Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 17:20 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Haimdol
Zítra omrknu, kde a za kolik se dá koupit. Mountfield má na netu, že asi 230Kč za 25kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 14:41 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Mám Tebou zmíněnou frakci. Je fakt, že je dost světlý, ale mně vyhovuje. Ostatně i ten stavební jak zmiňuje katterinecka je velmi dobrý jak frakcí tak barvou. Taky ho používám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 14:39 Muž Vstrom [82] - Malawi
Bílý je pěkný, ale... Zas na druhou stranu to člověk bude častěji aspoň čistit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 14:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
i písek do filtrací se prodává v různých frakcích. Ale obvykle bývá dost bílý, proto jsem radši zvolila ten stavební. Ale je to spíš o vkusu. (filtrační je čistý křemičitý, bez nějakých dalších příměsí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 14:32 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Haimdol
jestli tomu dobře rozumím, bavíme se o frakci 0,6-1,2mm? Mám obyč zvon asi za 50Kč, takže stejně budu kupovat nový, kvůli výšce akvária, tak i mrknu na to, co používáte Vy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 14:28 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Pokud máš odkalovač s vysokým zvonem je to bez problémů. Taky mám u cichlid tenhle písek a odkaluju buď Tetrou nebo Easy Clean od Hagenu a jde to bez problémů. Navíc tento jemný písek se zdaleka tak nezanáší a není třeba ho tak odkalovat do hloubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 14:10 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: NHKG
O písku do filtrací jsem slyšel, ale nevím, jak to pak je s odkalováním? Je to dost jemný píseček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.07.2012 14:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Losky
Ke kančíkům patří písek do bazénových filtrací pokud nevadí písková barva. Ověřené řešení, používá ho spousta lidí. Já ho mám u Perleťovek (JA Cichlidy) a naprostá spokojenost. Akorát před třením vyčistí třetinu dna od písku a na zbytku nadělají "duny". :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 13:36 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: katterinecka
jj, ke kančíkům. Už jsem to skoukl a už vím, o co se jedná, ale nenapadlo by mě to sypat do akvária. Takže řeším co tam dám. Někde jsem taky četl, že lidi dávají písek z čističek bazénů atd. Přemýšlím nad hnědým flexi, ale asi 1500,- se mi za to dávat nechce. Tak uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 12:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
jestli to budeš chtít do toho akvárka s kančíkama, tak asi nic pro tebe.
Jestli tě to zajímá tak zkus pročíst tohle téma rybicky.net/forum/16474
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 10:41 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, co je vlastně ten Liapor? To používáte jako podklad pod štěrk a nebo místo štěrku???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 22:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
No, kupoval jsem ho za 24,-Kč za kilo, ale můžeme smlouvat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 20:51 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
A kolik bys rád za to dno, že bych i možná brala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 18:48 Muž kortezhugo [983] Re: nerf
nerf napsal:Zdá se vám takto založené dno pro mé účely vhodné?
Je to dobra kombinacia.
Inac Profi Soil neplave - len je to lahke a treba si na to zvyknut.Podobne tomu Denerle Deponit Mix-u je JBL Aquabasic plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 18:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nerf
Profi Soil neplave, ale je drahý. Prakticky stejně vypadá a stejné složení má Liapor 1-4. Více o něm v patřičném vlákně. Jinak dno z Flexiobkladů má spousta lidí a chválí si ho... Kdybys chtěl, mám toho 30 kg, tak ti to mohu prodat za nákupku a dopravu nebudu účtovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 12:48 lap – nová nádrž - nové dno
Čest práci,

za pár neděl budu zakládat nové akvárium o velikosti 100x40x45. Cílem je vytvořit takzvané "nature aquarium" s prosperujícími kapradinami, mechy, anubiasy, eleocharisy, cryptorynami apod. Skromná rybí osádka, žádné velké ryby, nejspíš hejno razbor, nějaký otík či SAE, možná párek ramirezek. Hnojit budu do vody (zřejmě V30), sytit CO2 z kvasnic, časem možná i bomba. Dotaz je následující. Nechci utratit spoustu peněz za dno od ADA. Mám poněkud skeptickou představu o Aquaclay, či Profi Soil (bojím se, že bude plavat) a proto jsem vybral kombinaci Denerle Deponit Mix jako živinový základ, nahoru černé flexi zrnitost 1-2mm.

Zdá se vám takto založené dno pro mé účely vhodné? Pokud ne, prosím o komentáře proč. Děěkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 19:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lososak
Jj, ten je hezký. Pro mne ale příliš jemný. Ale černého 3-4 mám 30kg... teprve když jsem si ho koupil - a jel jsem pro něj až do Flexiobkladů kdesi u Břeclavi - jsem se dočetl o Liaporu.... a ještě mám doma 40 kg krásného říčního štěrku 2-4, pak asi 30 kg říčního písku 1-2, a taky nějakých 15 kg nějakého černého písku 1-2 :-) No jo, písku mám na x akvárek, ale vypadá to, že u mne zvítězil Liapor :-) Takže kdyby někdo měl zájem, prodám za nákupku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 15:58 Lososak Děkuju vám za informace :-)
malyLibor napsal: (...) ve čtvrtém Liapor 2-4 (...) celé dno vyhodím a dám tam také Liapor 2-4, který se mi zatím líbí ze všeho nejvíc.
Díky za vyčerpávající příspěvek :-) Takže vlastně stačí jen ten písek a nemusím nijak hnojit. Ten Liapor se mi začal líbit, jak tady o něm čtu, plusem je, že to je tmavé :-) A nebo použiju písek z reklamy - www.flexiobklady.cz/…


malyLibor napsal: (...) ale nezavrhuj ani keramiku - na takovém prasklém květináči je moc pěkné připevnit mech, který jej skryje, když jej celý poroste, a máš krásnou jeskyňku.
To asi spíš než z květináče zkusím vyrobit z břidlice nějakou takovou jeskyňku :-) Tyhle umělotiny se mi moc nelíbí :-) a asi zkusím nějaký kořen, hezky rozvětvený ;-) Ještě jednou díky za pochopení, co všechno jsou ty skrýše :)


Sera napsal: Ak chceš chovať betty nezabudni ani na plávajúce rastlinky ako Riccia fluitans.
Díky za tip ;-)


katterinecka napsala: ten písek ze sklorexu jsem měla, rostlo to v něm dobře, jen může působit trochu uměle.
V téhle diskusi jsou další tipy, takže místo toho ze Sklorexu použiju asi Liapor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 14:22 Muž Rida [85] - CichlidyRe: malyLibor
Jo, ta informace tam určitě je, někdy z doby před cca dvěma měsíci když jsem ten Liapor kupoval.
Já to mám usnadněno tím, že jsem z Brna, mám velkoobchodníka 10km od práce....
A vyšli mi velice vstříc, tu frakci pro mne objednali u výrobce a za čtrnáct dní avizovali že už to mají na skladě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 11:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Rida
Děkuji za doplnění. Škoda, že jsem to nevěděl dříve. Mohl bys tuto informaci dát i do tohoto vlákna: rybicky.net/forum/16474 Určitě to spoustě lidí pomůže.
Mně osobně se tedy líbí víc ty větší kuličky, ale je fakt, že ty nejhůře klesají - je v nich nejvíce vzduchu. Dnes je to čtyři týdny, co jsem začal Liapor vařit a vypadá to, že dno už hezky sedí. Už tam nelítají žádné kuličky. A včera když jsem sbíral šneky ze zbytků listů kryptokoryny kalatkolisté se zdálo, že už drží krásně pevně, takže asi se hezky rozrůstají kořeny. Listy už se nerozpadají, takže teď jen čekám, kdy začnou rašit nové listy. Některé kryptokoryny už také pomalu začínají růst.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2012 10:28 Muž Rida [85] - CichlidyRe: malyLibor
Liapor v jiných šaržích/objemových hmotnostech sehnat a koupit jde i v menších množstvích, ale musíš pro něj k velkoobchodníkovy nebo dodavateli, alespoň regionálnímu.....
Klidně ti ho i napytlují, na objednávku předem.
Já si takto koupil u velkoobchodníka v Želešicích u Brna tři 50l pytle Liaporu. Objednal jsem si šarže které se běžne pytlované neprodávají, s objemovou hmotností 1050. Cena cca 180-200 za pytel, včetně DPH.
Získal jsem tak drobnější šarži, majoritní průměr zrna 2mm, s (relativně) vysokou hmotností. Moc se mi líbí na pohled.
Akvárium ještě založeno nemám (bude 550l, cca za 2-3 týdny, pak dám foto).
Zatím to nechávám nasáknout ve staré vaně. Okamžitě kleslo cca 75-80%, plaváčky jsem sebral a převařil, kleslo opět tak 70%, co zbylo jsem převařil ještě jednou. Zbylo mi cca 4 litry plaváčků (ze 150) a dál už jsem to nevařil, i když by možná ještě něco kleslo, prostě už to nemělo cenu..... "Úspěšnost" více než 95% mi stačí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 21:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ondra
Fotka k příspěvku Děkuji za připomenutí, Ondro.
Ondra má pravdu. Liapor se vyrábí v různých zrnitostech a také v různých objemových hmotnostech. V praxi je to ale jedno. Většina zrnitostí a hmotností se běžně nedá koupit - prodávají to jen na kubíky po kamionech. Samozřejmě, kdo s tím dělá, může nakrást. Kdo ale není zloděj, chce dno z Liaporu a chce si ho koupit v běžném obchodě - stavebniny, Hornbach atd. stejně většinou najde jen ten jeden.
Nicméně pro případ, že by někdo narazil na obchod, kde si individuálně nechali nabalit i jiné typy Liaporu, pak ten, který mám já, je Liapor 1-4 a raději jsem vyfotil i pytel, v němž jsem to koupil X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2012 15:43 Muž ondra [168] - Živorodky
Liapor se vyrábí v několika zrnitostech a objemových hmotnostech, takže tvrdit že plave nebo neplave je nesmysl. Vždycky je potřeba se podívat o který konkrétní druh se jedná. Obecně platí, že čím větší zrno, tím je lehčí.
Chápu, že někomu přijde jako samozřejmost že se jedná o frakci 1/4 mm, pokud možno v těžší variantě, ale pro jiné to tak jasné být nemusí. A pak někteří zoufalci máčí a vaří 4/8 a ona ne a ne klesnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.06.2012 14:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bikerek
Liapor je skvělé dno, ale je pravda, že jako každý pálený jíl je lehké. Pokud chceš více informací, jak jej připravit a tak, dočteš se je zde rybicky.net/forum/16474
Aby neplaval, tak se musí převařit. Prostě ho dáš do hrnce, zakliješ vodou a přivedeš k varu. Pak ho sítkem přelovíš a nahážeš do studené vody. To, co zůstane plavat, můžeš dát k další várce na vaření... a takto to opakuješ, až máš dost Liaporu na celé dno (já použil cca 40 litrů). Moje zkušenost je taková, že ze 40 litrů i po několikanásobném převaření 1 litr plave.
Liapor se prodává po 50tilitrových pytlích, takže nemusíš nic přepočítávat. Jeden pytel 50 l stojí +- 150 Kč, takže i když z tohoto množství ti bude 1-2 litry plavat, tak je to 3-6,-Kč, a i tak to co plave můžeš použít do květináče ke kytkám, takže nejsou žádné ztráty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2012 13:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lososak
ten písek ze sklorexu jsem měla, rostlo to v něm dobře, jen může působit trochu uměle. Jako zásobní hnojivo používám JBL Florapol, ale není to nutnost. rybicky.net/nadrze/7034
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 08:32 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: bikerek
Jelikoz je Liapor skoro stejne tezky jako voda, muzes pocitat s litry a plus minus to bude totez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 04:34 - Re: bikerek
Orientačne si môžeš potrebné množstvo vypočítať tu v tabuľke:
akva.wu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 23:44 Muž bikerek [9] Re: malyLibor
Promiň.. Už jsem koukal na prezentaci :-) takže neplave !!! musel se nějak nechat nasáknout? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2012 23:40 Muž bikerek [9] Re: malyLibor
Zdravím, rád bych se zeptal na dno které používáš a to konkrétně ten liapor, je to pálený jíl s celkem velkou porovitostí, což je asi dobré pro bakterie, ale u výrobce jsem se dočetl, že je velmi lehký a má minimální nasákavost.. Není problém v akva, že plave? Pokud ho namočím bude ležet na dnu? A pokud ano jak dlouho asi trvá než nasákne. Podle čeho jsi počítal potřebné množství ( objem v litrech , nebo to lze nějak na kila?) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2012 20:17 Muž Ad@m [1051] Re: Lososak
Malylibor Ti napísal úžasný príspevok. Ja s ním môžem len súhlasiť. Osobné skúsenosti mám zatiaľ ale iba z riečnym pieskom zrnitosti 3 - 5 mm a musím povedať, že rastlinkám vyhovuje a rybkám taktiež.

Ak chceš chovať betty nezabudni ani na plávajúce rastlinky ako Riccia fluitans.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   12.06.2012 19:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lososak
Vodní rostlinky si berou většinu výživy z vody. I většina rostlin, které mají silné kořeny, si ve dně berou živiny z vody, které prosakuje dnem a zanáší jim ke kořenům detrit (výkaly ryb), který přeměňují ve dně a na kořenech rostlin žijící bakterie na látky rostlinami zužitkovatelné. To jen ve zkratce ke dnu. Někteří lidé do dna z písku přidávají různá hnojiva, k tomu nemám co říct, nikdy jsem to nedělal. Dno můžeš mít z různých materiálů - já osobně mám v jedné nádrži štěrk 8-12 (Džungle), ve druhé jemný říční písek 1-2 (38 litrů Blau), ve třetí Ratajův Profi Soil (kancelář), ve čtvrtém Liapor 2-4 (třístovka) a všude mi to velice dobře funguje. V páté nádrži - Pagodáriu mám jemný černý písek 1-2 na hrubším štěrku s půdním filtrem - to se mi neosvědřilo, nic tam nechce růst, ničemu se tam nedaří, už jsem vzdal pokusy o nápravu, celé dno vyhodím a dám tam také Liapor 2-4, který se mi zatím líbí ze všeho nejvíc.

Ke skrýším - skrýše nemusí být různé keramické džbánky nebo jeskyňky. Skrýše jsou i hustá spleť rostlin, skrýše pro betty jsou hlavně kořeny plovoucích rostlin. Skrýše jsou i jeskyňky z kamenů - pozor aby to bylo stabilní, lepší je slepit akvarijním silikonem, aby ti na rybky nespadly, skrýše jsou i různé členité kořeny a podobně. Můžeš mít přírodní akvárko plné skrýší... ale nezavrhuj ani keramiku - na takovém prasklém květináči je moc pěkné připevnit mech, který jej skryje, když jej celý poroste, a máš krásnou jeskyňku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 18:46 R Muž romant [27987] Re: Lososak
Zkus se podívat do těchto vláken.
rybicky.net/forum/701
rybicky.net/forum/15926…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 18:39 Lososak – Založení akvárka - pár dotazů ke dnu
Ahoj, chci si založit akvárium, ale mám pár dotazů ke dnu:

• jak vytvořit dno? Chci udělat dno z černého písku (asi tento www.sklorex-akvarium.cz/…), aby vynikly ryby na pozadí. Ale když do toho zasadím kytky, budou žít z toho písku? To asi ne, že? Co tam mám dát jako substrát pro kytky? A jak to udělat?

• chci chovat betty, takže by akvárium mělo být celkem dost zarostlé, že?

• není mi příliš jasné, co vše se považuje za skrýše? Nechci tam mít keramické jeskyňky, chci mít přírodní akvárko, ale uvítal bych nějaké tipy na to, jak mají vypadat skrýše? Kokosový ořech?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 08:50 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Podobný problém jsem už řešil. Použil jsem staré dno a dosypal novým kačírkem. Postupně se vrstvy promíchávají, ale ničemi mi to nevadí. Hlavně jsem nemusel čekat na zaběhnutí jako u nového akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 17:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: seeter
taky moc nemusím staré dno, hlavně proto, že obsahuje kamínky jaksi navíc. Kdybys chtěl něco komerčního tak třeba JBL Florapol, což je jen jíl se živinami (asi něco obdobného jako v odkazu od Sida).
Ale ani pro rostlinné akvárko nemusí být zásobní hnojivo potřeba, i když s ním to asi budeš mít hlavně ze začátku jednodušší. Záleží co máš v plánu a co od toho očekáváš.
Třeba tohle akvárko fungovalo od začátku bez jakéhokoli zásobního hnojiva, bez přihnojování i bez přidávání CO2 rybicky.net/nadrze/7691
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 12:22 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: seeter
Jedna z možností:
rybicky.net/nadrze/13634
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.05.2012 10:19 Žena petulinakk [2016] Re: seeter
Tak já zrovna nejsem ta pravá co by měla radit ohledně rostlinných akvárií, sama jsem začátečník, ale... nevím jakou hrubost má staré dno od Rataje (jsem líná hledat), předpokládám ale že je hrubší než flexi, při jakémkoliv přesazování se neubráníš promíchávání, a pokud budeš chtít přesadit třeba nějaký větší echinodor (v 300l asi nebudeš mít pidirostlinky), tak si kořeny vytáhneš půlku dna. Takže pokud ti nebude vadit že se to promíchá, proč ne :-)
Větším rostlinám samozřejmě hrubší dno vadit nebude, ale na kobercovky to moc nebude.
Doporučuju si tady v sekci "nádrže" vlevo nahoře zadat v "pokročilé vyhledávání" nádrže o odpovídající velikosti, a mrknout na to co tam majitelé maj za dno, rostlinky, a jak se jim tam daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 10:04 Muž seeter [3] Re: petulinakk
a když dám jenom písek, nebudou rostliny strádat??? co třeba přiložit kuličku hnojiva (Bivoj???)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 09:57 Žena petulinakk [2016] Re: seeter
U varianty č.1 je třeba počítat s tím že se obě vrstvy stejně budou časem promíchávat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 09:49 Muž seeter [3] – nové 300l
Dobré ráno :-) budu zakládat 300l akvárko... chci rostlinný (alespoň ze začátku) a nevím co na dno... mám dvě varianty
a) staré dno od Rataje a překrýt pískem z flexiobkladů (1-2mm)
b) jenom flexi obklady
co si o tom myslíte??? budu rád za každou připomínku ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 20:56 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Začti se do tohoto vlákna rybicky.net/forum/14948
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 20:51 Muž malyLibor [5371] - Asie – Prosba o radu
prosím prosím, smutně koukám. Má někdo zkušenosti s pískem od FlexiObkladů? Konkrétně s černým pískem 2-4 mm - www.flexiobklady.cz/… ? Já z něj mám trochu strach, když mi pn řekl, že je to barvené. Má někdo od nich písek v akvárku třeba s krevetkama? Nevadí to krevetkám? A neolupuje se časem ta barva?? Už jsem z toho tak trochu jelen... mám už písku asi tak na dvě, možná i tři třístovky a furt nevím, co použít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 17:53 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Sera
,,dakovala...tak strku mam v akva pozehnane,v predu 7cm a pri zadnom skle 10cm.rastliny mozu zacat zazelenovat akvariu.. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 18:11 Muž Ad@m [1051] Re: tatianaZ
Nech sa darí X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 17:35 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,sviatok prace "oslavim" zariadenim noveho a hadam vydareneho akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 17:26 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 17:23 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,tak mam dohromady asi 29kg strku..na obale je pisane 1-3mm kremicity..zajtra zariadujem,parada.. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 17:05 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
Tak teď ještě aby to nebylo nějak zbytečně hrubozrnný a ostrý a vesele do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 16:57 Žena TatianaP [77] - Živorodky
,,takze jeden sacok ma 10kg,mam 2,hadam to postaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 14:26 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Semtex
,,dnes tam zajdem a este raz pozriem,pripadne hned kupim ten strk,ak bude mat nejake mensie balenie,tak mozno aj jedno vezmem..rastlin mam dost,a chcem aby v pohode zakorenili a dobre sa rozrastali...
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=3201