Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 15:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Když už tady jako laik sleduji tu slovní přestřelku, kde bych prosím našel základní přehled druhů či barevných variant? Kdyby se mi ty moje náhodou zkřížily, tak abych věděl. :-) Protože to vypadá, že v atlasu nejsou všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 15:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
Podle toho, co z nich padá, se rodiče detekovat dají jen velmi obtížně... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 15:18 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:
smich To je dobrá poznámka, "když budete vědět co máte za ryby" ...


no je jasné, že na kupovanejch rodičích to nikdo nepozná, ale podle toho co z nich padá za potomstvo, by se to mělo dát poznat ahoj

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2017 12:42 R Muž romant [27983]
Jako kluci debata svižná, informací a to i užitečných opravdu přehršel, ale když si uvědomíme, proč to vlastně vzniklo, potom jsem klidnej, žádný zvrhlosti v podobě na trh vržených zmetků se konat nebudou. ;-) No a jinak, klidně pokračujte a obohaťe nás svým názorovým spektrem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 12:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:Jasně... ale pozor, problém genotypu a fenotypu jsem již zmínil níže...
-ale až po mých vyjádřeních, kdy jste to dal v souvislost
-doposud skutečně nebyla nalezena interakce genu Z/+,Z/Z ve vztahu ke zlaté
-argumentů by bylo sice celá řada k některým zde uvedeným věcem, at už jedné ,nebo druhé strany
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.03.2017 12:10 - Re: LiborSprysl
Teraz píšeš úplnú sprostosť. ano
Selektoval si dáky druh raka 6 rokov? Neselektoval.Vieš o tom prd!A vlastne selektuješ niečo okrem mrzákov čo sa nedajú predať?
Amen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 12:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Ale vždyť to není pravda ani s těmi raky ...ani za šest let tvoje tvrzení 99,9% u barevných variant nemůže fungovat jako jistota ... smiř se s tím, že tomu dobře nerozumíš a necháme teorií... Mimochodem nedej bože, aby si ten zájemce o raky tady přečetl, že množit se mají nepříbuzná zvířata a oranžového parťáka k tomu tvému si pořídil někde jinde... To by ti tu teorii zbouralo úplně... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.03.2017 12:04 - Re: LiborSprysl
Tvoja logika obchodníka nepustí.Moja logika normálneho koníčkara je celkom iná.
Ja som si 6 rokov skúšal genetiku v praxi na rakoch,takže nie som v tom taký tatar ako píšeš.
Pre informáciu:
Kupil som raky var.orange.Padali z toho orange aj pink,dokonca niekedy niečo medzi oboma var.Poctivou selekciou orange formy som sa dostal k jedincom čisto orange,ktoré dávali stále orange potomstvo.Samozrejme to nezaručí,že sa v xy generácii neobjaví zase pink jedinec.No minimálne to zaručí kupujúcemu to,že ak mu predám orange,tak aj mladé budú na 99,9% orange.
Tato selekcia trvá 4-6 rokov(teda u rakov aby som bol presnejší)
Tu máš ten rozdiel medzi tebov - bez urážky,,množiteľom,, a mnov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 12:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
lacewings napsal: -jak si můžeme být jisti,kdy vizuálně fenotypově ""zlatá"",je skutečně po své genetické stránce ryba -homozygotní pro zlatou (g/g)
-je zde poměrná genová interakce, kdy fenotypově "zlatí" jsou na alelách v jiném lokusu,

Protože může být vlastně klidně černá... a kolega prasan je s argumenty v hajzlu ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 12:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
No rozhodně je větší jistota v tom, že vyleze plošně zbarvená ryba, než pruhovaná... i když samozřejmě ani to není jisté ... s ohledem na ty rovnice... :-) ...
Jasně... ale pozor, problém genotypu a fenotypu jsem již zmínil níže... smich ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2017 11:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – stále obecně
-jak si můžeme být jisti,kdy vizuálně fenotypově ""zlatá"",je skutečně po své genetické stránce ryba -homozygotní pro zlatou (g/g)
-je zde poměrná genová interakce, kdy fenotypově "zlatí" jsou na alelách v jiném lokusu,
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 11:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Ty začneš reagovat na kombinaci zlatá samice, samec red devil ... a kde jsme? ... zase u pruhovaných, o nichž jsem v úvodu řekl, že u pruhovaných je to s křížením s jinou barvou ošemetné ... tak vychladni a jak jsem napsal, zkus to kdyžtak znova, anebo toho můžeme nechat, pokud budeš pořád mlet svou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 11:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Vidíš... to je ten Tatar ... ty o černých, já o černých ... drc a už jsi v pruhovaných ... to nemá cenu taková debata... napřed si ujasni o čem chceš debatovat a můžeš to zkusit znova... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 11:41 -
Podľa teba je jedno,že chovatel má pruhované a podľa teba je jedno či sú viac alebo štvorpruhé.Ty by si to z odchovu vyselektoval a predal ako tiger a štvorpruhé.V podstate odrbeš kupujúceho.
Maj sa dobre ja ti nezávidím.Hlavne,že zarábaš. potlesk
Mám takú zmesku čo som tu onoho času dal video.Pár je ,,pruhovaný,, - vybral som len 8ks poteru aby som pri odchove zistil čo z toho ide. 6ks sú viacpruhé a len dva štvorpruhé.No ani jedna táto rybka nie je ,,čistá forma,, Preto ani nemám záujem ich odchovávať a dalej púšťať do sveta.Možno až za tie 4-5rokov až mi z odchovov začnú padať samé viacpruhé alebo samé štvorpruhé.(samozrejme po rokoch sa môže stať,že zrazu padne ono alebo ono,no ide o to aby tá populácia bola ustálenejšia) A to je medzi nami rozdiel.Ty to po vyfarbení rozdelíš a predáš ako dve samostatné variety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 11:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Bla bla bla.Reči ziskuchtivého menegera.
Prosím ťa neomielaj tu zase tie plošne sfarbené.Ja to chápem.
Ale prirodzene i ja očakávam ak si kúpim čierne,že z toho pôjdu čierne.(ITIS)
Len tu veľa veľkochovateľov nepracuje s A+A,B+B atď. ale mele to jedno cez druhé,hlavne že sa to predáva. no
Popravde na Slovensku i v Čechách chovatelia po väčšine na to prdia.Pretože taký ,,ustálený chov,, by si vyžadoval zo smetia čo sa dnes ponúka minimálne štvor ročnú selekciu.A to sa tak dlho nikomu nechce.Odchoval si ich mraky ale pochybujem,že si poriadne selektoval - prirodzene zastávaš a hájiš vlastné náhodné prznenie.Amen

Je to marné, je to marné, je to marné ... v takových případech, navzdory vřelému vztahu ke Slovensku a mým přátelům tam, říkám ještě, že jsem se oddělili. (A byl jsem proti tomu :-) ) Protože když je někdo Tatar, tak to prostě nepochopí ... (i když stejně to platí i u nás...) ...
Očekávat můžeš ledacos, třeba i "ak si kúpim čierne,že z toho pôjdu čierne" ... jen bys měl pochopit, že z hlediska biologických zákonitostí táráš nesmysle ... Tak to prostě zrovna u těch černých nefunguje... ahoj

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 11:22 - Re: LiborSprysl
Bla bla bla.Reči ziskuchtivého menegera.
Prosím ťa neomielaj tu zase tie plošne sfarbené.Ja to chápem.
Ale prirodzene i ja očakávam ak si kúpim čierne,že z toho pôjdu čierne.(ITIS)
Len tu veľa veľkochovateľov nepracuje s A+A,B+B atď. ale mele to jedno cez druhé,hlavne že sa to predáva. no
Popravde na Slovensku i v Čechách chovatelia po väčšine na to prdia.Pretože taký ,,ustálený chov,, by si vyžadoval zo smetia čo sa dnes ponúka minimálne štvor ročnú selekciu.A to sa tak dlho nikomu nechce.Odchoval si ich mraky ale pochybujem,že si poriadne selektoval - prirodzene zastávaš a hájiš vlastné náhodné prznenie.Amen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 10:16 Žena Sucu [12]
stale premyslim, co s tou moji roztrepenou zavojovou skalarou : vratit prodejci, ustrihnout ten kus ploutve co me irituje, darovat na organy .... a kam se mi podela jedna klasicka ? v nadrzi nic moc zasivaren a nikde ani kustka ... a je jeste sance, ze by vyrostly ty kousky, co jsou stale ve velikosti trpaslici ? coz je ted oproti tem co to neflakaj dost rozdil (neco jako David a Golias) ... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 08:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
dudak napsal: ohledně křížení jednotlivých barevných forem doporučuji prostudovat tuto stránku, když budete vědět co máte za ryby, můžete si vypočítat, co z nich vypadne...
angelfins.ca/…

smich To je dobrá poznámka, "když budete vědět co máte za ryby" ... 75% místních nakupuje ryby v obchodě (tudíž ani náhodou neví, co je to za ryby- líbí/nelíbí, beru/neberu),a jeden člověk má stále chuť řešit, že se nesmí křížit jinak barevné skaláry...a když mu sdělím, že u plošně barevných to ani moc nevadí, tak se dostaneme k rovnicím A+A=A , A+B= A+ab +B + ba .... (sakra začínám si nebýt jistý... :-))
Ta stránka je dobrá... akorát si nejsem jistý kolik místních ví, co je to genotyp, fenotyp a alela ;-) ...
Ale někdo má neukojenou touhu kazatele, tak se musí ukojit třeba tu (míním našeho slovenského kolegu...aby nevznikl omyl)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2017 08:03 Muž dudak [1885]
ohledně křížení jednotlivých barevných forem doporučuji prostudovat tuto stránku, když budete vědět co máte za ryby, můžete si vypočítat, co z nich vypadne...
angelfins.ca/…
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 07:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
No právě že ten tvůj problém lze jednoduše zevšeobecnit, protože ty z něj děláš zbytečnou vědu! Takže nemáš pravdu. Kdyby prskal zlaté samice s pruhovaným samcem, prosím, to se rozčiluj, ale jinak jsou ty tvoje teorie pouhé moralistické bláboly! Plošně barevné skaláry lze kombinovat, protože z toho vylezou zase jen plošně zbarvené a tečka. :-)
Edit... ten podle tebe začínající chovatel bude rád, když vůbec něco odchová a žádné požadavky na ryby nemá...
Názvosloví skalár nemá s tímto problémem nic společného ... to co popisuješ, je mnohdy i neznalost než záměr...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2017 00:07 - Re: LiborSprysl
Myslím,že to zovšeobecnuješ.Hlavne začínajúci chovatel ktorý s genetikou a krížením v podstate ani s odchovom nemá skúsenosť,by mal obzvlášť dbať na selekciu a račej párovať ryby minimálne farebne a vzhľadovo čo najpodobnejšie požadovanej forme.
Je smutné,že kopec chovateľov nazýva mramor alebo mapové všetko čo im z neželaného párovania zíde.Hlavne,že je pár a trepe z toho stovky rýb na predaj.
Kde často ryby nie len stavbou tela ale ani kresbou nepripomínajú to čo by mali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 23:52 - Re: Pepan
Presne na toto som v príspevku narážal. potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2017 15:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sucu
Žerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 15:01 Žena Sucu [12]
Zerou skalary okrehek ? Ty moje trdla neco vecne odlabavaji z hladiny a jak jim z zaber vyletuji bubliny vzduchu, to jsou rany jak kdyz se rozbiji sklo. Nemuze byt zdrave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.03.2017 13:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
-ale vždyt jsem již uvedl a dokonce zvýraznil ,že k některým druhům vzniku barevných kombinací je zapotřebí kombinace
-rozhodně bych si nedovolil tvrdit,že vyjde to co je popisováno za nestandartního jedince vzniklého křížení z dvou forem,pouze jsem se vyhnul,přímému označení vzniklé varianty
-v podstatě jde o to jaký genetický materiál ryba v sobě má
-takhle z plezíru, bych si ani já nedovolil říci,že z tohoto spojení vzejde to ,nebo ono ,nebot neznám z jaké linie a na jakém genetickém základě obě formy vznikly
-je podstatný rozdíl vzniku jednotlivých barevných forem na genetickém základu,proto třeba rozlišujeme tzv.Singapurskou linii od Evropské ,protože jsou rozdílně tvořené na zcela jiných genech, v tom je jádro pudla
-jasně pokud vezmu plzenskou linii zlatých a přiřadím jim red devila z linie z vysočiny ,mám tu teoreticky možný výsledek tak jak je vámi popisován (ustálené linie na jasně dané genetickém genofondu)
-netvrdím a ani záměrně neuvádím barvu,to jste kolego uvedl vy
-uvádím "nestardantní" jedinci ,jako obecní pojem,nikoliv ke vztahu vzniku mutace a barvě
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 12:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
lacewings napsal: -nestandartní jedinec je -pokud vykazuje známky které neodpovídají vývoji , vzhledu, případně vykazují jakékoliv známky nestandartního chování daného druhu
- ;-)

No dobrá, vývoj,to je argument. Vzhled, to už jsme si vysvětlili, že u tak variabilní ryby jako skalára v domácím chovu, může být nestandardní mramor s pruhy. Nenstandardní chování mne teda u těchto ryb zrovna nenapadá ... tedy například, pokud by nechěly třeba létat v hejnech po místnosti ... :-)
Tak a zpět - zlatá s red devilem... tam není co by mohlo splňovat kritéria nestandardu ... img.obrazky.cz/… a třeba img.obrazky.cz/… .... no co z toho může být ... to co jsem popsal níže ... v nejhůř zcela standardní koi ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 11:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
-nestandartní jedinec je -pokud vykazuje známky které neodpovídají vývoji , vzhledu, případně vykazují jakékoliv známky nestandartního chování daného druhu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 11:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
A jejda... to sice začalo jako docela vědecké a logické a skončilo to blbě...pokud již to nastane ,jako v uvedeném případu (kdy je tato kombinace možná), opět bude záviset na chovateli ,jakou selekci provede a jak naloží s "nestandartními" jedinci ... :-)

Co je to v případě takto množených skalár nestandardní jedinec? Jinak zbarvený než jsou rodiče? No jo... ale klidně může být standardní jiného zbarvení ... U koníčkářů je to fakt spíš o tom co jsem psal já ... blbě vypadá mramorovaná skalára s pruhama ... to jsem ochoten odsouhlasit s tím, mně by se to nelíbilo, ale jiným klidně může... Ovšem jestli ze spojení zlatá a red devil vypadne třeba zlatý gold cap, tak spíš budu závidět než nadávat, pane kolego ...
Tak mne zkuste přesvědčit nějakým lepším argumentem... protože z toho spojení bude podle mého především převaha zbarvení koi a u toho také nelze hovořit o nějaké vzpouře proti standardu ... smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.03.2017 11:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – obecně
-geneticky ustálené linie jednotlivých barevných forem jsou výhradně specializací chovů na zcela jiné úrovni
-nelze si proto myslet ,že i pokud máme pár jedinců stejné barevné mutace ,vždy nám vzejdou jedinci totožní vzhledově s rodičovským párem
-jakákoliv barevná mutace, má snahu v důsledku genetické vazby se vracet do "výchozích" genů z kterých, ta či ona barevná varianta pochází
-podstatnou formou je i to jak vlastně sama barevná mutace vznikla a na jakých základech je vlastně vedena(linie)
-pokud se jedná o případ zde uvedený ,tak skutečně ze spojení zlatá x red devil ,může vzejít několik barevných forem, ale i zároven několik meziforem,tvořících základ genů vzniklých mutací
-v celé podstatě jde vždy jen o selekci
-některé barevné varianty jsou dokonce podmíněny křížením dvou barevných forem ,proto nelze vždy jednoznačně říkat,že se jedná o "prznění"
-není "zlatá" ,jako zlatá a to samé není "red devil" jako red devil, vše je to o genetice, ze které tyto formy vzešly

-pro běžného chovatele je skutečně dobré barevné mutace vzájemně nekřížit,bez znalosti genetiky
-pokud již to nastane ,jako v uvedeném případu (kdy je tato kombinace možná), opět bude záviset na chovateli ,jakou selekci provede a jak naloží s "nestandartními" jedinci
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 11:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Pepan napsal: Pokud někdo rozumí genetice, což není můj případ, a chce to dělat cíleně, nemám námitek. Je mi jasné, že i když dám dva stejně vybarvené kusy do tření a je tam určité procento potomstva odchylné, nedělám z toho problém. Ale neřízeně křížit různé formy jenom proto, že se mi sešel pár, to považuji za zvěrstvo. Proto jsem psal o tom purismu.
A proto já jsem psal o výjimkách, kdy z toho není potřeba dělat zase tak velikou vědu a vydávat to za průšvih... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 11:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Pokud někdo rozumí genetice, což není můj případ, a chce to dělat cíleně, nemám námitek. Je mi jasné, že i když dám dva stejně vybarvené kusy do tření a je tam určité procento potomstva odchylné, nedělám z toho problém. Ale neřízeně křížit různé formy jenom proto, že se mi sešel pár, to považuji za zvěrstvo. Proto jsem psal o tom purismu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.03.2017 10:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
No jo... jenže prostě u těch zlatých a černých to tak není, nemůže to fungovat na 100% právě pro tu blízkost kolem té dvanáctky ... s tím se genetika nevyrovná, ani kdyby ses na hlavu stavěl ... V nějakém koleni se zase začne objevovat větší procento jedněch nebo druhých, pokud nebudeš přísně selektovat potomstvo, a ani v tom případě nemáš jistotu, že nedáš dohromady krásné plošně černé skaláry a nevypadne z nich pár zlatých ... Jen A+A=A a to ani u hodně pečlivých chovatelů není...Takže pokud dáš do pytlíku deset kuliček, z nichž jedna bude bílá a ostatní černé, máš velikou jistotu, že asi vytáhneš černou. Ale nemusíš... :-)
Pokud by se jednalo míchání skalár pruhovaných nebo mapovaných, či skvrnitých s plošně barevnými, prosím ... tu by se hodilo začátečníkovi lát. Ovšem u plošně barevných, a speciálně red devilů, kteří vznikly jen a protože se pracovalo s mícháním barev, to bych fakt byl opatrnější...Protože se nestane prakticky nic významného v barevné variaci... ;-)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.03.2017 10:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Zkus se trochu oprostit od pohledu profíka a podívej se na to očima člověka, který neví nic o genetice a kupuje si danou formu ryb proto, že se mu líbí. Měli bychom zejména začínající akvaristy vychovávat k tomu, aby byli puristé a měli od určitého druhu v nádrži jednou formu, aby nedocházelo k nežádoucímu křížení. Jak jsi sám napsal i z černých skalárů vycházejí zlatí a naopak a to je špatně. Pokud si koupím černé skaláry, očekávám, že i jejich potomstvo bude z velké části stejné a ne že mi bude vycházet směska nejrůznějších barev. Pokud totiž tohle dělá množič, který pak tyto ryby vytřídí a prodává jako různé formy od různých párů, vlastně své zákazníky podvádí. Mohu ty směsky odchovávat leda za jediného předpokladu. Že ty ryby ode mě nepůjdou do distribuce a budou sloužit jenom mi pro potěchu a nebo jako krmivo. Proto souhlasím s Prasanem. Jen tak docílíme toho, že při chovu ryb zažijeme minimum takových "překvapení".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 10:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: A prečo si si nezadovážil zlatého samca ale to chceš takto przniť?! Čo potom s odchovom? Aj keď sa chceš na nich len učiť,tak by nebolo od veci držať aspoň tú farbu.
Napřed trochu rozumu, než začneš hrozit prstem...:-) No... ono to v tomto případě zrovna nemusí být vyloženě hrůza... :-)!!!

Protože zlaté a černé jsou v těch "genetických hodinách" asi jako za pět minut dvanáct a pět minut po dvanácté. Z černých zlaté padají celkem běžně a v různém množství (platí dokonce i naopak ) ... Red devil je zprsklotina všech možných barevných variací, tmavých i světlých ...
Takže naopak z tohoto spojení ze zlatou samicí může klidně vypadnout spousta velmi pěkných ryb!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 07:09 Muž Driv3r [236] Re: prasan
hm taky pravda,co pak se zmetkama.ještě mám čas, nechám to zatím na nich pokud se nic nestane budu se pak učit od moudřejších zde a za pochodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   28.02.2017 23:31 - Re: Driv3r
A prečo si si nezadovážil zlatého samca ale to chceš takto przniť?! Čo potom s odchovom? Aj keď sa chceš na nich len učiť,tak by nebolo od veci držať aspoň tú farbu. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 19:09 Muž Driv3r [236] Re: Yirka
Tos mě moc nepotěšil.Když sem samce přivezl tak o něj nejevily vůbec zájem.měli oči samy pro sebe holky jedny a těd jedna přechází na druhou stranu :) . chci do budoucna nanayky tak kdyby se mi těd povedlo je vytřít.případně odchovat. měl bych pak víc zkušeností na nanayky. ´Budu je dál sledovat co se bude dít .dík za info. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2017 18:51 Muž Yirka [9123] Re: Driv3r
To víš, skalárky nejsou labutě.
Ani v malém různopohlavním hejnu stálý pár nevytvoří, jsou promiskuitní a jedou si podle chuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 17:47 Muž Driv3r [236]
Ahoj mám otázku možná trochu hloupou.ale co mám 2 samice skaláry zlatý začali se třít společně.pak jsem dostal samce red devil otázkou je jestli je šance ze se z nich stane pár.Občas vydím ze plují spolu po boku.ale pak ji samec jednu vrazí a pluje pryč.pak jsou zase zlatý kamarádky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 06:38 bwater
To romant: Jo i ne. Srovnalo se to zvysenim teploty na tyden a vyluhama a jsou ok a navic toto je uplne jina nadrz a nebyly to klasicke ale taky manacapuru.

Hele artemka je rozmrazena a velmi dukladne proplachnuta v sitku pod vodou. Dam jim dneska a zejtra hladovku vymenim vodu a zqcnu pomalu suchym. Jsou v pohode jen zvednu ruku a uz se sjizdej na krmeni jqk blazni nekde v akva nakej kus smitka a vsechny po tom startujou i po krmeni v domeni ze je to zradlo a furt nekde neco ozobqvam a smejden po dnu kde by co sezraly tqkze z tohodle hlediska vsechno ok ale necham je vyprazdnit a vycistit 48 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 00:26 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: bwater
Já mám taky občas srajdu, zvláště když ztláskám sladký se slaným a kyselým a pak to zaleju pivem;-)
Hlavní je, že skalára baští s chutí. Pokud tě to trápí, naordinuj rybám 2 denní hladovku a pak pomalu začni umělým. Mimochodem - když krmíš těma mraženýma artemkama, neházíš do akvárka náhodou ještě nerozpuštěnou zmraženou kostku ???? Pak by bylo nad slunce jasnější, v čem je zakopaný pes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 21:06 R Muž romant [27983] Re: bwater
Ty jsi v tom akváriu před tím měl klasický skaláry, jestli si dobře pamatuju a byl tam problém s vnitřníma parazitama, ale nejsem si jist, jedná-li se o tebe a nebo někoho jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 20:54 bwater
Vynecham tedy tetramin granulat a zacnu krmit jen patentku blechy artemii a koretru vse mam mrazene od aquamasteru.3x denne pomalych davkach nebo je futrovat at maji plna briska jsou to manacapurky malinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 20:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: bwater
Tak to jsem přehlíd že jsou lyofilizované , nicméně za základ stravy mladé skaláry považuji z 80% masité stravy- koretra,cyklop,patentka žábroožka atd max 20% kvalitního krmení s vyšším obsahem řas atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 20:22 bwater
Hele nite jsou lyofizovane takze by mely bejt uplne v pohode zbavene parazitu ale presto jejich vyzivova hodnota v nich je vysoka melo by to byt velmi bezpecne,ale radeji ho vyradim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 20:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: bwater
Vyřad úplně ty nítě ,kor jestli jsou mražené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 20:04 bwater
Po pul hodinovem nepretrzitem pozorovani ta u ktery byl prujmik najednou z ni vypadl normalni kratky plny hnedy vykal ihned se oddelujici od rybky tqk nevim zda to nejak resit ale rybky jen zvednu ruku nahoru pred akva sjedou se rychle vsechny na zradlo kazdopadne budu je dal sledovat a na tyden krmit jen suchym krmivem i bez fishtaminu a vymrnim vodu tim nic nezkazim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 19:27 bwater
No tak je pozoruju a jedna ma opravdu nejaky prujem muze to byt i treba z prekrmeni chtel jsem je rozkrmit poradne a maji vzdy celkem docela plna briska jakmile se neco pohne po nadrzi smitko tak za tim vystartujou jako kdyby to byla korist zerou mi jak urvany co muze byt pricina a jak to resit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 19:21 bwater
Mam je cca 14 dni voda v naprostym poradku no2 nemeritelne testama od sery no3 velmi nizke...krmim granulkama tetramin granulat a mrazenym artemii obcas vlockove od dajany a predevcirem taky nitenkama lyofizovanyma sera tubifex
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 19:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: bwater
čím krmíš?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65702x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=801