Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2024 22:40 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Hencin
Koule bude dělat jen pár výrobců,velkoodběratelé je většinou plní do obalů s vlastním logem.
Např: www.sedco.cz/… (cca 180ks/bal.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2024 22:05 Muž Hencin [48] – Filtrační koule
Všechny zdravím. Ty filtrační koule má cenu řešit nějakého osvědčeného výrobce nebo je to jedno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2024 14:03 Muž Lojza007 [1175] Re: Dzumigar
Purigen váže drobný nečistoty typu zákal z kořene a je jedno, jestli je v nádrži s přidávání CO2 nebo bez. Růst rostlin nijak neovlivňuje. Za běžných podmínek to jsou vyhozený peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2024 13:36 Muž Dzumigar [20]
Aký je Váš názor na purigen v akváriách bez co2?
Má to význam? Ovplyvňuje rast rastlín?
Vďaka za odpoveď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.01.2024 13:24 R Muž Guppy [2275] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe:
Chlapi, prosím o trochu snahy se vzájemně pochopit.
Zabíhání filtru není nic nového, nic co by si kolega Pavlik vymyslel. Obecně se při výměně filtru (nebo filtračních médií) doporučuje, nechat starý a nový filtr běžet nějakou dobu spolu. Běžné je taky očkování kalem ze zajetého filtru.
Je zde i samostatné vlákno: rybicky.net/forum/12983
Čištění filtru se tu řeší neustále. Možné je tu prostor pro vyvrácení určitých mýtů. Kolega vlka čistí filtr často a dočista – dá se říct proti obecným zásadám – a akvárium mu krásně prosperuje. Dle mého názoru je to tak, že termín „dočista“ je hodně zdánlivý. Ve skutečnosti mnoho bakterií přežije i při použití chlorované vody a filtrační hmoty zůstávají naočkované. Takže i po důkladném vyčištění (pokud nebyly přímo vydezinfikovány nebo sterilovány) se nedají srovnávat s novými médii.
Tím nechci nikoho nabádat, aby to dělal stejně. Co u jednoho akvária projde, u jiného může způsobit problém. Záleží na zarybnění, množství rostlin, dně - jednoduše na tom, jak je akvárium v rovnováze. Například v nějaké odchovné nádrži s velkým množstvím ryb by to byl zřejmě fatální problém. Hustě zarostlá akvária s malou obsádkou naopak filtr téměř nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2024 19:08 Muž Dawy [23] Re: Pavlik
Co na tom nechápeš, vždyť má pravdu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2024 18:31 Pavlik Re: vlka
Já sem měnil komplet celé médium ve filtru. Katastrofa tvůj názor, nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2024 18:01 Muž vlka [3426] Re: Pavlik
Nechápu nějaké ,,zabíhání,, filtru. Vše podstatné a potřebné je v akváriu, filtr je filtr od toho, aby filtroval - čistil. Tak jak se spousta filtrů mění za nové, tak čistím filtr ve svém akvárku dočista. Že je v něm ,,brajgl,, je zcela logické, ale podle mě je ,,z moderních filtračních médií,, jen velice slušnej byznys...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2024 15:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Pavlik
Při zabíhání akvária není použití zeolitu bez šance. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2024 13:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lojza007
Lojza007 napsal: ...Nitráty váže zeolit (případně to samý v předraženým balení od Seachem - de*Nitrate), amoniak a nitrity pak musí odbourat nitrifikační bakterie, pokud se nepletu a případně mě zkušenější opraví, tak zeolit váže opravdu jen nitráty...
Nikdo nereagoval, tak je to na mně...
IMO je tomu právě naopak. Zeolitů je sice hafo, (~ 40 přírodních druhů a přes 100 druhů umělých), ale jejich do značné míry "charakteristickou" vlastností je schopnost vázat právě amonium, protože jejich mřížka má negativní náboj a tudíž dokáže adsorbovat kationty. No a z toho vyplývá, že nitrity ani nitráty vázat nedokáže.
Běžně se uvádí, že 1 kg zeolitu ("pro akvaristiku") dokáže adsorbovat až 23 g NH4+.A to není jediná vlastnost zeolitu, více případně strejda Gúgl. Jen dodám pro nás zajímavou vlastnost - dá se poměrně snadno regenerovat.

...Purigen naváže drobné nečistoty, které se pak nerozkládají, čímž nevznikají odpadní látky...
To mi taky moc neštimuje. Nechce se mi hledat, ale pokud je Purigen něco jako "navoněný zeolit", proč by se drobné částice rozpustných látek neměly rozkládat, (ať už aerobně nebo anaerobně), pokud by je Purigen "navázal"?!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2024 16:16 Pavlik Re: Lojza007
Nějaký procento odbourá určitě ale základem je pro mne pravidelná údržba a výměna vody v akváriu, mám purigen jenom jako prevenci. Zeolit ani Purigen není potřeba když máte zaběhnutý filtr a akvárium, já ho tam dal jako prevenci protože jsem měnil média ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2024 15:59 Muž Lojza007 [1175] Re: Pavlik
Purigen nic takovýho neváže, buď je to nepochopení jeho funkce nebo reklamní kec. Purigen pouze váže drobné nečistoty nebo třeba zakalení z výluhů.
Nitráty váže zeolit (případně to samý v předraženým balení od Seachem - de*Nitrate), amoniak a nitrity pak musí odbourat nitrifikační bakterie, pokud se nepletu a případně mě zkušenější opraví, tak zeolit váže opravdu jen nitráty.

Tak už jsem tu blbost našel na webu Invitalu, takže to má fungovat tak, že Purigen naváže drobné nečistoty, které se pak nerozkládají, čímž nevznikají odpadní látky. To bych osobně tipoval, že se bavíme tak o 1-2% zadržených nečistot a to po dobu pár dnů, než se celý zanese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2024 15:08 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavlik
Asi bych vysadil dozadu stonkovky a nebudeš mít potíže ty to rychle sežerou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2024 12:17 Pavlik Re: fido16
Mám také čistou křišťálovou vodu, i před purigenem jsem měl než jsem aplikoval do filtru.Purigen tam mám protože drží na uzdě amoniak, nitrity i nitráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2024 19:09 Muž fido16 [631] Re: Freedlo
Ahoj, též jsem bojoval s filtrací v akváriu. Ale pak jsem, našel dobrou kombinaci. Mám dva filtry jbl e1502. A skladbu mám filtrační kuličky do bázenů pak vysokoporézní materiál(dva koše) Poslední koš vysokoporezní materiál a vata a do filtru lezu jednou za rok a akva čisté a bez nějakého purigenu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2024 17:44 Pavlik Re: Lojza007
Já jsem nakoupil média v Polsku za skoro polovinu ceny co u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2024 16:49 Muž Lojza007 [1175] Re: Pavlik
A když tam dáš místo toho všeho obyčejný zeolit a biomolitan, tak to odvede naprosto stejnou práci za pětinu ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2024 15:33 Pavlik Re: Freedlo
Mám ve filtru litr Seachem de*Nitrate, litr Seachem Matrix, 3D koule a Seachem Purigen a jsem spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2024 15:17 Muž Freedlo [179] Re: Pavlik
No s odstupem casu musim rict, ze purigen zadny zazrak neni : ) ano, voda byla cista, sle po jeho odstraneni a pridani vaty a vice matrixu do kose nad biomolitanem, rozdil nevidim. Voda porad hezky cista: )

Purigen mi za 2-4 tydny uplne zhednul a uz se mi nechtelo ho vyvarovat v savu apod..tak jsem ho dal pryc. Za tu cenu koupim priste rostlinky radsi: )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2024 15:00 Pavlik Re: Freedlo
Souhlasím, mám také ve filtru a za mně super palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2023 17:37 Muž Freedlo [179] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Hlasim, ze po 5 dnech nasazeni purigenu a matrixu je voda o poznani cistejsi. Takze za me zlepseni a media funguji. Nicmene je mi jasne , ze takove vody lze dosahnout i jinymi zpusoby:)

Za tyden zmerim dusicnany, kterych jsem mel v akvariu opravdu dost.

Hlavni pricinou neciste vody a letajiciho bordelu je v mem pripade moc rybek a dva ancistrusove, kteri rostou .. a rostou. Bohuzel to je neco, s cim nic moc neudelam. Musim pockat, az pocty prirozene klesnou.: ) ( ale tech anciku bych se rad drive ci pozdeji zbavil..darovanim samozrejme)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.10.2023 23:38 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Freedlo
Už jsem měl ve filtru leccos začal jsem v dřevních dobách pískem pak molitan, siporax a molitan, pemza a molitan , 3D koule a molitan a funkce pořád stejně dobrá dokonce jsem kdysi dávno měl i anex ale to je už o něčem jiném. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2023 16:19 Muž Freedlo [179] Re: vaclav
Jasný. Nuže dobrá. Vyzkoušíme a uvidíme. Horší to snad nebude. Chtěl jsem to zkusit : )

Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2023 15:10 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Freedlo
Nejlepší je vlastní zkušenost ale moje je taková že pokud nepoužiješ něco co chemicky ovlivňuje vodu tak ty ostatní věci fungují všechny stejně. Všechny substráty s ohromným povrchem se časem ucpou bordelem a zarostou bakteriemi a plísněmi všeho druhu. Pak je to jen o tom jak snadno se čistí. Představa že ti filtr bude odstraňovat dusík v takové míře abys to poznal je také mylná naopak dobrý filtr NO3 vyrábí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2023 14:41 Muž Freedlo [179] Re: Lojza007
Ahoj, díky.
Biomolitan na filtru je. V nádržce nad ním jsou právě kroužky. Místo kroužků bych šoupnul tento "zázrak". Nejsem si jist, jak objemné to vše bude. Mám ještě v záloze modrý biomolitan - takže to možná nějak do té nadržky namixuji, pokud to tedy neovlivní výkon filtru. Nehledám zázraky; ) Jen omezení bordelu, čistější vodu a maličko snížení dusičnanů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2023 14:32 Muž Lojza007 [1175] Re: Freedlo
Purigen vyčistí zabarvení a drobný bordel. Matrix podle mě nepomůže v ničem. Ty kroužky bych maximálně vyměnil za biomolitan.
Ale můžeš ten marketingový zázrak zkusit a pak poreferovat, jestli se něco změnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2023 14:18 Muž Freedlo [179] – Matrix a Purigen do filtru
Ahoj,
Rozhodle jsem se vyzkoušet Matrix a Purigen. Můj plán je oba materiály vyměnit za keramické kroužky v Aqua-el Turbo 500, pokud budu schopný je tam nacpat.

Určitě nečekám zázraky, ale v poslední době moje voda není úplně ideální co se týče čistotu. Asi budu znát přičínu - lehce přerybněno a také dva Ancistrusové, které jsem "bez přemýšlení" pořídil jako první rybky do 60ky:/ Myslím, že dělají hodně bordelu. Dlouhodobý plán je počty snížit, ale do té doby bych chtěl vyzkoušet tyto "zázračné" filtrační materiály.

Máte někdo zkušenost s oběma materiály v akváriu? Opravdu šlapou tak dobře, jak se všude píše? Opravdu jejich efekt na snížování dusičnanů (kterých mám mimochodem 40mg/l + ) nemá negativní efekt na rostlinky?

Je dobrý nápad je mixovat dohromady? Pochopil jsem, že oba pracují na jiné bázi, takže spojením by mělo být dosaženo kvalitního výsledku?


Vím, že nemůžu čekat zázraky a že to nevyřeší přičinu mých začínajících problému se zákalem vody a narůstajícím bordelem: ) - ale zajímá mě, jestli ta investice stojí opravdu zato. Není to nic super drahého, ale taky super levného.

Díky pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2023 15:39 Muž Lojza007 [1175] Re: DeathRock
Já si myslím, že ne, ty póry se ucpou, chemickou cestou to čistit nejde, teplo nepomůže, voda asi taky ne.
Pokud chceš ušetřit a chceš mermomocí pemzu, tak bazénáři ji taky nabízí a citelně levněji než předražený Matrix. Pokud chceš ušetřit ještě víc, kup biomolitan, rozdíl ve filtrování nebude poznat, jde opakovaně vyprat a navíc nehrozí, že by se nějaký kousek uvolnil a někde cestou chrastil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2023 13:50 Muž DeathRock [2] – Pemza / matrix apod.
Dá se zregenerovat pemza/matrix a podobné filtrační média? Doporučte mi prosím postup.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2023 09:52 Muž skypi [248] Re: Xant
No... mám poněkud intenzivní pocit, že plaveš v tom "vo co vlastně go". Jestli máš na filtraci 80 litrů v popsaném setupu vč. 3 l fluidního media a "nestačí to" - prezentaci jsem nenašel - tak máš problém a nezachrání to ani 50 litrů toho zázraku. A co se týče té filtrace u "holanďanů" , tak by možná stálo zato ubrat z té povýšenecké arogance a dohledat, jak to dělali kolegové před cca 40 lety, protože i dnes z některých těch nádrží "padá brada".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2023 08:42 Muž Jozef [311] Re: Xant
Napísal ti svoju skúsenosť - nezaznamenal žiadny rozdiel medzi BHU, keramickými krúžkami a molitanom. Za to, že sa ti to nepáči...Nikto ti nikde neradí ako to máš robiť a ani že máš dať bublifuk. Zbytočne sa rozčuľuješ, namiesto toho, aby sám napísal, čo si teda vlastne zistil.
V januári si tu dal príspevok o pemze - matrixe. Tá nevyhovovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2023 23:06 Xant Re: Tortellini
Neptal jsem se, co ještě dalšího funguje, proč bude fungovat, ale jak dobře funguje toto konkrétní médium (zkušenosti, měření, použití) a nevím k čemu je mi odpověď „dal jsem si bublifuk“. Samo o sobě je to pitomost, protože ten filtr zkrátka nemůže fungovat a to poslední co bych si v akváriu přál viděl je velká špinavá kostka biomolitanu, proudová čerpadla a „hlubinný vývěr“ vody. Že funguje v akváriu, kde je pět a půl rostliny neznamená, že bude fungovat v holandském 600 se 100 % osázeným dnem. Nebude, neprotlačí vodu skrz rostliny v celém vodním sloupci a každý pokus o vyčištění skončí lovením špinavé kostky, takže co nachytala se mi z části zase vrátí zpět do akvária. Hnusná kostka a proudová čerpadla.

Objem obou mých filtrů činí teoreticky 40 + 40 litrů. Z každé strany je vlepený komorový filtr na míru s čerpadlem, topítkem. V pravém filtru schovávám reaktor CO2, v levém rotační komoru MBBR média K1, kterých tam 3 litrový kyblík. Obě strany sbírají z hladiny (plastový košík s jemnou vatou, kterou měním každý den) a ze spodu (v pravé části ve výšce 25 cm, v levé části 15 cm), nesouměrně z důvodu rozdílné výšky substrátu. Vodu tlačím přes dalších 6 ks 60 x 18 x 10 PPI45 (obě strany) s poslední volnou komorou pro případy použití nouzového jednorázového nouzového média. Rozpadají se a chci si koupit něco lepšího, tak sonduji a zaujalo mě BHU.

Tak a nyní mi zkus(te) vysvětlit, jak přesně mi má pomoci „dal jsem si bublifuk“. Nevědomost není odpověď, já jsem se ptal naprosto konkrétně na Biohome Ultimate a ne na to, jak to mám dělat, nebo jak funguje filtrace.

Co jsem dostal za odpovědi? Má smysl diskutovat? Ne a nechte to už být, na UKAPS jsem našel svou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2023 22:12 Muž Jozef [311] Re: Tortellini
Myslím, že to práve nechcel počuť - že je to v konečnom dôsledku jedno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2023 18:00 Tortellini Re: Xant
Nevím jestli ti to pomůže ale biohome ultimate jsem měl ve filtru rok, kupoval jsem cca rok staré akvárko kompletně se vším, rybičky, pár kytek, světlo, filtr s médii. Ve dvou koších byl biohome a v jednom molitan, bohužel nevím odkud to ten pán od kterého jsem to kupoval měl. Mě pak tak fungoval další rok, voda byla čistá, rybky vypadali v pohodě, ale stejnej výsledek jsem měl i v dalším akvárku kde jsem měl externí filtr akorát tam jsem měl místo biohome keramické kroužky. Ale oboje jsem nakonec vyhodil, jak se mi namnožili akvária tak jsem koupil jedno silnější vzduchový čerpadlo a do všech akvárek nacpal bublifuky a funguje to taky dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.07.2023 11:30 Muž Shimi [678] Re: Starka
To není o zkušenosti s tímto konkrétním materiálem, to je o principu. Není důvod zkoušet něco o čem už dopředu vím, jak to dopadne. Má smysl sahat na rozpálenou plotnu, abych se ujistil, že se skutečně spálím? Asi ne, že? Já proti Biohome vůbec nic nemám, ten materiál funguje. Není totiž z logiky věci jediný důvod, aby nefungoval. Problém nastává v situaci, kdy od toho někdo začne očekávat něco víc než od jiných podobných porézních materiálů, potažmo od bioakvacitu. V tom případě má smůlu, je to inertní materiál, není to absorbent ani adsorbent, bude se to tím pádem logicky chovat jako ostatní porézní materiály, tečka. Vytvoří se na tom biofilm a tím to hasne. Logika a znalosti se ale ze společnosti vytrácí, proto není problém prodat i ten nejzbytečnější výrobek a proto se stále budou vyskytovat jedinci, co budou hledat ten pomyslný "Svatý grál". Problém není ve filtračních materiálech, problém je VŽDY mezi klávesnicí a židlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.07.2023 07:05 Muž skypi [248] Re: Xant
Biohome je jen další z řady "zázračných" filtračních materiálů. Co se Tebou zmíněných "guru" a jejich nádrží s Biohome týče, to bych mohl stejně "relevantně" zmínit Amana,kterej do filtrů cpal obyčejnou (vlastně neobyčejnou) pemzu (BioRio) a jaký měl nádrže ;-). Jestli s tím zázrakem chceš experimentovat, vzhůru do toho, rád si to přectu.
Já jen podotknu, že nejlepší jsou samozřejmě fluidní media :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2023 20:37 Žena Starka [204] Re: Xant
Nechápu, kde je problém? Myslím, že v komunitě ne. Zeptal ses na zkušenosti s Biohome. Odpovědi se Ti dostaly - nikdo s tím zkušenosti nemá a proto Ti zdejší komunita odpověděla, s čím zkušenosti má a co je osvědčené, byť ses na to neptal. A jelikož zkušenosti taky nemají, tak se ptali, v čem je to např. lepší nebo co od toho očekávat. No, ale někdo to pochopil jako rýpání či útok... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2023 14:58 Muž Shimi [678] Re: Xant
Úplně zbytečná reakce, navíc ukřivděná, protože já nikde nepíšu, že je Biohome špatný a už vůbec nesoudím lidi, které osobně neznám. To jenom k těm matlalům, patlalům apod. A pokud máš nastudovaného Maga (Goliáš.net - mimochodem kdysi sem chodil, než byl vypuzen), tak bys už tuplem měl být ostražitý k "zázračným" porézním materiálům. Protože on byl právě jeden z těch, který krotil vášně v kontextu "zázračnosti" těchto materiálů. Převzatý americký test Matrixu/Pemzy na jeho stránkách jsi jistě četl, tak jistě víš, že nejlépe dopadl molitanový bublifuk. Mimochodem i úplně prázdný filtr měl dobré výsledky, což je pro některé v rovině sci-fi. Na závěr pouze napíšu, že z porézních materiálů, které jsou běžně k dostání, mám vyzkoušeno v podstatě všechno. Proto mě "novinka" Biohome nechává naprosto klidným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2023 14:05 Xant Re: Shimi
Přesně o tomhle.

Zkusil jsem se zeptat, protože hledám informace a třeba najdu dalšího člověka, který věnoval médiu svůj čas, prováděl měření a dokázal by popsat výhody/nevýhody i své postřehy a zkušenosti na nějakém konkrétním případě. Jaké odpovědi se mi dostalo? Nevíme vůbec nic, nikdy jsme to nezkusili, ale přesně víme, že je špatné. Pondguru je to samé, jen opačně.

Víš, zrovna ten člověk použil stejné 30 litrové nádrže, rozbor hodnot vstupní vody a moc pěkně shrnutí naměřených výsledků jeho vlastním fotometrem potvrzované nezávislým rozborem. Věnuje se hodnotám NO3 a poměrům prvků ve vodě v rostlinných akváriích. Cyklu rostlinných odpadních látek (NH4->NO2->NO3) ve vztahu k vodě. Někde tam přímo píše, že kilogram je tak maximum a drží mu to vyvážené poměry prvků ve vodě. Nemusí k tomu používat nic dalšího (chemii, zeolit). Na Planted Tank a UKAPS najdeš další akvaristy, kteří se stejnému tématu věnovali na svých nádržích a docházeli k podobným výsledkům. Stačilo jim napsat, podělili se o výsledky svých vlastních zkušenosti. Docela chápu, že chtějí to nejlepší pro své opečovávaná akvária s nákladnou technikou, super drahými substráty a neváhají utratit peníze za měřící techniku a věnovat se pravidelnému měření. Biologická filtrace není jen o nitrifikaci, děje se tam toho mnohem více a celý proces nitrifikace hezky rozepsal Golias.net (přesně takových informací si cením a také vyhledávám). Baví je to. Mi je fakt úplně jedno, jestli dám o 500 Kč navíc do akvária, substrátu, rostlin a další techniky, když mi to přinese výsledek a usnadní život. Když tady prozradím, že jen za dno do 600 litrového „Dutche“, jsem zaplatil podstatně větší částku, tak mi odpovíš: „křemičitý písek je úplně nejvíc nejlepší a každý kdo si koupí něco dražšího je úplný hlupák?“.

Podle tebe patří Joe Harvey do kategorie úplný matlal, který ničemu nerozumí a pouze prodává? Stačí se podívat na výsledky jejich práce a nejen té, co mají na výstavy a zákazníky, ale hlavně té, co mají doma pro sebe. Ochotně se dělí o své zkušenosti. Mark Crow, zase další patlal, který na svém nejslavnějším akváriu jede 12 let na Biohome.

rainforestconcepts.com/…

O tomhle jsem mluvil. Promiňte, neměl jsem se ptát, protože o „velká tajemství“ nestojím. Nemá absolutně žádný smysl pokračovat. Je úplně zbytečná ztrácet čas ve zdejší kotlině, kde se zastavil čas a rozumná debata nehrozí. Další Ábíčko (abclinuxu.cz), tam se také vzájemně utvrzují o tom, že i na kritické systémy stačí Arch/Debian a nějak to rozchodit, hlavně nepořizovat SLES a RHEL, za které se musí platit. Všechno je to komerce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.07.2023 12:22 Muž Shimi [678] Re: Xant
Proboha o jakém odmítání změn to mluvíš? Je to jenom další z řady porézních materiálů, nic víc, nedělej z toho vědu. Už několik let o tom básní třeba "Pondguru" na svém YT kanálu, není to nic nového z čeho bychom si měli sednout na zadek. Fakt se někdy nestačím divit, jak se lidi nechají opít rohlíkem. Řeknu ti jedno tajemství, bakteriím je úplně šumák jestli osídlí Biohome nebo Biomolitan, komu to ale jedno není jsou prodejci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2023 11:55 Xant Re: Sha
Osobní spory? Jejich věc, ptám se a snažím se dozvědět detaily o BHU, ne kdo s kým je na nože a co báby povídají.

Zkus do Google hodit BHU a hledej v naší kotlině, nenajdeš lautr nic, ani tady na rybičkách nebyla sebemenší zmínka, jako kdyby médium neexistovalo. Na APC, PT a UKAPS jsem našel příklady s terčovci, ale i holandská a aquascapingové nádrže, kde mají v filtrech třeba 5-6 kilo BHU s molitanem a strašně si to chválí.

ČR jako by si žila ve vlastním světě a odmítala změny. Nevíme o tom nic, nevíme ani že existuje, ale dopředu víme, jak špatné to je a všichni ostatní ve světě jsou blbci. Mě to médium zajímá, snažím se najít co nejvíce informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2023 11:48 Muž Lojza007 [1175] Re: Shimi
Přesně to jsem chtěl napsat. Co to má přinést navíc?
Navíc většina těch hogo fogo materiálů je stavěná tak, aby se nedala vyčistit a znovu použít. Pemza a podobná média se časem ucpou, různá mikrovlákna se blbě čistí, ideální je vyprat, ale to se po dvou až třech praních rozpadnou (používám je u bazénu, takže vím, o čem mluvím).
Taky jsem vyzkoušel kdejaký matroš a nakonec je nejlepší biomolitan, který má velmi snadnou údržbu, super cenu a obrovskou životnost. To samozřejmě neradi slyší prodejci, protože z toho není kšeft, tak vymýšlí různá zaklínadla ohledně bakterií a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2023 09:52 Muž Shimi [678] Re: Xant
Mě by spíš zajímalo, co konkrétně jiného bych měl od tohoto média očekávat než od jiných médií, respektive materiálů, jako např. bioakvacitu. Zatím jsem na nic konkrétního nepřišel, teda kromě odsátí hromady peněz z peněženky, to tyhle "zázračné" materiály umí dokonale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 22:51 Muž Sha [500] Re: Xant
Že by existovalo médium o kterém ví rozvinutá zahraniční akvaristická komunita a u nás nikdo? Třeba jde opravdu o špičkový výrobek. :-) Hlavní bude ta přímá zkušenost. Vyzkoušejte funkci a poté se s námi rozdělte o poznatky. Pan Buldr účinkoval na tomto fóru také. Po názorových kolizích s ostatními členy skončil zneuznaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 22:12 Xant Re: Sha
Na dotaz přímo výrobce potvrdil, že jde o inertní médium a o stopových příměsích mluví z důvodu právní ochrany. Odpověděli, to se počítá.

Z českých webů a fór o BHU vůbec nemluví, jediný osobní blog maníka, který k tomu na osobním cloudu velice hezky rozpracoval a zdokumentoval testy na 30 litrových nádržích v intervalu 4 měsíců s rozbory vody Profiplants. Hodně se věnuje NO3 rostlinným akváriím holandského typu. Vyměnili jsme si pár mailu a psal, že už mu zdraví a čas nedovoluje v testu pokračovat.
buldr.cz/…

Dost mě to zajímá, na YouTube obecných recenzí najdu desítky, Reddit, Planted Tank to samé, ale nikde jsem nenašel informace o dlouhodobém používání s měřením vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 21:33 Muž Sha [500] Re: Xant
Přímou zkušenost nemám. Údajná směs sintr skla, písku a stopových prvků? Pokud má být inertní, tak co ty stopové prvky? Tipuji další zázračný produkt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 21:11 Xant
Máte někdo přímou zkušenost s Biohome Ultimate? Ve světě se dost chválí, ale v naší kotlině jsem o tomto médiu našel jen jednu zmínku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2023 13:33 Muž Jozef [311] Re: lubo2302
A nevylučuje sa to SiO2 aj z niečoho v akva (štrk, kamene), keď tam stále je, aj po "odstránení" na vstupe?
Riešim podobnú vec - na vstupe SiO2 nula a v akva jednotky miligramov (ešte som si nie istý z čoho presne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2023 23:25 Muž lubo2302 [0] – Mixbed k externemu filtru
Zdravim, bojujem s vysokým SIO2 a sinicou. Skúšal som zapojiť mixbed aj za RO kde nameram čistú vodu s RO 0,2mg/l. Vstupna nameranana viac ako 6mg/l. A v akva sa mi stále drží okolo 3mg/l. Preto zvažujem či by šlo pripojiť mixbed aj za externý filter do 10 patrony prípadne 5 .Rowafost a podobne som skúšal ale žiaľ bez uspechu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2023 19:41 Muž RAP [1546] Re: Lojza007
Lojza007 napsal: .... Já jenom, že s tou PPI 30 se to bude ucpávat strašně rychle....
No vidíš a já mám s 30 výborné zkušenosti. ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61205x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media