Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 14:39 Muž HanysOV [54] Re: Wanderer
Dvoumetrová pětistovka. Tam by se jich pár navíc vešlo. Ale už tam má 6 perleťáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2019 13:34 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: azalka
To ni nikdo neřekne, nemusí fungovat ani jedno ani druhé a nebo bude fungovat oboje. Ty ryby jsou nevyzpytatelné. Musíš to zkusit a uvidíš.

Ze své malé zkušenosti se skalárami bych řekl, že když je jich víc, tak je to lepší. Ale samozřejmě záleží, jak jsi na tom s místem, podmínkami apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 12:33 Žena azalka [38] – Dva páry
Ahoj. Poraďte mi, prosím. Měla jsem několik let 2 páry skalár. Rozdělily si aq napůl, pravidelně se třely, samci si občas uprostřed nádrže vyříkali, kdo je kde pánem. Před týdnem bohužel uhynula jedna samice a samec (ikdyž je největší), zůstal sám. Druhý pár začíná dělat dusno, tak se chci poradit, koho a kolik mám dokoupit. Jestli stačí jedna samice, kterou si plonkovní samec přivlastní nebo radši pořídit 2-3 samice, aby měli oba samci rozptýlení? A můžou být i mladé (=malé) nebo je lepší pořidit už odrostlé, tzn. dospělé (velké)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 18:49 - – Rio Belem babies

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 20:44 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Prašan
Řekl bych tak 10% z jedné snůšky. A zároveň je tam cca 10% opozdilců, kteří ten růst berou v klidu a nikam nespěchají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2018 15:47 - Re: Sára73
Skaláre už od poteru rastú dosť nerovnomerne.Niektoré žravejšie jedince prerastajú tie menej žravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 09:43 Žena Sára73 [68] Re: RAP
No teď už dokrmim co mám, ale pěkně opatrně a opravdu přídělově. Některé skaláry to krmení berou tak nějak normálně a někteří jedinci by to nejraději spucly všechno, všem a co nejrychleji.....u mých dospělců jsem nikdy nic takového řešit nemusela a ani u skalár, které jsem měla kdysi dávno.....teď už si dám na to bacha ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 08:33 RAP Re: Sára73
Stačí kvalitní mražené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 18:39 Žena Sára73 [68] Re: LiborSprysl
Normálně krmím v zimě potěrem pavích oček....v létě komáří larvy ze sudu na zahradě. Ty patentky jsem koupila, protože teď mám výpadek v produkci potěru (staré kusy odcházejí věkem, nové ještě nějak nezačaly)...kdybych měla jenom dospělé skaláry, tak bych to asi neřešila, ale vzhledem k mlaďochům jsem chtěla, aby přece jen živou stravu měly.....no od teď si dám fakty majzla, budu je krmit z "ruky" na příděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 18:07 -
Nestáva sa vám,že mladému stočí análnu plutvu do strany.Dávnejšie som to u niekoľkých zebier pozoroval.Má akoby zahnutý do strany koniec plutvy.S Rio Belém práve teraz medzi drobcami má jeden,brušný lúč na strane druhého.Akoby nevedel ten lúč dostať cez análnu plutvu.Pri zebrách občas v odchove pozorujem mladé, ktoré zrejme geneticky majú kratší jeden brušný lúč.(stále identická strana)Tie vyhadzujem.
Asi sa to pri rodičoch ktorých pôvod nepoznám stáva.Máte podobné starosti?
Vodu sa snažím parametrovo i kvalitou držať v únosnej miere si myslím.V malom akvárečku, kde mladé skaláre mávam je asi dosť problém kolísanie teploty pri čiastočnej výmene vody.Nemôže mať na opísané deformácie vplyv práve to?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 17:23 Olin Re: Sára73
U skalár se bohužel občas stane že nějaký kus padne a člověk si pak láme hlavu čím by to mohlo být a mnohdy na nic nepřijde. Tak to prostě někdy (málo kdy) bývá.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 17:02 RAP Re: Prašan
A to já taky. Jsou na to zvyklé a často mají břicha po krmení jak buben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 16:07 - Re: RAP
Skaláre kŕmim denne a dá sa povedať dosť.Ešte ani jeden mi neskapal na to,že by sa prežral.Resp.som nič také nepozoroval.A to pri dospelých už vôbec.
Dávam čierneho i bieleho komára + iné.Nedávam patentky.
Momentálne mám zopár mladých Rio Belém a tie niekedy v krmive doslova plávajú. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.12.2018 11:35 RAP Re: LiborSprysl
Jj, souhlasím. Ikdyž u např. u skalár se to lehce stane i s koretrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.12.2018 10:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Přilepšit můžeš, ale s velkou opatrností, zejména pokud se jedná o patentky a nítěnky z neznámého zdroje.
Přilepšit... :-( ... Dovolím si připomenout, že "přilepšování", zvláště nepravidelné, je víc než kontraproduktivní. Občasné krmení rybám, které nejsou vybavené dostatečným množstvím obranných látek proti ataku prostřednitvím živého krmiva, je škodlivé až životohrožující. A co se týká toho množství u skalár, na to je třeba fakt obezřetnost... střeva jim lezou, praskají, strašně snadno. Totéž udělá třeba černý komár s betami... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 06:54 RAP Re: Sára73
Přilepšit můžeš, ale s velkou opatrností, zejména pokud se jedná o patentky a nítěnky z neznámého zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 20:54 Žena Sára73 [68] Re: Wanderer, LiborSprysl
No tak to je prima....člověk chce prckům přilepšit a nakonec to jeden chudák ani nepřežil... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 20:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sára73
Popraskaná střeva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 19:48 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sára73
Může se přežrat, úplně v pohodě. Taky se mi to stalo, když jsem odchovával prcky. Měl jsem jich asi stovku. Dostali živé krmení a jeden aktivní blbec se užral k smrti. V podstatě do pár hodin bylo po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2018 19:15 Žena Sára73 [68] – úmrtí
Dnes jsem při údržbě našla mrtvého jednoho z mlaďochů...už teda částečně ožranýho od šneků, naposledy viděn 15.12. když jsem krmila živýma patentkama, mohl se po nich utlouct (nebyl teda jediný, ale patřil k těm velmi aktivním při krmení) byl úplně v poho, žádný náznak nemoci, druhý den byla hladovka, domů jsem se dostala když už akvárko spalo a včera jsem sice lehce zakrmila suchým, ale měla jsem dost frmol, takže jsem si nevšimla, jestli byl ještě naživu. Jediná změna je právě to živý krmení-patentky, co se prodávaj v pytlíčkách se živným roztokem (přecedila jsem to a nechala je nějakou dobu ve sklenici s vodou z akva, pak znovu zcedila propláchla a krmila), ostatní skaláři jsou ok...jedly to i tetry a pár neonek, všichni v pořádku. Je jasný, že příčin může být více, ale....může se skalár přežrat tak, že to způsobí jeho smrt???
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 09:36 - Re: Olin
Pýtal som sa preto,že deformácie plutiev nastávajú už za mlada u poteru ak sa odchovávajú v nekvalitnej vode.Hlavne teda dusíkaté látky a príliš vysoká teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 23:45 Olin Re: Prašan
Včera jsem koupil 8 kousků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 23:35 - Re: Olin
Máš toho skalára z vlastného odchovu alebo si ho už takého kúpil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 23:26 Olin Re: Tojsouvěci
Diky...,no do řezání či stříhání se pouštět nebudu. Nechám to na (přírodě.....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.12.2018 22:55 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Olin
Prsní ploutev má čudla v pořádku,rozdvojení paprsků břišní ploutve může být defekt po úrazu.Je to pouze kosmetická vada,dá se to odstranit odříznutím ploutve nad rozdvojením a počkat na regeneraci,ale u skalár tyto banality moc neřeším ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 21:23 Olin – Rozdvojena prsni ploutev
Fotka k příspěvku Zdravím, má někdo zkušenost s rozdvojenou prsni ploutví u skaláru?
Sroste to časem klasicky v jednu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 22:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: And3a
Tohle je skaláří realita. Záleží, jak máš velké akvárium, jestli je to ta dvoustovka, tak tam se dvěma páry může být docela plno. Asi bych to neřešil dokupováním dalších, ale počkal bych, jak to dopadne. Tj. vylovil pak mrtvolku. Skaláry umí být pěkné mrchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 20:47 Žena Sára73 [68] Re: And3a
Já s pořízením mlaďochů do nového akva koupila i dvě pěkný potvory...vyjížděli na všechny skalárky mimo dospělců....několikrát jsem je dala "na hanbu" do jiného akva, uklidnili se až po týdnu pobytu v akvárku u parmiček....takže teď všichni skaláři (pardon skaláry) fungují bez problémů, tak snad nám to vydrží alespoň než prckové dospějí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 19:37 And3a Re: vaclav
Tak snad budu moci potvrdit, co se tam píše po přidání nových kousků. Děkuji za odkaz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 19:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: And3a
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 19:24 And3a – Dominance skalár
Mám společenské akvárium - mečovky, kominíci, panceřníci a skaláry. Skalár mám momentálně 5 pruhovaných, 1 bílý. Skaláři jsou v pohodě vůči ostatním rybám, nijak je nenapadají, ale zdá se mi, že se 4 pruhovaní nějak "spárovali" a ten pátý (pruhovaný)je utlačovaný (neustále v koutě, jen na žrádlo vyplave). Sledovala jsem je déle a všimla si, že do něj ta zbylá čtyřka fakt tvrdě jede (a už to trvá nějakou dobu). Přemýšlím, co provést, aby byla trochu nastolena rovnováha. Někde jsem četla, že pokud bych přidala ještě pár Skalár, tak by pro tu "čtyřku" byla moc silná konkurence, a pak by se nemohli v nádrži chovat tak dominantně. Byla bych vděčná za nějaké názory: je to dobrá úvaha či úplně mimo?
Díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 17:33 pavel1234 – Samci
Dobrý den,
většině z Vás jsem již napsal o mém problému se skalárama. Pro ty, co to nevědí. Skaláři se mi často třou, minulý měsíc až 4x. Ani jeden úspěšný pokus. Asi 3 dny zpátky se mi skaláři vytřeli na filtr. Kvůli tomu jsem byl nucen přendat dva čichavce a dva ancistruse pryč. Skaláři tam byli pouze se 6ti mečovkami a 3 parmičkami černopruhými. Hlídali si to až na včerejšek. Jikry byli že začátku do žluta, později se to vybarvovalo na šedo. U jedné si jist jsem, že to je samice. U toho druhého si jist nejsem. Připadá mi, že má špičatější papilu. Chci se tedy zeptat. Pokaď se potvrdí to, že mám dvě samice, je nějaká možnost dokoupit dva samce? S objemem to je bída pro 2 páry, co si budem nalhávat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2018 17:31 Muž dudak [1885] Re: Olin
větší jsou rozhodně, hlavně na výšku, Nanayky jsou jedny z menších, Isabely jsou ještě větší než Manacapuru. Podle mě akvárko 60cm na výšku je pro ně na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 17:28 Olin – Skalara santa isabel
Zdravím, mám dotaz zda někdo odchovává tyto ryby a jestli jejich velikost v dospělosti je větší než U skaláru rio nanay.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 19:36 - – Menší boom

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2018 00:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MaraVic
pokud se Ti plůdek vůbec nerozplave , hledej problém ve vývojové vodě , dusíky , PH ,uhličitanová tvrdost - máš nějaké hodnoty vody ve které to třeš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2018 23:23 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: MaraVic
Pokud Ti hynou a nepřijali artemii po strávení žoutkového váčku,tak tipuji problém s kvalitou vody.Žloutkem tu vodu pouze dorazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2018 23:01 -
Belémky sa zatiaľ ako tak držia.Mám ich len v maličkom 20L a musím kŕmiť.Tak je v tom akvárečku značný neporiadok.Dnes som im aspoň na rýchlo po práci vymenil časť vody a trošička odsal dno.Popri mojej práci moc nestíham(ani liahnuť artemku),ale mne stačí aj pár kusov aby som si ich udržal.Určite poinformujem ako to ide.Kŕmim alternatívne.... Pár sa mi trie pravidelne,len mám pri nich ostatné dospelé samce.Rozmýšľam či nevyloviť tie samce a nechám pár prirodzene sa starať v 200ke.Jedinú ikru ktorú som zachránil :-) už dávnejšie som si odchoval - teraz je to už nádherný(bohu žiaľ) tiež samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.11.2018 22:47 Muž dudak [1885] Re: MaraVic
dokud se nerozplavou tak nekrmit, to je pak konečná, když se nakrmí brzo, voda se zkazí a je hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 22:37 MaraVic
Zdravim. Tak sem konecne vykulil a nevim jestly rozplaval poter. Zpotrebuji zloutek a pak vlastne jenom lezi ve zhlukach a umiraji. Zkousim krmit artemii. Ted uz asi ze zoufalstvi zkousim zloutek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2018 17:41 -
Práve sa mi rozplával poter P.scalare Rio Belem - držte palce - viem,že ty Luděk držíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2018 17:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: luke1988
Záleží asi jakou máš generaci, ale od třetí a čtvrté bych si troufal tvrdit, že jsou ty ryby dost zadaptované a mají požadavky obdobné jako obyčejné skaláry. Samozřejmě měkčí voda, nižší pH, rašelinové extrakty apod. jsou jenom k dobrému.

Víc ti poradí tady ceskycichlidklub.eu/… jestli to se skalárami myslíš nějak vážněji, doporučuji se tam zaregistrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 17:19 Muž luke1988 [4]
Zdravím, nějak se mi nedaří dohledat informace k formám rio nanay a manacapuru. Proto bych se rád zeptal zkušenějších, jestli se jedná jen o barevnou formu skaláry nebo jestli potřebují jiné požadavky a parametry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 14:39 Muž fido16 [631] Re: NHKG
Zadní stěnu zateplenou nemám. Pouze pod akváriem mám polystyren. Všem díky za informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 13:43 Muž dudak [1885]
26 i na tření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 12:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: fido16
Mám to kolem 25°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 12:08 Muž Yirka [9118] Re: fido16
Možná rychleji rostou, možná se taky nedožívají tolika let.
Já jim už léta páně topím 24°C, a rostou v pohodě, jsou v pohodě a třou se taky jako o závod. Vlastní odchov je však už něco jiného a není jen o teplotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2018 11:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fido16
Ot: Máš to akvárium zateplené? Aspoň zadní stěnu, dost to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 11:16 Muž fido16 [631] Re: NHKG
No já se ptám proto toho že mám v 600stovce akváriu topení 300w a je to málo, když to chci vytopit na 27° tak topení jede pořád. V domě mám teplotu přes den 23° a v noci kolem 21°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 11:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fido16
Ano, taky se při vyšší teplotě dospělé ryby spíše vytřou.
Já držím cca 25C.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65653x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=201