Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2019 08:53 Muž LiborSprysl [8849] Re: Wanderer
smich smich ... a už jste přemýšlel proč to dělají? Když už máte takový zásadní poznatek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 08:19 Muž RAP [308] Re: Wanderer
U mne pár vteřin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 08:02 Muž Wanderer [1578] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jen takový poznatek z chování, co jsem vysledoval. Skaláry se natáčejí podle světla, hřbetem ke zdroji. Dopoledne nesvítím a tak všechny skaláry plavou šikmo, hřbety natočené k oknu, aby na ně světlo dopadalo shora. Jak se rozsvítí rampa, tak se srovnají. Ještě se budu muset zaměřit na to, jak dlouho jim ten přechod trvá. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 22:54 Žena jakuka [2] Re: RAP
No v podstatě se tam udržuje teplota 25 st, dno odkaluji každý den, někdy i 2x a část vody taky měním denně. Výstavní kusy opravdu nehodlám vypěstovat, ale předpokládám, že když se pěkně vyvíjí, mají apetit a čiperně plavou, je to na dobré cestě. Souhlasím s tím, že kvalita podmínek v odchovně úzce souvísí s kvalitou ryby v budoucnu- na burze se mi už jednou podařilo koupit skaláry od chovatele, ve výstavce vypadaly dobře a až doma jsem si všimla, že dvěma kusům chybí takové ty přední dlouhé ploutve- prostě takoví poloviční skaláři- mrzelo mě to a zároveň poučilo, že se mám příště více dívat, co kupuji.. nicméně musím říci, že jeden z těchto deformovaných skalár mi žije dodnes, těší se velkému zdaru, přestože je poloviční, než norma a na oko je prostě jiný... neměla jsem to srdce ho eliminovat...
Snad se můj vlastní odchov podaří, i těch pouhých 8 kousků mě velmi těší.

Nicméně jeden dotaz bych ještě měla, je jim přes 2 týdny, jaké krmivo byste doporučili? Doteď krmím artémii....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:43 Muž Prašan [3296]
Ja by som doporučil 27C a pritom dbať na kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2019 19:42 Muž RAP [308] Re: Skoro důchodce
Pokud chceš odchovat slušné ryby, musí tomu odpovídat podmínky. U výstavních to platí dvojnásob. S tím souvisí i počet, protože musíš odstraňovat nevhodné kusy. Zeptej se Montyho, to je na tohle šílený pedant. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 18:53 Muž Skoro důchodce [20] Re: jakuka
Pokud ji nejde o množství a výstavní kusy není vyšší teplota nutná, přežijí odolnější jedinci, jenom s kvalitou takto odchovaných ryb nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2019 10:43 Muž RAP [308]
Při vyšší teplotě dochází k rychlejšímu rozkladu nespotřebovaného krmiva a detritu a to zhoršuje kvalitu vody. Proto je potřeba častější odkalování. Nízká teplota zase brzdí metabolismus a tím příjem potravy a růst potěru.
U těch tvých bych viděl optimum 25-26stupňů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 17:57 Žena jakuka [2] Re: Prašan
Jo díky za upozornění, topila jsem jim na 28st. A pořád hynuly, toto jim evidentně nevadí, takže přitápět už nebudu. Radost z toho mám a příště budu o něco zkušenější…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2019 16:33 Muž Prašan [3296] Re: jakuka
V prvom rade ťa upozorním na nízku teplotu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2019 14:27 Muž Wanderer [1578] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: jakuka
A je to dobrej pocit, když se člověku podaří pár kusů, co přežije, že? Příště jich bude víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 10:20 Žena jakuka [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak skaláry mají 14 dní, z původních cca 50ti jich zůstalo 8 statečných, už týden plavou v odchovničce, zatím prospívají- na můj první odchov bez znalostí jsem překvapená, že to vůbec vydrželo. Řekla bych, že se jim daří, rostou před] očima. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2019 13:33 Muž Prašan [3296]
Pôvodné ryby pri dalšej znáške
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 13:06 Muž Prašan [3296] Re: jakuka
Ak to udržíš prvých 5 dní,tak by to mali dať.Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 09:22 Žena jakuka [2] Re: Wanderer
Artemis už mám domluvenou, v sobotu pro ní pojedu- říkám je to poprvé, vůbec mě nenapadlo, že to přežije.... otvor lahve je nad hladinou, takže budu krmit tudy. A voda se kazit doufám nebude, vždyť je to normálně v akváriu a proudí tím voda.....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2019 22:58 Muž Wanderer [1578] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: jakuka
Jak to budeš krmit? A jak odsud budeš odsávat zbytky potravy? Tohle je docela nepraktické. A pomalu začni líhnout artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 21:58 Žena jakuka [2] Re: Wanderer
Díky, nakonec jsem to vyřešila asi nejlépe, jak mi podmínky dovolují: našla jsem doma velikou Pet láhev, do které jsem udělala veliké oka vrtačkou a na to dala silonku. Celé ponořila do akva a list opatrně přesunula tam. Takže je to v akva,před ostatními přitom chráněné v láhvi.... jsem zvědavá, co z toho bude...., je to filtrování, má to zdroj tepla, proudu.... uvidíme...jestli se dílo podaří, vám vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 21:15 Muž Wanderer [1578] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: jakuka
Vzduchovat určitě (seškrtit) , udržovat teplotu spíš vyšší cca 27° a hlavně měnit vodu. Co nejčastěji. Odsávat bordel a zbytky krmení a dát si při tom pozor na vcucnutí prcků. Nevím v čem je hodláš odchovávat, ale zavčas je přesunout do většího akvária. Porostou hodně rychle. Hlavně tu vodu, klidně ze začátku dvakrát denně, ta se zkazí velice rychle a začnou kapat, jak na běžícím páse. V poledne může být všechno OK a večer jich máš čtvrtinu. Ale když se ti to povede, je to fajn pocit. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 19:01 Žena jakuka [2] – Potěr
Lidi Žďárec, prosím o radu..
3 dny zpět se výstřely skaláry ve společenské nádrži, vždy to do druhového dne zmizelo, tak jsem to neřešila. Ale nyní se vylezl potěr, hemží se na listu a já chci zkusit odchovat. Přeložím i s listem, voda stejná z akva, to vím, jen mi prosím poraďte, jestli musím vzduchovat- mám vzduchovací motorek eheim, ale přijde mi to hrozně silné a když to přiškrtím, tak mám strach, ať se to nějak nezapře, nebo nepřetlakuje. Druhý dotaz-jakou udržovat teplotu vody?
Bude to pokus, třeba nic nepřežije.... uvidíme.
Díky za odpovědi

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 10:44 Muž Prašan [3296] Re: RAP
Samicu mám jednu a z odchovu doma 19 dorastajúcich mladých.No mladých,už teraz skoro ako ruka... :-) Teda tých samcov naviac mám ešte z pôvodných rýb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 00:31 Muž MonterMonty [1975] - AmerikaRe: vaclav
nj , na velkýho "hajzlíka" platí jedině- ještě větší hajzlík ... a nebo banda malejch ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 00:05 R Muž vaclav [10680] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
Ano máš pravdu, já ho dostal od Ivoše ještě s jedním ale ten to jeho řádění nepřežil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2019 22:56 Muž MonterMonty [1975] - AmerikaRe: Prašan
Věčná škoda , jsou to krásní divočáci , osobně bych je ještě nezatracoval, popátrej v paměti kam jsi posílal mladé , je taky dost možné že se opět objeví v nabídkách importérů ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 22:44 Muž MonterMonty [1975] - AmerikaRe: vaclav
Václave , od Tebe putoval do tý kostky u Pxera - tam byla situace úplně stejná jako u Tebe , načež jsem si pro něj pak jel na Jižňák k Paxemu do práce , na to předání jen tak nezapomenu , přines mi tu čudlu v děravým pytlíku a já sockou cca třičtvrtě hodiny od domova ...a voda ubývala a ubývala ... rozzureny smich
pravdu máš že ho zkrotili až u mně malí "termoskáči" potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2019 12:11 Muž RAP [308] Re: Prašan
Udělej z nich hejno pro okrasu. Není samice, není o co se rvát. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 00:10 Muž Prašan [3296] Re: pavel1234
Mám navyše asi 4 samcov Rio Belem,tiež neviem čo s nimi.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2019 08:42 R Muž vaclav [10680] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
Já ho dostal od Paxera a pak jsem ho dal tobě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2019 00:32 Muž MonterMonty [1975] - AmerikaRe: vaclav
Toho kluka od někud znám :), není ta fotka tak pěkná jako Tvoje :) rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2019 18:50 R Muž vaclav [10680] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Fotka k příspěvku Někomu ho daruj, ten můj pirát se až na třetí štaci znormálnil. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 18:26 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-) – Kam s ním?
Ahoj opět,
jsem zde, abych se pobavil s jedním skalárem. Jak jsem zde dříve psal, jeden mramorový skalár se opětovně pere s pruhovaným skalárem. Mramorového jsem měl v odchovně, dokud nepřišlo na řadu tření zlatého páru a prohodil jsem je. Třecí pár už má na listě jikry a hlídá. Už je to den po nakladení, tak držím palce. Ale v 250 litrovce by to bylo ještě lepší, bez mramorového skalára. Myslím, že Vaclav psal o tom, že měl též agresivitu a pár skalár dal pryč. Jak tedy mám prodat skaláru, která je samostatná? Rád bych ji dal na inzerát, ale ani na mé ancistruse a ani na dánia se nikdo nehlásí, takže se pravděpodobně nebude hlásit ani ke skaláře. Chtěl jsem mramorového dát k akarám, ale tam přímo nyní proběhlo též tření, takže ani náhodou. Chci, aby to klapalo. S ním to nepůjde. Nějaké rady? Děkuji.

Pravděpodobně to nebude správné vlákno, takže se omlouvám.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2019 12:40 Muž RAP [308] Re: pavel1234
Důležité je, aby ryby nestrádaly a tobě se akvárium líbilo. ;-) Nic jiného v tom nehledej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 22:40 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: RAP
No, to jsem nevěděl, to se omlouvám. Ale i tak mi přijde osobně pohodlnější a zároveň přirozenější pár rostlin a hlavně větve. Ale s dobrou filtrací by to bez rostlin určo šlo. :-) Mám rád zarostlé nádrže, ale u skalár asi ne. Ale je dosti času si to rozmyslet. Ale prostě s tebou souhlasím, jenom mám jinou představu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2019 22:06 Muž RAP [308] Re: DavFM
Jestli myslíš bývalé Alty Míly Kolaříka, tak dominantní pár byl schopen se třít při 24stupních( ostatní hodnoty vody nepíšu, stejně by tomu nikdo nevěřil) a útoky s úmrtím byly relativně časté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2019 22:00 Muž RAP [308] Re: pavel1234
To co píšeš, platí spíš pro importy. Nicméně minimálně v době záplav proplouvají zaplaveným pralesem. Jinak rybám je to jedno, vhodné rostliny jsou pro ně další možností úkrytu, potravy a jako bonus pomáhají s kvalitou vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 19:58 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: Wanderer
Já osobně myslím, že zarostlá nádrž není pro skaláry. Jasně, není to vůbec špatné, když to je například 8mi stovka. Koukni ale do přírody. Tam, kde skalára žije, najdeš jen větve a někde kameny. Sem tam nějaké rostlinky. A kvůli mé menší nádrži jsem věděl, že radši tam nechám více místa pro plavání, než to zalesnit a dát tam 2 páry, které se mi budou řezat více, jak v hejnu. Můj názor. Samozřejmě, že velká nádrž potřeba je, to naprosto souhlasím. Ale do budoucna, co se chci chovem skalár zabývat, chci taky pár rostlinek sem tam, ale spíš jen větev přes celou nádrž (z jednoho rohu do druhého) a pár kamínků. Nebudou se řezat, jelikož když má dominantní samec proti sobě například 7 dalších samců, kteří chtějí být též bossové nádrže a řezat se se 7 samci, to už je dosti náročné. A proto toho většinou nechá a drží se v hejnu. A je to cichlida, takže rvačky (šťouchance) tam musí být. Plovoučky twm jsou. Jenom jsem měl velký proud, který jsem zredujovat a plovoučky vypadají nadějně. Vallisnerie tam dát nechci. Dodávám hnojení, takže brzo to zařídí šípatkovci. Se vším máte pravdu, jen jsem chtěl vyjádřit můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 19:10 Muž DavFM [1096] - Corydoras&Apistogramma – teplota
Já (ale nejen já) řeším případnou agresivitu, která se mi zdá už za hranou, prostým snížením teploty. Ony ty ryby zklidní, vědí že se v takové teplotě netřou a není důvod si vyjasňovat kdo je kdo.

U altů to funguje taky, jinak jsou schopni se navzájem pozabíjet-to znám ale pouze z doslechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2019 18:21 Muž Wanderer [1578] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Počet v hejnu je fajn, taky si myslím, že to chce aspoň 10ks, ale jak píše RAP, 250 l je pro takové množství zoufale málo. Navíc, podle fotek to nemáš moc zarostlé, to taky dělá dost. Tohle hejno dát do zarostlé čtyřstovky, tak věřím, že i ti raplové nebudou tolik řádit.

Zkus tam provizorně přidat vallisnerie a plovoučky, může to trochu pomoct, ale stejně budeš muset ten počet zredukovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 06:37 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: Sára73
Jasný, jasný. Tak v té nádrži to je v pohodě. Teď, jakmile jsem dal pryč mramorového skalára, to krásně šlape. Nějaké pošťuchy jsou vždycky. Tření páru furt probíhá v nádrži. Udělal jsem krásný roh a do toho dal krásnou listnatou rostlinku, na kterou bude asi většina klást jikry. Nejsem moc zastáncem "umělého" odchovu. Mám rád přírodní cestu, tedy aby potěr rostl s rodiči. V této 250 litrovce to asi nepůjde, že? To už si myslím moc. xD Mohl bych po odchovu pár s potěrem odlovit, ale zase odchod z jejich nádrže se mi nelíbí. A k tomu nevím, jestli by to po tom stresu nechaly dále žít... Jinak je to krása. Samec, který se tře ostatní odhání na druhou polovinu nádrže, ale furt tam je jeden zlatý, který se jen tak nedá. Jde vidět, že se navzájem respektují. Takže mramorovou nechám v té 90 litrovce aspoň týden na samotce. Pak to zkusím dát do hejna. Třeba si mramorová a pruhovaná tak nesednou, že budu muset tu mramorovou nechat někde jinde a nebo prodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 06:24 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: RAP
Mluvím o nádrži 250 litrů. Psal mi to v soukromých zprávách. Jako prezentaci to asi nemá. Aha. Njn. Uvidíme časem. Pokud chov nebude dobrý, není problém je prodat do větší nádrže a koupit hejno akar, což by bylo nejlepší. Ale zase ne moc velký hejno. xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 23:05 Žena Sára73 [46] Re: pavel1234
Mě zase jedna z prťavých skalár, přikoupených k mým "hodným" dospělcům, pomalu rostla v teroristu a agresora......po několika měsících neustálého stěhování do izolace a pokusech o návrat ke skupině, se nakonec povedlo toho rapla integrovat a začal "normálně" fungovat....jasně, že sem tam někoho pošťouchne, popožene, ale už to nedělá nonstop celý den.
Nicméně i když byl jediný potvor ve skupině, tak po nějaké době začaly být nervní i ostatní mlaďoši a dospělá samice....dva dospělí samci byli jediní, na které si nedovoloval, resp. zkusil to, ale oni před ním nezdrhali, takže byli jediní s kým fungoval normálně.
Nemyslím si, že počet jedinců v hejnu je to nejzásadnější, jde podle mě i o štěstí na povahu skaláry a celkově, jak si spolu hejno tzv. sedne...resp. je to můj subjektivní pocit....
Asi je nejlepší koupit jako startovací skupinu hejno mladých, ale ani tak, si myslím, nikdo nezaručí, že se nebudou rubat až povyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2019 21:55 Muž RAP [308] Re: pavel1234
O které Horácově akváriu píšeš?
Měl jsem 6 Manacapur ve dvěstěčtyřicítce a když povyrostly, musel jsem je dát pryč. Né, že by se vyloženě rvaly, ale akva bylo malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 21:29 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: RAP
Njn, to máš pravdu. Je lepší ale nějaké hejno okolo 10. Jelikož to u Horáce s deseti skaláry jde dobře, tak jsem teda zvolil 10 těch skalár. Myslel jsem, že když je koupím v akváriu pospolu, bude to dobré. Asi to není. Jak se říká, když to funguje u jednoho, nemusí to fungovat u někoho dalšího. Mám tedy 8 v 250 litrovce, toho jednoho jsem tedy oddělil. Neměl ani partnera. Takže budu přemýšlet, co s ním, ale taky rychle. Njn, měl jsem vzít ty maličký skaláry, co tam byly. Škoda no. Ale díky moc. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.06.2019 20:45 Muž RAP [308] Re: pavel1234
Ono 9 skalár ve 250litrech není zrovna dobré. Jak sám píšeš, jsou to cichlidy se vším všudy. Podle vnitřního uspořádání(úkryty, možnost vymezit si teritorium) bych to viděl na max. 6jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 18:12 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: vaclav
No bylo by to hezké, vidět, jak vyrůstají skaláry. Ale nechci je rozmnožit prozatím, jenom mi bylo řečeno, že pokud je tam nechám, budou bitky větší a větší. Jdu si zasportovat, až přijdu, buď to tam bude nebo nebude. Jsou tam ancistrusi, tak by je zlikvidovat mohli ty jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 18:09 R Muž vaclav [10680] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Pokud si je chceš rozmnožit tak ano, jinak to nech na přírodě kaviár baští i ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 18:02 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: vaclav
Tak mě nevadí, že se koušou. Je to cichlida, je to normální. Jenom nechci, aby si ubližovaly až tak ty skaláry. Takže jsem toho mramorového dal do té 90 litrovky a asi ho prodám. Nevím, jestli se vzpamatuje... A nevíte, co s těmi jikrami na liště? Mám je dát pryč radši?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 17:46 R Muž vaclav [10680] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Fotka k příspěvku Budou se mydlit to je u nich normální já to tak měl roky teď mám 6 samic a je klid. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 17:35 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-) – Chov
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
má tady někdo zkušenosti se stále bojujícími samci? Mám 250 litrů a v tom 9 skalár. A několik pancíků. Mám tam 3 zlaté, 1 koi, 1 mramorovou a 4 pruhované. Koupil jsem je ve zverimexu pospolu. Je tam jeden pruhovaný samec a zlaty samec, kteří soupeří, ale bez následků. Ale mám tam tu mramorovou a další pruhovanou. Ty se též perou, ale něco na sobě mají. Červené modřiny nebo co. Ty, co se neperou, to nemají. Takže to musí být bitkami. Chci se tedy zeptat. Mám doufat, že se to zlepší a nebo, že to je úplně normální a nebo je mám dát všechny pryč a zkusit jiné cichlidy? Například akary hnědé. Mám už pár a měla by být v pohodě na chov v houfu. Nevím, jestli je 250 litrů pro skaláry dost. Pan Horác to má též + pár čichavců. Ta mramorová to má i na ploutvích... Jak se pere ta mramorová a pruhovaná - jsou jako blesk. Prostě okolo sebe moc rychle krouží a koušou se. Ploutve jsou v pohodě. Třeba by pomohlo snížit počet, ale už teď to je trochu bída.

Předem děkuji za odpovědi. :-)

Ještě k dodatku. Mramorového samce jsem dal do dostačující 90 litrovky (výška 40cm). Než najdu řešení, jak uklidnit bitky. Zlatý a pruhovaný se perou, jelikož pruhovaný se svojí polovičkou udělaly jikry na list, takže proto

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 18:11 Muž Miras [111] Re: Planorbella
Kýbl používám jen a pouze pro ryby, test proveden několikrát. Ano kapičkovým testem a tím obyč. digitálním, ale světle zelenou od tmavě zelené poznám. Nehandrkuju se jestli 6.9 nebo 7.1, ale 7 nebo 8 už rozdíl znatelný je ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 17:57 Muž Smetany [839] Re: vaclav
Nemůžu proto jsem se ptal kde to z toho kohoutku teče.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 68

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 59856x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov