Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 18:20 Usine
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 13:06 Muž Noxx [14] - Rostliny
Zdravím všechny, nejsem přeborník přes skaláry, takže jestli jde o "echt altum" nebo peru altum nedokáži z jedné návštěvy posoudit. Ale podle kreseb na internetu a v článcích bych řekl, že to peru altum nejsou. Ať se tam skočí podívat někdo zkušenější a podá nám zprávu, taky by mě zajímalo o jakou rybu jde.
Nicméně vypadaly velmi hezky a robustně, na to, že jsou vystaveny v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 11:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Zajímavé články o těchto skalárách od p. Burzanovského:
Altum www.akvarista.cz/…
"Peru - altum" www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 09:18 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: Jammes
A kdes je vyděl prodávat?Asi na nějakém velkoobchodu s rybami,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 08:34 Muž Jammes [72] - Afrika
před asi 2 roky se mladé alty prodávaly za 500.-kč kus ve velikosti 5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:48 Muž Kolco [57]
Kdo viděl dospělé ryby obou druhů,nikdy si je už nemůže poplést.Peruánské "alty"nemají oproti pravým altům tak výrazně zalomenou čelní linii.Hlavní rozdíl je ve velikosti.Dospělé alty mohou mít na výšku až 40cm,na délku potom měří 20cm.Pro alty je typické,že mají pruhy přes celé tělo a jsou intenzivně vybarveny - u jiných jsou např. výrazné jen dva pruhy.Dalším typickým znakem je,že druhý příčný pruh se klínovitě zužuje směrem dolů.Pohlaví lze rozlišit jen při tření.Může se stát,že samice je větší a robustnější než samec.Také již bylo pozorováno,že vedle sebe odkládaly jikry dvě samice - nepozorný chovatel se pak mylně domníval, že má pár.Obrovský rozdíl je v náročnosti chovu a tedy i ceně ryb.Před několika lety se mláďata ve velikosti 5 cm - tělo,prodávaly za 800 Kč - kus.Současné ceny neznám.Použitá literatura a zkušenosti mého známého.Ideální by bylo srovnávací foto - bohužel nemohu poskytnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 19:55 Nobody
miro03 napsal: Noxx a si si istý že je to pravá altuma,Oni sa totižto podobaju peru altumom ale tam je rozdiel ktorý spozná len skusený chovatel.

Kde jste na to přišel?Rozdíl mezi nimi je velmi zřetelný.
Už ten název Peru Altum je zavádějící.Ten si vymysleli,před x lety,v bývalé NDR jako název obchodní(lokalita Peru - dovoz rybek).
Pokud jsou velcí i s ploutvemi 20cm a jsou tam 1 rok,tak se o pravé Altumy určitě nejedná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 14:32 2david – Re: Noxx
Tak na čerňáku opravdu pravý altum není! Jsem si tím 100% jistý. Jestli to je pár nedokážu posoudit, mají je tam už přes rok společně s terčovci. Mají ted na výšku okolo 18 až 20 včetně ploutvý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 13:28 miro03
Noxx a si si istý že je to pravá altuma,Oni sa totižto podobaju peru altumom ale tam je rozdiel ktorý spozná len skusený chovatel.Bodlo bi foto tých rýb.Určite sa tam mrknem. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 13:10 Muž Kolco [57]
Noxxi,tys´je viděl?Jak jsou ty ryby velké na výšku a délku.? V jaké jsou nádrži?Kolik jim topí,čím je krmí?Jak se ty ryby chovají?Jsou plaché? Napiš,co víš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 12:10 Muž Noxx [14] - Rostliny – "Altum" skaláry
Zdravím, pokud máte někdo zájem vidět na vlastní oči hezký pár (aspoň předpokládám že je to pár), tak máte možnost v PetCentru na Černém mostě v Praze.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 18:40 Muž Johns [30] - Cichlidy
Fotka k příspěvku díky moc,zejtra vyměním vodu ještě ale asi tohle bude taky způsobené tou slabou otravou přikládám foto vyrážky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 10:34 Muž Horác [3942] – Re: Johns
Samolitr. Kdybys byl přiotrávenej, taky by Ti nechutnalo :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 09:38 Muž Johns [30] - Cichlidy – Re: Roman
jenom jedna otázka může to způsobit i nechut k jídlu? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 01:33 Muž Roman [100] - Cichlidy
Vysoký obsah dusitanů.U cichlid je to specialitka.naruší jim to částečně nervovou soustavu a lekají se.Větší výměna vody a lepší-objemnější filtr není na škodu. ;-) Pokud se ani po tomto zásahu nic nezmění, tak jim to zůstane navždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 17:14 Tereza
Já jsem měla stejný problém s mollama. Dřív byly úplně v pohodě, klidně mi oďobávali prst, ale najednou začaly zdrhat a panikařit, jakmile jsem se přiblížila k akva. Nechápala jsem proč, ale teď už se to zase pomalu lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 15:49 Janka – ******* Proč se začli bát skaláry?? *******
ahoj,

nevíte, co může zbůsobit, že se rybky(v mém případě skálary) začli bát a schovávat se, kdykoliv přijdu já nebo někdo jiný do místnosti, kde je akva.?

žádné jiné ryby to nedělají. mám je už přes dva měsíce, a nikdy to neudělali. vždy když v cházím do místnosti, začnou šílet, narážet do skla, schovávat se pod filtr, kde se většinou zaseknou... apod.
vždycky když mě viděli, tak se přitiskli na přední sklo, a čekali co jim dám dobrého, ted jak mě vidí, schovávají se.

včera to dělali celý den, ale pak z ničeho nic(večer), zase ten normál stav, viděli mě - tak se přitiskli na předni sklo a čekali co jim nasypu a to sem v ruce nic neměla.

tak to nechápu. je možné, že je to třeba tím, že jsou zvyklé, že celý den v místnosti nikdo není? ted přes svátky v obýváku trávím víc času.. tak jestli to není tím, večer se totiž dá se říct, chovají normál. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 14:24 miro03
rolandmynar ano palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 13:54 rolandmynar – Re: miro03
Máš miro úplnou pravdu. Já jen poslal nějaké (asi 9) odkazy na skaláry. Semestrálky mě neba a psát to druhým?pche... smich PETŘE ze Znojma napiš si dianě ať ti pošle co jsem jí poslal já. Přeju mnoho zdaru se studiem "učit se, učit se, učit se!". A Googlit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 13:39 miro03
a čo takto naštudovat o ich živote a potom napísat semestrálnu prácu,ja osobne bi som to bral ako keby som odovzdal čo som nepísal ja ale niekto iný hmm ale dobrý nápad ako si ulahčit prácu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 13:14 Petr ze Znojma – materiály na skaláry
Ahoj, nemohl by jsi mi prosím taky zaslat nějaké ty materiály o skalárách? Pokud by to šlo. Děkuji
petrbartosek@post.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 11:12 rolandmynar
Něco jsem ti poslal, tak mrkni na email.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 08:24 diana – skaláre
Ahojte. Chcela by som sa vás opytat, ci by mi niekto neporadil kde mam zohnat material o skalaroch na semestrálnu pracu v elektronickej podobe..Bola by som velmi vdacná ak by mi niekto poslal pár strán o chove skalárov,ich správaní alebo cokolvek o týchto rybyčkách..moj email je didus3@pobox.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 23:07 miro03
pozri sa na tento dokaz najdeš tam vše co potrebuješ. www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:05 rolandmynar
Zkus se mrknout tady snad to pomůže. www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:01 JARDA111
Jak hodne to ma vylezle? mas fotku?Jestli ma trus svetlej a prerusovanej pruhlednyma clankama tak se s velkou pravdepodobnosti jedna o hexamitu,sleduj ostatní ryby a bylo by vhodne je necím prelecit.bicikovci jsou kur.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 20:12 Žena petrys [107]
vodnatelnost, tomu už asi nepomůžeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 20:09 dan – Skalár
Čaute,chtěl sem se zeptat můj skalár má vypouklé oči a je tlustý co u je???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 15:52 Muž Killer [133] - Sumci – sokolov
díky,slovensky neumím,tak se radši zeptám..nekoukal sem do akvárka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 15:14 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Killer
myslim že jako slovák mysli čichavce:-) smich stači vlést do nádrže spim hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 14:58 Muž Killer [133] - Sumci – kombinace
zalezi na tom jestli si na sebe ty ryby od mala zvykají ja mnel parmičky s čichavcama

Jak dlouho ti kombinace vydržela?Jaký čichavci to byly?Jak velký akvárko to bylo?Kolik bylo parmiček a kolik čichavců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 14:56 Muž Killer [133] - Sumci – ketahany
to myslíš tuhle guramu? rybicky.net/atlasryb/gurama_velka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:40 ondra
Musíš mít víc jak 8ks parmiček pak je to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 21:58 ketahany
ja mam aj skalare aj mrenky spolu a dokonca aj s guramami...a uplne v pohodicke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 17:41 Muž emkei [1]
Ja mam spolu Skalary (2kx), Parmicku Cervenoploutvou (1x) a 2x SAE a je to v klidu mam to ve 180L akva palec pokud jsou mlade a maj dost prostoru nebal bych se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 17:35 Muž Diego [72]
Já je měl spolu a bylo to v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 14:09 Muž Malapa [494] - Afrika
Tohle je klasická ukázka ryb co k sobě nepatří. Skalára je klidná cichlida, parmička je vitální agresivní plavec. K sobě nepatří! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 13:27 mat
zalezi na tom jestli si na sebe ty ryby od mala zvykají ja mnel parmičky s čichavcama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 12:19 Muž bigboban [19] – asi jo
Já měl v 70l akva několik parmiček a jednu zasloužilou skaláru a nikdy nebyl problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 12:19 R Muž Silent [5949]
Dohromady bych je nedával.Parmičky umí být dost protivné a skaláry by neustále ožďibovaly. Skaláry by žily ve stálém stresu. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 12:12 pepik – skalary a parmicky ctyrpruhe
muzou bzt parmicky ctyrpruhe a skalary dohromady :-) ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 18:18 Nobody – Evicka
Škoda. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 17:08 Evicka
je mrtva sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 11:41 Evicka
zatim jsem ji dala do karanterny.Uz tam vegeti 12hod a bez zmen.. omnipur (sirokospektralni pripravek) asi nezabira.. oko stale vypoulene, letargie, ale zadne dalsi priznaky nejsou. Je mi lito ji utratit..jeste chvili pockam, ale je hruza se koukat, jak se trapi :( Ale tak snad to nemam v celem akvarku..
MOc diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 21:15 Nobody – Evicka
Na Váš problém s nemocnou skalárou je velmi těžké odpovědět.Teoreticky to může být cokoliv.Např.: vnitřní paraziti,baktérie,viry atd.
Nejlepší by bylo tuto rybku šetrným způsobem utratit a nebo ji konzervovat,a poslat na rozbor k odborníkovi na choroby ryb.Já doporučuji utratit. :-( Mnoho chorob chytnou rybky až z mrtvé ryby -vývoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 20:54 Evicka
no v tom foru zas tak nic chytryho nebylo, tak jsem to zkusila znova, treba by si to precetl nekdo novy, ktery ma vice zkusenosti. Treba.
Kazdopadne diky vsem za rady, prekrmenim to urcite nebude, toho se snazim vyvarovat.. Zivou potravou jsem ted taky dlouho nekrmila. Zkusim Omnipur a uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 19:17 Baru – -------------------------------------------------------------------------------------
U samic se může jednat o zajícení vaječníků nebo jsou ryby infikované tyčinkovou bakterií pseudomonas punctata....Nedávej jednotvárnou stravu a kvalitní krmiva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 19:14 Baru – --------------------------
Může to být břišní vodnatelnost-léčitelná antibiotiky nebo zánět žaludku-překrmení většinou živou stravou.Zkus rybky 1 den nekrmit...Ryba za těchto příznaků:vypuolené oči,zježení šupin,krevní podlitiny atd...většinou hynou... sad sad sad sad rozzureny :-( :-( Ale čerstvá voda,dostatek kyslíku,teplo...Hromadný výskyt je vzácný...Léčení -nastavení diety nebo eventuálně podávání potravy s antibiotiky(Karpex)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 17:23 Žena azalka [38]
Myslíš do vyhledávání "vypoulene oko"? :-D Hele, sorry, neber to osobně, ale fakt je jednodušší projít fórum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 17:18 Evicka
no jo, je to obtiz neco napsat ze.. :(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65661x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=3251