Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 15:02 celtic Re: KarlosS
hmm. a co tak skusit Aqua Basic plus? to iste ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 14:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: celtic
počítej s tím, že i ten profisoil ti bude částečně plavat. On se výrobce ani nenamáhá ten liapor namočit. A křemičitý písek ti postupně propadá ke dnu a navrch stejně budeš mít profisoil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 12:37 Muž Koli [1] Re: Robo
Já už ho tam bohužel dávno mám :-( rostlinky byli už objednané. Kdyby dělal problémy tak půjde ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 12:33 Muž Robo [45] Re: Koli
Jak ti píše Horác ten Bleherae tam opravdu nedávej. Já ho měl taky ve 112 a nevěděl jsem pak co s ním. On se rozroste do obrovských rozměrů a listy ti položí na hladinu. když jsem ho vytahoval šlo s ním i půlka dna. Tak si to dobře rozmysli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 11:43 celtic – dno
tak dnes padlo rozhodnutie do mojho planovaneho 250 L akvarka s biotopom Amazonie,pouzit Rataj Profi soil a pokrijem to s Dennerle kremičitým piesokom (hnedým)1-2 mm.Snad to bude oki.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 20:40 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Pridám sa k vaaclavovi. Vami spomenuté rastliny budú prosperovať (možno) :-) V akváriách dlhodobo zabehnutých s vytvorenou rovnováhou a správným výberom druhov rýb.
Tak sa už aj niejaké CO2 vytvorí i bez pridávania.
No začiatočníkovi (nemyslím to v zlom), ktorý si vyberá ešte len substrát by som, ako tvrdí vaaclav určite nedoporučoval. Počiatočné neúspechy odrádzajú a znechucujú pestovanie náročnejších rastlín ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 19:43 Muž Koli [1] – Rostlinky
Bohužel už mám rostlinky objednané, tak uvidím jak to ty moje zvládnou. Na CO2 se chystám ale ze začátku jen pomocí kvasnic, co jsem tu okoukal pár nápadů.

Koště: Díky za upozornění, všiml jsem si toho až nyní. :-) Asi teda budu muset nějaké to kilo přitlačit, tak snad to nebude zbytečně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 19:23 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: michalt
Já mám opačnou zkušenost a heterantheu bych začátečníkovi určitě nedoporučoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2014 19:21 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarlosS
Pokud se frakce promíchají a v akváriu budou i piskořky tak větší frakce bude stejně na povrchu a ta jemná u dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 18:37 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: vaaclav
Souhlasím s KarlosSem. V žádném svém akváriu zatím CO2 nemám.

Limnophila sessiliflora roste dobře, hned vedle ní cabomba jen tak přežívá bez známek radosti ze života. I když u mě to může být taky tvrdší vodou.

S heterantherou taky nemám žádný problém, jen u dna trochu černají lístky. Ale jinak si vede moc dobře. Bez CO2 neroste každému, ale za pokus stojí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 17:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: vaaclav
já si myslím, že mu právě poroste lépe ta bahnatka než chebule, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 17:36 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Koli
Pokud nebudeš mít CO2 tak bych vynechal Hotonia inflata a Heteranthera zosterifolia. Místo Limnophila sessiliflora bych si sehnal spíše Cabomba caroliniana. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 13:57 Koště
Například podle této stránky (www.akvamalawi.com/…) by jsi při zachování stávajících parametrů měl pořídit raději 35 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 13:46 Koště Re: Koli
Možná bych na té váze přitlačil, litr štěrku váží asi 1,6 kg co jsem kdesi četl. Takže těch 20 kg by mělo mít reálný objem v litrech 12,5 L.

P.S.: Máš tam malou chybu v násobení ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 12:30 Muž Koli [1] Re: KarlosS
Dobře tak díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 11:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Koli
jo v poho, ale ty frakce se ti stejně promíchají a to jemnější spíš nahoru, dole by ti mohlo zahnívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 09:25 Muž Koli [1] Re: KarlosS
Plánoval jsem začít substrátem www.akvamex.cz/… cca 1 - 2 cm, na něj dát 2 mm říční štěrk a na něj ještě cca 4 mm říčního štěrku. Je i tato kombinace vhodná? Ve zverimexu kam chodím nic jiného ani neměli :-( A potřebuji toho zhruba 20 Kg co jsem si počítal 8 x 4 x 0,7 dm = 19,6 kg (0,7 dm = 7 cm průměr dna)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 09:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Koli
ta drť může mít ostré hranky, nejlepší by byl říční písek (omletá zrnka) frakce cca 3mm. Pod něj je vhodné dát něco zásobního, třeba "Staré dno" od fy. Rataj. Rostliny ti líp porostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 07:29 Muž Koli [1] Re: Horác
A nějakou tu barvu dna a zrnitost vhodnou pro tyto ryby a rostliny by jste mi doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 07:27 Muž Koli [1] Re: Horác
Plánuji (pokud to jde) pravidelně zastřihávat. Ale jak říkám, akvaristika mě nadchla teprve před měsícem a po přečtení několika článků jak tady tak na internetu, takže odborníkem nejsem. Proto se radši zeptám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 07:23 Muž Horác [3942] Re: Koli
E. bleherae není druh do malého akvária ... bez problému vyplní půlku takovéhoto akvária ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 07:14 Koli – Jaká barva dna?
Dobrý den, jsem tu nový a článků na fórech jsem pročetl spoustu, ale i tak bych měl menší dotaz "pro jistotu". Zakládám nové 112 l akvárium a stále se nemůžu rozmyslet jakou barvu dna. V jednom obchodě mi nabízejí říční štěrk cca téhle barvy www.profi-aquarium.cz/… a ve druhém tuto černou drť eshop.saitobrno.cz/…. Ze začátku chci začít neonkama + paví očka (co jsem se dočetl jsou to na začátek asi nejvhodnější ryby). Ještě bych měl dotaz ohledně zrtnitosti, jaký by byla nejvhodnější velikost. Rostlinky zakupuji z Aqua-daho a budu mít
vepředu
Micranthemum micranthemoides,
Cryptocoryne wendtii
Hotonia inflata

střední část
Sagittaria subulata
Echinodorus bleherae
Echinodorus ocelot red
Echinodorus Rubin narrow leaf

zadní část
Ceratophyllum demersum
Heteranthera zosterifolia
Limnophila sessiliflora

Předem děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 20:23 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvku A.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 20:20 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvku Tiez...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 20:19 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvku Doplnim cezarmilana
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 19:57 Muž grunda [1781] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 19:22 Kamča
A ještě prosím, zásobním substrátem je míněno co??? Je to nějaká značka??? A jaké vlastnosti by to mělo mít?? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2014 15:52 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku A...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2014 15:48 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tiež
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2014 15:47 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Určite vám oponovať nebudem. Do 300L akvária by to bolo (ADA) fakt predražené. Tu ušetrí a môže dohnojiť, alebo iným spôsobom dodať živiny. No jasné, že by to bolo pre začiatočníka pomerne zložité, uznávam.
Teramol
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2014 14:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kamča
Trochu hlíny a na to trochu jemného písku a je to. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2014 13:37 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Marcel G
naprosto s tebou souhlasím. A vlastní zkušenost je ta, že ve všech nádržích mám jemný písek od Flexiobkladů, žádný zásobní substrát a co jsem kdy zasadil, tak bez problému rostlo a roste. Včetně kobercovek, Blyxy a různých stonovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.10.2014 13:21 Marcel G Re: cezarmilan
Já osobně bych liapor (ani terramol) nikomu nedoporučil - obzvlášť, když jde o začátečníka. Oba tyto substráty jsou extrémně lehké (i když terramol je na tom o něco lépe) a kobercovky v tom budou mít problém (minimálně než zakoření). Kromě toho ADA Aqua Soil je výživný substrát, což liapor rozhodně není. Takže na otázku, zda existuje levnější náhrada, bych odpověděl, že v podstatě neexistuje. Jakákoli náhrada je kompromisem. Doporučoval bych začít normálně u jemného křemičitého písku, a pod to bych dal slabou vrstvičku nějakého zásobního substrátu pro vodní rostliny. Je to velmi levné řešení a díky výživnému zásobnímu substrátu tam bude živin minimálně stejně jako v ADA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2014 11:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kamča
Liapor, teramol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 10:41 Kamča – Levnější náhrada za ADA aqua Soil???
Zdravím, nevíte někdo jestli existuje levnější náhrada za ADA aqua soil??? Zakládám 300l akvárium a cena za substráty od ADA se mi zdají být velmi vysoké. Koupila jsem si Heminanthus calitrichoides a chtěla bych nechat porůst celé dno. Tak hledám systém ve kterém se mi tahle kobercovka bude dobře rozrůstat. Dík za všechny rady. Jsem začátečník. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2014 12:20 Marcel G Re: novotňák
Pár stručných poznámek před obědem: Jak moc se zmenší povrchová plocha jílových granulí po vypálení netuším, ale podle mě bude určitě velký rozdíl mezi měkkým a tvrdým jílem. Tipoval bych, že substráty pro vodní rostliny budou asi lepší než pálené jíly (jestli bude ale rozdíl "brutální", to nevím). Pokud jde o slehávání substrátu, tak to podle mě přichází v úvahu především v akváriích bez rostlin (nebo tam, kde je těch rostlin opravdu málo). V rostlinných akváriích, kde je prakticky celé dno prolezlé kořenovým systémem, to podle mě není dost dobře možné (ten v tom smyslu, že by se dno snalo nebezpečně toxické).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 12:07 novotňák
Jo a málem bych zapomněl, celou noc jsem googlil a v honbě po údajích o velikosti povrchu částic písku atd jsem našel jsem super odkaz kde je docela dost informací podle mě využitelných i v akvaristice :-) translate.google.cz/…
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 12:03 novotňák
Děkuju, kucí! Moc mi to pomohlo. Je to tedy správně když si vyspekuluji na základě těch údajů že : Jíl jakmile je vypálený o velkou část plochy přichází?
Dno složené z vrstvy hlíny či substrátu pro vodní rostliny a překryté pískem, má plochu pro osídlení bakteriemi díky jílovitým částicím v hlíně oproti liaporu vyloženě brutální + benefit v podobě živin navíc?
Pokud si chci vyhodit z kopýtka a rozšoupnout se tak zvolím nepálený jíl jako např. ADA amazonia který spojuje výhody velké plochy a obsahu živin?
A omílaná poučka "Když nepoužiješ vypálený jíl, tak ti dno bude SLEHÁVAT bububu" se týká např. písku, o zrnitosti např. 0,1 - 0,8 mm?
Písku frakce 1-4 mm se už tolik netýká, protože vždy zůstane mezi zrny dostatečný prostor pro kořeny rostlin? A kdyby ne tak rostliny mají hmotnost substrátu na párku a prostor si vytvoří že?
Ještě jednou děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2014 08:54 Marcel G Re: Heimdall
Tak u Rataj Profi Soil je uvedeno, že "aktivní vnitřní povrch" je 280 m2/L. Nevím ale, co si pod tím představit, když ten Profi Soil i Liapor mají pravděpodobně mnohem víc uzavřených pórů, které nebude možné do povrchové plochy pro osídlení započítat. Předpokládám, že těch 280 m2/L u Aquaclay Ground bude také "vnitřní povrch", nikoli vnější povrchová plocha.

Tady je opět vidět, jak jsou prodejci schopní nám prodat i to, co nemůžeme využít. Zajímalo by mě, jak se bakterie přes ty uzavřené póry k tomu "vnitřnímu povrchu" dostanou (pokud tedy neumějí procházet stěnami).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2014 08:27 R Muž Silent [5949]
Přímo pro liapor jsem hodnotu osidlovacího povrchu taky nenašel, ale pro Aquaclay filter medium, což je prakticky totéž, je bioaktivní plocha 280 m2/l materiálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.09.2014 08:10 Marcel G Re: novotňák
"V 1g písku v zaběhnutém akváriu nebo pískové filtraci je asi 10 miliónů bakterií ... Mikrobiální osídlení zrnek písku je ve srovnání s osídlením jemnějších částic sedimentů (jíl a humus) spíše řídké ... Drtivá většina bakterií se nachází v jílu a organických látkách (nikoli prachu či písku) ... Jíl má 10.000x větší povrchovou plochu než písek, díky čemuž má jíl mnohem větší schopnost vázat rostlinné živiny, než písek."

WALSTAD, Diana L. Ecology of the planted aquarium: a practical manual and scientific treatise for the home aquarist. 1st ed. Chapel Hill, NC: Echinodorus Pub., c1999, s. 125-126. ISBN 0967377307.

Zrnko písku o průměru 1 mm má povrchovou plochu asi 0.001 m2/cm3.
Částečka jílu o průměru 0.001 mm (1 µm) má povrchovou plochu asi 1.0 m2/cm3.

Povrchová plocha jílu vs písku:
Jíl (kaolinit) = 45 m2/g
Jíl (illit) = 175 m2/g
Jíl (montmorillonit) = 800 m2/g
Písek (0.05 - 2 mm) = 0.1 m2/g

Pro liapor jsem bohužel tyto údaje nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 01:10 novotňák – Písek vs liapor
Dobrý večer, kluci nevíte prosím kde by se dalo dohledat jakou plochu povrchu má písek např. o zrnitosti 1 mm případně i jiné velikosti? To samé by mě zajímalo i u liaporu, tam bude asi ta plocha povrchu vzhledem k písku o ničem ale mě zajímá ta často opěvovaná vnitřní plocha?
Liapor je super, ale vzhledem k tomu že za studena není zrovna velká část potopitelná tak to ve mě vyvolává dojem že mnoho pórů v liaporu je prostě zavřených. Jestli se má máčet měsíce (já jsem ho vařil) aby se potopil tak tedy asi tak dlouho trvá než se tam pak dostanou bakterie nebo škodliviny aby je odbourali? Asi by měly stejné výsledky uzavřené kuličky co by šly potopit, jen díky vnějšímu povrchu, jako že čím více liaporu tím lépe to akvárko funguje?
Hladký povrch u písku asi nebude na škodu, vždyť ty bakterie nepotřebují přísavky a stejně se tam uchytí? Pokud je to ohledně členitosti povrch tedy díky tomu větší plocha tak zase si myslím že jeden litr liaporu má malou plochu proti litru písku o velikosti zrn 1mm? Do teď jsem si myslel že ty mořský akva používají písek z toho důvodu že pro ně nic lepšího není?
Nestraním žádnému substrátu protože si myslím že hodně záleží na tom jaký má akvarista s konkrétní nádrží záměr podle toho si může vybrat substrát? Čím více detailů naplánuje tím lépe se do své ideje trefí?
Pokud mě alespoň můžete nasměrovat kde se ty údaje dají najít budu rád, pomůže mi to si udělat vlastní názor ohledně výhod a nevýhod obou substrátů.
Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2014 22:24 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Marcel G
Presne, v prirode kytky rostou vetsinou v bahne, ne v pisku. A navic my pochopitelne nereprodukujeme co je v prirode protoze to v akvariu proste nejde. My se snazime vytvorit podminky v nich kytky porostou co nejlip, nezanije to ryby a bude s tim co nejmin problemu behem zivota toho akvaria.
To ze nekdo udela krasne akvarium jenom s piskem preci vubec neodporuje tomu co jsem napsal. Ja sam mam akvaria s piskem. Substrat je to ale nejhorsi kvuli hladkemu povrchu zrn, vaze, velikosti zrd a slehavani. Tady v Ocean Aquarium maji prodejni akvari zalozena i desitky let s 'deep sand', tedy s piskem o vysce klidne i pres 15cm v kterem probiha jak denitrificace tak nitrificace a bezi to skvele. Porad je to ale jen z nouze cnost.

btw, universitu s biologii si hledat nemusim; ja jsem profesor biologie na universite ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 20:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vasa1234
Ide o to, že by si tým mal "tvrdú" vodu, čo rak aj potrebuje. Takže do akvária radšej nie. Iba ak k cihlidám, teda "Afrika"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 14:11 Muž vasa1234 [20] – potoční písek
Zdravim, chtěl bych do nového akva písek z přírody. Vyhlédl jsem si potok ve kterém žijí odjaktěživa raci a pstruzi potoční. Odebral vzorek, odzkoušel jsem ho v octu a šuměl. Je to vůbec možné? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 13:45 Muž kofejn [963] Re: Marcel G
Já dal do svého prvního akva liapor a bylo to docela v pohodě. Pak jsem založil i krevetárko 10l a tam mi ten liapor přijde horší. Asi je to tím, že je tam nižší vodní sloupec (45cm ve velkém a 12cm v elementce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2014 13:12 Marcel G Re: Barakainus
Fotka k příspěvku Barakainus napsal: Kdyz uz tak pisek je z nouze cnost.Tak to potom podle tebe rostliny v přírodě vlastně stěží přežívají, když rostou v obyč.písku nebo dokonce bahně. Pokud máš takový názor na písek, tak to svědčí o tom, žes v něm nikdy nic nepěstoval (a asi ani nevíš nic o tom, v čem rostou rostliny v přírodě, a že v páleném jílu to určitě není). A liapor jsem používal a v jednom miníčku ho pořád mám. Dokonce ho mám i doma v podlaze. Máčel jsem ho několik měsíců v sudu. A můj názor: no more! A úplně mimo jsi možná ty. Víš co je to za akvárko v příloze? To je akvárko George Farmera založené na čistém křemičitém písku. On taky totiž (naštěstí) ještě nepochopil, že písek je k ničemu. Na tvém místě bych si o některých věcech týkajících se vhodných substrátů pro vodní rostliny promluvil s nějakým odborníkem z nejbližší univerzity, kde se vyučuje biologie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2014 11:40 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Marcel G
Kdyz uz tak pisek je z nouze cnost. Sice se hodi do akva a je vystarano, ale jinak je to substrat nanic. Liapor mozna je trocha prace navic na zacatku, ale kdyz clovek zaklada akva na roky, nejaky jeden den na pripravu substratu zas tak moc neznamena.
To o lehkosti a spatne sazeni opakuji jen lidi co ho bud nemeli, nebo jsou levi. Jak jinak vysvetlit ze desitky lidi tady na strankach s Liaporem problem nemaji a jen par jedincu jo?

Pokud clovek nechce jit z nejakeho duvodu do nepalenych jilu, do rostlineho akvaria je Liapor v Cechach naprosto nejlepsi substrat.

Ano, kobercovky rostou v cemkoliv a primer o vezeni je uplne mimo. Tem kytkam je to naprosto jedno jestli je zrno 1mm nebo 1cm. Asi se jim nebudu libit v 0.1mm ci v 10cm oblazcich, ale v tom rozmezi co jsem udaval rozdil opravdu neni. Mam je ve svych akvariich, takze je vidim denne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 11:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Colomi
a co ten substrát Colomi? V Akvárium živě je pravidelně na něj reklama. Máte s ním už někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 09:54 Muž TitanArmy [4] – nové akva
Plánuji v lednu druhé akva a to o délce 100, nebo 120cm. Konečně bych chtěl udělat pořádné a správné dno. Klidně i něco od Ada. Popsal by mi tady někdo vrstvu po vrstvě jak to správně udělat? Případně i odkazy na matroš a jaké množství. Vše bych pak samozřejmě zdokumentoval a popsal. Děkuji.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=1901