Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 12:25 Silviebaris Re: Angela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 00:06 Muž vlka [3444] Re: Angela
Za mě dobře propraný říční písek.
Substrát je podle mě třeba volcano Black od Rataje.
Podle mě dno je dno a lze na něj použít třeba říční písek, nebo nějaký substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2019 20:06 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Angela
substrátem se myslí dno,( to co je na něm).
Výživný substrát alias křemičitý písek, je pro akvaristiku pořád v rozmezí "substrátu"...
Ono záleží na mnoha faktorech .
kup křemičitý písek, buď bazénové filtrace, nebo spárovací, či jiný... krom té drtě tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 19:53 Angela Re: Angela
ahoj, dá se koupit nějaký akvarijní písek pro živé akvarijní rostliny,
nebo musím koupit substrát,, teprve začínám , v hornbachu mi doporučily černo bílou drt a já jí blbec koupila, to samé jako umělé rostliny takže budu ráda když mi poradíte nějaké nenáročné rostliny a nějakej písek …. moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 16:14 Muž KuBvA [40] Re: afc1886
Nevím přesně. Sle chtěl bych nějaký fakt jemný. Třeba něco jako tohle Akvarijní písek černý 0,8-1,2mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 15:49 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Nesmíš si koupit kopaný, takový co mají na pískovištích protože drží tvar. Je to samý jíl a vápenec. Můžeš koupit betoňák (říční). Pokud ale v budoucnu budeš uvažovat třeba o hnojení pomocí CO2 tak bych si koupil písek do filtrací ten je bez příměsí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 15:46 R Muž afc1886 [14655] Re: KuBvA
Ano, stejně ty v akvaristikách jsou jen přebalené do jiného obalu s velkou přirážkou. Ale pro jistotu dej odkaz o který štěrk se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 15:43 Muž KuBvA [40]
Dobrý den. Chci se zeptat mohu ve stavebninách kopit jemný štěrk a dát ho do akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2019 22:05 Muž Smetany [1226] Re: Marek
Ono bude dost záležet na tom z které řeky to bude. ;-) Většina toho co se prodává jako říční štěrk má octový test mírně pozitivní ale není to nic strašného. Ale jsou i vyjímky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 21:56 Silviebaris Re: Marek
Mýlíš se... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 21:51 Marek Re: vlka
Riečny štrk predsa obsahuje nežiadúci vápenec, alebo sa mýlim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 18:49 Muž vlka [3444] Re: Hanka84
Fotka k příspěvku Záleží jen na tobě jak se rozhodneš. Nikdy bych si substrát nedal. Mám dobře propraný říční písek a dodnes bez chemie. Nevěřím substrátům, které prý obsahují spousty živin.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 12:45 Muž pe3czek [81] Re: Hanka84
Koukni na moje nádrže ve 240 platinum soil a drcená láva, v malých akva platinum soil powder... Zrnitost 2-4 je ok, ale levné odkalovacky to stejně naberou, používám na odkalovani jemnou síťku/silonku nataženou přes odkalovací hlavu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 12:23 Muž RAP [1549] Re: Hanka84
Zlatá střední cesta zrnitost 2-4mm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2019 12:09 Hanka84 Re: ctibum
Fotka k příspěvku Děkuji za radu,mrkla jsem a vybrala tm.hnědou ;-) ale zkušený poradí jakou zrnitost,na údržbu?Odkal a tak?Vím,že pancíci mají rádi jemný písek,ale na odkal asi nic moc,ale hrubé zase nemusí...poraďte prosím aby se jim tam vedlo dobře...pancíci,lka,sewelie...a další.Moc se mi líbí třeba viz foto stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 10:01 R Muž ctibum [6876] Re: Hanka84
A pohledově si můžeš projít prezentace. Dají se i vyfiltrovat podle druhu dna (je-li v prezentaci uvedené)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 07:11 Hanka84 – Tmavé či světlé
Dobrý den,budu zakládat 600l chtěla bych od zkušených poradit.Bzde to společenské akva,rostliny nenáročné a kořen s břidlicí.Světlo zářivka.Chtěla bych černou tapetu a mám dotaz na dno...černé nebo světlé?Prosim poraďte z vlastního postřehu co je lepší? Pro rybky a pohledově? Děkuji stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2019 08:41 Muž Oldass [806]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2019 17:50 Muž vlka [3444] – Pozoruhodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2019 18:58 Muž MichalV [327]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja používam piesok viď foto 1, kde zrnitosť je len zlomok mm a nemám problém ani s výškou 6+ cm. Ani odkalovanie nie je problém, stačí si dať do vane vedro kde sa odsatý piesok usadí a vrátim späť. Hĺbkové odkalovanie nerobím a zahnívanie nehrozí.
Na ďalšej fotke je íl, s ktorým experimentujem v menšom akva.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 17:19 Muž Adison [1] Re: Afc1886
Ok ďakujem všetkým za rady .
Budem tam mat len nenáročné rastlinky tak asi dám len strk a ku koreňom tablety.
Ešte raz dakujem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2019 14:22 R Muž afc1886 [14655] Re: Adison
Vzhledem k tvé nerozhodnosti ti doporučuji nedávat žádný zásobní substrát, ale použít jen čistý křemičitý písek. Až budeš mít akvárium osázené podle svého nejlepšího uvážení, dej pod rostliny, které to vyžadují jílovou kuličku. Kdyby jsi dal zásobní substrát, tak pozdější přesazování není příliš žádoucí a věř mi, že je jen málo začátečníku, kteří zasadí rostlinky na první dobrou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2019 14:14 R Muž Anthrax [4739] Re: Adison
Hele nejlepší je kouknout na prezentace, jak takové nádrže se zeminou vypadají u těch kdo to propagují. A podle toho se rozhodni co chceš. Projeď si fotky, jak takové dno vypadá.
Pak si projeď nějaké nádrže jen s pískem.
Akvaritika není o jednom správném přístupu. Těch přístupů je několik a každému vyhovuje jiný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2019 13:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Adison
Klidně dej. Hele, ale mohl by ses poradit nejen obledně substrátu. Jaké rostliny plánuješ? To je totiž úplně nejzákladnější otázka.
dennikn.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 13:43 Muž Adison [1]
Tak teda dať či nedať už by som chcel cez víkend začať všetko už doma pripravené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.06.2019 13:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Ty, aby si si neplivla :).

Náhodou je velmi férové přiznat, že jsem se nevyjádřil přesně a veřejně to uvést na pravou míru.

Hej, neměřím. Ale mám víc, než 16 let zkušeností, zeminu jsem na úvod akvária za tu dobu použil asi 40x. Myslím, že mám nadstandardní výsledky, co se týče udržení života živočichů, které vložím. Dost začínajících akvaristů si ode mě nechalo poradit a drtivé většině to fungovalo s mnohem menšími ztrátami na životech, než jaké jiní začínající akvaristé v úvodu mají.

Nemyslím, že jsi kompetentní být útočná vůči tomu, co dělám. Kdokoli může porovnat moji a tvoji práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2019 12:46 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
tak to je pěkné,vy tady něco plácnete,a pak to berete zpět,a ted chudák,co si má z toho vzít...U vás je to složitý,vy nic neměříte,udržba-občas nějaká ta výměna vody,jen dolíváte odpar,takže ani vlastně nevíte jakou máte vodu,a včem ty rybky plavou....,ale rostlinám se daří,teda v zemině,rašelině nebo co tam máte...P.S Adison je začátečník,jak už psal Anthrax,a pevně věřím,že pokud ho bude akvaristika bavit,tak těch nádrží založí několik,tak potom,až bude vědět co a jak,at si tam dá třeba kokosové vlákno,ale ted si myslím,že to vhodný není... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 09:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Adison
Opravuji své prohlášení: Ve skutečnosti nevím, jestli se něco uvolňuje. Přesnější je říci, že mám dlouhodobě odpozorované, že to neškodí. Mám v takových akváriích ryby, šneky, ráčky i krevetky. Pro rostliny, které se vyživují kořeny, je trocha zeminy pod substrátem nediskutabilně dobře.

(Maq mi soukromě napsal, že jsem se nevyjádřil přesně, měl pravdu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2019 23:22 Muž vlka [3444] – dno
Pořád nechápu, proč si komplikovat AQ substráty, zeminami. Není nic jednoduššího, než obyčejný říční písek a samozřejmě rybičky, hodně rostlin to jen doladí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:38 Muž Adison [1] Re: JirkaŠčobák
Ďakujem vyskúšam teda jmalu vrstvu tej zeminy a na to štrk frakcia 2-4
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 13:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Pokud použije zeminu například www.zbozi.cz/… , tak se nic uvolňovat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2019 11:46 Muž MichalV [327] Re: Adison
vyrábajú sa substráty pre vodné a bahenné rastliny, ktoré majú vyšší obsah ílu (ťažké substráty) a sú chudobné na organické aj anorganické živiny. Keby mám dnes znovu zakladať akva, tak idem jednoznačne do tohto riešenia a na vrch jemný piesok.
Celé 25l vrece stojí 3,50 € a stačí vrstva ako Jirka píše "dve hrste".
Vo všetkých mojich akváriach sa mi osvedčilo prejsť zo štrku na piesok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 11:30 Muž Adison [1]
tak vidím že viacerí radia dať len štrk tak vás poslúchnem ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2019 11:22 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: silviebaris
o to uvolňování "zásobním" substrátem jde především ;-)
jde to bez něj i s ním...a teď "babo raď instantně" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.06.2019 11:17 Silviebaris Re: Adison
Prosím tě,dej si tam jen ten písek..snadněji se to bude udržovat,voda bude čistá,nezkalená,při jakekoliv manipulaci by jsi měl dno rozvířené,kalné a bůh ví co jiného by se do vody uvolňovalo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.06.2019 11:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Adison
Dvěma hrstmi zeminy pro pokojové rostliny nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 11:10 Muž Adison [1] Re: Anthrax
Ok dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2019 10:47 R Muž Anthrax [4739] Re: Adison
To je do velké míry marketingová masáž. :-) Samozřejmě že nemusíš. Rostliny tu byly dřív než nějaké zasobní substráty. Akorát se na těch zásobních substrátech lépe vydělává, tak se člověku snaží vsugerovat, že bez nich ti nejde. Pravý opak je pravdou, použití výživného dna chce zkušenosti.
Takže pokud jsi začátečník, tak uděláš nejlépe, když se takové věci vyhneš. Dej tam jen ten písek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 08:52 Muž Adison [1] Re: Anthrax
Tak všade čítam že treba dať pod štrku aj výživný substrát ak chcem rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 08:42 R Muž Anthrax [4739] Re: Adison
Za jakým účelem? Za mě pod písek nic. :-) Jen NKP tabletky ke kořenům rostlin s větším kořenovým systémem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 08:30 Muž Adison [1] – Aký substrat
Ahojte ešte otázka aký použiť substrát pod piesok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 14:04 Muž Adison [1] Re: zervajs
Ďakujem asi dám to kremičité palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 12:56 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Adison
pokud chceš dávat i zásobní substrát tak křemičitý písek
edit: není lepší a horší, je to o celkovém
nastavení akvária ( sto lidí ,sto názorů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 12:47 Muž Adison [1] Re: zervajs
A čo je teda lepšie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 10:43 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Adison
já nemám zkušenosti ani jedním z jmenovaných , ale tak nebo onak nic tím ( krom barvy) nezískáš ani neztratíš ;-)

Pokud ti dno kompletně zaroste je to vlastně 'šumák' :)

ps: i když vlastně liapor má blízko tomu unisoilu, a v lehkém substrátu se bez "horácomatek" sadí "naprd"...
jinak je to jílový vypalovaný versus křemičitý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 10:01 Muž Adison [1] – Aké dno
Ahojte zakladám nové Akvárium 150x50 bude to spoločenské s rastlinami . Chcel by som jednofarebne dno skôr tmavšie poraďte čo tam dať . Zatiaľ sa rozhodujem medzi unisoilom a flexiobkladom a pod to nejaký substrát .za každú radu vopred ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 18:58 R Muž romant [27983] Re: zervajs
Na to Keto opravdu pozor. Musí se s tím zacházet jako s jiným výživným substrátem, tedy v minimálním množství a dobře schovat do dna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2019 13:14 Muž ZDRI [1415] Re: Papik
Osobně vyzkoušeno. V minulosti jsem mmj. choval Perleťovky. Část dna (na bagrování) byla z jemného filtračního písku. Část (kde jsem nechtěl, aby hrabaly a vytahovaly kytky) byla z této čedičové drtě (hrubší zrno - tzv. rejže). Z míchačky to samozřejmě nebylo úplně kulaté, ale hrany OK, tlamky jim to nezraňovalo, ani když do toho hrábly. Používal jsem to i v dalších nádržích (Kančíci, Akary). Hezky se to kombinovalo s čedičovými kameny, ze kterých se dobře staví různé jeskyně a skrýše na vymezení teritorií. A bezvadně vypadlo i to posypané 3-D pozadí, nebylo poznat, kde končí dno a začíná stěna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 11:54 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Papik
ok.
já dal jíl, univerzální substrát, poprášil jílem,(trochu oxidu železitého) a křemičitý písek ( na opravy podlah...dovoz Německo)

V tomto nebudou ryby, jen množírna rostlin...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 11:47 Muž Papik [617] Re: zervajs
Jasan :-) Jílový substrát v tomto případě nechci, protože dole bude zahradní zemina a na ní přijde písek, aby se nevyplavovala (podle Walstad).
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=351