Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 87 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 23:01 Jack – Re: kuriertomas
Vse je napsane na tech pytlich...2-4 cm ACG stareho dna..a ACG u predniho skla 5cm ( dohromady ) a u zadniho 8-10cm nejak tak to tam je jestli se neptletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 22:54 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
tak prislo mi dno ...STARE DNO a AQUACLAY...mam dost hrubu vrstvu STARE DNO, a chcem sa opytat ci sadir raslinky do toho stareho dna a len zakryt AQUACLAY-om,ci nevadi ze je STARE DNO dost jemne a ci nebudu s tym mat korene problem..ci to nema byt len malinka vrstva koli zivinam...ci je lepsie mat tu hrubsiu vrstvu aby korene sa pekne tam ujali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2008 20:28 Muž bunda [28]
A zahrabal bych do dna hnojivo BIVOJ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2008 20:27 Muž isamik [180]
Nejlepsi je kremicite dno o velikosti 2-4(5) mm :-). Jeste bych dodal k vhodnemu dnu by melo prijit vhodne osvetleni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 20:22 Žena Jiřka [15] – Jaké dno pro rostlinky
Zdravím. Mám v plánu založit takovou pidinádrž, která by sloužila jen na pěstování rostlin. Jaké dno by bylo do takové nádrže nejvhodnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 22:33 Muž isamik [180] – Re: Přéma
Dobraaaa :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 22:27 Muž Přéma [23] - Amerika
No Staré dno ACG se nemá a nemusí propírat taky kvůli tomu,že na něj má přijít ještě nějaká vrstva čistého štěrku,ne?Tudíž se ten bordel nezvíří a nekalí vodu.
Na pytli s Aquaclay Ground je vyloženě napsáno: propláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 23:04 Muž isamik [180] – Re: Jack
Isamik popisuje sve vlastnosti s palenym jilem, ja ho vazne jen nasypal do akvarka a zalil vodou. A sprymuje: Horácův prací efekt :
Čím více práce si dáte s praním písku, tím silnější zákal se vám po napuštění akvária vytvoří.

(www.horacovoakvarium.cz/…)

EDIT: to "stare dno" bych tak jako tak nepropiral, ikdyz je to ACG. A kdyz to bych nepropiral tak v cem je jine ACG "nove dno" ci jak to nazyva rataj. Chapu to u sterku ktery je inertni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 22:56 Jack – Re: Přéma
jn:-D nevim co isamik blbne:-D Ja jsem na tom byl stejne jak ty:) a i kdyz jsem to poradne proplachnul tak stejne jsem mel lehce zabarvenou vodu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 20:01 Muž Přéma [23] - Amerika
Vždyť jsem tady psal,že jsem měl úplně červenou vanu,tak jestli chceš mít červené akva,tak to neproplachuj.... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 14:05 Muž isamik [180] – Re: Jack
...je to jilovy substrat a dost pousti!

Ani bych nerekl, ale kdo vi co tam rataj pridava :-). "Stare dno" samozrejme neproplachovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 14:02 Jack – Re: kuriertomas
Jestli sis objednal ACG stare dno..tak to NEPROPLACHOVAT!! a jestli sis objednal i tu kryci vrstvu...normalni Aquaclay ground...tak to kazdopadne proplachnout...a poradne...je to jilovy substrat a dost pousti! Tak hodne zdaru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 13:31 Muž Jurasek [137] – Re: kuriertomas
Vzhledem k tomu, co se o Ratajových dnech píše, radši bych to propláchnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.01.2008 13:30 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
tak som si objednal u rataja aquaclay ground.tak sa chcem opytat,ked mi pride,len to rovno davat zo sacka do akvaria,alebo to treba trochu preplachnut a az tak davat... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 22:54 Jack – Re: kuriertomas
Vykaly na dne nevidim...muze to byt tim ze dno se nesleha a rovnou to tam nekam zapadne...a nebo tim ze mam v akva pancernicky kteri to tam porad prehazuji..tak to mozna zakopavaji hloubeji:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 22:09 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
chcem sa este opytat priamo k dnu Aquaclay Ground.Velmi vidno na tom vykaly rybiek?alebo to az tak nevidno :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 08:19 Muž Přéma [23] - Amerika – Aquaclay Ground
Zdravím,tak jsem ten Aquaclay Ground včera večer propíral,2 pytle,a to byl bordel,celá vana červená.... :-O Pak jsem to zalil vodou,aby to trochu nasáklo,než to přijde do akva.
Chystám se ho použít částečně jako horní vrstvu na jednu terasu v nové nádrži a zbytek jako střední vrstvu na zbytek dna - pod Echinodory. (založení akva bude příští týden,ještě pořád lepím břidlici...)

Aquaclay Ground filter medium jsem měl objednané před vánoci zároveň s rostlinami,ale protože to přišlo až po týdnu,tak jsem to odmítl,nyní mi to p.Rataj poslal znovu,ke mě se to dostane ale až koncem měsíce.Takže potom se mohu také podělit o praktické zkušenosti..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 23:20 Jack – Re: isamik
jojo prave...at je na jakemkoliv dne prace sebevic..tak kdyz se cloveku libi tak toho nelituje.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:45 Muž isamik [180] – Re: Jack
Jack: fotku uz jsem dal, kolik toho zbylo. Rekl bych tak 1/3 nebo 1/4. I ja ho kupoval kvuli barve, cene a toho ze se mi nedarilo sehnat libivy kremicity pisek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:40 Jack – Re: isamik
Zas na jednu stranu pravda...ale kdyz to vemes z jinyho hlediska tak ten liapor mas 50kg z toho se ti potopi tak polovina...mozna prehanim..jak ktery...a ACG se potopi vse...az na +- 50kulicek...ja osobne jsem to koupil kvuli barve..protoze je to vyborny na kombinaci s lava kamenama a kytky (zelene) se mi na tom dost libi...proste co se cloveku libi at bere..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:32 Muž isamik [180] – Re: kuriertomas
Myslim ze tu odpoved zaznela :-). Jinak ma rada, lepsi dat par stovek za liapor nez tisic ci kolik za ratajuv "zazrak".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:31 Muž filipsi [1295] – Re: kuriertomas
Zmirni, a precti si napr. 3. odpoved, a je jich praktickych pro tebe vic. Ja kdyz o nem uvazoval na vyzkouseni, nasel jsem si v prezentacich kdo ho ma, a poptal se primo.
Ostatni prispevky jsou zas vice nebo mene prinosne pro ostatni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:30 Jack – Re: kuriertomas
:)) Jak jsem psal je to naopak:) rostlinky pohodicka..atd vse v poho:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.01.2008 20:27 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
takze tema sa uplne otocila od temy AQUACLAY GROUND a akosi som sa dozvedel......nic...ma niekto skusenosti,ze ho mal v akvariu a moze povedat...JE TO NAHO*NO,rastlinky mi hynu,vobec sa im nedari,je to otrasne? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:03 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: langosh
já mám ve filtru v punčoše klasický písek 1,5-3mm, poslední vrstva je jemný molitan

když už se tu pro něco uvedly ty hodnoty m2/l, jakou hodnotu tak má asi písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 16:31 langosh – Re: Roman
No, čekal jsem, že se ozve praktik ... ale dal sis načas :) . Mně se zase nechce kvůli 1-2 litrům kupovat ACG. Teď jsem koupil druhý filtr, který chci mít jen na biofiltraci - v sadě je Ehfisubstrat a chtěl jsem to ještě něčím doplnit (s dobrým poměrem výkon/cena) a ten AC se mi jeví jako slušná volba...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 16:12 Muž Roman [100] - Cichlidy
tak koukám že Langosh neví co nacpat do filtru. smich No každopádně to mám nacpané ve všech filtrech.Klasickej ratajův AC ground jsem nasypal do punčochy (se Langosh tročku pomazlí s manželkou) a víc není třeba.Akorát bude lepší t vzít přes sítko od těch mini částic.jinak jak je to ve filtru, tak to šlape docela dobře.Mám t v kombinaci s EhFi substrátem a balením siporaxu.Akorát do komory před výstupem doporučuji plátek filtrační vaty, ze začátku to bude pousštět tu červenou barvu,ale v nádrží se to nepozná.jen při prvním čisštění ty vaty(tu nikdy neměním) ;-) Ta větší hrubost co vyrábí přímo do filtrů asi bude lepší, jenže já ten 10l pytel dostal k FX5 jako bonus, tak proč to nevyužít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 15:44 langosh – Re: filipsi
Tak to asi fakt koupím u toho Rataje - má 1,5 kg za 120,- Kč, což zase není tam moc (na filtrační hmotu) a pokud je pravda, že má aktivní plochu 280 m2/l (i když tomu zase tam úplně nevěřím, protože Siporax má údajně 270 m2/l), tak by to bylo paráda.
Zeptám se ještě v jednom místním obchodě, kde občas mají výrobky od Rataje ... btw ceny mívají dokonce nižší než v Ratajově eshopu... :-D
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 15:14 Muž Hugo [8] - Cichlidy – Re: kuriertomas
ked je balenie po 10kg,kolko mi treba na 70l akvarko..dve balenia?

smich smich smich smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 15:11 Muž filipsi [1295] – Re: langosh
Myslim, ze ne, tipoval bych to jako keramzit, ma to malou hustotu, bublinky budou taky uzavrene. Smacivost bude dobra, bude to vlhke na povrchu (ok pro kytky a hydroponii), ale nepotopi se. Jen tipuju, v ruce jsem to (asi) nemel. Takze do komory filtru, kde bude voda, asi ne. mozna jen jako zkrapeci, kde pres to voda bude jen protekat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 14:57 langosh
Tož si myslím, že pro tu moji filtraci by byl ten Liaflor asi nejlepší - vzhledem k tomu, že se používá k hydroponii, tak nasákavost bude asi dobrá ;-) a i frakce je obstojná - 4-8 nebo 8-16 mm...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 14:37 Muž isamik [180] – Re: filipsi
Popravde nemam nejmensi zdani jak je to s tou sypnou hmotnosti... Na pytly sypnou hmotnost neuvadeji. Uvadeji pouze 10l/m^2 na 1cm vysky. U frakce 4-8mm tento udaj neni :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 14:26 Muž filipsi [1295] – Re: isamik
Myslim tohle : www.liapor.cz/…
Pak je liaflor, ... atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 14:11 Muž isamik [180] – Re: filipsi
Fotka k příspěvku Taky to ted zkoumam :-). Jsem tak trochu znejisten, ale myslim si, ze liapor je jen jeden. Ostatni jejich vyrobky maji podobny (presto jiny) nazev, jiny vzhled pytlů. Ja mam tento... z obrazku je videt i kolik se toho potopilo, pytel byl uplne plny.

Roman : jj ja to nezkoumal :-)

rybicky.net/k/osobni/3065.jpg (foceno s bleskem, fotka detailu s metrem)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:51 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – for langosh
ACG filter medium je hrubší ako ten na dno( asi 0,7-1 cm) ale za tú cenu ne ( u nás ho majú za 280sk!!!) tak som si povedal ze vezmem ten obyčajny a mám to za 35sk. Musel som to ale trochu pretriediť aby som vo filtry nemal tie najjemnejšie častice( dával som len 4-6mm). Mám to dva týždne a prietok je dosť veľký( 300l/h v 112L a rozstrekovaciu rampu som musel otočiť do steny lebo tam bol obrovský pohyb, taká horská rieka :-D ). Zatiaľ to mám asi 2 týždne a myslím že fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:45 langosh – Re: isamik
Jak to tak vypadá, tak liapor/keramzit nebude pro filtraci to nejideálnější - tam je nasákavost celkem podstatná...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:44 Muž filipsi [1295] – Re: isamik
To urcite ne. jen pri shlednuti siroke tabulky vyrobku a jejich parametru bych se bal koupit "nejaky" liapor. Nemusel by se taky potopit vubec. Nevim, jestli je na tom pytli uveden presny typ. Jit kupovat vyzbrojen aspon tim, ze to ma byt typ ten nebo onen, aby se to povedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:37 Muž isamik [180] – Re: filipsi
Urcite neco z te vyroby bude fajn, ale pytel z baumaxu beru trochu jako loterii, jak to zrovna s hustotou bude.

Myslis ze tam pytlujou neco jinyho? Ja nevim me to prislo jako originalni baleni liaporu :-). Nasakavost ani dalsi parametry jsem nestudoval, muzu mluvit jen z vlastni zkusenosti. To co skoro hned neklesne to uz neklesne, proto stale zminuji tu malou frakci 1-4mm, daleko lip klesa nez vetsi 4-8mm. Az pudu do sklepa tak kouknu kolik jsem dal zpet jako plovouci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:31 Muž filipsi [1295] – Re: isamik
Na strankach liaporu maji katalog, kde jsou uvedeny jak hmotnosti na m3, tak hustoty s jejich tolerancemi. Rozhodne tedy to tezsi, co jde. Je tam uvedena i nasakavost. Ta se mi zda v hodnotach dost mala. acg je myslim nasakavejsi, ale tezko rict, jak to meri.
Urcite neco z te vyroby bude fajn, ale pytel z baumaxu beru trochu jako loterii, jak to zrovna s hustotou bude.
Chce to nejakeho sikovneho obchodnika (viz rataj), co neco vybere, vezme vagon, napytluje a za 10kc/litr bude dalsi alternativa.
Jeden keramzit jsem nechal plavat asi mesic, a kleslo par kulicek, jinak zadna zmena :(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:02 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: langosh
no to jsou oni,ne akvaristi,je třeba to na někom vyzkoušet :-O smich tak šup smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:59 langosh
Hmm, ale s tím pH si stále nejsem moc jistý - groweři se toho opravdu bojí (jak jsem v krátkosti přečetl, tak ho snad kvůli tomu i pufrují kyselinou dusičnou) a jim bych celkem věřil, protože oni svý kytky opravdu hýčkají.... :)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:46 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: langosh
ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:39 Muž isamik [180] – Re: langosh
Presne tak :-) liapor neni vubec zaprasovany... jen urcite procento nechtelo klesnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:38 langosh – Re: langosh
Resp. ještě jednou - keramzit vůbec "zaprašovaný" není - "zaprašovaný" byl jen ten těžší materiál. Chápu to dobře?
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:36 langosh – Re: mch.sokolov
Takže se dá běžne sehnat keramzit, který tedy nebyl vápencem "zaprášený"? A jak je od sebe rozeznám?
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:22 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: langosh
ten keramzit neni zapášován ;-) tam šlo o lehkost a o potopeni,proto mi nabizel to co se zaprašuje a je težši:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:20 langosh – Re: mch.sokolov
Díky za odpověď - to by vysvětlovalo ten růst pH a to určitě v AQ nepotřebuji - takže spíše ten Ratajův zázrak - do filtru potřebuji max. 3 litry, což by mne finančně nezruinovalo. Vím, že ACG tady bez problémů ve filtru používal Roman (nebojte nejsem schizofrenik :-D ), ale mne ta zrnitost přijde dost malá - dost to musí snižovat průtok. Měl jste někdo v ruce ten AC filter medium? Jsou to větší kuličky?
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2008 12:18 Muž isamik [180] – Re: langosh
Romane: pod tlakem se obcas nejaka ta kulicka rozpadne, ale vzal jsem si jednu 5mm do ruky ve snaze ji rozmacnout a to neslo az kdyz jsem ji rozdoubal nehtem tam se me je postupne podarilo rozstourat, ale lehko to moc neslo. Jinak ja mam tu nejmensi frakci a ta jde rozdrtit snaz. O zmenach pH nemuzu moc rict, digit. pH metr nemam a kapkove testy se me na tohle nezdaji dost presne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:10 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: langosh
čusik Romane...nn 100% neni:-)tady jukni na můj dotaz,který jsem psal do Liaporu,jestli ACG je keramzit //Dobrý den, prověřoval jsem ten materiál v pytli určený pro rybičky a od nás
to není. Pravděpodobně se jedná o německý nebo rakouský výrobek. Co bych vám
mohl nabídnout je těžší než to co jste asi zkoušeli, ale nevím, jestli to
bude rybičkám vyhovovat. Jedná se o kuličky, které jsou před vstupem do pece
zaprášeny vápencem. Po ponoření do vody a nasáknutí se určitě ponoří, mohou
však tvořit zásadité výluhy. Materiál bez tohoto zaprášení, který je i v
pytlích k mání na internetu, se u nás vyrábí zřídka (5x za rok). Jestli
chcete více informací, stavte se nebo zavolejte.S pozdravem M. Krössl//jinak to je vypálenej jil a to by se rozpadnout nemělo ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 11:57 langosh
Lehounce odbočím - Aquaclay, liapor a keramzit - jsou to všechno shodné materiály? Uvažoval jsem o tom, že bych něco v tomto stylu použil jako filtrační náplň do vnějšího filtru. Travaři na grower.cz si stěžovali, že keramzit zvyšuje pH - nemáte někdo v tomto smyslu zkušenost s AC? A zmiňovaný AC Filter medium - nevíte jakou má "zrnitost" nebo jaká zrnitost těch ostatních materiálů - AC samotný mi přijde jako celkem jemný na to, ho dát do filtru. O keramzitu jsem též četl, že se někomu drolil...
Díky
Roman X-)
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [87] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=4301