Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 00:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Agip
Nevadí,použít preventin,nebo akriflavin není na škodu.
Otázka spíše zní,jestli se takových ryb nezbavit a nepořídit takových 6 mladých ryb,a nechat z nich utvořit pár,a ten pak v nádrži nechat.Pak by byl klid.Skaláry se mezi sebou dokáří ubít.Je třeba jim udělat výrazné rozdělení teritoria,zkus posunout ten kořen vpravo víc do středu.Přidal bych nějaké stonkovky,a přehradil bych část nádrže.
Jak jsou ryby spolu v nádrži dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 00:10 Muž Agip [6]
Dobré ráno, mám 3 nové větší Skaláry. A na sviňu jsem vyfasoval asi 2-3 samce a ty si to zatím rozdávají ve velkém stylu - především dva, třetí opodál stejně velká, ale trochu plachá. A ten kdo prohraju aktuální bitku se vybije na té plaché. Už byla trochu dobitá z přepravy domů. A teďka samozřejmě ještě více (samozřejmě ještě trošku oba co se rubou mezi s sebou). Mám obavy, aby něco nechytli do rán. Nebude vadit, když naliju pár kapek Preventinu do akvárka?
Předem děkuji za radu.
Omlouvám se za případné pravopisné chyby, ale jsem po dost náročném pracovním víkendu a padám už na hubu a aby toho nebylo málo tak ještě ty blbouni se takhle vyjadřují náklonost mezi sebou rozzureny rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 01:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pogona
Můj názor je ten,zvolili jste Ameriku,je vcelku jedno,zda jižní,nebo střední,ale toho bych se držel.Platy,xify tam sice patří,ale nejsou zrovna dobrými společníky,velmi zatěžují vodu svými exkrementy.Spíše bych zvolil různé druhy teter,např.krvavá,skvostná,měděná,jsou to ryby do červena,což se dětem líbí,nebo naopak do modra,a to diamantová,královská,nebo i klasický fantom.Možné jsou i klasické neonky,kde se snoubí obě barvy.Těch možností je mnoho,záleží jen na citu.Parmičky purpurové jsou krásné,ale asijské,ajá bych světadíly nemíchal(až na vyjímky),ale je to věc osobního přístupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 23:20 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: pogona
Myslím že nikdo nic protože už je pozdě a co třeba takový neonky nabo jiný tetry určo se hodí víc přece jen je to taky amerika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 22:36 pogona
Dobrý večer akvaristům,
nedávno jsem se s Vámi ( jakožto né moc zkušený akvarista ) radil kolik mohu dát skalár zlatých do 260ti litrů. Po Vašich radách jsem jich tam dnes koupil 8 a uvidím co udělá "přirozená selekce". Teď bych se ale rád zeptal, co bych k nim mohl přidat ( je tam jen 5 plat a dva ancíci ). Akvárium provozuji v domě dětí a vše platím ze svého, proto bych potřeboval poradit nějakou rybu - aby byla levná, lehce dostupná a mohla být s nimi.
Přemýšlel jsem o hejníčku cca 8 - 10kusů Parmiček purpurových,.....
Děkuji za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 22:05 pogona
OK, moc díky za cenné rady ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 22:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pogona
Čím pestřejší strava,tím lépe.Klidně míchat,mražené,živé,různé vločky a granule,nebo si vytvořit vlastní směs.Jak na to,jsem kdysi sesmolil tady: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 22:04 R Muž romant [27987] – Re: pogona
Ty nítěnky(živý) bych vypustil úplně. Můžeš to střídat třeba obden. Já konkrátně krmím přes léto živou z přírody a přes zimu vločky a na přilepšenou jako chuťovku mražený patentky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 22:02 pogona
Dobrá, koupím tedy 8 kousků a uvidím :-) taky mě zarazila informace o tom, že po čase přestanou přijímat stejnou potravu, pochopil jsem to tedy dobře, že po týdnu to mám střídat např. vločky, dafnie, nitěnky, a točit a točit,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 21:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pogona
Osobně bych to nechal na 4 kusy,zamýšlený rozdíl pohlaví také není dobrý,i samice se dokáží řádně posekat.Ideální by bylo vybrat 2 páry,takže vzít tak 8 mladých,nechat spárovat,a ostatní pryč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 21:58 R Muž romant [27987] – Re: pogona
U malých skalár je velmi obtížný určit pohlaví, takže se přikláním za ten větší počet a podle chování buď ryby nechat všechny a nebo redukovat nepřizpůsobivý jedince. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 21:56 pogona – Re: romant
No přerybnit to nechci, zatím mi to zajíždí 6 kusů plat - jen samice a dva ancistrusi.
V pohodě by mi k nim stačilo těch 8 skalár. A ještě mě napadlo, kdybych nedával páry ale např. samé samice, příp. s jedním samcem, to by pak mohlo jít, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 21:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy
A také bude záležet na povaze ryb,pro jednoho agresivního samce by byl i dvojnásobek málo... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 21:52 R Muž romant [27987] – Re: pogona
Já mám v podobný litráži 8 kousků. ;-) Bude taky záležet na ostatním osazenstvu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 21:50 pogona – Skalára zlatá - kolik do akvária
Dobrý večer všem akvaristům, mám takový dotaz ohledně Skaláry zlaté. V atlase jsem se dočetl, že je možné mít v akváriu pouze jeden pár, více párů v nádrži nad 300l. Chci se zeptat zkušených, zda je to pravda, příp kolik skalár můžu dát do 270litrů, pár se mi zdá málo to tam nebude vidět,....
Děkuju za reakce ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:32 Muž tomas3000 [15] – Re: Kníže Máz
ok, hnojení vynechám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:31 Muž tomas3000 [15] – Re: Kníže Máz
Uvidíme...v pátek budu odkalovat a menit 1/3 vody...filtr je vyčištěný od minulého týdne...měl jsem malý prutok zapříčiněný zanesenou sací hadicí, tak jsem v odlité akvarijni vodě při té příležitosti propral molitany, ještě tam budu dodávat jemnou vatu do horního koše...doufam, ze se nezanese rychle a neucpe celý filtr tone když se zákal nezmění, tak aplikuju 3 denní půst a nesvícení..snad to neublíží rostlinstvu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:28 Muž Kníže Máz [42] – Re: tomas3000
Koukám že hnojíš. To taky vynechej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:24 Muž Kníže Máz [42] – Re: tomas3000
Určitě 3 až 5 dnů nekrmit a zkontrolovat filtr, popřípadě vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:20 Muž tomas3000 [15] – Re: Kníže Máz
Teď mám lehce zakalenou vodu...může to být i tím, že jsem prostě ty patentky nepropral? co mi radíte na jemně mléčný zákal...na UV lampu bohužel nemám peníze...bylo mi řečeno, že mám na tři dny přestat svítit a po tři dny nerkmit, že by to mělo nálevníky zničit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:16 Muž Kníže Máz [42] – Re: romant
Přesně tak palec nebo dámská punčocha. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:13 R Muž romant [27987] – Re: tomas3000
Jasně, nekdo je nepropírá a třeba celou nerozmraženou kostku dává rovnou do akva, ale já a stějně tak i celá řada dalších akvaristů je po rozmražení ještě properu ve studený vodě, třeba v nějakým sítku na čaj, nebo malým cedníčku. prostě je to taková jednoduchá forma prevence. Proč zbytečně dávat do akva něco co se tam dát nemusí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:08 Muž tomas3000 [15] – Re: romant
Mražené patentky se musí ješte propírat? ja myslel, že jsou už řádně proprané a zamražené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 19:41 R Muž romant [27987] – Re: tomas3000
Tyhle vitamíny jsem používal, když jsem měl terčovce, tak jsem jim občas pár kapek kápnul do toho krmení. Teď krmím přes léto živou(dafnie, buchanky, komáří larvy, patentky) a přes zimu vločky(tetramin) a mražený řádně propraný patentky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 19:38 Muž tomas3000 [15] – Re: romant
a čím krmíš ty? máš s těmito vitamíny nějaké zkušenosti? začíná mě to zajímat...chtěl bych zkusit možná tuto variantu i tu s přípravou krmné směsy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 18:14 R Muž romant [27987] – Re: tomas3000
Já bych to aplikoval přímo na rozmrzlou potravu. Dá se to přidávat přímo do vody, tak bych to před tím nemrazil a dával to před podáváním té které potravy rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 18:04 Muž tomas3000 [15] – Re: romant
toto vypada dobre...mohlo by to resit tu vec, jak dat do nitenek vitaminy, ale aby se to neprodrazilo...to bych to toho kapani musel dat vic aby se ty nitenky dostatecne nasakly...a jelikoz bych to delal z vetsi davky nitenek, ktery bych potom zamrazil, tak by to bylo asi drahy...ale nevim, mozna staci malo kapek aby se dostatecne obohatili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 17:51 Muž tomas3000 [15] – Re: Romy
tak fajn...zkusim to...patentky potom proplachnu a zkusim, jak jim to bude chutnat...diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 16:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tomas3000
V podstatě by to šlo také.Krmení při louhování stačí dostatečně nasáknout,a proplachuji proto,že jinak mě to kalilo vodu.Jinak je počítáno samozřejmě s mraženým,a nejen s patentkami.Jediné co bych nikdy nepoužil jsou nítěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 16:31 R Muž romant [27987] – Re: tomas3000
Použil bych třeba něco takového.
rybicky.net/vyrobky/79-fishtamin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 15:27 Muž tomas3000 [15] – Re: Romy
ještě jedna věc...jsem neznalí v tomto ohledu, tak se omlouvam...dejme tomu, že bych chtěl obohatit patentky vitaminy rozpustnými ve vodě, asi suroviny na to potřebne nevařit aby se nezničili vitamíny...můžu to udělat tak, že třeba vitamín C dostanu z česneku, vitamíny B1 z kuřecího srdce nebo z pivních kvasinek, B2 a B5 z droždí B6 zmrkve nebo droždí,J a H ze žloutku...to všechno dám do mixéru s přiměřeným množstvím vody a výslednou tekutinu promačkám přez plátýnko a tím pokapu patentky...Šlo by to tak? A jak v tom článku píšeš, že ty patentky proliješ vodou..nevyplaví se ty vitamíny? Nestačí jen přebytečnou tekutinu slít? Použil bych na to mražené patentky ty můžou být nebo jen živé?...děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 15:04 Muž tomas3000 [15] – Re: Designer
jo, no, jsou to vybíravky...pořád by jen žrali maso...a nedivím se, taky si raději dám kus masa než chleba s maslem:-) budu experimentovat s tou krmnou směsí a zkuošet různá krmiva...snad se dopátrám, jak spravně vyvážit přísun prospěšných vitamínu tak aby je žrali s chuti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 15:01 Muž tomas3000 [15] – Re: Romy
Díky za poučný článek...něco takového jsem hledal...zkusím podle toho připravit nějakou směs palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 13:29 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: tomas3000
Zkus granule, a zkus ruzne, ne vsechny ryby zerou kazde. I kdyz hlad je potvora, to jiste ;-) .

Ted po leceni Tercovce krmim jen suchym. No jiste ze to potvoram jede hur, ale po par dnech si ryby zvykly a uz i to suche (granule) berou dobre, ted uz po nasypani az divoce. Tercovci mi zerou dobre www.levnaakvaristika.cz/… , dokonce lepe nez www.levnaakvaristika.cz/… . Nemam v akvariu jen Tercovce, takze krmim k tem granulim i vlockami Tetramin a Tetraphyll, at ryby nezerou jen same veci pro Tercovce a treba Platam ty vlocky jedou, Tercovci si vlocek nevsimaji, vetsina ryb si zobne od vseho.

Vcera jsem si byl koupit drobnosti a mimo jine jsem vzal www.levnaakvaristika.cz/… , ale jen 12g sacek, na vyzkouseni, nikdy jsem tim nekrmil. Tercovec se vrhnul na granuli... a zhnusene ji vyplivl, celou, bez zmoulani, dalsi totez, ostatni ryby to jen ochutnaly a taky zajem nic moc, plavalo to, spadlo na dno, ryby skoro ne-e. Jeste ze jsem toho sypnul jen trosku. Vzal jsem granule pro Tercovce od Sera a bylo vsechno jako byva, a pry ze tohle jo-o, tohle zerem :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 12:17 Muž tomas3000 [15] – Re: romant
No, hladovět celý akvárko nechat nemusím...skáláři s i prostě vezmou až budou mít hlad:-) ale jo, máš pravdu...půst pro všechny by nebyl na škodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 12:11 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tomas3000
Sice jsem to napsal před asi čtyřmi léty,ale snad to pomůže.Aktuální je to myslím stále... ;-)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 12:05 R Muž romant [27987] – Re: tomas3000
Tím, že nebudeš krmit týden, jak jsem psal, se vůbec nic nestane. Naopak to prospěje všem obyvatelům akva. Prostě hlad je nejlepší kuchař a to tady platí jako málokde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 12:01 Muž tomas3000 [15] – Re: Bob66
můžu to zkusit změnit krmivo, ale už jsem měl koupenou tropicu a ted mi doporučili sera vipan, ze je aromatičtější a rybam víc chutná, ale moc se k tomu skalaři nemají a hladovět je tqky nechci nechat moc dlouho...da¨ávám jim tak 2x do týdne pust aby vsechny ryby vyžraly zbytky z nádrže...nemate nejaky recept na krmnou směs, neco podobného, co se dáva rybam Discus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 11:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tomas3000
Zkus pár dní nekrmit ;-) Případně zkus koupit ješte jiné suché krmivo např. granule, mě se osvědčilo Sak energy a Sak green které bez problémů žerou všechny cichlidy co mám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 11:28 R Muž romant [27987] – Re: tomas3000
Nech je týden vyhladovět a nepohrdnou ani vločkama. Popřípadě můžeš vyzkoušet třeba nějaký granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 11:24 Muž tomas3000 [15] – Skalára nežere vločkové krmivo
Zdravím...chci se zeptat zkušenějších chovatelů těchto krásných ryb, čím krmíte...Mě velmi málo žerou vločková krmiva, ale po patentkach se můžou utlouct. Jenže v patentkach nejsou všchny vitaminy, co potřebují...ale to vločkové krmivo do nich nemůžu moc nacpat, ani si ho někdy nevšímají, nebo bych jim měl udělat nejakou krmnou směs? Co by měla obsahovat aby obsahla důležité vitamíny...jako vločkové krmivo krmím sera vipan a mražené patntky...ostatní ryby jí vše...díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:42 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: romant
Oggy napsalNo nějak sem to nepobral tak co je to za formu??
Stačí si pozorněji přečíst mou první odpověď na "Pavlíkův" dotaz (nad obrázkem). Hned první dvě slova skládají skutečné jméno oné rybky.... :)

vaclav napsalTo je moje fotka a když jsi je hodnotil tak by jsi měl vědět co jsou zač. Byly to největší ryby v soutěži.
Mmmmmm. Nezapomeň na to, že při mém věku už mám nárok mít po čtyrech letech sklerozu.... ;-)
Ergo, já měl stejně oči jen pro tři ryby. Jednak mne uchvátila ta dlouhoploutvá "Gold-lutino" potvora Mirka Fořta hned zkraje a pak pochopitelně Staňkův Manacapuru, jelikož jsem tuto formu konečně viděl na ostro a ve finále od téhož chovatele, ostatními pro jejich neznalost naprosto opominutá (stejně bohužel jako oběma fotografy, od kterých mám obrázky)P.scalare "Peru-green". Ta ryba bohužel ztratila skoro všechnu svou krásu pro naprosto nevhodné výstavní prostředí. Kdyby tomu tak nebylo, s největší pravděpodobností by aspirovala na vítěze ona. Minimálně na vítěze divokých forem.
...á propouse, právě připravuji pro skalárfórum vzpomínkovou galerii z té akce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 20:53 R Muž romant [27987] – Re: Oggy
rybicky.net/atlasryb/skalara_vysoka
Podle mě jsou to ony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 20:52 Usine – Re: mlynář
Fotka k příspěvku To je moje fotka a když jsi je hodnotil tak by jsi měl vědět co jsou zač. Byly to největší ryby v soutěži. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 20:46 Muž Oggy [17]
No nějak sem to nepobral tak co je to za formu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 20:36 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: rriki
:-D :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:43 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: mlynář
Honziku jseš si jistej já bych to typnul Pt.scalere Heiko False,nebo ještě by to mohl být Linke False.Na Altuma je to malý ,nesklápí to ploutve ty proužky taky nic moc.Měl by jsi to opravit i ve své krásné knize. hop coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:27 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: mlynář
... a když risknu ještě trochu víc, tak si trufnu říci, že by mohlo jít o jedince, se kterým soutěžil Simon Forkel (Německo) a jde o potomka tzv. "Siegristovy linie" a nebo to byl kousek od p. Samce z Aše z nádrže č. 39. :)

Uffff. Zajímalo by mne, nakolik jsem v této "degustaci" ulítnul nebo ne. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:16 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: Pavlík
Pterophyllum altum. Jestli se nemýlím, tak byla tato ryba focena na některém s páně Kolínových skaláršampionátů a risknu-li si trochu, řekl bych, že ten obrázek by mohl pocházet ze soutěže v r. 2006 v Lidojemu (pražském Kongresovém paláci). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:11 Pavlík – Skalára
Fotka k příspěvku Ahoj chci se zeptat jestli někdo neví jak se jmenuje tento druh skaláry? viz obrázek
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65786x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=2551