na porovnání www.eheim.de/… www.eheim.de/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 14:12 janopalo Re: Haimdol
jasan, uvidime, k akemu upgrade kit sa dostanem, ale aj ten aquaball upgrade kit sa da poriesit, staci tam po vnutornom obvode dat napriklad nejaky obal (taky, vakom som nosil vysvedcka :)) teraz mi ide skor o filtracne media...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:32 R Muž Silent [5949] Re: janopalo
Pokud chceš použít rozšíření a použít substrat pro musel by sis pořídit upgrade kit pro biopower jelikož tam se nasává pouze spodem protože se používá jeden segment s molitanem jako předfiltr. Pokud máš upgrade kit pro svůj aquaball který má sání perforací v bocích použij raději pouze molitan. Pokud bys tam dal substrat pro jeho účinnost by byla velmi snížená a nemělo by to smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:21 janopalo
ludkovia, do eheim aquaballu 130 idem pridat dva upgrade kity (na externy filter zatial neprechadzam), tak sa chcem opytat, ake medium mam do nich vlozit? Ci eheim subtrat pro do oboch, alebo iba do jedneho a do druheho biomech? Este som zvazoval, ze tam dam do kazdeho aj asi 1 cm vrstvu vaty na necistoty... Dakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 13:51 Muž afinko [27] Re: Haimdol
Dik, to som potreboval pocut palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 13:49 Muž afinko [27] Re: afinko
Uz len dodam zopar komercnych zvastov z manualu:
JBL Předfiltr (F1):
Mechanický předfiltr zachytávající hrubé nečistoty. Materiál je třeba vyčistit jednou za 2 měsíce.
Po jeho opotřebení vyměnit za nový.
JBL CerMec (F2):
Keramické válečky
Mechanické a částečně biologické médium, které tvarem válečků usměrní proud vody do
všech částí kanistru. Materiál čistit jednou za 6 – 12 měsíců.
JBL sklokeramické kuličky (F3):
JBL MicroMec je vysoce porózní médium s obrovským vnitřním povrchem a velmi dlouhou
životností. Nestejná velikost kuliček umožňuje samočištění a ve větších kuličkách probíhá
krom aerobní nitrifikace na povrchu i anaerobní denitrifikace uvnitř. Toto médium postačí
lehce promýt jednou za rok a vyměníme ho, až když se kuličky začnou po mnoha letech rozpadat.
JBL (F4+F5):
Combi – Filtrační pěnovky
Středně a jemně porózní pěnovka pro střední část koše Combi zajišťují především biologickou
filtraci a zachycení drobných nečistot, které by mohly poškodit pumpu. Čištění zhruba
každých 6 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 13:48 R Muž Silent [5949] Re: afinko
Je to naprosto funkční kombinace filtračních hmot. Nevidím důvod toto složení nějak měnit. Až přijde čas na výměnu, a ten při téhle skladbě hned tak nepřijde ;-) , pak bude mít smysl přemýšlet o hmotách od Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 12:59 Muž afinko [27] – Filtracni Media pro JBL e701
Fotka k příspěvku Tento obrazok je pre e901.
e701 ma iba jeden kos F3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 12:58 Muž afinko [27] – Filtracni Media pro JBL e701
Vcera mi prisiel JBL e701. Su v nom 3 kose, podla tohto manualu:
www.jbl.de/…
Ten spodny kos obsahuje keramicke trubicky JBL CerMec:
www.zoohit.cz/…
pre hrubu mechanicku filtraciu.
Stredny kos obsahuje filtracni kulicky JBL MicroMec:
www.zoohit.cz/…
pre biologicku filtraciu.
Vrchny kos obsahuje porezni penou JBL CombiBloc:
www.zoohit.cz/…
ktora sa sklada z 3 casti:
2x předfiltrační vložky T-Profi (10 ppi) - Vstup filtru
1x středně porézní pěnová vložka (20 ppi) - Vystup filtru
1x jemně porézní pěnová vložka (30 ppi) - Vystup filtru

Co si myslite o tejto kombinacii filtracnych medii?
Bolo by vhodne tam nieco vymenit za kvalitnejsie hmoty od Eheimu?
Alebo to vobec neriesit, tak ako to je je to dobre a len raz za zopar mesiacov precistit vrchny kos?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:49 Muž kortezhugo [983] Re: Haimdol
a ha...
tak to som ozaj nedal najvodnejsi priklad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.11.2011 20:29 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
Jestli to nebude tím, že voda v Malawi je sice zásaditá, ale s nízkou celkovou tvrdostí. ;-) Spíše by to vyhovovalo živorodkám, některým gavůnkům a cichlidám ze středoamerických jezer.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:23 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
preco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 15:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kortezhugo
...PhosEx alebo aj ina chem. filtracia sa uplatnuje hlavne v akva bez rastlin -trebars Malawi a tam je aj to zvysene GH v "norme"...
S tím Malawi jste nezvolil zrovna nejvhodnější příklad. :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:41 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Haimdol
Taky jsem tomu neveril,ale cetl jsem to na zdejsich forech,taky tam bylo,ze Sera je ok,tak uvidime! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:34 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
Pokud se něco dozvím tak vědět dám určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:32 Muž kortezhugo [983] Re: Haimdol
alebo stabilizator?
napr.ako aj vit C v krmivach pre ryby -Vitamín C (L-askorbyl1-2-fosforečnan, sta-bilní)
v kazdom pripade dajte potom vediet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:26 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
Naprosto souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:25 Muž kortezhugo [983] Re: Haimdol
no mna tiez zaujima preco tam ten fosfor peru? :-)
ci sluzi ako konzervant? alebo na zmekcenie? -ved daaky dvovod to mat musi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:23 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
Já vím, že Google lecos najde, ale mně by zajímalo vyjádření někoho přímo z Tetry, byť neoficiální cestou a hlavně zdůvodnění. I když mně možná pošlou nach Arsch. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:19 R Muž romant [27987] Re: Haimdol
To není špatná taktika. To se obvykle člověk dozví i to co nechtěl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:17 Muž kortezhugo [983] Re: Haimdol
no "volaco" vam najde aj gooogl
Tetra uvadza ze to mnozstvo PO4 nie je nijak "zavratne"
len uz nedodavaju ze za predpokladu dostatocneho mnozstva NO3
ja som napr. v tej dobe riesil sinice a verte tomu ze nich horsie ako pridat fofor sa neda :)
preto je dobre ked to vyrobca aj uvedie na obale....
ved spusta vyrobkov ma uvedene ze neobsahuje N alebo P -a toto clovek "napere" do akva a ani nevie co?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:16 R Muž Silent [5949] Re: romant
Kdy se dostanu do Melle (sídlo Tetra Werke) zatím nevím, počítám, že to nebude dříve jak za čtvrt roku. Šéf tam byl totiž před 14ti dny. Já jsem spíše přes techniku tak doufám, že tam pak nebudu za blbce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:10 R Muž romant [27987] Re: Haimdol
Dej potom prosím vědět co se dozvíš, určitě to bude zajímat nejenom mě. Trochou osvěty se nic neskazí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:07 R Muž Silent [5949] Re: Kamilstrom
Tak to se budu muset při nejbližší příležitosti poptat na detaily u výrobce. Zajímalo by mně jestli je tam fosfor dodáván úmyslně nebo je tam v nějaké přírodní formě z těch výluhů. Ovšem kdy se dostanu do Melle to zatím netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Haimdol
Ja jsem mel v ruce Tetra black water extract(coz by mohlo byt neco podobneho)a udelal jsem test na PO4(samo,ze jsem uzil davku stanovenou vyrobcem a smichal ji z dest.vodou)a vysledek byl neco pres 5 ppm(mg/l),letelo to do kose!!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 21:00 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
Sákryš. Asi si ho koupím a vyzkouším to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 20:57 Muž kortezhugo [983] Re: Haimdol
no mozo to nie je "primarne" na zmekcenie vody...ale skoro vsetky ras.vyluhy sa na zmekcenie pouzivaju...-teda aj na zmekcenie vody -ved aj ta "černa voda" je mekka
a standartna davka toho Toruminu prida do akva asi 2-2.5mg/l PO4
vsak kto to ma doma? nech si to kludne premera X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2011 20:31 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
To, že Tetra ToruMin je zázračná vodička na změkčování vody slyším prvně. ToruMin se v první řadě používá k napodobení tzv. černé vody a obsahuje hlavně výluh z kořenů mangrove a rašeliny. O fosfátech nevím nic. Totéž platí o ostatních podobných výrobcích jiných solidních firem jako je JBL, Sera nebo Prodac.
Re:drol: Co se speciálních filtračních hmot týká, tak PhosEx může zvednout tvrdost, ale nemělo by to být nijak výrazné. Tyto hmoty v běžných akváriích, pokud nejsou zanedbaná, nemají valný smysl. Na to jsou opravdu nejlepší zdravé rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2011 17:42 Muž kortezhugo [983] Re: drol
a este na jednu vec bacha
zazracne vodicky na zmekcovanie vody napr. TETRA ToruMin a urcite spustu dalsich...
v nich sa casto pouziva fosfat ako ucinny zmekcovac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2011 17:30 Muž kortezhugo [983] Re: drol
PhosEx alebo aj ina chem.filtracia sa uplatnuje hlavne v akva bez rastlin -trebars Malawi a tam je aj to zvysene GH v "norme"
ak je v akva dostatok rastlin a malo ryb ktore sa neprekrmuju PO4 musi klesat aj bez chem.filtracie...
preto k neonkam miesto PhosEx-u pridat rastliny -najlepsie rychlorastuce
napr. taka Pistia z PO4 pohne raz dva
a bude jednoduchsie a lacnejsie vyhadzovat pistiu -ako kupovat PhosEx X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 07:09 drol – Náplň JBL PhosEx Ultra
Ahoj,
chtěl bych se pozeptat na vaše zkušenosti s tímto materiálem na snížení obsahu PO4? Měl jsem vysoké PO4 cca 2mg - bohužel jsem nezjistitl příčinu, nepřekrmuji a vodu měním pravidelně a hnojiva jsou bez fosfátů - JBL Ferropol a Bioflor, tak jsem se rozhodl použít tento materiál. Asi po týdnu používání jsem zjistil, že v akvárku mi stoupla tvrdost dGH z 9 na 16. Na základě zdejších zkušeností jsem zkusil materiál hodit do octa a ono to šumělo... :-( Může takto vysoká tvrdost vadit neonkám, protože od té doby mají krupičku, které se mi nedaří již týden zbavit - používám esha exit+2000. NO2 a NO3 jsou OK. Používáte někdo podobné materiály a od jakého výrobce?

Díky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 16:38 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Haimdol
Navic to nebude tak horke.Seachem je dobra firma(a jako kazda jina si svuj produkt nalezite pochvali :-) ),nazory lidi na Matrix se ruzni,nekteri to testovali a nezaznamenali zadnou vetsi zmenu v hodnotach vody,ono denitrifikacni plochu tvori cely vnitrek akvaria(jak vsichni vime)nejen filter a jeho media.Uz to tu je par let a zadny zazrak se nestal,ale cenove je lepsi Matrix nez Eheim!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 15:48 R Muž Silent [5949] Re: seic
No jo, ale to je nám platný jak mrtvýmu zimník. My musíme pracovat s tím co máme tady na trhu :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 14:50 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Haimdol
- za velkou louzi soudruzi maji dokonce i lepsi keramiku nez nam znamy Eheim/JBL ;-)
- "pry" 10x SubstratPro, 20x JBL Micromec
- staci 0,5L keramiky na 200L vody

www.seachem.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 11:32 R Muž Silent [5949] Re: romant
Kvalitní keramický kroužky (vlastně jakákoli kvalitní keramika) má jednu úžasnou vlastnost a to samočistící schopnost. Pokud tedy není nádrž extrémně přerybněná. Bioakvacit se časem, byť velmi dlouhým časem, zanese a musí se proprat. Ovšem nic proti němu. Je to jedno z nejlepších filtračních médií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 11:29 R Muž romant [27987] Re: Haimdol
Naprosto souhlasím, spíš jsem tou mojí otázkou chtěl lehce poukázat na to, že né vždy jsou keramický kroužky nenahraditelný, jak se mnohdy traduje. Je to o množství a tady ten akvacit udělá lepší práci, než ten ždibec keramiky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 11:24 R Muž Silent [5949] Re: romant
Viděl jsi to množství keramiky a v jaké kvalitě co je v těch filtrech? Pokud by se nahradila Eheim substrat pro tak to pak jo, ale myslím, že nastříhaný bioakvacit poskytne větší plochu. Je to tu špatně vidět ale pro představu zverimex.topfirma.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 11:21 R Muž romant [27987] Re: Haimdol
Myslíš, že ten akvacit bude mít lepší vlastnosti než ta keramika?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 11:18 R Muž Silent [5949] Re: attynka
Já bych postupně dal ten bioakvacit všude. Místo té keramiky se dá akvacit nastříhat na malé kousky a vatu bych vyřadil úplně a nahradil tím akvacitem. Postupně proto aby se zachovala kultura nitrifikačních bakterií ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 11:05 Žena attynka [0]
Děkuju za rady,nad filtr.vatou už jeden hrubší molitan je,mám tím bioakvacitem nahradit jen tu vatu?Ve vedlejší komoře je vata pod ker.kroužky,tam dát taky biomolitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 10:56 R Muž romant [27987] Re: attynka
Stručně řečeno, je to filtrační molitan. www.tanganika.cz/…
EDIT: Honza byl rychlejší :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=2151