Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 17:28 Žena petrys [107]
ty ostatní už tam zůstnou, možná pak místo thajky(když bude zlobit) SAE nebo otíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 17:26 Vrubouš – ryby
Nejde o to,ze neni mirumilovny,ale o to,ze az vyroste,bude to docela macek a v tak malem akva by zabral hodne mista.Pokud se jedna o mirumilovnost,tak by tam mohli zustat i Kancici,ale vse se to tyka jen prostoru pro ryby.A jake dalsi ryby chces ke Skalaram?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 17:24 Žena petrys [107]
ne ne, kančíci půjdou pryč už mám zájemce a peřovce se zatím snažím taky někde udat, ale ten je mírumilovný spš mám obavy o thajku, aby je neokousávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 17:22 Vrubouš – skalary
A co Kanci?A perovec?ty tam chces nechat?Nebo uz je nemas?Kdyby tam byly jen Skalary samy,snad by to slo,ale nevim....Ja mam taky tedka 20 Skalaru :-D ale hodlam si nechat jen 2 pary az se vyberou,zbytek pujde pryc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 17:19 Žena petrys [107]
plánuji 4 amazonky a pokud se spárují, chci tam nechat jen ten pár, ale kdyby se snášeli, tak je tam nechám klidně všechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 17:01 Vrubouš – Ryby
Po Tercich taky pokujuju,ale vim,ze jeste nejsem urcite tak skuseny abych jim dokazal udelat optimalni podminky pro chov.Radeji ty Skalary :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 16:57 Digger – Tak nějak
Mám doma stejné akva, jako Petrys a nikdy se nevedly (možná problém s tvrdou vodou, kdo ví).
Ale přítelkyně si před časem pořídila Pseudotropheus lombardoi (moooc se líbily) a ty bych řekl, že přežijí snad všechno. Byly v malé nádrži po jednom (no jasně, že oba samci rozzureny )objem asi 7,5 litrů, ale přesto dorostly maximálních rozměrů. Problém byl, že vyskakovaly a to se jim v teplé suché kanceláři stalo o víkendu osudným. Ale dodnes nepochopím, jak se skrz to sklo dostaly.

Terčovci jsou úúúúplně jiná liga. Na ty se raději jenom koukám. Do ruky je nechci, bylo by to jejich poslední... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 16:44 Vrubouš – Hm
Skalary nejsou vubec tezke.Aspon ne pro me.Jak to myslis Diggere?Narocne na prostor?Stravu....?Co pak takovy Tercovci nebo ostatni Cichlidy vubec ;-).
Petrys,o kolika Skalarech uvazujes?Do tveho akva max 1 par,opravdy se ze 112-ti litry nedaji delat zazraky.Nemluve o tom,ze je tam tak 90 litru vody?...
Jinak Skalary se sparuji az pohlavne dospeji,to je tak pul roku az rok.Ja zatim pozoruju u sebe v akva jen ze vetsi jedinci odhaneji ty mensi,ale nic hrozneho,takove nevinne postuchovani :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 15:14 Digger – Já osobně
považuju skaláry za relativně těžké ryby. I když spousta lidí bude tvrdit opak. ano
A řekl bych, že ta 112-ka, co máš v presentaci jim bude malá. I když by to asi nějakou dobu vydržely...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 15:04 Žena petrys [107]
jen se ptám, skaláry jsem ještě nechovala, ale začli se mi líbit, tak je chci taky zkusit, raději se zeptám předem, abych pak něčeho nelitovala
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:59 Digger – Tyyyy...Petrys
A ty už jsi taky od 10-ti let s někým spárovaná?

Nejdřív musí dospět, pak se teprve párují a v akvaristice ti prodají většinou mladé ryby, které ještě neví, co a jak... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:54 Žena petrys [107]
a můžou se již v takhle mladém věku spárovat? jestli by třeba nešlo rozeznat pár v akvaristice, podle chování
co říkáte na akva jménem skalárium? co je teď u nejnovějších foto, tam je 14 skalár a řekla bych, že jsou docela velké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:46 Vrubouš – Skalary
jo,muze to byt jako u Parmicek cervenoocasych (Labeo bicolor)...treba rok muzou byt 2 ryby v pohode a pak jim jebne v kebuli :-D a jedna zabije druhou jako u me minuly tyden.Paradox byl,ze mensi prezila,vetsi zemrela.
Mych 20 pubertalinch Skalaru v mojem akva jsou zatim v pohode :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:44 Žena petrys [107]
ta známá jich prý má osm v jednom akva a jsou prý v pohodě, holt u každýho je to jinak nebo já nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2007 14:32 Žena Markii [10]
mirumilovne ryby :-D snasenlive :-D , jste měli sklenené skaláry ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:22 Vrubouš – Hrbol
Jo,to mela sice pravdu,ale me zcela.Tukovy hrbol je pouze u samcu,a to u opravdu starych a zaslouzilych otcu.U mladat to poznat nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:18 Žena petrys [107]
radila jsem se s jednou paní akvaristkou, a ta mi tvrdila, že pohlaví lze také poznat u mladých ryb podle tvaru hlavy, myslím, podle tuk.hrbolu, který mají samci
co vy na to? dá se to poznat u mladých ryb? tím myslím velkých tak 5cm bez ploutví

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 09:27 Muž Malapa [494] - Afrika
Ideální je chovat pár samostatně třeba v 80l akva. Budou se pravidelně třít a nebudou potrhané od soubojů s oastatníma skalárama. Mladé rybky nechat třeba v nějaké dvoustovce vyrůst a spárovat a jednotlivé páry umístit do samostatných nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 00:58 Muž matrix069 [79]
Ja mám v 112 L dva páry dospelých,viac ako rok a je pravda že keby tam bol iba jeden pár,asi by to bolo lepšie. Kladú ikry každý mesiac a potom sa dosť medzi sebou neznášajú. No aj mimo to do seba skáču. Jeden pár je dominantný a v podstate stále utláča druhý pár. Jediné riešenie je podľa mňa,nejako predelit Akvarko rastlinami a dekoráciou tak aby mali Skalári svoje teritoria. možno sa ti to podarí.
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 22:11 Žena petrys [107]
a nemůže to být třeba rozlišnými "odrůdami"? nejsou třeba ty původní přírodní formy agresivnější než ty barevné vyšlechtěné?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:54 Vendy
Mam 3 v 140l a řežou se hrozně, viz moje akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:10 Muž Jammes [72] - Afrika
mám jich 8 pohromadě a jsou v pohodě, a jak jsem psal tak si dělají prostor jen v době tření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 20:37 miro03
Suhlasím s Horácom ja mám dva chovné páry skaláre černé,každý pár v 165 litrovom akvariu a zvádzaju medzi sebou boje od rána do večera bez ohladu na to či sa chcu triet alebo nie.A to nehovorím ked tieto dva páry boli v jednom akváriu,to bola mlátenica že som si myslel že sa pozabíjaju.No dal som na rady skusených chovatelov a chovné páry od vtedy držím samostatne.Takže doporučujem pri dospievaní vičlenit samostatnu nádrž. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 17:47 Muž Horác [3942] – petrys
Přísavky jsem nikdy neměl ... a mít nebudu. Podle toho co jsem četl, bývají dospělí jedinci samotářští a agresívní. S oblibou se přisávají na velké ryby (vč. skalár) a mohou jim způsobit i ošklivá zranění (zejména pokud se do rány dostane infekce). P.S. Díky za pochvalu. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 17:37 Žena petrys [107]
pro Horác: máš krásný akva a ty skaláry jsou také úžasné, také se mi více líbí klasické zbarvení jako maj ty tvoje, asi si pořídím 4 ks a uvidím jak se budou snášet a budu doufat, že se i nějaký ten pár vybere
jo a jak je to s tou thajkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2007 17:30 Muž Horác [3942]
"Skaláry jsou klidné a hodné ryby" ... "snášejí se dobře, jen v době tření mohou nastat trochu problémy"

Lidičky brzděte trochu ... Skaláry jsou cichlidy a cichlidy jsou TERITORIÁLNÍ ryby! Nevím, jak dlouho je kdo máte (možná jen krátce?)... Pak vás skutečné bitky těchto ryb teprve čekají. A nebo máte kliku a pořídili jste nějaké vyjímečně hodné a přátelské jedince. :o) Možné je všechno ... Já mám bohužel zkušenosti poněkud odlišného rázu. Mám dva dospělé páry ve stopadesátce a ty se řežou permanentně - bez ohledu na to, jestli se zrovna třou nebo ne. Ve čtyřstovce mám tři páry. Tedy měl jsem ... Jednu samici jsem nedávno našel mrtvou. Večer předtím jsem byl svědkem neuvěřitelně brutálních soubojů o teritoria. SKALÁRY SE DOKÁŽOU UMLÁTIT K SMRTI !!! Vytírají se mi co čtrnáct dní, dominantní levý pár, pokud se rozhodne uhlídat plůdek až do rozplavání, dokáže kontrolovat i 2/3 nádrže. A běda tomu, kdo by to nechtěl respektovat ...

Více zde: horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 17:25 Žena petrys [107]
jo a mam v akva přísavku thajskou, nebude je thajka obtěžovat? je to dobrý likvidátor řas, ale kdyby dělala problémy, tak místo ní pořídím tak 4 sae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 16:46 Žena petrys [107]
to je dost 6 skalár na 112l akva, koukal jsi na mou prezentaci? není to pro ně malé? na 6skalár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 16:10 Muž Jammes [72] - Afrika
dal bych 4-6 kusů, na začátek jich dej třeba 8 a až trochu vyroustou tak si jich pár vyber a pak dej zbytek pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 15:10 Žena petrys [107]
vysoká je 40cm, můžeš kouknout na mou prezentaci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 14:45 Muž Jammes [72] - Afrika
napiš rozměry nádrže, pokud bude moc nízká tak je tam nedávej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 14:42 Žena petrys [107]
tak díky moc za odpovědi, ještě kolik myslíte, že bych jich v tý 112l mohlo být? ty 4 je to akorát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 14:33 Muž Jammes [72] - Afrika
snášejí se dobře, jen v době tření mohou nastat trochu problémy když si pár hájí svoje místo výtěru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 13:54 Muž Přéma [23] - Amerika
Já jich mám na 300 l vody 10 ( vždy po 2 různé druhy ) a v poho,jen skaláry koi se někdy pošťuchují mezi s sebou a občas vyjedou trochu po jiné skaláře,ale nic vážného X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 13:18 max
muzes se podivat na moje akva s nazvem moji milackove (vetsi akva) a uvidis, ze jsou v pohode. mam jich v 200l. 6 a parada palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 12:59 Muž Jura23 [6]
Ahoj... Skaláry jsou klidné a hodné ryby.... Neměly by byt žádné problémy... Okorát jim moc nevyhovují rychle plavoucí ryby (Dania....) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 12:37 Žena petrys [107]
dík, často jich vidím v jednom akva několik, tak by mě zajímalo, jak se mezi sebou snášejí, kdyby se mi snad nedejbože stalo, že bych vzala 4samce, jak by se asi snášeli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 12:33 max
me se skalary dobre snaseji s cichavcema, pancernickama i mecovkama. ted se zacli mezi sebou trochu postuchovat, ale uplne v pohode. ja bych se toho nebal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 12:24 Žena petrys [107] – skalára amazonská
Ahoj, chystám se trochu pozměnit osazenstvo akvária a místo kančíků si chci pořídit skaláry amazonské. Chci se zeptat, jak je to s jejich snášenlivostí vůči sobě. Je mi jasné, že u mladých ryb pár nepoznám, takže si jich chci pořídit víc, tak možná 4 do 112l akva. Jak se tam budou snášet? Spolubydlící by byly mečovky a pancíci možná i sae.
Za odpovědi díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 18:20 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
ne!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 18:06 Athaya – skalare v 40 l
ahoj ahoj!
chcela by som sa spytat ci by som mohla mat skalare (asi 2) v 40l aqva? viem ze dorastaju do 12cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 19:23 Karen
Některé parmičky jsou celkem dravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 19:17 Žena Kate [10]
A proč nechceš ty parmičky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 19:03 oldkiwinka
tetry-neonky,a jiné menší druhy o hejnu 6 ks,nejlépe ty neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 18:57 Rybous
tak jaké rybičky nějaké klidné, a aby se pohybovali i ve spodním pásmu, místo těch parmiček? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 14:04 LuXy
Ja som mal skalára v 50-ke, síce sa nesťažoval ale už je poňom. A už by som nekupoval!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 14:04 Chocenak
Já bych je tam nedával... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 13:59 Rybous
tak jinak sla by nejaka skalara do meho akvaria misto tech parmicek? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 07:10 honky
maly druh skalary neexistuje :-D (nebo sem o nem neslisel) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 22:54 =o)
A jaký to je hodně maý druh skaláry???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [69] 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=3401