Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 18:11 Muž Miras [111] Re: Planorbella
Kýbl používám jen a pouze pro ryby, test proveden několikrát. Ano kapičkovým testem a tím obyč. digitálním, ale světle zelenou od tmavě zelené poznám. Nehandrkuju se jestli 6.9 nebo 7.1, ale 7 nebo 8 už rozdíl znatelný je ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 17:57 Muž Smetany [408] Re: vaclav
Nemůžu proto jsem se ptal kde to z toho kohoutku teče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 16:12 Muž Planorbella [220] Re: vaclav
Miras napsal kolem 7 pH a ráno +- 8 pH to není moc přesná hodnota a jestli měří kapkovým nebo papírkovým testem, tak se může výsledek od skutečnosti značně lišit.

Pokud by ale byly výsledky pravdivé mohlo být v kýblu nedostatečně vymytém vodou něco co zapříčinilo zásadité pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 15:19 R Muž vaclav [9710] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Můžeš nám vysvětlit proč voda z kohoutku má pH 7 a po odstátí 8 +- jak psal Miras? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 21:54 Muž RAP [2361] Re: Smetany
Kolega Miras je z Plané mapy.cz/… . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 21:15 Muž Smetany [408] Re: dudak
Hrozně bych si přál vodovodní vodu ve které je nadbytek CO2 kde to teče?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2019 21:13 Muž dudak [1558] Re: Miras
Důležité je aby byla voda dostatečně měkká a pH bylo v rozumných mezích, pokud to je forma už déle chovaná v zajetí, tak i pH do 7 je dostačující, těch 8 už je asi moc. Jikrám přendání do vody jiných parametrů nevadí - pokud jsou ty parametry pro ně vhodnější. Nejlepší je si připravit vodu předem a nechat ji trochu probublat vzduchováním. V kohoutkové je často docela dost CO2, které v akváriu vyprchá a pH jde nahoru. Pokud vám teče z vodovodu dostatečně měkká voda, s ještě nižší uhličitanovou tvrdostí, možná se vám vylíhnou. Jestli ne je třeba ji naředit vodou z reverzní osmózy, destilovanou nebo aspoň dešťovou a případně přidat trochu kyseliny na snížení pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 15:56 Muž Miras [111]
Zdar lidi,

Tak se mi zase vytřeli Skaláři, sice v odděleném akva, ale tentokrát je chci z akva odebrat.

Jde mi o výměnu vody. Dříve jsem chtěl jikrám dopřát odstátou vodu, takže jsem napustil kýbl vody z vodovodu a nechal ho do druhého dne odstát. To ale bylo za dva dny po jikrách. Zjistil jsem, že voda z kohoutku, kterou natočím večer má někde kolem 7PH, ale ráno už odstátá voda má +/- 8PH. Tak teď přemýšlím, jestli nechávat vodu odstát a upravovat ji a nebo brát vodu rovnou z kohoutku? Bavím se o jikrách a následném (snad) rozplavání...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 10:41 Muž Miras [111] Re: DavFM
jj, to máš taky pravdu, zatím to jen zkouším, no a kdyby z toho snad mělo něco být, tak není problém napustit 240l nádrž, popř. dvě a tam je mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2019 09:16 Muž DavFM [1004] - Corydoras&ApistogrammaRe: Miras
Já ti rozumím, ze si to chceš zkusit to odchovat. Ale asi by sis měl zároveň i rozmyslet co dál. Potřebujou hodně prostoru a hodně čerstvé vody, aby z nich něco bylo a nebyly to jen škaredé trojúhelníky bez ploutví.No a až se ti to fakt povede, tak přijde otázka co s nima. Úplně shon po nich není.
Ale je mi jasné, že to je věc, na kterou si každý musí přijít sám.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 09:10 Muž Miras [111]
No já se se Skalárama momentálně taky učím :-)

Prvně se vytřeli na list v akváriu a to jsem ani netušil, že mám pár. Fofrem s listem do malého (asi 6l) akva, něco málo se i rozplavalo, ale chtěl jsem trochu snížit PH, přehnal jsem to s dávkou a druhý den bylo po nich...

Říkám no nic, napodruhé jsem je nechal vytřít ve společné nádrži. Skaláři pečlivě hlídali mladé, ale jen než zhaslo světlo. Ráno nebyla ani jikra.

No tak říkám třetí pokus. Zřídil jsem jim nádrž asi 50l jen s bublifukem a vzd. kamínkem. Jakmile se mi zdálo, že se budou třít, tak jsem je tam přendal a druhej den se hned vytřeli na kus odstřiženého listu Echinodoru. Bohužel opět za dva dny z toho nebylo nic - to už nevím proč...

Takže čekám na další výtěr a zkusím přendat zas jen list, ovšem do toho většího akvária.

Nevzdávám to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2019 19:29 R Muž vaclav [9710] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Otakar
Pokud chceš vlastní chov a nezáleží ti na maximálním počtu odchovaných jedinců je lepší zařídit samostatnou nádrž a nechat ryby vytřít a i si odvodit potěr je to úžasná podívaná. Jejich potomci už pak budou vědět jak na to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2019 18:50 Muž larix [1140] Re: Otakar
Ja som to robieval tak, že som do malého akvárka napustil vodu z pôvodného a potom som preniesol iba ikry s podkladom (list). Ryby ostali v pôvodnej nádrži. Potom som pomocou jemného vzduchovacieho kamienka zapezpečil prúdenie vody okolo znášky a pipetou odstraňoval neoplodnené ikry. Úspešnosť liahnutia bola vysoká.
Máš nejaký špecifický dôvod, prečo chceš prenášať aj rodičov? Myslím si, že v novom prostredí nebudú schopné identifikovať znášku ako svoju a ikry zožerú (alebo nechajú svojmu osudu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 18:29 Otakar
Mohu se zeptat, jestli se něco stane, když přelovím skaláry s jikrama do samostatného akvária

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 20:38 Muž Prašan [3155] Re: Tommo
MonterMonty je profík,ja som len amatér hobysta.Ale ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2019 20:33 Muž Tommo [34] Re: Prašan
Jsou moc pěkné potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 20:29 Muž Prašan [3155] Re: Tojsouvěci
Tak asi 20ks čo som nechal a sú k svetu. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2019 20:19 Muž Tojsouvěci [1368] - Kytky s čudlamaRe: Prašan
Pěkný počin. :-) potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.03.2019 20:12 Muž Prašan [3155] – P.scalare Rio Belem
No dnes išli do väčšieho akvária.
www.youtube.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2019 00:27 Muž Prašan [3155] – Rio Belem
Fotka k příspěvku Tá modrá je na nich fakt nádherná.Sorry za rozmaznutú foto.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 12:11 Muž Prašan [3155] Re: MonterMonty
Som 6-7 dní v robote a neraz už ani nevládzem čokoľvek doma urobiť.(3,5-8 ton materiálu cez ruky dá človeku zabrať) :-( Týchto 20 si chcem nechať a z nich neskôr vybrať to naj.Nakoľko mám z dospelých iba jedinú samicu,tak z odchovu si ich chcem udržať.Ja to inak nechávam žrať.Nemám toľko času ani priestoru si čo 2 týždne všetko odchovávať.Sa vytierajú stále.I teraz sa dalšie vrtia na stonke anubiasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 26   31.01.2019 23:41 Muž MonterMonty [1748] - AmerikaRe: Prašan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ty prodloužené paprsky (chvostové lůče), odcházejí podle mého pozorování nejdříve- je to takové titěrné nic... Myslím si že při lepší péči by je i Tvoje Belemky měly také tak dlouhé.
Třeba Mařkám začínají růst později než Nanaykám i ty na řitní nepárové ploutvi.

Na můj vkus máš ty akva dost zabordelené (neuraž se- říkám jen svůj názor).v tom šlemu a řasách se můžou držet různé nechtěné bakterie a sajrajty.

Já každý týden veškeré sklo a techniku v akvu odrbu houbičkou na nádobí(každé akva má svou)v každém akvu mám aspon jeden dvouramenný bublifuk a exrernák s akvacitem na sání- ten peru co dva dny , bublifuky každý týden ,v externáku jeden koš plnej zeolitu - ten měním co 14dní za čerstvý , použitý vyhazuji a vyměním 70% vody s odstraněním veškerého bince.
Samozřejmě můj způsob péče je trochu více o nákladech , ale zase si můžu dovolit krapet lepší cenu, snažím se produkovat co nejkvalitnější čudly, výdělek pro mě není priorita.

Jinak Tvoje Belemky vypadají dost dobře- ty ohnuté břišní ploutve (fousy) , no pokud to máš ryby do chovu , osobně bych je neřešil - na genetiku- tedy následné potomstvo to nemá žádný vliv, jen to vypadá divně. Kdybys viděl moje chovné Mařky - to jsou paragrafy- od toho věčného handrkování - snad všechny už je po bitkách měly ulomené ani chovné Nanay už je nemaj rovné jako dříve a to jsou podstatně klidnější ryby jen se občas navzájem proženou když si lezou do zelí ...

balil jsem dnes pár Nanay ,tak jsem jednu TOP blejsknul- bez mála 5cm v těle ahoj

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 21:35 Muž Prašan [3155]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na dvoch v pravo - pravá fotka - je tá spomenutá deformácia análnej plutvy

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.01.2019 21:34 Muž Prašan [3155] Re: MonterMonty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Za fotografie sa ospravedlňujem.Dosť som rybky vyplašil - nie len občas bleskom ale i čistením skla od rias,ktorá všade vo vode pri fotení plávala.Tvojmu skúsenému oku určite neujde 4-5 jedincov ktoré som spomínal (pôjdu smer kôš)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2019 22:37 Muž Prašan [3155] Re: MonterMonty
Ešte ,že ťa mám a omrkol som spätne prezentáciu.Narodili sa 28.10. - čiže som to fakt poplietol s inou znáškou /od zebier/ Takže tie na ktoré sa pýtam majú zajtra 3 mesiace.Od rypca po násadu chvosta 3cm.Takže asi trošíčka zaostávajú oproti tvojim.V 20L akvárečku je to asi pochopiteľné.Skúsim nachystať miesto a čo najskôr ich premiestniť aspoň do 80L neskôr 160ky.Fakt dík za info. pivo
Tvoje majú krásne chvostové lúče.U mojich Belém (u toho dospelého samca čo som si sám odchoval) sa chvostové lúče parádne vytvorili ale narastať začali až v neskoršom veku.Trocha to dám pri nich do poriadku a ak bude čas odfotím.Len okrem malého akvárka ma tam štve i dosť nespoľahlivý ohrievač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 22:36 Muž MonterMonty [1748] - AmerikaRe: Prašan
Ještě pro srovnání - čudla 18dní po vykulení - tentokrát Manacapuru - v mé prezentaci-už přeloveno ve 270L vody 55cm výška -je vidět že je čudlák stále delší než vyšší
podle toho teploměru by se dala poměřit délka i výška
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   30.01.2019 22:09 Muž MonterMonty [1748] - AmerikaRe: Prašan
Fotka k příspěvku Ahoj Rado,

upřímně , nepoplet si ty míry nebo věk trochu ? u mně rostou skalárky cca 1cm za měsíc - ryba se měří od rypce po ocasní násadec - domnívám se že je to z toho důvodu že každá forma má jinou délku ploutví (na výšku)- navíc "bordel voda" nebo moc nízké akva podstatně ovlivní délku ploutví-tak je měření na výšku hodně zavádějící. v jednom měsíci mají u mně ryby cca 1cm v těle

jestli mají Tvoje ryby v jednom měsíci života 7-9cm na výšku s ploutvema, tak máš zřejmě pod svým domem ukrutné ložisko uranu smich nebo nějaké gigouše - pro mně zatím neznámé- myslím si že to není možné.(ale nemyslím si že vím vše)

osobně - od rozplavání mám čudly ve 20L elementkách 20cm vysokých- výška ještě není podle mně důležitá , po 14ti dnech kdy jsou potírci perfektně rozkrmení-příjdou i žebrat ke sklu když se před akvem ukážu, přeliju do akva 50-55cm vysokého- potírek už je na mou přítomnost zvyklej tak se nikde netoulá když krmím ale shlukne se na jednom místě kde běžně krmím - to se celkem dost rychle naučí- takže se ke žrádlu dostanou i ve 270L akvu všichni.
po každém nakrmení odsávám bordel ze dna- v elementkách nemám ani filtry a denně měním aspon 50% vody (v tomto případě nechutných 10L :-D )

ve velkých akvech ,sbírám bordel i dvakrát denně,měním od 15 do 70% vody denně - dle velikosti a zarybnění. - moje videa odchovů znáš.

pro ukázku jak taková čudla při mém systému péče vypadá přikládám foto

rio Nanay F4 cca 3,5 měsíce stáří - cca 3,5-4cm v těle na délku bez ocasní ploutve , dá se předpokládat,podle délky těla,že výška i s ploutvemi je okolo 10-12cm bez prodloužených paprsků,s nimi ještě tak o dva cm více -ale nikdy jsem ryby z vody kvůli měření nevytahoval - proč taky ...
není zač Monty ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 20:56 Muž Prašan [3155] – Otázka na skúsenejších
Malé Rio Belem skaláriky majú po mesiaci na výšku 2-3cm v tele a 7-9cm na výšku s plutvamy.Je to podľa Vás ok? Mám zopár pre udržanie chovu.3-4 budem musieť vyhodiť - malé akva pri odchove a zrejme za to môžu dusíky alebo podmienky vody.Mením týždenne polovicu.Ostatné sú stavané pekne,len či na ten vek dosť vyrastené ma zaujma.Plánujem ich čo nevidieť, dať do väčšej nádrže. Dík Rado

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 19:37 Muž Prašan [3155]
Pri dobre zarastenej nádrži i hladine si doma môžem pridávať i odoberať skaláre ako chcem.Sadne si všetko.Niektoré novo pridané mladé ryby sú občas párom zahnané,ale hlad mladú rybu za 2-3dni donúti nájsť si miesto v hierarchii húfu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 16:59 Muž Wanderer [1416] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: azalka
Prostě 3 skaláry přidej, stejně poznáš prd, jestli je to samec nebo samice a uvidíš. Buď se pozabíjejí nebo si to sedne. Můžeš ty stávající na nějakou dobu vyndat, ať nemachrují, že jsou doma a nováčci mají větší šance. No a pak jen pozorovat, kochat se a případně lovit mrtvoly. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 15:47 Žena azalka [36] Re: HanysOV
Řady perleťáků už pomalu prořídly - asi nedaly to věčný nahánění skalár. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 15:46 Žena azalka [36] Re: Wanderer
To je taková šalamounská odpověď. :-) OK, zkusím najít nějakou větší samičku a dát nejdřív jen tu. Když se mu nezalíbí, poohlídnu se dál. Ale nebude mít na výběr, tak třeba bude brát, co je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2019 15:22 R Muž vaclav [9710] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: azalka
rybicky.net/clanky/1585-par-postrehu-neboli-dva-z-chovu-skalaru asi bych skusil tu samici 2-3 další ale už ne byly by bity. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 14:39 Muž HanysOV [21] Re: Wanderer
Dvoumetrová pětistovka. Tam by se jich pár navíc vešlo. Ale už tam má 6 perleťáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2019 13:34 Muž Wanderer [1416] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: azalka
To ni nikdo neřekne, nemusí fungovat ani jedno ani druhé a nebo bude fungovat oboje. Ty ryby jsou nevyzpytatelné. Musíš to zkusit a uvidíš.

Ze své malé zkušenosti se skalárami bych řekl, že když je jich víc, tak je to lepší. Ale samozřejmě záleží, jak jsi na tom s místem, podmínkami apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 12:33 Žena azalka [36] – Dva páry
Ahoj. Poraďte mi, prosím. Měla jsem několik let 2 páry skalár. Rozdělily si aq napůl, pravidelně se třely, samci si občas uprostřed nádrže vyříkali, kdo je kde pánem. Před týdnem bohužel uhynula jedna samice a samec (ikdyž je největší), zůstal sám. Druhý pár začíná dělat dusno, tak se chci poradit, koho a kolik mám dokoupit. Jestli stačí jedna samice, kterou si plonkovní samec přivlastní nebo radši pořídit 2-3 samice, aby měli oba samci rozptýlení? A můžou být i mladé (=malé) nebo je lepší pořidit už odrostlé, tzn. dospělé (velké)?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 18:49 Muž Prašan [3155] – Rio Belem babies

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2018 20:44 Muž Wanderer [1416] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Prašan
Řekl bych tak 10% z jedné snůšky. A zároveň je tam cca 10% opozdilců, kteří ten růst berou v klidu a nikam nespěchají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2018 15:47 Muž Prašan [3155] Re: Sára73
Skaláre už od poteru rastú dosť nerovnomerne.Niektoré žravejšie jedince prerastajú tie menej žravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 09:43 Žena Sára73 [40] Re: RAP
No teď už dokrmim co mám, ale pěkně opatrně a opravdu přídělově. Některé skaláry to krmení berou tak nějak normálně a někteří jedinci by to nejraději spucly všechno, všem a co nejrychleji.....u mých dospělců jsem nikdy nic takového řešit nemusela a ani u skalár, které jsem měla kdysi dávno.....teď už si dám na to bacha ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 08:33 Muž RAP [2361] Re: Sára73
Stačí kvalitní mražené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 18:39 Žena Sára73 [40] Re: LiborSprysl
Normálně krmím v zimě potěrem pavích oček....v létě komáří larvy ze sudu na zahradě. Ty patentky jsem koupila, protože teď mám výpadek v produkci potěru (staré kusy odcházejí věkem, nové ještě nějak nezačaly)...kdybych měla jenom dospělé skaláry, tak bych to asi neřešila, ale vzhledem k mlaďochům jsem chtěla, aby přece jen živou stravu měly.....no od teď si dám fakty majzla, budu je krmit z "ruky" na příděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 18:07 Muž Prašan [3155]
Nestáva sa vám,že mladému stočí análnu plutvu do strany.Dávnejšie som to u niekoľkých zebier pozoroval.Má akoby zahnutý do strany koniec plutvy.S Rio Belém práve teraz medzi drobcami má jeden,brušný lúč na strane druhého.Akoby nevedel ten lúč dostať cez análnu plutvu.Pri zebrách občas v odchove pozorujem mladé, ktoré zrejme geneticky majú kratší jeden brušný lúč.(stále identická strana)Tie vyhadzujem.
Asi sa to pri rodičoch ktorých pôvod nepoznám stáva.Máte podobné starosti?
Vodu sa snažím parametrovo i kvalitou držať v únosnej miere si myslím.V malom akvárečku, kde mladé skaláre mávam je asi dosť problém kolísanie teploty pri čiastočnej výmene vody.Nemôže mať na opísané deformácie vplyv práve to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2018 17:23 Muž Olin [47] - MixRe: Sára73
U skalár se bohužel občas stane že nějaký kus padne a člověk si pak láme hlavu čím by to mohlo být a mnohdy na nic nepřijde. Tak to prostě někdy (málo kdy) bývá.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2018 17:02 Muž RAP [2361] Re: Prašan
A to já taky. Jsou na to zvyklé a často mají břicha po krmení jak buben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2018 16:07 Muž Prašan [3155] Re: RAP
Skaláre kŕmim denne a dá sa povedať dosť.Ešte ani jeden mi neskapal na to,že by sa prežral.Resp.som nič také nepozoroval.A to pri dospelých už vôbec.
Dávam čierneho i bieleho komára + iné.Nedávam patentky.
Momentálne mám zopár mladých Rio Belém a tie niekedy v krmive doslova plávajú. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.12.2018 11:35 Muž RAP [2361] Re: LiborSprysl
Jj, souhlasím. Ikdyž u např. u skalár se to lehce stane i s koretrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.12.2018 10:09 Muž LiborSprysl [8812] Re: RAP
RAP napsal: Přilepšit můžeš, ale s velkou opatrností, zejména pokud se jedná o patentky a nítěnky z neznámého zdroje.
Přilepšit... :-( ... Dovolím si připomenout, že "přilepšování", zvláště nepravidelné, je víc než kontraproduktivní. Občasné krmení rybám, které nejsou vybavené dostatečným množstvím obranných látek proti ataku prostřednitvím živého krmiva, je škodlivé až životohrožující. A co se týká toho množství u skalár, na to je třeba fakt obezřetnost... střeva jim lezou, praskají, strašně snadno. Totéž udělá třeba černý komár s betami... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 06:54 RAP Re: Sára73
Přilepšit můžeš, ale s velkou opatrností, zejména pokud se jedná o patentky a nítěnky z neznámého zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 20:54 Žena Sára73 [40] Re: Wanderer, LiborSprysl
No tak to je prima....člověk chce prckům přilepšit a nakonec to jeden chudák ani nepřežil... tone
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 58082x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov