Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 83 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 13:10 švíco – Re: Golfer
Flexiobklady 1-2mm. Na černém dně se krásně vybarví krevetky a v jemnějším substrátu pěkně koření i kobercové rostlinky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 13:08 Muž Golfer [9] – Jaké dno pod krevetky (barva, zrnitost, ...)?
Plánuji založit malé krevetárium (20 - 25 litrů). Jaké dno byste doporučili, aby se tam dařilo krevatkám i pro krevetky vhodným rostlinkám, a aby krevetky barevně vynikly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:48 emsiko – Re: Postak
dik vyskusam dufam že to dobre dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:37 Postak – Re: matrix069
Díky za radu,ještě včera bylo z vody slabě cítit Savo,dnes už ne! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:33 Postak – Re: emsiko
Pořádně ho proper a bez problému ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:31 emsiko
ma niekto skusenosti s kremicitym pieskom? my ho sypeme do rusnov na pieskovanie. je tento vhodný do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:16 Muž matrix069 [79] – Re: Postak
tak to si nemal riešiť nijako,keď tak nesvietiť a vymeniť časť vody...nálevník nieje nič hrozné,je to bežná vec..nechaj zapnutý filter,keď tak daj nejaké rýchlorastúce rastliny-také čo máš naviac,ak by sa im náhodou niečo stalo a nechaj všetko iba tak bežať aspoň 2-3 týždne. Ono sa to všetko spraví..len do toho zbytočne nešpárať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:49 Postak – Re: filipsi
Po založeni sem zákal nemel až asi za tejden se objevil nalevník tak proto ta dezinfekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:46 Postak – Re: filipsi
PH Je 6.8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:45 Muž filipsi [1295] – Re: Postak
Jinak abychom nesklouzli od problemu pouze k hadce o rozkladani sava a moznym problemum jeho pouziti, bylo asi uz od zacatku spatne, ze jsi to sel resit takhle.
Zakal po zalozeni je normalni, postihuje vetsinu akva, a vetsinou behen par dni, tydne, dvou, sam odezni. Urcite tady o tom najdes napsane stohy materialu. Ja pokladam za spravne, na to aspon dva tydny nesahnout, a uz vubec ne takhle brutalne, savem. To bys mohl zakladat donekonecna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:34 Muž filipsi [1295] – Re: Postak
Nojo, to uz oplachnout jde asi blbe :(. A vis jake Ph ma voda v akva nyni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:31 Postak – Re: filipsi
Jsem asi k...!Použil jsem cca 500ml na 200l akvaria,ale včetně do vody na vyvařování a postříkání pozadí,které je zabudované v akváriu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:24 Muž filipsi [1295] – Re: matrix069
I ja savo pouzivam. Ale co ja vim, jak a kolik ho Postak aplikoval? Ja omyl, oplachl?
Doporucene davkovani k dezinfekci vody je 20ml na 1000l, tohle myslis, ze pouzil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:15 Postak – Re: matrix069
Savo nemůže epoxidu nic udelat už jsem sním nekolikrát pracoval i v jinem případe než v akvariu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:56 Muž matrix069 [79] – Re: filipsi
Aktívne látky Sava vyprchajú z vody do 1 hod.,(pri odporúčanom dávkovaní výrobcom),neverím že by ho zostalo v akva (ak sa ním akva a predmety v akva iba umyli a potom napustila nová voda) také množstvo že by to rybám ublížilo. Sám som so Savom kedysi dávno drhol dekorácie v akva ako i akvárium a vždy v pohode i keď som dával omnoho väčšie dávky. Ale skôr ma napadlo,či Savo a jeho látky nemohly nejako narušiť Epoxid a z neho sa následne uvoľnujú toxické látky do vody. :-O (s Epoxidom skúsenosti nemám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: filipsi
Myslím, že v akva žádné Savo nebylo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Postak
...při vyvařování kamenů jsem ho (SAVO) přidal do vody, pozadí postříkal a pak omyl pitnou vodou... Pak jsem dal vše zpět a napustil...
Při tomto postupu pochybuji, ža byste do akviška "přenesl" tolik soli, aby vám trávila rybky. hmm
Jak je to dlouho od té doby, co jste "dal vše zpět a napustil"?
(Zbytek už s vámi někdo probere - odcházím mrknout do Hornbachu. :) Prý mají extra slevy na akviška! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:42 Muž filipsi [1295]
zmar napsal: Savo samo o sobě se rozloží velmi rychle.../cite]

Jde o to, cemu budeme rikat velmi rychle, a cemu samo o sobe. Pokud sava zustalo v akva dost, po trech dnech dane ryby takrka ihned uhynuly, jinde bych asi pricinu otravy nehledal.[/cite]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:34 Postak – Re: Sid
Tak kde by mohla být příčina?Jinak pH vody 6,8.Ještě-že bych dal Sava moc a ve vodě zůstalo moc soli :-( ?Už mám strach koupit další rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Postak
Jak jsem napsal - otrava ano, ale v Savu bych příčinu nehledal...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 16:19 Postak – Re: zmar
To nevím,co by se mohlo uvolnit?Pozadí je nastříkané Epoxidem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 16:13 zmar – Re: Postak
Savo samo o sobě se rozloží velmi rychle a jediné co zbyde ve vodě je trocha soli... Možná se ale něco uvolnilo z pozadí při aplikaci Sava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 16:04 Postak – Re: Sid
Použil jsem Savo na dezinfekci vody,při vyvařování kamenů jsem ho přidal do vody,pozadí postříkal a pak omyl pitnou vodou(pozadí je vlastní výroby z polystyrenu).Pak jsem dal vše zpět a napustil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Postak
O otravu jde téměř jistě, ale pochybuji, že jde o souvislost se Savem.
Ovšem... :-O Jak jste postupoval s tou desinfekcí a jaké Savo jste použil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:30 R Muž Silent [5949] – Re: Postak
To je na jakoukoli chorobu moc rychlý. Takže zkuste to co jsem napsal a uvidíte. Podle mě to zabere. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:27 Postak – Re: Haimdol
Abych řekl pravdu tak nevím neskoumal sem je byl sem už pekne nastvanej akorát těsně před smrtí sebou začli škubat a do dvou minut uhynuly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:15 R Muž Silent [5949] – Re: Postak
Jak vypadaly ty uhynulé ryby? Příznaky úhynu při otravě bývají otevřená skřele a tlamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:12 Postak – dezinfekce vody
Tak co je tedy mohlo otrávit,když je vše vydezinfikováno?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:08 Postak – Re: Sid
To jsem si myslel taky,ale dnes mi uhynuly ty rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 18:58 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Jejda! Ty 3 dny jsem přehlídl, ale o otravu podle popsaných problémů patrně jde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 18:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Po třech dnech nemůže být po Savu ani památky... Vlastně - jen trochu soli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 18:52 Postak – Re: Haimdol
Děkuji za radu,jdu na to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 18:47 R Muž Silent [5949] – Re: Postak
Jestliže ryby uhynuly po dvou hodinách bude nejspíše příčina v otravě. Patrně pozůstatky sava. Budete muset vyměnit většinu vody (cca80%) a následně bych alespoň 24 hodin filtroval přes aktivní uhlí. To by mělo odstranit i zbytky závadných látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 18:32 Postak – dezinfekce vody
Můžete mi někdo pomoci,prosím?Měl jsem ve vodě nálevníka(mléčný zákal).Vše jsem vyvařil a pozadí vydezinfikoval Savem.Už 3dny je voda čistá,zkusil jsem dát rybky,ale asi po 2h uhynuly.Už vážně nevím,co s tím!Dekuji všem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 18:24 pichy – Re: Lorencs
Teď bych volil písek(flexiobklady).Aquaclay Ground mám a špatně se odkaluje a ještě hůř se do něj sází rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 16:01 Muž Lorencs [6]
Je tenhle štěrk vhodny do akvaria? www.flexiobklady.cz/… nebo je lepši Aquaclay Ground co myslite ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:33 nenya – písek
No, to my naštěstí ne. Mám pocit ale, že ze stejnejch zásobníků berou písek pro ta děcka na pískoviště a i na ten posyp :o). Jojo, v jedenáct večer jsem se tam plížila s pytlíkem - ještě že to akva bylo fakt malý. Neuvěřitelná shoda náhod a štěstí, mrskla jsem tam filtr, topeníčko, kus kořene a jávskej mech, zasadila dvě kytky, běželo to jen přes noc a šup tam s pestřencema - nejen že to chudáci přežili ale vyvedli první mladý (jen čtyři, zbylé jikry jim ryby ve velkém akva sežraly z jeskyňky) a hned myslím za dva měsíce měli další mladý, a těch už bylo cca osmdesát.
Už pestřence nemám, celý chov jsem darovala, ale byl to můj největší akvaristický zážitek, jak pečují o mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:23 MartinPHX – Re: nenya
Tak to jo, já už myslel že si použila to potvorstvo, my máme v baráku pravě strusku na posyp. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:19 nenya
Houby, to nebyla struska, ale takový písek, co se dává dětem do pískoviště - normální, žlutý. Pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:08 MartinPHX – Re: nenya
Strusku do AQ coze . Vždyť je ostrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2009 21:55 nenya – pěknej písek
Já si písek přivezla ze Slap - doporučuju, i s nádhernejma oblázkama - vyprala a šup do akva. Horší to bylo s malým akva - to pro zasmání: začali se mi loni třít pestřenci, kluk ve velkém akva terorizoval všechny ryby a holka obsadila jeskyni - překvapilo mě to, byli ještě ne úplně dospělí, mláďata. No a abych z potěru něco zachránila, rychle jsem zařídila malinké akva a protože panovala zima, mráz, tak jsem písek čajzla dole ve vchodu, kde ho měli na posyp chodníku - byly tam asi dva střepy :o))) ale vyprala jsem ho a funguje skvěle dodnes. Tak asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 21:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MartinPHX
Použít se dá, mrkni k Johanovi ten ji tam myslím má ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 21:43 MartinPHX
Ahoj lidičky, dá se použít do akvaria jako dno antuka z hřiště.
Má s tím někdo praxi?! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:06 Vosounek
Mountfield má senzační filtrační písek. cca 170kč a hlavně čisťounkej jako dětská prdýlka. Doporučuji. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:02 Muž agent007 [47]
A mořský písek z Bulharska? Samozřejmě praný? Ale v octu šuměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 12:43 karlos55
Fotka k příspěvku Já mam dno i z 1cm kaménku a rostlina i rybám se tam daří. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 12:41 Muž ondra [168] - Živorodky
Omlouvám se, že zabíhám do podrobností, ale 4-8 je hodně "úzká" frakce a málokteré pískovně se daří ji dodržet, takže mají velké podsítné, což mě jako technologa betonu dovádí k šílenství, ale jako akvarista jsem rád, protože je tam zastoupena právě složka 2-4 mm ve větším množství naž by dle normy měla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 12:22 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Romy
Úplně ideální je alespoň podle mě 2-6 mm, což i odpovídá radám, ale to 4-8 je mnohem snáž dostupná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 12:20 Usine – Re: ondra
Na velikosti písku také záleží, ale není to ten nejdůležitější parametr. Pokud chce mít někdo rostliny, tak nedůležitější je, aby neobsahoval vápenec. (nebublal v 8% octě) Kdo má ryby dna tak těm se zavděčí jemným pískem okolo 0,5 mm z toho budou pancéřníčci nadšení. Při odkalování ale rád utíká z akvária a tak je lepší mít písek do 2 - 3 mm. Já sám mám 0,4 - 1,2. Je to moje v pořadí třetí dno a řekl bych že nejlepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 11:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ondra
Ideální je 2-4 mm,když do toho většího,hlavně kolem 8 mm zapadne potrava,spousta ryb si s tím neporadí.Pro rostliny je to také ideální zrnitost na zakořenění.Ale je to jen můj názor.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [83] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=4101