Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:55 Citroneek
Jako že to samo přejde ? Ale pochybuju ze to má za přičinu tu smradlavou vodu ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:53 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:47 Citroneek
A jak se toho zbavit ? :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:46 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
Říkejme tomu nálevník... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:45 Citroneek
Na 100% tam nic mrtveho neni .. Voda byla vymenena a kaminky preprane .. Filtr bezi , vzduchovadlo vzduchuje .. Nevim cim to muze být .. Už jen Rostliny obávám se ze je to znich .. Je na nich takový povlak a jsou jakoby zalité sklem .. Proste lesklé a tahové , nevim jak bych to mohl říct ..Neo že by to pozadí ? Opravdu nevím .. A nalil jsem tam 40Ml Biofiltru jak je napsano v pribalovem letacku .. Tak opravdu nevím ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:41 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
Já tam pořád vidím toho nálevníka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:40 JuraS – Re: Citroneek
Nemáš v akva filtr co ti dělá z vody horský potok ? nějaký silný honič vody ? voda nemůže při okyslyčování a řádném filtrování hnít, leda bys měl v ní nějaký mrtvý organizmus co by filtrace nestačila přefiltrovat. Velký šnek ampulárka když chcípne dokáže otrávit vodu jako nic. Staré dno by se nemělo používat jako samostatné ale jako spodní vrstva...pak se moc kalu nekoná..a to že voda smrdí jako "hovno" normální není. Filtrace aby něco vůbec filtrovala na bio fázi musí být zajetá a nebo naočkovaná, pak bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:28 Citroneek
A co treba Rostliny ? Neni mozne ze kazi vodu ?? Kdyz byli ze zacatku v te uplne hnusné vode ? Nebo treba nemuzou hnit ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:22 Citroneek
A proste vyrobil jsem pozadi z polysterenu .. Ale ten epoxyd kterým jsem to lepil jsem neutralizoval octem .. Nemuze to bejt taky tim ?? ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:20 Citroneek
To nebuze být skažena voda kdyz je tam 12 hodin Maximalne !
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:16 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Ty malé zelené kamínky jsou zeolit jak jsem psal níže a ten určitě nesmrdí. Tak že, pokud to chápu dobře, tak si utratil peníze za staré dno které si propral? No to si udělal blbost, ten zákal co tam máš jsou mikroorganizmy (nálevníci) dno s tím nemělo co dočinění a smrad je zkažená voda. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 11:37 Citroneek
No tak já sem vymenil vodu a pořádně vymil všechny kamínky .. Vyčistil Akva ..Bylo to v pohodě ale po 4-5 Hodinách se to tak jemně zakalilo mléčným zákalem .. V obchdode me poradili Bio FIltr tak jsem to tam nacpal .. No a mezi tím šterkem sou takové malinké zelené kamínky .. A mam takové tušení že ten smrad a zákal pochází znich .. Je to MOŽNÉ ? tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 11:34 Citroneek
Nemám tam kořen vůbec ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 09:31 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
Na tom je právě staré dno založené :-D Ale když o tom tak přemýšlím, možná ten zákal budou spíš nálevníci, než rozvířené staré dno. Smrad by mohl být chcípající nálevníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 09:00 Muž karelpavel [18] – Re: Citroneek
máš tam kořen ? a když tak jakej ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 07:39 Citroneek
A je normlní že ta voda smrdí jako hovno s prominutím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:20 Muž Marta [4] - Cichlidy
To starý dno tam nech a nech to zpomatovat ono se to usadí počky klidne 14 dní...To zakalení je normální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:17 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
A jaký máš filtr nešla by tam nacpat filtrační vata? Ono pokud tam je stále proud a ve filtru hrubší molitan, tak se ti to asi těžko vyčistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:19 Muž karelpavel [18] – Re: Citroneek
určitě bych ho tam nechal- tolik ho tam zase nemáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:17 Citroneek
No říkal jsem jen ty základní .. Myslíš že kdyz vypustim akva a dám pryč to Staré dno ,byl by to dobrej nápad nebo ho tam nechat at to neake dopadne ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:00 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
No tyhle kytky to stejně nepotřebují :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:39 Citroneek
Mel jsem jenom 1 pytlik takze je na mistech kde jsou rostliny ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:35 Muž karelpavel [18] – Re: Eff
přesně řečeno palec zákal je zcela normální ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:34 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
hezký... no já tam teda staré dno ve spodní vrstvě nevidím, vypadá to spíš jako mišuňk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:28 Citroneek
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:13 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
A fotka té nádrže by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:13 Muž karelpavel [18] – Re: Citroneek
aby tě to tak nedráždilo, tak můžeš stěny akva oškrabat stěrkou a fakt jen čekat X-) to staré dno je takové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:10 Citroneek
V akva mam par kytiček takové jako obyčejné , základní ,nenáročné ;) Ale prodejce mi poradil staré dno ,ale samozřejmě prodejce Chce prodat ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:09 Citroneek
Jako chapu ze musim pockat nez se to vycisti jen me znepokojuje že ze začátku voda byla jako Mléko prez noc bezel filtr tak se trochu vycistila ale ted ty dalsi 3 Dny to je humus .. Steny akvarka jsou uplne jako , jak bych to rekl zasra** od toho bordelu takove jako kdyby byla ta voda stará někde z rybníka .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 14:58 Muž karelpavel [18] – Re: Citroneek
Prostě to máš dobře udělaný, a jen čekej až se to vyčistí - u mě, obvykle do týdne je voda jak "křišťál" ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 14:55 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
Staré dno je jen jedním ze způsobů jak dodat do dna živiny. Nemám s ním žádné zkušenosti, používám substráty, které jsou méně kontroverzní.
Na otázku Darilo by se rostlinám i bez toho starého dna ?
Se dá odpovědět takto:
A kterým rostlinám?
Obecně se dá říct že ano. A pokud bych chtěl podpořit rostliny vytvářející mohutnější kořenový systém jako jsou echinodory, kryptokoryny, aponogetony, případně kobercovky, použil bych jeden ze substrátú, nebo hnojiv do dna jako jsou Dennerle Depotmix, JBL Florapol, případně kuličková hnojiva JBL 7 kugeln, Rataj Bivoj, Dennerle starter tabs, cryptocoryne tabs, deponit nutri balls...
Pokud jsme u toho Rataje, určitě dobře funguje ověřené dno Aquaclay, jen se s tím musí umět, je dost lehké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 14:50 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Tak já se starým dnem problém neměl a to ani s řasou. Staré dno je první vrstva, která se překrývá novým dnem. Staré dno obsahuje rašelinu, jíl a zeolit proto ten zákal, zákal způsobuje jíl a pokud nemáte vrchní vrstvu, tak se to bude stále kalit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 14:45 Citroneek
Jo presne tak , stare dno je pod hrubym kamením a velmi jemným pískem ..Darilo by se rostlinám i bez toho starého dna ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2010 14:35 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Citroneek
Jeden dotaz, banální, leč důležitý...Dal jste to staré dno jako spodní vrstvu a překryl ho čistým pískem či jiným substrátem? Pokud ano, trvá to obvykle i týden než se to vše ustálí a voda bude čistá...

Jinak celkově staré dno nepovažuji za dobrou volbu, dost často způsobovalo růst řas a sinic, zřejmě z důvodu nezcela ideálního poměru živin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 14:26 Citroneek
Filtr vali naplno jiz 3 dny anic ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:36 obok
pusť naplno filr a bude po zákalu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:54 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
No akvárko, kde je ve dnu sebevětší sajrajt se vždy dá napustit tak, aby se to nezakalilo, ale na to už je pozdě. Tak až tam dáš ryby, hlavně měř dusitany, kdyby byl problém, vyměňuj část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:50 Citroneek
No já nevím počítal sem že když se to tak zakalilo ze vypustim Akva a vyhodim to stare dno ..Ale kdyz riakte ze je to normalni tak je tam vypustim az se to vyfiltruje nebo já nevím ;) Zatim sou napresované v miniakva ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:48 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
Až tam budeš dávat ryby, bude tuten zákal tentam. btw to bude kdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:44 Citroneek
Bude tuten zákal vadit Rybkám ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:42 Muž karelpavel [18] – Re: Citroneek
To je normální, obsahuje víc živin - nech to tak, to se pročistí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:38 Citroneek – Staré Dno
Ahoj , chci se zeptat na staré dno .. Koupil jsem si ho v domněni ze bez toho nemohu mit v akva rostlinky ..jenze kdyz jsem ho dal do akva to tak zacalo kalit vodu a uplne voda je takova hnusná .. nevite cim to je ? Stává se to .. ? Ale aqva uz je zasle vse v Poho jenze v chytré knížce o tomhle starem dnu psali tak jse mto vyzkousel ale bohuzel .. Jei pod hrubým šterkém a jemným pískem .. ;(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 22:12 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky – Ahojte
Ahojte kdybych si koupil JBL Manado atk nevadilo by to nějak piskořkám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 13:17 marsz Re: datura
Vypadá jak normální říční. Jsou ho 2 kg za 25 kaček. Viděl jsem ho v obchodě poprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:12 Muž DavidDizzer [26] Re: marsz
tak to si musel koupit nějaký s obsahem vápence ne?? protože tady v okolí i ve zlíně dobré písky nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 22:50 marsz Re: Fáster
Ten potok v Hostýnských vrších mi připadá jako dobrý tip. Nechápu, jak nás jako první o tomdle zdroji může informovat pražák Fáster, ale budiž. Hehe. Ve Zlíně v akvaristikách jsem teď taky kupoval pěkný písek za pár kaček. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2010 08:06 Muž Fáster [9] Re: DavidDizzer
Když jsi takový šetřílek (chápu vzhledem k tvému věku), tak Hostýnské vrchy máš za barákem. Teče tam potok Juhyně (mimo jiné) a juhyňák - myšleno štěrk, je vyhlášený. Vem lopatu, kýble, katr nebo síto a naděláš si dna do akvárka dle libosti...... Bude tě to stát trochu práce a třeba benzín za dopravu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 06:31 Muž kchrz [24] Re: Lada2
Koukal jsem všude možně. Nikde nemaj tak hezký písek, abych za něj musel dát cca 1200,-
Jestli jste byl někdo v PetCentru v Centrum Černý most, tam maj cca 1000l akvarium s naprosto luxusním pískem. Nevíte někdo, co je to zač a kde ho sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 00:49 Muž Lada2 [11] Re: kchrz
koukal jsi i v OBI a jinde?? Ricni pisek tam maj asi za 80KC 10KG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 22:49 Muž kchrz [24] Re: liborass
Taky zrovna řeším písek do akvárka, cca 120kg :)
Mám na zahradě normální stavební písek. Asi bych si ho prosál na odpovídající hrubost, ale leží pod hromadou sněhu a písek potřebuju tento týden.
A v Horbachu přápadně odpovídajících obchodech v okolí maj hrubost 2-3mm jen zářivě bílý křemičitý písek, což taky neni ideální.
Hrubší černý lámaný štěrk, co je v Hornbachu k námí, mi přijde dost ostrý, poranil bych si ancíky, gibouše a pancéřníky.
Tak nevim nevim.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=3901