Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 09:42 pajik Re: RadekCX
Ano otom jsem psal co do těch malých filtrů-tam je to nejlepší řešení,a mraky se toho dělá to ano-tam bych se zamyslel nad kvalitou !!Nevím jak se jmenovala ale vím ,že to dovážejí Poláci a rozpadá se to jen pohledem-ani mi to bližším ohledáním jako keramika nepřipadne spíše jako kost??ale v rozkladu,raději bych zůstal u renomovaných firem.Cena za 5L třebas Eheim substrátu je 1800kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 09:10 Muž RadekCX [219] Re: pavlik
pavlik napsal: Jde také o peníze....
no ono kdyz to vezmes kolem a kolem - ja Filtren (coz je obchodni nazev www.eurofoam-tp.cz/… pripadne www.eurofoam-tp.cz/… ) kupuji primo od firmy z toho odkazu a zas tak uplne levny neni - pokud prepoctes cenu te keramiky na filtracni plochu a to same udelas i u Filtrenu tak to nevypada zas tak uplne jasne - ceny Filtrenu za poslednich 15 let co ho cas od casu kupuju dost poskocily

keramika muze mit vyhodu i pro interni filtry - protoze ve stejnem objemu muze mit vetsi aktivni plochu

jinak samozrejme te keramiky se dela mraky a za ruzne ceny - zrovna vcera jsem kupoval nejake neznackove trubicky za 39Kc 250g coz je 160Kc/kg - Filtren vyjde uz si nepamatuji presne za kolik byl pred rokem kdyz jsem ho naposled kupoval - tusim bral jsem dva kvadry 200x200x450mm a cena byla kolem 1500Kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 08:25 pajik Re: Silent
Máš pravdu,je dobré se podělit o názory a zkušenosti.Rád přijímám rady,informace a nové věci.Tato debata se zbytečně zvrhla v nějaké se chytání za slovíčka,rozhodně ne tvojí vinou.Taky se blbec nechám hned strhnout.Ahoj a dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 08:17 R Muž Silent [5949] Re: pavlik
Popisoval jsem více méně funkčnost filtračního systému a možnosti filtračních hmot. Pokud někde funguje filtrace založená pouze na bioakvacitu byl by hřích to měnit. Taky naplnění velkoobjemového DIY filtru by za použití sintrovaných hmot stálo pro většinu akvaristů neúměrně moc peněz, zrovna tak pro začínajícího akvaristu je pořízení akvária a ostatní techniky velká finanční zátěž a tam je nejlevnější a funkční použití bioakvacitové matrace a čerpadla. Ostatně sám toto řešení praktikuji a doporučuji. Nicméně jsem se jen snažil nastínit možnost využití dalších velmi dobrých filtračních hmot a stále jsem toho názoru, že do hrncových vnějších filtru je kombinace bioakvacitu a keramiky to nejlepší řešení. Pouze konstatuji, nevnucuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 06:39 pavlik Re: Silent
Do biofiltru kde mám matrace moc nesahám,se stabilitou nemám problémy,tím netvrdím že to ostatní zatracuji.Jde také o peníze a pokud někdo přijde pro radu tak vidím na očích"kolik to zas bude stát"a v mém případě bych s výměnou přišel na buben.Mnohdy na něco koukám a rád bych si to pořídil-hold nemám na to,konec konců rybkám se daří a problémy nemám tak si říkám hašli na to,to přeci neznamená že jsem zpátečník a mám 80letnebo pokrytec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 06:29 pavlik Re: zrada
Tak lepší bude určitě,zejména pokud má někdo například omezené možnosti co do objemu filtrace,pokud ale mám stejné výsledky s pěnou tak bych zbytečně utrácel,to je můj názor.
Je dobře ,že se vše vyvíjí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 22:45 R Muž Silent [5949] Re: zrada
Jde o to, že při použití předfiltru se pere předfiltr a do hlavní biologické filtrace se při rozumném zarybnění nemusí třeba rok šáhnout. Což u biomolitanové matrace není možné. Tím ovšem netvrdím, že je filtrace přes matraci nedostatečná, ale v případě vnějšího hrncového filtru bych použil systém předfiltr - biokeramika je to stabilnější systém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 22:36 zrada Re: silent
Silent napsal: Ano. Jak jsem psal. Všechna biologická média na silně porézní bázi potřebují velmi dobrou mechanickou předfiltraci a pak se plně projeví jejich účinnost.
Nic takového jsem nikdy neslyšel, nikdy nepotřeboval a upřímně řečeno nedovedu si to ani představit.
Filtrační pěna funguje bez problému i bez této "pozoruhodnosti". Vrtá mi hlavou, v čem by ony zázraky například od Eheimu mohly být o tolik lepší, aby ospravedlnili svou kupní cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 20:39 R Muž Silent [5949] Re: pavlik
Pokud by docházelo k jevu který popisujete a to k vysrážení vápníku, případně jiných minerálů, v pórech filtrační keramiky tak by se tento systém filtrace nemohl velmi úspěšně používat i v mořské akvaristice. Tam by v tom případě muselo být usazování extrémní, ale není ;-) . Ještě mně napadlo, že by se tento jev mohl teoreticky vyskytnout ve skrápěcích filtrech, ale pokud filtrem protéká pouze voda (roztok minerálů) a nedochází k odparu tak se vápník neusadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 14:31 pajik Re: Bob66
"Vývoj do předu"Mám pocit ,že buď nic nechápete nebo vás to baví.Nemám nic proti novinkám(není to zrovna novinka poslední doby)ani proti různým druhům filtrace a to ani v souvislosti s chemickou nebo mechanickou.Nejsem všeuměl ani tady teda rozhodně nechci někomu něco vnucovat nebo někomu urputně radit a chytat ho za slovíčka a moje zkušenost s biomolitanem je moje zkušenost s biomolitanem,vaše je vaše a nevím,že bych ji kritizoval
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 14:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: pajik
Nikde jsem nenapsal že by tam akvarista dal aktivní uhlí o tom mluvíte zase jen vy. S tím čištěním to nejde napsat čisti jednou za měsíc, v tom souhlasím s vámi až se sníží průtok tak je na čase vyčistit filtr X-) Nemusíme se bavit o různých filtracích např. Eheim substrát pro se může dát i do zmiňovaného aquaballu 130, já ho také používám a jsem s ním spokojenější než s biomolitanem a neznamená to že když ho mám ve velkém vnějším filtru že nemůže být i v malém vnitřním ;-) Nikdo vám nepřišil že zatracujete ostatní f.hmoty to jste napsal vy sám tak to nezamlouvejte :) Mimochodem ten klučina je ženského rodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 13:43 pajik Re: Deathbull
Neboj,zbraně jsou v klidu.
Nezatracuji žádné jiné filtr.m.to mi tu přišili.Zůstal bych u toho co se ten klučina ptal a co jsem mu odpověděl.Dotazy ohledně keramiky se tu rozvedly mimo to a já se jen ptal na nějaké doplňující info.Pokud se (a jsem tu podruhé v životě)dívám(jen dívám)na i jiné témata tak se nestačím divit co se tu kolikrád rozpoutáva a to je možná důvod těch reakcí,ani já ani nikdo nesežral moudrost,ale mnohdy se tak tváříme.Nikdy jsem nepsal ,že jsou jiná média nanic-jen v souvyslosti toho případu a vím jak začátečníci nabouchají filtry akt.uhlím ap.a oto šlo.Akvaristikou se zabívám mnoho let.Tvé prezentace jsem skouknul ;-) Ono 100lidí sto problémů,co jede jednomu nejede druhému.Používám jen biopěnu a voda je čistá a odpadní látky neměřitelné-příklad:jedno akva 300l,30 ryb:ancici,a cichlidy(Pseudotropheus saulosi Coral red Cynotilapia afra Red dorsal
Labidochromis yellow)piskořky a pár tučnolistých rostlin,krmím 3x denně(strašně nepravidelně) 1den v týdnu půst.Nikdy jsem neměl problém s no2 ani optickou čistotou v žádném akva,jen a to je dávno v začátku někdy v 14ti letech a to právě když jsem nic netušil a jako vetšina začátečníku jsem filtr pral a ve filtru jsem používal jako hlavní akt.uhlí.
No a kam až se dostaneme s prkotiny :-D
Tak ahoj ať se daří a
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 13:12 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: pajik
Dobrá, klid zbraním:)
Co se týče vnitřních filtrů, můžes se podívat do mé prezentace co v nich mám. Mám doma jednu 360 kde mám intervalový Eheim který po zajetí funguje naprosto dokonale. Ale to co tě bude zajímat jsou dvě malé 54l, a jejich filtry.

V prvním případě je to Serafil, který nefungoval jen s molitany téměř vůbec...pořád se zanášel a s vodou jsem spokojený nebyl. Nechal jsem jen první molitan kvůli zachycení pevných částic, přidal další komory takže celkový stav je 1/4 molitan, 2/4 Eheim substrat pro a na závěr 1/4 Siporax mini. Mohu tě ubezpečit že to na vnitřní filtr funguje naprosto skvěle.

Druhá nádržka jede na tady zmíněný Eheim biopower, což je prakticky hotová varianta toho co jsem udělal se Serafilem, jen má navíc regulaci což se docela hodí.

Je určitě pravda, že biomolitan má asi nepřekonatelný poměr cena / výkon. Ale to zcela určitě neznamená, že je to to nejlepší co člověk může pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 12:58 pajik Re: RadekCX
Omlouvám se,že to vyznělo jako hotová věc,byl to dotaz.Sám víte,že se rozpuštěné minerály za určitých podmínek usazují a zajímalo mne jaký to má vliv na keramiku.Povím vám,že u piva bychom byli s tématem raz dva hotovi,bohužel v diskusi po netu se tu jen kupí problémy.Může to vyznít ,že u piva bychom si dali do kokosa -tak to ale není míněno,jen by někdo něco řekl a druhý by mu odpověděl,psané slovo může vyznít všelijak.Zdravím ;-)

Jo Radku málem bych zapoměl dodat známou větu "Podle množství CO2, které závisí na pH , na teplotě a tlaku nebo na vnějším zdroji, dochází buď k rozpouštění vápníku, nebo k jeho zpětnému vysrážení ve vodě." Jde mi o to zda je možné že takto vysrážený vápník ulpí na keramice.Dokazovat,že se ve vodě třeba vápník vysrazí snad nemusím.Snad se to dovíme pokud tu nevleze Bob66 a nezavleče debatu jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 12:43 Muž RadekCX [219] Re: pavlik
pavlik napsal: Jedna věc jsou nečistota a druhá rozpuštěné minerály které se usazují v pórech
problem je v tom, ze vy predkladate tvrzeni, ze se rozpustene mineraly usazuji v porech te keramiky, jako pravdu

mate to nekde nejak podlozene? ja mam totiz problem uz jen s tim spojenim, ze se rozpustene mineraly usazuji - pokud jsou rozpustene tak se neusazuji

za beznych podminek v akvariich se nikde nic neusazuje - krome krycich skel a casti nad vodou kde ty mineraly nasychaji se mi nic mineralama neobaluje - naopak musim ty mineraly do akvaria dodavat.

Pokud ted nekdo nevyrabi z kytek karlovarske ruze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 12:31 pajik Re: Bob666
"Ano akvarista by mu napsal aby tam dal akt.uhlí třeba."
Ptal se jak čistit Eheim aquaball 130,ani nenapsal co tam má za médium a já doufám,že biomolitan co k tomu dodávají a v tomto případu by opravdu dělal chybu pokud tam dá něco jiného a dále jse mu popsal jak a kdy čistit.V čem jsem teda ignorant?? Pokud se budeme bavit o různé filtraci a různých případech tak nebudu rozhodně psát jak je biomolitan skvělý a jak ostatní média jsou k ničemu.Ten klučina se tady v tom dávno stratil.Raději mu poraďte jak výše zmiňovaný filtr čistit a když jste to načal tak co do něj dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 12:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: pavlik
Tak ve filtru máš doufám v obou částech jen biomolitan(ostatní f.média jsou k ničemu) Tak tohle by zkušený akvarista nenapsal že jen biomolitan a nic jiného hmm Plně souhlasím s tím co napsal Deathbull:Tak tomuhle se jde jen zasmát...palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 12:06 pavlik Re: akvaristik
Nedívám se na to jako na novinku,že tu někdo napsal že mám 80 a zastaralé názory ,neznamená,že to tak je.A keramiku nikomu nezatracuji.Pro mne je molitan zajetá zkušenost a to ze dvou důvodů 1)nízká cena 2)snadná údržba.Jinak je jedno jaké si tam kdo dá bio médium,moje rada klučinovi který se ptal jak to čistit byla jaká byla,ani tam nepsal co ve filtru má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:55 pavlik Re: Silent
Děkuji za odpověď ;-) Jedna věc jsou nečistota a druhá rozpuštěné minerály které se usazují v pórech a právě u keramiky bych to těžko z pórů dostával,třeba ultrazvukem bych celé médium zničil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:54 R Muž Silent [5949] Re: akvaristik
Ano. Jak jsem psal. Všechna biologická média na silně porézní bázi potřebují velmi dobrou mechanickou předfiltraci a pak se plně projeví jejich účinnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:49 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Silent
Souhlasím a doplním, že i u filtru Biopower, se kterým máme zatím výborné zkušeosti je jako předfiltr biomolitan. Právě tady se ukazuje, že i ve vnitřním filtru se dají používat nové způsoby filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:47 R Muž Silent [5949] Re: pavlik
Zrovna ten Eheim substrat pro je vytvořen tak, aby se póry nezanášeli. To samozřejmě za předpokladu kvalitní předfiltrace, protože pokud by šli pevné nečistoty přímo do této hmoty tak se samozřejmě zahltí a nebude plně fungovat. Co se týká vhodného média pro Eheim aquaball 130 tak je samozřejmě nejlepší používat originální biomolitanová média. Na druhou stranu Eheim už vyrábí vnitřní filtry typově podobné aquaballu ale konstruované pro zmiňovaný Eheim substrat pro. Jsou to filtry Eheim biopower 160-240.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:08 Muž RadekCX [219] Re: pavlik
pavlik napsal: ostatní f.média jsou k ničemu)
Ze by neco s RAMkou mezi usima? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:00 pavlik Re: akvaristik
No,a debata je tam kde neměla být,jinak máš pravdu v každém slovu.Nikdy jsem tu nehanil jiná média a psal jsem to-moje zkušenosti a rozhodně jsem nepsal ať se jich drží.Ptal se co dovnitř a jak to čistit-moje rada byla biomolitan a jak čistit.Ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 10:51 pavlik Re: Silent
Ahoj,rozhodně máš pravdu,hlavně ta cena je nesrovnatelná,proto moje rada byla biomolitan.Mnohdy mám obavu aby tam nedávali akt.uhlí ap.Nejsou média jako média ;-)

Jak pečovat o keramiku aby její pórovitost trvala věčně?Mám pocit,že časem se póry nezvratně zanesou??(je to korektní dotaz,na nic nenarážím)
Stále mám pocit,že pro filtr Eheim aquaball 130 jak se dole ptal by mohl být (vnitřní filtr)militan lepší než keramika??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2010 10:49 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: pavlik
Nikdo nemáme patent na rozum. Zkušenosti a vědění jsou dvě rozdílné věci a to je třeba si uvědomit, zvláště v oboru, kde na každý možný výsledek působí nepřeberné množství vlivů. Jestli si někdo myslí, že se dá postavit firma EHEIM na reklamním triku, pak doporučuji začít podnikat v oboru a odstřelit je z trhu. Není třeba se ani hihňat ani se urážet. Je třeba vážit slova i myšlenky.
Pokud někdo něco prodává, samozřejmě to propaguje. Pak by tomu ale měl rozumět a umět vysvětlit, proč je tento produkt lepší, než ostatní. Proč si hned všichni myslí, že je to podvodník a hochštapler? Nejsou to naše typicky české vlastnosti, které někdy vyplouvají na povrch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.07.2010 10:38 R Muž Silent [5949] Re: pavlik
Mnoho médiíí co se prodávají je jen komerční trik.Věřím,že pokud čte tuhle diskusi nějaký zkušený akvarista tak mi dá za pravdu. Považuji se v tomto směru za poměrně zkušeného a dovolím si s Vámi nesouhlasit. Například hmoty ze sintrovaného skla (Sera siporax) a sintrovaného oxidu křemičitého (Eheim substrat pro) rozhodně nejsou jen komerční triky. Fungují velmi dobře. keramiku(co do plochy pro bakterie nemůže molitanu konkurovat) Též nesouhlasím. Již zmiňovaný Eheim substrat pro má vnitřní povrch cca 450 m čtverečních na litr oproti biomolitanu s cca 200 m čtverečními. Při dobré péči navíc tato keramika vydrží věčně, což biomolitan ne. Nesporná výhoda biomolitanu je ovšem v jeho ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   15.07.2010 09:59 pavlik Re: pavlik
Bavíme se o stabilitě prostředí v akva?? nebo tu budeme rozebírat jestli je lepší akt.uhel nebo keramika,rašelina atd.
Rozhodně nejsou k ničemu,ale co do ceny a aktivní plochy a snadné údržby nemá bimolitan konkurenci.Základem je vytvořit dlouhodobě stabilní prostředí s co možná největší plochou filtrace.Poku se v diskusi někdo ptá jak udržet takové prostředí tak mu tu nebudu psát ať si tam dá uhlí. no

Hošani jde o filtr Eheim aquaball 130.Můžete si tam třeba narvat co chcete,ale než budete psát
blbiny a hihňat se a chytračit,jak jste zkušení a že ti starší mají zastaralé názory tak nejdříve čtěte na co reaguji.Mám bohaté a široké zkušenosti,
a jaká média používat mám dávno zasebou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 09:11 pavlik Re: Deathbull
Proč ignorant,jde přeci o usazení nitrifik.bakt.ve filltr.médiu a biomolitan je ideální co do propustnosti a velikosti plochy,plocha je důležitá pro množství bakterií,je mi 40 a za mnoho let mám mnoho vyzkoušené.Dále je jednoduchý na ůdržbu.Mnoho médiíí co se prodávají je jen komerční trik.Věřím,že pokud čte tuhle diskusi nějaký zkušený akvarista tak mi dá za pravdu.Já vím teť tu pisne mnoho lidí jak používá mech a rašelinu pro úpravu ph,nebo akt.uhlí pro odstranění léčiv,keramiku(co do plochy pro bakterie nemůže molitanu konkurovat) ap.Jako hlavní filtraci mám vnější "kýblový" filtr kde v košících mám jen molitan a jeden vnitřní -čerpadlo s matrací,pokud potřebuji použít například k odstranění léčiv ap.jiné médium tak tam po nezbytně nutnou dobu vložím vnitřní filtřík s daným médiem.Závěr:Levné,dlouhodobé,účinné,nenáročné na údržbu.Jo a pokud tu je někomu 80, tak mám obavu,že tomu zkušenému borcovi tady můžeš těžko konkurovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.07.2010 17:46 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Miras
Tak tomuhle se jde jen zasmát...ostatní f. média k ničemu. Buď je mu 80 a je zvyklý na klasiku, nebo je ignorant. Hezký den.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 15:08 Muž Miras [111] Re: pavlik
nevím, proč by ostatní media byla k ničemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 12:17 pavlik
Tak ve filtru máš doufám v obou částech jen biomolitan(ostatní f.média jsou k ničemu) :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2010 17:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: PETR
Nevím přesně, jaké náplně máte na mysli, ale určitě je nutné je vybalit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 14:19 PETR – FLUVAL 305
DOBRÝ DEN. CHCI SE ZEPTAT JESTLI TY NÁPLNĚ SE VYBALUJÍ Z TĚCH IGELITOVÝCH SÁČKU A NEBO JESTLI SE TAM NECHAJÍ VCELKU . DĚKUJI ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:34 R Muž Silent [5949] – Re: charlie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 11:55 Muž charlie [-3] - Labyrintky
Ahoj nemate jeste nejaky e-shopy? Rad bych se podival.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 23:30 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: Nedory
jen to zařízni, zase to nebude tolik práce. Tyhle porézní materiály jako např. filtrační molitanový kostky svojí práci určitě udělají. Jestli chceš vyndat 40 ryb, jak říkáš, není potřeba řešit maximální pokrytí bakterií ve fitr. médiích. Ve Fl. 305 by mělo stačit při odrybnění to co tam je. Takle na dálku se špatně něco radí a většinou uvidíš, až když to zkusíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 21:51 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: DrBolíto
To želé se mi stávalo u Fluvalu 305, ale u fx zatím jen zlehka hnědne.

Já mám právě trochu přerybněno, plánuju při stěhování dát pryč něco kolem 40 ryb.

Molitan se mi nechce vyřezávat do tvaru válce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 16:25 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Bohatě ti stačí jen molitan, ehm tedy pokud neplánuješ 100ryb do 100L. Bakterie nepotřebují speciální povrchy co mají rozlohu stadionu ve 2cm nebo jak jsou ty reklamní slogany. Pokud je znečištění veliké prorostou a přemění molitan v kostku připomínající (hustý puding či želé), ale to už je extrémní znečištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 12:22 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: Nedory
Já mám ten obyčejný. Nedovedu si představit znatelný rozdíl. Podle mě se v těchto případech člověk musí řídit informacemi od výrobce a věřit, že to u něj takle bude pracovat, protože tohle se doma nezjistí. To je můj názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 11:32 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: Dzira
No to co jsem chtěl říct je, jestli má cenu kupovat Eheim substrat pro, jestli obyčejný trochu porézní materiál nebude stačit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2010 21:34 GP – Re: Nedory
rekl bych ze o to jde a nekdo se tim i chlubi, ze castecne probiha i anaerobni denitrifikace. jestli je to pravda a jak moc je to ucinne je dalsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2010 18:38 R Muž Silent [5949]
Na to co píšou výrobci moc nedám. Každý si přirozeně vychválí to své. Dám na vlastní zkušenost a tak ve filtrech používám bioakvacit a Eheim substrat pro. Pro mně nejlepší biologická média.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2010 18:36 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: Nedory
Zajímavý. Co to má řešit? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2010 18:30 Muž Nedory [15] - Sumci – Filtrační média, osídlení bakteriemi
Pročítal jsem vlákno o náplních ve filtru na plecoplanet.com a psalo se tam, že jak se uvadí u filtračních náplní plocha osídlení, tak je to jen potencionální plocha k osídlení a nidky se nevyužije na maximum. To se jedná substrátů jako Ehfi substrat pro nebo sera siporax. Odvodňovali to tím, že v púrocesu není dostatek kyslíku, který přijde s vodou, aby proběhl nitrifikační proces na sto procent. Co si o tom myslíte?

Přemýšlím, čím nacpat svůj Fluval FX5...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:34 R Muž Silent [5949] Re: vóťa87
Ani silikagel, ani bentonit se v žádném případě použít nedá. Pouze zeolitový. Ale jak jsem už psal ne jako náhrada aktivního uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:32 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: James
Jaký kočkolit máš na mysli?Páč opravdu rozdíl mezi bentonitem a třeba nějakým silikagelem je dosti propastný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:13 R Muž Silent [5949] Re: James
Kočkolit a aktivní uhlí jsou dvě naprosto rozdílné věci. I když vezmu to že se jako kočkolit používá i drcený zeolit je to něco jiného. Ten se použít k filtraci dá ale účinnost je jiná než u uhlí. Hlavně nechtěj použít bentonit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:09 James – kočkolit misto aktivniho uhli
ahoj všichni kamrad, který chová malawi mi oporadil misto aktivniho uhli pouzivat kočkolit co je na tiom pravdy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2009 20:32 Muž Vlada [2] - Labyrintky – Re: Bob66
Tak díky. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=2351