Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 09:31 Žena Linduš [166] – Re: doonio
jestli můžu radit, dej jen černé dno. strakaté dělá na pohled "bordel" a jde o to, aby byl vidět život v nádrži, líp vynikne ryba i rostlina ;-)
ale je to tvoje, můžeš si samozřejmě dát, co se ti líbí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 09:17 Muž kortezhugo [983] – Re: j0hny
:-) akurat som pozeral cena je dobra - len postovne cez 10eur...
No co uz? s Postou "nepohneme"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 22:04 Muž j0hny [86] – Re: doonio
Kludne mozete dat "flexi" na to povodne dno, ale tak 1:1 bo ten jemny piesok za cas prepadne hrubym pieskom.
Ja tiez cakam na "flexi" a koli celkovej cene ho tiez musim dat len 2-3cm vrstvicku :( Vy to mate blizko a bez postovneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 21:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: doonio
jinak tohle akvárko jsem zařizovala rybicky.net/nadrze/7691 Taky 72 litrů, 2x15W, žádné zásobní hnojivo, dost dlouhou dobu ani žádné tekuté hnojivo a teď je mnohem zarosteljší než na té fotce(měla bych už sem dát novou). Jeden čas dokonce fungovalo jen s jednou 15W zářivou, některé náročnější druhy to sice nezvládly, ale krásně prosperoval echinodorus bleherae, vallisneria i alternanthera reineckii (té se ale divím) a zarostlé bylo až až
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 21:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: doonio
čím víc mají rostliny světla (a tepla) tím více potřebují živin k růstu, aď už hnojivo nebo CO2 a tím víc taky rostou, pokud nemají z čeho růst tak strádají. Pokud mají světla míň, tak potřebují i míň živin, míň rostou, ale daří se jim dobře. Takže kompenzovat nedostatek světla hnojivem nedává smysl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 20:57 doonio – Re: j0hny
Po T5 jsem se nedíval, zkusím tam lidovou tvořivostí napasírovat ještě ejdnu 15W, takže celkem už tam bude 30W na 72l akva.

Nejaktuálnější a pro mne zatím nejschůdnější forma je ta: ty flexiboklady + hnojivo(u toho hnojiva si nejsem jistej, bude potřeba i když přemontuju kryt na 30W?)
Abych se přiznal, nevím jestli je to hnojivo vůbec potřeba, chtěl jsem tím kompenzovat, že mám míň světla, ale dkyž budu teď předělávat i kryt, bazíruju nad tím jestli je to vůbec potřeba?

Jak se tváříte an možnost, že bych na moje stávající dno dal 3-4 cm černýho flexi?
Vím že furt řeším něco a na to flexi, přijde mi to že to bude takový hrobníkovo akvárium(jenom samý tmavý) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 00:20 Muž j0hny [86]
Toho svetla je skoda. Nevojde tam este aspon jedna 15w trubka? Alebo 55cm T5 trubka ? Bud 14W HE, alebo 24W HO. To by ste mohli kludne tmavsie dno a tmavsie pozadie. To je dneska v mode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 23:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: doonio
na sazeni rostlin je to fakt v pohode. Pokud pod ten černej pisek dáš starý dno od rataje tak se to promíchá, a fakt to pekný nebude. Velký kamínky vylezou nahoru, leda že by na tom byla o dost vyšší vrstva. Pokud chceš fakt ňáký hnojivo tak tam dej tohle shop.khanh-aquarium.cz/… seženeš to skoro všude, je to koncetrovaný hnojivo a nejsou v tom další kamínky navíc. Jinak v akvárkách co jsem zařizovala rostou v pohodě rostliny i bez hnojiva. I když jsem měla 35 litrů jen s 11W zářivkou snad deset let starou, tak to taky rostlo, spíš to chce změnit celkovej přístup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 22:14 doonio
A mám pod to dát třeba 2-3 cm starýho dna (od Rataje), potom 2-3 cm toho černého písku z flexiobkladů?
A nebo co kdybych to co tam mám teď(nějakej říční kačírek viz. profil), dal jako podklad(myslím že to má dost živin,atd...) a na to bych posadil 2-3 těch flexi-obkladů.
Mě přijde že kdybych tam dal jen vrstvu 3-10 cm těch flexiobkaldů, drží tam rostliny, a daří se jim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 20:22 Muž kwen [1]
Já mám 54l akva, problém se slabým světlem (1x15w) jsem se taky pokoušel vyřešit bílým křemičitým pískem a popravdě nic moc,hnojil jsem PMDD a nešla mi ani egerie maximálně cryptokoryny. Nevím co máš za kryt, ale já to vyřešil takhle rybicky.net/rady/clanek/396
objednal černej písek z flexiobklady a maximální spokojenost. Jak jsem dřív nadával, že kytky nerostou, tak teď nadávám, že je musím každejch 14 dní zastříhávat, aby měli ryby vůbec kde plavat palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 19:36 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
přidávám se ke katterinecka.........šel bych do toho černého písku z flexiobkladů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 11:47 Muž gennaro [8] - Afrika
IMHO podle mě Acana funguje zhruba půl roku. Pak se jen hůř čistí akvárium. Doporučil bych ti jakýkoliv inertní písek menší zrnitosti. Ten co máš mi přijde moc hrubý. Rostliny by ti se stávajícím osvětlením mohly jít Cryptocoryne affinis, Microsorium pteropus - na ten kořen,
Egeria densa a mnoho dalších. Jinak gratuluji ke zkouškovému. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 10:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: doonio
kup si ptřeba JBL florapol a nemusis michat vic druhu substratu, stejne se to muze zamichat, vetsi kaminky vylezou nahou a nemusi to vypadat pekne. Ten kremicitej pisek je myslim az moc svetlej. Ja ted kupovala do velkyho akvarka v bauhausu kremennej sparovaci pisek, je pekne zlutouckej a vyjde myslim i levneji, 25kg za stovku a na to dam misty ricni sterk (mohla bys pouzit ten co ti zbyde). Ale je to jen na tobe jestli by se ti to libilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 10:18 doonio
Nyní mám asi nšco takovýho
www.akva-tera.myeshop.cz/…

A říkla sjem si že bych to zkombinoval s Aquaclay Ground staré dno od Rataje, toho bych dal tak 2-3 cm, a zasipal to tím původním propraným co tam teď mám, nebeo bych na Rataje dal fliexiobklady-http://www.flexiobklady.cz/produkty-pisek-prirodni.php

PS:Je mi jasný, že když tám dám jen substrám, neudělám s rostlinama zázraky.Světlo je taky dost důležitý, ale prostě já nemůžu da víc(jedině si udělta novej kryt-možná časem) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 22:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: doonio
taky to chce zvolit rostliny kterym min svetla vyhovuje a nedoufat ze kdyz tam das uzasnej substrat tak ti tam poroste kde co ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 22:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: doonio
v rustu rostlin v ruznejch substratech zas takovej rozdil neni, jinak zasobni hnojivo muzes dat pod jakejkoli pisek. Pokud mas slaby osvetleni tak spis porid svetlejsi barvu dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 21:55 doonio – Re: Steffi
Přesně o tohle mi šlo, je mi jasný že každý akvarista má svůj obrázek o dně, jde mi o to abych pomohl rostlinám,protože toho světla je ukrutně málo(a nejde to změnit), proto se právě ptám, jestli je lepší zase tam hrknou ten písek znova, nebo radši koupi třeba nějakje mix s hnojivem pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 21:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: doonio
nebo koukni na www.flexiobklady.cz/… dost lidi je s nim spokojenych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 21:07 Steffi
Já bych poradil koukni na Rataje má tam dno které je super



Aquaclay ground 2l





Ekologický akvarijní substrát.Tvoří ho jílové granule velikosti 1-4 mm. Proti běžně používaným pískům mají granule mnoho předností. Jednak mají uvnitř tisíce pórů, které mnohonásobně násobí aktivní čistící plochu (28O m2 na 1 litr substrátu). Velikost této plochy je přímo úměrná počtu užitečných nitratačních a nitrifikačních bakterií, které mají zásadní význam pro biologickou rovnováhu v akváriu.

Granule Aquaclay Ground jsou navíc lehčí než granulky písku. Substrát se nesléhá. Lepší proudění vody zajištuje optimální přísun živin a rovnoměrnou teplotu v celém profilu dna. To jsou optimální podmínky pro rozvoj kořenů akvarijních rostlin

Bližší informace najdete zde



Cena s DPH 72 Kč pic Steffi X-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 14:33 Muž JuraH. [5] – Akadama
Tož já mám akadamu a zatím se mi zdá parádní, sice de špatně odkalovat ale rostliny v tom rostou dobře. Já osobně bych raději zvolil nějaké "novodobé" dno třeba aquacly ale to je pouze můj názor ve dně se moc nevyznám takže nějakou extra radu nemůžu dát jediné co vím je že by dno nemělo být světlé a nemělo by obsahovat vápenec :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 13:42 doonio – Co na dno při přestavbě 70l akva?
Po úspěšným zkouškovým sej si řekl, že si udělám radost a dám se do předělání akvária(když jsem ho zakládal byl jsem malej a blbej,a moc jsem tomu nerozuměl), teď už jsem doufám o poznání "smarter"
Od kamaráda jsem dostal 3D pozadí a venkovní filtr, tak si řikám, to už stojí za změnu.Už jsem tady řešil ohledně osvětlení, jelikžo tam mám 1x15W trubici a rostliny jsou dosti OFF.Dalši moej chyba je že jsem dal rostliny do rohu(kde toho světla je ještě míň) a na středu je blbej kořen, takže to chce taky změnu

A teď trochu dopodrobna, mám tam běžnej hrubší říční písek.Všechno to chci vydělat přeprat, rostliny asi vyhodit(musím někde sehnat takový, který nepotřebují tolik světla palec )
Jde mi o to abych budoucím rostlinám trochu zříjemnil jejich soužití(bohužle větší zářivku dát nelze) a rovněž aby mě se akvárium líbilo.
Otázka zní jednoduše: Jak utvořit dno, co a kolik toho koupit do 70l akvária?
Díky za rady a tipy ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 12:46 Sharkercz – liapor
pred chvili jsem koupil liapor - 30litru za 60 korun, k nakladum musim jeste pripocitat 18 kc na igeliku a 2kc jako tuzer:-)
Po vysypani 30l pytle do nepouzivaneho akva a doliti studenou vodou se cela 1/2 potopila...
sice mi tim vzrostly naklady na cca 5kc/ litr, ale to si myslim, ze je moooc dobry ne? :-) Jinak doufam, ze si ten zbytek da rict a poputuje ke dnu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2010 22:05 R Muž Silent [5949] – Re: Kucera
Nutné to samozřejmě není. Stačí dát k větším rostlinám hnojivé jílové kuličky třeba JBL 7 kugeln.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 22:02 Kucera
A je nutne to tam davat? ja se bojim vrstvit dno kvuli sazeni rostlin... aby se to nejak divne nemichalo...
nebylo by lepsi jen ke kazde rostline prisypat trochu raseliny pro sazeni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 21:54 Muž karelpavel [18] – Re: Kucera
Určitě bude - je to klasika - a pod toto bych radši dal ještě staré dno www.rataj-spk.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 17:59 Kucera
Bude tohle dobre na dno?

www.mamejeradi.cz/…

dikec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:31 Citroneek
Na 100% tam nic mrtveho neni .. Voda byla vymenena a kaminky preprane .. Filtr bezi , vzduchovadlo vzduchuje .. Nevim cim to muze být .. Už jen Rostliny obávám se ze je to znich .. Je na nich takový povlak a jsou jakoby zalité sklem .. Proste lesklé a tahové , nevim jak bych to mohl říct ..Neo že by to pozadí ? Opravdu nevím .. A nalil jsem tam 40Ml Biofiltru jak je napsano v pribalovem letacku .. Tak opravdu nevím ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:11 Muž Wrata [21] – Re: Citroneek
říkáš, žes po založení týhle nadrze udelal to co pisu?
Vzdyt o kus nize pises,zes vodu jeste nevymenoval..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:00 Citroneek
Tak já se přiznám od zacatku akva jsem vodu nemenil .. Dobre ze to vim Dekuji ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:34 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Každý den vyměň část vody tř. 20L odstáté vody, večer si napusť kanystr/kýbl a ráno vyměň. Pokud máš problém s vodou/rodiči, tak stačí naštelovat kohoutek, tak aby tekl jemný pramínek o cca průměru 1-2mmm a skoč se mrknout na vodoměr neměl by se hýbat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:50 Citroneek
Presne to co jsi mi ted napsal jsem jiz udelal .. a ted tech 7 dni se to stale zhorsuje .. Chjoo ja se tak tesil :-( A nepomohlo by kdybych vyhodil ty rostliny ?? Na nich se všechny ty hnusy usazují ..Ale at je čistím jak chci furt se to nanich usazuje .. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2010 14:46 Muž Wrata [21] – Re: Citroneek
No hele ja tedy nemam Rataj stare dno,ale neco v tom stylu jsem si sam vyrobil ze substratu z akvarka, ktere jsem zrusil, promichanim JBL Florapol a Rataj Aquaclay. Tuhle michanici jsem prekryl propranym piskem vrstvou od 3 do 5cm..
Nejvetsi problem pri tom nastal,kdyz jsem jiz zasazene rostliny prednaval o kus dal a s koreny jsem vytahl ven mrak toho co bylo pod tim.. Kazdopadne zakal musi po par dnech alepon ustupovat.(ja to podporil pridavnou filtraci bublifukem, jinak mam externi fitr)

Pokud se to zhorsuje, neco je spatne.. Z toho cos tu popsal, neni jasne co.. Tvuj dalsi pokus o napravu muze spocivat v tom, ze odcerpas vetsinu vody, asi radeji vsechnu (akva bude tak kolem 60l?) a ocisti kameny, asi radeji vyvar, oplachni rostliny aspon ve vode(idealne ve slaboulinkym , lehounce ruzovym roztoku hypermanganu) a pokus se znovu zvolna napustit cistou vodou. Idealne bych si jeste prekryl dno jednou vrstvou propraneho substratu,abys neprisel o hromadky Stareho dna na mistech urceni.

Co se tyce toho epoxy ti neporadim , nemam zkusenost,ale uz by melo byt dost vymachane z ty lazne ve ktery to 8 dni nebo jak dlouho koupes, klidne ho jeste trochu jako vydrhni pri vypusteni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:04 Citroneek
Dnes je to 6 den a voda je stale mlecnejsi a smradlavejsi .. Bublinky vzduchuji nonstop a filtr zrovnatak ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 17:04 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
To je asi jedno. Zavřený kryt má jednu váhodu - nesmrdí to tolik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 15:51 Citroneek
A ještě otzečka mam nechat AQ otevřené nebo normalné zavřít kryt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 15:42 Citroneek
www.akvarista.cz/… Mám přesně ten samej problém ;( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 15:19 Žena ustavprochore [567] – Re: Citroneek
Citroneek napsal: A proste vyrobil jsem pozadi z polysterenu .. Ale ten epoxyd kterým jsem to lepil jsem neutralizoval octem .. Nemuze to bejt taky tim ?? ;(

Pokud jste spěchal, pak může. Mrkněte na www.akvarista.cz/… , zrovna tam jeden váš kolega řeší něco podobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 15:16 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
Takže platí co jsem psal: čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 15:05 Citroneek
Tak asi jasně že ne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 15:03 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
Filtrovat, čekat, zapomenout že nějaké akvárko máš. Ryby tam nejsou, že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 15:02 Citroneek
Takže určitě musim počkat ? A neco menit vodu nebo filtrovat nebo co mi poradis neakou radu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 15:01 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
Kolikrát je z nich puch jak od ropuch. Právě když to přechází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:55 Citroneek
Jako že to samo přejde ? Ale pochybuju ze to má za přičinu tu smradlavou vodu ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:53 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:47 Citroneek
A jak se toho zbavit ? :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:46 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
Říkejme tomu nálevník... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:45 Citroneek
Na 100% tam nic mrtveho neni .. Voda byla vymenena a kaminky preprane .. Filtr bezi , vzduchovadlo vzduchuje .. Nevim cim to muze být .. Už jen Rostliny obávám se ze je to znich .. Je na nich takový povlak a jsou jakoby zalité sklem .. Proste lesklé a tahové , nevim jak bych to mohl říct ..Neo že by to pozadí ? Opravdu nevím .. A nalil jsem tam 40Ml Biofiltru jak je napsano v pribalovem letacku .. Tak opravdu nevím ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:41 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Citroneek
Já tam pořád vidím toho nálevníka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:40 JuraS – Re: Citroneek
Nemáš v akva filtr co ti dělá z vody horský potok ? nějaký silný honič vody ? voda nemůže při okyslyčování a řádném filtrování hnít, leda bys měl v ní nějaký mrtvý organizmus co by filtrace nestačila přefiltrovat. Velký šnek ampulárka když chcípne dokáže otrávit vodu jako nic. Staré dno by se nemělo používat jako samostatné ale jako spodní vrstva...pak se moc kalu nekoná..a to že voda smrdí jako "hovno" normální není. Filtrace aby něco vůbec filtrovala na bio fázi musí být zajetá a nebo naočkovaná, pak bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:28 Citroneek
A co treba Rostliny ? Neni mozne ze kazi vodu ?? Kdyz byli ze zacatku v te uplne hnusné vode ? Nebo treba nemuzou hnit ??
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [78] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=3851