Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 16:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: gogle
Písek do bazénových filtrací zrnitost 0,6-1,25mm jsem nedávno kupoval ve Sklorexu mojim Perleťovkám a moc se jim líbí. Během týdne ho většinu už přemístily, takže se nebojím, že by někde něco zahnívalo, jsou to výkonní bagristé. palec smich Akorát mi vyhrábají i Echinodory, musí se na jejich kořeny něco položit (kořen, kokos) a občas ani to nepomůže, jeden kořen mi úplně podhrabaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2011 16:51 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gogle
Pokud rostliny dostanou, co potřebují, (světlem počínaje, živinami konče), žádného zahnívání se není nutné obávat. 0,6-1,25mm není z pohledu rostlin nijak extrémně jemný substrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 16:03 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: vaclav
Mohu sehnat písek do bazénových filtrací.
Zrnitost 0,6-1,25mm.
Jen mi jde o to,aby mě to nezahnívalo.
Budu v něm pěstovat echinodory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 15:04 Usine Re: gogle
Pokud chceš ale panceřníčky opravdu potěšit tak jim sežeň ještě jemnější písek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 14:19 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: katterinecka
Tak to bych si nějaké ty echinodory vzal.
Náhodou Mikrogeophagus altispinosus sehnat nemůžeš??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: gogle
já kupovala "křemenný spárovací 0,5-2mm" a taky naprostá spokojenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gogle
Pokud máte obavy, tak si jej před koupí dobře prohlédněte.
Já s tímto substrátem pracuji rád. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:30 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Sid
Myslíš,že pancéřníčkům nic neudělá??
Docela se toho bojím.
Budu kupovat 100kg.Takže bych to nerad vyhazoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gogle
Je O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 11:54 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Chtěl bych se vás zeptat,jestli někdo nemáte zkušenost s křemičitým pískem č.2 z OBI či Hornbachu.Měla by to být zrnitost 1-4mm.
Zajímalo by měl jestli není ostrý,protože chci chovat i pancéřníčky.
Gogle
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 00:25 TIDO666
dakujem ale asi je to zly napad miesat tolko substratou.skusim tu ADA.diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2011 07:45 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: TIDO666
Osobně bych se takto šílenému míchání vyhnul-každé dno je něčím specifické, má různé poměry živin, které se uvolňují do vody, jinak působí na chemismus vody a to by ve výsledku mohlo přinéset dost obtížné namíchání hnojiv a zdárný vývoj akvaria...Pokud chceš vytvořit něco jako nature akvarium a jsi ochoten investovat-tak je ADA jasnou volbou, případně Nature-soil od Olivera Knotta(u nás zatím nesehnatelný).Tyhle subtráty ale doporučuji jedině s tomu odpovídajícími hnojivy a jasnou vizí o podobě akvaria!Na druhou stranu, mám s nimi jen ty nejlepší zkušenosti a vydrží opravdu dlouho...
Pokud bys chtěl do podoby akvaria ještě někdy více zasahovat, bude lepší použít jen jeden druh substrátu a případné živiny do něj přidat až ve formě kapslí či tablet, či jednotlivé vrtsvy oddělit síťkou. Tady je důvod jasný-jakmile jednou založíš vrstvu zásobního substrátu a vrchního, těžko pak při předělávce akvaria tyhle dvě složky oddělíš, natož propereš od nečistot-což pak po znovuzaložení vede k zbytečným excesům s řasou...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2011 07:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: TIDO666
myslím že kytám to bude docela jedno, ale podle mě to nebude vypadat moc dobře taková směska. Proč chceš tolik druhů substrátů? Jsou nádherná rostlinná akvária i s obyčejným křemičitým pískem a když uděláš špatně všechno ostatní tak už ti nepomůže ani to nejlepší dno.
A koukal si na tohle? www.ada-akvaria.cz/… když je ti jedno kolik to bude stát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 01:23 Muž Dejmon [64] Re: TIDO666
Na dnu se dá sakramesky prodělat či ušetřit docela dost velkou sumu. Třeba tady www.tezebnipiskova.cz/…, ale pro tebe to bude z ruky, můžeš si to ale vygooglit. (Pro svoje město na SK)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 00:57 TIDO666 – dno
nazdar.zakladam nove akva a potrebujem okolo 60L substratu,neviem si vibrat ktory,tak som sa rozhodol ze si kupim 6 druhou substratou po 10L,mozem zmiesat tak vela druhou substratou?bude to rastlinne akva tak na cenu neriesim,1 nejaky green land,2rataj stare dno,3 rataj profi soil,4jbl madano,5aquaclay,6 sera professional floregraund.poradste ci sa to da alebo ake moze to mat nasledky?vopred dakujem.Martin :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 15:33 Muž bezoadam [6] - Labyrintky – Green Land - substrát
caute .. na akva burze som kupil toto
www.akvaobchod.sk/…

neviem ci to bude ucinne tak sa chcem spytat tych co to maju ci to pomaha.. zatial som trochu posypal dno akvaria hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 15:45 GP – Re: LA Ink
tezknout bude, ale myslim, ze zalezi na tom, jak se to namoci, ja zkousim liapor a namacel se veelmi a zatim ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 15:02 JagerMaister
ahojte má v krevetáriu piesok RATAJ PROFI SOIL už asi týždeň a pri odkalovaní som mal problém nasal som viac piesku ako vody , zaťaží sa ten štrk niekedy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:18 R Muž romant [27987] – Re: MajkaK
Zkus ještě pohledat tady co tam kdo má. Možná by stálo za úvahu k tomu štěrku přimíchat ještě menší frakci 1-2mm. Přeci jenom ty kamínky kolem 1cm už jsou dost velký aby tam do toho dna zbytečně nezapadávalo moc bordelu a i se to potom hůř odkaluje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2011 11:04 R Muž romant [27987] – Re: MajkaK
Takhle by se to stejně postupem času promíchalo a ten menší štěrk by zapadl mezi ty větší kameny. Udělal bych to tak, že na dno bych nasypal ten jemnej štěrk a ty větší kameny bych dal až na něj, jako dekoraci, třeba do nějakejch skupin, nebo i jednotlivě, fantazii se meze nekladou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 10:56 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Skladba dna
Předem se omlouvám, jestli už tu podobný dotaz někde je, každopádně jsem ho tu nenašla. Chystám se položit nové dno do akvária (akvárium teprve zakládám), dokonce ho mám už i koupené. Klasický říční písek. Ale nebyla bych to já, kdyby se nevyskytl problém. Mám totiž kromě klasické zrnitosti 4-8 mm také kameny o velikosti 4-6 cm. Absolutně nevím, jak tam ty kameny poskládat, aby to hezky vypadalo. Můžu ty největší kameny položit na dno jako základ a postupovat od největší zrnitosti k nejmenší? Mám obavu, aby mi v tom pak rostly kytky, i když neplánuji nijak náročné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 16:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dimi
nevadí to ;-) i kdyby tam trochu zůstalo tak se stejně vodou v akvárku dost naředí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 16:10 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Re: Dimi
Ještě prosím o radu! Dnes jsem si nasbíral kameny na Divoké Šárce. Ke každému velkému kameni mám vzorec menšího rozměru pro octový test a teď koukám, že pro jeden moc krásný kamen takový vzorec mi chybí. Když kámen dám do octu, po opláchnutí můžu ten kamen dat do akvárka? Nebo je riziko, že se tem ocet mi tam stejně pak dostane? Díky, Dimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 15:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dimi
tak to by mělo stačit (i když kvůli optickému dojmu je to lepší vyspádovat, ale to ty určitě víš) Spíš bych se držela míň druhů, jak je to v tom odkazu. Pak se budou všechny rozrůstat a prorůstat do sebe, a budeš s tím mít víc práce, ale to záleží na tobě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 15:27 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Re: katterinecka
Pěstovat chci hlavně kobercové kytky jako je například Eleocharis, Hemianthus, Glossostigma a Echinodorus tenellus. Mým cílem je něco podobného www.aquafloripa.com/… Akvárium 80x40x35 - 112litrů, 4x24W=0,96W/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 15:18 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dimi
jak je to akvárko velké a jaké rostliny plánuješ? vyšší vrstva je lepší, alespoň vzadu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 15:06 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Re: katterinecka
Díky za radu, katterinecka! Asi si opravdu nechám ten svůj píseček 1-2mm. Kdyby to nešlo vždy to dno můžu vyměnit. Jen možná nebudu toho písku dávat moc, nechám atm asi 3 cm a pod něj JBL Florapol s přemíchaným starým dnem, ať kytky mají z čeho růst hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   27.02.2011 14:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dimi
myslím že se na to koukáš moc složitě, o každým substrátu určitě někde uslyšíš něco špatnýho. Ale při správně péči a vhodném výběru rostlin (i ryb) se může být pěkné a fungující akvárko skoro s čímkoli. A každý má v oblibě něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 14:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dimi
a co takhle písek z flexiobkladů. Neřekla bych že menší frakce musí nutně znamenat hnití ve dně. Mnoho lidí ho má a jsou s ním spokojení, já mám ve všech akváriích velikost do 2mm a nemám s nimi problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 11:18 R Muž romant [27987] – Re: Dimi
Je spousta informačních zdrojů a spousta názorů, přidám ten můj. Já jsem do akva použil přesátej písek co zbyl ze stavby, je to vlastně už drobnej štěrk. Mám frakci 2-5 mm. Hlolubka dna je kolem 5cm. Nepoužil jsem žádnej výživnej substrát, spíš mám radši zásobní hnojivo, který se dává přímo pod jednotlivý rostliny. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 11:12 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Re: romant
Křemičitý písek 1-2mm. Prý se pak tvoří mrtvé zóny a kořeny rostlin odumírají. Taky jsem se teď dozvěděl, že raději nekupovat staré dno - hrozí riziko intoxikace. A normální štěrk se mi vůbec nelíbí :/ Ideální by bylo použit substrát od ADA - Amazonia, ale je přehnaně drahý. Takže přemýšlím, že bych si pořídil Aqaclay Ground a pod to možná dám ten JPL florapol, popřípadě bakterie od ADA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 10:58 R Muž romant [27987] – Re: Dimi
Trošku nerozumím tomu, který písek není akvarijními experty doporučován, nějak jsem stratil kontext. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 10:55 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Re: romant
Většinou akvarijní experti ten písek nedoporučují, tak přemyšlím, žebych si pořidil Rataj Aquaclay Ground Staré dno a na to bych dal buď ten můj 1-2mm písek anebo Aquaclay Ground. Nevíte kde se dají v Praze koupit tyto substráty, abych to nemusel objednávat poštou?

Díky,
Dimi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:14 R Muž romant [27987] – Re: Dimi
Určitě ano, otázkou je jestli se ty vrstvy časem nepromíchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:11 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Jemný písek
Ahoj lidi!

Chci se zeptat jestli rostlinky porostou v jemném křemičitém písku č.2 (0,8-2mm) viz toto video www.youtube.com/… ? Jako mezi vrstvu jsem dal Rataj Staré Dno. Pěstovat bych chtěl hlavně HC, Eleocharis a jiné koberečky.

Díky,
Dimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 21:26 Muž vlacek [402] – Re: Peparafan
Jak pise Johan, cim jemnejsi, tim lepsi - pro pancernicky. 1-2mm bych rekl, ze je maximum, odpovida to zhruba zrnitosti flexi obkladum. Ja mam dobre zkusenosti s nejjemnejsim ricnim piskem, ktery jsem jeste navic presil aby neobsahoval skoro zadne hrubsi kaminky. Reaguje sice na ocet, ale ve vysledku se se na tvrdosti vody prakticky neprojevuje. 5mm se mi zda hrube i na akvarium bez pans=ciku. Spousta mista pro detrit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2011 20:08 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Peparafan
Sežeňte si nějaký jemný písek. Pro pancéřníčky asi chcete co nejjemnější, že? Nemusíte se bát, že by se tam pak nedařilo rostlinám. Klidně můžete použít 1-2 mm, i jemnější. Pokud budou mít rostliny dostatečné osvětlení, bude se jim to líbit.
Výškou dna bych se netrápil. Záleží trošku na velikosti nádrže, ale pět cm bohatě stačí. (pokud bude substrát jemný).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.02.2011 18:32 R Muž romant [27987] – Re: Peparafan
Velikost kamínků do 5mm a výšku dna 5-10 cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 18:23 Muž Peparafan [4]
Jj chci tam mít zakořeněné rostliny časem. tak je lepší do 5 mm nebo muže bý třeba až 10 mm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 18:22 R Muž romant [27987] – Re: Peparafan
Pokud tam chceš mít zasazený rostliny, tak bych to považoval jako minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 18:19 Muž Peparafan [4]
Mužu to z jistotou dát na dno třeba 5 cm vrstvu a nebude to nijak vadit jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2011 18:13 R Muž Silent [5949]
Klidně i jemnější a hlavně ne ostrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 18:09 R Muž romant [27987] – Re: Peparafan
Viděl bych to na frakci do 5mm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 18:06 Muž Peparafan [4]
Potřeboval bych poradit jakou zrnitost pro dno do mého akva aby se tam dařilo jak kytkám tak i Pancéřníčkům zeleným ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 14:27 Muž Gunguy [2]
já ho mám akorát propranej aby nědělal bordel a vypadalo z něj jehličí, , ale mám větší rozsah, tak od 1-6mm..... a anubias mi taky dával každý týden list, než mi ho něco sežralo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 14:26 R Muž romant [27987] – Re: Gunguy
Já ho mám prosátej na frakci 2-5mm a naprosto v pohodě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 14:24 Muž Gunguy [2]
je něco špatného na říčním písku, co se dává do betonu třeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 13:25 Muž Yirka [9126] – Re: Melisa
Jde o to co považuješ za divné. Já mám černý a je to bezva, myslím že i hnědý bude pěkný. Zelený bych si do nádrže také nedal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2011 11:47 R Muž romant [27987] – Re: Melisa
Docela dobrý vodítko při výběru dna.
rybicky.net/clanky/586-galeje-s-vyberem-vhodneho-dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2011 15:15 Muž Barakainus [654] - Rostliny – Re: MajkaK
osobne si myslim, ze cerny namichany s bilym je osklivy. Vyjde to peprovite, ne tmave sede.
Normalni ricni pisek, ma dobrou barvu do zluta. Ja mel z jezera a ten byl taky do zluto hneda; vyrazne hezci nez normalni belavy s obchodu.

Jinak, neni "dobra" a "spatna" barva pisku. To zalezi na rybach a usporadani akvaria. A taky trochu na osobnich preferencich, pokud se tedy ttyto nebiji s potrebami ryb.
Treba u tercovcu (nekterych) je lepsi bily pisek, aby se jim nedelalo peprove zbarveni.
U teter cerny nebo tmavy. Kvuli zvyrazneni barev.
K cichlidam se dava bily. Pocitam, ze dovody jsou hlavne esteticke, a mozna i obsah vapniku.
A pokud mate akva zarostle tak, ze ani to dno nevidite, je to tak nejak jedno ;)
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=3601