Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 18:40 Pella
Já mám hrubé kamínky, osobně bych nedávala jednobarevný povrch kamínky vypadají lépe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 17:37 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Zoidik
Měl sem tam Akary tak se to asi dalo čekat no..Ancistrus taky umí tunelovat.. teramol je pro menší rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 08:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Amatértom
Tak to je normální. Třeba takový pancéřníček kropenatý, ten když zaryje, tak to stojí za to. Když si vezmu, že by byl v akvárku s liaporem a rostliny by ještě nebyly řádně zakořeněné, to by byla pěkná pohroma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 07:39 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Zoidik
taky sem měl terramol pěkně to v něm roste, ale některé rybky v něm ryjí a vytváří krátery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 07:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: AdrianNo
Místo liaporu bych uvažoval o terramolu, lépe se do něj sázejí rostliny a barevně je dle mého ve vodě ještě hezčí. Mam ho ve dvou akvárkách a nemůžu si na něj stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 07:09 Muž AdrianNo [0] – Dno k lávovým kameňom
Kúpil som lávové kamene a idem si sem pre radu. Aké dno by sa podľa Vás najviac hodilo k takýmto kameňom? Premýšľam nad 2 alternatívami.

Info k akvarku: rozmer 120x45x60(DxŠxV). Pôjde o spoločenské akvárium so strednou hustotou osadnia rastlín(rozumej nie veľa a ani nie málo :) )

1. 2 vrvstvy - 2cm JBL Madano, a na to 3-6 cm čierny kremičitý štrk

2. 1 vrvstva Liaporu(6-8 cm)

Osobne sa prikláňam viac ku kremičitému štrku, ale ešte som nezavrhol ani liapor. Čo vy nato?
aké sú výhody/nevýhody pri porovnaní týchto dvoch variant? + Čo sa viac hodí k lávovým kameňom?

Vďaka, AdrianNo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2017 21:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Hlavně udělej test v octě jestli nešumí a když ne tak bych postupoval jak píše romant :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2017 19:47 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Písek tzv. betoňák je pro akvaristiku vhodnější. Kdybych si měl vybrat z tvých možností, potom bych ten dnešní z provního příspěvku s fotkou ještě troško protřídil, tedy snažil se oddělit rty největší a nejmenší frakce. Osobně jako ideál do akvária považuji a to nejen pro začátečníka frakci 2(3)-4(5)mm oněch oblých kamínků, tedy jemnějšího štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 19:35 Maq Re: FishWoman
To co ukazuješ jsou tzv. kopané písky, a zedníci je používají mj. právě z toho důvodu, že se jim hodí jejich hranatost.
S jejich propíráním se docela nadřeš, je v nich víc jílu atd., než to vypadá, a zasviníš si odpady.
Fakt je lepší si za peníze zjednodušit život a něco koupit. I v tom se dá snadno udělat chyba, ale tady na fóru rady na dobré (a ne drahé) substráty najdeš. (Já nejsem zrovna ten, kdo by měl poradit nějaký konkrétní, protože já mám pálený jíl.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 19:30 Muž pedro144 [40] Re: FishWoman
Jestli jsi tady proto, aby ti zkušenější poradili, tak je poslechni a nedávej do akvárka nic, co vám leží na dvoře na hromadě. Raději se rozhlídni v nějaké akvaristice po něčem, co se opravdu dává na dno a je to lety odzkoušený. Jak už napsal někdo přede mnou, akvarijní písek je jedna z nejlevnějších položek, které budeš v budoucnu potřebovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 18:32 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Ještě mám tenhle štěrk, ten není tak namíchaný s tím pískem, ten by šel? Když ho properu a drobet procedím? stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 18:09 Žena FishWoman [7] - Amerika
A když ho ještě vezmu přes síto aby tam zůstaly ty větší kamínky, tak to bude OK? Vždyť se normálně dělají AQ s takhle jemným pískem, ne?
EDIT- Nebo mi teda prosím nahoďte nějaký tip, abych po něm mrkla v tom Hornbachu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 18:07 R Muž Anthrax [4765] Re: FishWoman
Přijde mi, že tam je všechno. Od příliš jemného až po příliš hrubý písek - štěrk. Pro mě za mě si to tam klidně dej, ale zaděláš si na zbytečné problémy. A navíc mi příjde, že ty větší kousky jsou celkem ostré, ale třeba se mýlím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 17:58 Žena FishWoman [7] - Amerika
A co je na něm špatnýho, je to normální křemičák. Rostly by mi v něm kytky? Nebo mi pora´dte, v sobotu jedu do Hornbachu tak jestli tam seženu něco lepšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2017 17:56 R Muž Anthrax [4765] Re: FishWoman
Hm, tak já doporučuju ještě trochu prosít přes prohazovačku, než to hodíš do míchačky. To do akvárka nedávej. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 17:56 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Přikládám plán AQ vytvořený v programu palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 17:47 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Tak polystyren teda ne, a ten písek je teda dobrej? A neuhnijou v něm kytkám kořeny když ho použiju na celé dno? Chtěla bych tam mít Pogostemon erectus + mech na té břidlici.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 17:43 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: FishWoman
V tom nevyroste ani prd, uhnijou v tom kořeny za tejden dva a je jedno jak nenáročná ta kytka bude. Viděl jsem to už kolikrát. Rostliny rostou v bahně nebo písku, na silnici v posypovém štěrku taky žádná tráva nevyroste, tady není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2017 15:43 Maq Re: FishWoman
FishWoman napsala: bych na dno dala kus polystyrenu
Nedoporučuji. Ta vztlaková síla bude fakt veliká, může to vyplavat a máš po akvárku.
Zbytečně si to komplikuješ. Abys neutrácela za substrát? Možná, ale v tom případě si akvárko rozmysli, protože skoro všechno ostatní je ještě mnohem dražší. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 15:19 R Muž Anthrax [4765] Re: FishWoman
Takže cestářská drť a stavební písek? Něco normálního by nebylo? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 14:52 Žena FishWoman [7] - Amerika
Až přijedu domů tak sem hodím foto toho písku, strejda má na stavbě celou haldu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 14:13 Žena FishWoman [7] - Amerika
Takže jako doporučujeme to celé zasypat tím pískem? Nebudou mi v tom plesnivět rostliny protože to je fakt jemný. Pokud by to šlo, tak bych na dno dala kus polystyrenu abych toho písku nedávala tolik, to by šlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2017 14:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Je to klasická čedičová drť co se s ní sypou silnice v zimě. Je to ostré a do akvária se to nehodí. Svažitý terén je problém a jen kameny ti ho neudrží. Časem se ti tam dostanou piskořky a ty si to většinou srovnají do roviny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 13:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: FishWoman
Ať rozdělíš ty dvě frakce jakkoliv, s vyjímkou plexiskla, tak se časem promíchají ať chceš nebo nechceš. Jak jsi to původně napsala, mi to vyznělo tak, že tohoto chceš jenom vrstvu cca 1-2cm a zbytek překrýt jiným, proto jsem o tom psal. Ale jak píší ostatní, to hrubé vážně nedávaj, je to blbost, zvláště pokud chceš dvě různé zrnitosti. Koukni třeba na terramol, nebo flexiobklady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 13:30 R Muž Anthrax [4765] Re: FishWoman
Stále je tu ta otázka proč tu drť? A proč míchat? Čistě esteticky bílá s černou asi není to co by bylo ideální. Ale hlavně kvůli rybám jsem za jednobarevnost dna, budou se cítit lépe.

Edit: Ten jemný písek už máš koupený? Jestli ne, tak je tu spousta jiných alternativ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 13:23 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ten písek si právě myslím že není moc vhodný protože je fakt hodně jemný, ale do tý drtě chci zasadit jenom nenáročné rostliny tak to by snad šlo? A kdybych tu drť namíchala s pískem tam kde chci mít ty rostliny? Což bude jenom na pár místech protože chci do pozadí vysoké rostliny a do popředí jenom ten mech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 13:17 R Muž Anthrax [4765] Re: FishWoman
Ano, to už jsi psala. To nic nemění na tom, že tyto drtě nejsou moc vhodné (jak psal Maq). Proč by všude nemohlo být stejné dno z toho písku, nebo z něčeho vhodného pro rostliny? Z jakého důvodu chceš dvě různá dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 13:11 Žena FishWoman [7] - Amerika
Jak jsem již psala budu tam mít 2 kameny skoro u krajů, ten zbytek zasypu drtí a uprostřed kde bude písek to oddělím většími kameny, dno se bude lehce svazovat dopředu a po stranách budou lehce kopečky které budou odděleny těmi velkými kameny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2017 13:03 Maq Re: FishWoman
FishWoman napsala: Chci to dát na celé dno ... ... Chci tam mít v rozích 2 velké kameny okolo kterých nasypu tenhle štěrk a zasadím kytky a uprostřed mezi kameny chci dát kvůli rybkám u dna takový bílý jemný písek
Tak budeš míchat nebo ne?
1. Ta drť není vhodná funkčně ani esteticky. Přirozeně vypadají štěrky oblázkovo-valounovitého typu, v přírodních vodách jsou jedině takové, a na takové jsou adaptované i ryby. (Nejen) já jsem taky kdysi založil akvárium s ostrými šutry a drtí ze stejného lomu (dost podobnou té Tvé), protože jsem to chtěl mít wohromně členité a atraktivní. Okouká se to, nevypadá to přírodně, už bych to nikdy neudělal.
2. Když smícháš substráty odlišné frakce a barvy, nevydrží to tak jak si to naaranžuješ. Jemné půjde dolů, hrubé nahoru, promíchá se to i horizontálně a bude to leda na pendrek. Nejspíš si to musíš vyzkoušet, abys uvěřila. Anebo se dlouho pozorně dívej na zdejší prezentace. Časem uvidíš, jak ty "hřbitovní" drtě perfektně pohřbívají dojem z akvária. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 12:53 R Muž Anthrax [4765] Re: FishWoman
No, ryby dna budou šmejdit všude a nezůstanou jenom na písečku, to ti garantuji. A i kdyby zůstaly, tak ten jemný písek se ti stejně s tou drtí promíchá. Jednodušší by bylo tam dát jenom jedno dno. Prostě není racionální důvod dávat tam dva druhy dna (v tomto případě), proto se asi Zoidik ptal na důvod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 12:41 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ale proč jste mi psal proč to tam chci dát, nebo proč bych to měla ještě něčím zasypávat? Myslíte jenom kvůli rybkám aby se neporadili, ale jinak je to v pohodě? Pod octem nešumí takže je to OK palec Chci tam mít v rozích 2 velké kameny okolo kterých nasypu tenhle štěrk a zasadím kytky a uprostřed mezi kameny chci dát kvůli rybkám u dna takový bílý jemný písek :) Nejvíce prostoru budou mít na tom písku a tam kde bude ten štěrk budou jenom kytky a mech a bude jenom taková hromádka tak snad zůstanou na písečku stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 11:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: FishWoman
Má to ostré hrany, z toho důvodu je to nevhodné pro ryby dna, by se mohly poranit. Sice píšeš o mechu, že na to dáš, ale rybky jsou šikovné, dostanou se i pod něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 10:12 Žena FishWoman [7] - Amerika
Chci to dát na celé dno, ale na většině bude břidlice s mechem. Proč bych to tam neměla dávat, zrnitost je cca 4 mm tak proč bych na to měla ještě něco dávat? Nechci tam žádné náročné rostliny, tak by to mělo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 08:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: FishWoman
Nevím sice z čeho to je, ale proč to tam chceš dávat? Co bude nad tím? Jestli nad to dáš něco jemnějšího, tak se ti to promíchá, budeš muset dát vyšší vrstvu o pár cm. To už je jednodušší udělat celé dno z toho krycího ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 07:59 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Ahoj, zajímalo by mě jestli někdo neví z čeho je udělaná tahle drť, pod octem nešumí, není úplně kulatá ale chci jí dát pod rostliny a mech takže se na ni rybky nedostanou. Myslim že je to ten štěrk co je vždycky u silnice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 07:14 Muž AdrianNo [0] – Dno k lávovým kameňom
Kúpil som lávové kamene a idem si sem pre radu. Aké dno by sa podľa Vás najviac hodilo k takýmto kameňom? Premýšľam nad 2 alternatívami.

Info k akvarku: rozmer 120x45x60(DxŠxV). Pôjde o spoločenské akvárium so strednou hustotou osadnia rastlín(rozumej nie veľa a ani nie málo :) )

1. 2 vrvstvy - 2cm JBL Madano, a na to 3-6 cm čierny kremičitý štrk

2. 1 vrvstva Liaporu(6-8 cm)

Osobne sa prikláňam viac ku kremičitému štrku, ale ešte som nezavrhol ani liapor. Čo vy nato?
aké sú výhody/nevýhody pri porovnaní týchto dvoch variant? + Čo sa viac hodí k lávovým kameňom?

Vďaka, AdrianNo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 23:21 Žena Morticia [118] Re: Wanderer, afc1886
Je to dost světlé-pravda, právě mě taky napadla ta údržba. Ale jednak ho mám doma nevyužitý (a kaktusů málo..) a druhak nejsou ti mikro šneci na tom černém vidět (dala jsem tam hrstičku černého, co mám ve velkém akva) a vypadalo to líp na bílém parapetu bez ničeho.
Asi to zkusím a když tak vyměním,no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2017 14:43 R Muž afc1886 [14682] Re: Lesi
Kup si jakýkoliv křemičitý písek do bazénových filtrací,ale tam je zrnitost 0,6-1,25 www.google.cz/…
A jestli vyžaduješ zrnitost 2-4,tak budeš muset asi tady,ale to už je kapánek dražší. shop.flexibilniobklady.cz/…
Kolik budeš potřebovat písku si spočítej tady www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2017 14:26 Žena drvi [2894]
Co třeba www.krevetkus.cz/…
Já ho používám prakticky ve všech svých akváriích a jsem s ním spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 14:09 Lesi – Tip na vhodný písek
A máte někdo nějaký tip na vhodný obyč křemičitý písek-bez vápníku,levný,tak o zrnitosti 2-4mm,přes e-shop?

Když ho budu potřebovat víc,nechci nakoupit několik balíků a pak zjistit,že je nepoužitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 13:37 Muž Iceman [96] Re: Lesi
10 kg písku bude málo. Tolik jsem dával do 54l aq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 10:00 Lesi – Je to vhodný písek?
Sháním křemičitý písek,zaujal mě tento křemičitý písek Tomi č. 3 www.rybicky-rybky.cz/… Nemáte někdo zkušenost,jestli je bez vápníku?A myslíte že do 160l akvária stačí 3 sáčky o 3kg?

Případně nevíte nějaký odkaz na jiný levný křemičitý písek,který je 100% bez vápníku a o vel.2-4mm?Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2017 00:14 R Muž afc1886 [14682] Re: Morticia
V pohodě to použij. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 22:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Není to moc světlé? Mě osobně se ty světlé písky moc nelíbí. Bude na tom vidět každá nečistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 21:53 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku Myslíte, že mohu použít toto na dno nádrže pro plže? Je to křemičitý písek, měla jsem to na přípravu substrátu pro kaktusy. V octu nešumí, ostrý není..ale není to moc mikro? Jak se to bude udržovat? Do nádrže plánuju i nějakou mikro kytku...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 20:11 Muž tonof [53] - RostlinyRe: Miro1311
Miro ak chceš vidieť ako účinkuje zásobný substrát, stačí ak si kúpiš ratajové guličky Bivoj. Vložíš ich do dna k určitým rastlinám a pozoruješ ich rast z rovnakými druhmi bez guličiek.Bivoj ukázal aj v starých kalom zanesených dnách svoj účinok rýchlim rastom rastlín s bohatým koreňovým systémom. Tak sám uvidíš aký má účinok zásobný substrát ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 18:15 Miro1311 – ...
Ďakujem všetkým za vyčerpávajúcu debatu :-D Bude to rastlinná 56ka, svetlo Chihiros A401 (výkon bude obmedzený, ešte uvidím ako..), CO2 ešte uvidím (pravdepodobne TIBI, prípadne soda+kyselina citr.).. rastlinná osádka je zatiaľ dosť nejasná, uvidím, čo sa mi podarí zohnať potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2017 17:52 R Muž ctibum [6909] Re: erik1982
Prostě se bude muset rozhodnout, jako každej, kdo tu žádal o radu. Kdyby byla jen jedna cesta, byla by to celkem nuda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2017 17:40 Muž erik1982 [23] - rastlinne
Chudak novacik.Teraz uz vobec nebude vediet s cim ma zacat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2017 16:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DavFM
Taky tvrdím, že začínat s tím že si pořídím za začátku malé akvárko, si říká o průser.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114403x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=1201