Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Je to tak,Honza Burzanovský,alias Mlynář,je jeden z největších odborníků na skaláry u nás.Na Akvarista.cz je víceméně samozřejmostí,že některé věci se nesdělují,berou se tak nějak automaticky,v tomto případě to,že by se jednalo o separátní nádrž.Bohužel tím,že je to poměrně odborný web,tyto věci se pomíjí,protože jsou pro většinu uživatelů naprosto logické a samozřejmé.
A ten,,nějakej odborník"je autorem monografické knihy Dobrodružství s amazonskými anděly,a stojí za přečtení. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:58 Muž Oggy [17]
Jenom na okraj já nezastávám malé nádrže ale tady to určitě nebylo myšlený jako třecí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:51 R Muž Silent [5949] – Re: Oggy
Jako třecí nádrže těch 60 litrů stačí. V rybárnách se málokdy setkáš s většími třecími nádržemi. Pro okrasné nádrže je to ale málo. Edit: pozdě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2011 19:49 R Muž romant [27987] – Re: Oggy
Řekl bych, že je to myšleno pro jeden pár, který je umístěn do svého samostatného akvária, obvykle bez ničeho(rostlin, dna) jenom se základní technikou a je to myšleno jako tzv. vytíračka, kde se onen pár vytře a jikry mu jsou odebrány k dalšímu vývoji.Jinak by si autor protiřečil, neboť se tam zniňuje o tom, že skaláry jsou teritoriální a hejnový ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:39 Muž Oggy [17]
Tak proč to tam ale napsal nějakej odborník??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:37 R Muž romant [27987] – Re: Oggy
Ano do akvária této velikosti skaláry nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:32 Muž Oggy [17] – skaláry
Čau na www.akvarista.cz/… píšou že se 1 pár dá chovat i 60l akva to mě příde divný co vy na to??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:19 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jenda
Daruj obě skalár je hejnová ryba a samotnýmu mu nebude dobře.Nebo si pořiď větší akvárium jen pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jenda
Zdejší hodnocení bývá hodně mimo mísu :) mnohem lepší je řídit se podle atlasu a nebo se zeptat na foru zkušených akvaristů což jsi udělal palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:17 Jenda – Chování
Ok díky v tom případě by asi pomohlo kdybych se mi podařilo aspoň jednu někde darovat ne?? (bydlím na vesnici a není tu mnoho možností)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:14 R Muž Silent [5949] – Re: Jenda
Na procenta vůbec nekoukej. Pokud se chceš podle něčeho řídit tak spíše podle oblíbenosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:13 R Muž romant [27987] – Re: Jenda
Na procenta nedej, tu nádrž čeká podobnej osud, jak jsem popisoval, pokud to již nenastalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:11 Jenda – Chování
Aha no jsou ještě mláďata ale na těchhle stránkách jsem vyděl i nádrž 54L se Skalárama a měla 98%...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:09 R Muž romant [27987] – Re: Jenda
Do 72 litrovýho akvárka jsou skaláry nevhodný. To nebude vůbec dělat dobrotu. Pokud jsou ty skaláry již dospělý, tak osádku v Tvém akvárku začnou velmi záhy ohrožovat na životě, to stísněný prostředí je bude stresovat a povede to k jejich agresivitě. Jako teritorium si vyberou celý akvárko a náležitě se podle toho zachovají. Příště se nenechat přemluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2010 13:03 Jenda – Chování
Čau jeden "kamarád" mi minulej tejden vnutil 2 malý skaláry amazonský do 72L akva kde je 5 neonek 5 pavých oček 2 panzéřníčci 1 přísavka, chci se zeptat jak moc jsou tyto ryby teritoriální a jestli se nebudou rvát nebo ubližovat menším druhům???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Jediná rada je,osadit nádrž živými rostlinami,nejlépe rychlerostoucími,a měnit vodu 30% každý den.Filtr neprat,střídmě krmit.O rostliny neměj starost,jediná je,protrhávání.Žádné další ryby nepřidávej,ono na litráž nádrže už není ani co přidávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:14 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Viki
Nepřidávat žádné ryby! Vyhoď ty umělé rostliny a zasaď co nejdříve živé, rychle rostoucí. Projdi si zdejší atlas, doporučuji Růžkatec, Doušku, na dno třeba méně náročné Vallisnerie. S Tvou dosavadní údržbou a bez rostlin se z akvárka stává žumpa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:09 Viki – Re: Tudy
No rostliny mám zatím umělé,protože jsem se necítil na to abych když začínám s akva mít rovnou i starosti i o rostlinky.Jj to já odkaluju.Budu to teda měnit častěji a uvidim.A nakoupit ještě nějaký krmivo. A ještě se tě chci zeptat jaké rybky bych mohl přidat k těmto co tam mám aby to dělalo dobrotu.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:03 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Viki
Akvárko se teprve zabíhá, vrcholí nitrifikační proces, pokud máš možnost, změř obsah NO2 ve vodě. V každém případě měň 20-40% objemu nádrže týdně a odkaluj. Jak jsi na tom s rostlinami ?
Krmení: nitěnky bych omezil, přidej mražené komáří a pakomáří larvy, artemie, co nejpestřejší stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:54 R Muž romant [27987] – Re: Viki
Přestaň krmit(hlavně ne ty nítěnky), vyměň znovu vodu, filtr nech běžet tak jak je, nečistit. To akvárko je strašně mladý na víc ryb. Ještě se v něm neutvořila dostatečně biologická rovnováha www.horacovoakvarium.cz/…
Další ryby nepřidávat! Tu vodu můžeš měnit klidně obden. To krmení vysadit min. na týden. Další, hlavně rychlerostoucí rostliny tomu taky pomůžou. Ty ryby se tam prostě dusí. Změřit hodnotu NO2 a pokud nebude na nule, nebo alespoň kolem nuly, tak měnit a zase měnit vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:43 Viki – Re: Tudy
Akvárium jsem založil před třemi týdny.Ryby jsou v něm tva týdny. Zatím jsem ho čistil jen jednou a to tak ze jsem vyměnil třetinu vody nahradil ji novou odstátou,vyčistil filtr a sklo.Filtr mám vnitřní AQ FAN 2 Plus.Dýchají normálně a zarudlé nijak nejsou.krmim je klasickýma vločkama a nítěnkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:28 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Viki
Jak probíhá údržba akvária (uveď vše co děláš a jak často)? Kdy bylo založeno ? Jakou máš filtraci ? Nemají zrychlené dýchání, zarudlé skřele ? Čím je krmíš ?

PS: mimochodem to akvárko je na ně malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:17 Viki – Ustrašené skaláry
Zdravim všechny.Mám jeden problém se svými skalárami.Pořídil jsem si akva 112l a do něj pár zlatých skalár.Vše bylo v pořádku ale asi po třech dnech se začali chovat divně.Už je mám skoro tři týdny a jsou stále zalezlé v rohu akvária u filtru,nehýbou se a skoro vůbec nežerou.Společně s nimi mám v akva neonky a tetry černý.Teplotu mám 25-26 stupňů. Můžete miněkdo poradit co mám v tuto chvíli dělat? Nevím co s nimi mám dělat.Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 12:16 R Muž romant [27987] – Re: Zénais
Až budou mít velikost tak 3-4cm. Prostě tu normální velikost jak se prodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 10:19 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Děkuju za odpovědi. Ještě potřebuju vědět - od jakého věku bych je mohla vpustit do AQ? Mám známého, kterému se vytřely skaláry a už mu roste potěr - teď jsou staré myslím 2 týdny. coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Zénais
Jak už psali, neměl by být problém pokud si na ně budou zvykat od mala. Navíc neonky černé jsou docela velké.
Koupila bych klidně víc skalár, třeba 4, ale až odrostou tak bys nechala jen jeden pár (pohlaví se v obchodě těžko poznává, u mladých skálár to snad ani nejde). Několik pandíků a neonek klidně časem přikup, jestli se všemu bude dařit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:08 R Muž romant [27987] – Re: Zénais
Možný to je, za předpokladu, že ty skaláry tam budou přidány jako mladý rybky a postupně budou dorůstat společně s těma neonkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:05 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Myslíte, že kdybych se v mém akváriu zbavila všech živorodek(takže by tam zbylo 12 neonek černých, 2lorikarie a 3 pancéřníčci pandy), že bych tam mohla chovat cca 3 skaláry? Mám AQ 140litrů. Jde mi ještě o to, že jsem četla, že skaláry můžou lovit úzké malé tetry(neonky). Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:20 tomk
Fotka k příspěvku tady ještě jedna fotka ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:17 tomk – nová skalára
Fotka k příspěvku samec nebo samice? smich
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:16 pampeliška – zraněný malý skalárek
prosím o radu. jsem začátečník a mám problém s mládětem skaláry cca 6cm. v noci se mu stal uraz dá li se to tak říct. je kousnutý do zespodu do těla. vypadá to že je to do zadečku. má i oproti ostatním rybkám k tomu nafouklé bříško, ale to mi zatím příjde jako jen hodně najezené ale nezdá se mi.. je i více oproti ostatním skalárům agresivní. nevím si rady a do obchodu pro radu jít raděj nespěchám.. asi ho vylovím do větší nádoby a dám kapku modře. co myslíte? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 17:31 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: MartinLhota
Pohlaví skalár:
ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 17:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: MartinLhota
Jasne, list ustrihni, jikry nutne nepotrebuji peci rodicu. Problem je ale ten, ze rodice vybiraji spatne jikry (ty co belaji), ovivaji je, a tak nedochazi k plesniveni. Kdyz se rodice nebudou starat, plisen je dost pravdepodobna, spatne jikry plesnivi a ostatni plesnivi s nimi. S chemikaliemi proti plisni opatrne. Nejsem ale expert na Skalary, posledni jsem mel pred mnoooha lety, takze se zde jiste najde povolanejsi akvarista. No a porodnicka, chce to samostatne akvarko s termostatem a proud velmi jemneho vzduchovani kolem jiker. BTW, taky by to pomalu chtelo si pripravit (zjistit zda mas doma a nebo koupit) Artemie, kdyby se treba zadarilo, at se pak nezjisti, ze neni cim krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 17:11 Muž Yirka [9126] – Re: MartinLhota
Způsoby odchovu této rybky jsou popsány i tu v atlasu v popisu Skalára amazonské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 17:01 Muž MartinLhota [0] – Re: Designer
Nejak nejsem schopen rozeznat u skalar holku a kluka. Ale asi lze predpokladat, ze to bylo jak rikas :-)
Slo by ten list ustrihnout a strcit do porodnicky v akvarku? Mozna naivni dotaz ale kdo se nepta nic se nedozvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:51 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: MartinLhota
Predpokladam, ze to byly 2 Skalary, samec a samice, ze ano ;-) . A s tou sanci na preziti, pokud se vubec neco vykuli a rozplave, nebo to Skalary samy nesezerou z jakehokoli duvodu, a pokud se budou starat, je i tak v pritomnosti predatoru (coz jsou vsechny ryby okolo) naprosto minimalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 14:33 MartinLhota
Skalara se mi vytrela na list rostlinky. Ma neco sanci na preziti primo v akvarku s ostatnima rybkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 21:40 mlynář – Re: katterinecka
Trefa do černého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 20:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
to by nemoh nikdo chovat neonky se skaláry, a s terčovci už skoro nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 20:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
obě ryby nejsou zas tak náročné, třeba teplota kolem 25stupňů by mohla být optimální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 20:19 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, mám jeden takový dotaz ( čistě ze zvědavosti ). V mnoha prezentacích nádrží jsem si všiml že lidé chovají v jedné nádrži Skaláry a Pancéřníčky Pandy. Můj dotaz spočívá v tom že mě zajímá jakou teplotu má voda v jejich akváriu když optimální teplota pro Skaláry je 24-28 stupňů kdežto pro Pandu je 18-23 stupnů Celsia. Tak jestli by jste mi mohli někdo odpovědět tak bych byl moc rád, díky moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 11:24 RAP
e-mail: mailto:vladimir_prusa@centrum.cz, tel.: 602537274 , kraj: kraj Vysočina, město: Žďár nad Sázavou
Prodám skaláry "Red Devil", vel. 4cm - 60Kč, 5cm - 80Kč.
Tohle by nestačilo?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 07:44 Muž LiborSprysl [9015] – Re: romant
Mají je určitě například Jihočeši - Pepa Kůrka, asi i Honza Haidinger
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 20:02 R Muž romant [27987] – Re: René73
Skusil bych nějaký velkoobchody, nebo u Vás v Ostravě je docela slušná burza, tak bych zapátral tam. Ještě se mrkni sem a oslov pana Mlynáře, ten určitě o někom kdo je dělá bude vědět.http://ceskycichlidklub.eu/SKALARY/index.php
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:52 Muž René73 [0]
Já vím to jsem byl já ale on je už do akvaristiky v orlové nedonesl a od té doby je pořád scháním a zatím marně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:44 R Muž romant [27987] – Re: René73
Projeď tohle vlákno, myslím, že letos najaře tady tuším, že někde z Ostravska někdo řešil co jsou to zač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:40 Muž René73 [0]
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat jestli nevíte někdo kde by se daly sehnat tyto skalary
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 12:59 Pepa – Re: katterinecka
Jinak skaláry chovám už delší dobu v 112 litrovém Akvárku. Vím že to pro ně není zrovna správné, ale mám tam 2 skaláry a pár dalších rybek. Žijí takhle už asi 3 roky a problémy s nimi nejsou a vypadají spokojeně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 12:56 Pepa – Re: katterinecka
No já vím, ale tak potom někoho schánět kdo by si je vzal nebo prodel by taky nemuselo být zrovna lehké. Asi si koupím třeba 3-4 a potom uvidím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 20:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pepa
tak to není tak hrozný. Ale i kdys těch malých skalár pořídil víc tak by se tam měly dobře. Třeba i 5 nebo 6, a až se utvoří pár tak bys zbytek prodal, nebo rozdal. Zezačátku by to nemělo dělat problémy ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=2601