Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 88 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 11:42 Muž isamik [180] – Re: marsz
Zatim se nerozpusil a myslim ze se nerozpusti, lehky je asi jako vsechny tyto substraty (nevim nemel sem tu cest s nimi)

Jeste bych chtel rict ze liapor neni kremicity sterk :-) a podle toho je potreba planovat jeho pouziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 11:41 marsz
Ten liapor je pěkný, ale asi taky lehký. Nerozpustí se nakonec ten pečený jíl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 11:41 Muž isamik [180] – Re: filipsi
Liapor sem taky delsi dobu schanel, v domeni ze ho maji kazde stavebniny. Pote sem zjistil ze jediny kdo ho ma ja hornbach v 50l pytlich za 200kc. Doporucuji pouze tu frakci 1-4mm u ktere sice taky neklesne vse ale vice nez u frakce 4-8mm ktera se mi nezda vhodna (uz je moc velka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 11:35 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Ja dele marne patral kde (bezproblemove a vhodny typ) az jsem to vzdal a vzal p. rataje. To je asi hlavni problem liaporu, dostupnost. Druhy je velke mnozstvi typu, ktere cini vyber bez moznosti si osahat a potopit tezkym.
Kdybych toho chtel 10 pytlu, venuju patrani vic usili, takhle stoji min pytel aquaclaye nez den patrani a telefonovani kdeze to sezenu.
Namet pro nejaky akva eshop i kamenne shopy, zavedte ho do nabidky, akceptuji (a asi i hodne ostatnich) i nekolikasetprocentni marzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2008 11:15 Muž Sid [6629] - Rostliny
AQUACLAY... :-D :-D :-D
Lidi - neblázněte! :) Zjistěte si něco o Liaporu, na který vás upozorňuje Isamik! ;-) ano
1 l (slovy - jeden litr) Liaporu frakce 2 mm koupíte za cca 1,70 Kč, frakce 4 mm za cca 1,50 Kč. Totéž v páně Ratajovo provedení (Aquaclay) za 26,50 Kč, resp. 32,20 Kč, (Aquaclay - Staré dno), nebo dokonce 80,- Kč! (Aquaclay Filter medium). Samozřejmě také za jeden litr!!!


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 00:38 Jack – Re: Jiřina
podle me to vubec nevadi...mozna bych zamichal trosku aquaclay do toho stareho dna...pac to stare dno je stejne jenom obohaceny pisek s aquaclayem...ale nenasyp tam toho moc aby ti to zbylo...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2008 23:10 Muž JirkaNy [2]
RE:kuriertomas. já dal (Jiřina je přezdívka)20 l takže darda.Jinak Rataj prodává
1:Nové dno=písek
2:Staré dno=písek obohacený(je to jako když vyndáš písek ze zaběhlého akvária)
3:Aquaclay Ground=čistý
4:Aquaclay Ground Staré dno= Obohacené
Já mám 2 a3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2008 23:03 Jack – Re: kuriertomas
Je v tom dost zasadni rozdil...ve starem dne je jenom cast aquaclay ground..potom jsou tam ruzne pisky..a primesi..vyzivne..pro rostlinky...a tez Rataj uvadi ze je zabehnute a jsou v nem nitrifikacni bakterie...Tim padem se nesmi propirat..a kolik baleni mam v akva ( vim ze to neni otazka na me:) mam akva 80x36...vysku nepisu..zbytecne...a koupil jsem dve baleni po 10L stare dno a 10L nove dno...a jeste mi tak 2L z kazdeho zbyli... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 22:49 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
re:jiřina a este otazka...kolko baleni(10 l si dala do tvojho akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 22:48 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
re:jiřina a chcem sa opytat...je Aquaclay Ground - Staré dno a Aquaclay Ground...to stare dno je vlastne vrstva naspod a aquaclay ground je ta vrhcna vrstva...je v tom nejaky vobec rozdiel?vidim ze to je asi dobre dno, palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 22:44 Muž JirkaNy [2]
Též používám tohle dno a až na cenu a počáteční potíže s ustálením dna je super. Ze začátku to ale byl hotoví porod něco zasadit a udržet na místě.Substrát je několik týdnů strašně lehký.Dnes je to už v pohodě a rostlinky rostou jak o život a drží rybicky.net/nadrz.php… na odkalení používám Odkalovač Easy Clean reg.37,5cm shop.miga.cz/… a jde to parádně.Je ale pravda, že jako spodní vrstvu mám Staré dno také od Rataje (stačil by ale jen písek správné zrnitosti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 22:41 marsz
Raději zůstanu u té černé drtě, co prodávají na každém rohu. ;-) Z estetického hlediska mi úplně vyhovuje a stojí tuším pětinu. Rybky a rostliny se s tím musí smířit. Doba je zlá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2008 22:12 Jack – Re: filipsi
Toto dno mam vcelem akva...jak stare dno...tak nove..20kg asi za 600kc...nemuzu si na nic stezovat...az na zacatky..nez dno nasakne vodu tak to nejakou dobu trva a rostlinky v nem moc nedrzi...ale potom drzi nadherne...neni ani tak tezke jako sterk..takze jim nadherne prorustaji korinky..nehlede na nitrifikacni bakterie ktere se tam maji kde zabydlet..tot muj nazor... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 22:04 Muž filipsi [1295] – Re: marsz
Vsak je primo z japonska :). A kolik myslis, ze stoji 10kg rataje (aquaclay)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:44 marsz
cerny lavovy granulat coze coze coze sem klikl na první odkaz, kde chteli za 14kg 500 kč? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:20 Muž isamik [180] – Re: filipsi
Jeste bych jako "zajimave dno" zminil liapor (1-4mm frakce). Ty nevyhody jsou u nej pomerne stejne co si vyjmenoval :-) snad jen nedrobi se.

Fujizuna: cerny lavovy granulat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:16 marsz – Re: filipsi
Co je to prosím tě černá fujizona? Jak se to jmenuje myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:56 Muž filipsi [1295] – Re: kuriertomas
Mam ho kus v jednom akva. Je to zajimave dno. Jen mi prijde, ze se rychle okouka. Z neobvyklych povazuju cernou fujizunu za lepsi. Akadama je moc drobiva.
Ted prakticky - rostlinam se v tom dari dobre. Nic negativniho nepozoruju.
Velke minus je ale nizka hustota, pri sazeni si zanadavas, a vetsi ryby by asi pravidelne rostlinky vytahovaly. Hluboke odkalovani si taky moc nedokazu predstavit (nezkousim, je to u krevetek, zatim neni potreba)
Zhodnoceni - do celeho akva bych to osobne nedal. Jen jako nejaky specialni efekt. Pytel by ti mel stacit, kdyztak na dno pridas pisek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.01.2008 20:51 rolandmynar – Re: kuriertomas
Ty musíš mít peněz, když kupuješ dno Spejšl od Rataja. Když prerábaš, tak to staré už nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:50 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – Aquaclay Ground-DNO od RATAJA
Ahojte.prave prerabam akvarko,a zvazujem kupu dna Aquaclay Ground od rataja.Ma tu s nim niekto osobne skusenosti,ake su vyhody,nevyhodi...ked je balenie po 10kg,kolko mi treba na 70l akvarko..dve balenia?dakujem vsetkym za rady a nazory
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 19:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: KAKTUS1010
jo, myslím, že jo.. když už ho chceš sterilizovat, tak ho spíš převař.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 19:03 Žena petrys [107]
ano může, sava dej tak 1:20 s vodou a nech tam šterk klidně 15-20min, pak pořádně propláchni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 19:00 KAKTUS1010 – Dno
chcel som sa opytat chcem chovat bojovnice a na dno chcem dat strk ale ten strk co mam na nom su riasy a chcem sa ich zbavit nech je ten strk cisty a chcem to tak vycistit ze ho dam do sava a nech je tam a potom to poriadne premyjem moze to byt tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 11:03 Muž tau [14]
2stepan: nemas tu publikaci od te pani co dava do dna hlinu nebo jil? chtel bych to vyzkouset ve svem novem akva... ale radsi bych si o tom prvne neco precetl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 01:15 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: blek
Spíš reklama na betonárku, ne ? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 00:07 Žena Naďa [33]
Budu zakládat teprv první akvárko, takže hasi hodně laický dotaz, co používáte pod šterk a kamínky kvůli kytkám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:08 Muž filipsi [1295]
... nejdriv to vyvarit, vydesinfikovat, usterilnit, a pak tam nalit za par stovek startovaci vodicky na bakterie, na stabilizaci vody, proti rase, na hnojeni .... To je holt moda dnesni doby, toaleta hygienicky cista, bez bakterii, miliony jich umrou. (nase rocni mala chodi s oblibou strkat ruce do zachodu, otevre si ho, vymacha, oliza, kdyz nejsme dost rychli. No a pak ji vecer udelame sterilni mlicko do vysterilizovane flasky :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 21:47 Muž hanz [27]
Nevim proc vsichni tady vsechno vari :-D , delal sem to jen jednou a to jeste pri mich prvnich zacatcich...Do akva davam pisek rovnou s jezera a nikdy za tu dobu sem si nic nepritah. To same i s kameny...Podle mne je to zbytecne to nejakym spusobem desinfikovat
PS:Rikam jen svuj nazor, tak me prosim neukamenujte :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 21:07 Muž filipsi [1295]
No, jinak to s tim vapnikem neberte uplne doslova, ze pokud tam date vapencovy kaminek, vsechno je ztraceno a nebude fungovat. Neni to tak tragicke. Horsi je, kdyz to nekdo pouzije ve vetsi vrstve na cele dno, to je pak hodne znat. Takze pokud tam nejaky kamen fakt chces, obsahuje vapnik, nechal bych to chvili bez nej a sledoval hodnoty, pak do dal dovnitr a sledoval. Myslim, ze nic tragickeho u jednoho kamene nenastane, a kdyz uvidis, ze jo, das ho pryc.
Kamaradovy s kameny s chorvatska to funguje but kvuli tomuhle, nebo proto, ze vapencove nejsou. Ne kvuli tomu, ze je vyvaril.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:58 Žena Moniika [8] - Živorodky
kosiska: no tak to jo... ty prašule si nechám na nějakou důležitější věc kterou si nemůžu nahrabat v přírodě :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 20:57 Žena kosiska [18] – Dno
Zrovna dneska sme napouštěli nové akvárko a při propírání štěrku jsme si říkali, že když je tak špinavý, ještě i s kousky větviček, že oni to stejně jen určitě napytlují a prodají za těžké prachy. A my si to kupujeme v naději, že to bude čistější a "nic z toho nehrozí". Po dnešku jsem z této představy vyléčená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 20:55 Žena Moniika [8] - Živorodky
Filipsi tak to dík... no skusim ten recept s octem a když se ukáže že něco vápník má tak to prostě do toho akva nedám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 20:48 Muž filipsi [1295]
Ne, prevarenim se vapnik pryc nedostane. Jeste tak prevarenim v koncentrovane kyseline (deti nezkouset, je to vtip). Proste co sumi ve styku s treba octem, to tam nedavat.
Sterk a kameny z prirody - proc nedavat? Vubec bych se nebal, kdyz si das zalezet a venujes tomu cas, budes mit neco daleko hezciho nez se prodava v pytlich. No a ze se tam muze "neco" dostat? Kde myslis, ze berou ten sterk a pisek do pytlu v obchode? Fakt myslis, ze do desinfikuji varem, nebo UV, nebo ze ho pecou v troube? Je to uplne ten samy pisek z prirody, jaky si nakopes jinde. Pro paranoiky - uvarte ho, upecte a vyhypermanganujte. Ostatni - properte a sup do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:43 Žena Moniika [8] - Živorodky
Kámoš je tam dal ty kameny z Chorvatska vyvařil je má už je tam asi 2roky a všechno mu chodí v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:41 Žena Moniika [8] - Živorodky
No jsou odpovídající velikosti... Takže i kdybych ty kameny vyvařila stejně se ten vápník pryč nedostane??
Jo a když ten říční písek převařim, tak to do akva normálně dát můžu ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:41 athaya
no z prirody by som radsej nebrala predsalen hmm , aby tam nieco nebolo alebo tak nejak... ja ked budem menit asi kupim jedno velke balenie- hnedy strk (zrnitost asi 1-3mm) a dno bude dost hrube palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:40 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
kamene z chorvatska su urcite vapencove. ak chces chovat africke cichlidy tak ok a ak chces chovat ine rybky tak sa im to asi pacit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:35 Muž isamik [180]
Jen aby neobsahovali vapnik :-), taky by mel byt rozumne velikosti odpovidajici typu akvaria.

Chvili sem premyslel, zda reagovat abych nedostal drzkovou, jakej sem blbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:27 Žena Moniika [8] - Živorodky – Dno akvária
Ahoj všichni! Mám takovej dotaz ohledně dna u akvárka.
Akvárko má 60la chtěla bych se zeptat jestly můžu na jeho dno smíchat kamínky (s řeky - koupené ), říční písek a kameny z Chorvatska? pokud můžu (což teda asi jo..) chtěla bych se ještě zeptat jestly ikdyž ty kamínky, kameny a písek vyvařím jestly se nemůže rybičkám něco stát... hmm :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 08:11 Muž matlala [798] - Rostliny
no a tak jsem koukal po netu a narazil na sera floredepot, je to hnojivo do substrátu, jako dělá JBL, ale chtěl bych se zeptat jestli neobsahuje fosfáty čily fosfor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 18:53 Muž matlala [798] - Rostliny
mám no nemám není to variopant diskutoval jsem na fotu a není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 17:01 Sidonius – To Matlala
Proč měnit dno, když to v tom stávajícím funguje dobře?! :-)

"Povlak" 03.04.2007 11:54:41 matlala®: "...ja ho mám taky (VARIOPAINT) a roste to jak o život..." smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 16:15 Muž matlala [798] - Rostliny
a co říkáte na staré dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 16:14 Vip
To spíše platí pouze pro rostlinná akvária.Do běžného asi dost těžko.Četl jsem,že třeba při pěstování Echinodorů je dobré mít ve dně jíl.Nic takového jsem nezkoušel a ani nehodlám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 16:12 Štěpán
V bublikaci (To se tí Petře líbí, co? Mně docela taky. Asi jsi mě nakazil :-D) Ecology of the planted aquarium Diana doporučuje hlínu pod štěrk. Ve velice střídmě zarybněném akváriu by to asi mohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 16:08 Page
To by mne taky zajímalo, někde jsem viděl jako základ pod štěrk hlínu. Věřím že by v tom asi rostliny rostly dost dobře, ale nevím jestli by to nekalilo vodu. Máte někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 16:08 Vip
To ovšem záleží co tam chová a pěstuje on a co tam máš Ty. Zkušenosti s tím nemám,ale i tak bych Ti to moc nedoporučoval.Může dojít k prudkému poklesu pH a kdo ví co ještě.Spíše bych zkoušel přidávat pouze výluh rašeliny do akvária,při sebemenším problému můžeš přestat dávkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 16:08 Muž matlala [798] - Rostliny
no tak akadamu ne mam v akva cichlidky kakadu a ph už mam na spodní hranici pro ně-6,8 akadama by to dala na 6,4 i míň a navíc by se mi snížilo i kh tak o 5 i víc-coš mam 8.
bylo by to fatální a navíc tam budu mít tyto rostliny-plánuji přerostlinkování viz. www.petrmatula.ic.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 16:01 Muž matlala [798] - Rostliny
no a vraťme se ke dnu-ještě mě napadlo že by se naspod dala dat rašelina,. kámoš ji ve svém 450l akva používá úspěšně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 16:00 Vip
nic ve zlém :) .Nemá to chybu love
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [88] 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=4351