Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 17:35 Dušan – skalar
muzeš mi poradit co mu je som tu daval fotky toho skalara ako ma hornu plutvu tam ma take čierne tečky to vypada ako bi boly vrite do kože lebo tam ostavaju take diery aj na oku to ma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 17:31 Dušan Re: romant
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 17:29 Dušan Re: romant
ne nestrani sa hejna a zere normalne te černe tečky vypadaju akoby noly zarite v kužy take diery ma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 12:15 R Muž romant [27987] Re: Dušan
Pigmentový skvrny, řekl bych. Jak se chová, co přijímání potravy? Nestraní se hejna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 12:11 Dušan – nnnn
Fotka k příspěvku potrebujem poradit co mu je ma na sebe čierne tečky, co je to za choroba a jako hu liečit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.05.2013 18:54 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Doporučuji se zaregistrovat na skalár fóru a budeš mít informací o chovu-odchovu té či oné formy určitě dost a dost. ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 18:47 Muž Tomiino [43]
Dokáže někdo sepsat podle svých zkušeností,životní parametry vody pro Skaláry ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:24 Fil Re: Hansel
No tak ok...tak děkuju..jinak sem to našel co to je za variaci..je to koi, jen je nutností aby ten koi měl oranžovou hlavu..mam tu dva co jsou jen lehce na bocích oranžový..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:16 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Fil
A když se bude měnit často voda, tak se to zvládne, ale ryby budou žít jak 10 lidí v 1+1. Nehledě na to jak to bude vypadat. Ryby se dají vzít do zverimexu a věnovat, nebo například vyměnit, třeba za krmení. Opravdu to chce ten počet snížit tak na těch 6 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:08 Fil Re: romant
vodu měnim obden..1/3..i když bylo prázdné..kytky ty pro ty jedu pozítří..jinak s tim splachováním to bylo řečeno obrazně..vratit to nemohu protože to ten týpek rušil nebo co..ale jiný lidé zas mi říkali že když budu měnit vodu obden že to zvládnou, jen že při tření vyndat ten pár..tak nevim..no uvidim když se jim nebude dařit někomu je dám...jinak je o koi nebo mramor..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.05.2013 19:39 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Fil
Fil napsal: No vim že to je moc, ale co mam dělat když to zaplatili..to je mam spláchnout do záchoda?...

No,věk už máš slušný,svéprávný jsi asi také...Tak zkus sakra trochu uvažovat,co asi s přebytečnými rybami...,co takhle darovat,kamarádovi,akvaristice,nebo rodičům říci,atˇpolovinu vrátí tam,kde je koupili...Těch možností je mnoho.
Jinak informací o skalárách jsou na internetu,,tuny",jsi dost starý,aby sis je vyhledal sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2013 19:33 R Muž romant [27987] Re: Fil
Ty skřele se postupně, jak budou ryby stárnout taky dobarví a nebudou až tak průhledný. Rozhodně nepodceň výměny vody, klidně obden, tuším zde problém s N látkama, tak ať za dva dny nepíšeš do jinýho vlákna. Rostlin není nikdy dost, těma nešetři. Několik dní nekrm, ať se akvo ještě více nezatěžuje. Tu vodu doporučuji vyměnit ještě dnes min. 1/3. Těch 12 kousků je opravdu hodně na Tvoji litráž, redukce na polovic je zde na místě.
Edit: Splachovat nikoho nemusíš, stačí je vrátit do obchodu, nebo někomu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 19:28 Fil Re: Hansel
No vim že to je moc, ale co mam dělat když to zaplatili..to je mam spláchnout do záchoda?To asi ne :( jinak 50 cm vodního sloupce mam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 19:23 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Fil
V první řadě je 12 skalárů na 200l strašně moc (max a zároveň minimálně 6-8 kusů) a další faktor je výška vodního sloupce (nejméně 50cm ). Ty skřele mi přijdou normální, ale k těm se tu určitě vyjádří povolanější. Jinak se ptáte na informace které tu všechny již jsou, jen stačí trochu hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 19:16 Fil – Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku zde je ještě ta oranžová forma..jinak ještě jsem četl něco o solení lehce vody..jak to s tim je? To se dává mořská sůl nebo to je nějaký kec?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 19:15 Fil – Nějaká nemoc nebo normální věc?
Fotka k příspěvku Dostal jsem 12 skalárů, ale nevim vůbec jak se o ně řádně starat..dostal jsem je náhle ještě s nějakýma rybama...měl jsem připravené 200l akvárium na malawi...cca 3 a půl tejdne napuštěné..od 1.5. tušim..ale nějak mi rodiče chtěli udělat radost no a dohodili mi skaláry..včera jsem je dovezl..co se týče vody,filtru a kamení tak to tam bylo od napuštění..ale kytky jsem tam neměl(protože sem chtěl malawi) tak jsem na rychlo jel do nejbižšího zverimexu a koupil za nehorázné peníze nějaké kytky ( to se mi moc nechtělo když sem věděl že zde je prodávaj za polovic lidi)..no to je jedno..takže akvárium neni zarostlé a ryby už byly objednány na včerejší datum..přejdu k věci..skaláry mají na žábrrech vidět dost červenou barvu i přes (nevim jak se to nazývá) ,,kryty nebo šupiny,, žaber...viz foto..nemají to poničené jen takhle červené...je to normální? nebo je to nějaká nemoc? co s tim..neměl by někdo nějakou literaturu dobrou..jediný co sem večer studoval bylo zde na rybičkách forum a atlas..jinak vodu mam mezi 24-25 stupňů..termostat mi totiž spíná při 24 a topí do 25 a pak vypne.. jinak jedná se asi nejspíš o skalára amazonského, jen by mě zajmalo jestli mramor nebo koi..nějaké jsou více výrazně oranžové nějaký zase míň..přikládám foto s těma červenýma žábrama (foceno mobilem..vybil se mi fotoaparát)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:46 milda87 – Altums....
tak Vám přeruším ty Vaše OT.
Možná už to tu někde bylo a já to přehlídl,ale za pohled to stojí....

www.flickr.com/…

potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:21 Muž Tomiino [43] Re: romant
krycí skla v akva nemam.Intenzitu řešit nebudu.Romane,ale jaká je tak nejmenší vzdálenost od světel?budu mít tak 3-4 cm mezeru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:16 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
Určitě bude. Lekníny sou v tomhle jiný než ostatní vodní rostliny. Často se spíš musí člověk starat aby je nespálil protože sou u hladiny takže na ně svítí hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:14 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Je důležitý, aby to světlo na ně nepražilo moc zblízka(budeš je grilovat) a u krycích skel pozor na kapající vodu, to jim taky nesvědčí, stran té intenzity bych si s tím až zase tak moc hlavu nelámal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:11 Muž Tomiino [43]
když mam v akva zářivky 2x30w s reflektory bude jim to stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:08 Muž Tomiino [43] Re: Designer
pistia se mi líbí,ted ji jen sehnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:06 Muž Tomiino [43] Re: romant
jj to jsem si přečetl,ale až tak?dusičnany podle testu nemam žádné...tak uvidim no,skusim je někde v Plzni sehnat a bud pujdou nebo ne...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Takhle to vypadalo s Pistii u mne:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Je toho kybl, ale vyhazet to jde.

Jinak kdyz si nechas male rostliny, produkuji zase male rostliny. Velke produkuji velke. Takze je na kazdem, zda vyhazuje (musi se, mnozi se to v dobrych podminkach geometricky) velke a nebo male kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2013 17:04 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Jenom bych lehce upozornil na to že jmenované plovoučky jsou velmi zdatní konzumenti dusičnanů a jsou akvária, kde třeba i z tohoto důvodu moc nerostou, ovšem dají se právě použít při naopak vyšších dusičnanech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:01 Muž Tomiino [43]
hladinu mam prazdnou a skalari zacinaji zajizdet mezi rostliny a koreny kde je trochu temneji ale jakmile prijdu k akva hned cekaji v rohu na bastu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:00 Muž Tomiino [43] Re: Designer
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:00 Muž Tomiino [43]
Limnobium laevigatum?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 16:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Tech co Ti radi se zbavis snadno, staci je vyhodit :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 16:56 Muž Tomiino [43] Re: romant
tato rostlina je dobrý nápad?jednou jsem si z nějakýho kramu prinesl plavouci a nemohl jsem se toho pomalu zbavit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 16:55 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
No určitě můžou mít i volnou hladinu ale určitě bych nějaké plovoučky přidal. Hezky přistíní akva COŽ SKALÁŘI RÁDI a výborně odstraňujou nebezpečné látky z vody. Moje volby by byla určitě Pistia stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2013 16:52 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Já osobně preferuji u skalár hladinu lehce přistíněnou, rozbitou a na tento účel používám povalující se listy kryptokoryny kalatkolistý v jejímž stínu si skaláry velmi rády pohoví. Pistie taky možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 16:36 Muž Tomiino [43]
Je lepší když mají skaláry v akva na hladině plavoucí rostliny??nebo můžou mít v klidu hladinu prázdnou?v akva mam rostlin dost,ale nic na hladině...díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:35 Muž Tomiino [43] Re: Cosmogagy
to je pravda patentky je zdroj nakazy.Jasny artemky dobra volba kril jsem jeste nikdy nepouzival...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:15 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Tomiino
Raděj než patentky bych bral tu sladkovodní artemku, nebo třeba krill (můj oblíbený).. patentky pokud nekoupíš kvalitní (a věř svý prodejně že oni zrovna ty kvalitní maj), tak jsou kolikrát plný docela slušnýho eklhaftu (bahýnko, patentky zdechlé před zamražením apod)...
A neváhej mít třeba i celkem 10 druhů krmení na střídačku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Hansel
Hansel napsal: Rozhodně dobrá krmiva, ale určitě nutné zmínit že nic z toho nemá na živo popřípadě mraženou stravu (zvláště v růstu vývoji ryb) ;-)

To jsem zmiňoval už dvakrát, teda aspoň to mražený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:12 Muž Tomiino [43]
Vite co?jdu nachystat mrazeny skoda ze tu nemam patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:12 Muž Tomiino [43] Re: Cosmogagy
sera fistamin mam daval jsem ho tercum,vidis uplne jsem na nej zapomel.Ja se bal davat rybam mrazeny...daval jsem jim do ted koretry a dafnie takze rikas jeste patentky aspon :-) suche dokoupim,budou mit pestry jidelnicek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:10 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
Rozhodně dobrá krmiva, ale určitě nutné zmínit že nic z toho nemá na živo popřípadě mraženou stravu (zvláště v růstu vývoji ryb) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:09 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Tomiino
Hlavně neváhej s tím mraženým ;-) Patentky, Koretry, Culex, Krill, Artemie, Mysis, Sladkovodní žábronožku, klidně i rybí filé z obchodu naškrabat (raděj sladkovodní než mořskou rybu, stačí i Pangas)... budou to brát jako vzteklí... a čím víc druhů na střídání, tím líp ;-)

Granule pro terče jsou fajn, s nima pokračuj, a prolož to třeba tím Granuredem od Sery a Cichlid Granules od Tetry.. docela dobrý je taky pořídit nějaký vitamíny, třeba Sera Fishtamin nebo podobný přípravek, a třeba jednou týdně tím ty granule před krmením na lžicce pokapat a nechat nasáknout..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:04 Muž Tomiino [43] Re: Cosmogagy
super diky za tipy :-) pojedu nakupovat. ja jim davam tetra discus(pred skalary jsem mel terce) pakgranule od saku a nejaky vlocky pro tropicke ryby od jbl tak jeste dokoupim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2013 20:00 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Tomiino
Malawi a tanganiku bych sem nepletl, pro ně se žrádlo prodává běžně jako speciálka (ať už něco s vysokým obsahem "zeleného" pro býložravce, tak třeba Tropical Tanganyika pro rybky z tanganiky)

Běžných granulí pro "všežravé" cichlidy je kvanta, vyber si výrobce a nakupuj.. Tetra Cichlid (vločky i granule), Sera Granured, Dajana, Tropical, JBL, Hikari a blablabla dále, všichni dělaj něco pro cichlidy :-)

Pro přiklad, moji skaláři baští mražený (střídám cca 7 druhů) a mezitím jim dávám granule Sera Granured, Hikari Cichlid Gold Sinking,Tropical D-Allio plus, Hikari Discus Bio-gold a vločky Tropical Tanganyika (mají v sobě hodně Krillu apod).. a semtam to proložím něčím "zeleným" (např sera flora apod), protože aj ten skalár trochu té zelené složky potřebuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:00 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
Vadit by to v ničem nemělo, jen (když už) rozlišovat co pro bíložravou afriku a co pro masožravou/všežravou. Koukněte co krmivech a granulích určených pro terčovce, skaláři to berou a mohlo by se tam najít to co potřebujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:51 Muž Tomiino [43] Re: Tomiino
mezi cichlidy patri i malawi a tanganika ne?tak zradlo pro ne nebudu davat skalarum nebo je to fuk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:50 Muž Tomiino [43] Re: Cosmogagy
Ja vim :-) ale nejaky zradlo je pro vetsi cichlidy tak jsem to myslel.jaky treba mohu nabidnout skalarum?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:48 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Tomiino
Dyť skalára je taky cichlida, co potřebuješ víc?? Pokud vím tak speciálka pro skaláry se nedělá žádná.. Nejlepší je stejně do nich cpát mražené, mražené, mražené a zase mražené ;-) Jen hovězímu srdci a podobným věcem bych se vyhnul, většina akvarijních ryb maso teplokrevných zvířat špatně tráví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:46 Muž Tomiino [43]
Ahojky lidi,mam dotaz.Vim ze jsou specialni zradla pro cichlidy.Jsou nejaky specialni granule nebo neco podobneho pro skalary?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 17:46 R Muž romant [27987] Re: jara97
V tomto vlákně je možné nalézt značné penzum relevantních informací. rybicky.net/forum/3703
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 17:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: jara97
Nu vot, što dělat smich záleží na tom,... pokud chcete skaláry chovat, tak bych začal rychle něco číst o chovu skalár... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 17:23 jara97 – jikry
ahoj dnes ráno jsem v akváriu na listech objevil nějaké docela malé kuličky. Když jsem se podíval na google jestli to nejsou jikry skaláry tak asi jsou. Ale to není podstatné. Chci se zptat když se mi vytřeli do společenského akvária co mám dělat. Mé osazenstvo je: 3 čichavci modří jedna drápatka a jeden obyčejný krunýřovec + 3 tetry černé. Tak jestli by mi nekdo mohl poradit jestli spise prelovit jikry nebo ostatni zivocichy aby byly skalary v klidu a mohly o poter dobre pecovat(hlavne te drapatky se bojim ale ta pujde stejne tak ci tak pryc je tam jen provizorne) budu komukoliv moc vdecny. Samozrejme jsem clanky a popis ryby v atlasu cetl takze mi prosim nepiste at si to prectu diky moc.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=2051