Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 18:44 Muž bruno136 [7] - Cichlidy – Aky je to piesok?
Ahoj. Vedel by niekto poradit aky piesok bol pouzity v tejto nadrzi? www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 21:47 velkysef Re: katterinecka
dobrá, díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 20:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: velkysef
mám ho už dva roky v tomhle akvárku rybicky.net/nadrze/10012 bez problému (ve fotkách je i fotka toho pytle). Jak jiné písky nevím ale tento v octu nešumí. Je to písek z křemene, ten vápenec neobsahuje, leda že by tam byly vápenné příměsi. Také se často používá písek do filtrace, ten je z čistějšího křemene, ale je dost světlý. Já jsem tento vybrala hlavně kvůli přirozené barvě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 20:16 velkysef Re: katterinecka
a neobsahují takové písky více vápence?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:48 Muž Ad@m [1051] Re: velkysef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.09.2012 16:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: velkysef
v bauhausu seženeš takovej křemičitej písek 25kg za 89Kč, ve stavebninách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:56 velkysef Re: Miso
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:43 Muž Miso [470] Re: velkysef
pozri tento Hagen, je odskusany a cena je dobra
www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2012 15:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: velkysef
koukni se na tento článek, snad ti trochu pomůže rybicky.net/clanky/586-galeje-s-vyberem-vhodneho-dna
Dno by nemělo obsahovat vápenec (co těžko předem poznáš, nebo ti může poradit někdo kdo už takové dno má). Mělo by mít vhodnou zrnitost (někdo doporučuje 3-4mm, někdo kolem 2mm) - hrubší se hůř odkaluje, může do něj zapadávat detrit a hromadit se tam a kazit kvalitu vody. I pro sázení rostlin je lepší jemnější. A taky by nemělo být ostré.
Možností je hodně, říční štěrk je jedna z možností, když seženeš nějaký bez vápence a s vhodnou zrnitostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:15 velkysef Re: velkysef
a jaké jsou ty říční písky? příklad: www.mamejeradi.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 08:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: velkysef
tuhle drť jsem měla. Ostrá není ale ty kamínky jsou příliš velké rybicky.net/nadrz/6156/14.jpg jde to ale není to moc ideální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.09.2012 21:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: velkysef
No otíci po dně u mě moc nelezou, ale já bych se čedičové drti vyhnul. Je lepší v zimě na silnici než do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2012 21:36 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: velkysef
Není tam sice vidět fotka v detailu, ale jsou to drcený kamínky a ty budou asi ostrý. Spíš by byl lepší písek (taky jsou i černý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 17:45 velkysef – Písek vhodný pro krunýřovce jednopruhého
Dobrý den, mohl by být tento písek vhodný pro krunýřovce jednopruhého?
Popravdě, moc se nevyznám v tom číslování.
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 13:09 Muž Yirka [9126] Re: cossie
Výška dna v průměru 5cm bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2012 12:40 R Muž romant [27987] Re: cossie
Já osobně rád pracuji s jílovejma hnojivama, nejčastěji v podobě kuliček, který se vkládají pod kořeny rostlin. Jako dno nejčastěji používám klasickej písek(štěrk) betoňák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 12:35 Muž cossie [10] – nové akvárium
Piště rady, návrhy atd.
Budu zakládat nové akvárium 125l či 180l od Juwelu. Potřebuju poradit jaké mám zvolit dno a jeho poměry. Černé flexiobklady o malé zrnitosti jsou jasná věc. Otázkou ale je, jaké hnojivo pod ten šterk? Kolik ho? Jedno nebo mám udělat mix více hnojiv? Jak vysoké vrstvy? Kytky bych dával normální, něco kobercovitého (micranthemum, pačuly Helherovu), echinodory, anubias, vallisnerie a kryptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.09.2012 13:02 R Muž romant [27987] Re: velkysef
Hlavně aby ten štěrk tvořící dno, nebyl ostrej a bude to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 12:58 velkysef – Písek vhodný pro krunýřovce jednopruhého
Dobrý den, chtěl bych si založit nové akvárium a později v něm pěstovat krunýřovce jednopruhého. Nevíte někdo jakou hrubost písku této rybě vyhovujé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.09.2012 17:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ad@m
tady máš srovnání substrát: www.rostlinna-akvaria.cz/…
jinak obecně platí, že z lehkých substrátů se moc členité dno dělat nedá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 17:09 Rakvista Re: Adam
Jen pro úplnost je dobré jej propláchnout potom nemá voda jílovou barvu ;-) ale pokud ti nevadí tak se po cca 2hod usadí.
EDIT:muťa má pravdu liapor má podobné chování i vlastnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 17:08 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Adam
Pokud uvažujež i o AquaClay, tak co Liapor? Má podobné vlastnosti a navíc ta cena.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.09.2012 17:04 Rakvista Re: Adam
Mám ten samý odkalovač.Abych to uvedl úplně na pravou míru tak manado mám namíchané + dva druhy dna.
1)jde o vypalovaný jíl(granulky)tuším 1-2,5mm.
2)pokud jej namočíš na cca 24hod tak si dostatečně sedne.
3)při odkalování táhneš zvon nad dnem jen tak aby se sbíral kal z povrchu.
4)díky tomu že to jsou jílové vypalované granulky tak se příliš neslehává,jen časem těžkne.
5)má vlastnost regulující obsah živin ve vodním sloupci.
6)díky své pórovitosti je snadno osídlen půdními bakteriemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 16:50 Muž Ad@m [1051] Re: Rakvista
O Aquaclay Grounde som si tu už čítal. Niektorí akvaristi s tým nemajú problém, iní áno.

O Manade som sa nedočítal toto:
1. Ako sa odkaluje. Ja mám totiž odkalovač takýto: akvarijni-odkalovace.heureka.cz/… a myslím, že Manado je na neho príliš jemný .
2. Či sa príliš nezľahne. Chcel by som totiž vytvarovať dno.
3. Či naozaj platí, že je tak jemný, že detrit zostáva na povrchu.

Aké máš s ním skúsenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2012 16:12 Rakvista Re: Adam
Myslím že odpovědi které hledáš najdeš ve fóru ;-) Ale za mě jen díky tomu co jsem četl o Aquaclay Ground od Rataje a co mohu posoudit vzhledem k Manadu(používám) tak bych se přiklonil k Manadu.Někdo jiný zas může mít jiný názor.Ale k tomu substrátu od Rataje si hodně stěžují na jeho lehkost a tím způsobené problémy při odkalování a údržbě.Manadu také chvíli trvá než si sedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 15:53 Muž Ad@m [1051] – JBL Manado vs Rataj Aquaclay Ground
Ahoj.
Plánujem založiť 112 l akvárioum 80 x 35 x 40 ( D/Š/V ).
Ktorý substrát by bol do neho vhodnejší? JBL Manado ( www.akvariumonline.sk/… ) , alebo Aquaclay Ground od Rataja ( www.akvariumonline.sk/… ) ? Nechcem použiť žiadne výživné alebo staré dno.
Díky za reakcie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 09:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kortezhugo
Vycházím z vynikající vychytávky zdejšího webu - seznam výdajů. Já si totiž čísla a jména strašně špatně pamatuju, proto si hned vše píšu do seznamu výdajů. Co nenapíšu hned, zapomenu. A tak než jsem Sidovi odpověděl, našel jsem si: 21.1.2011 1x Rataj Profi Soil 95, akvarijní substrát, 95,-Kč, Rataj Šumperk. Tam jsem si ho tedy koupil na doporučení Karla Rataje toho dne za tuto cenu, opisuju vždy z účtenky.
Jinak já mám Liapor taky docela jemný, asi jsem chytil pytel s převahou menších kuliček, soudě i podle toho, jak málo my zůstalo plavat. Jo, a Aquaclay Ground se mi moc nelíbil pro svou červenou barvu, proto vyhrál nejdříve Profi Soil - ten šel rávě do miníčka, a do třístovky ten Liapor.
Edit: Ale koukám na tvůj odkaz a fakt jsou tam takové ceny. Já se tedy raději ještě koukl, jestli mám skutečně 8 l a mám, ještě ho tam skoro půlka bude. Nevím, třeba mi na něj dal speciální cenu, ale za tolik jsem ho u něj v Šumperku kupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 00:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
i liapor může byt tak jemný, mam teď jednu takovou variantu doma za lidovku
chystám totiž restart 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 00:09 Muž kortezhugo [983] Re: Miso
To si tu kratko - ked musis cakat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 23:55 Muž Miso [470] – Re: kortezhugo
o cene ProfiSoilu tu rec nebola ;-). Inak si myslim ze ProfiSoil a Manado je vpodstate to iste.
ale inak pekna debata smich , ked som si precital prvu reakciu Sida tak som uz len cakal co z toho bude, a bolo
...svatozare ne ale odpustky ano smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 23:53 Muž kortezhugo [983] Re: malyLibor
Ono sa to neda takto porovnat.PROFI SOIL je jemnozrnny 1-2mm a pouziva sa vecsinou do nano akva alebo vo vecsom akva sa pouzije na rucitu cast alebo len urcitu vrstvu.Malo kto pouzije 40L tohoto substratu vo velkom akva.
Ten Liapor bude zrnitostou skvor ako Aquaclay Ground -co je sice lacnejsie ako Profi Soil ale nic nemeni na tom ze oproti Liaporu budu vsetky akva substraty znacne predrazene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2012 22:02 Muž kortezhugo [983] Re: malyLibor
Neviem z kade mate tie cisla? Ale Rataj PROFI SOIL 8L - stoji 378 Kč shop.rataj-spk.cz/…

Tak ze 40L mate za 1890Kč X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Sid
Myslela jsem ten původní příspěvek, z toho se to fakt poznat nedalo. Jsem se neúplně vyjádřila ;-)
Ty svatozáře se někde fasujou? Že bych si taky došla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.08.2012 21:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ivaha
...žádnej dobromyslnej podtext jsem v tom nevykoukala ani napodruhý...
Nějakou dobu se mi nedaří nakopnout svatozář... :-O
Třeba to bude tím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Jenže já o JBL Manado nikdy neuvažoval. Líbil se mi Rataj Profi Soil, který jsem si vyzkoušel. A na základě dobré zkušenosti jsem si pak koupil Liapor. Popravdě, moc jsem neušetřil, protože předtím jsem si koupil 30kg černého písku flexi obklady, 30 kg říčního písku hrubého, 30 kg jemného a ještě asi 20-30 kg nějakého německého čediče myslím :-D Mohu si rozjet pískovnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.08.2012 19:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ivaha
...Teda pardon, ale tohle je už fakt zbytečný rejpání...
Stačí předchozí vysvětlení, aby vám došlo, že nešlo o žádné rejpání. :)
Ale mohu se polepšit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: malyLibor
...ušetřil jsem tedy rovných 355,-Kč...
To jsou pěkné peníze! ;-) Nějaké si schovejte - teď jsem se na Flamengo trochu víc zaměřil, brzy (snad!) budou nějaké přebytky. :-)
Kamarádce, vám a hlavně krevetkám přeji, ať ten rozjezd zvládnou.
...Zcela totožný substrát Rataj Profi Soil 8 litrů stojí 95,-Kč. Potřeboval jsem 40 litrů substrátu... ušetřil jsem tedy rovných 355,-Kč...
Ptal jste se ale na JBL Monado a 40 l tohoto substrátu by vás přišlo na nějakých 1400,-! Pak byste ušetřil skoro 1300,-! (Tolik těch kryptokoryn ještě nemám... :-O :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 17:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Miso
Moc díky. Nikde na netu jsem to nenašel. A bych udělal radost i Sidovi, vysvětlím, proč jsem se ptal. Uvědomil jsem si, co jsem tady četl o substrátech ze sušeného jílu. Že uvolňují amoniak a podobně. Kamarádka tohle dno má nově v akvárku. Poradil jsem jí, ať tam dá krevetky, že pro ně to už bude v pohodě. Ale neuvědomil jsem si v tu chvíli, že o tom dně nevím, co je to zač, a bál jsem se, aby jí to krevetky neotrávilo.
Ale abyste měl radost, Side, tak kolik jsem ušetřil Liaporem mám spočítáno přesně. Zcela totožný substrát Rataj Profi Soil 8 litrů stojí 95,-Kč. Potřeboval jsem 40 litrů substrátu. RPS by stál 475,-Kč, 40 l Liaporu stálo 120,-Kč, ušetřil jsem tedy rovných 355,-Kč. No a za ty ušetřené peníze jsem si od Vás mohl koupit krásné kryptokoryny, které mi v akvárku dělají jen samou radost potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2012 16:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: malyLibor
...To by bylo super...
Super by bylo, kdyby byl JBL Monado pálený jíl? Smím vědět, proč by to bylo super? :-) Tipuji - abyste si mohl udělat radost spočítáním, kolik jste ušetřil, když jste místo JBL Monado pořídil Liapor? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:51 Muž Miso [470] Re: malyLibor
paleny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Rakvista
To by bylo super :-) Zatím stále googlím, lae nikde se o tom nepíše... ale podle toho, že je to tvrdé, by to mělo být pálené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:12 Rakvista Re: malyLibor
Ty máš záludné otázky po ránu smich Manado sice mám,ale až takto jsem to nestudoval.Myslím však,ale 100% jistoty nemám že pálený.Pokud kecám tak se omlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: malyLibor
Prosím, nevíte někdo, jaké dno je JBL Manado? Je to pálený jíl, nebo nepálený jíl typu Acadama??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 10:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Barakainus
Skvěle napsáno. Musím potvrdit tvé zkušenosti s prvními dvěma typy - písky a pálené jíly. Jen nevím, jestli ten pálený jíl je opravdu zcela bez živin. V Ratajovu Profi Soil mi ihned začaly růst rostliny a dodnes po více než roce a půl je to jediné akvárko, kde mi roste na hladině Limnobium. Ve stejně velkých akváriích se stejnou vodou, technikou a osvětlením, jen jiným dnem (různé druhy písků) mi rostliny tak dobře nerostou a Limnobium neroste vůbec. Proto si myslím (ale nemám to podepřeno žádnými fakty či měřeními) že pálené jíly poskytují rostlinám i živiny.
Každopádně teď budu zakládat nové akvárko a tam vyzkouším tvé doporučení - pod Liapor dám tenkou vrstvu nějakého substrátu z nepáleného jílu a uvidím. Dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 06:29 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pěkné shrnutí, jen poupravím, dna typu soil (sušené substráty) jsou i v jinýchh barvách,záleží na typu - Africana, Malaya, Oliver Knott atd. Tyto kvalitní substráty se na prach nerozpadají. Problém s ruduchou se dá eliminovat buď častou výměnou velké části vody, nebo metodou - suchý start.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.08.2012 02:08 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Jako reakce na nazory, ze v pisku roste vsechno stejne jako v hlinenych substratech jsou zde me zkusenosti s ruznymi substraty:

1. Pisek - zdarma az velmi drahy, tezky, slehavajici, hladke zrno bez poru, ruzne barvy, bez vyzivy
1a. nezabehle dno bez detritu - nic neroste mesic i vic. nutnost pravidelne hnojit.
1b. zabehly pisek s detritem, ci pisek prekryvajici hlinu ci jiny vyzivny substrat - rust zacne rychleji. V idealnim pripade (hlina pod piskem) stejne vyhody a nevyhody jako aqua soil.

2.Palene jily (Liapor, Ratajovo substraty, Turface, Fluorite, stelivo pro kocky...) - lehke az stredne tezke, neslehavajici, levne az velmi drahe, porovite, ruzne barvy, bez vyzivy.
2a. nezabehle dno bez detritu - nic neroste mesic i vic. nutnost hnojit. potom neuveritelny rust korenu a celych rostlin.
2b. Zabehly substrat - skoro okamzity rust. I tak se musi hnojit.
Korenovy system je obrovsky a prirusta silne k zrnum. To same u mechu. Pri presazovani to muze byt problem.
Obecne casty problem se zelenymi rasami na zacatku.

3. Nepalene (susene) jily (ADA AquaSoil, Acadama, no-name cinske susbtraty....) - lehke, neslehavajici, po case se rozpadaji na prach, problem pri castem presazovani rostlin, stredne drahe az velmi drahe, jen hnede, vyzivne.
V podstate nikdy se nepouzivaji zabehle. Vzdy nove koupene. Cerstvy substrat vylucuje taniny a amoniak. Se zabehlym filtrem je tento na nule za 2 tydny, bez neho za mesic. Taniny se odstrani menenim vody (casto i denne).
Rust je okamzity a nesrovnatelny s zadnymi jinymi substraty. Dlouhou dobu neni treba vubec hnojit. Korenovy system neni tak velky jako u palenych jilu a koreny neprirustaji k znum.
Casty problem s ruduchami po zalozeni.

Na ceske pomery mi prijde nejlepsi substrat Liapor (musi se hnojit, ale je ultra levny). Pokud se jedna o high-tech akvarium, a clovek neni tak omezeny financemi, susene jily daji lepsi vysledky jednoduseji a rychleji. A nemusi to byt zrovna draha ADA Aqua Soil.
Uplne nejlepsi by asi byla slaba vrstva nepaleneho jilu prekryta vrstvou Liaporu. Osobne jsem to ale zatim nezkusil.

V podstate vsechno co jsem popsal vysse jsou zkusenosti z mych vlastnich akvarii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 20:45 R Muž romant [27987] Re: petulinakk
Ano to jsem si myslel, že jde o něho, Moc dobře ví co dělá a rozumí tomu, jen víc takových. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 20:42 Žena petulinakk [2016] Re: romant
To by mu snad nevadilo, Vóťa87 (aquascape.cz)
Mám s ním jen dobré zkušenosti, očividně se snažil suplovat ten "návod k použití" jak trefně poznamenal Sid, a u té Amazonie se sám nabízel že kdyby byl jakýkoliv problém, at hned zavolám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 20:38 R Muž romant [27987] Re: petulinakk
Můžeš uvést toho prodejce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 20:37 Žena petulinakk [2016]
Moje zkušenost s Amazonií - prodejce mne při předání substrátu varoval, že je v prvních týdnech opavdu důležité často měnit vodu. Protože jsem spěchala se zasazením rostlin (plavaly už nějakou chvíli v kýbli) a naopak jsem nespěchala na živočichy, tak jsem dala substát do akva hned i když jsem věděla že po týdnu (kdy jsem měnila poctivě obden půlku vody) odjíždím na 3 týdny pryč... po návratu bylo akva plné sinice, se kterou bojuju doted. Moje chyba, samozřejmě :-)
Ale k vlastnímu překvapení už v akvárku kromě sinice nebyla a není žádná jiná řasa, která mě dřív potkala po založení akva nebo výměně dna - ruducha, zelená přisedlá ani vláknitá, nic...
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114451x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=3051