Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 84 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:30 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Tak to já si dojel k jedné říčce tady na severu a našel jsem spousty dřevin až jsem nevěděl jakou vzít tak jsem vzal to co mám v akva a asi dva kořeny respektive pařezy jsem nechal v říčce zatížené kamenem dál propláchnout a je tam uschován nebo uschovány pro případnou změnu vzhledu akva jinak ten kořen jsem vzal domů osprchoval, okartáčoval, nechla nabalkoně v nádrži cca tejden namočenej a protože už jsem se nemohl dočkat až se nasákne pořádně jsem ho vzal a zespodu přišrouboval plexi a zatížil kameny, ještě někde najdu nějaké menší a tenounké větvičky a budu spokojen. Jak jsem tak brouzdal okolo říčky tak si sebou asi příště vezmu lopatku a nějaké kýble bo ten říční písek je o dost hezčí než to co tam mám já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 11:07 Muž Barney [61] – Re: Romy
Hmm, vidím, že trošku lepší stránky. :-D
To je mazec, je to můj sen někdy jet do Amazonky a podívat se na ty ryby, jak žijí v přírodě. Supr odkaz, dík moc. :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 22:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 21:33 Muž Barney [61] – Re: Romy
Možná jsem splnil domácí úkol, třeba tady by mohly žít Akary, Skaláry a nějací Kančíci. :) www.agaankoy.com/… X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 20:19 Muž Barney [61] – Re: MatesKGB
No já bych odkalování pod kořena nějak neřešil, tam se na úklidu podílí jak píšes piskořky nebo si ho třeba Cichlidy podhrabou a vyžerou potravu. :-D
Já ten můj kořen nevydělávám, neodkaluji pod ním a kvalita vody supr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 09:43 Muž MatesKGB [4] – Re: xOB
No jednoduše, skoro nijak. Většinu práce odvedou piskořky, navíc kdybych něco takovýho konstruoval tak budu počítat s tím, že se tam taky nějak musím dostat tak bych to pdole toho taky vyrobil hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 09:00 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: MatesKGB
Jsem zvedavej jak po nalepeni tech korenu na pozadi budes pod nema odkalovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 18:34 Muž Barney [61] – Re: MatesKGB
A né. :-D Mně se nejvíc líbí ty kupované Decor nebo Drift Wood, jako jsou tady na tšch fotkách. Je to taky z přírody, ikdyž o něco dražší, než na kole dovezené z lesa. Ale tak víš jak, já si radši zajdu do akvaristiky v Kroměříži, mají tam bezvadné ceny na kořen jakékoli velikosti. Jeden obr, který měl na výšku min. 50cm a na šířku taky stál 139Kč. :-P V Hornbachu by stál tak 500Kč. :-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 18:29 Muž MatesKGB [4] – nj
Nj hold budeš muset oprášit kolo nebo něco a vyrazit kousek dál smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 17:15 Muž Barney [61] – Re: MatesKGB
No jo, ale tady u nás žádný potoky s klackama nejsou. Je tady jenom 1 malinekj potůček, že tam tak tak teče voda. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 14:54 Muž MatesKGB [4] – kořeny
Fotka k příspěvku Čus, já bych osobně za kořeny vůbec nevyhazoval prachy. Stačí si zajít do lesa, kterým protíká nějakej potůček a není pak problém po jeho projití najít dost už nasáklých a neshnilých kořenů za cenu čerstvého vzduch a špinavých gumáků smich Pak už jen pořádně vykartáčovat kořen ocelákem a vyvařit ho v solné lázni proti parazitům a pod...Myslím, že přírodní dřevo vypadá líp než kupovaný šunty.. Jak sem pročítal toto forum tka mě napadl pracnej, ale pěknej nápad vytvoření amazonského zatopeného břehu. Viz. foto. Do pozadí bych přilepil nalezený kořeny a vypadalo by to jak břeh pod vzrostlým stromem kterýmuprorůstaj kořeny do vody hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 12:38 Muž Barney [61] – Re: Mrakoplash
Tys chtěl takovou vodu ? :-D:-D
Vypadá to sice přírodně, rýbám by to možná vyhovovalo, ale mně se to nelíbí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 12:37 Muž Barney [61] – Re: agent007
Aha, Savo mě nenapadlo, já akvárko budu předělávat až tak za měsíc, tak to nechám, jak se to vyvrbí. Každopádně dík za radu. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 08:49 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Barney
taková krásná barvička a mě ty potvory barvily jen chvilku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 08:44 Muž agent007 [47]
Ty bílé tečky budou asi plíseň. Když sem si pořídil kořen, tak jsem ho namočil do kýblu s vodou a chtěl ho nechat odmočit, vyčistit. Zpočátku z něj tekla nahnědlá voda. Tak sem jej nechal další dva dny v kýblu a objevili se na něm bílé tečky. Pomohl sem si ale jednoduše. Horká voda + savo dvě lázně po půl hodině a znova proplach. Pak vysušení na radiátoru 1 den a šup sním do akva. Od té doby je v pohodě. Příčina dle mě byla, že malá část toho kořenu vyčnívala z kýblu. Takže tím že byl vlhký, tak na vzduchu chytil plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 21:15 Muž Barney [61]
Fotka k příspěvku Část vody, která je po 9-ti dnech stále hnědá. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 21:14 Muž Barney [61]
Fotka k příspěvku Nevíte, proč jsou na něm ty tečky ? Že by nějaká plíseň ? Když měním vodu v kýblu, tak naliji horkou, zhruba okolo 60°C, teplá je ještě 2-3 dny potom. Měním ji jednou za týden. Nevíte, čím to může být ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 21:12 Muž Barney [61]
Fotka k příspěvku Náderný to kořen, supr schovky pro Pancíky a Ancistruse sp.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 21:11 Muž Barney [61] – Re: Romy
Fotka k příspěvku Zatím jsem domácí úkol nesplnil, ale pokusím se. X-)
Přidávám fotky mých dvou kořenů Decor Wood.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 22:15 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
To máš těžké,on není biotop Amazonky,jako biotpop Amazonky, ;-) ,řeka má přes 7000 km,tři barvy vody a zcela jistě není všude stejné dno.Já psal hlavně o místech,kde se vyskytují tečovci.a to jsou zatopené lesy,až do výše několika metrů,takže spleť kořenů,tlejících listů a rostlin.V kterých místech přesně žijí tetrovité,se mohu jen domnívat.Zkus najít přesnou lokalitu za domácí úkol. :-P :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 21:38 Muž Barney [61] – Re: Romy
Jak pořád píšeš, že Amazonka jsou jenom kořeny a nic víc, jasné, ale když tam mám převážně tetrovité ryby, tak tam musí být nějaká spleť rostlin. ;-) X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:24 Muž Barney [61]
Fotka k příspěvku další pohled
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:24 Muž Barney [61]
Fotka k příspěvku Foto těch mých Decoráků. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:03 Muž Barney [61] – 2x Decor Wood
Tak jsem byl v akvaristice a koupil jsem si 2x Decor Wood, každý stál 139 Kč, řekl bych, že to byla výhodná koupě. :-)
Jaký je vlastně rozdíl mezi Drift Wood a Decor Wood ? :) Já myslím že žádný, ne ? Akorát v názvu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 21:19 sokar – Re: věd.
Díky za odpověď.
Právě to jsem právě před několika měsíci udělal.Vymáčel sem kořeny aji driftwood a podobný a nakonec je nechal měsíc nasuchu a pak až do akva.V sudu byli několik měsíců a pak po té odmlce šli do akva a po pár dnech začali hnít a plesnivět.Tak šli z vody úplně. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 17:42 Muž Barney [61] – Re: věd.
Jo aha, sry. :-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 17:39 věd. – Re: Barney
Já to psal SOKAROVI - odpovídal na jeho dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 17:31 Muž Barney [61] – Re: věd.
No jo, ale já tam ty dřeva z lesa stejně nedám, už jsem se rozhodl pro další DriftWood.
Kdyby tady poblíž mého domu tekla nějaké řeka stačila by říčka, tak ty dřeva okamžitě beru domů, ale tady nic neteče. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 17:26 věd. – Re: vědátor
Ještě dodám , že se tím i zkracuje životnost onoho "dřeva".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 17:23 vědátor – Re: sokar
Tak jo napíšu Ti to .To proto , že se do dřeva dostane vzduch , který se obtížně vytěsnˇuje a dlouho trvá než opět nasákne vodu a navíc se obnoví proces trouchnivění čímž se následně může dlouhodobě zbytečně znehodnocovat kvalita vody v akváriu. Neplést si to z humin. výluhy , je v tom rozdíl. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 17:04 Muž Barney [61] – Re: vědátor - F - rádce
Já jsem ty větve dneska z toho kýblu vyndal, rozmyslel jsem si to. Nechci je.
Zítra jdu do akvaristiky a koupím nějaký děravý DriftWood, to bude nejleší.
Proč by se mi to nemělo zdařit ? Já už mám plán, jak to bude vypadat, akorát jsem se jenom chtěl na začátku zeptat na ty pískovce, nejsem amatér. A dokument jsem neviděl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 16:30 sokar – Re: vědátor - F - rádce
Ahoj.

Proč varuj se je nechat vyschnout??
Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2008 22:57 vědátor - F - rádce – Re: Barney
Fotka k příspěvku Já se nebojím , děláš to pro sebe ; sice oplýváš nadšením uskutečnit svůj záměr , ovšem Tvůj postup se může skončit nezdarem. Ty větve takto vhodně pro akvárium nepřipravíš a hrozí , že budou plesnivět. Vem kartáč a učinˇ výpravu kolem čistého lesního toku - hledej "dřevo" na dně ležící barvy tmavé až černé na omak tvrdé a těžké. Když tomu popisu odpovídající nalezneš , tak jej na místě ve vodě okartáčuj a domů přinesené vařící vodou spař - ve vaně ( opatrně , atˇ sebe neopaříš). Takto ošetřené uchovej celé pod vodou ponořené do doby umístění v akváriu. Varuj se nechat jej vyschnout . O amazonii se v minulosti vysílalo mnoho dokumentů s přímými záběry jak vypadá dno těchto řek a říček , ale Ty jsi se vůbec nedíval , soudě z Tvých nápadů a dotazů.

Foto - není nejkvalitnější a už není aktuální (pozměněno) , ale je vidět jedna z mých větví (je dutá) , kterou mám v akváriu , plus vzhled dna okolo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:12 Muž Barney [61] – Re: wladys
Jaké kameny máte ve Vašem akváriu - Amazonie ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 19:01 Muž Barney [61] – Re: vědátor
Neboj, budu se snažit to nějak udělat do přírodna. :-) Ale to nejdřív za měsíc, až budu mít akvárko v pokoji. Páč se ještě nezačlo s nízkou skříní, která má kovový rám, protože vedle tady té 96-ky bude ještě 450ka taky amazonská. Ach to blbé čekání. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 18:58 Muž Barney [61] – Re: Romy
No dřevin tam bude dost a z kytek 3 Echinodorusy a 2 Vallisnérky, toť vše. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 18:57 Muž Barney [61]
Fotka k příspěvku Detail kýblu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 18:56 Muž Barney [61] – Re: wladys
Fotka k příspěvku Já jsem se nakonec rozhodl, že tam ty kameny nedám. Dneska jsem byl v lese a donesl jsem si 2 dlouhé větve a 2 malé, už je mám v kýblu s vodou a budu čekat, až nasáknou a potopí se, vůbec netuším, jak dlouho to bude trvat. :-O
Zde je foto s kořen Drift wood, který taky bude v akvárku a ještě další Drifťák, ale ten je zrovna v AQ, potom jsou ty větve z lesa, řekl bych, že tam bude kořenů dost. :-)
Je to foceno v garáži, na bordel nehleďte. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 14:50 vědátor – Re: Barney
Jestli dáš na všechna ta doporučení , tak pochybuji ve Tvou spokojenos s konečným výsledkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 00:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: wladys
Jasně,máš pravdu,nevím,proč jsem si zafixoval ten vápenec. hmm I když existuje pískovec s vápenným tmelem,je to věc spíše zřídkavá,většinou je s tmelem kaolinicko-křemitým,nebo jen křemičitým.Omlouvám se za záměnu nerostů.Stane se. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 23:58 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Romy
Psal sem o pískovci.Jsou druhy pískovců,kde je množství vápníku malé.Měl sem ve své Guayaně víc než 4 roky pár kousků pískovce a nijak to s vodou nemávalo.Jinak bych to sem nepsal. ;-) Jinak mě se třeba Akary hnědé třely jen na ty kameny...na dřevo nikdy.Pro to tření je nějaký ten kámen vhodný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 22:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: wladys
S tím bych nesouhlasil,vápenec s vodou zamává.Buďto dřív,nebo později,podle doby rozpouštění.Tím,že zvedne tvrdost i pH,je do amazonských kyselých vod opravdu nevhodný.A to každý!Pokud kameny,tak staré tvrdé vyvřeliny,nikoliv úsady.V Amazonce je podloží jílové,ale ne vápenitý jíl(slín).Složení je většinou kaolinit, ilit a další,obsahuje i další složky,jako například křemenný prach, chlority,nebo uhličitany.Takže raději jen kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 22:14 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Barney
Myslím,že ty šutry moc řešíš....v amazonce nikdy nebudeš mít kamenolom a pár kousků pískovce pro tření s vodou rozhodně nijak nezamává.Převládat budou (nebo by měly) stejně kořeny.Jak už sem ti psal v SZ pískovců je strašná spousta druhů..někde je vápníku více někde méně.Záleží na oblasti ze které pochází.
Jinak přeju ať se přestavba povede dle tvých představ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 22:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
Mrkni se tady,takhle by to mělo vypydat.http://www.akvarista.cz/web/nana/detail/?id=967
Sám,vzhledem k nárůstu NO3 a s absencí rostlin,k tomu nemám odvahu.Já raději džungličku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:57 Muž Barney [61] – Re: Romy
S těma listama počítám, ty tam budou na 100 %. Pro Pancéřníčky úplný ráj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
Pro vodu se dá použít i dubové listí na dno,olšové šištičky,atd.Co dodá do vody humíny,je pro Amazonku in. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:48 Muž Barney [61] – Re: Romy
Jo jo, asi zítra zajdu do krámu a koupím drifťák, to mě jenom tak napadlo. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
Fotka k příspěvku Já bych asi použil drift wood,nebo mopani.Proč lípu? coze Hlavně ne čerstvou větěv.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:15 Muž Barney [61] – Re: Romy
Aha, no tak dobře, žádné kameny, kdyžtak kousky břidlice a toť vše. Zítra zajdu do lesa na nějakou tu větvičku. :-)
Z jakého stromu je vlastně nejlepší větev do akva ? Z lípy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
Fotka k příspěvku Opravdu žádný,je to měkké podloží,hromada kořenů,bahna a bažiny,typický deštný prales.
 
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [84] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=4151