Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 12:36 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: navik
Ty moje Sak dlabou bezproblemu :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 12:21 Muž navik [908] - Sumci – Re: Péťa
Moje skaláry mají nejraději patentky (mražené i živé) poberou i koretry, mraženou artemii a v případě nouze Tetramin či vločky od Sery.
SAK, který doporučuje mchSokol jsem pořídil taky, ale ani po dvoudením vyhládnutí jej nechtěly (zkoušeno opakovaně..). Hold každá ryba má iné chutě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:22 Péťa
Koupila jsem skaláram granule a ono jim to chutná.Díky za tun radu.Tetra min-sušené se toho ani po měsíci a půl nedotknou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 07:13 Muž Walker [66] - Cichlidy
Jen ukoncim toto tema zaverecnym faktem. Vcera vecer ten natrzeny rabiat tezce "dobil" toho cerneho submisivniho. Takze jsme jej hned odlovili. Nikdy bych neveril, ze se takhle seperou. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 18:31 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Walker
To je dobře, hlavně že skalára nechytla plíseň. Za týden už po tom nebude ani pomátka ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 15:45 Muž Walker [66] - Cichlidy
Je to az neuveritelne, ale hrbetni ploutev ma zhruba 5 cm, dnes odpoledne ma srostly skoro centimetr.Jde to jak po masle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 20:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy
,, mam na konte take par dost fatalnich chyb"...
A kdo je neměl.
Vy to neberte jako výtku,ale jen jako názor. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:13 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Romy
Diky, neberte to vuci sobe zle, verte mi, ze usiluji o totez, co jste napsal, avsak mam na konte take par dost fatalnich chyb, na ktere nejsem hrdy. Dve skalary holt budou muset jinam, jen premyslim kam, nechtel by nekdo v UL dva zdrave kusy? Mlade...tvarne :-) a oproti tem, co bych si ponechal, lehce submisivni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 18:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Walker
Já už mám také jen dekorační,ale jde o to,vytvořit rybám co nejlepší podmínky.Společenské akva je také o tom,zvolit správnou skladbu a počet ryb.Nemyslím si,že jste exot,vím,že tu jsou mnohem přerybněnější a skladbou horší nádrže,ale jak jste sám poznal na vlastní kůži,dobrotu to nedělá.Následek nedostatku prostoru u dominantních ryb,je právě zranění z boje.Cichlidy jsou obecně velmi teritoriální a s tím se musí počítat.Vždyť,hlavní důvod je mít hezké akva,zdravé a vybarvené rybky.Myslím,že je to i Váš důvod,proč máte akvárium. ;-)
Při dobré péči se zranění zahojí velmi brzy,dávejte jen pozor na zaplísnění,jak už psal DonJuanCarlos.Nebylo by od věci aplikovat pár kapek Acriflavinu.
Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 18:39 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Walker
Zahojí, do týdne možná dvou. Hlavně aby jí ta rána nezplesnivěla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 18:37 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Romy
Mate pravdu, ze je tam tech ryb ted hodne. Zredukuji pocet, ale chci mit doma spolecenske akvarium, nechci ryby mnozit. Nove nedavam do karanteny a pokud budu muset lecit, budu lecit cele akva. Vice nadrzi neplanuji. Denne nemerim hodnoty vody a pouzivam pouze vodovodni bez uprav. Co jsem koukal na hromadu prezentaci kolem, rozhodne si nepripadam jako exot, skalary tu chova kde kdo v mnohem mensim akvariu a mnohdy i s vice rybami (coz neni samozrejme moje obhajoba), chci jen naznacit, ze mam akvarium mozna z jinych duvodu a s jinymi cili nez nekdo jiny :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 18:34 Muž Walker [66] - Cichlidy
Jasne, vymyslim, koho odebrat a nekomu jej venuji, nebo zpet do akvaristiky. Diky. Jeste k te ploutvi, zahoji se to nejak? Vypada ted jako rabiat...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 17:04 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Walker
Určitě to nenechávej na přírodě! Budou se stále rvát a ani jedné se nebude dařit dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 17:04 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Walker
Určitě to nenechávej na přírodě! Budou se stále rvát a ani jedné se nebude dařit dobře.
Edit. omlouvám se za zdvojený příspěvek, omylem sem 2krát klikl :-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 16:49 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Walker
Akvárium má obsah 112 l bez dekorací,substrátu,atd,atd,atd.Při střízlivém odhadu je opravdový obsah tak kolem 80-ti l.To opravdu není mnoho,při druhové agresivitě těchto ryb.A výška 40 cm je pro skaláry taktéž nevyhovující.Reálná výška Vašeho vodního sloupce je maximálně 35 cm.Měl byste zvolit jiné ryby,nebo větší akvárium,pokud se chcete těmto rybám věnovat více.Na Vaši litráž máte i moc dominantních ryb.Míchání biotopu také není to pravé ořechové.
Jak by se Vám líbilo být trvale,spolu s celou rodinou a ještě návštěvou v cimře 4x5 m?Přečtěte si nároky těchto ryb na prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 16:12 Muž Walker [66] - Cichlidy
Ctyri kusy tam mam z duvodu, ktere castecne plynou z meho deniku u akvaria. Takze jsem pocital s jejich redukci. Jen me zajimalo, zda to nenenchat na prirode. Jinak nesouhlasim s tim, ze by to akvarium bylo na 2 skalary male.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 15:54 Muž Snofrev [54] – Re: Walker
tak tak, když už se vám skáláři líbí a hodláte je mít ve svém prezentovaném akva, tak maximálně párek a i tak se jim tam asi moc líbit nebude (málo prostoru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 14:56 Muž DonJuanKarlos [30]
Nediv se, mít 4 skaláry v 100 litrech ne ... Já měl 4 ve 200L a i tak se praly a musel jsem dát 2 pryč. Ted tam mám 1 pár a je to v poho ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 12:49 Muž Walker [66] - Cichlidy – Skalara - hrbetni ploutev napul
Dobry den, dnes rano jsme s manzelkou vstali a sli se jako vzdy podivat na rybky. Jeden z novych cernych skalaru ma hrbetni ploutev podelne prasklou napul. Akvarium je v pohode, hodnoty v poradku, vsechny ryby prosperuji, kyticky jeste lepe. Tento kus se dost pere s jinym cernym, co uz je v akvariu dele, ten ma zase obcas pozustatky na boku (vetsinou zcernaji do 1 dne). Setkal jste se s tim nekdo? Mam je nechat, at se perou, nebo radeji odebrat potizistu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 10:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
Péťa napsala: Nemám možnost na panelákovém sídlišti



já taky bydlim na sidlišti v paneláku a skoro denně krmim živou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 10:31 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Péťa
Tak ty mražený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 10:30 Péťa
Nemám možnost na panelákovém sídlišti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 10:26 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Péťa
Můžeš zkusit chytit živé černé larvy komára. Jsou skoro v každém sudu na vodu, mají rádi stojatou vodu. Takže je lepší chodit když delší dobu neprší. Stačí obyčejná sítka, rychle s ní projedeš hladinu a uvidíš, jestli si něco chytil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 08:38 Punisher
tak ja je krmim vločkama patentkama a ted přes leto jim chytam perloočky nachytam necham zvlašt v malem akvarku tak den at se pročisti a pak je s tim krmim.. Nebo ještě žizalama a kostnakama a to je potom v akvariju radosti hop ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 08:28 Péťa
Díky za rady.Určiě jim něco pořídím.Nemám v akvárku jen skaláry.ty jsou jenom dvě.Proto taky něco jinýho než maso.Nebo je mám rozmazlovat? Když uvidim,že se jim vede dobře tak přikoupím.Teď se učím odchovávat mečovky,jen tak pro radost dceři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 23:24 zabak
Momentálne aj odchovávam poter(cca. 200 mladých). ano
tyjo 200 malých skalárek to musí být nádherný. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 22:52 Muž spooky [11] - Asie – Re: Péťa
Ja kŕmim prevažne mrazeným: koretra, patentky, dafnie, larvy čierneho komára, artémia, ...
Zo suchého: TetraMin, Sera Vipan, Tetra Menu, Sera Vipagran.
Do mrazeného krmiva pridávam 1 x týždenne vitamíny Sera Fishtamin. Skaláry sú zdravé a pravideľne každých 14 dní sa mi vytierajú. Momentálne aj odchovávam poter(cca. 200 mladých). ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 20:49 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Péťa
ty sušený brambory jak děláte? jako chipsy(brambůrky)? nesmysl..skalár je ''dravá'' ryba a to znamená že chtěj maso,jako jsou dafnie,koretra,patentka,to vše se nechá koupit...jinak myslim že vločky se nauči žrát,jen jim stači 1-2 dny nedat nažrat a požerou i jak se řiká,suchý z nosu:-)jinak granule s přidavkem masa a celkem kvalitni je od SAKu... X-) tim my krmime na odchovně a žádnej problém..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 19:53 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Péťa
Kup Tetra Min ;-) Mě to žraly a žerou bez probému a Tetra Min patří k nejkvalitnějším krmením vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 19:40 Péťa – zabak
To nevím,že granule.A malý?A je jedno jaká značka/plovoucí=neplovoucí/?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 19:29 Péťa
Když jsem je kupovala i s jinými rybkami tak mi všeobecně vysvětlil,že to mám střídat.Jeden den sušený maso,druhý den sušený brambory a třetí den jim udělám radost mraženym.Asi po třech týdnech mi uhynuly.Řekla jsem mu to a prodavač mi naznačil,že když je budu krmit jenom suchym tak chcípnou hlady.Koupili jsme si další dvě a od tý doby je krmim obden mraženym a je to ok.Je to asi dva měsíce.Suché mám Tetra.Ostatní rybky jsou živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 19:16 oldkiwinka
Pokud se častěji objevované ryby naučí (zvyknou), přijímají cokoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 19:15 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Péťa
To sou ještě prcci :-) Zkus zjistit čím je krmili ve zverimexu nebo odkud je máš. Co používáš za suché krmení?(značku) některá jsou dost nekvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 19:01 zabak – krmení
Já myslel že skalárám se dává to granulové krmivo, tolik ne vločky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 18:47 Péťa
Tělo mají vysoké asi 4cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 18:41 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Péťa
Jak sou ty skaláry veliké. Mě zprvu také nejdely sušené, ale časem se to naučily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 18:38 Péťa – Mlsné skaláry
Jsem začátečník, spíše rybek na okrasu.S dcerou se nám líbí skaláry.Suchýho krmení se netknou.Přímo ho vyplyvnou.Baští pouze mražený.Mám Mix a Artemia.Je ještě něco na trhu co by jim chutnalo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 11:06 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: spooky
To jsem potřeboval vědět, dík :-) snad je odchovám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 10:44 izbench – krmenie ryb
Ja krmim denne 2-3 krat,kedy ako,zalezi ci mam pracovny den alebo volno, striedam vločky od Dajana Pet,sušené nitenky od Nutrafinu,mrazené patentky,špenát-ten dávam skoro denne a všetky ryby vrátane skalár sa idú po nich udusiť,baštia ako divé, potom patentky a dafnie-mrazené,a hov.srdce,toto striedam... potlesk hop :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 00:03 Muž spooky [11] - Asie – Re: DonJuanKarlos
No ja som ich kŕmil aj artémiou aj Micronom. Napríklad 2 x denne artémiu a 2 x Micron. Prijímali obidvoje hneď od začiatku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 14:35 Muž Yirka [9126] – Re: Punisher
Potěr!???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 11:14 Punisher
Tak ja je krmim vločkama patentkama nachytane malinke perloočky komaři larvy žižaly... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 09:03 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: spooky
Po zpotřebování žloutkového váčku nejdřív žábronožkou? A potom až Sera Micron? Potřeboval bych to vědět protože mi konečně jejich jikry za 24 hod nezbělaly ani jediná, tak z toho snad něco bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 00:26 Muž spooky [11] - Asie – Re: TIR
Jednoznačne živou artémiou. A mne krásne prijímali aj Sera Micron.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 00:14 TIR – krmení
Může mi někdo prosím poradít čím mám krmit potěr skalár děkuji TIR

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 22:38 mirielll
nakonec jsem ji nechala tam. ....ucpal se filtr..a ja si toho nevsimla, az ryby lapaly nahore vzduch...tak jsem sla rozebrat..no a mezitim se chudinky nemohly rvat, takze je klid, uz se nebijou. Nova dolejza za starou...a stara ji uz nebije. Asi to vypada, ze to bude casem par :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:29 Nobody – Re: mirielll
Můžete zkusit dát tu novou k těm malým rybkám.Přijde do nového prostředí a nejspíš si původních obyvatel moc všímat nebude.Musíte ji ovšem dobře pozorovat.Také záleží na tom,jaké malé rybky máte na mysli.
Za pokus nic nedáte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 00:29 mirielll – Re: Nobody
Ja mela skalaru, ktera prezila druhou svetovou valku :).nevim jestli je to samice nebo samec...ale neplanovane jsem tu druhou skalaru dostala. Jinak by asi sla do rybich prstu, bylo mi ji lito, ale nevim, jestli jsem ji tim pomohla. Moje skalara ji kouse do tech bocnich ploutvicek, ma je trochu potrhany... a dat skalaru do druhyho akva, tak mi zase sezere ty maly rybky... uvidim jak to dopadne...noc rybka prezila...ve dne ji mlati neskutecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 18:39 Nobody – Re: mirielll
U těch skalár je to občas složité.Vy máte pouze dvě?Tak to moje rada nepomůže.
Můžete podle rady RAPa a nebo přidat 4-5 dalších,počkat jak se to vyvine a ponechat jen pár,který se vybere-podle velikosti akva,třeba dva páry.
Příklad: měl jsem pár skalár"Peru-Altum",rok spolu žili(100l,jen pár),pravidělně se třely a
vzorně odchovávaly potomstvo - pak nastala krize,samička začala neuvěřitelně bít samce,i když velikostí byla 2/3 samce.
Řešení: samce jsem odlovil a dal k ní jiného.Honičky trvaly několik hodin,pak se uklidnili a třou se,starají se o potěr.
Nejspíš se původní samec znelíbil samičce,tak se s ním rozvedla a chtěla změnu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 15:14 mirielll – Re: RAP
jo ;-) super, presne tak jsem si to nejak predstavovala... jen jsem se chtela ujistit :)) aby se mi zase nekdo nesmal, ze ryby nejsou tak blbe :))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=3101