Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:07 Kuřátko Re: romant
Stres mě napadl taky, ale v akváriu už mám jen 3 parmičky a asi 8 neonek a přísavky 2. Nemyslím, že by bylo přerybněno. Určitě je to pár a nahánění a okusování trvá neustále. Asi je budu muset darovat do lepšího. Nemužu se na to dívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:50 R Muž romant [27981] Re: Kuřátko
To co popisuješ, je nejčastěji stresový chování(moc ryb, špatná voda, malý akvárko), projevuje se to nahánění i po výměně vody, nebo to na nějakej den ustane? Určitě to je pár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:47 JagerMaister
tak možno sa samec chce trieť a samička nieje pripravená hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:44 Kuřátko Re: romant
To jsem si taky myslela, ale ostatní ryby si jich absolutně nevšímají, opravdu to dělá druhá skalára, nahání ji chudinku celý den. Vodu měním tak jednou za 14dní. V létě každý týden. Měním tak 50%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 19:35 R Muž romant [27981] Re: Kuřátko
Určitě to dělá jedna skalára druhý? Já bych spíš tipoval ty parmičky čtyřpruhý, který máš uvedený v prezentaci. Jak často a kolik vody rybám měníš? Jinak tření není ještě jednoznačný projev jejich pohody, to je spíš instinkt a okamžitá potřeba, z toho nelze usuzovat, že se rybkám daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 19:21 Kuřátko
Ahoj, mám v akváriu dvě skaláry a všimla jsem si, že jedna skalára okusuje tu druhou- samec okusuje samičku. Pořád jí nahání a už je fakt hodně okousaná, mám strach aby neumřela, neví kam by před ním zalezla. Ale nechce se mi je dávat pryč, nevíte co stím? Hodně vyrostly, tak nevim, napadlo mě, že je to moje akvárko pro ně asi malé. :-( Asi tak před čtvrt rokem mi pořád kladly jikry, několikrát do měsíce, myslela jsem teda že se jim daří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:56 Muž matlala [798] - RostlinyRe: smidakkuba
však zas tak náročné kobercovky nepěstuju a světlo není vše, jen základ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 11:37 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: matlala
Tak snad to utáhne ale ono se to zdá ale prosvítit takovou výšku fakt není sranda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 11:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: smidakkuba
neboj. O to se postará 6ks 39w trubic T5 s reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 11:07 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: matlala
Zase to vyšší není moc na kobercové rostliny protože je problém takovou výšku prosvítit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 21:22 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RAP
no, ono je vlastně fuk, jestli bude stolek větší nebo ne, udělám ten stolek asi 100*50 a uvidím, ale to vyšší má zase větší objem no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 07:35 RAP Re: matlala
Klidně můžeš vzít to 100x50x55, na skaláry to postačí a je to univerzálnější rozměr na případnou změnu osádky. ;-) Konečné rozhodnutí je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 23:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RAP
no klasika, líbily se mi strašně červený ve Žďáru od Pana Průši, zas ale můžu mít max 100*50 půdorys a nahnat to do výšky je jediný řešení.
teď mám 200l o tomto půdorysu a těch 40cm-voda tak 30cm je takové divné, ale dá se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:21 RAP Re: matlala
Na které skaláry to akva plánuješ? Výška 55cm na normální skaláry je dostačující, výška 65cm je pro alty na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 20:23 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahojte, zase se vracím pro rady zkušenějších.
Mám k dispozici koupi starších akva, jen nevím , které zvolit, pokud budou v pořádku.

V akva chci skaláry jak jsme již v tomto tématu psal.

Akva buď 100*50*55 výška nebo 95*50*65 výška.
Původně jsem si chtěl akva nechat dělat, ale není tolik peněz a starší akva už jedno mám-jen jsem ho přelepil. Původně měl byt půdorys 100*50 a objem 325L.

Osobě bych volil spíš tu výšku 65cm a osvětlení 5-6 39W T5kami. co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 19:49 Muž karelpavel [18] Re: Yirka
Yirko díky, večer počtu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 19:30 Muž Yirka [9118] Re: karelpavel
Bylo to popsáno mockrát v tomto tématu: rybicky.net/forum/3703-odchov-skalar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 18:03 Muž karelpavel [18] – Skalára jikry
Nazdárek. Tak jdu kolem akvária a všimnul jsem si, že se mi skaláři vytřely na trubku co vede z filtru do akvária ( EHEIM zelená v rohu ode dna k hladině )
Je to v mém společenském akváriu, stalo se to dnes odpoledne.
Potřeboval bych stručnou radu, co mám udělat pro záchranu co největšího počtu rybiček ( zatím s tímto nemám žádné zkušenosti ) Oddělat trubku do jiné nádrže a dát do ní vodu z akva a vzduchovat a zahřívat na větší teplotu,co světlo ?

díky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 21:05 Muž cervajz [0] - CichlidyRe: mlynář
Máte prosím kontakt na chovatele, který má modré skaláry? Mám zajetou nádrž a akce typu ryby-rybičky budou až v září. Rád bych ryby přímo od chovatele. Děkuji! mailto:cervinka.v@gmail.com

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 14:45 blackhand
palec přidejte nějaky fotky pro vas kuriozních skalár
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 12:06 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: blackhand
Modrých skalár bylo už dávno vyšlechtěno několik chovatelských forem. I v naší republice jsou modré zebry - 8c, modří duchové - 3f, modré čtyřpruhé - 1e. A jsou tu i chovatelé, kteří pracují i na dalších modrých formách. ;-)
ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 20:56 blackhand – rada
Fotka k příspěvku myslíte ze by se dala vyšlechtit modra skalára
rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 16:52 Muž kortezhugo [983] Re: avast
rybicky.net/video/1025.flv

rybicky.net/video/1026.flv

toto si uz videl? :)
to je cierna stetinkova riasa -a celkom mu to chuti X-) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2011 09:26 Muž kortezhugo [983] Re: avast
je to normalne...
tiez som si vsimol ze obcas si daju aj nieco "zelene" -riasy alebo Hygrophilu polyspermu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 23:50 Muž avast [49]
Díky všem za reakce.
Tudy: Mě to napadlo taky, protože u živorodek to je normální, ale u skaláry jsem to ještě neviděl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 20:43 Muž Konhi [1]
Mě to tak nějak připomíná ty "Skittles" nebo jak se to jmenuje ;D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2011 09:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: avast
Ryba muze mit u zadku nudli jak oprať, a stejne muze byt zdrava, clovek se zase nesmi lekat kazdeho trosku jinak tvarovaneho hovinka, i kdyz jiste, byt pozorny je vzdy na miste, tedy sleduj to i v ramci chovani te ryby.

Vcera mi za Tercovcem vlalo neco asi tak 5cm dlouheho, pak z nej zacaly lezt roztrepene strapecky, a pak neco ve stylu bobku, barvy od svetle hnede az po cernou. Nakrmil jsem tremi ruznymi mrazenymi zradly, abych zjistil, co kterym rybam jede nejlepe, a na tehle bylo znat, ze postupne zrala vsechno :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 04:11 Muž Tudy [330] - Krevetky
Pokud jsi předtím krmil barevnými granulemi nebo vločkami, tak je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 21:53 Muž avast [49] – Barevné výkaly
Zdravím, u skaláry jsem si dneska všiml, že má barevné výkaly (kousek červený a pak kousek zelený, celé cca 3 cm dlouhé), je to nemoc, nebo je to normální? Plave normálně, přijde mi že se nikde neschovává, když jsem krmil, tak normálně žrala. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:27 Muž René73 [0] Re: romant
Dobře děkuji za odpověd já to zkusím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:18 R Muž romant [27981] Re: René73
Do tý 375 dej ty lžíce dvě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:16 Muž René73 [0] Re: romant
Tu jednu lžíci mám dávat do toho 350 l aji do té 160l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:13 R Muž romant [27981] Re: René73
Tím, že tu sůl budeš přidávat, tak tím rozhodně nic nezkazíš. Dej tam jednu polévkovou lžíci, kterou rozpustíš třeba v půlitru vody a bude to O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:07 Muž René73 [0]
Tak já jsem ztoho nějak zmatený jestli dávát nebo nadávat ted my psal jeden co chová skalary že tam mám dávat že to je pro ně lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: René73
já bych s tím neblbla, spíš až bys měl nějaký problém. Rostlinkám by se to moc nelíbilo a neonky a skaláry mají v domovině hodně měkkou vodu, sůl jim s tím moc nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:47 Muž René73 [0]
Tak teď nevím jestli mám přidávat tu sůl a kolik se ji tam dává.Bude to asi lepší jestli ji tam budu přidávat.Jedno akvárium mám 350 l a druhé mám 160 l kolik tam dát soli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:42 R Muž romant [27981] Re: René73
Přidáváním soli do akvária se podporuje tvorba slizu jimž jsou ryby chráněny proti různým nepravostem, jenž se ve vodě mohou vyskytnout. Někdo přidává, někdo ne, to je různý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:38 Muž René73 [0]
Dobrý večer chtěl bych se zeptat někde jsem četl že se má přidávat do akvária sůl.Já mám v akváriu skaláry,neonky a ancitrusi.Chtěl bych vědět jestli tam mám taky přidávat sůl mám strach abych neublížil rybám a rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:10 R Muž romant [27981] – Re: Pavel
Počítej dobu někde kolem půl roku, kdy už to někteří puberťáci začnou zkoušet, ale smysluplný odchovy jsou až od ročních kusů. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:05 Pavel
ahoj chtěl jsem se zeptat jak dlouho trvá než skaláry dorostou a mohou se rozmnožovat.Díky za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 21:27 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: hf
Já usuzuji hlavně s terčovců...Čirý jikry kde jde po čase vidět terčík jsou dobrý neoplodněný do několika hodin splesniví...Tzn že zmléční a když je rodiče neodstraní tak po čase jsou tak obalené plísní že maj na sobě takový vlasce...Už to není jen bílá kulička...Já usuzuji že se vytřela sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 21:18 R Muž romant [27981] – Re: hf
Ty jikry co jsou mléčně bílý jsou už plesnivý a pravděpodobně nebyly oplodněný. Ty rodiče odstraňují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 21:16 Muž hf [54] – Re: smidakkuba
Poznají se oplodněné jikry? Jedna nebo dvě jsou neprůhledné, světle bílé, zbytek je průhledný a lehce našedivělý.

Žádná druhá ryba se kolem nemotá a nejeví zájem, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 20:05 Muž Yirka [9118] – Re: smidakkuba
Je to mladá samička. V té společné nádrži ty jikry nemají šanci a v tom rohu nádrže s tím stejně nic neuděláš. Nech to na přírodě, alespoň se to naučí. Příště jim nabídni lepší místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 20:03 R Muž romant [27981] – Re: hf
Pokud máš jiný akvárko, nějaký menší, tak ten list můžeš odstřihnout a dát ho do té další nádrže se stejnou vodou, jako je v tomto akva. Dej tam vzduchování a velmi jemně ho pusť na ty jikry. Dobrý je přidat něco proti zaplísnění jiker, třeba acriflavin, drž stejnou teplotu a uvidíš. Nebo to nech na přírodě a ponechej je v tom stávajícím akva. Ta rybka na fotce je podle mě samice, podle té vcelku výrazné papily, sameček by jí měl mít tenší, né tak výraznou. Podle toho by jsi ho měl mezi ostatníma rybama v akva poznat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 20:01 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: hf
Pokud se kolem toho nepohybují oba rodiče tak je docela možný že to je samice která se sama vytřela..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 19:48 Muž hf [54] – vytřeno
Fotka k příspěvku Zdar,

Tohle se mi vytřelo ve společenském. Mám to tam nechat, ať se postarají nebo je nějaký postup jak něco zkusit zachránit?

P.S. Na obrázku je samec nebo samice? Nebyl jsem u tření, když jsem odpoledne přišel, tak už jen tahle ryba hlídá a oždibuje jikry. Vůbec nevím jestli to je samec nebo samice případně která ryba byla spolupachatel.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 01:01 Muž Agip [6] – Re: Romy
Od pátku. Třeba se sklidní až si to mezi s sebou vyjasní...
No na stonkovkách se pracuje, ale musí povyrůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 00:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Agip
Nevadí,použít preventin,nebo akriflavin není na škodu.
Otázka spíše zní,jestli se takových ryb nezbavit a nepořídit takových 6 mladých ryb,a nechat z nich utvořit pár,a ten pak v nádrži nechat.Pak by byl klid.Skaláry se mezi sebou dokáří ubít.Je třeba jim udělat výrazné rozdělení teritoria,zkus posunout ten kořen vpravo víc do středu.Přidal bych nějaké stonkovky,a přehradil bych část nádrže.
Jak jsou ryby spolu v nádrži dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 00:10 Muž Agip [6]
Dobré ráno, mám 3 nové větší Skaláry. A na sviňu jsem vyfasoval asi 2-3 samce a ty si to zatím rozdávají ve velkém stylu - především dva, třetí opodál stejně velká, ale trochu plachá. A ten kdo prohraju aktuální bitku se vybije na té plaché. Už byla trochu dobitá z přepravy domů. A teďka samozřejmě ještě více (samozřejmě ještě trošku oba co se rubou mezi s sebou). Mám obavy, aby něco nechytli do rán. Nebude vadit, když naliju pár kapek Preventinu do akvárka?
Předem děkuji za radu.
Omlouvám se za případné pravopisné chyby, ale jsem po dost náročném pracovním víkendu a padám už na hubu a aby toho nebylo málo tak ještě ty blbouni se takhle vyjadřují náklonost mezi sebou rozzureny rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65628x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=2501