Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 71 Žádná další stránka   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 17:44 TWIXI – re
šla jsem na to podobným způsobem, taky dedukce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 17:35 zoo – koi?
ve skalarech se teda vubec nevyznam, ale koi kapr ma podobny zbarveni, tak dedukci by to mohla bejt varieta koi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 17:35 TWIXI – re
Nejméně? Tak aby mu nebylo smutno, tak bych dala aspoň dva. Chtělo by to alespoň 100 l, a pokud možno vyšší sloupec vody. A rybky má raději klidnější, že by přímo nějaké nesnášeli, tak to nevím. A říká se, že parmičky čtyřpruhá jim okusuje dlouhé ploutve,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 17:29 vik-a – :)
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 17:28 TWIXI – re
No po česky je to taky Skalára amazonská, ale to je stejný jako bych řekla o slepici že je to Kur domácí. Taky má různé druhy, třeba Vlaška, Leghornka,Liliputka,....atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 17:27 vik-a – otazky
no ked uz som tu tak sa musim spytat. :)
1. kolko najmenej skalarov by malo byt v AQ?
2. kolko nan treba litrov?
3. s akymi rybami byt nemoze?
dakujem za odpovede ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 17:27 TWIXI – re
No jasně, tu fotku jsem vzala z atlasu, ale já se neptala odkud je ta fotka, mě zajímá BAREVNÁ VARETA té skaláry.Ach jo, proč mi nikdo nerozumí, to se ptám tak složitě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 17:23 vik-a – fotka
aha! to je ta ista fotka :-D. No po slovensky je to Skalara amzonska, ale viac ti uz zrejme nepoviem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 17:22 vik-a – moze byt aj toto nie?
tato fotka to nebude?-http://rybicky.net/fotogalerie.php?sekce=atlasryb&c=295&s=18
Ak hej tak to je v atlase. No a toto je zase ten pruzkovany- upload.wikimedia.org/….
:-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 16:14 TWIXI – re
No jasně, to vím, ale já myslela jako barevná varianta, např: leopard, marble,gold diamond, koi, albino,....atd. Když tak nad tím přemýšlím, to bude asi koi. Souhlasí se mnou někdo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 16:06 kiiki – skalára
skalára amazonská ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 15:10 TWIXI – SKALÁR
Prosím, mohl by mi někdo poradit, o jaký druh skaláry se jedná? Děkuji. rybicky.net/k/forum/449.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2006 14:28 kovalsky – skalarky
no ja mam zatim male ale jeden pribuzny ma to velke cihavci sou ale prej nachilny na slozeni vody

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2006 14:11 Žena azalka [38] – větší
Tak jako 140 l by možná i 4 skalárky vydržely, ale myslím, že to není ono. Nebo bys musel omezit výběr dalších rybek a nedávat jich tam celkově moc. Jaký máš akvárko? Rozměry a osazení druhů...? Nebo zatím jen vybíráš?
Jinak z větších druhů co říkáš na čichavce? Nemusí to být hned ty největší (Trichogaster), ale i menší (rod Colisa) jsou hezcí a můžeš jich tam mít víc. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2006 13:15 kovalsky – jina ryba
no tak mi porad nakou hezky zbarvenou rybu trochu vetsi tak 10-15cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2006 12:56 Žena azalka [38] – větší
148 litrů je myslím docela málo, to je tak na pár, což není ideální... Možná by bylo lepší se neupínat jen na jeden druh ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2006 16:51 kovalsky – skalarky
samo ze vimze ho musi mit velky ja mam 148l to proudeni vody se prej u nakejchdruhu dela silnym filtrem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2006 16:45 Žena azalka [38] – proud
Jo, nevím, jak bylo myšleno, že bys jim zajistil proudící vodu. Myslím, že skaláry se chovají v běžných nádržích, ze kterých určitě nikdo nedělá horskou bystřinu. Ve své domovině (pokud si dobře vybavuju) obývají spíš klidnější vody. Jde hlavně o rozmědy akvárka, protože jak jistě víš, skaláry dorůstají slušných rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2006 08:06 kovalsky – skalarky
tak dik urcite se tam mrknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2006 22:17 Žena azalka [38] – nákup
Pokud už máš s danou akvaristikou špatný zkušenosti, tak bych to neriskovala. Kromě toho, že je vždycky smutný, když uhyne rybka, tak je to taky finanční otázka. Já ti rozhodně žádnou dobrou pražskou prodejnu nedoporučím, protože je mám trochu víc z ruky, ale určitě se mrkni na tuhle diskuzi: rybicky.net/forum/show.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2006 20:04 kovalsky – skalarky
hm...........to uz sem cet ale mislim ze to nebude uplne stecit aby mi neumreli u nas v akvaristice je maj ale nevim jestli je rozumny si je od tamtut kupovat protoze mi do akva jednou zavlekli nemoc kera pobila i ostatni nevis o naky specijalizovany prodejne vpraze4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2006 15:42 Žena azalka [38] – skaláry
Zkus si o nich nejdřív něco přečíst. Poud nemáš vlastní literaturu, tak mrkni např. sem:
http://rybicky.net/atlasryb/skalara_a nebo sem: www.horacovoakvarium.cz/… nebo: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2006 22:02 kovalsky – skalarky a voda
ja sem se chtel zeptat estli je pro skalarky vhodna stojata nebo proudici voda a na kolik by vislo akvarko pro skalarky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 70 ...... [71]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=3501