Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 18:33 JoKa Re: ctibum
Mě vždycky zajímalo, jak to počítají, nebo měří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 17:57 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Tak nějak to bude, ono reklamní letáček kde se říká, že jsou to moderní bezúdržbová média by měl obsahovat ještě informaci, že je to odvislé od počtů znečišťovatelů a zábrannám v podobě předfiltrů, tak aby se k těmto médiím už nedostávalo takové množství eklhaftu který právě ono zanášení bude způsobovat. Každý akvo je originál, puntík, tečka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 17:25 R Muž ctibum [6909] Re: romant
www.monsterfishkeepers.com/…

Eheim EHFISUBSTRAT with over 450 m2 per liter = 4842 sq. ft. of surface area per liter.

Biomax each ceramic ring contains at least 100 square feet of surface area x approx 66 rings per liter = 6600 sq. ft. of surface area per liter. přepočteno 613m2/l

Jestli je to tak, tak má Biomax víc.
Samozřejmě jsem i četl, že více nemusí nutně znament lépe z hlediska rychlejšího zanášení menších pórů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 16:39 R Muž ctibum [6909] Re: romant
To mě samozřejmě napadlo jako první, šéfe :) Ale u Fluvalu se mi to nějak nedaří dohledat. No budu googlit znova a lépe :)
EDIT
A jestli mi to sem za chvíli dáš s tím, že jsem uplně blbej, tak... jo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 16:27 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Porovnal bych si osídlitelnou plochu, údaje budou jistě k dohledání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 16:25 R Muž ctibum [6909] – Fluval Biomax
Zdravím
Je nějaký důvod, proč nepoužít Fluval Biomax? Plánoval jsem Eheim SubstratPro, ale zaujala mě cena Fluvalu. Odpovídá kvalita Biomaxu rozdílu ceny? O kvalitě SubstratPro mě přesvědčovat nemusíte :)
Díkes

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 10:24 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: ercan
Pokud by se to neregenerovalo, vyčerpaly by se ionty Cl a nedocházelo by k ionové výměně... Ano, proplachuji to po regeneraci od solanky v destilce... určitě stačí pod tekoucí, vodovodní vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 08:43 Muž ercan [38] Re: romant
OK díky!!!!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 08:39 R Muž romant [27987] Re: ercan
Když by se to nedělalo, přestalo by to plnit svojí funkci. Ano ten oplach bych prováděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 08:37 Muž ercan [38] Re: romant
Jj to regenerování v soli vím.
Jen mě zajímalo co by se mohlo stát kdyby se to nedělalo.
A ještě se zeptám,když to zregeneruju v solném roztoku,mám to ještě třeba propláchnout v akva vodě abych dostal zbytky soli z toho ven? Abych tu sůl nepustil do akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 08:21 R Muž romant [27987] Re: ercan
Je to iontoměnič a je třeba tento regenerovat, což se obvykle provádí v solném roztoku. Po určité době se jeho kapacita vyčerpá a neplní již svojí funkci a je proto nutné to "čištění" jak píšeš, tedy tu regeneraci aby se jeho funkce opět obnovila. Zpětné vylučování v akvarijních podmnínkách nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 07:31 Muž ercan [38]
Zdarec!
Zase mám všetečnou otázku stydim .
Čistě teoreticky.
Když mám daný ve filtru Clear water.
Co by se mohlo stát,kdybych ho po těch cca třech měsících nevyčistil? Přestane fungovat,nebo přestane vztřebávat určité škodlivé látky z vody? Nebo je začne ze sebe vylučovat zpět do vody?
Předem děkuji za info!
A omlouvám se za pro někoho stupidní dotaz ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 19:01 Muž strappy [39]
Já používám eheim substrat pro v kombinaci s biomolitanem a jsem s tím spokojený :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2017 13:47 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: kvietik
kvietik napsal: Potreboval by som vedieť, či tieto anexy(používam clear water), môžem nechať vo filtri ak liečim ryby.Či neznižujú účinnosť liečiv. Teoreticky by to nemalo fungovať ako aktívne uhlie, ale nerozumiem dobre príliš týmto procesom čo sa tam deju.Mate s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
Určitě bych v tomto případě tyto syntetické pryskyřice z filtrace vyřadil, mají vysokou absorpční schopnost a stejně, jako třeba to aktivní uhlí snižují účinnost léčiv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 11:00 Zdena1985 Re: artmle9
tipuju 1.6litru ale nevim jiste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 10:44 Muž artmle9 [2] – Siporax
Zdravím, neví náhodou někdo kolik litrů je 1kg sera Siporaxu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2017 12:50 Muž kvietik [86] - Amerika
Potreboval by som vedieť, či tieto anexy(používam clear water), môžem nechať vo filtri ak liečim ryby.Či neznižujú účinnosť liečiv. Teoreticky by to nemalo fungovať ako aktívne uhlie, ale nerozumiem dobre príliš týmto procesom čo sa tam deju.Mate s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 20:15 Jetto Re: Jetto
Fotka k příspěvku Ph vody sa snazim drzat na 7. Ak vsetko nezozeru tak chvilu cakam potom odkalujem. Inac mam taky dojem za ma osidili s tymi karasmi a ze to niesu mini takze na jar poputuju do jazierka. Len sa obavam aby som nemal tie iste problemy pri vymene ryb
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 20:15 R Muž afc1886 [14682] Re: Jetto
už v tom popisu vidím problém se složením osádky akvária.Tam bych taky hledal problém.
Pod rámečkem,kde píšeš příspěvek máš napsáno přiložit fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 20:06 Jetto Re: NHKG
Ak pridem na to ako sa dava foto tak pridam. Zatial akva 60litrove-spodok biely strk velkost 2-3mm. Rastlinky anubiasi a dake este( teraz neviem na rychlo nazvy ) 4xkaras mini, prisavnik, pancierovnik pruhovany, gupka. Rybky si myslim ze su na tom fajn zeru ako besne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2017 19:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jetto
Filtrační uhlí se používá krátkodobě na odstranění léčiv, zákalu a podobně. Pokud ti bez něj nevydrží voda čirá, hledej příčinu problému a neřeš to uhlím. Protože jinak se ti to dříve nebo pozdě vymstí.
Pomohla by prezentace akvária s fotkami a podrobným popisem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 19:34 Jetto – Filtracny box easy crystal tetra
Dobry den, mozno sa to tu uz preberalo ale nemozem nic najst. Mam filtracny box easy crystal 300 a chcel som sa spytat ci sa da dako nakombinovat bio gulicky spolu s aktivnym uhlim alebo keramickymi valcekmi. Ci to bude mat vlastne daky vyznam. Alebo pouzivat iba filtracnu napln s aktivnym uhlim. Bez uhlia mi moc dlho nevydrzi voda cira. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 16:06 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Maq
Maq napsal: aby došlo k asociaci(opětovnému sloučení molekul a jejich uvolnění)
Tak to by mě zajímalo. Když je to anex, já tomu rozumím tak, že se zajímá jen o anionty. Selektivní anex jen o vybrané anionty, třeba NO3-. Ty jsou disociované stejně jako chloridové anionty v roztoku kuchyňské soli.
Nevím jak takový anex "pozná" že už může pustit NO3- a nabrat zpátky Cl-, ale nechápu, o jakou asociaci by se mělo jednat, ve vodním roztoku.

Je to o afinitě jednotlivých iontů, ty s vyšší afinitou vytlačují(nahrazují) ty s nižší, třeba selektivní ionex upřednostňuje vazbu s dusičnanovým aniontem, na úkor chloridového, částice dusičnanů se jakoby vštěpují do struktury filtrační hmoty a chloridové se uvolňují... regenerace se provádí v regeneračním roztoku, v tomto případě voda nasycená solí(solanka, koncentrace soli v tomto roztoku musí být ne míň jak 10%) znovu se ionex "nabije" chloridy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2017 14:15 Maq Re: pavelbartek
aby došlo k asociaci(opětovnému sloučení molekul a jejich uvolnění)
Tak to by mě zajímalo. Když je to anex, já tomu rozumím tak, že se zajímá jen o anionty. Selektivní anex jen o vybrané anionty, třeba NO3-. Ty jsou disociované stejně jako chloridové anionty v roztoku kuchyňské soli.
Nevím jak takový anex "pozná" že už může pustit NO3- a nabrat zpátky Cl-, ale nechápu, o jakou asociaci by se mělo jednat, ve vodním roztoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 12:50 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: romant
romant napsal: Podle mě nejde o to, že se všechen najímaný bordel zase vrátí nazpět do akvária, ale že může dojít k nastartování, nebo pokusu o nastartování oné zpětné reakce, ty hodnoty uvolněných škodlivin nemusí bejt nikterak zásadní, ale když uvážíme ty situace kdy se ono lehký zasolení vody doporučuje, může to zapůsobit kontraproduktivně. X-)
Já vím, jak to myslíš, ale mýlíš se, hodně to máš zjednodušené. Jde o iontovou výměnu, fyzikálně-chemický proces, nejedná se o nějaké najímání, ale o Disociaci(štěpení komplexů, molekul nebo solí na menší molekuly, ionty nebo radikály) a aby došlo k asociaci(opětovnému sloučení molekul a jejich uvolnění), nestačí se tomu jen nějak přiblížit, částečně... prostě musí dojít k asociaci, zde neplatí, nějaké částečně... prostě nějaké osolení nevyprovokuje nějaké uvolnění, nebo pokus o nastartování, že by docházelo k nějakému uvolńování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 11:28 R Muž romant [27987] Re: pavelbartek
Podle mě nejde o to, že se všechen najímaný bordel zase vrátí nazpět do akvária, ale že může dojít k nastartování, nebo pokusu o nastartování oné zpětné reakce, ty hodnoty uvolněných škodlivin nemusí bejt nikterak zásadní, ale když uvážíme ty situace kdy se ono lehký zasolení vody doporučuje, může to zapůsobit kontraproduktivně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 11:25 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: pavelbartek
pavelbartek napsal: U zeolitu nevím, pravda, ale u těch syntetických médií, třeba u selektivního anexu, když nevytvořím solanku, k regeneraci, ani k sebemenšímu uvolňování nedochází. jak to dáte do osolené vody, nic se neděje, ale jakmile to dáte do solanky, okamžitě to pouští nehorázný bordel...
Jsem zapomněl dodat, že ta média se používají hlavně v mořské akvaristice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 11:05 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Marcel G
U zeolitu nevím, pravda, ale u těch syntetických médií, třeba u selektivního anexu, když nevytvořím solanku, k regeneraci, ani k sebemenšímu uvolňování nedochází. jak to dáte do osolené vody, nic se neděje, ale jakmile to dáte do solanky, okamžitě to pouští nehorázný bordel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 10:42 Marcel G Re: pavelbartek
Z praxe mohu potvrdit, že zasolení v některých případech rozhodně stačí (alespoň v případě toho zeolitu; u jiných médií to potvrdit nemohu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 10:35 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Marcel G
Myslím si, že aby začalo ve filtraci docházet k regeneraci, tedy aby byla aktivovaná regenerace(vratná reakce) média, nestačí k tomu nějaké přisolení vody třeba za účelem léčby... těžko někdo léčí takovým množstvím soli, aby aktivoval regeneraci, dávka regenerátu bývá obecně cca 160 - 200 g krystalické soli na 1 litr ionexu. U každého média je předepsaná a doporučovaná koncentrace regeneračních činidel, aby k regeneraci došlo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.02.2017 09:08 Marcel G Re: DavFM
DavFM napsal: Já používám zeolit...
Co je dobré u zeolitu (a vlastně všech filtračních médií, která se regenerují solí) vědět, je to, že pokud v rámci léčby ryb akvarijní vodu zasolíte, tak si s těmito filtračními médii koledujete o malér, protože zasolená voda aktivuje "regeneraci", při níž se adsorbované látky (např. NH4) začnou ze zeolitu uvolňovat zpátky do vody. Takže na to pozor!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 09:03 Marcel G Re: Acinonyx
Acinonyx napsal: Najde sa niekto, kto by bol ochotny venovat par guliciek (doslova) Seachem Purigenu v mene vedy?
Já ti mohu trochu poslat. Doma mám nové, ještě nerozbalené 100 ml balení. Chtěl jsem to na experimenty, ale zatím jsem se k tomu ještě nedostal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 21:58 Acinonyx Re: pavelbartek
Podla jedneho topicu co som nasiel na nete to asi nie je uplne A860, mozno vsak nieco velmi podobne. Navyse je sice mozne, ze je to ionomenic, ale takisto je mozne, ze nie je. V danom vlakne nebola ziadna exaktna analyza uskutocnena, A860 sa len sfarboval do hneda rovnako ako purigen a "regeneroval" sa savom, ale to sa da povedat o comkolvek co z vody odchytava taniny, ci je to ionomenic, alebo nie.

Existuju latky tzv. koagulanty, ktore dokazu z vody odburat organicke latky (vratane taninov) a boli popisane prave v suvislosti s upravou vody. Mnohe z nich prave nepracuju na baze ionomenica a su co sa tyka naboja neutralne. Tym padom dokazu z vody odburat organicky bordel (napr. vratane proteinov a inych molekulul, ktore mozu byt vo vode viditelne (agragaty > 200 nm)), ale zachovavaju nabite castice, teda i NO3-.

Prave pre toto som chcel zistit co to je. Cistenie vody je v ovela vyvinutejsie ako sa nam akvaristika snazi nahovorit a odstranovanie "normal organic matter" (NOM) je toho beznou sucastou, prave pomocou tzv. koagulantov a flokulantov (?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 21:50 Muž Zip [277] Re: DavFM
Je to dobrá věc, pokud to člověk potřebuje a ví proč to tam dává a k čemu to přesně je. Což já opět nevěděl a nechal se nalákat (minimálně nepřesnými informacemi). Pro mé AQ to vhodné není a tak z filtru odstraním, děkuji za konzult palec pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 21:44 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: DavFM
Jj, ty kecy, to souhlas, ještě u některých přeloženo z maďarštiny přes slovenštinu do češtiny někým, kdo neví o čem vlastně píše. Nemám nic proti zeolitu, ale v mém případě by neměl šanci, jak jsem měl jinou vodu, vystačil jsem si jen s polyuretanem a týdenní obměnou části vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 21:26 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: pavelbartek
Já používám zeolit,tam kde chci dusičnany držet na nule, ale nemám nic proti podobným pryskyřicím jako je třeba Purolite.Na správném místě je to dobrá věc.
Mi vadí ty šílené reklamní kecy, které mají ospravedlnit nesmyslnou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 21:21 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: DavFM
"Jo a pozor!! Zvyšuje to redoxní potenciál vody a vovovotom to je, to přece všichni potřebujem." A v tom je právě ten komerční chyták ano
Já to bohužel potřebuji, rostlinky nemám, ale moc ryb a vstupní voda NO3 50mg/l, kdy se dále díky nitrifikaci to NO3 ještě navyšuje, nemám možnost jiného zdroje vody a byl jsem nucen často měnit větší část vody... Selektivní Anex mi tak pomáhá držet to NO3 na uzdě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 21:16 Muž Zip [277] Re: DavFM
Tak když to vezmu kolem a kolem, zítra Purigen vyndám z filtru.
Všem děkuji za zajímavé info palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 21:02 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Ono to hlavně odstraňuje huminové kyseliny,třísloviny, taniny a tak. To jou látky, které způsobují zabarvení vody do žluta.Ono se to taky používá ve vinařství, když je těch tříslovinek nějak moc. Proto všichni s Purigenem oceňují křišťálovou vodu, křišťálovější než křišťál. Ryby na to mají opačný názor, ale těch se nikdo neptá.
Taky to odstraňuje dusičnany, ale to přece stačí těch dusičnanů přidávat ještě víc a je to. Proto se taky toho nemá dávat do filtru velké množství, aby tam dusičnany zbyly.
Jo a pozor!! Zvyšuje to redoxní potenciál vody a vovovotom to je, to přece všichni potřebujem.

PS:velice mi chází nějaký ironický smajlík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 20:52 Muž Zip [277] Re: pavelbartek
Hmm, vycházel jsem z odpovědí na dotazy na rostinna-akvaria, tam psali, že snižuje dusitany a amoniak. Přímo dusičnany, že ovlivňuje jen nepatrně. Koukal jsem na ty Purolite a tam se zmiňují dusičnany, takže to tak bude a hold si z toho zase vyvodím ponaučení.
Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 20:34 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Zip
Ano. Absorbují dusičnany(soli kyseliny dusičné) a nahrazují je chloridy... rostlináři bych řek, že spíš dusičnany ještě přidávají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 20:18 Muž Zip [277] Re: pavelbartek
Díky za reakci, to si mně nasadit brouka do hlavy :-O
Můžeš mi prosím zhruba naznačit, proč není vhodný do AQ s rostlinami? Snižuje potřebné živiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 20:08 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Zip
Ten Purigen, jako každý jiný iontoměnič je vysoce porézní látka, kdy tedy mimo to, že v něm dochází k iontové výměně také absorbuje veškeré rozpustné i nerozpustné nečistoty... Myslím si, že by tě mělo zajímat, jak ovlivňuje chemizmus vody... Oni ti prodejci právě vsázejí na naši neznalost, neinformovanost, slibují opticky čistou vodu výrobkem v hezkém balení a toho se každý chytí... Jestli máš rostlinky, myslím si, že to není do takového akvária vhodné médium, tady bych volil spíše aktivní uhlí, nebo zeolit. Lidi ani netuší, co ve filtrech mají a jsou ochotni za to platit zbytečně vysoké sumy. Co se Purigenu týče, jde o Purolite, jak někdo psal výše Purolite A860(regeneruje se savem, nebo louhem), raději preferuji Purolite A-520(regeneruje se solí) litr stojí nějakých 300korun, nebo PURE PA202(nějakých 200Kč, litr) - ten je zase totéž, co ten clearwater
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 20:06 Muž Zip [277] Re: romant
Jasně, v pohodě, já to tak beru a rozhodně se nezlobím :) Člověk se stále učí a taky již beru spoustu věcí s rezervou (prospekt snese předsi ledacos :) ). Jen jsem napsal, jaký já z něho mám pocit a jak se mi zdá, že u mě funguje, viděno laickým pohledem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 19:36 R Muž romant [27987] Re: Zip
Jak říkám, tedy píšu, každej si to musí odzkoušet, odladit sám, nedokáži odpovědět přesně na to nač se mě dotazuješ, neb tvoje akvo neznám a prezenatce mě nezlob se na mě nestačí k nějakýmu podloženýmu závěru. Klidně si o mě mysli, že se zříkám odpovědnosti, ale tak to prostě je. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 19:29 Muž Zip [277] Re: romant
Mám Purigen měsíc, nevím jak u mně přesně ovlivňuje chemismus vody, ale musím říct, že voda je čistší ve smyslu, že tam neplave takový mini bordel. Ale třeba na tohle stačí jen jeho "mechanické" vlastnosti, mám ho uprostřed filtru a filtrační vata to tak nedokázala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:57 R Muž romant [27987] Re: Zip
Tak ono je to všechno tak trochu na jedno brďo. ;-) Abych nebyl za úplnýho odmítače, chce to mít tzv. vychytaný a vědět co zhruba použitím těchto "moderních" dobře zabalených materiálů dokážeme docílit a jako takovou nadstavbu(berličku) si jejich použití dovedu představit. Když se budeme řídit poučkou že všeho moc škodí, lze za to ty peníze vyhodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:38 Muž Zip [277] Re: romant
Se dovolím vloudit. A co Purigen? Bude stejný problém nebo to je jiný systém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:31 R Muž romant [27987] Re: Maq
No je to přebalenej zeolit a za tuhle cenu toho mám 25kg pytel. ;-) Až to někdy někde použiješ pochopíš co jsem napsal. Já jsem spíš praktik než chemik, jak to znám z praxe, tak o tom píšu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 18:27 Maq Re: romant
Proč? Že to sežere příliš mnoho dusíku?
==
Přečetl jsem si oficiální chválu na tento výrobek, a zaujala mě tato věta: Povrchově aktivní látky výrobku Szat Clear Water vážou toxické nitráty, látky s obsahem nitrátů a napomáhají rozkladu toxického sirovodíku, jedná se o vysoce bazický selektivní anex.
Moc těm ionexům stále nerozumím. Dovedu si představit anex, který váže dusičnanové anionty a nahrazuje je jinými (soudím že jde o chloridový anion Cl-, protože se regeneruje v NaCl).
"Látky s obsahem nitrátů" pokládám za zmatečnou frázi, přinejlepším redundantní vzhledem k předchozímu "toxické nitráty".
A nedochází mi, jak by tentýž anex mohl něco podniknout se sulfanem (sirovodíkem).
Objasní mi to někdo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=1051