Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 22:58 - Re: DaveLister
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 13:40 Muž ludvik [1082] Re: odikcz
Ještě se prát s vatou. By mě jeblo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 13:25 Muž Zip [277] Re: DaveLister
Video s testem SIPORAXu
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:51 Muž DaveLister [478] Re: odikcz
Někdo sem někam dával odkaz na youtube. Sloupeček z několika válečků na talíři a do talíře nalili červené víno. Levné mechanické neudělaly nic, siporax s póry pro biofiltraci to víno natáhl až nahoru :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:47 Muž odikcz [114]
Mám ve filtru cca 2 litry keramických kroužků = ve filtru bylo místo, tak jsem tam naházel, co bylo doma (abych to využil).
1) Ty kroužky jsou různé značky a různé typy (už si nepamatuju jaké). Dá se nějak snadno doma otestovat, zda se jedná jen o ty laciné pro "roztříštění" proudu po celém průřezu filtru a zachycení hrubých nečistot nebo zda mají i nějakou dostatečně velkou užitečnou osidlovací plochu?
2) Jelikož to s největší pravděpodobností budou jen ty obyčejné, jaké je ideální množství a kdy už je lepší to nahradit molitanem? Nebo rovnou vyhodit úplně a nahradit PPI10 molitanem?

PS: Mam je na začátku, pak je molitan střední, molitan jemný, substratpro, vata.

PS2: Čistíte vatu a použijete ji třeba 2x nebo při těch cenách vyhazujete a dáváte rovnou novou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:36 laki3 – kde koupit
zdravim, poradite mi prosim kde dobře koupit akvacit? eshop, klíďo i prodejna Louny a okolí

díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 11:29 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: DaveLister
Samozřejmě to tak bylo myšleno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 10:37 Muž DaveLister [478] Re: Horác
Navíc oxidaci amoniaku zajistí i dobře zaběhlé a nepřerybněné akvárum samo o sobě, na to ani není potřeba mít žádný extra výkonný filtr. Ty bakterie konkurující rostlinám o amoniakovu baštu jsou všude v akváriu, v prokysličených zónách dna, na všech površích pravděpodobně včetně těch rostlin...

Kdyby bylo pro kytky tak zásadní mít k dispozici amoniak, tak se bude hnojit amoniakem. To se ale v naprosté většině případů nedělá, je to v akváriu příliš nebezpečná věc. Zdravá kytka nemá problém baštit dusičnan, byť to není "pečené kuře letící rovnou do huby".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.03.2016 10:27 Muž Horác [3942] Re: DaveLister
Myslím, že Václav narážel na fakt, že pro rostliny je výhodnější přijímat dusík ve formě amonných iontů, než ve formě dusičnanů. Dusičnany si musí rostlina "pracně" zredukovat, aby jejich dusík mohla využít (např. zabudovat do aminokyselin). Z tohoto pohledu vlastně filtry rostlinám přidělávají práci. Na druhou stranu, pro akvaristu je důležitější (resp. bezpečnější) mít co nejméně dusíku ve formě amonných iontů, aby např. při změně pH nedošlo ke katastrofě (přeměna NH4+ na NH3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 09:41 Muž DaveLister [478] Re: KarlosS
N a P může odbourávat jen jaderný reaktor (jsou to prvky). Filtr může maximálně měnit jejich chemickou formu (sloučeninu, ve které se vyskytují). Pomineme-li denitrifikaci, což je trošku speciální případ, která skutečně může dusík z akvária odstranit (tím, že ho změní na plynnou formu N2), tak je konečným dusíkatým produktem filtrace dusičnan, tedy přesně to, čím se kytky běžně hnojí. Proč by to tedy mělo kytkám vadit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 08:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: afc1886
většina těchto medií odbourává N a třeba P a to je zrovna to, co rostliny potřebují ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 20:40 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: prasan
To muzu potvrdit. Mam Eheim Substrat Pro uz nejakych 6 let a je jak novy (specene sklo), ale levne cinske keramicke trubicky se drolily uz nove a po roce se rozpadaji. Fluval a jine znackove trubicky sice vydrzi, ale taky se na hranach droli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 20:06 - Re: DaveLister
Ak môžem osobne porovnať keramiku.Nebudem rozoberať pórovitosť.Spomeniem len fakt,že siporax si oveľa lepšie drží aj po rokoch tvar a formu - naopak lacné náhrady tohto média sa radi po určitej dobe rozpadajú.Sice to nemá vplyv na filtráciu ale poškodené médium sa dá už len vyhodiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 16:03 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: afc1886
Na pár neonek nepotřebuješ až tak super substráty z ohromnou plochou. Tak velkou plochu filtru nepotřebuješ a ani rostlinám to s ním neusnadníš, spíš naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 15:33 R Muž afc1886 [14655] Re: vaaclav
Využít k tomu,k čemu jsou určené.Dříve jsem měl více rybiček,ale po moribundusu neonkovém už jsem nedoplňoval hejno,protože se chystám akva v létě předělat a nechci kopat v akva s hodně rybkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 15:01 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: afc1886
Využít na co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 14:39 R Muž afc1886 [14655] Re: vaaclav
Protože už byly ke koupenému filtru a bylo by je škoda nevyužít.Teda podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 14:36 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: afc1886
Jen takový dotaz, tvoje akvárium je spíš rostlinné, ryb tam moc nemáš, tak proč používáš takové filtrační hmoty když by ti stačil třeba jen obyčejný molitan. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 14:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DaveLister
Jediné co znám je toto: www.seachem.com/…

Vzhledem k tomu, že to platil Seachem, tak výsledkům Seachemu nejde věřit. Takže zbývá Eheim Substrat Pro a JBL MicroMec. Z těchto je podle toho 1 litr Substrat Pro účinný jak 2 litry JBL MicroMec. Takže jasná výhra pro Eheim, taky proto jsem ho kupoval. ;-) Ale chybí mi tam Sera Siporax, docela by mě zajímalo, jak si vede. Ve větším balení se dá koupit docela výhodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 14:03 Muž DaveLister [478]
Je někde k přečtení nějaký článek porovnávající různé typy biologického filtračního materiálu? Který je lepší, horší, vhodné kombinace atd. Jak si například stojí biomolitan vs. keramika? Drahá značková vs. obyčejnější keramika?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 13:59 - Re: NHKG
Všade dávam keramiku na úplný spodok a je potrebné väčšie množstvo aby tam voda pekne pretekala.Kľudne i 7-8cm.Potom rôzne filtračné molitany,kamene,vata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 13:33 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
No já bych to šoupnul tam kde je místo. Mně zůstal Siporax, tak jsem ho šoupnul do filtru. Jak už bylo napsáno, čím víc materiálu tím lepší... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 13:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: afc1886
Já bych dal do spodního Biomech, ten je podle popisu trochu i na mechanickou filtraci. Pak 2 koše libovolné keramiky a do horního molitan a vatu. Mi se moc nelíbí, jak je pod vrtulkou keramika. Mám pak strach, že se její úlomky dostanou do vrtulky. Ale asi by tam taky mohla být. Ale pokud nemáš předfiltr, tak biomech do druhého koše od spodu a do spodního molitan/mech pro.
Uvidíš jak se ti to bude zanášet. Pak to podle toho upravíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 13:12 R Muž afc1886 [14655] Re: NHKG
No to je jednoduché,byl jsem v hornbachu a tam substrat pro neměli a já nechtěl odjet s prázdnou.Ve filtru mám náplně Eheim BioMech,Eheim SubstratPro,JBL Micromec a Akvacit.Substrat pro ještě dokoupím,tak mám to šoupnout do jiného koše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2016 13:04 Muž Jirri [71] Re: afc1886
Čím víc filtračních médií tím větší osidlovací plocha pro bakterie. Za mě šup tam s nima, lepší než aby se filtrační materiál válel někde v krabici. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2016 13:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: afc1886
Sice nechápu proč si nekoupil substrat pro, ale já bych to smíchal. Taky mám v jenom koši originál keramiku JBL co byla ve filtru smíchanou se substrat pro (protože té JBL bylo málo). Nemůže to ničemu vadit, obojí je pro biologickou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 12:54 R Muž afc1886 [14655]
Nedávno jsem vyměnil eheim eccopro 300 za JBL CristalProfi e1501.Filtrační materiály jsem přendal,ale jbl má větší koše.Chtěl bych se zeptat.Koupil jsem biomech a chci doplnit koš do plna,ale i tak mi zůstane.Mám zbytek přimíchat do substratpro,nebo to je blbost?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 12:14 Muž DavidŽ [0] - RostlinyRe: hanyking
Tohle je fakt dost dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2016 19:44 R Muž romant [27982] Re: martondra
Už jsem to takto se "zapomenutým" externím filtrem několikrát praktikoval a ani jsem čištění moc neřešil, prostě jsem to rozběhnul v té náhradní nádobě tak jak to bylo a jakmile je cítit jenom ona charakteristická zemitá vůně, může se uvažovat, kam půjde jako finální zajíždějící se filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:38 martondra Re: romant
ok dik.Udelam to tak ze ho necham jet tyden v kyblu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:34 R Muž romant [27982] Re: martondra
Výborně, to je dobře, bude žrádlo pro nitrifikační bakterie. To znovuspuštění bych provedl mimo nádrž, kde posléze bude umístěn, klidně ho nech v nějakým kýblu, jako baypas běhat tejden jenom tak a teprve potom ho dej do té finální nádrže, to propláchnutí, pokud to uděláš takto, nemusí bejt moc dočita, můžeš si dovolit tam nechat více bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:29 martondra Re: romant
trochu i zapacha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:20 R Muž romant [27982] Re: martondra
Jasně, jenom ve vodě, taky tam něco nech pro bakterie, oni to ocení a rády se postarají. Zapáchá ten filtr, nebo je to jeno plesnivý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:16 martondra Re: romant
Takze nevadi ze filtracni media jsou plesniva?Staci oplachnout jen ve vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 18:55 R Muž romant [27982] Re: martondra
Pořádně vyprat ve vodě a chovat se k filtru, jako k novýmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 18:49 martondra – plisen
Zdravim.Odstavil jsem vnejsi filtr na pul roku a ted bych ho chtel znovu zprovoznit.Po rozdelani jsem zjistil ze vnitrni naplne jsou plesnivy.Prosim o radu co stim.
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 18:24 Muž volhpe1 [41] - Tetry – Seachem Purigen
Seachem Purigen používáte ho někdo a funguje?????? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 08:21 Muž zervan [1123] - Rostliny – praktický test účinnosti náplní?
Nikto sa zatiaľ neodhodlal na porovnávací test? Alebo ste niekto nenašli niekde? Dve rovnaké malé akváriá, dva rovnaké malé filtre s dvoma rôznymi náplňami. Bez rýb, bez rastlín, denne pridané spočítané malé množstvo nejakej amónnej soli (neviem aká by bola najvhodnejšia), prípadne po každom týždni výmena polovice vody. A po mesiaci kontrolné meranie amoniaku a dusitanov. Šlo by to takto? Alebo baktérie potrebujú aj niečo iné k životu? Či sa dajú predpokladať veľmi odlišné výsledky pri porovnávaní s malými filtrami a rýchlejším vnútorným prúdením a s veľkými filtrami s pomalým prúdením? Fakt by ma zaujímalo takéto praktické porovnanie účinnosti obyčajného molitánu, uznávaného média ako napr. Eheim SubstratPro a rôznych iných moderných alternatív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 22:48 Zemi
Doporučuji od JBL ceramic, v minulosti se mi toto medium osvědčilo, takže použito i v současné nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 22:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Proč mi to tak nápadně připomíná lávovou drť ? :)
Vono je to k zamyšlení , netvrdím že ty novobobé technogie nemaj něco do sebe, v řeknu hobby akvarististice nic proti nim , keramické různé útvary s neskutečnou papírovou plochou pro osídlení- kdo ví jak se tomu dá věřit, v dnešní době výrobci vymýšlí nevymyšlené , jen aby získali prodejnost a peníze z kapes lidí chtivých nejmodernějšího technologického vybavení.
Pak máš možnost nakouknout pod pokličku umění uznávaného chovatele ryb u nás a všude kam se koukneš , samá láva a nic jiného - žádné keramické udělátka a patenty ...
Keo ví co na tom bude
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2016 17:55 R Muž romant [27982] Re: jamro27
Tak proč ne, co jsem se na to letmo díval, jsou to tzv. moderní filtrační média ale s nějakým hodnocením bych byl prozatím opatrný, tohle chce čas, tedy hodně času a řekněme že rozumným časovým údajem je jeden rok používání těchto médií. Třeba se ozve někdo, kdo již tu delší časovou zkušenost má, ale nemyslím si, že by byla negativní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:42 Muž jamro27 [40] - krevetky
Nie nerobil som snimi nic, ked som teraz menil filter fluval 206 som daval namiesto 204 tak som ich len presipal vyzeraju ok. Co som ich doporucil akvaristom su tiez snimi spokojny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:37 R Muž romant [27982] Re: jamro27
Tak to jsou teď tak správně zašpiněný. ;-) Počítám, že jsi s nima za tu dobu nic nedělal, tedy žádný čištění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:19 Muž jamro27 [40] - krevetky
Asi pol roka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:50 R Muž romant [27982] Re: jamro27
Jak dlouho ty média používáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:41 Muž jamro27 [40] - krevetky
Ak mozem odporucit filtracne medium tak odporucam AZOO aktívny filter 4v1, s lepsim mediom som sa este nestretol a to som ich vyskusal hodne. Da sa pouzit do vsetkych filtrov.

www.akwarystyczny24.pl/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 00:23 Muž Kublik [8] Re: Heimdall
Tak diki za radu, teda nebudu pořizovat...
Asi by bylo lepší, poohlédnout se po COčku hmm
Já jsem to ale spíš chtěl kůli rybičkám a né pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 19:51 R Muž Silent [5949] Re: Kublik
Pro akvária s rostlinami toto médium opravdu moc vhodné není, protože dokáže NO3 téměř úplně eliminovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 16:16 R Muž romant [27982] Re: Kublik
To já taky a jak si rostliny lebedí. Kdyby jsi chtěl afriku, neřeknu ani popel, ale v normálním společenským akváriu s rostlinama je to kontraproduktivní opatření. To médium bych si z výše uvedeného nepořizoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 16:13 Muž Kublik [8] Re: romant
Budu, ale používám vodu ze studny a podle posledních testů, v ní mám zvýsenou hladinu dusičnanů, proto se ptám...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61214x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=1351