Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kamilstrom
ale tablety do dna nebo hlína moc neřeší sesouvání svahu, jen živiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 16:49 Muž kortezhugo [983] Re: Kamilstrom
A kde sa daju zohnat tie kapsle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.03.2012 15:12 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Tragett
Tak to muzes skusit dva zpusoby,na dno pouzit vrstvu do dvou cm z organicke zeminy(oganic potting soil)obohacenou,pouzivanou do kvetinacu,bez nejakych jedu,ptaciho(slepicincu) trusu apod.,muzes ji mineralizovat pro vetsi efekt.Nasypes ji do akva a rovnomerne s ni pokryjes cele dno,nechas jen mezery tak do 2 cm od vsech skel(aby nebyla pozdeji videt)a pak na ni nasypes nejaky inertni substrat nejmene 3 cm.Mas tak levne a na ziviny bohate dno(skoro ADA :-) ).Nesmis pak stim moc hybat a presazovat kytky,aby se hlina nedostala nahoru!! :-) Nebo zkus normalne inertni pisek ci drobny sterk a pravidelne dodavej tablety do dna,ja to delam taky tak a vse je ok,hnojivo do dna si pripravuji taky sam,osmocote plus davam do zelatinovych kapsli a ty zastrkavam do dna!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2012 08:24 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Kamilstrom
Prave, hledam levnejsi alternativu, jde mi o princip, nechci vyhdit bambilion za substrat, co ma znacku ... jde mi vzdy o to udelat hezke akva za rozumny peniz, kdyz mate na mini akva rozpocet 10tisic, tak je to o necem jinem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 03:38 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Tragett
"ADA NEW Amazonia." urcite drzi dobre i kdyz si myslim,ze tam necim stabilizuji taky,ale pamatuj ze pri tomhle substratu pri pozdejsim presazovani rostlin a nebo jinych upravach dochazi k jejimu droleni a rozpadu a ta pak uz tolik nedrzi a kali vodu,jinak je to vyborny(a drahy)substrat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 15:45 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: scorpion075
A predpokladam, ze Amano pouziva ADA Amazon profi soil, ten se snad nesune, ja se prave bojim, ze kdyz to bude zarostle, rekneme kobercovkama, tak to bude delat neplechu. Zkousel jsem kdysi v jednom akvariu udelat "nasyp" z flexiobkladu a normalne se mi to sesunulo, i kdyz jsem delal ruzne zabrany a kaskady. Proto premyslim nad poradnym dnem ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 11:49 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: katterinecka
Máš pravdu. Moje chyba, nepodíval jsem se na jeho prezentaci, to by fakt neklaplo. Poučení pro příště a díky za upozornění X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 11:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: scorpion075
to v zarostlém akvárku půjde docela blbě, když se podívám v jakém stylu má Tragett akvárka doposud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 10:18 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Tragett
Taky můžeš při pravidelných údržbách vzít prázdnou pixlu(třeba od krmení pro rybičky) a písek z přední strany přesípnout dozadu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2012 07:54 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Použít se dá ta zahradní plastová páska,co se dává mezi záhony.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2012 22:26 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Tragett
Vse co je lehke se ti sveze postupem casu,pisky i drobny sterk(pusobenim ryb,sneku atd.).Budes muset zabudovat do svahu tzv. stabilizatory,ja pouzivam tenke pruhledne plastikove prouzky,zabudujes je do svahu a ty pak zabranuji(nebo hodne zpomaluji) jeho sesuti!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 22:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Tragett
řeším stejné dilemma, mám nachystané do mini kongo, což je v podstatě drobounký lehký keramzit a také to samé jako profisoil a podobné za zlomek ceny, osvědčil se mi, ale chcu zkusit udělat velký svah v rohu a jen kobereček. Napadlo mě akorát dno proložit nějakými pláty skl, podobně jako stupňovité zahrady ve svahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 22:11 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
To je dobry, ale ja potrebuju udelat rekneme 10cm nasyp, tka nevim, jestli se mi to nesveze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 22:03 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Drolit ne, ale je to poměrně lehký a tak je dobrý to před dáváním do akvárka řádně namočit, klidně i trošku povařit a ono to potom líp klesá ke dnu, příbalový leták napoví. Pro krevetky velmi vhodné a rostlinám se v tom taktéž líbí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 21:59 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Profi soil se nebude drolit ju? Vypada to podle specifikace dobre, mozna to bude dobry :) Tak ja to vyzkousim, uvidime :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 21:40 Muž kortezhugo [983] Re: prdzbrd
prdzbrd napsal: Jak dlouho vydrží Florapol účinkovat? A jaké prvky pak hnojíš do vodního sloupce...

Ako dlho? -to tazko povedat pretoze co zostalo z toho som si "ugulal" gulicky a sem tam pridavam...teda vyuzivam to aj bez znovuzalozenia nadrze.
A co do vody? -v podstate pridavam vsetko...-ale je pravda ze spotreba mikroprvkov je podstatne mensia.
Co kupit? -alebo co je lepsie? -to neporadim teda ci JBL alebo Dennerle


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 21:14 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Mrkni na tohle www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 21:10 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tragett
dal bych tam normalní šterk přirodni jako mam ja ve 160l nadrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 21:08 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Vysoke dno
Ahoj, chystam si zalozi krevetarium, nicmene resim dno, chtel bych u jedne strany relativne vysoky nasyp a bojim se, ze bezny pisek z flexiobkladu nebude konzistentni a jelikoz ma akva cca 20l, nechce se mi kupovat opravdu drahy ADA Amazon Soil ... mate nejaky tip?

Dekuji za odpoved a navrhy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:03 lap Re: Johan
Ne, o to nejde, že bych jím opovrhoval, natož proto, že je zadarmo. Jde o to, že jsem líný a dostatečně nešikovný na to, abych pracně zjišťoval a zkoumal, zda je takový a takový pracně nakopaný jíl vhodný do nádrže :-) nejsem žádný chemik :-) na druhou stranu nemíním investovat do odpudivě drahých substrátů typu ADA a tak se snažím jít cestou mě nejbližší. Tedy po přečtení asi 329 vláken na téma: Dno, jsem došel k variantám do nádrže 80x45x35 dát naspod Deponit Mix či Florapol a nahoru buď nejspíš černý flexi. A od Vás jsem chtěl znát Vaše praktické zkušenosti s těmito zásobními substráty :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 15:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: prdzbrd
Jíl je prakticky zadarmo, to jo, ale jen proto jím opovrhovat? Kdyby ho někdo prodával za padesátk kč kilo, tak už by to bylo lepší? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 14:03 lap Re: kortezhugo
Jak dlouho vydrží Florapol účinkovat? A jaké prvky pak hnojíš do vodního sloupce (předpokládám něco, co Florapol rostlinám přes kořeny není schopen dodat)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 13:13 Muž kortezhugo [983] Re: prdzbrd
Porovnat to neviem -ten Deponit Mix som este neskusal...
ale JBL Florapol som uz par krat pouzil a pouzijem znova :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2012 13:02 R Muž romant [27987] Re: prdzbrd
O.K. Tyhle jednoduchý metody i pro začátečníky jsou funkční. :-) Co se týká toho srovnání těch dvou substrátů, tak je považuji za srovnatelný a je dle mého názoru jedno, pro jaký se rozhodneš. Uvidíš, jak se Ti k tomu vyjádří někdo další. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 12:36 lap Re: romant
No... děkuji. Nic ve zlém, ale myslím, že jsem o něco dál, než abych musel čerpat z takovýchto článků pro začátečníky. Spíš mě zajímaly nějaké konkrétní zkušenosti se zmíněnými - Denerle Deponit Mix, JBL Florapol - případně jejich porovnání, pokud to jde. Jíl si nakopat nepůjdu, zas tak moc finance omezené nejsou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 12:01 R Muž romant [27987] Re: prdzbrd
Tady se mrkni jak se to dá udělat vcelku levně. rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:51 lap – Dennerle Deponit vs. JBL Florapol
Ahoj, prosím o názor na následující. V plánu je rostlinné akva, kde cílem je zarostlé dno (kobercovky, dále pak cryptoryny, rotala, heteranthera, nějaký echinodorus). Řeším dno a jeho zásobení živinami. Mé finance jsou omezené. Jako varianta mi přijde buď vrstva Dennerle Deponit, na to např. černý flexiobklady, anebo do spodní vrstvy flexiobkladů přimíchat JBL Florapol. Světla bude dost (možnost operovat v rozmezí 0,25 až 0,85w/l, CO2 od začátku. Jaké máte se zmíněnými dny zkušenosti a co byste doporučili mě, vzhledem k mému záměru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:56 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Navrus
Vypadá celkem ostrý,podle fotky se nedá přesně určit.Bezvadný je Manado substrát od JBL,ale je tam dost podstatný rozdíl v ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:40 Muž Navrus [0] - Labyrintky
Mám dotaz ohledně tohoto štěrku:
www.obchudekpropsy.cz/…
po dlouhé době strávené u počítače je tento jediný co se mi nejvíce líbí, ale zdá se mi, že je moc ostrý nemyslíte? bude vhodný? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 08:55 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: kortezhugo
kortezhugo, Děkuji, máš moc krásné rostlinné akvárium Patník, budu se jim inspirovat při zakladání toho svého. A ty rostlinky na pozádí jsou užásné :) Já ale pro jistotu nebudu davat JBL Florapol jenom na sklo pod ProfiSoil, ale smíchám její s křemičitým pískem a trochu tím samým pískem překryju a na horu dám ten Rataj profi soil. Rostlinky se ukoření a čásem dosahnou vyživovného dna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 20:13 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Dimi
pri odkalovaní a premiešavaní jednotlivých častí to je možne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 20:06 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Děkuji a nedostane se ten JBL Florapol na povrch potom, když ten AquaSoil je takový jemňoučký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2012 20:02 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Florapol je hnojivo a Profi Soil je substrát, takže to skombinovat lze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Dimi
Já bych se držel jedné firmy, ale lepší když se ozve někdo kdo ví jaký je mezi těma substrátama rozdíl, třeba je to jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:56 Muž kortezhugo [983] Re: Dimi
ja som za Rataj profi soil+JBL Florapol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:54 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Ratai Profi Soil + JBL Florapol
Prosím poraďte co je lepší použit s Rataj profi soil - JBL Florapol anebo Rataj Aquaclay Staré dno? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 18:24 jogr
takže je to 180 písek asi klasika křemčitý nebo říční jaký doporučujete vy?! rostliny:Limnophila sessiliflora,Micranthemum callitrichoides 'Cuba',Bacopa caroliniana,Hygrophila difformis, Micranthemum micranthemoides,Riccia fluitans,Sagittaria subulata-tyto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 17:52 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: jogr
problém v tom nevidím, ale záleži aké akva máš v pláne, aky piesok, ake rastliny atd..ono treba brať do úvahy aj budúcu udržbu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 17:50 jogr
ahojda myslíte že dno o zrnitosti 1-2mm nebude dělat problém
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 17:37 ski Re: Miso
od ADA vylučujem :-D premýšľam už len o Rataj Aquaclay Staré dno + jbl manado alebo JBL Aquabasis a JBL Manado. O tom starom dne premýšľam len preto, lebo že ma vraj viac živín ako aquabasis a aj je viac porézny ako aquabasis tak by v ňom mala lepšie prúdiť voda a to manado by ho malo zaťažiť. Samozrejme že by som ho na dlhšiu dobu namočil a predtým ešte premyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:35 Muž Miso [470] Re: ski
nemam s tymto skusenost, ale ked uz investujes do amazonie tak by som dal komplet ADA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 08:39 ski Re: Miso
ešte rozmýšľam takúto zostavu do podložia aquabasis + amazonia bolo by to ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 23:18 Muž Miso [470] Re: ski
Rataj Profi Soil a JBL Manado je vpodstate to iste. JBL AquaBasis je vyzivovy substrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 20:35 ski – Aké dno
Pozerám toto fórum, ale stále sa neviem rozhodnúť. Rozmýšľam medzi Rataj Profi Soil JBL Manado + AquaBasis. Mám 54 litrovú nádrž (vody je asi 45 litrov), osvetlenie približne 0,3 - 0,33 watt/liter
Chcem tám pestovať nenáročné, až menej a stredne náročné rastliny. Pravidelne by som hnojil pmdd a filtrácia Eheim Pick Up 2008. Tiež tam mám niekoľko pancierničkov a živorodiek. Tak ako mi poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 18:46 Žena darka [520] – Shrimp Sand Powder
Má někdo zkušenosti se substrátem Shrimp Sand Powder?
Na polských fórech se názory různí hmm , více informací jsem z nedostatku času ještě neměla čas dohledat, nemá tady někdo praktickou zkušenost?
Navíc si myslím, že pro moji super měkkou vodu ani není vhodný hmm , ale vypadá krásně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2012 22:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michaldvd
Rostlinky dokážou růst v kdečem, pro začátečníka je IMO vhodnější zrnitost 2-4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:55 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Sid
ano myslíš, že rastlinkám sa bude viac dariť v 1-2mm alebo 2-4mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michaldvd
Jj, ale někdy je v maličkostech síla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:50 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Sid
Nie je to síce extra rozdiel, ale tak nech je aj ten 2-4 mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2012 21:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: spajk17
A tam vám vnutí černo-bílý štěrk. :-D
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114452x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=3301