Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 19:48 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Doma nikdo není prorokem smich
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2017 19:38 R Muž romant [27987] Re: Driv3r
Už jsem ti to psal, nedával bych je do akvária kde jsou do teď tzv. klasický skaláry, tomu bych dal tak půlroční pauzu a požizoval až potom. S pořizováním přírodních forem do akvárií kde jsou e nebo před nedávnem byly obyč. skaláry nemám dobrý zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 15:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Driv3r
Výluh není nutný, ale určitě rybám prospěje. Takže ten ano.
Přivést je můžeš jak velké chceš. Ale pokud budou moc malé, musíš si je vypiplat v nějakém menším akváriu bez dna, kde je budeš vydatně krmit a každodenně měnit vodu.
A hlavně počítej s tím, že skaláry nanay F2/F3 jsou hodně náročné na kvalitu vody. Já s nimi kdysi hodně pohořel a do dospělosti mi přežil 1 z 8. Takže kvalitní filtrace, častá výměna vody a co nejmenší koncetrace dusíkatých látek jsou nutností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 15:45 Muž Driv3r [236]
Ahoj povedlo se mi sehnat konečně rio Nanay.ale jsou ještě malí. Otázkou je jak velky starý je můžu přivézt? A mám nějak upravovat akva?přidáním olšobuko vyluhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 15:42 Žena Sucu [12]
Množí tu někdo černé skaláry ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.03.2017 11:53 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Densi
Přesně - nejhorší, co člověk může v akváriu udělat, je "vylepšovat" něco, co už dobře funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 08:09 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Ivoš
Jasně - díky za info. Spíš jsem se ptal na důležitost existence pufru - stabilizátoru vody....a taky kytky by zřejmě chtěly "přitvrdit". Ale spíš to nechám být, nechci do toho něco přidávat a riskovat rozhození stavu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 20:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Já, že to před tím tak do modra neměly. Píšete tu všude, že si správný akvarista má všímat změn, tak jsem se přišel zeptat. Děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 19:58 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Normální zbarvení zdravý skaláry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 19:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Přijde mi, že některé moje skaláry mají namodralé prsní ploutve. Mám to nějak řešit? Je to cca tři dny. Jediná změna, která mě napadá, kterou jsem udělal, přidávání uhlíku, to dělám už pár dní. Může to souviset?
viz foto
rybicky.net/nadrz/26262/70.jpg
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 19:52 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Densi
Dospělým rybám je to celkem šuma fuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 10:09 Žena Sucu [12]
ja jim davam ted 2x/den spetku, jen obcas hodim mezi sutry i krunyrovcum neco pro ne a mrchy jim na to lezou, jedine cim se prezraly jsou ty zivy mrchy, ty jsem davala jednu lzicku, ale zas v nadrzi nemam jen skalary, musi se nazrat i dalsi ryby ... sleduju je dost casto (jak jsem u PC, mam je hned za monitorem), takze prehled veliky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 09:41 Muž Jarry [1437] Re: Sucu
Na nafukovací míče pozor, nepřekrmuj je. Hlavně bacha třeba u granulí. Jinak preventivní přeléčení bych určitě nedělal, zvlášť, když nevíš, na co ta jedna zdechla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.03.2017 09:15 JoKa Re: Sucu
Necílená léčba může nadělat víc škody jak užitku...
Nauč se dívat do akva a nauč se na co se dívat... Snadno pak identifikuješ nestandardní chování ještě dřív, než se objeví příznaky nemoci. A pokud se objeví, tak se pokusit identifikovat nemoc a léčit cíleně (jasně, ne vždy to jde), ale léčit preventivně je, za mě, nesmysl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 09:13 Muž Driv3r [236] Re: Sucu
Co je tolik nekrmit?a ostatním dávat do jineho rohu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 08:51 Žena Sucu [12] Re: JoKa
zarostle je den ode dne vic, za chvilku neuvidim dno :) Saggitaria se krasne rozrusta a pridala jsem tam i par dalsich kytek
spis jak mi ted zdechla skalara, tak se jeden zminil, ze mohla pojit na vnitrni parazity, osobne mi ale neprijde, ze by jim neco bylo, jen nepusti k zradlu nikoho jineho a jsou pak jak nafukovaci mice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   09.03.2017 08:19 JoKa Re: Sucu
Preventivním přeléčením vytváříš rezistenci vůči léčivu a až budeš skutečně léčit, tak bude účinnost léčiva snížena. Navíc zbytečně zatěžuješ akvo (v tvém případě 3 měsíce staré, ne ideálně zaběhlé, téměř bez rostlin)...

Za mě preventivní léčbu neprovádět, nikdy, nikde! Jako prevenci zvolit dostatečnou péči o kvalitu prostředí...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 08:11 Žena Sucu [12] – léčba
Když bych chtěla preventivně přeléčit skaláry na vnitřní parazity, jaký přípravek koupit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 20:03 Muž Densi [40] - Amerika
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli u akvarií se skaláry nějak řešíte nízkou "uhličitanovou tvrdost". Mám v akva pH 6,5, celk. tvrdost 9°N a uhl. tvrdost max. 1°N. Jak jsem se dočetl a jak mi i radí kolega "Vaaclav", je otázka, jestli do toho sahat a nebo to (raději) nechat být. Předpokládám, že pokud dáváte výluhy, olšošišky a popř. filtrujete přes rašelinu, budete na tom stejně. Jo - CO2 nemám.....
Díky za názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 19:00 Žena Sucu [12] Re: romant
takova je tam jeste jedna, zbytek roste, kazdy jinym tempem :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 18:57 R Muž romant [27987] Re: Sucu
Neroste-li skalára a je oproti ostatním poloviční, nemá to cenu jí živit, nic z ní nikdy nebude, je to podtržený jedinec předurčený k zapojení do potravního řetězce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 18:49 Žena Sucu [12] – posouzeni
kdyz se na ne kouknete, budou dobry ? dneska jsem nasla jednu mrtvou - patrila mezy ty, co nerostly ... neprijde mi, ze by jim neco bylo (nemoc, parazite)

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 15:46 Žena Sucu [12] Re: LiborSprysl
tak dneska jsou bez vecere no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 14:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sucu
No jo, jsou to pro ně moc velké laskominy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 14:26 Žena Sucu [12] Re: LiborSprysl
vazne se snazim na to davat bacha, krmim min a 2x/den, ale tyhle zizalky jsem koukala, ze se o ne i perou a vyhaneji ostatni rybky od koryta, megery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 14:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sucu
No možná se z toho vyserou... ale bacha, skaláry se rády přežírají... no doufej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 14:05 Žena Sucu [12] – hlp
pomoc, vcera jsem koupila koretry v zoobranik, dala jsem jim to 2x a ted koukam a jedna je jak mic a dalsi dve zacinaji byt take vyraznejsi ... ze je to prejde a budou ok

scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/…
scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 13:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tojsouvěci
Proč mně??? Já s tím problém nemám... smich :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 13:08 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: LiborSprysl
Propozice a standardy ryb rodu Pterophyllum
Burzanovský Jan, publikováno: 8. 5. 2008 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   03.03.2017 12:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
No to je právě to, že málo víš... koi, je prostě koi... a to se klidně poblij ... ale toho tříbarevného ducha jsi nějak blíž vynechal smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 12:18 - Re: LiborSprysl
OT:
LiborSprysl napsal: obtížně definovatelní dorostenci zplození z takových ryb řadit mezi var. Koi

A sme zase pri tom.Zmes Boh vie čoho a jednoducho tomu priradíme meno.Ideálne zvučné meno a na burze sa to predá ako KOI.Chce sa mi z toho blejt. ahoj

Ghost pre raka je tiež len obchodný ťah,no i napriek tomu že ide o ešte nie celkom ustálenú formu platí to čo som napísal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 11:44 Muž Driv3r [236] Re: Yirka
Jo to jsem taky zajistil.nanayky mě dostali.nechci tyhle trápit ale kdybi se mi povedlo na nich nasbírat zkušenosti.pro chov dražších ryb budu rad.naštěstí pro všechny je to hudba budoucnosti.ted nejsou a já nejdriv počkám na více zkušenosti pripravu vhodného prostředí.pokud se ti moji nějak poparujou zkusím jim to dopřát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 10:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Driv3r
Dle mého odhadu půjdou obtížně definovatelní dorostenci zplození z takových ryb řadit mezi var. Koi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 07:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
No teda na mé gusto, když je ta pruhovaná ještě modrá, hodně modrá, ahoj tak to někdy také vypadá dost dobře... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   03.03.2017 07:31 Muž Yirka [9123] – Debata hezká, široká i poučná
Ovšem drtivá většina milovníků skalár nakonec přišla na to, že nejkrásnější je klasická pruhovaná forma. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 07:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Driv3r
Může to tak být, dokonce se může objevit zlatý s více či méně červenou hlavou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 06:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal:
Keď sa vrátim k rakom čo som choval: V čechách len zriedka uvidíte trojfarebného raka ,,ghost,, ktorý má sfarbenie ako by mal mať.Pretože bez selekcie je celá ČR a SR prepchatá jedincami síce trojfarebnými ale ani z ďaleka nepripomínajúcimi jedince selektované a ustálené.Pretože odchov ghosta má presnú postupnosť kríženia všetkych troch farebných foriem - niektorých i spätne.Takže tie selektované majú mať každú farbu na určenej časti tela a nie ako je tomu v ČR a SR.Kde takéto jedince sú len zmes flekov na tele.Hlavne,že sa predávajú raky farebne atraktívne pre chovateľa bez akéhokoľvek kúsku hamby.Tá akvaristika u vás i u nás už dávno nie je o tom čo bola.

Tady už zase cítím ve vzduchu estrádu .... čo je to také "trojfarebný ghost"???? coze ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 01:09 Muž Driv3r [236]
Čistě teoreticky.ty zlatý maji na hlavách nádech červený jako ten devil.při křížení s devilem by tedy vypadli zlatý a černý+možnost ze budou zlatý s vic červenou hlavou a treba fličkem na těle?nebo úplně zpizdeny po předchozím křížení.a to uz jsou teda ty takzvaný zmetci?ktery nelze zařadit do ted (udělanych)vyšlechtěných druhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2017 23:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-genetika má poměrně sklony k relativní nestabilitě,odrážející se v projevu na postupu vývoje, zabarvení,tvaru a velikosti
-v případě že máme ustálenou geneticky velikost,pak pro ostatní vlasnosti musíme uměle vyvolat selekcí
-nejhledanější jsou genetické znaky,které jsou ustálené
-takže v tomhle souhlas
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 23:22 -
Nešlo mi o nič iné ako o poctivejšiu selekciu a riadený odchov.
Spomenula sa čierna a biela - ok,dedičnosť v takomto prípade sa rozoberala v téme ancistrus.Nechcel som to odtiaľ opakovať.Presne na to zrejme narážal Libor.
Čím viac by chovatelia selektovali a spätne upevňovali hlavné dedičné znaky o to ustálenejšia by bola konkrétna forma.Zase na druhej strane sa môžu prejaviť neželané chyby.A kde je problém? Problém je v tom,že cielenému chovu a selekcii foriem sa venuje len málo kto.Takže ak si neskôr chceme zohnať ustálenejšieho jedinca na osvieženie vlastného chovu,sa v podstate dostaneme opäť na začiatok a to len a len vďaka množiteľom.
Potom sa nevyhneme opäť stavu,že budeme mať mladé také - onaké - resp.dalšie xy.
Keď sa vrátim k rakom čo som choval: V čechách len zriedka uvidíte trojfarebného raka ,,ghost,, ktorý má sfarbenie ako by mal mať.Pretože bez selekcie je celá ČR a SR prepchatá jedincami síce trojfarebnými ale ani z ďaleka nepripomínajúcimi jedince selektované a ustálené.Pretože odchov ghosta má presnú postupnosť kríženia všetkych troch farebných foriem - niektorých i spätne.Takže tie selektované majú mať každú farbu na určenej časti tela a nie ako je tomu v ČR a SR.Kde takéto jedince sú len zmes flekov na tele.Hlavne,že sa predávajú raky farebne atraktívne pre chovateľa bez akéhokoľvek kúsku hamby.Tá akvaristika u vás i u nás už dávno nie je o tom čo bola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:19 Muž Driv3r [236]
Téda netušil jsem jak bouřlivou debatu rozvířím.můžu uklidnit všechny zúčastněné nechci je množit na prodej ani na chov.původně sem koupil zlatý na okrasu.a toho devila jsem dostal aby neskončil v malém akva.Jako při novem začátku většina namrská spoustu ryb dohromady a pak co s ni my.už sem se ptal jestli někdo nemá zájem o toho devila.a pak bych udal i ty.budu se snažit jen o pár druhu možná i biotop.a když zatim nejsou ty co chci doufal jsem že bych se na tom moch poučit a připravit tzn vyvarovat chyb.Vím že to dělám ze živými tvory.a jde mi jen o to připravit se.tzn but by si to někdo vzal.s čímž moc nepočítám nebo hned z kraje na zkrmeni.Každopádně všem děkuji za diskusi a informace. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:01 RAP Re: vaaclav
vaaclav napsal: Ve zdejším atlase nejsou všechny varianty z prostého důvodu že nejsou fotky. Jinak celé to je na ceskycichlidklub.eu/… nevím jestli se nemusíš zaregistrovat. :-)
Musí být registrován a přihlášen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.03.2017 19:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
Fotka k příspěvku Obsah fóra ‹ Pterophyllum scalare ‹ Pterophyllum scalare - chovatelské formy ‹ Systém chovatelských forem P.scalare :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 19:08 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Ještě k tomu našemu atlasu, oni i když budou fotky, tak tam stejně nebudou všechny možnosti, protože fantazie obchodníků je bezmezná a ryba která se u jednoho jmenuje nějak u jinýho nese jiné "honosné" označení, holt kupujte novinky, kupujte, my jsme vám je jenom nově pojmenovali. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 19:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vaaclav
Tam už jsem taky brousil, ale nic takového jsem tam nenašel. Ale neregistroval jsem se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2017 18:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
Ve zdejším atlase nejsou všechny varianty z prostého důvodu že nejsou fotky. Jinak celé to je na ceskycichlidklub.eu/… nevím jestli se nemusíš zaregistrovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 16:19 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Zdejší atlas je právě podle mlynáře postaven, tedy to rozdělení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 15:56 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Troufám si tvrdit, že v mém akváriu nebudou skaláry chybět. :-)

Díky za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2017 15:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wanderer
Pokud dostanete vyloženě chuť na skaláry, tak zkuste: Jan Burzanovský Dobrodružství s amazonskými anděly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 15:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Když už tady jako laik sleduji tu slovní přestřelku, kde bych prosím našel základní přehled druhů či barevných variant? Kdyby se mi ty moje náhodou zkřížily, tak abych věděl. :-) Protože to vypadá, že v atlasu nejsou všechny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=751