Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 21:40 Muž Bankai [22] Re: Lucky005
Takze 0,8 je hodne? Sakra, ze bych znova prosil pisek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 21:33 Monty Re: Lucky005
Máš naprostou pravdu , odkalování jde trošku hůře , koupil jsem ten nejobyčejnější odkalovač za 40 kaček , ale jelikož je akva fakt prcek - do 50l tak to zabere pár minut , zkusím se v lomu kouknout po menší frakci

Monty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2013 21:22 Muž Lucky005 [197] Re: Monty
prijde mi ze frakce 1cm, uz je celkem dost. a ma to potom za nasledek, ze kal pada i mezi sterk a potom se i hure odkaluje muze treba zahnivat. Mel jsem taky kdysi drt 0,8cm a ted mam flexi a pri odkalovani staci odkalovacim zvonem sbirat vice mene jenom z povrchu a lepe se do toho sazi rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 21:04 Monty – dno
Fotka k příspěvku Zdravím , no já z nouze o materiál na dno v akváriu které se mi dostalo do rukou v zuboženém stavu , použil žulovou drť z Litického lomu , drť má hezkou barvu je v ní černá , červená a bílá žula , cca 1cm frakce , hrany nejsou na omak vůbec ostré, ancistrusi v ní normálně rejdí bez problémů , parmička černopruhá z vyzobává dobroty potom co zlikvidovala veškeré řasy. jsem začátečník, celkem mě to starání se o rybky baví a chci založit nové akva cca 240l, no a zvažuji co na dno, líbí se mi ta žula , vyzobal bych z té drtě jen ty červené a černé kamínky , ale netuším jestli je to na dno vhodný materiál , s octem nereaguje .

díky za názory foto jsem přidal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 20:34 Muž sasula [274] Re: karbous
rostlinky mi v pohode rostou i v zrnitosti 0 - 1

nevyplavavaj nic... pohodicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 20:25 karbous – Bankai
vypada to dobre, ale ja bych spis bral mensi zrnitost :) jak jsou na tom rostlinky v jemnejsim pisku? asi budu muset vybirat a koukat ktery to bude vyhovovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 20:02 Muž Bankai [22] Re: lhajek
Ja to delal stejne. Nejdriv jsem to vzal pres trojku sito a to co nepropadlo pres osmicku. Kolega ten si to projede jeste asi mensim sitem. Nektere kameny jsou na nej moc velke. Me se libi jak je to ruznorode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 19:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Bankai
Jo něco takového mám ve své 54L. Jen možná jednotnější velikost - bral jsem to nejdřív jemným sítem abych vyhnal ven tu nejmenší frakci a pak hrubším a to co propadlo jsem bral .... S manželčinou asistencí jsme byli u Jizery tak hodinku a bylo toho akorát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2013 18:53 R Muž romant [27987] Re: Bankai
No, vypadá podle mýho gusta. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:38 Muž Bankai [22] – Muj new pisek
Fotka k příspěvku Tak jsem si poridil pisek.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:04 Muž sasula [274] Re: karbous
Davam ciste jen pisek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 10:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: karbous
Stačí písek, ale já to dělám podle tohoto: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 09:53 karbous – pisek
ahoj chtel bych se zeptat jestli na dno staci jen ten pisek, nebo pod nej je treba dat substrat? diky Radek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 19:24 Muž sasula [274] Re: Bankai
pokud pro tlamovce a kopaci cichlidy tak klidne i jen 1 - 2 cm.

V Jizni americe mam vpredu 3cm vzadu cca 5 -6 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2013 18:43 R Muž romant [27987] Re: Bankai
Spíš 3-5cm, s tím pracuji jako s minimem nejčastěji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 18:41 Muž Bankai [22] – Vrstva
No a jak silnou vrstvu? 2-3 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2013 18:29 Muž sasula [274] Re: Bankai
Fotka k příspěvku Pisku se vubec neboj. Pouzivam tu nejmensi frakci(na zasip zamkove dlazby) a bez nejmensich problemu. mam to jak u tlamovcu tak v akvarku se sekavcema(jizni amerika)

muzes se podivat ke me do prezentaci a uvidis to sam.

plus v dalsim mam hrubsi frakci(tady nemam na tu nadrz prezentaci) do bazenovych filtraci tak ta neslehava ale nepusobi tak uhlazenym dojmem. Pokud chces svetli pisek tak pouzij i studene svetlo, to ho zesvetli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2013 17:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bankai
Nevadi tak hrube dno, ale ja uz bych ho nechtel. Pochopis to v okamziku, kdy budes chtit mit nejake drobne rostlinky jako koberecek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2013 17:51 R Muž romant [27987] Re: Bankai
Hrubší neva, hlavně když není ostrý, což dle fotky není.
Edit: Jedna praktická poznámka. Mám dna rozdělený do dvou kategorií a to na ty do nichž jde zabořit odkalovací zvon bez nějakýho většího odporu a ty kde je to problematický, tak ty vyřazuji z hledáčku, což bejvají povětšinou čedičovo mramorový drti, ale tyhle i když větší oblázky se dají vcelku dobře prohrábnout. Samozřejmě že menší frakce, někde kolem 3mm je ideálnější a řekl bych že i více kompromisnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 17:46 Muž Bankai [22] Re: Designer
Fotka k příspěvku Mam v planu poridit si sekavce na dno. Jak hruby pisek si muzu dovolit? Urcite nebudu davat substrat pod pisek. Je mi sympatictejsi varianta hnojivovych kulicek. Myslis, ze by bylo takoveto dno v poradku (prikladam foto)? Je teda hodne hrube.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2013 17:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bankai
S temi zivinami je to tak, ze ten pisek vyperes a zbyde v nem houby. Pokud ho poradne nevyperes, pak si o neco koledujes, ze si neco z reky dotahnes do akvarka. Pri prani jsem pisek jeste dezinfikoval hypermanganem (naposledy jsem to ale taky vynechal), coz zase muzes a nemusis. Jsou ruzne nazory, jak to udelat "spravne". Spravne je tady ovsem to, co mas vyzkousene a funguje Ti. Muzes se docist o podlozeni pisku nejakym substratem, treba pro vodni rostliny, nedavno tady sel link, kde se o tom psalo. Ja se toho bojim (coz neznamena, ze to treba nekdy nezkusim), pouzivam dokonale proprany pisek a do nej davam hnojivove kulicky.

Take se pokus nebrat pisek uplne jemnoucky, protoze casem sedne a vylozene se zabetonuje. Pod takovym dnem se pak ledacos deje a nemusi Ti v tom rust ani rostliny. Tu frakci pisku to chce aspon 1mm, spise jeste hrubsi. Nerikam, ze jemnejsi pisek nebude urcite fungovat, ale ja bych se ho pouzit bal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 14:48 Muž Bankai [22] Re: Designer
Neplanuji. Jen to byla na jednu stranu nejlehci volba, protoze kremicity pisek a kameni pouzivame v praci. :-) Ale nakonec jsem se stejne rozhodl pro pisek z potoka. Ma takovou hnedocervenou barvu, ktera sedne k asijskym rybam asi mnohem vice. A asi bude uz obsahovat nejake ziviny ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2013 13:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bankai
Ja ho v akvariu mam, rasy zatim (po dvou mesicich) nemam v akvariu zadne, tedy ani na pisku, a rasy ktere jsem na rostlinach do akvaria pridal, samy odesly. Jestli se Ti libi, nevidim v nem problem, ale musis si dat pod rostliny hnojivove kulicky, protoze jinak korenici rostliny (hlavne zpocatku) nebudou mit z ceho rust (pokud pouzijes jen ten pisek a ne nejaky zasobni substrat, coz jsem nikdy nedelal). Zacina mi to v tom rust hezky, i Echinodorus, ktery jsem uz odepsal (moc z nej nezbylo), zacal zase rust (ale tohle neni jen o dne).

Dalsi veci je, ze ryby ktere dno s oblibou prehrabuji a hlavne premistuji (pokud takove planujes), Ti dokazi takove dno premistovat z mista na misto a pak mas z toho neco jako poust s kopcem kazdou chvili nekde jinde. Sice se to nekterym rybam bude naramne libit, ale nemuselo by se to libit Tobe a Tvym rostlinam :-) .

BTW, Ty planujes mit akvarko cele zarasene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2013 10:53 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Bankai
barva písku na množství řas mít vliv nebude...jen na tom bílém půjde lépe vidět
říční písek je fajn, ale dá to trochu práce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 10:51 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: sasula
pokud si zajde do stavebnin tak ten pytel písku sežene i za 100,- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 10:43 Muž Bankai [22] – Pisek
Ahoj. Chtel bych se zeptat, jestli je do akva vhodny bily kremicity pisek 1-2 mm (kolegove me strasi, ze mi na nem porostou rasy, protoze je bily) nebo si radsi nakatrovat jemny pisek z potoka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 22:15 Muž dudak [1885] Re: Lucajz
jako "hlína" se z cenově dostupných materiálů nejvíce používa asi substrát pro vodní rostliny Aquaplants od firmy Agro, běžně k dostání v hobbymarketech. používá se to jako zásobní substrát = daj se toho cca 2cm a na to ještě vrstva krycího substrátu, třeba písek, doporučil bych přečíst si toto prirodni-akvarium.cz/…. Co se týká liaporu, vypadá hezky ale je s tim dost práce při tom máčení a chce to trpělivost, mám ho ponořenej 2 měsíce a příští týden jdu sázet, tak jsem zvědav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2013 21:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lucajz
Taky jsem na Liapor ze začátku nadával, ale jednak jsem ho srovnával s říčním pískem, kterým jsem používal dřív a pak jsem se snažil do něj sázet hned po jeho potopení a to byl dost lehkej a moc to nešlo. Ale po měsíci ve vodě už sázení nebyl takový problém. Dnes ho mám v jednom akva asi 2,5 měsíce a kousek jsem i odkaloval a nevycucnul jsem víc zrnek než při odkalování toho písčitýho dna. Já jsem s ním zatím spokojenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:49 Žena Lucajz [3] - CichlidyRe: lhajek
A ten Liapor Vám sedl na dno dobře? Nečetla jsem o tom moc dobré recenze v tomto ohledu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:49 Muž sasula [274] Re: michalcod
pokud chces bilej vetsi frakci, tak normalne hornbach a podobne, a tam si zajdi pro filtracni pisky do piskovych filtraci k bazenum... 25kg 300,-
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:44 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lucajz
Nikdy jsem hlínu do akva nedával. Sice jsem o tom četl, ale nešel bych do toho. Je to jiný styl než dělám a ani mě ta hlína neláká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:42 Žena Lucajz [3] - Cichlidy – Hlína
Máte dobré zkušenosti s hlínou v akváriu? Dáváte přímo nějakou značku? Nebo prostě dostupnou hlínu ze zahradnictví? Nikde nemůžu nalézt odpovědi....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 13:16 R Muž romant [27987] Re: michalcod
A to starý dno jako proč? Živorodky Ti z jakýhokliv písku za nějakej a ne dlouhej čas udělají taky starý dno. Jak myslíš, že Rataj to starý dno připravuje? :) Živorodky dobře slouží, obchodní název se tomu dá a prodejní artikl je na světě. ;-) Ovšem nic proti tomu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 13:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Přesně jak píšeš, pod živorodky bílej písek ... nejen že časem zežloutně, ale skvěle tam bude vidět detrit a pokud ho nebude dokonale luxovat tak za chvíli bude spíš do černa ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 13:09 Muž michalcod [13]
Sportcarp Písek křemičitý bílý 1,3mm 3,3kg
tak tento je vhodný tedy?
A kolik ho koupit? Podotýkám, že na dně budu mít Staré dno 2,3kg 50x30x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:59 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Bílý není, ale účel plní dokonale. Jestli bazíruješ na bílým, tak musíš ten jemnej, ale on se Ti stejně za čas ostaří a bude lehce do žluta. Já osobně bych si bílej písek do akva nedal, ale to je jenom můj názor, s tím betoňákem velmi rád pracuju. :-)
Edit: Abych neurazil Mlawisty, tak je to jiná, tam to sedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:57 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vodník
Já mám světlej křemičitej písek se zrnitostí kolem půl až 1 mm, pod rostlinkama jen jílové kuličky pmdd a nestěžuje si nikdo, pancéřníčci v tom rejou jak divý a piskořkám i rostlinám se taky daří X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:56 Muž michalcod [13] Re: romant
Ten bevedeme a jestli se nepletu, tak není bílý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:50 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Tak si naber trochu betoňáku, volně loženýho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:35 Muž michalcod [13] Re: romant
Dělám ve stavebninách, ušetřit nepotřebuju, ale ten co tam máme je 1mm a nebudew to moc titěrný? nehledě, že je to 25 kg..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 11:41 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Můžeš použít klasickej křemičitej písek ze stavebnin a ještě ušetříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 11:29 Muž michalcod [13]
Dám na dno nově zřizovaného akvária Staré dno od Rataje na to chci dát další vrstvu. V prvním akva mám Křemičité písky - zrnitost 2-4 mm od flexiobkladů a super.
U tohoto druhého chci aby prostě bylo trochu jiné...Budou tak jen živorodky, tak si myslím, že dno již znovu černé mít nemusíma ani nechci. přemýšlím o bílé barvě-Pavím okům ap. to vadit asi nebude...Je nějaká tedy stejná varianta jako Flexi obklady Křemičité písky - zrnitost 2-4 mm ale v bílé barvě???
najejich stránkách to nenabízí..
Prosím vás o odkazy na pro mne popisované vhodné písky - záměrně píšu písky, protože štěr Pancéřníčci a Ancistrusové nemusejí..

DÍKY VŠEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 13:38 Swap
Je to Italskej substrát a prej dobrej, jinak neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 17:51 Onix Re: Cvrk
No já o Prodac Fondovivo taky uvažuju ale moc sem toho o něm nenašel jen tohlo-

Fondo Vivo je speciálně upravená živná půda určená pro sladkovodní akvária.
Obsahuje jíl a přírodní látky se stopovými prvky a minerály železa ve formě sulfátů.
Fondo Vivo intenzivně podporuje růst kořenů. Nekalí vodu, napomáhá okysličovat dno.
Fondo Vivo není třeba proplachovat, došlo by k odstranění aktivních látek.


Používá ho někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 21:17 Muž Robo [45] Re: KarlosS
Mám ho ve svém 30 lit. mini a teď budu zakládat nové akva 112 lit a budu ho vlastně už ho mám koupený. Jinak tady máš celé vlákno o Flexi obkladech rybicky.net/forum/14948…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 20:41 Cvrk – Prodac Fondovivo
Zná někdo tenhle zásobní substrát? Chci jej dát pod liapor? Případně jaky zásobák pod něj dát... Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Machy10
já doporučuji terramol. Ale i ten písek je dobrá volba pro standartní použití. Ale hůř zpracovává odpad a nekumuluje živiny pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:46 Machy10
Ahoj, plánuju výměnu dna, to co mám teď je hrozné . . . velký černobílý šterk - viz.prezentace . . .
Našel jsem tenhle písek, myslíte, že by byl vhodný??
www.flexiobklady.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 13:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jmalyska
rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne
img35.imageshack.us/…
V techto pripadech je barva dna asi fakt nepodstatna :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 22:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jmalyska
Ještě že tam je to asi.. odkud asi pochází většina "kobercových" akvarijních rostlin. ;-)
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=2651