Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2018 17:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
Pokud chceš provozovat akvárium s CO2 tak to dej pryč protože ti to bude zvedat pH a KH. Dej tam písek do filtrací nebo pokud máš možnost tak koupit tmavý hagen + CO2 a hnojení do sloupce vody. Nic do dna nestrkej max nějaké pomalu rozpustné hnojivo.
akvarijni-pisky.heureka.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 16:24 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Takze urobil som dnes octovy test a ten strk mi sumi. Hlavna vec, ze bol kupovany v akvaristike.
Takze musim ho na 100% vymenit za novy alebo? Da sa fungovat aj s takym strkom? Co to sposobuje, a ake su nasledky?

Mam ist teda do strku + vyzivny zasobny substrat, alebo do nejakeho substratu pre rastliny ako napr. Platinum Soil, Rataj Soil, Unisoil, alebo JBL, Tetra, Rataj substrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 15:41 R Muž afc1886 [14682] Re: freem1
Vyber si jeden z těchto dvou a už to neřeš. pivo
www.chlorito.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 14:38 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: ctibum
Ano pytam sa preto lebo sam neviem, ktory, kedze ich je tolko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   04.09.2018 13:24 R Muž ctibum [6910] Re: freem1
Těžko ti někdo řekne, co je nejhezčí, nemyslíš?
Ptáš se pořád dokola, už jsi hledal eshop pro jemný písek, pak najednou pro černý štěrk, teď zase vymýšlíš něco nového. A přijde mi, že jen čekáš, až ti někdo řekne, co přesně si máš koupit. Jenže nikdo neví, co máš v plánu, jaký chceš layout atd. Nikdo ti nevidí do hlavy. Nic ve zlém, ale zkus tu hlavu zapojit. Je to tvoje akvárko. Navíc jsi psal, že ho stejně budeš měnit až v daleké budoucnosti. Takže tady rybicky.net/nadrze/ máš skoro 13 tisíc prezentací. Než nastane daleká budoucnost, tak si je můžeš procházet a hledat, co tě zaujme. Máš také Youtube a internet, kde určitě najdeš další tisíce obrázků a videí... Až budeš mít třeba dva tři typy vybrané, můžeš si tu projít fórum a zjistit výhody a nevýhody a pak se případně ptát na konkrétní dotazy. Ale ptát se "co je nejhezčí pro rostlinné akvárium"... hmm
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 13:17 Muž Iceman [96] Re: freem1
A co takhle Dennerle crystal quartz
Používám ve dvou akvariich.
m.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 13:04 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Alebo, aky strk najkrajšie vyznie pre rastlinne akvarium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2018 09:52 Muž LukšaNM [309] Re: freem1
U tohoto písku je to asi dobrá (nejlevnější) volba.
Další možnost je např. www.sklorex-akvarium.cz/… ale tam je dražší doprava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 09:44 freem1
Mam si vybrat ten z toho eshopu www.rostlinna-akvaria.cz alebo, z ktoreho eshopu by ste mi odporucili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2018 09:02 Muž LukšaNM [309] Re: freem1
Který je hezčí, to je subjektivní, já osobně používám 2-4 mm a měl by být stálobarevný. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 08:41 freem1
Velmi sa mi paci ten cierny strk napr. aj tento, len neviem, ktora zrnitost je lepsia a krajsia:

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Alebo zvolit nejaky iny cierny?

Ten cierny je, akym sposobom zafarbeny? Cierna farba vydrzi nastalo alebo casom vybledne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaclav
používal jsem tento . do 1mm www.hornbach.cz/…

pravda SCHoNOX je krapet dražší, zrnitost ideál - kvalita zaručena www.i-podlahy.cz/…
ono by stačilo aby kolega hledal :)

EDIT: - stránky jednoho z výrobců - více zrnitostí www.k-pisek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
To je hodně jemné měl jsem ho 5 pytlů v akváriu. 0,1-0,3 mm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2018 22:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: freem1
Každé stavebniny mají křemičitý písek pro zásyp zámkové dlažby , 25kg cca 5e ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:12 freem1
Akurat nam dnes dosiel ocot, takze az zajtra budem moct ten strk otestovat, a ak prejde testom, tak mozno niekedy v dalekej buducnosti ho budem menit za nieco ine, lebo to by som musel teraz komplet so vsetkym zacat uplne od zaciatku a to sa mi nechce, lebo akvarium mam okolo 8 mesiacov a mam tam aj vela ryb a aj rastliniek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 21:47 Maq Re: freem1
Octový test udělej, ale od pohledu se zdá, že máš vhodný, čistý křemičitý písek. Jenom na můj vkus trošku velká zrna, víc se mi líbí velikosti asi jak psal @vaclav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 20:14 freem1 Re: vaclav
Tento co mam vyzera taky mix mensej a vacsej zrnitosti - premeral som to a ma to od 1 do 7mm +-...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2018 20:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
nejlepší je tak 1-3mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 19:20 freem1 Re: vaclav
Posielaju iba v Cesku.

Hladam ho niekde aj na slovenskom eshope, ale akosi ho nemozem najst...

Je lepsia mensia alebo vacsia zrnitost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 19:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
To je klasika a zrnitosti se bát nemusíš ale narazil jsem na www.chlorito.cz/… :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 18:59 freem1 Re: vaclav
Moze byt napr.takyto filtracny piesok so zrnitostou 0,6-1,2mm alebo?

www.marimex.sk/…



Nie je to moc mala zrnitost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 18:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
Je to běžný ocet jen se někdy prodává i 5%. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 18:37 freem1
To mi je jasne, ze v potravinach.

Len ja som myslel, ze to je nejaky iny druh octu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 18:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
Pokud chceš používat CO2 tak musíš mít inertní dno a to většinou v akvaristice neseženeš nebo z velkou přirážkou. Nejednoduší je písek do filtrací, barvené fasádní písky bych si do akvária nedával. Pokud budeš mít po celém akváriu rostliny včetně kobercových tak nezáleží na barvě protože stejně nebude vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 18:13 R Muž Anthrax [4768] Re: freem1
Zkusil bych to v potravinách :-D V akvaristikách prodávají kdejakou blbost. Zkus ocet a uvidíš.

PS. Jsem pomalej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 18:13 R Muž ctibum [6910] Re: freem1
To se budeš muset zeptat toho, kdo tvrdí, že je z akvaristiky... Ocet zkus třeba v potravinách...? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 17:54 freem1
Zevraj to je strk priamo z akvaristiky.

Chcel by som vediet co je to za typ strku, napr. ci je to prirodny a kremicity strk alebo...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 17:50 freem1 Re: vaclav
A kde kupim 8% ocot?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 17:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
Některý ocet je slabší a reakce se zpozdí, někdo ho dokonce zahřívá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 16:26 freem1 Re: vaclav
Preco niekolko hodin?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 16:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
Otestuj ho v 8% octě jestli nešumí a nech ho tam klidně několik hodin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 16:05 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Fotka k příspěvku Prosim Vas co je toto za strk?
Je vhodny do rastlinneho akvaria?
Dakujem za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2018 09:44 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Žralok
Já ho mám ve dvojce pro krevety, červenej i černej, a nic proti němu nemám. Dá se z něj pěkně udělat svah, sázelo se do něj dobře a při odkalování taky ok.
Proprat to chce, je to plný drobnýho svince, kterej si sice rychle sedne, ale zase se pak rychle zvíří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2018 00:21 Muž PeCh [77] Re: Žralok
Mňa tiež zaujal, ale reálne skúsenosti nemám. Čo som zatiaľ zistil je, že ide o drvený prírodný čierny (teda nefarbený) lávový kameň. Je "ostrejší" ako obyčajný piesok. To je nevýhodou pre ryby dna a pri sadení rastlín treba byť opatrný, aby si nepoškodil korene. Ďalej som zistil, že aj keď pri ňom niekedy radia, že ho nie je nutné preprať, tak prepratie predsa len bude lepšie - inak ti na pár dní zákalí vodu. Je ťažší ako Rataj profi soil, takže tak nepláve. Oproti sušeným ílom sa zase po čase nerozpadá. Nie je to zásobný substrát, teda nemá žiadne živiny, čo má svoje výhody i nevýhody. Rastliny by v ňom mali držať, len pozor na tie korene. Tak zváž sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 21:14 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulata
Dobrý deň, zaujal ma substrát Rataj Volcano black, chcel by som sa spýtať, aké máte s týmto dnom skúsenosti, či sa v ňom držia rastliny. Za odpovede ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 15:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Svítím žárovkou stále a roste to :).

K tématu: Rašelinu nepoužívám, ale zeminu pro pokojové rostliny, která ji obsahuje, ano. Pár hrstí pod štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 15:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Rašelina je dneska široký pojem a ne každá je kyselá. Těm co začínají tohle strkat do substrátu nemá cenu. Budeš přesazovat jako všichni protože nevíš co ti poroste a jak to bude veliké. Aquaskapeři na to už nesáhnou a jen stříhají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 15:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalV
Pokud cituješ použij pod rámečkem "citace" . Všichni starší tu vždy tvrdí jak jim nebo jejich otcům rostlo krásně akváriu a že jim to dnes nejde. Svítili žárovkou a přesto to šlo. Dnes je to většinou příliš silným světlem a nevhodně zvolenými rostlinami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2018 14:23 Maq Re: Strakááč
Strakááč napsal: Rašelinu myslím v minimální míře, ... snadno to zahnije
Rašelina nezahnije. Uvažuj, kolego: Rašelina z definice pochází z rašelinišť, kde je tisíce let zaplavená vodou. Co se mělo zoxidovat nebo shnít už dávno shnilo a tohle je ten zbytek, se kterým ani fermentační archea už nic nenadělají. Leda malinko za další tisíce let.
Pokud někomu někdy "hnila" rašelina, tak to buď nebyla čistá rašelina, anebo smrděly příměsi, které např. ve filtru zachytila.
Velmi podobně je to s humusem. Ten je taky organického složení, a je to ten zbytek, který už mikrobům nechutná a je v půdě hodně stabilní. Ovlivňuje vlastnosti půdy, ale sám se rozkládá přímo historicky pomalu.
Proto černozem zůstává černá i po mnoha úrodách a rašelina ve vodě nemizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 13:36 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaaclav
Rašelinu myslím v minimální míře, samo, že půl cm vrstva a víc je zas špatně a snadno to zahnije ale slabonká vrstva jen u větších rostlin tzn hlavně vzadu si myslím, neudělá nic zlého..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2018 13:30 Maq Re: Xlienka, tramtra, Strakááč, vaaclav
Xlienka napsala: Stačí vzít i trochu hlíny pro pokojové rostliny a dát vespod a roste to o poznání lépe.
Důležité je rozlišovat
(1) dodání živin do zásoby, a
(2) zlepšení fyzikálních vlastností substrátu.
První je dost problematická věc, protože v závislosti na pH, dalších parametrech vody, jak (pod co) se to uloží, kolik je rostlin, jestli je céóčko atd. se to může vymknout kontrole. Pak záleží na zkušenostech akvaristy a jeho technických možnostech, aby to ukočíroval.
S tím druhým poslední dobou dělám různé experimenty a je to přinejmenším zajímavé. Nepořídil jsem si ovšem žádný hotový komerční substrát, protože bych nevěděl, co přesně v něm je a co je výsledkem čeho. Ze stejného důvodu jsem nepoužil zahradní zeminu.
Přidal jsem do písku jednotlivé složky - různé jíly (čisté práškové), další minerály, rašelinu, různé organické zbytky, aktivní uhlí, aj. - a měřím, co to dělá s vodou, a pozoruji, co to dělá s rostlinami, řasami, a tak. Tohle není vhodné místo, abych se tady rozepisoval o výsledcích. Jen zmíním, že různé příměsi různě ovlivňují pH a alkalitu, některé doslova vcucnou všechno amonium, takže ve vodě žádné není (ani při záběhu), jiné takhle vytáhnou z vody fosforečnany, takže u kořenů rostlin je dusíku a fosforu dost, kdežto řasy nemají nic (skoro, stejně trochu rostou, potvory), atd.
Je to moc zajímavá alchymie. Proto taky nijak netvrdím, že s těmi moderními substráty je všechno špatně. Za určitých okolností mohou zafungovat právě jejich pozitivní vlastnosti, a pak si to lidé pochvalují. Je to ale už dost pokročilá fyzika/chemie, a vliv jednotlivých složek je opravdu výrazný. Proto když koupíte výrobek o převážně neznámém složení a nemáte ponětí, jak které složky fungují, střílíte na náhodu a z toho jsou pak ty velmi odlišné výsledky u jednotlivých akvaristů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2018 13:22 Muž MichalV [327] Re: vaaclav
"Rašelinu do dna rozhodně ne." - vacsina substratov pre izbove rastliny obsahuje raselinu a mnoho akvaristov s tym ma dobre skusenosti pri dodrzani zasad, takze s tymto nazorom sa vseobecne neda suhlasit
"Substráty jsou hlavně pro aquascaping to znamená na pár měsíců max na rok a pak akvária komplet zruší a jedou nanovo." - prave zasobne substraty su pre tych, co sa v akva nebudu vrtat a to je opak aquascapera, aj ked viem kam si mieril - uplne zrusenie akva
"Hodně je to i o světle ta dnešní svítí podstatně více než kdysi a největší problém je to ukočírovat." ano, osvetlenie je ucinnejsie ale paradoxne prave preto byva casto poddimenzovane, ked akvarista prilis optimisticky ocakava to, co pise reklama. Bezne nase akvaria maju osvetlenie cca 150 W/m2 dna ale slnecne osvetlenie je 500-1000. Sam pozorujem chradnutie zabehnuteho miniakva po vymene vypalenej led ziarovky 9W za led 5W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2018 12:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Rašelinu do dna rozhodně ne. Substráty jsou hlavně pro aquascaping to znamená na pár měsíců max na rok a pak akvária komplet zruší a jedou nanovo. Pokud nedosáhneš na prosperující rostliny které prokysličují dno a odebírají si z něho živiny budeš mít problémy. Hodně je to i o světle ta dnešní svítí podstatně více než kdysi a největší problém je to ukočírovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.08.2018 12:05 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Když vemu, co jsem videl v přírodě.. rostliny rostly všude a fakt hodně, bylo to v jezirku v piskarne, a bylo tam hodně jílu na dně... Takže já teď zakládat akva.. jdu jen do písku, jako to mám i teď.. a nacpu ruzny koule jilu kolem rostlin.. dává to smysl.. v přírodě žádnej zásobní extra substrat nejni.. leda ještě přidat raselinu do dna malicko, aby rostliny co maj radši nižší ph jeli taky fajn..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 11:02 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: drvi
Proč nebrat zrovna dennerle? Zakládala jsem s ním několik akvárií a vše v pohodě šlape.
Chápu boj proti zásobnímu substrátu, ale co jsem zkoušela sázet do čistého štěrku byla vždy katastrofa, hlavně s problémy s růstem rostlin v začátku. Stačí vzít i trochu hlíny pro pokojové rostliny a dát vespod a roste to o poznání lépe, hlavně v době kdy tam ještě není rovnováha.
Toť samozřejmě můj názor a nikomu nenutím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 10:21 Žena tramtra [3202] Re: PeCh
Přihodím i svoji zkušenost...mám dvě malá akvária 30l a 60l, obě postavená na substrátech od Dennerle a neměla jsem s tím žádný problém. Šedesátka jede dva roky, hnojit jsem začala zhruba po roce kuličkami do dna a tekutým do vody (kytky si o to řekly) a třicítka jede rok a čtvrt a s přihnojováním opatrně teprve začínám až teď, tady to spíš není potřeba, jen takový pokus. Podle mě je to dost o tom, jak moc se v tom potom vrtáš, jak do dna zasahuješ, jak děláš údržbu a tak. Asi bych ty substráty úplně neodepisovala, ale ani je nijak nebudu prosazovat.
Kdybych teď zakládala další nádrž, určitě bych zkusila čistý křemičitý písek...ať mám srovnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2018 09:26 Muž PeCh [77] Re: Wanderer & Maq & ZDRI
Ďakujem za rady. Utvrdzujete ma v tom, že ostať bez zásobného substrátu nebude problém a skôr to bude cesta ako sa vynúť problémom :-) .

Ono keď človek veľa číta, tak to vyzerá tak, že bez vhodného substrátu sa rastlinám nebude môcť dariť. Súčasne však podľa popisu (marketingového) sú substráty úplne geniálne ale praktické skúsenosti s nimi sú rozporuplné. Zásobným substrátom som sa chcel vyhnúť potrebe hnojenia na dlhší čas ale radšej sa budem snažiť vyhnúť problémom s tým, že použijem výživný substrát.

Ešte, že to riešim s predstihom pred založením akvária. Neskôr by to bolo ťažšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.08.2018 08:57 Muž ZDRI [1415] Re: Maq
Naprostý souhlas, i s následujícím příspěvkem.

Tady je krásně vidět, co s myšlením akvaristů-začátečníků dělá reklama a tlak prodejců.
Když si otevřu nějaký eshop a jsem laik, mám pocit, že bez spousty drahé techniky a chemie se snad akvaristika ani dělat nedá. A pak se stačí podívat do místních prezentací. Jsou zde lidé, kteří nacpou spoustu peněz do všemožné výbavy a stejně mají problém svou nádrž nějak udržet při životě. A naopak - najdete tu krásné zarostlé nádrže jen se světlem/topením/filtrem (ano Jiří, jde to i bez filtru ;-).

Ale to není jen v akvaristice. Viz např. běhání, dříve levný, jednoduchý sport pro každého. Dnes aby se jeden pomalu bál vyběhnout bez nejnovějších bot za 4 litry, k tomu GPS sportester za 10, samozřejmě barevně sladěný komplet od renomované značky, placené individuální tréninky od trenéra, zaplacená účast na masových městských bězích (které drtivá většina účastníků absolvuje tempech rychlého chodce) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.08.2018 07:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: PeCh
Proč se snažíš si to zkomplikovat? Odpověz si na otázku, proč chceš akvaristiku dělat? Abys u toho seděl, koukal a relaxoval a nebo abys pořád něco přiléval, nastavoval a běhal kolem toho, jak otrok?

Nasypej tam říční štěrk nebo písek, k větším rostlinám vraž kuličku jílu, případě starý hřebík, zalej to vodou a nech to růst a žít. Vyjde tě to nejlaciněji a s nejmenšími problémy. Jediné s čím budeš časem laborovat bude intenzita a doba osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.08.2018 01:06 Maq Re: PeCh
Povšimni si příběhu, který zde na fóru vypráví a dokumentuje @Andaska. Ta má zásobní substrát.
U lidí bez delší praxe bývá pravidlem, že jim v akvárku živiny nechybí. Právě naopak. Je to vůbec takový trend poslední doby, vehementně hnojit. Ve většině případů je hlavním důvodem to, že nalít "něco" do akvárka je mnohem snadnější, než vychytat chyby a průsery, které v akvárku jsou. A tak lidi rádi hledají problém v nedostatku nějakých živin. Většinou jsou na omylu.
Pokud správně rozumím, CO2 neplánuješ. Tím pádem rostliny vesměs nijak divoce neporostou, a živiny dost pravděpodobně dodáš krmením a výměnami vody. Vodu budeš přinejmenším zpočátku měnit docela často.
A pak, až jednou, za dlouho, všechno poroste a na některých rostlinách se objeví nějaké deformace, pak udělej fotky a ptej se, která živina by jim mohla chybět.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=901