Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:22 R Muž romant [27987] Re: umi
Kvalita prostředí, to je to oč tu běží. Tím filtrem začni, čerpací hlavu a pořádnou kostku biomolitanu, týdně měnit polovinu vody, více rostlin, jinak nemá cenu řešit nějakou léčbu, budeš se motat v kruhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:14 umi Re: romant
Ďakujem za odpoveď :-) Tak som si teda vytvorila prezentáciu a budem vďačná za radu, čo by im mohlo pomôcť. Pridala som aj ich fotky, no neviem, či sa to dá z toho posúdiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 07:40 R Muž romant [27987] Re: umi
Tvoje skaláry jsou s největší pravděpodobností sužovány přítomnotí vnitřních parazitů(oni jsou přítomni vždy), ale došlo k jejich neřízenému namnožení, což nastává v momentě, kdy jsou ryby nuceny pobývat v nevhodných podmínkách. Dá se to řešit třeba Flagellolem, tedy léčit celou nádrž, ale je otázka do jaký míry jsou ty ryby zasažený a jak je jejich stav vratný. Určitě by celé věci prospělo zřídit si prezentaci předmětný nádrže a uvést co možná nejvíce informací o akváriu, aby se na případné chyby dalo upozornit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 00:30 umi – Skaláre nechcú jesť + biele výkaly
Dobrý deň,
robím si starosti o mojich dvoch skalárov a budem vďačná za každú radu od skúsenejších. Všetky ostatné rybky v spoločenskom akváriu vyzerajú byť v poriadku, len skalárom príliš nechutí jesť. Nakúpila som už 5 druhov kvalitného sušeného krmiva, ale žiadne ich vôbec nezaujíma. Živé krmivo u nás v akvaristikách nie je veľmi dostupné, tak ich dokrmujem nadrobno nakrájaným rybím alebo kuracím mäsom. Jeden skalár ho jedáva celkom s chuťou, ale druhý ho väčšinou vyplúva. Raz som im zohnala živé niťovky a to bolo jediné, po čom sa aj on vrhal.
Doteraz som si robila starosti len s tým, že im akosi nechutí, ale teraz som zahliadla na fóre, ako niekto rozprával o nejakých nematódach, ktoré sa vraj prejavujú bielymi výkalmi a nechutenstvom. Tak moje skaláre majú biele výkaly odkedy som ich priniesla z akvaristiky. Nepodarilo sa mi nájsť veľa informácií o nematódach u skalárov. Máte s tým nejaké skúsenosti alebo mi viete odporučiť nejaký zdroj info?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2015 10:00 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: VáclavJ
Jen na okraj: já používám 200 litrové akvárium ve spojitosti se skaláry jako vytíračku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 23:41 Muž Mislow [304] Re: VáclavJ
Jj, to je lepsi volba, ja tvy akvo nezkoumal, ale 150 l je fakt jen pro parek a to ne s zivorodkama, i kdyz skalary snesou hodne, tak sami taky neco nadelaj, pokud je chces mit v 150 l, tak jsou hlavnim obyvatelem, parecek, pekne zarostly akvo a k tomu nejakou rozumnou hejnovku a neco na dno a tim to hasne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 22:42 Muž VáclavJ [0]
Vím mám lechce přemnožíno, ale všechny ostatní rybky vesele rostou bez problému již pul roku a i ten jeden zbylej skalár. Tak ho dám kámošovy ten jich má hodně tak doufám že ho přijmou. díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2015 23:10 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: VáclavJ
6 skalárů ve 150l u hromady živorodek a ještě jiných ryb vážně není dobrý nápad, to bych rozhodně nedoporučoval a spíš bych se příkláněl k tomuhle problému, než ke "špatnému chovu". X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 17:40 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Ivoš
OK - díky moc za rady, zkusím živé krmení - tomu jsem se dosud vyhýbal.
Ti "prckové" jsou jinak celkem čiperní, plavou s ostatními - pokud je ti větší zrovna nezahání do "podrostu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2015 00:50 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Densi
Pokud ti "chcípáčci" moc nežerou ale jinak se chovají zcela normálně (nepostávají nehnutě pod hladinou, nemají světlé výkaly), tak je velmi pravděpodobné, že to, co jim nabízíš, jim nechutná. To zjistíš, jak už bylo psáno, živou potravou, já bych doporučil koretry, pro zpestření grindal.

Taky je možné, že jsou "podražení" - to se pozná, když se budou futrovat jako ostatní ale stejně moc neporostou.

Jinak u skalárů (budu psát o tom, čemu se věnuju) je zcela normální, že už ve 2 týdnech stáří jsou mezi jedinci markantní velikostní rozdíly v řádech desítek %. Ve 3-4 týdnech jsou některé ryby 2-2,5 větší než jiné a přitom i ti prckové netrpí nechutenstvím.

Teoreticky je možné i to, že jsi koupil ryby ze 2 výtěrů přičemž ty menší budou paradoxně ti starší ale jsou to ti prckové, kteří byli přidáni mezi mladší ale normálně rostoucí ryby.

Každopádně ale začni co nejdřív se živým krmením -aspoň 1x denně živé.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Densi
Přesně takhle plivou Ramirezi napadené nematodem , akorát je to jinej levl ryby ,tak na to chcípaj , skalára s tím klidně může fungovat roky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:36 Muž fido16 [631] Re: Densi
No měl jsem stejný problém z 6ti skalár mám 3 velké a 2 takové menší ale rostou. Jeden mi bohužel uhynul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:30 R Muž romant [27987] Re: Densi
Může, je možný že mají nějaký vnitřní parazity, ale otestuj to živý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:28 Muž Densi [40] - AmerikaRe: fido16
OK - zkusím to, díky moc.
Nemůže to být důsledek nějaké nemoci ?? Ale to by asi byli "špatní" všichni, že ??
Ti žraví mají délku těla (tlamička - kořen ocasu) skoro 7 cm, (na výšku tak 14 cm), ti zakrslíci mají tělo tak 3,5 cm a na výšku asi 8 cm..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 17:05 Muž fido16 [631] Re: Densi
Co zkusit živou artemku. Mě potom jeli jak urvaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 15:59 Muž Densi [40] - Amerika – Densi
Dobrý den, mohl by mě - prosím - někdo fundovaný poradit ?
Koupil jsem si v září 10 skalárek Rio Nanay (F2), byly velké jen cca 2,5 cm. Nyní je polovina z nich cca 3x větších rozměrů, než-li ostatní a navíc ten "neduživý" zbytek ani moc nežere - většinu potravy z tlamičky opět vyplivne. Krmím kvalitním a pestrým suchým krmivem (cca 3 druhy), k tomu 3 druhy mraženého krmení. (Akvárko není přerybněné, pravidelná )údržba a pod....). Nebo takovýto "statistický" vývoj je normální ??? Díky za názor, nemám s odchovy žádné zkušenosti.
Díky Densi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 19:27 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
Proč jsou ty moje skaláry tak tupé , zas se jim to vykulilo ve vodě tak tvrdé , že by tam neměly ani vydržet žít a vony to přehazujou na ten nejkolmější list co v akvárku je a samo jim to padá rovnou do huby agasisákovi ,kterej tam jen stojí nastavenej s votevřenou hubou tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 20:47 JoKa – Re: Langpy
a dopadlo to tak že se mi doma zajíždí nové 280 L
Konečně budou mít tvé skaláry akvárium... ano ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 20:06 Muž Langpy [-1] - Amerika
samozřejmě nechci přihazovat k svým dvoum skalárám nanaye :-) jen jsem o nich ted něco četl na akvarista.cz a tak mě tato myšlenka napadla,mužete být klidní, nic takového nemám absolutně v usmyslu,jiný umysl je že než po nanaých jsem po šilhával po vetším akva a dopadlo to tak že se mi doma zajíždí nové 280 L :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 20:03 Muž Langpy [-1] - Amerika
to samozřejmě nemám v umyslu,jen mě to ted tak čitou náhodou napadlo. Děkuji moc za odpovědi. Také nejsem příznivcem všehomožných křížení apod.. Mám nejraději čistou přírodní formu,ale jen mě to tak napadlo,jestli to ryby nějak vycítí. Děkuji moc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 20:01 R Muž romant [27987] Re: Langpy
Už to tady kolegové rozebírají, ale já budu apelovat na jinou věc a tou je to prozatím nezkoušet ani náznakem. Není to tak dávno co se tady řešilo tvoje akvo a dvě skaláry a jestli pošilháváš po nanynkách a hodláš je prásknout k těm dvěma, tak to bude hodně blbý rozhodnutí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 19:57 JoKa Re: Hansel
Jo jo, nanaye bych si taky neprznil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 19:56 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Langpy
Čtení o tom moc není, takové zprklotiny patří do žaludků jinýh ryb, nikoli na fotky či další šíření. Jinak je to uplně stejné. Pokud se najdou dva skaláři ochotní se třít, neřeší jestli je druhý divoký nanay nebo přešlechtěný kominík nebo red dvil (pokud mají omezený výběr). Co do potomstva je škoda ničit krev u ryb jako jsou nanaye, i kdyby to bylo vizualně stejný, nanayem se to nazvat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.12.2014 19:53 JoKa Re: Langpy
Není to pro ně vůbec žádný problém a stává se to běžně, oni to ty ryby vlastně vůbec neřeší... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 19:43 Muž Langpy [-1] - Amerika – výtěr
je možné, aby se ve společenském akváriu vytřely saláry pterophyllum scalare a pterophyllum scalare sp. rio nanay? navzajem? nebo je to o neco tezsi nebo tak neco? je to vlasten stejný druh tak by to nemel být problém? a jak pak asi vypadají potomci je o tom nějaké čtení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 09:40 Muž kvietik [86] - Amerika
ja mam v 400l hrubeho objemu 12 ks, zatial su tam dva pary pt. nanay(iba u jedneho som zaznamenal par vyterov) a situacia je ok, ziadne extra velke bitky, iba strazenie si maleho priestoru. |Ryby su ale ešte mlade niečo malo cez rok.Ak sa nahodou sparuju manacapury, ktore su asi 2 roky stare a o dost vacsie, tak neviem ak bude situacia...uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 19:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Tak prej to jsou hejnový ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
Tak pořád se to motá kolem té kondice a pohody ryb , neuhájení teritoria , popř ztráta výtěru , bude i pro dominatní pár stresová situace , kdejakej mladej "hejsek" na to právě čeká , aby nahradil vůdce gangu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:51 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
Já vím, že to u nich nic neznamená, ale pro mě to znamenalo :) aspoň to tam trochu žilo a bylo se na co dívat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:47 radim
taky dám příklad...ještě když jsem měl v provozu "roh1" (cca 500L čistých), tak jsem tam měl tak dominantní pár, že byly ostatní skaláry, jak oškubané kuřata...nebylo před párem úniku a to se třely pravidelně v rohu akva. Samice si ty bitky vyloženě užívala, když měla za sebou oporu v podobě velkého samce ano Ta povaha páru byla odstrašující...

Ryby vrhly smich pokaždé mě to rozesměje smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2014 18:16 JoKa Re: romant
třeba jenom jednoho, řekněme nejproblémovějšího jedince, kde se po dobu jeho nepřítomnosti utvoří nová sociální vazba a po přidání raubíře zpět, je všechno tak trochu jinak.
Tohle můžu potvrdit... Nechal jsem si dvě nejhezčí ryby z mého úplně prvního výtěru. Naneštěstí se ukázalo, že oba samci... Mají rok a půl a už přerostli oba rodiče...
Ten původní pár, když jejich potomci dospěli, se dostal do totálního útlumu, dokonce jsem myslel, že o samici přijdu, jak moc dostávala. Nakonec se situace částečně uklidnila, když se její povedený synáček spároval s matčinou ségrou a měli několik vrhů...
Já ale chtěl, aby se vytřel i původní pár, protože dělají nádherné ryby. Což se nedařilo, už to nebyl dominantní pár v akva a spíš se krčili v rohu...
Tak jsem je odlovil do jiného akva... Po třech týdnech zvykání se mi vytřeli a když jsem je vrátil zpět, tak se situace úplně otočila. Matka s otcem jsou dominantní a už si čistí list k výtěru ve společenském akva...
Takže asi na tom fakt něco bude. Když se jim podařil výtěr, tak si asi zase začali věřit a své nezbedné potomky si srovnali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:15 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Pravidelný tření u nich nic neznamená, dovedou bejt solidně promiskuitní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:11 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
On se ten pár pravidelně třel, tak jsem je nechtěl dělit a doufal, že se to časem ustálí. Pak už nebylo co řešit, tak uvolnili místo a šli do většího, kde sice budou trochu trpět, ale aspoň nebudou stresovat menší ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:08 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Ono ty tresty se nemusejí týkat celý party, ale třeba jenom jednoho, řekněme nejproblémovějšího jedince, kde se po dobu jeho nepřítomnosti utvoří nová sociální vazba a po přidání raubíře zpět, je všechno tak trochu jinak. Ovšem ani to nefunguje vždycky spolehlivě, ale jako možný řešení se to dá zkusit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:03 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
Jojo měl/mám podobný problém. Jeden tvrdý pár ve 400 litrech a zbytek skupiny byl zahnaný na druhé straně a dostával co proto. Nakonec to ustál jen ten pár + jedna nepárová samička. Nepomohlo členění, kořeny, kytky...nic. Tak šlo za trest do většího a tam už je relativní klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 17:35 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Tak ono je to jedno, jak budeš mít "štěstí" na špatný kusy, tedy myšleno povahově, tak tě nezachrání ani 250 litrů. Ve 150 litrech mě prospíval pár několik let a ve 300 litrech jsem měl neustálý problémy se 6 člennou skupinou s převahou samic. Ta odpověď tady nebude nikdy jednoznačná. ;-) Jinak pokud to zkoušet, tak rozhodně začínat s více kusama od mládí a nechat to vybrat a ostatní postupně ubírat, ale stále se to bude točit na kolem té nejdnoznačné odpovědi. Samozřejmě, že jedna jednoznačná tady je, nedělat to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 17:28 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
Trochu bych se obával toho, co se bude dít, až se vytvoří nějaký pár. Tomu zbytku v těch 150l nebude moc dobře. Viděl bych to na hodně hraniční objem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 16:54 R Muž romant [27987] Re: dravec
Jsou to ryby hejnový a to co je uvedeno v tlase je spodní hranice všeho.
Edit: Tedy dovedu si i ty větší počty představit, ale bude to chtít mít kliku na povahu a správnou sociální strukturu, řekněme ve 4 členný partě, ale člověku méně otlučenému to nebudu doporučovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 16:52 Muž dravec [72] - Rostliny
Prave som tu v atlase cital, že do 150 l aq max 1 par skalarov? Je to tak? ci znesie sa ja viac?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 16:58 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Hansel
Přikrmuju tak trnuchy a bez problémů. Opláchnu a krmím. Samozřejmě při sběru koukám, jestli žížala neleze někde kolem kaluže oleje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 11:08 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
Už jsem měl trochu výčitky že to dělám špatně jak to tu čtu smich Tak jsem rád že nejsem sám kdo je jen opláchne :) Nikdy to problém nebyl. I když je teda fakt, že to nikdy nesbírám odjinud nez z čistého lesa. Kdybych obcházel po dešti chodníky s čelovkou a sbíral tam, to už bych byl asi opatrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Ono opravdu záleží na velikosti...ty drobné zpucnou bez problémů, velkými se až mohou zadusit. Protože skalára je ryba neskutečně žravá, někdy se přecení...Velké cichlidy krmím žížalami po rytí záhonů celkem běžně a s tím jejich vytrávením vědu moc nedělám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 23:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Kdysi jsem žížaly zkoušel...
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2014 22:46 Muž kofejn [963] Re: Ivoš
Fotka k příspěvku Kouknul jsem do Akvaristické příručky Ivana Petrovického z roku 1976 a o žížalách tam něco je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2014 22:29 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Langpy
Pokud mě paměť úplně neklame, tak ve starších akvaristických příručkách se psalo i o krmení žížalama a jako kluk jsem to zkoušel. Žížaly se mají usmrtit vhozením do vařící vody a pak po nich přejet prstem od hlavy dozadu a tím vytlačit obsah zažívací trubice.
Pak už jen nasekat, propláchnout a podávat (nejlépe se šípkovou omáčkou - není ale podmínkou).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 22:14 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Langpy
Žádná karanténa nutná není, nicméně něco takového bych skalárám necpal, mnohem víc ocení vypasené dafnie plné "zeleného" a další breberky z ověřených zdrojů, případně komáří larvy a tak dál, ale o tom ti tu může zase více vyprávět Roman :-D Žížaly na ně budou nejspíš velké, cvrček zase moc tvrdýa taky velký. Dál mě napadají červíci, které získáš snadno, tím že necháš někde v teple na parapetu kus masa, ale tím smrádkem bys nemusel moc potěšit okolní obyvatele :-D ale to jsou spíš alternativy a takové hrátky z nudy s tím masem. Chce to postavit dobrý základ z kvalitního sušeného (tetra, sera, hikari) a mít doma spektrum mraženého. (+ třeba nějaká ta zeleninka na přilepšenou) To potom uplně stačí a není třeba vymýšlet ptákoviny. Skaláry se dají ukrmit snadno a bez námahy, jsou i horší a náročnější strávníci X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:56 Muž Langpy [-1] - Amerika
Však fajn,já to beru, i tak si všeho cením. Velké akva byl vždy můj sen a moje stodvacítka je spíše zavařovací sklenice. Jinak offtopic kolegyně z práce má doma akvárium 1600 Litrů!! ale osobně jsem neviděl ani na fotkách. Největší paradox je, že v něm prý mají pár mečovek atd, plastové kytky,no nesmysl. K tématu: je možné tedy vetším skalárkam v letních měsících nakrájet kousky žížaly? a co cvrčci menší? kobylky? je nutná nějaká karanténa jak žížalek,tak cvrčků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2014 21:47 R Muž romant [27987] Re: Langpy
Tak je fajn, že se to posunulo. ;-) Jenom si neodpustím poznámku k té mírnosti. Tady je to selanka, míříš vysoko(nic proti tomu), podívej se schválně na spec. fóra, třeba ceskycichlidklub.eu/… a zjistíš že tam se nikdo s nikým nemaže a kdo není schopen akceptovat drsnější kritiku, nemá tam co dělat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:41 Muž Langpy [-1] - Amerika
jojo akvaristika mě moc chytla a chtěl bych větší hejno skalár zatím obyč amazonských a nasbírat zkušenosti budu pořizovat 700 L akvárium. Biotop amazonie jantarová voda hodně kořenu a hodně zatmavené akva na světlém písečku.. ted ale jiná... je blbost dávat větším skalárkám třeba nasekané žížaly a nějaké menší kobilky nebo něco takového? jinak k mému řešenému problému... po včerejším nalití torbenu se skalárky celkem rozplavaly a dost se společně i s neonkama a ramirezkama vybarvily,paráda, konečně. Ještě mám obědnané z flexi obkladů hnědé dno stejné zrnitosti jako můj poněkud světlý křemičitý písek,dno měnit celé nebudu to je pochopitelně nesmysl ale jen tak ho pocukruju, odkalováním se to pak smíchá a opticky trochu ztmavne. Jinak dnes jsem viděl u VELKO chovatele,od kterého mám všechny ryby chovný pár pterophyllum altum. Nádherná ryba,pokouší se o výtěr. Nefotil jsem a moc před akva nepohyboval abych je nestresoval. Víc info bude časem v prezentacích o mé 700 L vaničce. Ale až po novém roce. Děkuji všem co mi zde poradili,i když někdy mohli být mírnější. I tak si rad velmi cením,ještě jednou děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.11.2014 15:43 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Langpy
Rad už tady máš bambilion. Nelaboruj se světly, kup buď plovoucí rostliny,nebo jak ti Roman radil nějakou kryptokorinu či vallisneru co si z části lehne na hladinu. Ryby si najdou přítmí. Nezlob se na mě, ale žádnou extra kytkařinu tam nemáš, takže zas tolik v sázce není. A pokud tě tak děsí řasa, tak si o nich hodně načti, zjistíš, krom toho že o každé vody prostě v jisté míře patří taky to, že i když ubereš světlo, přidáním elitních konzumentů živin, jako jsou pistie a další rychle rostoucí rostliny (mimo jiné i třeba egerie kterou tam už máš, ta mimochodem roste i s trochou světla od okna) tu možnost propuknutí řas eliminuješ, ba dokonce snížíš i oproti současnému stavu.

Tím pokoušením se světlem riskuješ momentálně víc než kdybys jednoduše přistínil přirozeně.
A UPLNĚ NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ... dej prč skaláry nebo kup větší akva, budu opakovat co tu již je. JSOU TO HEJNOVÉ RYBY (stres z malého počtu nevyhnutelný) a bohužel v tvém akvu umocněný nedostatečnym prostorem a můžeš jim tam svítit čím chceš, lít co chceš. Základní body tvoje akva nesplňuje a i kdyby se ryby dostaly do klidu, prolem to stejně nevyřeší a pohodlně jim tam nebude.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1501