Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:49 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Ičin
Něco špinavé, něco po tátoj, něco po mámě, každopádně co každé jejich tření to překvápko pro chovatele, to tu RAP taky zmiňoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:29 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: rudolf
Tak tak. Křížením se označuje nejen množení dvou různých druhů, ale používá se i poddruhů, variant, variet, "odrůd"
(U akvarijních ryb by se to dalo v extrému brát u jakéhokoli páru, který není buď příbuzný nebo silně se blížící přírodní formě (F0-F1) ze stejné lokality, protože je skoro jisté, že se bude geneticky více či méně lišit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:23 radim Re: Urtman
nebudo z toho spíš různě špinavé kusy, než půl na půl zlatí a pruhovaní?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2014 17:17 Muž rudolf [4681] Re: Urtman
Spáření dvou jedinců odlišných barevných forem samozřejmě křížení je, ne že ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:07 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – skaláři
Tak u nás většina jiker do rána zbělela , skaláři to už tak nestřežili jako včera a ten zbytek požraly tetry , no tak si říkám , ten list té valisnerky byl trošku nažloutlej , mohly jikry zaplísnit od toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 16:49 JoKa Re: RAP
Já nemám nic proti chovu barevných forem, ale proti jejich bezúčelnému křížení mezi sebou
Ať už mramorová, nebo pruhovaná, nebo zlatá, pořád je to skalára amazonská a jen jejich barevné formy. Takže se nejedná o křížení...
A když jsou rodiče jeden zlatý a druhý pruhovaný, tak mladí budou půlka pruhovaný a půlka zlatí, rozhodně ne pruhovaní zlatí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 16:43 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Jen kdyby ty pruhované někdo chtěl... smich to je nejneprodejnější šunt...proto všichni dělají barevné...

A už jsi zkoušel pruhované podélně??? Ručičky by ti lidi urvali!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2014 15:17 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Ono stačí, když se vytřou černí rodiče a máte hned 101 dalmatinů :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 14:55 RAP Re: radim
Logicky, pokud by to bylo možné, už by asi existovaly barevné formy altumek. A taková RedDevil Alta by jistě v Asii slavila velký úspěch. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 14:37 radim Re: RAP
jen mě to tak napadlo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 14:23 RAP Re: radim
Radime ne.
O křížení altumek a skalárů se už dost nadiskutovalo, ale důkazy jsem nikdy neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 14:18 radim
když budou v akva altumy a klasičti pt.scalare budo mít snahu se křížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Jen kdyby ty pruhované někdo chtěl... smich to je nejneprodejnější šunt...proto všichni dělají barevné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Co by...pruhované mramory nebo zlaťáky nenaděláš, a v domácím akváriu je to tak nějak fuck...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.01.2014 12:59 RAP Re: matlala
No, to říká většina a pak si to zkusí jen tak na zkoušku. A co potom s křížencema?
Z mého pohledu bývá hezčí pohled na akva s jednou barevnou formou, která se vhodně doplní jiným druhem ryb, než pestrobarevná směsice jednoho druhu. Mám na mysli zejm. terčovce a skaláry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 22:48 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RAP
uvidíme, však všude slyším jak jsou promiskuitní a výtěry možná, nechcu je cíleně množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 21:41 RAP Re: matlala
Problém může nastat, pokud se ti vypárují od každé barevné formy 1kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 21:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
ok , díky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 21:19 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Ano, je to otázka několika dní a můžou si to zopakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 21:17 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – interval kladení
Ještě jeden dotaz , po jaké době jsou schopni se opět vytřít ? vypadá to že píglujou další list ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: romant
ok, tak já je teda vezmu a uvidím jak se začnou midlit, tak budu musuet dělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:11 R Muž romant [27987] Re: matlala
Může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:06 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak lidičky, hladovka zabrala 2 dny bez krmení a skaláry jsou hladový jak předtím. Už jsem jim chtěl nadávat že jsou to rozmazlení fracci.

No ještě zvažuju jednu věc a chci se poradit. Aktuálně v té 300l mám 8 red devilů největší asi 11cm na výšku. Strašně se mi líbí ty klasické černě pruhované formy se stříbrným tělem a modrýma očima. Povedlo se mi narazit na človíčka co je o několik kiláků dál vytřel a měl by tak 10-12cm vysoký kusy. Co říkáte na 8+5(6) mladých skalár, což bude už nutně vyžadovat v dospělosti redukci tak na 2-3, potažmo možná 4 páry, chtěl bych si nechat aspoň jeden pár těch klasických a jeden red devilů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
jj je to jejich první výtěr , už jsem to tady psal , no samice si ty jikry hned žere , tak má aspon kvalitní stravu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:39 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Jak to čtu, je to jejich první výtěr. Já bych tomu dal úplně volnej průběh a nechal je vybláznit a něco se naučit. První výtěry jsem nikdy neřešil. Příště už můžeš bejt lépe připravenej a i ryby budou zkušenejší. Toť můj názor. Jinak to co sleduješ, je normálka a někdy se třou i jenom samice spolu a nebo taky na trojku, samec s dvěma najednou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: christ
to jsem si taky říkal že bude asi nejlepší je po vykulení přelovit , do stejné vody , hlavně i kvůli krmení , no jen jsem si nebyl jistej kdy , a tady se na něco ptát ....
a jej ted koukám , samotná samice si nakldla na silokon taky jikry , nemá je oplodněné , tak je žere a mele se s tím párem co hlídá tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:05 christ
Aby jsi neprisel o jikry, delam to, ze do vykuleni necham na noc ledkovou lampicku svitit na jikry a poradne krmim rodice, za dva dny je odsaju, az se vykuli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 15:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: christ
Nj , už to vím taky , uvidíme jestli něco bude, je to jejich první kladení, jsou z toho i pěkně hin bych řekl , ale zatím brání celkem dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 15:00 christ Re: MonterMonty
Na seru pytliky se uplne vykasli, totalne vyhozeny penize. Kup si treba easy fish, dobra cena vzhledem k lihnivosti.Preju hodne stesti.
P.S.: skalary rozkrmuju i mrazenym virnikem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 09:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Tak jikry noc přežily , řekl bych že jich tak 50 zůstalo , samostatná samice si utiskování nechává čím dál tím mín líbit a začíná se pouštět do šarvátek , hlavně se samcem teda, zatím jsou všichni vcelku ... žábronožka z pytlíku od sery se ani po třech dnech nevylíhla , budu muset něco začít shánět
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Je to dost mastné, budou to blbě trávit...no uvidíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:34 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Jiné tu nemám... cyklop je moc velký, do tohohle se pustily. Je to hned vedle filtru, co nesežerou, jde hned pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Nicky
Pěkný prťata .. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Nicky napsala: Kukám na to Sera micron... mám tu prachové hnědé SAK, tak ho zkusím namíchat s vodou a stříknout tam, jinak by mi po hladině uplavalo.
To neděláš dobře Jaromíre ;-) tohle fakt není dobré krmivo pro rozplavané skalárky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:13 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Urtman
Já o výtěry extra zájem nemám, ale jak jim to zakázat...
Původně jsem se jen chtěla zeptat, jestli raději nechat ten pár, nebo všechny 4. Mám tu setovou 112l po měsíčním záběhu pro krevetky. Opravdu nevím, co bych s prcky dělala, ale když už jsou, tak rodičům trochu pomůžu. Co nepožerou mimina, požere někdo jiný, o kvalitu vody bych si velký strach nedělala, včera je odkaleno a vyměněna voda a i před výměnou byla kvalitní. Teče mi tu z kohoutku studniční, nemusím ji nechávat přes noc odstát, takže můžu měnit podle potřeby, jak bude libo.

Divil by ses, ale inzerát na ty dvě zbylé jsem tu chvíli měla a hned se někdo našel. Jsou opravdu pěkné, se zverimexáky se to srovnat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:08 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Kukám na to Sera micron... mám tu prachové hnědé SAK, tak ho zkusím namíchat s vodou a stříknout tam, jinak by mi po hladině uplavalo. Mražený cyklop jsem kupodivu v mrazáku taky vyhrabala, ale to asi bude ještě velké.

Potěr se drží a už se rozplaval :-) rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Fotka k příspěvku Tak maj asi hotovo , už jen odháněj ....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 12:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Jasan , však si taky nedělám iluze , no je tam dost ancíků kterejm taky požrali potěr , tak jim maj co vracet :) , podařilo se mi jich zachránit tak dvacet ale už maj zas nakladeno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 12:45 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Noc bývá rozhodující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 12:42 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – skaláry
Tak u mě právě nakladli na ten list gigantey co od včera píglovali , no , odhadem je tam tak 100 jiker , a pořád jedou dál. Začíná pěkná mela teda , proti tetrám krvavým a měděným nemaj šanci , jsou to rychlíci , zatím teda vzorově oba odháněj a ještě stíhaj klást a oplodnovat , myslím ale že do večera nezbude nic , maj to uprostřed akva za kořenem pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2014 10:49 JoKa Re: Nicky
Kde seženu artemku? Existuje i mražená? Mám tu jen nějaký práškový SAK a mražené dafnie. Žerou i řasu?
Tak přesně proto jsem radil přidat ty další dvě ryby. Doufal jsem, že by to mohlo hierarchii rozbít natolik, že by třeba k dalšímu náhodnému výtěru nedošlo.
Neb tazatelka stejně netuší, co s nimi má dělat, bude se sama stresovat, proč jí to chcípá a ve finále ve snaze nakrmit ty poslední přeživší mraženým cyclopem si akorát otráví vodu, jak bude překrmovat a oni ne a ne žrát...
Máš je vůbec kam dát? Z té 150ky co máš, budou muset za chvíli pryč, do jiného sólo akva (ale ještě nebudou tak velké, aby šli prodat, nebo někomu dát)... Prostě pokud nemáš alespoň ještě jedno takové akviško, prázdné, jen pro ty skalárky a pak ještě jedno menší, pro ty nepříliš narostlé, tak se nemá cenu zaobírat výtěry. Přiděláváš si akorát práci a starosti a nebude z toho stejně nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:19 RAP Re: romant
Znám, dělal jsem to i se syrovým žloutkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:16 RAP Re: LiborSprysl
Ikdyž jde o hejno samců, je tam nějaká hierarchie a pak stačí malá změna a nastanou boje, ikdyž né tak urputné jako o samici.
Holt to jsou velké ryby a viditelněji probíhá i jejich sociální chování než třeba u neonek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:16 R Muž romant [27987] Re: RAP
Já když už nebylo zbytí, zaskočil do kurníku pro vajíčko, uvařil a žloutek mezi prsty promnul a krmil tou mlhou, ale je to eklhaft a děsně to kazí vodu, leč účel to splní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:12 RAP Re: romant
Lze použít mražené - vířník a cyclops. Nechat kousíček roztát a stříkačkou opatrně vpravit k prckům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 08:47 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Ve Tvém případě se možná s artemkou netrápit a sáhnout třeba od Sery po krmení Micron a nebo od JBl Nobil fluid, jsou to takový krmení první záchrany. Tím myslím, jako na krmení hned, protože artemku než nalíhneš, tak to bude taky nějakej čas trvat a tohle ti pomůže hned teď, pokud to samozřejmě seženeš. Určitě budou existovat i další možnosti, na tohle jsem si teď vzpomněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 08:43 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Nicky
Tou artemkou jsou myšleny její nauplie, tedy první larvální stádium. (artemka se dá i koupit ale je to už dospělá tak pozor) Nezbývá než kouknout po obchodech nebo internetu a koupit balení vajíček a nalíhnout si jí doma, návody tu jsou. Na start je to pro prcky to nejlepší. Nebo to nechat na přírodě no, pokud je hodně zarostlé akvárium, breberky pro potěr se tam najdou, i když úmrtnost bude větší a růst pomalejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 08:32 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Kde seženu artemku? Existuje i mražená? Mám tu jen nějaký práškový SAK a mražené dafnie. Žerou i řasu? Na té hnědovce je jí požehnaně.

Tak podle genitálií je to největší samec, dělá se mu i boule na hlavě, ale zbytek by měly být samice, vystrčené to mají všichni neustále, ale mám pocit, že jako první se mi vytřely dvě z těch menších skalár už před půl rokem, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 08:24 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Teď by to chtělo do toho trsu hnědovky jim stříkačku vpravit několikrát denně dávku artemky, aby se procento přeživších jedinců zvyšovalo a rychleji odrostly těm menším predátorům a uvidí se. :-) S tou dominancí jenž je sváděna na samce to jak i kolegy píše to býti pravda může, ale taky nemusí. Jsou holky, který dovedou postavit do latě celý akvo a kluci se krčí v koutku jak oukropečkové. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 08:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
To platit nemusí, ale může.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65779x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1751