Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
Český cichlid klub - Skaláry ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 23:25 Muž @ Driv3r [76] Re: romant
Jj to souhlas ale jak se to pozná?já nad tema 2 taky zlomil hůl.a ted je pěkná i hodně povyrostl,ale já to ještě nemám ve voku,(jak se říká) smich proto jsem dopsal ze to nemusí platit u všech. mě se to povedlo.Až časem se uvidí co v ňom skutečně je.ryby u sucu jsem neviděl,tak sem napsal jen svuj poznatek.Měl bych asi podotknout ze se na nich učím,a tudíž nejsou do chovu,až a jestli ta doba nadejde tak rozhodně nebudu nechávat špatné kusy.zatim je to dobrá škola ukázali mi ze ve vhodných podmínkách bez stresu atd se dokážou hodně vzchopit.
Ps: teď sem začal další fazi,příprava na odchov.viz prez..chaos.

Jednou ty Nanayky mit budu! ano .ale předtím mám jeste co dohánět. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2017 20:07 R Muž @ romant [24536] Re: Driv3r
Otloukánek je něco úplně jinýho než podtržená a živořením zubožená ryba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 20:04 Muž @ Driv3r [76] Re: Sucu
No ja mel taky otloukanka a uz vypadal ze to zabalí,jeste byl nemocný a otloukanek.byl na samotce respektive ve dvou(.chaos) a dnes sem ho přelovil zpet.pěkně povyrostl a zesílil.ale to nemusi platit u všech.!možná by mu klid chvilku prospěl.ale ne do nejakeho pidi akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2017 14:34 Žena @ Sucu [10] Re: NHKG
Nejsem citlivka. Říkáš že to nedožene. Tak měla na to už nějaký ten týden, to je fakt. Jestli do rána nic nesežere, půjde na prkýnko (utrácím přerušením páteře).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 11:35 Muž @ NHKG [2118] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Sucu
Pokud nejsi velká citlivka, utrať tu rybu. Šance že doroste do pořádné velikosti je minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 11:11 Žena @ Sucu [10] – udělala jsem dobře ?
Když jsem posledně dokupovala ryby, docela pěkně to skoro všechno vyrostlo. Mám tam teď dva dominantní samce a mám takový pocit, že čím větší hrbol na hlavě, tím víc testosteronu ta ryba má.
Je tam ale jedna ryba, která je jak po pobytu v Dachau. Jediná nevyrostla a je tak vychrtlá, že jí počítám minuty do konce. Tak jsem ji vylovila z velké nádrže (kde neměla moc šanci dostat se k jídlu) a dala jí do 40l s black mollama. Okamžitě se na ty mladé začala vrhat a snaží se si něco ulovit. Ale je teda dost neobratná. Zatím snad nich neulovila a to je tam těch mladejch tolik, že to snad začnu prodávat jako žrádlo pro kočky. Ale zas je super, že tu chuť k jídlu má. Ještě mě napadlo, že bych ji dala na chvilku do porodničky s několika nejmenšími kousky, aby měla šanci se nažrat a to jídlo jí furt nezdrhalo. Snad neurazím ničí jemnocit.
Ale co myslíte, může se v týhle nádrži dostatečně dožrat a zesílit, aby zvládla konkurenci ve velké nádrži ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 14:24 Žena @ Sucu [10]
Aktualizovala jsem fotku a doplnila o fotografii filtru. Neděste se, je to fušeřina amatérská. Ale funkční. Jinak skaláry si rozdělili nádrž na 3 zóny.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.07.2017 15:40 Muž @ RAP [2115] Re: Sucu
Zmetky by měl vyřazovat již chovatel a nedávat je do oběhu. Podle velikosti zkrmit nebo šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 14:57 Žena @ Sucu [10]
Poslušně hlásím, že vlepený filtr skvěle funguje, žádná ryba neumřela a ani se neperou. Většina z těch co jsem dokoupila pěkně roste a pomalu přemýšlím, co dál s těmi, co jsou spíše zmetky, než pěkné rybky. Z potěru nepřežil žádný, ale po celou dobu se ty prvorodiče starali naprosto vzorově.

Co děláte s rybama, co v chovu nechcete ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2017 10:55 Muž @ Ivoš [1053] - CichlidyRe: Wanderer
Skalárky rostou při dobrém krmení strašně rychle. Po 2 týdnech jsou možná 3x větší než po vykulení, takže ta 10-ti litrová nádržka je pro ně opravdu malá. V tomhle věku a množství už by měly být alespoň ve 30-ti litrech.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2017 22:02 R Muž @ romant [24536] Re: Wanderer
Máš malou nádržku a i přes tu péči se ti nedaří tam udržet kvalitu vody, tedy podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 22:01 Muž @ Wanderer [39]
Co dělám blbě? Vylíhne se mi 40 malých skalárek. Vylíhnou se v 10 l nádržce, zatopím jim na 27°C, vzduchuju a denně vyměním cca 2/5 vody, včetně odsávání nečistot. Týden si tam spokojeně vegetí, rozplavou se, baští žábronožku a pak během dvou dnů vychcípají a je po nich.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 15:31 Žena @ Sucu [10] Re: LiborSprysl
Já si na první pohled i myslela, že jsou to jen jikry. Až o nějakou dobu později jsem si všimla, že jsou už vylíhlé. Dokonce je přesunuly na jiný list. Hodím tam tu pistii a uvidím no. Ale jako rodiče jsou úžasní. Na nováčky jak profíci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 15:06 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: RAP
RAP napsal: Libore, zcela vážně, proč by to nešlo?
Já jsem sice transportoval list s jikrama, ale úspěšně se z nich vylíhnul potěr a vyrostly slušné ryby.

No něco jiného jsou jikry a vývojová voda, to asi v ideálních podmínkách lze, když to tvrdíš třeba ty ... dáma je jinde - "už se jim to na tom listě i hemží" ....u potěru hrají hodiny ve vývoji... to už bude jinak s ním v tomto stádiu manipulovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2017 14:42 Muž @ RAP [2115] Re: Sucu
Neřeš to, prostě to nech osudu. Ber to tak, že pokud něco přežije, tak jen ti nejschopnější, jako v přírodě. A tak by to mělo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 14:39 Muž @ RAP [2115] Re: LiborSprysl
Libore, zcela vážně, proč by to nešlo?
Já jsem sice transportoval list s jikrama, ale úspěšně se z nich vylíhnul potěr a vyrostly slušné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 14:35 Žena @ Sucu [10] Re: LiborSprysl
Vim já ? Jsou to moje první mladé od skalár. Vím o tom prdlajs, jak moc jsou náchylné na transport. Jen se snažím najít řešení, aby neumřely všechny. I když je to volovina. S tím prostě musím počítat, když je to společná nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 14:32 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: Sucu
??? Koukám, že vy jste fakt echt machr...jak byste asi chtěla trasportovat mláďata k odchovu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 14:19 Žena @ Sucu [10]
Můj odhad je, že se tu ani nenajde nikdo z Prahy, kdo by o ně měl zájem. Pokusit se je odchovat. Mě je jich tak líto, miminek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 12:20 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: Sucu
Zbytečné...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 10:39 Žena @ Sucu [10] Re: LiborSprysl
Já je ani nemám jak krmit. Jediné co pro ně pak mohu udělat, je prachové krmivo co mám pro potěr krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 08:49 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: Sucu
Není téměř na 100%...99,9 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 08:11 Žena @ Sucu [10]
Dneska jsem zjistila, že po víkendové absenci mé osoby v domě se černé skaláry vytřely a už se jim to na tom listě i hemží. Když tam šoupnu dost velkou pistii, je šance, že by něco přežilo ? Odchovničku žádnou nemám a i odlovit je vůbec z nádrže by byl problém. V podstatě si ani nemyslím, že něco dožije dospělosti. Je to společná nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2017 11:47 Muž @ RAP [2115] Re: DavFM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2017 09:48 Muž @ DavFM [450] - Corydoras&ApistogrammaRe: Wanderer
Já už bych je stejně doporučil z těch 9l dát do většího. Oni fakt moc žerou, rychle rostou a v tak malém akva to neudržíš, dřív nebo později se to zvrtne a najednou budeš sledovat, jak jim mizí ploutve. A když je nebudeš moc krmit,aby se ti nezkazila voda, tak budou mít hlad a budou se uždibovat navzájem.

A ještě jedna věc, nevím teda jaké skaláry máš, ale žádná velká sháňka po nich nebude a nebudeš vědět co s nima. Pár jich možná rozdáš, ale pak nebudeš vědět co s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2017 08:04 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: Wanderer
Že máte pravdu, nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2017 07:09 Muž @ Wanderer [39]
Asi nebude úplně ideální, abych k týden starým prckům přidal nové jikry... skaláry se mi vytřely znovu, tak jsem to chtěl ještě zužitkovat. Jaký na to máte názor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2017 18:24 Muž @ DavFM [450] - Corydoras&ApistogrammaRe: Wanderer
Vodu měň každý den, co nejvíce to půjde. Bordel odsávat. Když tu vodu budeš měnit málo, tak z nich budou zmetci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2017 18:21 Muž @ Wanderer [39]
Mám v odchovničce (cca 9 l) malé skalárky, pár dnů staré. Topítko, 28°C, vzduchování. Plavou jim tam žábronošky. Mám nějak odseparovat sem tam zdechlinku a zaplísněné jikry nebo do toho nemám radši hrabat? Přípafně jak? Bojím se, že žijící prcci přijdou k úhoně. Jak často mám měnit vodu? Díky předem za zkušenosti.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 14:10 Muž @ strappy [5]
Zkus cichlid klub. Tam bys mohl uspět.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 13:13 Muž @ fiskaren [11] – Chovatelé ideálně z Moravy
Zdravím všechny, měl by někdo nějaký dobrý tip na nějakého slušného chovatele skalár ideálně na Moravě? Hledám někoho jako je např. p. Pejša přes terčovce, ale nějak jsem se zatím ničeho nedohledal...hledám spíš odchovy přírodních forem...manacapuru, nanay atd

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 12:22 Muž @ Pepan [3838] - RostlinyRe: JoKa
Sítka na čaj se dají sehnat v různých velikostech ok. Má dvě a kromě toho ještě cedítko z překapávače na kávu, přes které v pohodě stahuji vodu z vytíraček s čerstvým potěrem a je to v pohodě. Jde jenom o to, zamyslet se a vybrat si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 12:08 Muž @ liborass [70] Re: Driv3r
já měl nelétavé a hnala mě taky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 11:25 Muž @ Driv3r [76]
Jasny ze jde o nelétave.to by mě mladá hnala s mouchama v bytě;-) smich tak ja je zkusím pak poreferuji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 21:00 JoKa Re: Pepan
Sítkem na čaj musí zákonitě projít... Tedy tím běžným sítkem na čaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:57 JoKa Re: romant
Ok, beru... Však jsem konstatoval, že nemůžu fundovaně odpovědět, protože jsem to nezkoušel... A proč jsem to nezkoušel jsem také vysvětlil, i když blbina... :-)

Zkoušel to někdo??

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:35 Muž @ Pepan [3838] - RostlinyRe: JoKa
JoKa napsal: Nevím, byla to myšlenka.
Bylo tam i Možná... Takže k zamyšlení, debatě...
S ohledem, v jakém prostředí se octomilkám daří (pH silně pod 7, ale silně) a proplachování mě nenapadá jak udělat...
Fakt jen myšlenka...

Zchladit v ledničce aby byly méně pohyblivé, pak vyklepnout z chovné sklenice na sítko na čaj a spařit horkou vodou, aby nelezly po bytě a krmit. Jo a používat zásadně bezkřídlé formy, jinak by měla manželka "radost".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:28 R Muž @ romant [24536] Re: JoKa
Hmm, za mě blbina. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:25 JoKa Re: romant
Nevím, byla to myšlenka.
Bylo tam i Možná... Takže k zamyšlení, debatě...
S ohledem, v jakém prostředí se octomilkám daří (pH silně pod 7, ale silně) a proplachování mě nenapadá jak udělat...
Fakt jen myšlenka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:22 R Muž @ romant [24536] Re: JoKa
Proč by měl bejt problém s Ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:20 JoKa Re: Driv3r
Jestli to bylo adresováno mně, tak netuším... Nemám vyzkoušeno, ani mě to nikdy nenapadlo... Možná pH bude dělat bordel, fakt nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:12 Muž @ Driv3r [76]
Hele a co octomilky bude to vhodný pro skaláry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 19:09 JoKa Re: Sucu
Na ty Tvoje špechtěnce bohatě postačí krmivo SAK. ( www.Exothobby.cz ). Mám ho vyzkoušené, dávám ho občas i terčovcům... Ideální základní krmivo v mnoha příchutích a velikostech... Za mě více než kvalitní, dnes už....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2017 14:28 Muž @ NHKG [2118] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Sucu
Mi se nejvíc osvědčily granule Hikari. Rychle nabobtnají, nemají v sobě prach a ryby je preferují. V Hornbachu je mají za rozumné peníze. Kupuju cichlid gold a exel pro býložravé cichlidy. Krmím s tím všechny ryby, i čichavce a parmičky.
Akorát bacha, dělají se i v plovoucí verzi a některé ryby neumí žrát z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2017 13:39 Muž @ liborass [70] Re: Sucu
Ono to je celkem jedno, jaká značka se vybere, každý má svou oblíbenou, na kterou nedá dopustit... já to dělám tak, že koupím víc druhů stejné velikosti a to smíchám...
ale i tak základem krmení je mražené a živé a sušené a granule jen jako doplňek občas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 11:37 Žena @ Sucu [10] – krmeni
Zdravím.
Došly mi granule, co jsem měla od chovatele a tak kdybych mohla poprosit, nějaké doporučení, co jim koupit za granule ? Vločkové tu ještě mám i mražené. Mám tu i tablety na sklo se spirulinou a sušené dafnie či nitěnky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2017 13:48 Žena @ Sucu [10]
Maq
Tak mám asi spokojení ryby. Že by se moje skaláry něčeho lekly, to jedině kdybych jim tam hodila granát. Jen co mě po ránu zmerčí, už se houfují. Kdykoliv si sednu k PC (mám ho nalepené u nádrže z boku, akorát včera jsem tam dala zástěnu, ať na mě furt nezírají), mám je u sebe a už dělají oči. Když tam chci něco udělat, už mě oždibují - a to nemají žádnou hladovku. Krmím je 2x/den (živé, mražené, granule, tablety, kopřiva - okřehek). Neustále rejdí po nádrži, semo tamo se pošťuchují. Neonky si dělají závodní synchronizované plavání. Ale jak jsem zvířila to dno, určitě tam byla nějaká zavlečená breberka, ale drbaly se jen chvilku a už to nedělají.

romant :
to není ani tak ego, jako silně vypěstovaný obranný systém ... ale jo, ego mám taky solidní. S mezilidskými vztahy já mám problém od dětství. Věčně nepochopena. Hold se vyjadřuji dost kostrbatě.

Maq :
K tomu torbenu ... nestydím se to přiznat - nerozumím mu. Nejspíš to mylně vnímám jako chemický pokus v nádrži. Rašelina má i estetické kouzlo. A co od ní vlastně očekávám ? Zbarvení vody, takový ten "přírodní" bordel na dně, snížení pH a huminidové kyseliny, jenž by měli mít preventivní povahu (proti plísním). Nebo to tak není ? Vážně si přestávám být jistá.
A vůbec. Mě se hnědovka prostě nelíbí. Ať je to jak chce, jsem ženská a chci, aby to mělo i nějakou estetickou stránku. Ten echináč jsem si vybrala nejen kvůli tomu, že je původem neutrální. Také může dorůst až k hladině, udělat bohatou a hustou růžici. Má pěkně štíhlý stonek zakončený velkými listy, jenž by mohly ryby využít k vytírání. Když doroste (a to není otázka několika týdnů), tak pomůže k rozdělení nádrže na několik celků naprosto přirozeným způsobem.

Určitě mám spoustu mylných informací a nebo jsem si něco špatně zapamatovala. Také jsem se zabejčila v určitých směrech. Jsem prostě tvrdohlavá. Ale logickou argumentaci umím přijmout za vlastní. Jen to prostě ze své povahy potřebuju mít vysvětlené. Když mi někdo napíše - vyhoď to - a nic víc, tak se šprajcnu. Když to podpoří argumenty, tak se nad nimi zamyslím, ale neudělám to hned. Přemýšlím dlouho (viz to listí, vyházela jsem to postupně, ale vyházela).

Vážně bych byla nadšená, kdyby mi ty rybky vyrostly do té nevídané krásy (což je nereálné vzhledem k tomu, co je to za zmetky, ale i tak mohou mít své kouzlo) a spokojeně se snažily rozmnožit. Takový jejich pocit budu vnímat jako výraz spokojenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 13:30 Žena @ Sucu [10] Re: JoKa
Není. Já se jen snažím vysvětlit, jak to je. Nechápu, že si to každý hned bere osobně :/ Šak já si první akvárium na stará kolena pořídila loni v létě. Když jsem si naplánovala tuhle vanu, mohla jsem tam strčit terčovce nebo arowanu, ale vím, kde jsou mé limity. Opravdu bych si nepořídila 360 litrů a do nich živorodky. Na to okamžitě zapomeňte :-D A abych měla akvárium, kde je víc kytek než štěrku ... nelíbí se mi to a CO2 by u nás v bytě byla dost nebezpečná (většina kytek už je dneska jedině na CO2, divná móda).
A nevzdám to a nevzdám. Filtrace a kvalita vody je na výbornou (jako důkaz by mohly posloužit ty kolonie, co mi vznikly ve filtru). Listí ani větve tam už nemám, aby neohrožovala rovnováhu. Místo toho tam budu dávat rašelinu. A nejde jen o vzhled vody, ale i její účinky.
Jasně, podcenila jsem teritoriální nároky ryb a doplatili na to ty nebohé ploutve. Ale i to už je vyřešeno. A až napíši příště, bude to jen pozitivum.
A už konec urážení se, lámání holí a mlácení hlavou o zeď. Ani jedno nikomu nepomáhá. Kdyby nebyly chyby, člověk by se nic nenaučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 08:22 Žena @ Sucu [10] Re: JoKa
Už jsem je takové koupila a také se mi tu vysmáli, když je viděli (akva burza Pankrác - obě várky). Ale tak sehnat černou skaláru byl zázrak, tak jsem to neřešila. Jak jsem psala - množit je nehodlám, mám je jen pro sebe. Vrba už tam nějaký čas není. Poté, co jsme změnila způsob krmení, vyrostly docela pěkně (rady na krmení mám od vás). Celkově je aktuální fotka, co jsem sem dávala naposledy. Na profilu je fotografie dost stará. Hlavně já ani nekupovala závojovou, to bylo nevítané překvapení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.05.2017 20:51 JoKa Re: Sucu
Ale napadla mě jiná otázka ... jak poznáte, že je ryba nešťastná...

Sice jsem říkal, že lámu hůl, ale tohle mi prostě nedá...

Jak vypadá šťastná a spokojená ryba... Odpověď malinko zasahuje spíš do sémantiky. Ale já osobně za spokojenou rybu považuji tu, která je zdravá a prosperuje...! Jinými slovy roste tak, jak má růst...!

Koukám na fotky tvých ryb. Roztřepené hřbetní ploutve rybicky.net/fotogalerie.php… , nebo tady rybicky.net/fotogalerie.php… .
Dále pak nedotažené prsní ploutve rybicky.net/fotogalerie.php…
Koukni hlavně na ty menší kusy a pak si vyhledej, jak mají ty paprsky být dlouhé...

Celkově podražené ryby, tohle ti řekne každý, kdo nějakou skaláru kdy odchoval... A pokud si je kupovala malé, je to tvoje chyba!! Humus voda! A pokud si je podražené koupila, zase tvoje chyba, nic o nich nevíš!! Osobně bych se takovým rybám obloukem vyhnul a nevzal je od Tebe ani zadarmo, možná tak na skrmení.

Správná poznámka o biotopu, která tak trochu zapadla. Nechceš, kategoricky odmítáš hnědovku, že to je Asie. Ty děláš přece Amazonku... Už si někdy na Amazonce, nebo na některém jejím přítoku, viděla černou skaláru?!? A nebo proutí z kroucené vrby, kterých tam máš na kila??

Zvolila si velmi ambiciózní cíl. Za mě cestu jen pro zkušené akvaristy. Ale proč ne... Ale krká mě, že dogmaticky odmítáš rady, že tady je zkratka a že tudy vede kratší a lepší cesta...

Podle mě moc spěcháš, moc tlačíš na pilu a nemáš na to... Nevíš, co od těch ryb máš čekat, jak mají vypadat a jak se mají chovat... Nevíš ani na co se v akváriu dívat...

Cíl máš veliký, záviděníhodný, osobně si netroufám. Ale dokud se neotevřeš konstruktivní kritice, tak to budou ods+rat jen ryby...
Český cichlid klub - Skaláry ceskycichlidklub.eu/…
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 49126x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov