Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 09:55 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: michalt
tak je vás docela dost tak na tom něco bude. moje teorie - já si teda představuju bakterie jako takový sliz... a ted když si představim sliz třeba na skleněné desce. když ho setřu houbou, tak bych řekl, že se do toho vsákne víc slizu, než když ho budu stírat akvacitem. ale uznávám, že pravdu asi nemám a že kyslík se tam vážně nedostane, jestli ho tedy bakterie potřebují, tak hluboko jsem se zatím nedostal. ale znamenalo by to že www.akva-exo.cz/… tyhle filtry nejsou dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.03.2014 07:00 Muž Yirka [9118] Re: Pítik
Obecně k té ploše:
Představ si třeba plnou cihlu a děrovanou cihlu. Hned ti bude jasné, která má větší povrchové i vnitřní plochy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   19.03.2014 00:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Pítik
Této argumentaci zcela nerozumím. Co je nasákavost a jak souvisí s populací bakterií?

U biomolitanu je hlavní výhodou to, že většina jeho pórů je otevřených, a tedy voda nimi může téměř volně přetékat (vždycky mě fascinuje, že biomolitan propouští světlo, i když se koukám přes ten největší rozměr daného kusu). Když jsou póry uzavřeny (jako v té obyčejné houbě), voda nimi dobře protékat nebude (závisí od materiálu a od povrchového napětí). Do těch příslušných míst nebude dobrý přísun kyslíku a bude se tam tvořit méně bakterií než při stejném objemu biomolitanu a při stejné rychlosti proudění vody. Alespoň takhle si to vysvětluji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 23:47 Muž Pítik [14] - Amerika
ikdyž pozdě. k tématu bych doplnil malý otazník - když vezmu obyčejný molitan - houbu, tak ten má nasákavost daleko větší, takže by se tam těch bakterií mělo teoreticky přece usadit více, než v biomolitanu a ten průtok bude určitě taky pomalejší. Takový biomolitan musí být velký aby pojmul hodně bakterií, vzhledem k tomu že tam jsou tak velké póry a tím pádem menší plocha pro bakterie. menší houba by přece měla plnit stejnou funkci, ne? nepříjde mi to, jako takový zázrak, jak všude čtu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 17:35 2110Majka Re: jamajcan
Díky moc, člověk se pořád učí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Atika
Nevhodne maly biomolitan znamena to, ze cokoli kolem nej plave, nacucne do sebe. Pri stejnem prutoku to velky neudela, okolo plovouciho smeti si ani nevsimne, protoze rychlost proudeni vody je na jeho povrchu mala. Od takovychto filtru nechceme aby mechanicky braly smeti z vody, po nich chceme nitrifikaci. Kdyz ale plni ucel, ke kteremu je nevhodny, saje svincik, proste se ucpe. Navic tyhle "plastove ozdoby" ani nenasavaji vodu rovnou celym povrchem biomolitanu, ale uzkymi skvirami v plastu, pres ktere voda vali silenou rychlosti a jeste "zlepsuje" nasavani veskereho svinciku do filtru, do ktereho nepatri, nema sanci dlouho odolavat ucpani.

Nekomu se ovsem neucpe ani tak (ted odhledneme od toho, jak je dobry pro nitrifikaci a moznych dohadu okolo). To muze byt tim, ze nekdo ma vodu jak kristal a nekomu ve vode plave mraky vselijakych drobku. Ja takovou situaci nesnasim, ze v akvariu takhle neco plave, to tam nema co delat. Posledne jsem ani po vymene vody nebyl spokojen, proste jsem ji druhy den vymenil znovu, a kdyby tam neco zretelne viditelneho jeste plavalo, vymenil bych ji zase. Proc se mi ma ve vode neco rozkladat, ceho se mohu celkem snadno zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:59 Žena Atika [134] Re: Jája
Cca 1 x měsíčně pročistím vývod kudy teče voda ven, očistím vrtulku s válečkem a tu šachtičku. Trocha slizu tam je, ale nic šíleného. Ty molitany vevnitř jsou hrozně malé, objemem bych řekla že tak cca 1/2 objemu běžného bublifukového molitanu. Schválně příště zkusím jen vyčistit to ostatní a molitan ne, ale nevím, to se tak rychle zadělat asi nemůže. Po promačkání molitanu se průtok viditelně zvýší. Ono možná je to i tím množstvím a velikostí ryb, třeba kdyby tam bylo hejno vietnamek nebo razbor, tak to bude jinak. Kdybych tam byla denně, tak to tak neřeším, ale bojím se jít na delší volno, když je průtok hodně snížený, aby zase nedošlo k hromadnému úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:00 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Atika
Ještě bych dodala, že nejvíce zarostlého "fujtajblu" nenacházím v molitanech, ale právě v trubkách, na keramických válečcích a v šachtě, kde je uložený rotor. Takže, když filtr téměř přestává makat, tak molitany neřeším (nebo zcela výjimečně), jen propláchnu trubky a válečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:00 jamajcan Re: 2110Majka
Každopádně bych nezapomínal na zpětný ventil. profizoo.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:57 amrtin Re: 2110Majka
Snad jenom hadičku(logické,že :-D ) a případně škrtítko,kdyby byl výkon moc velký ;-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:54 2110Majka – Jaký motorek pro 30l aqua?
Ahoj všem. Prosím poraďte mi. Když bych chtěla do starého akvárka 28l dát Aqua Exotic filtr(molitanový elementkový), musím k němu koupit pouze vzduchovací motorek nebo ještě nějaké doplňky jsou nezbytností? Těch motorků jsou kvanta a vůbec se v tom nevyznám. Budu ráda za každý tip. Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:45 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Atika
Docela mě zarazilo, že u vnitřních Fluvalů musíš tak často čistit molitan. Já jsem nikdy jiný filtr neměla než vnitřní fluval. S jedničkou zkušenost nemám, ale jak jsem na ní koukala, tak tam by taky problém neměl být. Měla jsem Fluval 2, syn měl Fluval 2 plus a teď máme oba Fluval U2. Jsou to podle mě dost dobré filtry. A určitě není nutné je čistit moc často. Řádově tak za 4-6 měsíců. A to čistíš jen ty molitany nebo čistíš i celý obal a rotor (vrtulku - musíš jí vyndat a umýt ji a "šachtu", ve které je uložena). Ono to může být tím, že není až tak zanešený molitan, ale "trubky". Já jsem nic takového, co popisuješ, za ty dlouhé roky nezaznamenala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 10:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: radim
Omlouvam se, mezi praci jsem to asi flaknul kam to nepatri, melo to byt k prehrivajicimu se externimu cerpadlu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 10:08 radim Re: Atika
neříkám at to tam necháš pokapat :-D zas tak drasticky jsem to nemyslel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 10:04 Žena Atika [134] Re: radim
To je blbost, nebudu se koukat jak to tam chcípá. V podstatě se můžu snažit jak chci, ale nemůžu zatím rozdat rybky co tam prostě nepatří. Ty marlierky jsou ještě jakž takž, jsou tam samy (jeden pár)a je vidět, že se jim daří, ale v tom druhém je to děs - parmička červenoploutvá, ancík, dvě tetry černé, nějaká paví oka (aspoň jsem rozdala nenápadně samičky, aby se to nemnožilo), 3 černé neonky a dva veteráni panceřníčci. Prostě hrozná skladba. A skaláři (dva) tam nejsou jen díky tomu, že neustáli poslední výpadek filtru při mém volnu. Majitel půjde za 3/4 roku do důchodu a pak rybkám najdu něco lepšího a dám tam nějaký prcky. Zatím jim chci vytvářet pokud možno slušné prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:54 Žena Atika [134] Re: Designer
Jasně ty 200,- za dvě kostky 10x10x16 do toho nacpu, filtrům přidělám dírky do krytu a nasunu do vydlabaný kostky, takže budou mít kabátek. Vevnitř bych zatím molitan nechala, aby tam bylo něco zajetého a až se zajede venkovní molitan, tak bych část ubrala (vevnitř) a přidala tam třeba zeolit nebo siporax (nebo ještě neco jiného)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:41 radim Re: Atika
Je to trochu drast. nápad, ale přestaň se starat a dojde ke změně. Staráš se, kupuješ žrádlo, dodáváš rostliny atd. a přitom nemáš žádné pravomoci cokoli změnit hmm Takovým stylem to bude trvat donekonečna, pokud se nezmění přerybnění a majitelé nedostanou nějakou osvětu. Do těchto filtrů nic schopné nenacpeš. Podle všeho se dost ucpávají mechanicky a lepší náplň (větší filtr. povrch) ti nepomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Atika
No jestli jsem spravne nasel obrazky, vydlabat kostku biomolitanu a nasunout to do ni cele. Asi by to chtelo i pridat par der do toho spodniho krytu, ale je otazka, zda muzes. No a vnitrek Ti tim zustane volny (po tom biomolitanu ve spodnim krytu) a voda by tam uz mela byt zbavena hrubsich necistot, nevim zda to bude mit nejaky vliv pri te rychlosti proudeni uvnitr, ale muzes tam zkusit nasypat keramicke valecky, pokazit se tim nic neda i kdyby moc k cemu nebyly, a kdyz bude nekdy potreba, muzes tam pouzit i aktivni uhli (treba po leceni, ke zbaveni se leciv z vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:23 Žena Atika [134] – Zlepšení vnitřního filtru
Zdravím, měla bych dotaz na znalejší akvaristy. Máme v práci dvě akvárka - objem cca 50 l. O obě se teď snažím starat, ale osádky jsem zdědila a změnit je podle svého nemohu, rybky nejsou moje. Obě akvárka jsou mírně přerybněná a obě mají vnitřní filtry - jedno fluval (tuším 2 - je starý, nejde to moc přečíst) a druhé taky fluval - 1. Alespoň jsem docpala víc molitanu do těch krytů,akvárka fungují, 1/3 vody měním 1 x týdně, odkaluji, rybky jsou zdravé, marlierky v tom jednom akva se pravidelně třou a potěr přežívá a dorůstá v počtu cca 50 ks - dorostence pak přelovuji do třetího akva, které jsem na to zřídila. Jen mě štve, že musím molitany z obou filtrů opravdu co týden mírně promačkat, protože se hodně zanášejí a filtry po týdnu už sotva "čúrají" a bojím se to nechat když pak mám třeba další 4-5 dní volno (dělám na směny). Obě akvárka jsem docela hodně zazelenila, sice jsou tam jen hnědovky a anubiasy + nějaká valisnerka (kvůli slabému osvětlení), ale je jich opravdu hodně. Je mi jasné, že nejlepší by bylo do obou nacpat atmany 200 + bioakvacit, ale nechci do toho cpát zase svoje finance, už takhle financuju baštu a všechno okolo. Napadlo mě jestli by nešlo ty filtry vylepšit, že bych tam nechala jen 1/2 molitanu a do zbytku nacpala nějaké kvalitní filtrační medium, aby filtr řádně filtroval a přitom stačilo ho proprat třeba jen 1 x za 14 dní - měsíc. Nebo je to blbost? Tady se o tom píše spíš jen ve spojení s vnější filtrací. Dík za případné rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:40 Muž sasula [274] Re: zervan
Do Fluvalu FX5 jsem nasipal 6 baleni Ehfi mech(eheim Mech) a uplně v pohode...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 17:17 Muž matlala [798] - RostlinyRe: zervan
já mám 2028 a ten mech jsem také nahradil mech pro. Je to, jak píše kolega romant, zlatá střední cesta.

No a v akvárku mám taky na sání molitan, jinak bych ten filtr čistil častěji a měl bych v něm ryby a krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 17:09 R Muž romant [27981] Re: zervan
Ten bio mech, to je taková střední cesta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 16:31 Muž zervan [1123] - Rostliny – médiá do Eheim Ecco Pro 200
Zdravím vás! Po debate o výbere filtra prišli na pretras filtračné hmoty / médiá. Pravdepodobne kúpime Eheim Ecco Pro 200, pretože je len nepatrne drahší od menšieho 130 a líši sa len pridaným 2. košíkom na filtračnú hmotu (má 0,8 l). Podľa fotky vpravo od textu na webe výrobcu ( www.eheim.com/… ) je v hornom košíku Substrat Pro, ten je vraj výborný, ale v spodnom je Mech Pro, o ňom mám dosť pochybnosti. Nejaké mechanické filtrovanie nebude potrebné, lebo na nasávaciu trúbku aj tak musíme dať nejaký molitán kvôli krevetkám (mimochodom, nemáte tip na nejaký hrubší "hotový"? - najlepšie okrúhly, aj s dierou).

Tak mi napadlo, že by sme tie čierne valčeky Mech Pro dali preč a namiesto nich tiež Substrat Pro alebo Bio Mech, či dokonca pre spestrenie konkurenčný Sera Siporax. Čo by ste odporúčali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 16:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
takže bakterie rodu Nitrobacter, ale i ty se musí někde usadit. Proto je třeba velký filtr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 16:00 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
ale budeš mit v baraku jak v jeskyni :) nevim jak moc ale psaly že je tam zvišený odpar vody. a velká hlučnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant33
Odparovani vody ji zaroven chladi, coz v lete nemusi byt uplne mimo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:35 R Muž romant [27981]
Jinak Eheim ten princip skrápějícího filtru vyráběl(bí), bohužel se na vývoji této řady již dále nepokračuje, ale koupit jako tzv. intervalový filtr se dá, jsem majitelem jednoho kousku(2229). Prostě ve stejných časových intervalech se voda vypouští a do filtru napouští a při tom napouštění se přisává vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:12 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: sasula
na vzduchu to moc neni, mnělo by byt stale namočené resp. aby přez nej protikala voda tak aby bylo medium stale vlhké, hlavní rozdíl bude v tom že medium neni zatopené ale je sprchováno.mimo bakterie se tam tvoří i velké množství vlaknitych řas, na kterych se nasledně usidlují bakterie. je to hodne učíny zpusob filtrovaní,hodne oblibeny u chovatelu koi v japonsku,

www.youtube.com/…

použití ve doma zmenšené verzi doma nelze doporučit, kvuli obrovské ploše pro odpař. vody. a relatyvní hlučnosti.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 14:15 R Muž romant [27981] Re: grunda
To je podle mě správná informace, neb to jsou bakterie první fáze tzv.nitritace, kdežto v tom kyselejším prostředí už toto probíhat nebude, tam půjde spíš o nitrataci kde se přeměňují dusitany na dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 14:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
někde jsem četl, že tyhle hodnoty platí jen pro rod Nitrosomonas, o nitrifikaci při nízkém pH se údajně stará ještě jiný druh bakterií. Ale kde jsem tu studii četl si už nevzpomenu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 11:51 Muž sasula [274] Re: Designer
tak jsem myslel zase neco jineho... ale princip prakticky stejny... Proste skrapeni media vodou a to medium je na vzduchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 11:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sasula
www.firsttankguide.net/…

Ale jak jsem to ted hledal, lidi fakt blazni, patent na kazdou kravinu. Muzu si zajit na zachod, abych cestou a nebo pri ... neporusil deset patentu? Asi ano, nechodim na zachod komercne, nastesti :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 11:03 Muž sasula [274] Re: Designer
ty sprchovaci filtry myslis. Dry-wet filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 09:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: seic
Nekde jsem nasel prekvapeny elaborat, ze nitrifikovaly i pri pH=4. Ale to je jiste extrem, a slo spis o to, ze to jeste vubec aspon minimalne funguje.

Jinak urcite mnoho z nas videlo dychaci filtry, ktere medium zavodnuji a zase vystavi vzduchu, ze to prinasi nitrifikacnim bakteriim vice kysliku. Nekdo tady myslim i zminoval, ze ho ma.

Nicmene neni k tomu ani potreba neco moc sloziteho, valec biomolitanu na vzduchu, ktery se sprchuje na jedne strane a tim se otaci muze fungovat take dobre, pripadne duty valec jde sprchovat i zevnitr - i to se da na webu najit popsane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 09:34 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
- diky za info, to si musim zapamatovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 08:42 R Muž romant [27981] Re: seic
Ideál pro nitrifikační bakterie je Ph 7,2 - 8,5. Při Ph 7 se počty bakterií snižují a to cca na 50%, při 6,5 je to 30% a při Ph 6 už jenom 10%, ale jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 08:31 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: grunda
- jasne souhlas, proto jsem zminoval, ze nitrifikace urcite probiha i pri nizkem pH ...
- take v chovnach, v Africe bez kvitek by clovek s nejakym primym cyklem dusiku asi neuspel.. :-)
- fungovat to muze - pred 25-30lety si pamatuji akvarka rodicu/prarodicu - bez filtru, plne kvitek, svitilo se do toho obyc. zarovkou... a jelo to... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: seic
to nebude úplně černobílé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:49 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: grunda
-ph je jen 1cast pohledu - nitrifikace probiha urcite i v nizkem pH
-spise je zajimavy zkraceny cyklus dusiku v rostl. Aq - zda pro n.bakterie je v Aq dostatek potravy kdyz je pro pripravenozazracne filtr. Medium :-)
-viz. zminovany clanek ve 4. cisleAkvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2014 23:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: seic
a co holé akva v odchovnách, pH kolem 6 - placky, neonky, skaláry atd.,a filtry fungují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:20 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: kus
kus napsal: chápu, až budu prodávat litr těchto medií, za čtyři kila a mít rabat víc jak stovku, tak budu tvrdit, že furt si toho kupuje dotyčný málo. :-) Nicméně spíš věřím článku o dusíku ........Skupina organismů, která je ale daleko méně
přizpůsobivější, co se pH týká, jsou nitrifikační baktérie. Jak
už jsem psala, dlouhou dobu bylo rozšířené přesvědčení, že
v akváriu jsou hlavními nitrifikátory druhy Nitrosomonas
europaea a Nitrobacter winogradskyi. Jejich vztah k pH je
dostatečně nám – vyhovují jim hodnoty v zásadité oblasti.
I když je dnes známo, že v akváriu převládají jiné nitrifikační
baktérie, o kterých toho zatím tolik nevíme, přesto je ověřený
fakt, že s klesajícím pH rapidně klesá i rychlost nitrifikace.
Pro akvária s kyselejší vodou by tedy nemělo pražádný smysl
kupovat drahý filtr s velkou plochou náplní – nebude ho mít
kdo osídlit. Kyselejší vodou rozumějte už hodnoty okolo 6,5!
To je špatná zpráva pro ty, kteří spoléhají na ohromnou
plochu filtračních náplní a přitom pouští do akvária CO2.
Dobrá zpráva je pochopitelně ta, že při takovém pH se
výborně daří většině rostlin, takže nitrifikační baktérie
nepotřebujete.........


-jen pripomenuti vyborneho prispevku z unora
- xoplnim o doporuceni na precteni vyborneho clanku Kolobeh dusiku v AQ.ktery vysel v net casopise Akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:08 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: grunda
to biomolitan taky;-) ono by ti to asi ani nefungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:04 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: replikant33
tahle akce beze mne, používám jen Eheim - osvědčil se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:02 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: grunda
Ráad bych se opět vratil k plovoucim Filt.med. a zda by se nas tu nesešlo vice co by mněli zajem o koupi. abych mohl koupit těch 25L a dostaly by jsem se na cenu 80kč/L potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: replikant33
Eheim mám ve filtru 4 roky a pořád je funkční, ale je fakt, že ho každý měsíc čistím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:50 amrtin Re: replikant33
Jasně,ale za výkon se platí.Vždy a všude :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2014 22:47 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: amrtin
ano. Nu cena/výkon asi nikdo řešit nebude ,, všichni chceme maximalní výkon hop oproti tomu cena/životnost bude mnohem vice k bádání,

jaka je tedy např. životnost Eheim Substrat? a nebo Micromec ?

výrobce uvadí : Snadno se čistí, nekonečněkrát použitelný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:39 amrtin Re: replikant33
Jasně,ale i to k tomu patří,ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:33 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: amrtin
no to už se bavime o pemněru cena/vykon nebo cena/životnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:29 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Surdo
ale to se tyka jen chemické absorce a ne zanešení bakeriemi apod.


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=1751