Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 21:46 Muž Lojza007 [6] Re: micz
Já jsem dal do prvního stupně PPI20, PPI30 a vatu. Výš pak matroš pro bakterie, nejvýš pak purigen a podobně. To jsem ještě zakryl vatou, aby se něco z toho nedostávalo zpět do akvária. Předfiltr mám PPI10 a PPI20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 19:33 Muž micz [131] – 1. stupeň filtrace
Zdravím kolegové, co by jste doporučili do prvního stupně u Eheimu místo Mech Pro? Mám v akvárku předfiltr, tak mi přijde takto hrubý první stupeň celkem zbytečný. Nebo se pletu? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 14:56 Muž Káca [37] 3D koule
Super, děkuji všem. Vypadá to, že asi nákupem neprohloupím coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 14:09 Muž Brodys [123] Re: Káca
Na zdejší rady jsem taky zakoupil a zaměnil je za dva molitany v předfiltru. Fungují skvěle, vrchní biomolitan skoro není nutné čistit, takže do hlavního filtru už jde opravdu málo špíny. Trochu pracněji se perou, čistím předfiltr jednou týdně, tak teď poslední čištění jsem je dal vymáchat do pračky,program na 20 minut a vyprali se. Barva už není úplně bílá, ale na funkci to nemá vliv. S trochou tlaku jsem jich tam naskládal snad 20 kousků palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 13:28 Muž Tojsouvěci [2748] - Kytky s čudlamaRe: Lojza007
youtu.be/… Do koše Eheimu se jich v jedné vrstvě vejde dvacet pět kusů,mírně stlačené prislusenstvi-k-bazenum.heureka.cz/… vyplňují celou plochu (pekáč bílých buchet).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 12:47 Muž Lojza007 [6] Re: Káca
V bazénu teď půjdou do filtrace třetím rokem. Po sezóně se to dá hodit do pračky. Začínají se trošku rozpadat, letos nebo příští rok bude po nich.
Pokud je možnost, do akvária bych pořídil nějaký menší. Do bazénu jsou ty koule velký jak pěst, takže do filtrace se vejde jenom pár kousků.
Možná by to šlo nějak vyrobit i doma, ze všeho nejvíc mně to připadá jako vata smotaná do kuliček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 11:14 Muž Káca [37] Re: vaclav
Díky za info a potvrzení mé domněnky. Objednám něco do akvárka i do bazénu místo písku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 10:53 R Muž vaclav [12840] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Káca
Mám to ve filtru od 19.4 a funguje to dobře. Poletujícího bordelu je podstatně méně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 10:08 Muž Káca [37] – 3D koule
Zdravím. Chci vyzkoušet místo molitanů toto:

www.vodnirostlinky.cz/…

Máte s tímto nebo podobnými 3d koulemi někdo zkušenost? Nějaká úskalí? Díky za info, ať to plave...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 16:26 Muž Buldr [50] Re: Brodys
Libovolně, žádné "technické" omezení nenajdeš.

Sera je kvalitou prostě jinde, než ŠunŠunt HW-603, leč objem zase tak velký není. Alespoň teoreticky. Z vlastní zkušenosti vím, že pojme koláče (řežu si je sám) PPI10 a PPI20, což samo o sobě plní svou funkci, ovšem když se přidají ještě koule (balení), není důvod lamentovat nad objemem. Tak či onak, sobotní odpoledne patří údržbě. Tetru jsem otvíral skoro před měsícem, kompletně promazal a minimálně 3 měsíce do toho nepolezu. Vyčistím hadice, sání, ... i ten malý 1.6 litrový prostě stačí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 13:17 Muž Brodys [123] Re: Buldr
Teorie je mi jasná,to byla reakce na ten předfiltr bod Sery, na který jsi dával odkaz,zaujal mě,ale je u něj npopis, že se dává za externí filtraci nebi přes bypass,tak jestli to má nějaký technologický důvod nebo ho lze dát klasicky jako předfiltr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 12:58 Muž Buldr [50] Re: Brodys
Předfiltr slouží jako mechanická filtrace = 1. stupeň, který zachycuje veškerý bordel nasátý do filtrace. Biologická (2. stupeň) a chemická (3. stupeň) slouží výhradně k rozkladu a dočištění vody. Ano, jsou i tací, který dávají další "předfiltr", tedy stejnou nádobu za 2. a 3. stupeň a narvou ho třeba Purigenem, nebo libovolnou "crystal water" náplní.

Předfiltr je prostě jednoduchý kyblík, který se napojí přímo na sání a pravidelně se vyčistí, tedy musí mít patřičný objem a elegantně vyřešené připojování a odpojování. Jde o mechanickou filtraci, proto je vlastně úplně jedno, jestli si odpustíš vodu z akvária, nebo to vezmeš do koupelny a vezmeš to přes sprchu. I když jsou tam baktérie, tak je to vcelku jedno, protože biologická a chemická filtrace zůstane nedotčena ve vlastním externím filtru.

Zavřít kohout, odpojit spojku, vydrhnout a stejně rychle vrátit.

P.S.: Jo ... ty koule fakt zachytávají šílené množství bordelu a ten humus co z toho vymačkáš je něco. Ale to je účel a do filtru nemusíš sahat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 11:34 Muž Brodys [123] Re: Buldr
Díky za tipy na předfiltr. Píšou v něm ale, že se dává až za exterák, šel by dát i před?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2021 12:46 Muž Buldr [50] Re: NHKG
Jemná filtrační vata se zase tak rychle nezanese, samozřejmě se v ní postupně zabydlují baktérie, ale není to nic drastického a rychlého. S dobrou mechanickou filtrací vydrží měsíce.

Na mechanickou filtraci PPI10 + 3D koule (v podstatě jde o komerční název) z mikrovlákna dokáží nasát šílené množství bordelu a dají se opakovaně proprat a použít. Přes kombinaci PPI10, PPI20 a 3D koule se nedostane nic, což je účel a vlastní biologická a chemická filtrace zůstává bez nánosu nečistot.

V ideálním případě do předfiltru.

www.vodnirostlinky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 11:18 Muž NHKG [3878] - HadohlavciRe: Jirik
Jemný molitan jedině na konci místo vaty. Ja používám ale jen hrubý co byl dodaný s filtrem. Mám větší ryby a jemný se i na konci filru dost zanášel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 11:15 Muž Jirik [0] Re: NHKG
To zní dobře, děkuji a ten molitan hrubý nebo jemný ? PPI 30 třeba ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 11:12 Muž NHKG [3878] - HadohlavciRe: Jirik
Já bych dal molitan - kroužky - matrix - molitan. Pokud máš předfiltr, můžeš ten molitan na vstupu nahradit, ale já bych ho tam nechal, mělo by se to takto pomaleji zanášet.
Vatu bych vyhodil, sice odfiltruje část jemného svinčíku, ale rychle se zanáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 11:01 Muž Jirik [0] – Filtrační média
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak máte poskládané filtrační media ? Když to vezmu od spodu, tak mám kroužky, následně seachem matrix, potom hrubou pěnu (originál co byl k filtru), poslední patro opět originál filtrační pěna a pak vata. Chtěl bych přidat ještě seachem purigen a přemýšlím o výměně filtrační pěny za akvacit z důvodu, že se mi filtrační pěna
jeví jako zbytečně hrubá a poslední dva vrchní koše nejsou dostatečně využité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 11:19 Muž Buldr [50] Re: Lojza007
ŠunŠunt HW603 už je minulost, jen jsem si neuvědomil neaktuálnost informací. Vodu jsem měl na podlaze 2x, naposledy 150 litrů, neboť prasklo napojení kohoutu. Zábava a stavební vysoušeč, ale jako tvor s odolnou podlahou (beton B55 + silikon-akrylátovým nátěrem proti vodě), to nebylo zase tak šílené. Podlahu mám připravenou pro obří nádrž, na jejíž realizaci prostě není dostatek času, proto mám udělanou "průmyslovou" podlahu. Samotné akvárium stojí na vyvýšené plošině (10 mm) a lišty se schovají pod skříňku. Ano, vrchní část vinylové podlahy musela ven. ŠunŠunt = za málo peněz hodně zábavy a nákladů. Uděláno tak, aby podlaha šla vyměnit i s napuštěnými nádržemi :)

Za neaktuálnost informace se omlouvám, prostě jsem si to neuvědomil.

Prostě hned jsem byl vytrestán za odklon z celoživotní cesty kvality bez kompromisů. Upřímně říkám, že i Tetru jsem rozebral, přeměřil a vše kontroloval (včetně testu na těsnost).

Nahrazeno podstatně kvalitnějším Sera PreFix s objemem 1.6 litrů. Zpracování je někde úplně jinde a materiál je opravdu robustní a těsní. Zůstalo mi duo dvojitých kohoutů s rychlospojkou Eheim, tak je používám dále. Elegance řešení vynahradí i cenu.

sera.cz/…

P.S.: Při druhé reklamaci jsem ŠunŠuntu jsem měnil kohouty za Eheim, kdo mohl tušit, že rupne napojení kohoutů na nádobu. Vlastně měl kdybych to rozebral a pořádně se podíval na ten materiál s ostrými hranami, těsnění o síle kočičího chlupu, ... tak by se to nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 09:27 Muž Lojza007 [6] Re: Buldr
Díky za další rady. Je mně jasný, že udělat ten filtr dobře, bude taky věda. Předfiltr bych vybral i jiný, ale nejsem fanda SunSunu kvůli netěsnostem. Dost se toho bojím, aby taková prkotina nevytopila celej barák (dřevěný stropy a sádroš, to by bylo na kompletní rekonstrukci). Těch negativních reakcí je tady dost. Druhá možnost byl Eheim, ale ten je bohužel do akvárka, ale je to pro mě měnší zlo. Třeba ještě někdo poradí nějakou lepší možnost, které jsem si nevšiml.
Bioakvacit jsem si už nakoupil PPI10-30, abych to mohl líp seskládat než s tím bazmekem z Tetry, tam je snad jenom PPI10, to by samozřejmě nestačilo.
Purigenu mám snad dost, do Tetry 250g v pytlíku, ve stávajícím akvárku mám 125g a ještě mám navíc jeden 125g, aby se to dalo čistit a kolovat.
Já jenom pořád přemýšlím, jestli je potřeba tolik prostoru pro biologickou filtraci, jestli tam fakt dávat 3 nebo 4 patra nějakýho matroše. Vzhledem k ceně váženýho Matrixu ve Sklorexu to klidně obsadím Matrixem, nemusí se tak moc propírat oproti jiným.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2021 19:01 Muž Buldr [50] Re: Jirik
Aktivní uhlí vydrží maximálně měsíc, poté se médium vyčerpá a musí se vyměnit, ale to neznamená, že ho musíš neustále kupovat a používat.

Aktivní uhlí se hodí pro zvládnutí počátečního náporu organických sloučenin (živin) během záběhu akvária a pomáhá minimalizovat řasy, odstranění léčiv a vlastně i trochu pomáhá (tedy i dříve se vyčerpá) s barvením vody (např.: kořeny mangrove + bohatý substrát při záběhu ... do 14 dnů je 250 ml zcela vyčerpané).

Tetra Bioballs jsou náhodou výborné na rozrušování proudění a když se trochu odsype, vejdou se do jednoho koše i s keramickými válečky a velice rychle se na nich usazuje bakteriální film.

Lojza007.
To bych nedělal, samotná mechanická filtrace (předfiltr) s akvacitem/biomolitanem s hrubostí PPI10 - 30 udělá svou práci a do vlastního filtru se nečistoty nedostanou. Do spodního koše se vejde celé balení keramických kroužku a polovina přibalených kuliček Tetra Bioballs. Tím se postaráš do dokonalé rozrušení proudění vody, usazení bakteriálního filmu a zbytek filtrace si nech pro čistě biologickou a chemickou filtraci. On je ten standardně přibalený akvacit/biomolitan celkem hrubý (zbytečně). Naopak vrchní koš si nech pro doplňková média např.: aktivní uhlí, rašelinu, ... a třeba tebou zmíněný Seachem Purigen. V podstatě je to stejné co Rataj Aqua Pura, jen o dvě stovky dražší (při 250 ml balení = jeden jemný sáček). Protože jde o velice, ale velice jemný materiál, budeš potřebovat jemné filtrační sáčky. Konečný stupeň by měla tvořit jemná filtrační vata, která zachytí případné uvolnění částí filtračního materiálu a zajistí, aby se nic nedostalo do akvária.

Počítej s tím, že médium budeš regenerovat do měsíce od založení, potom vydrží déle, ale stále se musí regenerovat. Je lepší mít prostě dva sáčky. Jeden ve filtru a druhý připravený na rychlou výměnu. Jen odklopíš hlavu, nadzvedneš vatu a vyměníš.

Rozmyslel bych si mechanickou filtraci = předfiltr. Nejsem fanoušek obludné techniky a už vůbec nemám rád tahání z vody. Doporučil bych pořídit si pořádný předfiltr s odpojitelnými kohouty Eheim s rychlospojkou. Jen zavřeš, odpojíš a odneseš na vymáchání. Protože jde o mechanickou filtraci (i zde se usazují užitečné baktérie), nemusíš řešit máchání v odpuštěné akvarijní vodě. Vezmeš do koupelny, vymácháš a šoupneš zpět. Používám úplně obyčejný biomolitan PPI10, PPI20, PPI30 a jako bonus "3D koule" ... Hlavně ty mikrovláknové koule nacucají šílený bordel a nemusíš s tím zacházet v rukavičkách. Levné a opakovaně použitelné, aniž bys s tím musel zacházet v rukavičkách.

P.S.: Celou filtraci s Tetra Tec EX 1200 Plus mám v profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2021 10:20 Muž Lojza007 [6] Re: Jirik
U té Tetry bych se inspiroval tímto videem:
www.youtube.com/…
Celkem to přeskládání dává smysl. Aktivní uhlí bych tam vůbec nedával, pokud není v akvárku nějaký chemický bordel. Ještě bych do horní vrstvy zvážil Purigen, opravdu dobře funguje.
Já plánuju EX1200 Plus osadit zhruba takto (odspodu nahoru):
- použít předfiltr (pořídil jsem Eheim)
- dolů nasypat ty kuličky
- spodní patro středně hrubý, jemný molitan a asi i filtrační vata
- asi dvě patra Matrixu (ve Sklorexu prodávají vážený za dobrou cenu, jinak bych zvážil nějakou alternativu)
- horní patro kousek molitanu jako vycpávku, Purigen a vatu jako krytku Purigenu

EX800 má předpokládám o patro míň, takže bych ten Matrix nacpal do horního patra místo molitanu pod Purigen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2021 21:30 Muž Xif [195] Re: Jirik
Ahoj.
Tak ať slouží ku prospěchu palec
Ten "Tetra CF Carbon" je vlastně aktivní uhlí.
Já ho do filtru nedával vůbec. Schoval sem si ho, pro případné odfiltrování zbytků léčiv atd...
Tady si o něm můžeš něco přečíst
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2021 20:46 Muž Jirik [0] – Tetra Ex 800
Ahoj, pořídil jsem Tetra Tec EX 800 Plus.
Co se týče filtračních medii, kuličky jsem vyměnil za seachem matrix a ještě mi vrtá hlavou jak dlouho tam nechat ten Tetra CF Carbon.

Jinak filtr doporučuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2021 07:16 Muž Sid [6212] - RostlinyRe: Tojsouvěci
...Pokud je někdo cimprlich, tak může na dobělení koulí dokoupit speciální roztok na praní PES koulí (jen, aby to nebylo něco jako...
Já bych tipl, že z toho bude cítit Savo... :)
Kolega mi prezentoval zázračný desinfekční prostředek, který mu kdosi dovezl - představte si - až z Německa! Prý, že ještě nemá u nás schválenou registraci, (nebo cosi takového), takže se prodává "pod rukou". A za nemalý peníz... Ale jinak - bomba!
No, stačilo přičichnout a bylo jasno - zhruba 10x předražené "Savo v jiném balení". smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 03:52 Muž Xif [195] Re: Tojsouvěci
Nějak si nemůžu pomoct, ale ty filtrační kuličky, připomínají trošičku tohle.
www.prima-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2021 01:40 Muž Tojsouvěci [2748] - Kytky s čudlamaRe: vaclav
Mám to odzkoušeno,chce to pro jistotu omýt zásobník prášků a aviváže,nastavit program jemné prádlo,otáčky 800,teplota 30 - 40°C.Sušička to samé.Němci koule vkládají do síťovaných pytlů pro šetrné praní,při větším objemu je s tím i lepší manipulace.Nevím jak kde,ale u Papíka se běžně praly biomolitany v automatkách.Pokud je někdo cimprlich,tak může na dobělení koulí dokoupit speciální roztok na praní PES koulí (jen,aby to nebylo něco jako předražený odvápňovač kávovaru,kolega chemik do něj leje roztok kyseliny citronové smich ).Jinak pro běžnou údržbu stačí vymačkání koulí,případně s průplachem,zkoušel jsem i tlakovou vodu,ale to mne nějak nenadchlo.Koule toho mechanicky vydrží hodně,je uvázana na principu obyčejné bambule.Trošku si pohrávám s myšlenkou,že by v jejím středu mohlo po zanešení docházet k částečné denitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2021 00:47 Muž Tojsouvěci [2748] - Kytky s čudlamaRe: bolzanos
Koncem roku 2019 jsem zakoupil na zkoušku u firmy z tvého odkazu - kopie faktury:
2x Filtrační médium pro křištálovou vodu 10 ks 3D mega koulí -odstraní absolutně veškeré částečky !! + video níže !
Cena za kus 119,00 Kč 238,00 Kč
Doplňuji, celkem 20 koulí za 238Kč. Kus vychází na 11,90Kč rozzureny !!! + 99Kč poštovné.
Hoši přebalovači mají vývar z jedné koule 9,30Kč !!!

Zhruba po měsíci testování jsem koupil z distribuce výrobce naprosto stejné koule v kilovém balení - kopie z faktury:
Kód zboží 50007 zboží Filtrační kuličky PES AQUA CRYSTAL 1000 g DPH 21% Cena/ks 430 Kč
Počet ks 1 - Balení 1 celkem 430 Kč
Doplňuji, celkem je v balení 165 koulí za 430Kč. Kus vychází na 2,60Kč ano . + 99Kč poštovné.
S koulemi max. spokojenost,pro info do jednoho koše Eheimu jich vkládám 25ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 16:35 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: bolzanos
Vypadá to dobře zbylo mě ve filtru místo po bílé vate v části predfiltru tak uvidim, nechci filtr často otvírat tak si to musím promyslet zda by to nevedlo zase co měsíc to cisteni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 12:04 Muž bolzanos [2] Re: Tojsouvěci
Tady je i video navod

Já je koupil a veliká spokojenost.Doporučuji dal jsem 3D koule do spodních dvou košu.Poživám Oase BioMaster Thermo 600.Čistím klasicky v čisté teplé vodě.

www.vodnirostlinky.cz/…

www.vodnirostlinky.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 10:54 R Muž vaclav [12840] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tojsouvěci
Tak v bazénu po sezóně bych je asi v pračce vypral ale u filtru bych to asi nedělal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2021 22:22 Muž Tojsouvěci [2748] - Kytky s čudlamaRe: vaclav
youtu.be/… Při praní v automatické pračce je nutné dodržet nastavení programu podle videa,žádné saponáty!!! Načechrat jdou v sušičce - program jemné prádlo.
PES kuličky mají různé obchodní názvy,podstata je stejná.
adena.cz/… ;-)
Edit: Přípravek na praní PES kuliček včetně návodu a recenzí:
bazenova-chemie.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 20:30 Muž Brodys [123] – Nastříhaný biomolitan v externím filtru
Máte někdo zkušenost s nastříhaným biomolitanem v externím filtru? Mám Eheim Professionel 5e 600T 2178, dva koše bych rád naplnil biomolitanem pro lepší záchyt mechanických nečistot. Objednal jsem ppi 20 a ppi 30,na jak velké kusy je nastříhat a má smysl je tam cpát násilím nejen volně vložit? Jak to jde s údržbou? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 19:52 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vaclav
Mrknu se, zrovna jsem teď jeden košíček měnil náplň za 3.5L pemzy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2021 18:39 R Muž vaclav [12840] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip_CZ
Tak nemám to vyzkoušené, ale místo písku do filtrace bazénu jsem koupil www.marimex.cz/… a uvažuji že vyhodím pemzu a dám je i do akvarijního filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 17:44 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: nekdo
Já myslím že než špína to budou nitrif. Bakterie, který ji tak prorustaji že časem se ucpe, predfiltr je součástí tohoto Eheimu , skoro přemýšlím že ji dám pryč, jbl ale i oase jsem koukal už ani vaty nepoužívají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 09:19 Muž nekdo [341] Re: Filip_CZ
zasadni otazka je "proc je tak spinava" a tam vede reseni
nebo se to da resit predfiltrem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 08:32 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Ahoj Mám Eheim 2180 přemýšleli jste někdo běh bez bílé filtrační vaty ? Já ji mám za 2 týdny zcela špinavou je možné to nechat být nebo měnit což tak často není praktické nebo fungovat bez vaty či jinou alternativu řešení... máte nějaké typy ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 00:59 Muž chameleon [25] Re: vaclav
Áno viem že aj to je možná príčina, zo začiatku som ale pomerne často zasahoval do filtra a čistil - teraz už viem že celkom zbytočne. Teraz už čistím len keď sa viditeľne zníži prietok vody. Takže pravdepodobne sa ešte ani poriadne nerozbehol, vymením keramiku za molitán a nechám poriadne zabehnúť aspoň dva mesiace bez väčšieho zásahu a uvidíme :) vďaka za reakciu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 22:57 R Muž vaclav [12840] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: chameleon
Ta hnědá řasa je ale většinou způsobená nedostatečným filtrem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 21:28 Muž chameleon [25] Re: _ucx_, skypi
Ďakujem za reakcie. Medzi molitánom a keramikou je navyše aj dosť, podľa mňa zbytočne, prázdneho miesta, takže asi to vymením a tiež tým zmenším prázdnu časť pod pôvodným molitánom. :) Zázraky nečakám, no chcem z toho dostať maximum aj keď viem že filter sám o sebe nie je žiadna sláva. Zatiaľ však prekvapivo zvláda, aj keď mám pomerne veľa rýb, riasy sa okrem hnedej nevyskytujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 21:13 Muž skypi [3] Re: chameleon
Pokud máš to štěstí, že ve Tvém setupu dobře filtruje i samotná nádrž a prostředí je stabilní, tak je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2021 21:01 Muž _ucx_ [1353] - Symphysodon + CorydorasRe: chameleon
Biomolitan (ideálně PPI 20) má větší bakteriemi osídlitelnou plochu než keramika. Takže pokud máš pocit, že potřebuješ více prostoru pro bakterie, pak to udělej, ale nějaký velký efekt se taky očekávat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 19:53 Muž chameleon [25] – Keramické krúžky vs biomolitán
Zdravím. Mám teoretickú otázku ohľadom filtračných médií. Filter mám malý setový, žiadna výhra ale zatiaľ slúži dobre. Je v ňom navrchu kocka hrubého ppi10 biomolitánu a pod ňou zopár keramických krúžkov. Napadlo mi, či by malo nejaký pozitívny efekt keby tieto krúžky vymením za jemnejší biomolitán ktorý by som presne vystrihol aby sedel do vnútra filtru? Alebo by to bolo rovnaké a nestojí to za čas? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 19:34 Muž strappy [38] Re: Lada50
Jistě,ale jedná se o poslední vatovou vložku nad poslední koš a to modré je jen vrchní předfiltr. Myslel jsem do košů místo vysokoporeznich médií.

Nasel jsem jen origo kbelík s ehfi mech a substratem pro do horních dvou košů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 16:49 Muž Lada50 [141] - RostlinyRe: strappy
Prodávají na invitalu. V balení máš jeden modrej biomolitan a 4 ks bílé filtrační vložky.Cena 439,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 16:42 Muž strappy [38]
Prodává se k Eheim proffesionel 3 1200 xl original biomolitany? Nasel jsem jen baleni asi za dva a pul tisice predfiltr plus ehfi mech a substrat pro ...leda asi nekde nechat narezat co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 16:17 Muž Brodys [123] Re: Luc7
Záleží čemu věříš a kolik chceš investovat. Nejlepší by bylo poskládat biomolitany od nejhrubší po nejjemnější frakci, to určitě postačí. Pro přilepšení by se jako poslední médium mohlo zkusit malé množství(200 ml) něčeho vysokoporézního ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 15:40 Žena Luc7 [0]
Zdravim, mohla bych poprosit o doporučení vhodneho filtracniho media do akvaria o velikosti 70l pro vnejsi
SUNSUN závěsný filtr HBL-701 600 l/h? Predem diky moc. Lucka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 15:30 Muž daren [407] Re: dandy75
Mno - mozna pro to, ze ne kazdemu se vejde do filtru 70l molitanu ;-)

Jinak nic proti molitanu, pokazde kdyz ho peru, tam mam dobry pocit, ze z nej, na rozdil od sintrovaneho skla, vymeju fakt hodne bordelu....

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 46

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 51385x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media