Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2015 07:03 Marcel G Re: Barakainus
Barakainus napsal: Pokud jsou media jako Eheim Substrat Pro lepsi nez molitan (mysleno ucinejsi na objem), pak ho muzes mit umerne min a tudis i mensi filtr, ktery je levnejsi a min sezere.Tenhle argument nepovažuju za platný. Proč? Protože při koupi filtru (alespoň tedy v rostlinných akváriích) se nebere v potaz jen objem filtračních náplní, ale i jeho průtok = kolikrát za hodinu dokáže přečerpat vodu v akváriu, což souvisí s cirkulací vody. Pokud chci mít tedy ve svém akváriu slušný proud, tak potřebuju filtr o konkrétním průtoku. Pokud bych si v rámci ušetření náplně (při koupi SubstratPRO) koupil menší filtr, tak se tím připravím o dobrou cirkulaci vody, a budu si kvůli tomu muset přikoupit ještě pomocné čerpadlo. V čem potom bude ta úspora?
A o komfortu prace se sklenenymi kulickami vs molutan uz jsem psal.Předpokládám, že to srovnání vyšlo jednoznačně ve prospěch molitanu. Mám ve svém filtru SubstratPRO i molitan, a musím říct, že propírat kuličky SubstratPRO je vopruz ... narozdíl od molitanu, který je hezky velký, nikam se nekutálí a stačí ho jednoduše párkrát vyždímat ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 04:04 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Marcel G
Marcel G napsal: Přesně tak. Na tento argument jsem zapomněl. Co vím, tak třeba T.Barr udržuje ve svém hlavním akváriu pH kolem 5.9, a podle některých vědeckých studií, které jsem četl, klesne při pH 6 činnost nitrifikačních bakterií na pouhých 10% (při pH 6.5 fungují údajně na 30%). Další argument, proč neutrácet za drahé filtrační náplně a předimenzované filtry v rostlinných akváriích.

Nutno si uvedomit, ze bakterie se jen tak nevznasi ve vode, ale jsou v necem co se obecne nazyva biofilm. A v nem muzou byt podminky naprosto odlisne od tech ve vode ktera proudi okolo. A s velkou pravdepodobnosti i jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2015 03:59 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Marcel G
Pokud jsou media jako Eheim Substrat Pro lepsi nez molitan (mysleno ucinejsi na objem), pak ho muzes mit umerne min a tudis i mensi filtr, ktery je levnejsi a min sezere. V kazdem pripade nezalezi kolik filtrace potrebujes, s lepsim mediem ho vzdycky budes potrebovat min na stejnou paradu.
A o komfortu prace se sklenenymi kulickami vs molutan uz jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2015 19:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: liborass
Fotka k příspěvku Je to poměrně jednoduché do kanalizační trubky byla vlepená další asi 4cm trubka ukončená asi 3cm nade dnem. Propojené byly trubkami do tvaru U, v poslední byl klasická hadička jako u bublifuku a vývod do akvária. :-) Jinak to najdeš v knížce Akvaristická technika K. Krček. Tehdy pro mě jediný zdroj informací.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 18:57 Muž Horác [3942] Re: odikcz
Já nevím, esli byly lepší, ... na druhou stranu, nevidím důvod, proč by měly bejt horší :o) ...
Jak jsem už napsal ... primárním cílem bylo recyklovat biomolitan z horácomatek ... nic jinýho jsem tím nesledoval :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 18:41 Muž liborass [174] Re: vaaclav
nebyla by náhodou fotka toho filtu? docela by mě zajímalo jak vypadal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 18:40 Muž odikcz [114] Re: Horác
A byly ty 2cm kostky teoreticky lepší než kdyby tam byl ten molitan v jednom kuse?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 18:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
Všechno je na práci lepší než písek. V akvaristickém pravěku než byly na trhu čerpadla jsem měl filtr který poháněk kompresorek Viko 100. Byly to 3 kanalizační trubky o průměru 125cm 60 cm vysoké plné písku. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 18:03 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
Já jsem ty kousky bioakvacitu používal. Šlo o kostičky cca 2x2x2cm - poté, co "dosloužily" v horácomatkách, mi je bylo líto vyhodit ... postupně jsem je "nacpal" do všech svých Eheimů ... a spokojenost. Praktičtější než písek, který jsem tam měl předtím (filtry byly těžké a praní písku taky nebylo nic moc).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 17:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Prodává se leccos taky se nad těmi kuličkami www.vikovo.cz/… žasnu ale kousky molitanu řadím hned za ně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 16:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Ale to naopak, spis se pouzivaji specialni plastove kusy, nez nasekany biomolitan. Takze to nekdo za tim ucelem jeste vyrobil, ne ze se chce neceho zbavit (pokud toho nekde nenasel plny sklad, a nepremyslel, co s tim). Ono mnoho veci na svete funguje jinak, nez by nam nase zakladni pochopeni velelo to udelat, vzdyt se staci podivat, kolik lidi chce filtrem, ktery ma jen nitrifikovat, dostavat mechanicky svincik z vody a radeji ho kazdy tyden jeste vypere (jiste, jsou i mechanicke filtry, predfiltry... at mne nekdo nenachyta na svestkach).

Cesty ke snadnemu zbohatnuti jsou ruzne, o tom si nemusime povidat, znam jich 1000 a jednu... bohuzel, ani jedna nefunguje smich . Nekdy je opravdu tezke rozlisit, co je jen kseft a co je dobry napad. Ja zminenym filtrum verim, jejich principu, jako nejaka blbost mi to neprijde, pokud je v tom ovsem rozumne medium, k ruznym plastum s ne moc velkym povrchem duveru nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2015 16:51 Muž daren [408] Re: Marcel G
Marcel G napsal: Přesně tak. Na tento argument jsem zapomněl. Co vím, tak třeba T.Barr udržuje ve svém hlavním akváriu pH kolem 5.9, a podle některých vědeckých studií, které jsem četl, klesne při pH 6 činnost nitrifikačních bakterií na pouhých 10% (při pH 6.5 fungují údajně na 30%). Další argument, proč neutrácet za drahé filtrační náplně a předimenzované filtry v rostlinných akváriích.

No da se to ovsem videt i obracene. Prave proto, ze je cinnost tech bakterii pri nizkem pH, ktere byva v rostlinnych akvariich presycenych CO2, tak mizerna, o to vetsi pozornost je vhodne venovat fitracnim mediim... (samo v pripade, ze je co nitrifikovat)

Prosim berte to ciste jako logickou rozvahu, nemam tolik zkusenosti abych si troufl cinit nejake zavery. Osobne jsem k tomu pristoupil tak, ze kdyz si nejsem jisty, vetsim fitrem a kvalitnejsi naplni nic nezkazim. Kdyz se mi pak neco v akva nedari, je to o vec min, nad kterou bych jinak asi dumal, zda neni pricinou nezdaru.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 16:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Nějak se mě to nezdá, že by kousky molitanu byly nějaké extra médium. Je to právě pro rychlé filtry, protože kousky nebudou tak výrazně brzdit vodu jako plný molitan. Někomu zbyl odpad tak se to snaží rozprodat. 15 let filtruji ve skleněném komorovém filtru přes dva biomolitany 30x10x15 cm střední (PPI20) Voda protéká seshora dolů celou plochou biomolitanu a naprostá spokojenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 16:44 Muž odikcz [114] Re: Designer
Právě že to maj všude v přepadových filtrech a bublaj vzduchem ... já to ale zamýšlel do jednoho z košů v klasickém kanistrovém filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 16:00 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
jo... to by slo... :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 15:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: seic
Dam Ti sve vysvetleni, jak si to predstavuju ja. Kdyz se to v te vode takhle micha, neni proudeni kolem tech kusu nijak silene (ten kus jde hodne s proudem vody), a je tak pomale, ze je vhodne k nitrifikaci (protoze ta nema rada rychle proudeni). Protoze se to casto micha zdrojem vzduchu, zasobujes filtr lepe kyslikem, coz je take dulezite, on se pri nitrifikaci musi navazat na ten dusik. A kdyz jsou ty kusy male, dostane se to dobre vsude, ne ze mas uvnitr nejaka hlucha mista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 15:15 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
je nekde uspokojive vysvetleno, proc je je litajici medium (at uz plast, keramika nebo molitan) v MBF lepsi klasika - tzn. medium stoji a voda proudi skrz nej? diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 14:39 Muž kortezhugo [983] Biohome ultra
Biohome ultra.Na toto som narazil a celkom dobre to vyzerá.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2015 14:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: odikcz
Kdyz narezes biomolitan na male kosticky, a nechas jim tu vodu protekat tak, ze se ty kosticky budou neustale michat a vznaset, dostanes z toho ohledne nitrifikace opravdu slusny vysledek. Rika se tomu "moving bed filter" a kdyz si to das vyhkledat Googlem, uvidis, ze improvizaci se meze nekladou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 10:02 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Zajdi do Hornbachu. mají tam nejlepší ceny. sortiment.hornbach.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 08:58 Muž odikcz [114]
Čim víc to tu procházim, tak tim víc nevim, jestli investovat do substratpro (tak 2 litry) nebo použít biomolitan, co se mi doma válí z dřív.

1) Máte někdo tip, kde objednat na netu nejlevnější substratpro?

2) Někde se tu psalo, že silná vrstva biomolitanu není dobrá = je teda lepší ho rozřezat na třeba 2cm krychličky? Má to nějaké reálné výhody x nevýhody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 05:50 Marcel G Re: Dzumigar
Dzumigar napsal: Ok,ph 5,9 a co prostredie pre rybky ?Mně to nepiš. Já pH 5.9 ve svém akvárku nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 05:48 Marcel G Re: Barakainus
Barakainus napsal: A proc mam radsi kanistr nez kostku molitanu je, protoze kostka molitanu v akva je hnusna...Copak molitan se nedá použít i v kanystrovém filtru? Jak už jsem psal, šlo mi primárně o zpochybnění nutnosti utrácet za extra drahé moderní filtrační materiály vs. obyčejný molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2015 04:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Barakainus
Ono se da hnojit i jinak akvarijni-hnojivo.cz/… , a v akvariu jen s rostlinami to jiste jednou zkusim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 03:22 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Marcel G
Biologicka filtrace je v ciste rostlinnem akvariu pochopitelne jen na skodu byt se ji vyhnout neda. 50% nitrifikace probiha ve dne a vetsina denitrifikace rovnez tam. Proc na skodu, neb kytky radsi pouziji NH3 nez NO3 neb je to pro ne levnejsi.
Duvod proc ma vetsina lidi v akva filtraci jsou ryby. A vetsina akvaristu mam prerybneno, vcetne me. I tak bych se asi bez filtru obesel neb mam rychle rostouci kytky, ale sichr je sichr. Obzvlast po poradnem sestrihu se mi nechce par dni nekrmit a menit vodu a tak se vubec strachovat, ze to nejake citlivejsi ryby odnesou. Treba moji M. ramirezi.
A proc mam radsi kanistr nez kostku molitanu je, protoze kostka molitanu v akva je hnusna. Navic se na ni neda pripojit in-line topitko ani co2 difusor. Takze dalsi hnusny veci v akva. Taky se s ni blbe manipuluje, blbe se cisti a zabira misto. Proste vyjma ceny nevidim jediny duvod si ji porizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 22:16 Muž Dzumigar [20] Re: Marcel G
Ok,ph 5,9 a co prostredie pre rybky ? I to je zaujimave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 20:57 Marcel G Re: vaaclav
Přesně tak. Na tento argument jsem zapomněl. Co vím, tak třeba T.Barr udržuje ve svém hlavním akváriu pH kolem 5.9, a podle některých vědeckých studií, které jsem četl, klesne při pH 6 činnost nitrifikačních bakterií na pouhých 10% (při pH 6.5 fungují údajně na 30%). Další argument, proč neutrácet za drahé filtrační náplně a předimenzované filtry v rostlinných akváriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.03.2015 20:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcel G
Další věcí je že v takových akváriích je většinou kyselejší voda a v ní je těch bakterií prý pomálu. Utrácet proto za drahé filtrační média je docela zbytečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 19:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: K tomu linku, at je to jak chce, ta akvaria na fotkach jsou pro mne nekoukatelna. Je to jen muj nazor, nikomu ho nevnucuju, ale prijdou mi strasne fadni, nejsou pro mne nicim zajimava.
No a pro mě je to právě naopak, zejména to akva s Valisnérkou mě přijde úžasné .... Naopak nemám rád velké množství druhů nasekaných v jedné nádrži. Často ty druhy ani nevidím na fotkách ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.03.2015 18:35 Marcel G Re: Designer
Já taky ve svém "výstavním" obývákovém akvárku používám filtr. Já jsem tou svou kacířskou otázkou narážel spíš na ten původní dotaz odikcze, jaké filtrační médium je nejlepší. A vzhledem k tomu, že v rostlinném akváriu není filtrace v podstatě ani nutná, tak jsem chtěl jen upozornit na to, že nemá velký smysl řešit, jestli molitan nebo SubstratPRO/MicroMec. To málo toxického amoniaku, co může v rostlinné nádrži vznikat, zvládnou prakticky okamžitě z vody odstranit i samotné rostliny, natož kolonie nitrifikačních bakterií v molitanu (či jiných moderních drahých médiích). Proto si myslím, že ať už si někdo šoupne do rostlinného akvária levnou kostku biomolitanu nebo utratí majlant za kýbl SubstratPRO v kombinaci s Purigenem, nepozná podle mě rozdíl (alespoň co se týče obsahu toxických látek).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 15:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horác
Ono je to tak, ze ja sice ryby temer nemam, ale kdyz ano, pak uz jde obcas do tuha (ne mnozstvim, ale citlivosti tech ryb). Aby se Ti v akvariu tohle delo:
rybicky.net/fotogalerie.php…
jen tak samo od sebe ( rybicky.net/atlasryb/cichlidka_pestra ), prece jen radeji nitrifikujes s vetsi jistotou (a pritom protichudne k rybam zase dopravas rostlinam vyzivu).

A stejne nakonec zjistis, ze to vubec neni ani tak legrace, ze sice "samo", ale tech ale to ma dost, a to i se slusnym filtrem, ne tak jeste bez aspon nejake jistoty jeho podpory :-) .

Ja ten filtr v akvariu proste chci, at si je treba hnusny, dava mi jakousi "jistotu" (jen v uvozovkach), ktere je v akvaristice tak malo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2015 15:35 Muž Horác [3942] Re: Designer
Designer napsal: K tomu linku, at je to jak chce, ta akvaria na fotkach ... nejsou pro mne nicim zajimava.
Však jsem taky napsal "zajímavej článek" ... ne "zajímavá akvária" :o))) ...

Jinak filtr je v akvárku především kvůli rybám (biologická filtrace - likvidace jedovatých N-látek), tak trochu kvůli nám (mechanická filtrace) a rostlinám, těm je to asi šumák, resp. jim to spíš přidělává práci, neb si ty dusičnany zase musejí redukovat ... (to nevysvětluju tobě, to jsou jen takové obecné pindy :o))) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 14:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horác
K tomu linku, at je to jak chce, ta akvaria na fotkach jsou pro mne nekoukatelna. Je to jen muj nazor, nikomu ho nevnucuju, ale prijdou mi strasne fadni, nejsou pro mne nicim zajimava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 14:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horác
Ten kdo dela akvaristiku dele a o neco se snazi, ze pro nej akvarium neni jen pouha dekorace, jde spis na jistotu. A tak dobre vim, ze filtr vubec nepotrebuju, ryby temer zadne, rostlin co se vejde, ale stejne mam biomolitan 30x14x10cm ve 200l. Proc ho nemit, schovat ho umim ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2015 13:57 Muž Horác [3942] Re: Marcel G
Marcel G napsal: Mám jednu kacířskou otázku: Má někdo z vás představu, jak moc je vůbec biologická filtrace v (rostlinném) akváriu potřeba? Nebo jinak: Zkoušel někdo z vás pěstovat rostliny úplně bez filtru? Já ano. A myslím si, že se nutnost filtrace dost přeceňuje.
Kdysi jsem četl na toto téma celkem zajímavý článek ... a dokonce jsem ho (po letech) dokázal i najít :o))) ... www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 08:09 Muž kortezhugo [983] Re: Marcel G
V podstate stačí len čerpadlo - proste niečo čo "pohne" vodu v akva.Tiež ten kúsok molitanu tam mám v podstate len ako filter na čerpadlo a funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 20:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Marcel G
Mám rastlinné akvária bez filtra, ide to. Tam je potrebný dlhší zábeh ak chceme v nich mať rybky, či krevetky.
Inšpiráciou bol pre mňa Jirka Sčobák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 15:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Marcel G
Tak pokiaľ ide o rastlinné akvárium (čo chápem tak, že je tam len pár rybiek, inak samé rastliny), tak asi nebude dôvod. Ale nám, čo máme buď trochu alebo i veľmi prerybnené akváriá (hoci i chovné), je filter nutný. A čím lepšie zvláda nitrifikáciu, tým lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 15:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marcel G
- jasne, napr. ja to resil jen z duvodu Malawi nadrze.. ;-) tam je ucinna filtrace opravdu potreba
- tam jsou totiz vsechny rostliny "asimilovany" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   18.03.2015 15:27 Marcel G – Je to potřeba?
Mám jednu kacířskou otázku: Má někdo z vás představu, jak moc je vůbec biologická filtrace v (rostlinném) akváriu potřeba? Nebo jinak: Zkoušel někdo z vás pěstovat rostliny úplně bez filtru? Já ano. A myslím si, že se nutnost filtrace dost přeceňuje. Proto si troufám tvrdit, že v běžném rostlinném akváriu si každý bohatě vystačí i s obyčejným biomolitanem. A žádná drahá supermoderní keramická filtrační média nejsou potřeba. Rád ale změním názor, pokud mě někdo věcnými argumenty přesvědčí o opaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 15:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: seic
Čosi som odkazoval tu v tejto diskusii 5.1.: rybicky.net/forum/9043…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 15:10 Muž odikcz [114] Re: seic
Tak to byl dělat spíš autor těch dat nebo kdo o tom ví nejvíc ... já ani nevim co hledat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2015 15:00 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: odikcz
tak sup smele do toho ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 14:19 Muž odikcz [114] Re: seic
V tom případě by si to asi zasloužilo sesumarizovat článek a propojit ho s diskusí tady. Rád bych si ho přečetl a určitě i víc lidí, ale lovit to pokaždý někde kdoví kde daleko :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 12:17 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – staci projet tuhle diskuzi
- uz nekolikrat tu byly i skoro vedecke studie srovnani jednotlivych filtr. medii od hlavnich vyrobcu vcetne zkoumani velikosti a druhu poru atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 11:05 Muž odikcz [114] Re: Legioix
A SubstratPro patří do substrátu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 09:52 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Nedá se porovnávat lepší/horší. Každé medium je určeno k něčemu jinému. Biomech jak už název napovídá se používá do prvního koše odspodu, protože slouží k biomechanické filtraci .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 22:40 Muž matlala [798] - RostlinyRe: odikcz
pórovitost, biomech filtruje spíš mechanicky a má vetší póry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 22:34 Muž odikcz [114] Re: zervan
A v čem je lepší EHEIM SubstratPro než třeba BioMECH? Papírově mi přijde lepší spíš ten BioMECH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 20:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: odikcz
Taký EHEIM SubstratPro, či JBL Micromec sú pri rovnakom objeme naozaj lepšie ako molitán. A keďže ide o priestor, podľa mňa je dôležitejší pomer výkon/objem ako výkon/cena. Preto si radšej priplatím za to najlepšie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=1601