Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 19:37 Muž Andy719 [2] – Nesmělé skaláry
Ahoj všem,

před necelými 2 týdny jsem do svého společenského akvária nasadil 2 skaláry amazonské zlaté. Jsem začátečník, nicméně žil jsem (možná v mylném) dojmu, že si skaláry budou dominantně plavat po celém akvárku. Ty mé dva kousky jsou přitom velmi "nesmělé". Drtivou většinu času stráví ve spodní části akvária a většinou se drží spolu na jednom místě bez nějakého velkého pohybu - přijde mi, že vyhledávají úkryty (často bývají u dna u listů echinodoru, anebo dokonce přímo pod skalkou - viz foto v prezentaci, pravý zadní roh akvária). Poslední dny dokonce ani takřka nereagují na krmivo - zatímco ostatní ryby okamžitě vystřelí za krmivem, skaláry jsou netečné, de facto výjimečně si jakoby náhodou něco málo zobnou.

Je toto chování běžné, anebo to je problém? Především bych nechtěl, aby mi pošly hladem nebo tak něco - krmení se poslední dny v podstatě aktivně neúčastní, pak si ale aspoň trošku vyzobávají zbytky ze dna či květů rostlin.

Budu rád za vaše tipy.

Krmím Tetramin klasickými vločkami + Tetramin junior (+ tablety pro pancéřníčky), 2x denně po malých dávkách. Kromě skalár jsou v akvárku pancéřníčci panda, SAE, neonky červené a beťák. Teplota vody 26, PH 7-7,5, dusitany i dusičnany jsou ok...

Jedná z mých teorií je, že se bojí beťáka - třebaže ony jej nijak neobtěžují, tak beťák má tendenci po nich startovat, především když se k němu dříve přiblížily (tím, jak se nyní drží u dna a schovávají se, tak se de facto nepotkají, protože beťák je u hladiny).

Druhá konspirační teorie je, že mají problém s proudem - mám vnitřní setový filtr, z něhož je relativně silný proud, na druhou stranu si s ním ale poradí beťák i neonky, tak by mohly i skaláry.



P.S.: Nemám ambice je chovat a rozmnožovat, jen bych chtěl, aby v rámci možností ve společenském akvárku nějak nestrádaly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 12:09 Muž strappy [39] Re: Kawasaki
Jaaaaj,a jamyslel zejeto solidni chovatel dle webu. Tak to pak chapu tve rozhořčení,doslova jsem zaryl do vosiho hnizda. Promiň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 10:12 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: strappy
To ti řeknu přesně. Za dvouměsíční rybky 400 Kč/kus. A o fotkách v inzerci si nedělejme iluze. Tuhle jsem viděl inzerát na Nanayky a fotka stažená odsud z rybiček. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2021 08:56 Muž strappy [39] Re: Kawasaki
Za fotku se omlouvam,co z toho vyrostlo to nevim,ale rodiče vypadají solidně. Asi jistota Forkel Německo,v ČR jsem je mockrát neviděl. Kdo ví,kolik u něj santa isabelky stojí v nějaké standartní prodejní velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2021 20:27 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: strappy
Za A nabízel. Za B by bylo dobré dát vědět,co z toho vyrostlo. Ze dvou ověřených zdrojů můžu napsat, že z toho vychází dva druhy Skalár. Velké pochyby o původu a odchovu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 17:43 Muž strappy [39]
Malé OT. Tyto nadherne isabelky nabízel jistý chovatel z brna před cca pul rokem nadhera
lh3.googleusercontent.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2021 16:44 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: hellmut
Jednou to výjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2021 16:41 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Kawasaki
Sázím na rodiče...
Mám jen malé panceřníčky a hlavně minule jsem na vlastní oči viděl tření : Samice prilepila jíkru a samec místo oplození jí sezobl .
A nebo jsem jim nasypal krmení a oni si klidně odjeli oba pryč za krmením a Neonky měli kaviár...
Uvidím teď ten filtr je vzadu v rohu kde normálně "nebývá provoz" a je tam docela klid tak třeba se to povede.

Jinak si píšu se spolužákem co žije v Anglii a taky tam má akvárium se Skaláry. Jemu dávají o hodně víc jiker než mě ale taky to přes noc zmizí. Včera prý nechal svítit decentní světýlko přes noc a jikry tam ráno byly...


Jinak mi říká že v Anglii je to pěkné drahý vše.
Prý se musíš rozmyslet jestli si koupíš Adidasky boty, džíny a nebo párek rybyček. Že to stojí stejně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2021 16:31 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: hellmut
Sumci nebo šneci to v noci obvykle pozerou. I rodiče to můžou sežrat. Je lepší mít to zvlášt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2021 16:27 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Kawasaki
Tak asi je to pěkný je pozorovat jak vodí mladé pamatuju si to od Kančíků. Jenže si taky pamatuju že ostatní ryby byly všechny narvané v jednom rohu... sad
A jelikož to akvárium není zas tak velké vsadil jsem na jistotu...
Tak třeba se to povede teď z toho filtru a rozplave se to...
Jenže doposud vždy když jsem to tam nechal ráno bylo vše sežrané sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2021 16:21 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Kawasaki
No přesně čteš mi myšlenky ale já to sem takhle natvrdo nechtěl psát smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2021 16:20 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: hellmut
No to bude tím,ze je to Klaus. Oni ti Klausové dělají vůbec divné věci. :-D Nicméně Skalary obecně jsou inteligentní a zajímavé ryby, které mnohdy opravdu překvapí. Chvíle klidu a nic nedělání střídají námluvy rvačky a šarvátky. A vidět růst tyto ryby od potěru je opravdu zážitek. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2021 16:06 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Kawasaki
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak mi dnes ta modrá blbka zas dala jikry na debilni místo - na filtr rozzureny
Takže to zas nejde vyndat a dát sousedovi pěstiteli aby to "vychoval"
A já bych tak chtěl vidět co by z toho bylo za ryby modrá vs. normální...

Když se třel druhý pár ( v hierarchii první) tak to buď dal na připravenou trubku na přísavce
(sousedův výrobek) nebo na list. Tak jsem mu to odnesl o patro níž a on je vychoval. Sice toho moc nebylo ale ty nejlepší kusy mi dal a zbytek odnesl do akvaristiky a zinkasoval peníze pivo

Teď mám ve 240 6 velkých a 7 mlaďasů - že prý si těch mých dětí musím vzít víc a vybrat ty nejlepší kusy . Jenže tak už jsem to dělal při nákupu v akvaristice a do dnes nevím kterých a jak se vzdát smich
Mám Tři samce a jednu samici klasické pruhatky a jednu holku modrou pruhatku.
Plus jednu Koi Red Devil neurčitého pohlaví. Říkám jí Václav Klaus ml.
Protože jsem kupoval dvě bez brýlí a vybral nějaký chudáky. Jedna pošla a tahle má deformované žábry a tlamu nakřivo :)
Divný je že ten " Klaus " se pořád cpe do trojky s tím dominantním párem. Pořád tam u nich zevluje a drží se s nimi. hmm
To bych také uvítal kdyby ho k sobě pustili ještě víc intimněji a do těch pruhů přidal trochu červené... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2021 15:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Anýska
Jen doplním, že u mladých z jednoho výtěru bývají ve velikosti značné rozdíly. Podotýkám v jednom akváriu. Některé ryby rostou pomaleji. Nakonec vyrostou normálně. Najdou se i jedinci co nevyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2021 11:26 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Anýska
Ono také záleží kde ji chováš. V malém akváriu může růst pomaleji nebo vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2021 09:49 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Anýska
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já si loni v dubnu koupil 4.klasické pruhované a jednu "modrou" pruhovanou.
Zůstala v akvaristice jako poslední z těch modrých. Byla o hodně menší než ostatní ryby v tom obchodě a i u mě v akváriu mezi ostatními skaláry nejmenší.
Říkal jsem si že to bude taková moje Bonsai skalára :)
Pořád se jako otloukánek schovávala někde v rohu a bála se jít mezi ostatní nažrat.
A pak najednou po půl roce z ničeho nic začala růst. Ukázalo se že je to samice a dala se dohromady s jedním samcem už se spolu vytřeli 2 x bohužel to vždy sežrali.
Podruhé dali jikry na přední sklo tak jsem jim je ani nemohl vzít . Moc mě zajímá jak by vypadal kříženec obyčejný a modrý...
Je pořád nejmenší z dospelých Skalár ale už ne tak výrazně. Už je to pěkná holka a ne zmenšenina Skaláry jako před tím.
Dávám pro představu fotky. Mám teď v akváriu vlastní mladé Skaláry. Na první fotce je Modrá holka a můj odchov z prosincového výtěru.Ta modrá byla proti ostatním dlouho takhle malá jako je to mládě malé k ní. A na druhé fotce je vidět jak najednou během chvíle dorostla druhou samici. Sice je pořád menší ale už ne tolik...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2021 18:29 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anýska
Je to o tom jak to, kdo množí, jak kvalitní jsou rodiče a jak se o ně následně chovatel stará. Takže se ti klidně může stát, že prostě neporoste nebo hrozně pomalu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 18:02 Anýska – Skalára neroste.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koupila jsem si dvě Skalary,bílou a pruhovanou.Obě byli stejne veliké.Ted mi přijde že ta bílá neroste.Je mezi nima docela velikej rozdíl, na tý fotce to neni tolik videt.Je to pohlavím nebo čím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 08:39 Muž strappy [39] Re: Wanderer
Plán nakonec je cca 14 ks. Rostlinstva bude tak akorád. Chci tam mít dominantní kořen,a v bocích z valisnerek nějaká dvě zákoutí pro odpočinek v popředí Cryptocoryne a nějaké anubiasy nana, v zadu u zadní stěny řadu echinodor.Filtrace jsem se zamiloval do JBL Crystal profi e 1902 ach jo to bude peněz ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2021 22:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: strappy
Mám o něco menší akvárium, začal jsem s 12 ks a čekal jsem, že je budu redukovat, že jich bude moc. A kupodivu v těch dvanácti se vždycky nějak srovnaly a fungovaly v pohodě. Vždycky byly jedna nebo dvě proti zbytku, ale časem to vzdaly, proti přesile. Postupem času mi jich ubylo na 8 ks a počítám, že bych je zase doplnil.

Po mých chabých zkušenostech bys tam cca 15 ks mohl mít v pohodě. Ale taky záleží, kolik tam budeš mít rostlinstva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 16:44 Muž strappy [39] Re: vaclav
Taky fakt,vyhnojena zdravá voda k pokojovkam minimálně k ovocným stromům super ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 16:05 Muž RAP [1557] Re: vaclav
Jj, taky to tak dělám. Celoročně pokojovky, v létě kytky a trávník před panelákem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.01.2021 15:36 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: strappy
Vodu z akvária nebo aspoň její část je škoda vylévat do odpadu. Zalévám s ní pokojovky nebo třeba i trávník pokud nějaký je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 14:51 Muž strappy [39] Re: strappy
Fotka k příspěvku Toto bude stanoviště akvária v technické místnosti,kde nebude takový provoz,je to nejteplejší,nejklidnější část domu. Hned vedle akva si do vodovodní plastové trubky vedoucí do venkovního zahradního kohoutu vsadím další kohout hned vedle akva na dopouštění ,do gule v podlaze je kanalizace přímo do ní budu odkalovat do skříňky budou muset být dvířka,aby byl přístup k rozdělovači podlahového topení,ho uzávěru vody a filtru vody. Bude to má úniková zašívárna ????. Navíc je zeď nosná,takže akva bude u základového pasu z důvodu statiky. Nemohu se dočkat,omlouvám se za offtopic. tone no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 14:16 Muž strappy [39] .
Moc díky za reakce kluci. Přičítám si vše....asi bych to viděl na prvotních 14 ks a snížit o slabé případně nějak degradované či chcíplé kusy na těch 10-12 ks a bude to ideál...musím potvrdit známou a u mě už i prokázanou věc. Choval jsem nány i máňi ???? a nanayky se temer nervaly....opravdu velmi mírumilovné...manacapuru ty se rvaly mnohem vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2021 13:18 Muž RAP [1557] Re: dudak
Ty máš ale Nanay, to jsou zpravidla klidnější ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 11:02 Muž AG [99] Re: strappy
Mám jich 9 ve cca 300l, ale je to myslím na hraně. Hodně záleží jak se ta parta sehraje a jestli se vyskytnou nějaké slabší kusy. Přidat další (nebo možná i ubrat) bývá problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 10:45 Muž dudak [1885] Re: strappy
já jsem v podobně velkém akva začínal na 20 a musel jsem to postupně snížit. Momentálně tam mám 11 kousků, při tomto počtu už si sem tam nějaký pár ohlídá i jikry, když jich bylo víc jednak se skoro netřely a když už, tak to okamžitě padlo. Nejradši bych to ještě tak o 2 kousky snížil na 9, ale místa je málo i v jiných nádržích, takže nejspíš zase přidám. Jinak v těch 20 je to v pohodě z hlediska údržby, ryby téměř neprojevují žádnou agresivitu vůči sobě navzájem, ale taky se netřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2021 10:00 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: strappy
Jen nezapomeň na to, že ne všechny ryby musí vyrůst a né všechny se musí dožít dospělosti. Proto se bere pár kousků navíc. Jak dorostou můžeš přebytek prodat. O mladé zdravé ryby je vždy zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 09:59 Muž RAP [1557] Re: kvietik
Ono sahat do zavedené komunity je ošidné. Odstraníš 2,3,4jedince a rázem může být(většinou je) z akvária válečné pole.
Myslím, že Ludi návrh je ideál. Maximálně bych dal další 2 jedince jako rezervu, kdyby náhodou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 09:52 Muž strappy [39] Re: Tojsouvěci
Děkuju za rady. Já jsem si tak těch 12 max 14 myslel...vím jak vypadají správně a plně narostlé manacapury. Děkuju za radu,tě se budu držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   06.01.2021 23:58 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: strappy
Zůstaň u těch dvanácti kusů a nedělej si z akva sádky,skaláry jsou sice hejnovky,ale také potřebují dostatek prostoru k plavání a intimnímu soukromí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 23:45 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: RAP
Ano vyrastu dost veľke.Ale lepšie viac mladých a potom keď tak niečo ubrať, ak sa bude zdáť že ich je veľa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2021 22:39 Muž RAP [1557] Re: strappy
Těch 20 Manacapur je maximum, víc bych nedával. Když se povedou, jsou to velké majestátní ryby.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 20:43 Muž strappy [39] Re: kvietik
Jakože fakt až dvacet kousků? Já čekal tak těch 12 už bych byl rád,aby to byla konečná osádka. Nějaký velký podlouhlý kořen,pár kamenů v pozadí echinodory amazoniky,nějakou valisnerku na hladinu a do popředí anubiasy a kryptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2021 20:06 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: strappy
V kľude 2O kusov. A ešte by som dal nejaké menšie cichlidy, ktoré sa zdržiavajú pri dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 19:48 Muž strappy [39] – Dotaz
Zkušení kolegové akvaristi....kolik skalár manacapur by jste osadili do akvária o rozměrech 180-190 délka x 60 výška x50 hloubka ? Uvažovaný jen skaláry plus nějaké sturisomy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 10:46 Žena Drea94 [6] Re: Yirka
Ja viem veľmi rada by som kŕmila sama ale za chvíľu odídem na intrak (podľa situácie s koronou, neviem kedy) a na rodičov sa spoliehať nemôžem pri kŕmení, preto to automatické krmítko :-O skúsim ten kryt vymyslieť lepšie a možno sem tam dokrmovať na inom mieste, ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2020 10:15 Muž Yirka [9126] Re: Drea94
Já bych především vzal do vlastních prstů to krmení. Dám tam tu špetku dvě, zatáhnu sklo a je pokoj. Ony si rybky poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2020 09:41 Muž dudak [1885] Re: Drea94
Skaláry mi vyskakují běžně, musel jsem kvůli nim utěsnit i malé škvíry kudy jsem krmil. Nejčastěji když se leknou, nebo když se honí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 08:48 Žena Drea94 [6] Re: Wanderer
Tak veľmi som sa snažila nespraviť žiadnu chybu až som ich spravila požehnane.. skaláre mi poradil chovateľ u ktorého som bola pozrieť rybky, najprv som nechcela ale presvedčil ma, teraz už sa ich moc nechcem vzdať, obľúbila som si ich :-( a som si vedomá že časom budem pre ne musieť kúpiť niečo väčšie a stane sa to, len zatiaľ kým sú krpci tak to nechám ešte tak. Skúsim eliminovať guramy, tie mi tam naháňajú všetky rybky, nepustia nikoho ku kŕmeniu a robia tam dosť cirkus.. viem že mrenky tiež niesú moc šťastná voľba ale tie sú zatiaľ viacmenej kľudné, mám ich 8 takže sa starajú väčšinou o seba. Skúsim to nejak vymyslieť s tým krytom teda sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 08:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Drea94
Mě skaláry buší do krycího skla normálně. Když je to chytne a začnou se prohánět, tak u toho někdy vyskočí a nemít sklo, tak jsou venku. Osobně doporučuji komplet zakrytovat. Navíc, jak koukám do prezentace, tak ta sestava a velikost nádrže není pro skaláry zrovna optimální, takže těch důvodů pro vyskakování může být víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 07:57 Žena Drea94 [6] Re: RAP
Snažil sa o to viackrát pretože som počula asi 2 žblnkoty predtým ako padol na zem. Mám ich kŕmiť na viacerých miestach alebo ako to spraviť? Dávam im aj také lepiace tablety na sklo takže nemôžu umierať od hladu.. majú aj takúto možnosť hmm sem tam z toho jedia ale veľakrát sa stane že tam žiadna rybka nie je a kašľú na to..
Ako teda predísť tomu aby skákal znova a podarilo sa mu vyskočiť? Nedá sa spraviť to že v noci to zatvorím pretože niesom každú noc doma, mal šťastie že dnes som akurát bola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 07:53 Muž RAP [1557] Re: Drea94
Může ji honit druhá skalára, ale pravděpodobnější bude to krmítko.
Edit: podle fotky určitě krmítko. Je tam vidět krmení, tak skáče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 07:53 Žena Drea94 [6]
Fotka k příspěvku Ahojte, prosím stalo sa niekomu že mu vyskočil z akvária skalár? Majú tendenciu to robiť? Nikde som o tom nečítala a pred chvíľou som bola náhodou hore, obracala som sa na druhú stranu v posteli a zrazu so sebou pleskol o zem... Najprv ma napadlo či korytnačka ale preistotu som sa pozrela a naozaj rybka... Mal jedinú možnosť a to otvorom 7,5x7,5cm kde časť zaberá aj automatické krmítko (otvor je tam aby to kŕmenie nepadalo na sklo, iné riešenie mi nenapadlo len odsunúť sklo). Snažil sa vyskočiť 3krát pokiaľ som správne počula, len ma tie zvuky neprekvapili keďže korytnačka robí podobné bežne. Chvalabohu že som sa pozrela...
Čo si o tom myslíte prosím, nepáči sa mu tam a preto chcel vyskočiť, alebo len tak z rozmaru? Alebo mi ešte napadá či nie kvôli jedlu keď tam je to krmítko? Skaláre dosť váhajú pri kŕmení a bohužiaľ mrenky ani neónky nemajú problém sa tam votrieť hneď, tak isto guramy, a skalárom sa obávam že neostane toľko čo by mohlo... Tak či si náhodou nemyslel že skáče za jedlom alebo čo. Ak by aj toto nebol dôvod na vyskočenie, prosím o radu aj pri tomto: ako kŕmiť aby sa im niečo dostalo keď sú takí spomalení a nepriebojní?
A hlavná otázka: ako spraviť kryt aby sa to už nestalo?? Mám tam iba krycie sklá a v rohu kúsok odsunuté kvôli priestoru na to krmítko, ale spravím čo sa bude dať aby sa toto neopakovalo pretože za chvíľu prichádza čas kedy budem doma o dosť menej často a bojím sa, že už ho znova nebudem vedieť zachrániť...

Prikladám ešte fotku kadiaľ vyskočil :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 16:35 Muž let [16] Re: Yirka
O odchov mi určitě nejde, specializuju se na okružáky ;-) . Měkčí a kyselejší vodu jsem chtěl spíš kvůli rostlinám - teče mi zde 10,6dGH (Ca 62mg/l, Mg 9mg/l), pH 7,8; NO3 jen 8mg/l - ale je fakt, že koberečky a náročné rostliny nepotřebuju (CO2 nechci). Zkusím to teda s vodovodní a uvidím, co na to živočišstvo a rostlinstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.04.2020 07:21 Muž Yirka [9126] Re: let
Pokud je nechceš množit, není třeba s vodou pro skalárky dělat nějaké extrabuřty. Při jinak dobré péči prospívají a vyrůstají i v normální či trochu tvrdší vodě bez problémů. Více záleží na celkové péči o nádrž a především dobrém a vhodném krmivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 23:07 Muž let [16] Re: Yirka, kawa, RAP
Ok,asi mate pravdu - podívám se po RO, musím to doma davkovat po kouskach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 23:00 Muž let [16] Re: RAP
Nádrž je plastova,ale bince tam samozřejmě časem bude přibývat. Používá se třetím rokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 22:42 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: let
Nehledě k tomu, že dešťové mraky můžou projit přes prumyslem znečištěné oblasti.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=51