Filtrační média
Protože už byly ke koupenému filtru a bylo by je škoda nevyužít.Teda podle mě.
Jen takový dotaz, tvoje akvárium je spíš rostlinné, ryb tam moc nemáš, tak proč používáš takové filtrační hmoty když by ti stačil třeba jen obyčejný molitan.

Jediné co znám je toto:
www.seachem.com/…
Vzhledem k tomu, že to platil Seachem, tak výsledkům Seachemu nejde věřit. Takže zbývá Eheim Substrat Pro a JBL MicroMec. Z těchto je podle toho 1 litr Substrat Pro účinný jak 2 litry JBL MicroMec. Takže jasná výhra pro Eheim, taky proto jsem ho kupoval.

Ale chybí mi tam Sera Siporax, docela by mě zajímalo, jak si vede. Ve větším balení se dá koupit docela výhodně.
Je někde k přečtení nějaký článek porovnávající různé typy biologického filtračního materiálu? Který je lepší, horší, vhodné kombinace atd. Jak si například stojí biomolitan vs. keramika? Drahá značková vs. obyčejnější keramika?
Všade dávam keramiku na úplný spodok a je potrebné väčšie množstvo aby tam voda pekne pretekala.Kľudne i 7-8cm.Potom rôzne filtračné molitany,kamene,vata.
No já bych to šoupnul tam kde je místo. Mně zůstal Siporax, tak jsem ho šoupnul do filtru. Jak už bylo napsáno, čím víc materiálu tím lepší...

Já bych dal do spodního Biomech, ten je podle popisu trochu i na mechanickou filtraci. Pak 2 koše libovolné keramiky a do horního molitan a vatu. Mi se moc nelíbí, jak je pod vrtulkou keramika. Mám pak strach, že se její úlomky dostanou do vrtulky. Ale asi by tam taky mohla být. Ale pokud nemáš předfiltr, tak biomech do druhého koše od spodu a do spodního molitan/mech pro.
Uvidíš jak se ti to bude zanášet. Pak to podle toho upravíš.
No to je jednoduché,byl jsem v hornbachu a tam substrat pro neměli a já nechtěl odjet s prázdnou.Ve filtru mám náplně Eheim BioMech,Eheim SubstratPro,JBL Micromec a Akvacit.Substrat pro ještě dokoupím,tak mám to šoupnout do jiného koše?
Čím víc filtračních médií tím větší osidlovací plocha pro bakterie. Za mě šup tam s nima, lepší než aby se filtrační materiál válel někde v krabici.

Sice nechápu proč si nekoupil substrat pro, ale já bych to smíchal. Taky mám v jenom koši originál keramiku JBL co byla ve filtru smíchanou se substrat pro (protože té JBL bylo málo). Nemůže to ničemu vadit, obojí je pro biologickou filtraci.
Starší reakce
Už jsem to takto se "zapomenutým" externím filtrem několikrát praktikoval a ani jsem čištění moc neřešil, prostě jsem to rozběhnul v té náhradní nádobě tak jak to bylo a jakmile je cítit jenom ona charakteristická zemitá vůně, může se uvažovat, kam půjde jako finální zajíždějící se filtrace.
ok dik.Udelam to tak ze ho necham jet tyden v kyblu
Výborně, to je dobře, bude žrádlo pro nitrifikační bakterie. To znovuspuštění bych provedl mimo nádrž, kde posléze bude umístěn, klidně ho nech v nějakým kýblu, jako baypas běhat tejden jenom tak a teprve potom ho dej do té finální nádrže, to propláchnutí, pokud to uděláš takto, nemusí bejt moc dočita, můžeš si dovolit tam nechat více bordelu.
Jasně, jenom ve vodě, taky tam něco nech pro bakterie, oni to ocení a rády se postarají. Zapáchá ten filtr, nebo je to jeno plesnivý?
Takze nevadi ze filtracni media jsou plesniva?Staci oplachnout jen ve vode
Pořádně vyprat ve vodě a chovat se k filtru, jako k novýmu.
0 09.03.2016 18:49 martondra – plisen
Zdravim.Odstavil jsem vnejsi filtr na pul roku a ted bych ho chtel znovu zprovoznit.Po rozdelani jsem zjistil ze vnitrni naplne jsou plesnivy.Prosim o radu co stim.
Diky
Starší reakce
Seachem Purigen používáte ho někdo a funguje??????

Starší reakce
Nikto sa zatiaľ neodhodlal na porovnávací test? Alebo ste niekto nenašli niekde? Dve rovnaké malé akváriá, dva rovnaké malé filtre s dvoma rôznymi náplňami. Bez rýb, bez rastlín, denne pridané spočítané malé množstvo nejakej amónnej soli (neviem aká by bola najvhodnejšia), prípadne po každom týždni výmena polovice vody. A po mesiaci kontrolné meranie amoniaku a dusitanov. Šlo by to takto? Alebo baktérie potrebujú aj niečo iné k životu? Či sa dajú predpokladať veľmi odlišné výsledky pri porovnávaní s malými filtrami a rýchlejším vnútorným prúdením a s veľkými filtrami s pomalým prúdením? Fakt by ma zaujímalo takéto praktické porovnanie účinnosti obyčajného molitánu, uznávaného média ako napr. Eheim SubstratPro a rôznych iných moderných alternatív.
0 19.02.2016 22:48 Zemi Doporučuji od JBL ceramic, v minulosti se mi toto medium osvědčilo, takže použito i v současné nádrži.
Proč mi to tak nápadně připomíná lávovou drť ?
Vono je to k zamyšlení , netvrdím že ty novobobé technogie nemaj něco do sebe, v řeknu hobby akvarististice nic proti nim , keramické různé útvary s neskutečnou papírovou plochou pro osídlení- kdo ví jak se tomu dá věřit, v dnešní době výrobci vymýšlí nevymyšlené , jen aby získali prodejnost a peníze z kapes lidí chtivých nejmodernějšího technologického vybavení.
Pak máš možnost nakouknout pod pokličku umění uznávaného chovatele ryb u nás a všude kam se koukneš , samá láva a nic jiného - žádné keramické udělátka a patenty ...
Keo ví co na tom bude

Tak proč ne, co jsem se na to letmo díval, jsou to tzv. moderní filtrační média ale s nějakým hodnocením bych byl prozatím opatrný, tohle chce čas, tedy hodně času a řekněme že rozumným časovým údajem je jeden rok používání těchto médií. Třeba se ozve někdo, kdo již tu delší časovou zkušenost má, ale nemyslím si, že by byla negativní.

Tak to jsou teď tak správně zašpiněný.

Počítám, že jsi s nima za tu dobu nic nedělal, tedy žádný čištění.

Jak dlouho ty média používáš?
Starší reakce
Tak diki za radu, teda nebudu pořizovat...
Asi by bylo lepší, poohlédnout se po COčku
Já jsem to ale spíš chtěl kůli rybičkám a né pro rostliny.
Pro akvária s rostlinami toto médium opravdu moc vhodné není, protože dokáže NO3 téměř úplně eliminovat.
To já taky a jak si rostliny lebedí. Kdyby jsi chtěl afriku, neřeknu ani popel, ale v normálním společenským akváriu s rostlinama je to kontraproduktivní opatření. To médium bych si z výše uvedeného nepořizoval.

Budu, ale používám vodu ze studny a podle posledních testů, v ní mám zvýsenou hladinu dusičnanů, proto se ptám...
Ty v tom akváriu nebudeš mít rostliny?
A kdyš jsi kontroloval test vody na dusičnany, tak si je měl taky nižší než bez toho? Tedy pokud to můžeš porovnat?
Kupil som to v eshope akvaland.sk
Funguje to až překvapivě dobře. Mám to osobně vyzkoušené. Jen trvalo asi měsíc než se to správně nastartovalo a po cca půlroční kontrole filtru jsem jen zíral jak tato hmota ubývá.
Zrejme to bude na báze dákej živice.Podľa videa by sa mali čiastočne povrchom živiť nitrifikačné baktérie.
Zopár podobných vecí existuje ako napr.Pure Pond balls.
Podle videa, který k tomu tetra udělala, jsem si myslel, že je to něco jinýho než ty černý co tam mám...
Plast, plastická hmota alebo umelá hmota je syntetický alebo semisyntetický polymérny organický materiál.Hra na slovíčka.Takéto gule a je jedno ako ich nazveme slúžia vo filtrácii na prekysličenie,na ich povrchu sa množia nitrifikačné baktérie ktoré nitrifikačným procesom napomáhajú odbúravať škodlivé látky.(amoniak, nitráty)
Rozdiel je zrejme len vo farbe a tvare.Príde mi to rovnaké ako napr.K1
Omyl. Není to běžný plast ale speciální polymer. Mohlo by to možná i fungovat.
Bežné plastové guličky akurát v inom tvare.Čo je na tom nové? Ten tvar? Veď sa to používa vo filtroch xy rokov.Poskytujú priestor pre osídlenie nitrifikačnými baktériami.Myslím,že pre osídlenie baktériami je kopec vhodnejších filtračných náplní.
Nazdar lidi,
s novým filtrem tetratex pro 1200, mi došel v krabici leták, že vyvynuli novou náplň. Jmenuje se to Balance Ball ProLine.
Koupil si to už nekdo z vás? Zajímalo by mně, jestli to opravdu pomáha na dusičnany...
Jsem uvažoval, že to koupím, ale nejdřív se chci zeptat tady

Kde si kupil ten Seachem Matrix?
Nie nahodou cez bazos.sk?
Niekto tam predava velke mnozstvo a podozrivo lacno.
Starší reakce
0 05.02.2016 20:01 Re ahoj,
máte někdo zkušenost s Lufou, jako filtračním materiálem? Jde to vůbec? Podle toho, co jsem četl nemá nijak špatné vlatnosti...

Když dáš další plátek doprostřed, nebo naplníš koš Siporaxem (střed opět plný), ok to nebude. Voda bude proudit viz obrázek podél červené linie a fialovou oblastí nebude nic proudit. Mám to odzkoušeno. Ty koše jsou celkem nanic.
Pokud chceš dočasné řešení, tak:
Vyhoď ten koš s molitany úplně. Teď máš filtr bez dna. Otoč dnem vzhůru, dej molitan ať se siporax nedostane k vrtulce, nasyp siporax a místo dna nějak přibastli opět molitan (vteřinové lepidlo, ...). Nakonec by bylo nejlepší ještě ucpat boční otvory, třeba igelitem. Celkem pracné, ale takto to bude fungovat...
A nebo objednej ten externí hned, do pátku ho máš doma a nemusíš nic bastlit...
NHKG napsal: Fluval 2+ má 400l/h, výkonem čerpadla na to tvoje akvárium stačí. Měl jsem Fluval 4+ a u něj když se něco dalo mezi ty 2 plátky, všechen průtok šel vrchem molitanu - nanic.
Když vyndáš ty koše, tak nemáš dno!
Jedině, že by jsi narval vyndal ty koše a narval tam plnou nádobu molitanu tak, aby nevypadl ani bez dna a něčím ucpal ty otvory na boku. Ale lepší bude koupit čerpací hlavu a kostku molitanu.
EDIT: Pokud kupuješ časem externí, kup si hned litr Siporaxu, Efisubstrat nebo něčeho podobného. Narvi to bez koše dovnitř a nějak dobastli. A až koupíš externí, narveš to do jednoho z košů externího filtru. Stejně v něm bude chybět filtrační materiál.
tak kdybych tam narval další plátek, tak by to vypadnout němělo...jde mi jenom o dočasné řešení, filtr je starý a taky hlučný, chci si koupit vnější, ve který by měl být tišší, kvalitnější, a nebude zabírat žádné místo. Kdybych si teda koupil ten siporax a dal ho do těch košů, tak by to mělo být ok?
Řiď se tím Editem od NHKG.

romant napsal: Tak Siporax se ti neztratí, dá se pouřít v obou tebou jmenovaných nově vyhlídnutých filtrech. Teď to tedy vyřeš tím přicpáním molitanem, aby to nebylo zase všechno nový a když bude problém, tak si to pohlídáš častější výměnou vody.
ok, a můžu z části použít ten starý biomolitan, nebo raději koupit všechno nové?
Přidat reakci
1 ...... [29] ...... 52
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 62276x