Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 20:31 Muž bubak [1] Re: Pepan
Tak to beru jako samozřejmost :-)
Jde mi hlavně jak jsi psal o tý zásaditosti... Co to udělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 20:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: bubak
Odzkoušet octem. Pokud bude šumět, nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 20:25 Muž bubak [1]
Děkuji za rady, ostrost by mi ani tak moc nevadila, stejnak časem celé dno zaroste kytkama, ale a co ta zásaditost co psal Pepan? Vyruší to případný větší kořen? Výluh by měl okyselovat? Nejsem chemik :-D
Zaujala mě hlavně barva + frakce VS cena...
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 19:38 R Muž romant [27982] Re: bubak
Tak tenhle zásyp pod zámkovku je sice ostřejších hran, tedy není to žádná tragédie, ale je to akceptovatelná frakce z pohledu akvaristy, jenž sem tam noří odkalovací zvon do akvária, tak sem to jde vcelku dobře a ani hloubkovější orba nebývá problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 17:56 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: bubak
Raviolka ho zkoušela, .... já nikoli, ale pokud se nebojíš ostrosti pro ryby dna, tak vyzkoušej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 20:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: bubak
Pokud je to čedič, tak bych to do akvárka nedával. Evidentně je to strojově vyráběno, to znamená že zrna budou mít spoustu ostrých hran, které mohou zraňovat rybky. Navíc, největší složkou čediče jsou živce a ty bývají zásadité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 20:25 Muž bubak [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nemate nekdo zkusenost s timto piskem? Objevil jsem ho u nas ve stavebninach, je to frakce 1-3 mm, hadam ze cedic, pod vodou je skoro cerny.
130 Kc za 25 kg mi prijde fajn, tak bych ho chtel pouzit, ale nevim, jestli je ok...
Dik moc vsem :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 21:43 Žena petulinakk [2016] Re: tonof
Některé rostliny i tak s přehledem obrazí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 21:18 Muž tonof [53] - RostlinyRe: vaaclav
Kytky by som pri presádzani nevyťahoval ale odstrihol pri dne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 20:42 R Muž romant [27982] Re: tonof
To mě příjde praktičtější varianta s květináčema, ale ani to není tutovka. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2016 20:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tonof
Až ti některá rostlina proroste tu látku půjde to celé ven. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 20:32 Muž tonof [53] - Rostliny
Mal som donedávna 1,5cm zásobné dno Agro premiešané s Osmocote prekryté 0,8-1,2mm kremičitým pieskom. Pri presádzaní sa to fakt dosť dostávalo na vrch ale rast kytek bol naozaj rýchlejší. Preto rozmýšľam opäť použiť Agro, ale chcem ušiť zo záhradnej látky na prekrývanie zeminy akúsi obliečku na vankúš s rozmermi veľkosti dna akva a ten naplniť Agrom premiešaným s Osmocote do hrúbky 2 cm. Potom to zošiť dať na dno akva a presypať ho kremičitým pieskom 0.4-0.8 mm. Myslím si že takto zabránim premiešávaniu substrátu a získam viac živín pre kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 19:39 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Vyznam urcite ma, to netvrdim ale ci az taky velky tak to je otazne. Zalezi tiez aky substrat. JBL AquaBasis plus je uz skoro jak prach a snim je to horsie. I ked som to posledny krat robil opatrne ten prach je na korienkoch nalepeny a vzdy cosi vijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 19:31 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: stanki
MarcelG tímto svým experimentem dokázal význam substrátu.
Já pouze chci přidat mou zkušenost, že ani přesazování opravdu obrovské rostliny nemusí skončit kalamitou.

rybicky.net/clanky/1577-akvarijni-substrat

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2016 19:25 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Davfm, pozeram na tvoju prezentaciu a mas tam hnojenie pmdd. Ako vies ze rastliny rastu z supstratu a nie z hnojenia? Alebo myslis ze by tak nerastli keby si supstrat nemal? Netvrdim ze to nepomoze ale ani ze to neje ziadny zazrak a slo by to aj bez toho s podobnym vysledkom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 19:13 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Já použil Ratajovo Staré dno, což mi přišlo jako nějaká řašelina-kompost, kousky něčeho jako mulčovací kůra s troškou křemičitého písku, dal jsem to v poměrně velké vrstvě a maximální spokojenost. Rostliny rostou jako zběsilé. Snad i proto jsem už 2x musel vytrhnou přerostlý echinodorus. Pokaždé s obrovským kořenovým systémem a proběhlo to celkem bez následku. Ano, bordel v akva, všude hlína, ale během 2-3 dnů se to usadilo a odkalilo a pohoda.
Nekoná se žádný kalamitní růst řas, ačkoliv musím přiznat, že se lokálně objevila ruducha, nejspíše na místech kde jsem neodkalil. Na šutru se mi líbí a z jiných míst ji úspěšně odstraní jiný Ratajův "zázrak", desinfekce alias CO2 Vital.

Takže, bez nějakého takového substrátu už bych akva nezakládal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2016 18:58 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Jj vystihol si to. Pre zaciatocnika moze to byt skor napritaz. Skusenejsi to urcite viuzije pod kobercovky napriklad. Ale pokial si clovek neje isty da sa to urcite aj bez toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2016 18:31 R Muž romant [27982]
Jenom bych si zde dovolil lehké připodotknutí, tedy směrem k moderním zásobním substrátům. Viděl bych to asi tak, že je to spíš pro ty akvaristy, kteří dokáží myslet více dopředu a svůj vzhled akvária trefí tzv. na první pokus, tedy nejsou nuceni, nemusí rostliny ze dna vytahovat a přesazovat je, protože v ten moment se to stane, tedy může stát že se na povrch překryvné vrstvy vyvalí co je pod pokličkou skryto a může dojít k "vitamínovému" přesyscení. Docela často, tedy na férovku, jsou tyto substráty pojmenovány jako jednorázový(tedy spíš mezi akvaristy), jenom na omezenou dobu, kterou různí výrobci uvádají různou. Rozhodně nikoho tímto od používání jmenovaných substrátů neodrazuji, jenom jsem chtěl vyjádřit názor, že tyto vyžadují trošku větší míru zamyšlení se nad finálním vzhledem ještě ve fázi prázdnýho akvária. Přeji všem, ať už mají v akváriu jako dno cokoliv, aby se jim dřařilo a rostlo jenom to co chtějí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 18:19 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Supstrat od jbl je JBL AquaBasis plus. To manado je vrchna vrstva ktora je lahsia a ma pory. Mozno ma aj nejake ziviny ale malicko. Ja mam riecny piesok navrchu 1-3mm. Ked som zakladal nadrz vsade pisale aky je vyzivny substrat zazracny ale nadobudam pocit ze je to len drahe a su stym problemi. Taktiez presne niekde neje napisane kolko coho obsahuje a moze to ovplivnovat hnojenie. Moentalne mi stale kolise spotreba jednotlivych zivin a nic nemenim. Ak treba neje problem dodat tabletku npk pod rastlinu a aj ked vyplava nic neuvolni a da sa to pozbierat. Moj nazor je ze to je viac na skodu ako na uzitok. Takties aqabasis je dost koncetrovany a sla len mala vrstva do 1cm a natym mam cca 10cm piesok. Skor to zhnije ako sa ktomu korene dostanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 17:58 Muž derata [11] Re: stanki
Tak zrovna ve srovnaní s JBL manado vyjde třeba černy pisek od flexi dráže bych řekl. Kdyby bylo to manado tmavší tak volím to ale ted jsem naklonen spíše agro jako podloží + flexi písek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 17:34 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ja osobne mam substrat od jbl ale v buducnosti uz to bude urcite bez. Za tie peniaze sa da dokupit vselijake hnojivo do dna a podla potreby pchat kde treba. Tiez neriskujete ze sa vam to vyplavi napovrch a stych penazi co to stoji sa vam este aj tak zvysi na vselico ine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.09.2016 12:24 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – shrnutí :D
Jak se ukazuje, předražené "profi" akvarijní substráty jsou ve skutečnosti jen ochuzenými verzemi běžných půdních substrátů (zemědělské ornice) a dnových sedimentů. Naberete-li si trochu kvalitního bahna ze dna nejbližšího rybníka (kde rostou rostliny a žijí ryby) [nebo kvalitní černozemě], z něhož si uděláte v akváriu 1 palec tlustou zásobní vrstvičku, kterou překryjete vrstvou písku, získáte tím pro rostliny pravděpodobně mnohem více živin, než z 10 cm vrstvy substrátu ADA Amazonia. Ano, substrát ADA Aqua Soil je narozdíl od obyčejných půdních substrátů či dnových sedimentů granulovaný, ale to je asi tak všechno, co má navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:04 Muž derata [11] Re: romant
jo jo četl jsem. Super práce. Ona akvaristika je jeden z oboru kde díky kvalitnímu marketingu tahají z lidi peníze. Proto jsem taky začal koukat po nadržích zde na foru at vím z čeho kdo co dokáže vytvořit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2016 19:56 R Muž romant [27982] Re: derata
Mrkni na tuto špičkovou práci. rybicky.net/clanky/1577-akvarijni-substrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 19:53 Muž derata [11] Re: grunda
Jak jsme psal. 30 litru flexi vyjde na cca 1800, 27 litru ADA na cca 2700. Takže už to není takovy rozdíl pokud ta ADA nabídne něco navíc. Zatím se dočítam že jedni jednoznačne doporučují ADA protoze je nej a další zasobni substrat + pisek. Ta tisocovka navíc me už nevytrhne ale nerad platím za neco co za ty penize v podstatě nestojí a je to jen marketing :)

Třeba tohle je krasne akvarium a ma tam agro aqua + pisek rybicky.net/nadrze/20864
Zatím jsem spíše naklonen pro ten písek. Jinak díky za rady, super forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 14:42 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud neřešíš peníze, tak jdi do ADA. Pokud řešíš, tak zásobní substrát a flexi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 14:13 Muž derata [11] Re: petulinakk
OK, tak už zbyva jen jedno. Je teda nejak podstatne lepší když to je ten jíl ktery by mel pomáhat s filtraci? :-D Jinak vezmu fakt ten písek a mam klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2016 12:55 Žena petulinakk [2016] Re: derata
Ani písek neudrží větší svah bez opory ;-) a časem se jakýkoliv svah bez opory bude postupně vyrovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 12:50 Muž derata [11] – pisek vs jbl manado
Tak už se mi pomaličku ujasnuje a zdá se ze zvolim mezi hnedym flexi piskem a JB" manado. Pro písek hraje maximalne to že udrží svah a pro mě hezčí barva. Pro manado hraje to že by mel byt více porovity a lepe a více se v nem usídli bakterie. Kytkam je asi jedno v ce porostou co? Cenove vyjde to manado levneji o neco malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 10:25 laKatos Re: derata
Měl jsem liapor a teď mám ten profisoil. Vše je to podobný matros, dokonce jsem zvažoval i madano ale ta barva profisoli-u me přesvědčila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 10:20 Muž derata [11] Re: laKatos
Ten je pry zase šílene lehky. A taky bych chtel jít spíše cestou at neplatím neco co je jen přebalené a předražené. Nevadi mi ani tak platit za kvalitu když to je poctivé ale jeslti je levnejší a lepší alternativa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 09:41 laKatos Re: derata
Celkem tmavý je u profisoil od rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 09:33 Muž derata [11] – terramol
A co říkáte na terramol? Za mokra vypada a celkem tmave, Taková hneda se mi libí. Prý je potřeba ho pořádne proprat a pak to je ok. www.svetbonsaji.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 21:43 Žena petulinakk [2016] Re: derata
Já kupovala ty flexiobklady v Praze, ale ve Sklorexu určitě rádi odpoví, pokud se zeptáš odkud berou písek :-)

Jinak mně osobně přišel čistě černý písek takový až moc "dramatický", tak jsem vzala tmavě hnědý, a na (pokud si dobře pamatuju) 16kg tmavého písku jsem si vzala i 1kg červeného a smíchala... sice prodavač třeštil oči nad takovým požadavkem, ale opravdu to nevypadalo špatně, trochu to rozbilo tu jednolitou hněď, a přitom to kupodivu ani nevypadalo nepřirozeně ano
Takže i míchat se dá palec

Ještě poznámka - substráty ADA i Fluval Stratum jsou sice taky černé, ale tam to tolik nebije do očí, jsou taknějak "měkčeji, jemněji" černé, nebo jak to říct :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 20:13 Muž derata [11] Re: petulinakk
Tak ten flexi pisek vypada celkem dobre, líbí se mi i barvou. Jen jsem ho ten nasel jeste ve sklorexu a jeslti to je to same jako z flexiobklady tak to vyjde i levneji. Netušíte jeslti to je to same?

www.sklorex-akvarium.cz/…

shop.flexibilniobklady.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2016 19:22 Žena petulinakk [2016] Re: derata
Já začala s bílou drtí, která se zanedlouho měnila za tmavé flexiobklady. Spokojenost.
Mezitím jsem si zařídila miníčko 30l s ADA, a sinice byla můj nejvěrnější kamarád - sice sinice je můj strašák všeobecně, ale v tom akva s ADA jsem se jí fakt nemohla zbavit... až letěla i se substrátem :-) ač jste v tu dobu už nebyla úplný začátečník, tak s tímhle živinami nadupaným substrátem jsem si v začátku neporadila. Mínus ale bylo, že šlo o miniakvárium, kde se přece jen ta rovnováha nastoluje trochu hůř.
Mezitím jsem provozovala dvě ultraminíčka (6l) bez filtrace, jedno s akadamou, druhé s liaporem, kupodivu v pohodě.
Teď jsem si do nové šedesátky koupila substrát Kongo, v naději že to bude aspon o něco tmavší než liapor... není smich je to jak přes kopírák, docela bych i věřila že je to jen jinak zabalenej liapor. Ale s tím sázením to není tak hrozné, fakt ne! Nic nemám na matkách, sázím pinzetou, a sice sem tam něco vyplave, ale to se stává i u písku.
A už druhým rokem provozuju minikrevetkárium 12l bez filtrace se substrátem Fluval Stratum Shrimp, a tenhle substrát se mi moc líbí, je to tmavý nepálený jíl jako ADA, ale bež živin. Vypadá jako ADA, a cenově do tvého akvária by podle mého vyšel prakticky stejně, ale s mými zkušenostmi je absence "vstupních" živin do nově založeného akva jen výhodou :-)

Závěr mojí litanie? :-) pokud se novému akvárku budeš věnovat, neviděla bych podstatné rozdíly, prostě při patřičné péči ti bude dobře sloužiz všechno. Vyber si prostě to, co se ti líbí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 19:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sitius
Pokud nevadí světlé dno, tak je ideální písek do bazénových filtrací. Ten z OBI má celkem jednotnou frakci 1mm a stojí kolem 200Kč/25kg. A do dna osmocote nebo něco podobného. Ale rostliny v něm ze začátku moc nedrží, chce to trpělivost při sazení a ze začátku žádné ryby co by je vyrývaly.
Nejsem moc fanda zásobních substrátů, časem se to vždycky promíchá a 2 různá dna nevypadají dobře. Ale já už se na kytičky ve dně vykašlal, tak asi nemám co do toho kecat. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 19:00 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: derata
Mám taky zkušenost při výběru, tak dlouho jsem vybíral, až jsem zajel do krámu vyzkoušel pár písků venku na place v kýblech v ruce ocet a mističku :-D většina volnejch šuměla, tak jsem vevnitř vzal pytle po 10kg, takže asi 8ks abych měl cca 60-70litrů a bylo, byl to křemičitý písek, píšou sice frakce 0,4-0,8mm ale nevím kdo to měřil, má to občas 1mm občas 3 občas 0,5cm ale taky 1cm :-D takže ideální co jsem chtěl, nechtěl jsem píseček, koukni na fotky uvidíš
rybicky.net/fotogalerie.php…
a musím říct, že jsem nad míru spokojen. vyšlo mě to sice na cca 800,- za těch 80kg ale zas to krásně vypadá a i se to suprově odkaluje, a dobře se do toho sází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 18:36 Muž derata [11] Re: Sitius
Cím více čtu tak tím více nevím co tam dát :-D Ta ADA vypada super ale z principu se mi nechcou davat peníze za neco predraženého. Zatím to ale vypada na volbu mezi liaporem a černym flexi pískem i když ten je zase na písek celkem drahy :-D manado je pro me barevne hrozne :( skoda, financne to vyjde levneji jak ten písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 16:22 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: derata
Já jsem o něm taky uvažoval, ale stále a stále jsem četl různé názory a musím říct, že i spoustu těch co psali že ho mají ale znovu by ho tam nechtěli, viděl jsem to sázení na videu a taky jsem viděl když se okolo dna prohnal ancistrus, nebo jiná akčnější rybka, jak se to výřilo. Mě se blbě sázej trávy i do písku(ani s pinzetou ani bez), neumím si to představit do liaporu, třeba jde o zvyk, nemám ho tak nemůžu soudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 14:57 Muž derata [11] Re: Sitius
Tak zrovna te vymene byc hse chtel vyhnout :-D proto se ptam zkusenejsich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 14:50 Muž kofejn [963] Re: Sitius
Tím to není :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 14:48 Muž kofejn [963] Re: derata
Kdybych vybíral dno teď, zase bych zvolil liapor a koupil bych o pytel víc, ať je z čeho prosívat. Menší frakce je určitě lepší - je těžší a pro trávník lepší. To co mám já, už bylo na glosostigmu hrubé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 14:46 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: kofejn
Protože vyměnit dno je dost opruz, hlavně u hodně velkého okavárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 14:32 Muž derata [11] Re: kofejn
Uvažoval jsem že bych ho jeste trochu protřídil a použil třeba jen velikost 1-2 nebo 1-3 jestli by to nebylo pak o neco tezší to dno. Trochu se bojim toho sázeni at to nemusim davat na matky. Chtle bych do popredi nejake kobercovky. Jinak jsi s liaporem spokojeny? Barevne se mi ve tvem akvu celkem libi, ale jinde od nej zacatecniky odrazovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 14:21 Muž kofejn [963] Re: derata
Já začínal s akvárkem před čtyřma rokama a s liaporem. Je tam pořád. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 14:17 Muž derata [11] – jake dno - dilema
Ahoj, chtel bych zacit s akvaristikou. Jsem tedy uplny začatečník. Zacal jsem pročítat forum a vybírat vhodné dno. Akvarium bych chtel mít rostliného charakteru s neonkami. Jen mam trochu dilema s tim co na dno. Jako zásobní substrát bych dal adro aqua pro vodni rostliny a nahoru 5cm vrstvu něčeho. Akvarium bude 120*50*50 to dělá nějakých 30 litru subatatu pri 5cm.

Zaujaly me:

ADA, ale drahé
liapor, pry se špatné sází a je moc lehky
JBL manado, nic moc barva
černy/hnedy pisek flexiobklady, pekne tmave barvy

Nejlevněji z toho vyjde liapor ale ten asi nebude vhodny pro začátečníka. KDyž si spočítam cenu písku z flexioblkladu tak tech 30 litru je nejakych 50 kg to je 1700kč. Manado vyjde 1410 a pak ADA 27 kg vyjde na 2800.

A ted to dilema. Vubec nevím co je lepší. Liapor je super že je porezní, JBL je porezní a težší než liapor ale ta barva je nic moc, příjde mi moc svetlá. Písek je super v barve ale porezní není vubec, je težký, prý se sází dobře. Ale když to spočítam tak ta ADA už vyjde jen o 1000 kč dráž tak jestli stoji za to jít do ADY nebo se vyplatí písek a kyticky porostou i tak? Jaký máte na to názor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 15:01 Muž michalcod [13] Re: Kaira
No sehnal jsem opracované kousky křemene. Není tostré a nemá to vápenec. Tak snad v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 13:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: michalcod
Proc tam nechces ten ricni pisek, co Ti na nej daval Fuchs odkaz? Na fotce v tom odkazu to tak nevypada, ale v realu je ricni pisek skoro bily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 10:51 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: jeník
Tam jsem byl a ty nedoporučuji fakt to šumí hodně ;-)
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=1401