Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
Český cichlid klub - Skaláry ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 20:44 Muž @ DavFM [404] - Corydoras&ApistogrammaRe: vaaclav,NHKG
Černá voda, černý skalár.

To, co tam má ta Polka,je nějaká suchozemská kytka, která ji roste i za akvárkem a pod vodou by prakticky neměla růst, ale roste. Btw, když je období dešťů, tak je v Amazonii kytek pod vodou všude dost :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 20:37 Muž @ NHKG [2081] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: DavFM
OT: V BW nemají ty kytky pod hladinou co dělat. Voda je tak tmavá, že tam nemají kytky šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.05.2017 20:32 R Muž @ vaaclav [5816] - EchinodoryRe: Sucu
Trochu by mě zajímalo jak do toho biotopu zapadnou ty tvoje ryby. Ukaž mě nějaký kde jsou černý skaláry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 18:55 Muž @ DavFM [404] - Corydoras&ApistogrammaRe: Sucu
No, každý má nějakou představu, já si black watter představuju spíš takhle:
cichlidae.pl/…
jak to vlevo, tak to vpravo
Už sem to tu kdysi dával, ale dám to znovu, tady v tom vláknu je možno sledovat progres toho akvárka (mimochodem taky to má majitelku).
cichlidae.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 18:47 Žena @ Sucu [6] OT
powery napsal: (OT) Pozor, to je biotopová Sucu ;-)

někdo musí :-D Ty ryby prodělali určitou evoluci a řídit se tím je prostě výzva.

vaaclav napsal:Spousta lidí má napsáno Amazonie, nebo něco podobného a akvária jsou plná hnědovek a anubiasů. Na to bych se moc neohlížel. :-)

Já se snažím, aby to bylo co nejblíže (nebo uměle vyšlechtěné bez určení). Mám tam jeden anubáč na kořeni, ale jen do té doby, než si ho někdo odnese a zbaví mě ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2017 15:56 Muž @ powery [69] Re: vaaclav - jako offtopic označil romant
Offtopic
(OT) Pozor, to je biotopová Sucu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2017 15:48 R Muž @ vaaclav [5816] - EchinodoryRe: Sucu
Spousta lidí má napsáno Amazonie, nebo něco podobného a akvária jsou plná hnědovek a anubiasů. Na to bych se moc neohlížel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 15:35 Žena @ Sucu [6] Re: Jarry
Jarry napsal: Já bych dal na ten kořen microsorium, na to se mi skaláry vytíraly nejraději.

To je Asie, musí jim stačit co mají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2017 15:25 R Muž @ afc1886 [1509] Re: Yirka - jako offtopic označil afc1886
Offtopic
Opravím ti ten překlep.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 14:44 Muž @ Jarry [132] Re: Sucu
Já bych dal na ten kořen microsorium, na to se mi skaláry vytíraly nejraději.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.05.2017 14:38 Muž @ Horác [3454] Re: Sucu
Sucu napsala: Krunýřovec je z něj také nadšený. Jo, to jo ... to krunýřovci bejvaj :-) ... a co teprve až ho ochutná :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 14:08 Žena @ Sucu [6] Re: Driv3r
Driv3r napsal: valisnerku kolem kořenu nebo nějaké stonkovky až k hladině.
Na BW bych tam dal místo toho kořene hustější splet větví.kdyz teda nechceš rostliny.

Větve tam měli předtím a nezaujalo je to. Ten echináč by snad za pár měsíců mohl být až k hladině a je i ideální, kdyby chtěli naklást jikry. Krunýřovec je z něj také nadšený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 14:05 Žena @ Sucu [6]
Fotka k příspěvku A funguje to. Uz si nasli svuj kout a utoci jen na ty, co jim tam vlezou.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 13:03 Muž @ Pepan [3713] - RostlinyRe: Yirka
Tam hraje roli taková řada faktorů, že bych si netroufl předpovědět výsledek. Záleží na velikosti nádrže, hustotě obsazení kytkami, kvalitě a zkušenostech chovného páru, počtu a zkušenosti "agresorů", na krmení, jeho kvalitě, četnosti a objemu, asi i na teplotě vody, pohybu osob kolem nádrže. Já bych spíše počkal na výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 12:50 Muž @ Yirka [7031] Re: Driv3r - jako offtopic označil afc1886
Offtopic
Kolega to odpověděl za mě, přesně tak jsem to myslel. A zároveň děkuji za objasnění překlepu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.05.2017 08:23 Muž @ DavFM [404] - Corydoras&ApistogrammaRe: Driv3r
vosa je voda. Písmenko S je vedle D a překlep je na světě.
Buď jim to sežerou všechny ty tetry kolem a nebo, a to je asi pravděpodobnější, to sežerou samy když uvidí, že to nemá šanci. Alespoň u mne to tak vždycky je.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 08:16 Muž @ Driv3r [65] Re: Yirka
To neodvodí protože jsou domestikovaný?nebo to neuhlídaj ve společenské nádrži? K čemu je vosa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2017 07:13 Muž @ Yirka [7031] Re: Wanderer
Toho, abys pozoroval rodiče obklopené prcky se reálně nedočkáš. Maximálně když máš dobrou vodu a hodně zarostlou nádrž se někde může vyskytnout za deset výtěrů jeden prcek. Ale myslím, že ani to. Prostě to tak nefunguje. V tvém případě je jediná cesta separovat. (A když se zadaří popřemýšlet kam udat desítky až stovky mladých jak je uživit a nepodrazit atd.) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 06:23 R Muž @ romant [24248] Re: Wanderer
Napíšu ti že ne a oni tě třeba příjemně překvapí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 06:18 Muž @ Wanderer [33]
Jaká je šance, že skaláří potěr přežije ve společenské nádrži s neonkami apod. (osazenstvo viz. rybicky.net/nadrze/26262-vetev-s-hodinami )? Zvládne si to pár skalár ohlídat? Pokud ne, dá se to nějak řešit? Např. oddělením prostoru nádrže?

Zase se mi vytřely skaláry, mohl bych to vyndat bokem, řešit vzduchování atd., ale rád bych to teď nechal na přírodě a chodil se koukat, jak to pokročilo a sledoval dospělý pár obklopený prcky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 21:51 Muž @ Driv3r [65] Re: Sucu
valisnerku kolem kořenu nebo nějaké stonkovky až k hladině.
Na BW bych tam dal místo toho kořene hustější splet větví.kdyz teda nechceš rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 19:06 Žena @ Sucu [6]
Fotka k příspěvku Dneska jsem dokoupila jeden mega koren a uz se nasava. Jen mel tendence plavat, tak zatim je tam alespon takto. Ale i tak tu nadrz - snad i podle vas - deli na dve poloviny.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.05.2017 20:29 Muž @ Densi [11] - Amerika
Nějak to tu přestává být užitečné.....snad se to brzy vrátí do normálu. Dík.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 19:55 Žena @ Sucu [6]
Teď jsem ve filtru našla dost rozsáhlou kolonii bryozony. Podle všeho je to dost zdravá a fungující nádrž (to nemám ze své hlavy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 10:43 Žena @ karmen1976 [361] - Proužek tady proužek tam......Re: Sucu
Pochopila jsem to dobře žes dokoupila do akva další skalary? ?
Do akva které očividně furt předělávaš, ryby jsou z toho ve stresu tak ti kape jedna za druhou. Budeš zase předělávat filtraci. ..atd.
Tim žes přidala par echaču si akvo fakt nerozdělila .. U dna ano ,ale Skalara není ryba co se pohybuje u dna..V tomhle si fakt trohu mimo a nepochopila jsi nic z toho jak tyhle ryby fungujou...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2017 19:36 Muž @ strappy [5] - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Sucu furt do kolečka neskutečný přehrot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2017 10:27 Muž @ NHKG [2081] - Jihoamerické Cichlidy a eLka
Mám už hodně dlouho akvárium ve stylu BW viz moje 450l nádrž.
Měl jsem problémy s vysokým NO3, ale pd té doby co mi začaly růst plovoučky, se no3 drží na úrovni vstupní vody (10mg/l).
Podle mě je pro tento styl důležitá i objemově předimenzovaná filtrace.
Na rozdělení akvária používám kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.05.2017 08:10 Muž @ RAP [2090]
Ono i styl BW potřebuje čas na zaběhnutí. To akvárium je staré půl roku a prošlo tolika velkými zásahy......
Tímhle stylem prostě fungovat nebude!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 06:31 Žena @ Sucu [6]
Jelikož použiji stávající filtrační náplně, tak filtr bude zajetý stejně, jak teď - alespoň to mi napovídá logika věci. ono půl kila zeolitu a půl kila kroužků s velkou kostkou molitanu ... Jako jasně, bude tam další velká hromada molitanu (naočkovaná) a asi další 1,5 kg kroužků .... To si vážně myslíte, že se při tom přesypáváni všechny bakterie rozhodnou, že je čas spáchat sebevraždu a že ta filtrace po půl roce fungování bude nefunkční ?!

Neustále řešíte rozdělení dna nádrže a kytky. Jenže jedna z rad byla zvětšit hejno a nastolit rovnováhu.
No nic, nebudu se tu zas dohadovat. Za těch několik hodin je vedoucí pár sice stále nervní, ale ostatní už se nekrčí pod filtrem. Zatím se to zdá jít dobrým směrem. Tak zas příště. Dál to tu číst nebudu, ať se mohou utišit vzedmuté vášně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2017 00:28 Muž @ Maq [1360] Re: JoKa
Já kdybych někdy chtěl akvárko bez rostlin, asi bych si na to troufal jedině tak, že zadní stěnu by tvořil komorový filtr naplněný liaporem nebo něčím podobným, ve kterém by kořenily jako v hydroponii terestrické rostliny (Calathea, Spatiphyllum, Anthurium, Monstera, apod.). Od těch bych čekal, že mi z vody vycucnou všechen neřád, a ještě by se v jejich kořenech mohlo dařit všelijakým "hodným" mikroorganismům. V akvárku samotném bych pak nechal jen slabší vrstvu substrátu (aby nezahnívalo dno), a naházel tam hromadu kořenů z rašelinišť. Ty by rozdělily prostor, obarvily vodu, ale nehnily by. Olšové šišky a dubové či jaké listí by bylo doplňkem navíc. Šutry by tam asi nepůsobily přirozeně, na Rio Negro moc šutrů asi není. Ale pokud by tam např. ve filtru rostoucí monstera pouštěla vzdušné kořeny, mohlo by to vypadat parádně, velmi džunglózně.
Takhle bych šel na blackwater bez rostlin já, ovšem nikdy jsem to nevyzkoušel, takže jenom kecám a kecám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2017 23:17 Muž @ Driv3r [65] Re: Sucu
Sice sem tu hodně nový tak nemám tolik zkušeností ale akva mám rozdělené,od zadní stěny uprostřed mám valisnerky pak nějaky nižší a před nima lotos dole menší listy a 2-3 k hladině.
A když se začali třít 2 páry tak sem byl rád mladoši byli natlačeny doprostřed pod lotosy.
Páry v pravém a levém rohu. Občas ukázali že tam jsou ale jinak to bylo docela v pohodě.Páry se vubec nepotkávali ani neobtěžovali,jen si přehaněli mladochy tam a zpátky. tzn rozdělení funguje a je duležité jinak ti ty ostatní uštvou budou prostě považovat cele akva za teritorium a ne jen část.větší kámen hustějši rostliny nebo kořen v pulce čtvrtce udělá sví. Předpokladám že si vyberou tu meší čast,aspon u mě to první pár udělal.L roh za kořenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 22:48 Muž @ Maq [1360] Re: JoKa
Jenže mě to blackwater akvárium zaujalo a jsem zvědavý.
A na netu se opravdu dají najít fotky a povídání, jak to někdo provozuje. Já mám za to, že je to vyšší akvaristická, a možná by nebylo od věci na to založit téma.
Sucu pak bude jasným průkopníkem/průzkumníkem a její zkušenosti, i ty negativní, nezapadnou. A časem se třeba objeví příspěvky od Sucu nebo někoho dalšího, kde už to bude dopadat úspěšněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2017 22:38 Muž @ JoKa [2296] Re: Sucu
Radíme ti od začátku... Odmítáš se radama řídit... Co čekáš, že ti to tady někdo pochválí?
Měsíční krajina je zarostlá lépe, než tvoje akvárium...

Jestli fakt chceš pro ryby něco udělat, tak sroluj myšítkem dolů a znovu čti. Nejlépe od doby, co si se zeptala poprvé...

Už jsem nad tebou hůl zlomil jednou, nebyl jsem sám... Ani nevím, proč se k tobě znova angažuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.05.2017 22:31 S Muž @ ctibum [746] - Snažím se to nezahubit...Re: Sucu
Jen mě tak napadlo, až zaschne silikon, tak se ten filtr v tu ránu zaběhne? Čerpací hlavy použiješ stávající, takže ty dva filtry půjdou pryč. Do toho interního exterňáku nasypeš převážně něco novýho k filtraci. Čtu tvůj případ od samýho začátku a to akvo mi přijde neustále na pokraji ekologickýho průsešvihu. Poradit si nenecháš a jedeš si pořád to svoje. Pak ale nechápu, proč tu pořád něco řešíš. Píšou ti tu, ať rozdělíš prostor. Odpovídáš, že ho rozdělený máš. Tak asi vyřešeno.
Náš názor na "jedno velké a prázdné místo" se evidentně dost liší.
"ono to sice chvíli potrvá, ale ten echináč by se měl pořádně rozrůst" Tak hlavně, aby se toho skaláry dočkaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 22:29 Žena @ Sucu [6] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Je to celkem jednoduché počkej až ti rostliny povyrostou a můžeš použít i kořeny ale stejně to nepomůže. Na mých 180 cm se vešly tři páry a nikdo více. Stejně ale šupiny nepřestaly lítat. Buď si nech pár, nebo jich musíš mít větší množství. To tu nakonec MartinH psal. :-)

Jak jsem psala, touto poučkou jsem se řídila. Vykašlala jsem se na jednotnou barvu a doplnila jsem dneska dopoledne osádku. Ale to už se opakuji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 22:28 Žena @ Sucu [6] Re: Maq
Maq napsal: Sucu napsala: Už mi takhle utýraly jeden kousek a další jsou nacpaní pod filtrem a chodí je tam fackovat. :-( ... ... ... Odmítám se zase dohadovat ohledně kytek v nádrži.
Ergo biotop i kdyby to neměl nikdo přežít. Oukej. S tím nepotřebuješ žádné rady.

Co je špatného na tom, že se chci snažit, aby ta nádrž fungovala a nevzdávám to ? Je hromada akvaristů, kterým to funguje a já bych se ráda dostala do stejné kategorie. Nehodlám to vzdávat hned v začátku. Neustále čtu, jak je akvaristika běh na dlouhou trať. Já jsem teprve pár metrů za startem. Můj cíl není ty ryby množit, ale vytvořit jim bydlení, které jim bude vyhovovat a bude co nejblíže jejich původní lokalitě. Když bych měla holandské akvárium, taky bych to nevzdala při první zvadlé kytce. A o tom to je. Hledám kde je chyba a ta nemusí být v rozvržení kytek. Na to jsem viděla až moc fotografií fungujících BW nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2017 22:24 R Muž @ vaaclav [5816] - EchinodoryRe: Sucu
Fotka k příspěvku Je to celkem jednoduché počkej až ti rostliny povyrostou a můžeš použít i kořeny ale stejně to nepomůže. Na mých 180 cm se vešly tři páry a nikdo více. Stejně ale šupiny nepřestaly lítat. Buď si nech pár, nebo jich musíš mít větší množství. To tu nakonec MartinH psal. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   22.05.2017 22:19 Muž @ Maq [1360] Re: Sucu
Sucu napsala: Už mi takhle utýraly jeden kousek a další jsou nacpaní pod filtrem a chodí je tam fackovat. :-( ... ... ... Odmítám se zase dohadovat ohledně kytek v nádrži.
Ergo biotop i kdyby to neměl nikdo přežít. Oukej. S tím nepotřebuješ žádné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 22:07 Žena @ Sucu [6] Re: ctibum
Filtr vyřeším nejpozději pozítří. Už čekám, až zaschne silikon. Odmítám se zase dohadovat ohledně kytek v nádrži. V tuto chvíli už není akvárium jedno velké a prázdné místo. Minimálně mají víc možností na to, se schovat a nemusí být zahnané v koutě. ono to sice chvíli potrvá, ale ten echináč by se měl pořádně rozrůst a pak budu - jak předpokládám - řešit, co s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 21:45 S Muž @ ctibum [746] - Snažím se to nezahubit...Re: Sucu
Členitější jo, ale dno. Já to pochopil tak, že se má rozdělit prostor. Ale skaláry jsem nikdy neměl, tak to možná chápu špatně...
Nevím, co je za problém, vlézt tu do darování přebytků nebo do inzerátů, sehnat nějakou valisnerku nebo něco, co tu radí jiní a dosadit to tam. Byť bys to pak zase vyhodila... Filtr můžeš řešit ještě tři neděle, tak aby pak bylo co oddělovat...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.05.2017 21:42 Muž @ Maq [1360] Re: Sucu
Kytky další nedáš...
Podívej se na to z hlediska toho páru. Ano, skaláry i v přírodě leckdy žijí ve velkých počtech pohromadě. Ale když na ně přijde párování a tření, tak každý pár pro sebe chce nějaký koutek, chráněné místo, kde může jikry a potěr ohlídat. To jim z hlavy nevytlučeš.
V přírodě by takový pár Tvoje "náměstí" nechal ostatním a vyhledal nějaké zákoutí. Tady nemůže. Tož buzeruje ty ostatní, kteří jim taky ustoupit nemůžou.
Zvolila sis nějakou cestu, protože je dejme tomu biotopní. A ejhle, teď když se Tvoje ryby chtějí chovat "biotopně", tak s tím máš problém.
Tohle je dost typická zrada, když se v umělém chovu pünktlich napodobuje příroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 21:34 Muž @ JoKa [2296] Re: Sucu
To není no...

A co dát do poloviny akva nějaký větší šutr? Projdu se chvíli po louce, lese, určitě nějaký špičatý, vysoký (tak do 3/4 výšky akva) najdeš... Podél toho "omotej" nějakou hezkou větev. Kolem tohoto zasázej všechny rostliny, co v akva máš... Po stranách si pořiď vallisnerie, nebo něco jiného, nenáročného, velkého, vysokého...
Hotové, vyřízené... X-)
Kromě té procházky otázka asi tak 17i minut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 21:26 Žena @ Sucu [6] Re: JoKa
S tím, jak to tam teď je, víc neudělám. Až vyřeším umístění filtru (dělám teď), pak tam mohu dát nějaké další větve. Kytky tam další nedám.
Ostatně jestli jste koukl na původní rozvržení, tak je to o dost členitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.05.2017 21:25 Muž @ JoKa [2296] Re: Sucu
A tohle je ono? Tohle opticky rozdělí, nebo rozčlení akva??
Sorry jako...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 21:08 Žena @ Sucu [6]
Fotka k příspěvku Zatim jen takto.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:13 Žena @ karmen1976 [361] - Proužek tady proužek tam......Re: Sucu
Mě pomohlo "rozdělit "akvárko vallisneri kterou jsem vic rozprostřela směrem k prostředku akva a druhou půlku s echynodorem, kterou zabral tehdy pár , jsem nechala volnou. Ostatní dvě skalary mohly byt v klidu ve Vallisnerii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:06 R Muž @ romant [24248] Re: Sucu
Samce a samice určíš až se ukážou při tření, na hrby nedej. ;-) Doporučím ti ty větve doplnit třeba o nějakou dominatní rostlinu v podobě valisnerie gigantei a nebo kryptokoryny kalatkolistý, aby se vytvořila jakoby klidovější zóna, ale jak jsem již bezpočetkrát psal, vůbec to nemusí zafungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:04 Žena @ Sucu [6] Re: MartinH
Právě to jsem tu četla a tak mě napadlo, doplnit osádku. Snad to co jsem udělala nějak pomůže.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:03 Žena @ Sucu [6]
nikde jsem žádnou snůšku nenašla, prostě jsou to jen namachrovaný mrchy, co to dávají všem sežrat. Jak už jsem psala - rozházela jsem v nádrži kořeny a kytky, takže už to tam není tak "prázdné". Hejno jsem zvětšila, aby se necítili jako takový suteréni. Jen jsou tam největší, ale to by časem měla přestat být výhoda. Když ty nové neumučí hlady. A koukala jsem, aby tam alespoň zdánlivě bylo víc samců. Teď jsem měla jen jednoho samce na samice (jestli dobře identifikuji, jen jedna má na hlavě hrb, nové mají další dvě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:36 Muž @ MartinH [74] - L144 závoj – počet skalár v akváriu
Nedávno tu o tom psal článek Ivoš, z něhož vyplynulo že když nemáte opravdu hodně velké akvárium, kde by si skaláry rozdělili teritorium, tam jsou 2 možnosti:
1) chovat pouze jede pár
2) chovat větší hejno kde je tolik skalár že dominantní pár hned zjistí že to nemá šanci uhonit a nechá ostatní na pokoji.
Český cichlid klub - Skaláry ceskycichlidklub.eu/…
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ... 60

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 47268x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov