Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 15:49 Muž isamik [180]
Ja bych volil filtren :-) nacpakt ho tam co se vejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 15:47 Muž vencisimo [7]
molitan a filtrační vatu, přes molitan toho dost projde, ale přes vatu už nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 13:35 Baset
Mám tam originální kulaté molitany od Hagenu, ale hrubost si nepamatuji, dlouho jsem je neviděl. Typnul bych tak asi T30 nebo T20. Co je to "cosi", pokud je to siporax nebo eheimsubstrat, tak bych ho tam nechal a molitan bych dal doprostřed (keramika dole).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 13:27 Muž Ludek [39]
RE pigi:
To "cosi" pokud je to v sáčku bude nejspíš aktivní uhlí. Po zajetí akva jsem jej vyndal a koše naplnil mikrovláknem od SERY. Průtok se nijak nesnížil a vodu to čistí rychle zvlášť po mé koupeli ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 13:20 Pigi – re
ja mam keramiku , cosi, a originalni molitan .To cosi chci nahradit.Jakou hrubost molitanu ? Nebo raci tady to
www.eurofoam-tp.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 12:18 Baset
Jo a co se týče čištění tak podle potřeby, až se výrazně sníží průtok. Tehle filtr mám asi 7 let a náplně jsem zatím neměnil, není to potřeba. Naposledy jsem filtr čistil v listopadu 2006, zatím šlape, ale někdy v lednu, únoru ho rozeberu a vyčistím. Je to spolehlivý a tichý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 12:01 Baset
Mám taky u jednoho akva Fluval 203. Náplně odspoda - keramika, molitan, molitan. Uvažoval jsem dát do vrchního koše eheimsubstrát, ale zatím to nechám tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 11:40 Pigi – filtrační materiál
chtěj jsem se zeptat co použiváte ve vnějších filtrech do jednotlivých pater za filtrační material a jak , jak často to
čistíte a vyměnujete /.mam vnější filtr Fluval 203/ dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 12:55 Sidonius Re: Štěpán
Určitě dalo... :)
Už jsem viděl i housle, slepené za zápalek. A hrály! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 11:25 Štěpán Re: Sidonius
Nedalo se to kolečko složit z několika kusů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 11:15 Sidonius Re: Langosh
Já měl po ruce jen kostku akvacitu cca 12x12x20, a z ní bych kolečko o průměru cca 17 cm nevystřihl ani náhodou... :) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 20:03 Usine
Biomolitan, bio... nebo jak všelijak se ta modrá pěna jmenuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 20:02 Muž Horác [3942]
I ten nejhrubší bioakvacit má několikanásobně větší povrch a tedy více místa pro nitrifikační bakterie, než nějaké trubičky, ježci a bůhvícoještě.
ááá ... pozdě :-D ... čau Romane X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2007 20:01 Muž []
Třeba spékané sklo, siporax od sera,kuličky od JBL či ehfi substrát od eheim.ty keramické trubičky jsou spíše na hrubé částice a na rovnoměrné rozložení vody ve filtru aby hlavní nápor nešel jenom na určitou část ve filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 19:55 jarda
Ano to jsou ale na jakém materiálu jich je nejvíce. Mám keramické trubičky,je ještě něco lepšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 19:01 Muž wayn [79]
Nitrifikační bakterie. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 17:24 jarda – filtrace
jaký je nejlepší biologický filtrační materiál spim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2006 21:08 Eva – Filtr
dobrý večer, ta SERA vypadá dobře, díky za tip!
Kromě toho strachu, že akvárko vyteče, mě na mém filtru vadí i to, že kvůli hadicím úplně nejde přiklopit ten plastový poklop se zářivkama, zůstává tam škvíra, ty hadice jsou moc tlusté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2006 19:28 Muž Norton [109] – fitr
Hezký večer Evo, přece jenom bych na Tvém místě polaboroval s tím ext filtrem. Fluval mám, větší fluval2 v 45... viz můj deník. Malý obsah filtrační náplně, docela proud z filtru.... Je sice tichý, to ano, ale... V trigomu mám interní tetru IN600 a ta také nic moc. Když už, interní, tak třeba nějaký od SERY. I tak, zabírá místo v avkárku... Raději bych řešil fakt ty hadice... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2006 17:57 Eva – Vnitřní filtr!
Tak, začínám uvažovat, že místo kohoutů k blbýmu vnějšímu filtru, koupím vnitřní filtr. Když to tady tak pročítám, na cca 110l akvárko by mohl stačit, a já bych byla klidnější, že mi to tady nějakou uvolněnou hadicí všechno nevyteče! To je poslední dobou moje noční můra rozzureny
Co myslíte, je dobrý vnitřní filtr Fluval 1 Plus shop.miga.cz/… Výkon je 200l za hodinu....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2006 17:09 Eva – Kohouty
Teď jsem se znova pořádně koukla na ty dvojitý kohouty a moje hadice od filtru, a ony nemají bohužel 12mm, ale cca 2cm. To už pak ty kohouty stojí 800 jeden, a to už je asi fakt moc........ Budou mi muset stačit ty jednoduchý, škoda, už jsem se těšila, jak budu mít lehký čištění. Teď ještě zjistit přesně, jak jsou ty moje hadice široký coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2006 20:39 Muž Norton [109] – vata
Obvazovou satu bych nedoporučoval. Teoreticky by měla být vyrobena z bavlny, která jednak po nasáknutí vodou "zhutní" a pak se stává nepropustnou a dále hrozí její rozkald. Co na to bakterie filtru? Na to odpoví zdejší chemici. Nešetřil bych a koupil syntetickou spec. filtrační "vatu"!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 19:24 Robo – Filtracne medium vata
Je mozne pouzit ako jednu z vrstiev filtra, pripadne len cast vrstvy ako filtracne medium lekarensku vatu?
Diik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2006 16:03 Eva – Kohouty
Všem díky za rady!!! O těch dvojitých kohoutech ale budu uvažovat, protože ta údržba filtru pak musí být strašně jednoduchá!!
Díky a přeju všem prima svátky :-) ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2006 09:36 Štěpán – .
Horác, dva dvojité kohouty za 800 kč jsou pro .... bohaté a lehce výstřední akvaristy. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2006 09:32 Muž Ivokuba [1] – Kohouty
není jednoduššíkouknout se po kohoutech třeba v vodoinstalatérské prodejně? kuloví ventyl stojí asi 32,- pravdou je že je štoubovací ale asi by se dal skombinovat s prodloužením na které na spojku pak přiděláte adici? vyšlo by to asi na 100,- oba a pokud by se to chtělo zlepšit přidal bych ještě zahradní rychlospojku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2006 08:44 Muž Horác [3942] – doporučuji
Když kohout, tak dvojitý. Na vstupní i výstupní hadici. Uzavřeš, rozpojíš a můžeš vesele čistit. Není to zrovna levná záležitost, ale rozhodně velmi praktická. www.akvarista.cz/… Já už bych nic jiného nechtěl ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2006 08:17 Muž Norton [109] – ventil
Mohlo by to být ono? shop.miga.cz/… :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2006 08:03 Muž Norton [109] – kohouty
hezký štědrý den Evo. Zkusím něco zjistit, nebo se zeptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2006 21:59 Eva – Kohouty
Díky za rady, kohouty pořídím, bez nich by to snad fakt ani čistit nešlo.... Akorát je nikde na netu nemůžu najít, když to zadám do vyhledávače, tak mi to najde akorát kohouty i s filtrama :-( Nemáte prosím nějakej odkaz?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2006 10:35 Muž Norton [109] – kohouty
Tak to má Petr pravdu. Ty kohouty bych doporučil dokoupit. Je to sice dražší, ale co se týká manipulace s fitrem při čištění to stojí za to. Mimochodem, také jsem se párkrát podobně "spálil" Hezký den a pohodové vánoce! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2006 22:59 Petr – filtr
kohouty se dají dokoupit samostatně a připevňují se na hadici.Akorát to budeš mít o ty kohouty dražší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2006 22:51 Eva – Marathon
Ne, je to tenhle, fakt bez kohoutů.....
http://www.zoosmid.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=5623
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2006 22:20 Muž Norton [109] – marathon
hezký večer Evo, je to tento, nebo podobný? www.aquariumproducts.com.au/…
jak je vidět, tak kohouty má. A nějsou někde zapomenutě v krabici? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2006 22:12 Eva – roman ®
Každej ne, můj je nemá sad Udělala jsem chybu, měla jsem koupit nějakou známější a už prověřenou značku, a ne tohle :-O Ty hadice, co vedou do filtru, jsem na něj dost komplikovaně přidělávala, vůbec nešly přichytit, nakonec jsem ty matice co hadice přichycují, musela utáhnout kleštěma, jinak trochu vyjíždělya filtr přestal nasávat vodu! Byla to fuška, nerada bych je ještě někdy musela přidělávat znova! Takže si to představuju tak, že při čištění vypnu filtr, vytáhnu ty hadice z akvárka, a v kýblu to otevřu. To bude asi čoro moro smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2006 09:34 Muž [] – filtr
Každý vnější filtr má uzavírací kohouty.Takže vypneš z el. přívodu, tastavíš kohouty a odmontuješ matice od filtru.Filtr si dáš např. do vyna a tam celou proceduru provedeš.Potom postup obráceně provedeš znovu.Namontuješ matice s hadicí,otevřeš ventily a zapneš do el.sítě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2006 22:42 Eva – Náplň filtru
Takže to není kolečko, ale obdélník, a poměrně malý....., proto ty rozměry.... Teď marně přemýšlím, jak to do filtru dát, aby to mělo smysl.
Vážně tam nemusí být nic jiného než ten biomolitan?
A pak, taky jak ten filtr otevřít, aniž by mi rázem vyteklo těch sto litrů do obýváků, jsem děsnej zmatkař :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2006 09:40 Sid – Filtrační náplň
Podle mne znamená 25mm v uvedeném rozměru průměr vnitřního otvoru. Nakonec - můžete se s dotazem obrátit na prodejce: info@akvarista.cz
Další možností je koupit si originální díl u prodejce filtru. Píšete, že v nabídce byla m.j. i "pěna". Asi to nebude nejlevnější řešení, ale zase by to bylo bez starostí s úpravou. (Porovnejte s cenou zboží + poštovného od Akvaristy.cz)
Pokud si troufáte na vlastnoruční výrobu, můžete zkusit v nejbližší akvaristice koupit přiměřeně velkou kostku akvacitu, (bioakvacitu, filtrenu...), a upravit ji pro vaši potřebu. Pozor musíte dát na to, aby bylo zajištěno, že voda bude proudit výhradně přes filtrační hmotu a ne případnými škvírami, (tedy cestou nejmenšího odporu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2006 08:49 Eva – :-)
smich
Prostě nevím jak vypadá KOLEČKO o rozměrech 290x80x25mm....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2006 22:54 Eva – Biomolitan
Objednávám si ten biomolitan, jak jste mi poradili, a teď nevím, jestli mi bude stačit jeden? Píšou - Řez kolečko 290x80x25mm. Co znamená těch 25mm??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2006 00:21 Eva – Náplň filtru
Díky!!! Jdu na to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2006 00:06 Sidonius – To Eva
Václav je dnes na mě moc rychlý...:-D
Nic nepokazíte, když zprovozníte váš filtr se stávajícími náplněmi, které posléze nahradíte nebo jen doplníte filtrenem. Je vhodné dostat do akva dostatek kyslíku pro rozvoj aerobních bakterií. K tomu bude stačit mírné proudění vody vyvolané činností filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2006 23:59 Usine – Náplň filtru
Tak to pust i bez náplně voda se ti určitě nezkazí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2006 23:37 Eva – Náplň filtru
Díky, moc díky za pomoc love :)

A ještě něco - bude pár dnů trvat, než ten biofiltr seženu - nevadí že už mám akvárko napuštěný? Je tam jenom štěrk a voda. Vydrží to bez filtru, nezačne se voda třeba kazit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2006 23:30 Usine – Náplň filtru
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2006 23:19 Eva – ..
Aha, tak tohle nemám... Díky za odkazy.

Takže místo různých náplní stačí celý filtr naplnit tímhle modrým biomolitanem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2006 23:13 Sidonius – Filtren
Něco takového:
http://www.akvarista.cz/web/shop/item-akvarista-biomolitan-rezy-290x80x25-jemny?PHPSESSID=a82a2ba828872e43239b529b4b90ba66
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2006 23:12 Usine – Náplň filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2006 23:03 Eva – vaclav ®
Myslíš - ta "punčocha s vatou" je biomolitan? Fakt by to stačilo?
No já si ten filtr objednala, není z krámu, tam by mi třeba poradili ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2006 22:58 Usine – Náplň filtru
Nacpi tam ten biomolitan to stačí. To ti prodali filtr bez náplně? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [51] 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=2501