Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:41 Žena HaninaK [0] Re: romant
no zůstaly tam jen pepíci, nechtěla jsem aby ostatním rybkám ublížily... (pancéřníčci, neonka, plata a zlatá skalára, k té byly hodně kruté a dost jí párek pruhovatých i normálně šikanuje) tak uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:37 R Muž romant [27987] Re: HaninaK
Nikoho nikam nelov, nech to na nich, oni se budou učit, z prvních výtěrů obvykle nic nebejvá.
Edit: rybicky.net/forum/3703
ceskycichlidklub.eu/…
rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:35 Žena HaninaK [0] Re: romant
mě to hrozně překvapilo, mám hotové druhé AQ ale ještě jsem nechtěla přendavat ryby a ted jsem byla k tomu donucena..:-D naštěstí už měsíc jede... ted nejak nevim jestli mám pepíky odlovit ještě ted nebo to nechat osudu... prece jen je to první potěr tak nevim jaká je sance odchovu (který nebyl puvodne v plánu ale mám radost z každého nového života..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:30 R Muž romant [27987] Re: HaninaK
Právě pepíci se do rána pomějí, ale nebudeme malovat obrazce na stěnu, uvidíš ráno. Ovšem to s tou artemkou, to je rozumné, bude pro příště, třeba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:24 Žena HaninaK [0] Re: romant
tak když do rána jikry přežijou, pepíky (ancíky) přelovým taky... a uvidím do se bude dít dál. jen jeslti seženu žábronožky aby případně prckové meli co papat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:53 JoKa Re: HaninaK
Jestli chceš něco z toho odchovat, přečti vlákno skalára odchov... Tam zjistíš co a jak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:20 R Muž romant [27987] Re: HaninaK
Nechci Ti brát iluze, ale do rána z toho nic nebude, tedy jestli tam jsou i krunýři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:13 Žena HaninaK [0] – potěr
zdravým, nečekaně se mi ve starém AQ vytřely skalárky (dnes cca v 17 hodin..:-D ) a i po přečtení všeho možného nevím co s tím... všechny ostatní ryby (krom krunýřovcu) jsou už v jiném domově aby byl párek v klidu... poraďte jak mám pokračovat... v tomhle jsem úplný nováček...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 23:29 Muž kofejn [963] Re: romant
romant napsal: Jistě že je naděje a dokonce, když jsou dobrý podmínky, je to jistota, že se za pár dní zotaví, co dělat víš, tak to udělej a je klid. X-)
Už je v pořádku. Respektive všechny, nepoznám, která to byla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 04:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: čau, mohu potvrdit, že stačí samcovi představit novou samici ochotnou ke tření a je po zaběhlém páru. Dokonce i v takové chvíli, kdy si začínají čistit misto na jikry. Stalo se mi to a bitka mezi samicemi byla hodně ošklivá. Samcovi bylo jedno s kterou se vytře.

Skutečně jen v ojedinělých případech je při tvorbě páru samec nějak inciativní...holky rozhodují téměř vždy...Zajímavé že? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 21:19 JoKa Re: radim
Právě na to jsem zvědavý... Je fascinující to pozorovat...
Však budu referovat a stejně jako bulvár, prásknu, kdo se s kým vytře.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2013 21:17 radim
čau, mohu potvrdit, že stačí samcovi představit novou samici ochotnou ke tření a je po zaběhlém páru. Dokonce i v takové chvíli, kdy si začínají čistit misto na jikry. Stalo se mi to a bitka mezi samicemi byla hodně ošklivá. Samcovi bylo jedno s kterou se vytře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 21:02 JoKa Re: romant
OK, děkuji... Víc nepotřebuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:58 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Tak ono to není 600, ale 500 litrů a je to průhledovka, což je dost spec. kategorie, ale ani tak si nemyslím, že je to moc, jak píšu, čas ukáže. Pro příklad, měl jsem 10 kousků dospěláků ve 250 litrech čistýho a žádnej problém a taky jsem měl 6 kousků ve 400 litrech a jak říká klasik, furt něco. ;-) Jinou odpověď už ze mě nevypáčíš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:51 JoKa Re: romant
Ptám se spíš v souvislosti s přerybněním... Za čas dospějí odchovy a já přidám jednoho samce.

Takže se zeptám jinak. Není 12 skalár v 600l mnoho? Ještě je u nich hejno neonek a teter císařských... Podle aktuálního chování a mého pozorování je to ok, ale zajímá mě tvůj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:41 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Tak upřímně, nejsem věštěc a je klidně možný, že to fungovat nebude, ale ta velikost akva je dobrý argument k tomu, abych si myslel, že se porovnají, trochu jim s tím jak odebíráš, přidáváš, zamícháš, což není od věci a bude to fungovat. Prostě odpověď je, čas ukáže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:38 Muž kofejn [963] Re: romant
Fotka k příspěvku Ruduchu právě obírají: z hnědovky, růžkatce, kosokvětu i blyxy. Zatím je nechám :-D .
Ty potvory vyžraný, co jsem měl před tím, jen čekaly, co jim nasypu. Ale i tyhle už ví, kudy přijde žrádlo. Jen vstanu a už tam jsou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:33 JoKa Re: romant
Jo a...když už jsme u toho...
...co si myslíš o počtu skalár v mém společenském (600l hrubého)? Aktuální situace je: 3 ks dospělých (z toho 2 jsou ten fungující pár), 4x long fin forma (také dospělé), 4x můj vlastní odchov od toho páru, přidaný před týdnem a teď ten nový pár. Samozřejmě tchánovi na oplátku odvezu 2ks long finňáckých samic. Mám možnost pořídit jednoho dospělého (černého) samce...
Zatím si myslím, že situace je ok (teda až ty dvě holky odvezu), ale co až ta moje čtyřka dospěje? Nebude to moc? A mám vůbec toho černého chlapáka přidávat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:30 R Muž romant [27987] Re: kofejn
A tys nikdy neviděl skaláry jak pucují i třeba ruduchu? Přitlač s rostlinnou složkou v potravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:28 Muž kofejn [963] Re: Urtman
Taky vám tak skaláry oždibují kytky? Co mám ty nové, tak jim nedaj pokoj. Jen anubiasy jsou v bezpečí :) .
Musím dojít na kopřivy, dokud nejsou pod sněhem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:22 JoKa Re: romant
Jasně, v tomhle (teď už) souhlas... Psal jsem to spíš, abych se pochlubil, že mám nový krásný pár...

Budeme to bedlivě sledovat a dám vědět, jak se situace vyvíjí... V prohození nedoufám... Původnímu páru velice fandím a mám ho rád tak, jak je... No uvidíme...

Také abys byl v obraze o mých budoucích komentech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:18 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Jak už jsem ti psal, jsou to vysoce promiskuitní ryby a tudíž bych to viděl na tu variantu prohození partnerů. Tím přidáním novejch jedinců se poměry ve skupině změnily a nezůstane to bez reakce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:13 JoKa – Pevnost párů
Ahoj Romane a samozřejmě všichni, kdo čtou...
Před pár dny jsme diskutovali ohledně "pevnosti" sestavených párů skalár... V trochu jiném vlákně, ale nenašel jsem ho (navíc by to tam bylo trochu OT), tak to "prdnu" sem...
Pro ty, kteří nečetli, ve zkratce: Já tvrdil, že sestavený pár skaláry zůstane párem. Byl jsem přesvědčován o opaku (nejen Romantem) a po diskuzi jsme se v podstatě shodli, že tomu tak být nutně nemusí. Nakonec jsem musel uznat, že například, když se změní hierarchie v akva (opět například přidáním nových kusů), se pár může změnit...

Teď máme krásnou příležitost "otestovat" toto tvrzení.
Jak jsem tu už zmínil, mám v akva, bohužel, ze 7mi skalár 5 samic a jenom dva samce. Jeden sestavený pár a druhý, "volný" samec se asi stále rozhoduje, která je ta pravá... ;-)
Přijel jsem, po dvou měsících, ke tchánovi a měl pro mě nachystané obrovské překvapení. Sestavený, nádherný pár skaláry amazonské (ta, dle mého, jedna z nejhezčích, klasická proužkatá forma)... Dal mi ho se slovy" já nevytírám a budu mít radost, když mi jednou dovezeš mladé...
Už plavou s ostatníma... Po pár hodinách proběhl boj mezi novou holkou a tou mojí největší nezadanou samicí a ta nová zřejmě vyhrála, stále plave se svým klukem... Tak uvidíme, jak se situace vyvine. Každopádně budu referovat...
Jsem sám napjatý, jestli starý pár zůstane a jestli nový pár zůstane, nebo se (což je dle protiargumentů pravděpodobné) rozdělí a samec se spáruje s mojí nezadanou největší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 14:41 Muž kofejn [963] Re: romant
Torben a výměna H2O. Už zítra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 14:38 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Jistě že je naděje a dokonce, když jsou dobrý podmínky, je to jistota, že se za pár dní zotaví, co dělat víš, tak to udělej a je klid. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 14:35 Muž kofejn [963] Re: Urtman
Fotka k příspěvku Skaláry jsem už udal v akvaristice a přivezl si 10 drobků. Škoda, že na 10 dospělých mám malé akvárko.
Ale proč píšu: jedna má pěkně roztřepenou hřbetní ploutev hmm. Je naděje, že ji to sroste? V prodejně byla OK, asi k tomu přišla při cestě domů.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:41 JoKa Re: kofejn
A co to je za skaláry? Myslím barvu a formu... A hlavně, odkud jsi?
Proč se ptám, řeším opačný problém, mám v akva 7 samic a jenom dva samce. Jenom jeden z nich je spárovaný. Ostatní samice se bijou, když se předváděj před tím nezadaným samcem a mají věčně potrhané ploutvičky...
Pokud bys nebyl z daleka, mohli by jsme realizovat výměnu. Nechce se mi do akvaristiky, se svým štěstím bych nakoupil zase holky...
Když tak písni vzkaz, ať to tady nezahltíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:29 Muž kofejn [963] Re: romant
Zkusím se zeptat v akvaristice, jestli je vezmou zpátky. Třeba budou mít i odrostlé a doplnil bych hejno většími. Ale to se bojím o neonky, i tak mi podezřele mizí hmm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:20 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Osobně bych začínal s mladou velkou partou, ale je to vo jednotlivý povaze té které ryby(těch starších) a taky vo podmínkách a poskládanýmu akváriu, nedá se na to jednoznačně odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:17 Muž kofejn [963]
Zbyli mi v nádrži dva samci skalár a rád bych doplnil hejno. Můžu dokoupit mladé ryby, nebo ty mám dva samce někde udat a začínat s novým hejnem?
Samci se docela pošťuchují, tak mám obavu, aby agresi nesměrovali k omladině. Samice nepřežila léčbu, pravděpodbně se udusila, když děti během hry přiškrtily hadičku od vzduchování.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:19 R Muž romant [27987] Re: Jirka34
Tady máš komplet barevný varianty. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:09 Jirka34 Re: romant
Děkuji za odkaz, nerozumím mutacím žluté barvy na hlavách, ale obdobné skaláry již vlastním. Jsou sice krásné ale mě jde o ještě trochu výstavnější kousky... Mnohokrát však děkuji a chválím nádherné ryby z vašeho webu.Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 18:20 Romlis – Skalára amazonská-čudný zvuk
Prečo vydáva skalára čudné zvuky, je to kvôli rozmnožovaniu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 08:37 JoKa Re: romant
Ja to myslel spis s durazem na to stopro zabehle akvo. Skalary jsem pouzil jako priklad, protoze o nich tazatel psal... Slo mi jen o ten dukladny zabeh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2013 18:58 RAP Re: Jirka34
.... na Altumy, ale na ně si ještě netroufám
Pokud by šlo o importy, tak tomu rozumím. Ovšem odchovy(F4-5) jsou náročností srovnatelné s terčovci.
Co se týče skalár, jukni ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:55 R Muž romant [27987] Re: RAP
Naprostej souhlas, jenom jsem na to chtěl poukázat, aby nevznikal dojem, že když dám pryč z akva skaláry, tak si tam bezproblémově můžu dát placky. Ano, můžu, ale musím mít na paměti, právě ty souvislosti a přizpůsobit se tomu. Díky za doplnění. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:53 RAP Re: romant
...trochu jiná střevní mikroflóra a možný přenos parazitů navzájem mezi sebou
To může platit i o rybách jednoho druhu ale z jiného chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:28 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Osobně bych terče po skalárách nedal a důvody jsou prosté, trochu jiná střevní mikroflóra a možný přenos parazitů navzájem mezi sebou. To co skaláry běžně rozchodí, to už placky neberou jako richtik a bejvají z toho potíže, ale to je na hodně dlouho debatu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:24 JoKa Re: Jirka34
Maličko odbočím od tvého dotazu, ale po přečtení si nemůžu pomoct... Po důkladném záběhu nového akva tam nejdříve dej tak na půl roku ty skaláry, nebo jiné ryby. Důvod je jednoduchý, to co pro jiné ryby je zaběhlé akva, je pro terče nováček. Jinými slovy osobně bych terče nedoporučil do akva mladšího půl roku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:15 R Muž romant [27987] Re: Jirka34
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:09 Jirka34 – Skalára amazonská vysoká
Dobrý den všem,
předem se omlouvám za možná naivní dotaz, ale prosím o radu tip či nabídku Skaláry amazonské. Jde mi hlavně o výšku ryb. Již před 8 lety při pořízení 200 l akvária výšky 50cm jsem prošel dost akvaristik i burz abych sehnal kvalitní ryby, na které bych rád 10 let koukal. Bohužel jsem vybíral tak pečlivě že se mi teď střídá šest kluků na jedné holce (No budiž jí to přáno…). Nicméně zpět k dotazu teď jsem pořídil 450 l výšky 60cm a rád bych zde prubnul terčovce a s nima co nejvyšší skaláry. Samozřejmě jsem zabrousil výběrem i na Altumy, ale na ně si ještě netroufám a dávám si nějaký čas k nim teprve chovatelsky dozrát. Rád bych tedy ke zkoušce terčáků dal i cca 10, 15 kousků ale pěkných skalár. Věřím, že v chovatelské veřejnosti se nachází spousta krásných kousků, ale zřejmě ty co hledám, nemíří do českých akvaristik… Zvažuji přírodní formu v ideálním případě, ale budou-li vysoké, líbí se mi i bicolorky, černý, či mramorové. Nemáte někdo prosím typ na chovatele „výběrových“ skalár. Možná i typ na burzy nebo i obchody či výstavy třeba i v zahraničí. Akva mám jen pro potěchu a rád si za pár hezkých kousků připlatím. V nejlepším případě klidně vezmu i 20, 30 mladejch a sám si je vychovám ( u terčů je tepla i objemu dost …. X-) ) Předem mnohokrát děkuji za radu případně nabídky s fotkou (v nejlepším případě obou rodičů). Email: mailto:martina.jirka@seznam.cz
Mějte se a chovu zdar a potěchu oku Jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 12:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: HaninaK
Ne, hokejky se nenarovnají, to je vývojový defekt a nemůže za to nízké akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 12:36 Žena HaninaK [0] – skalára ohlá ploutev
Zdravím kdysi jsem (asi v jiném vláknu) ptala na ohlou ploutev, bylo mi řečeno že je to nízkým sloupcem vody, ted budu zakládat nové vyšší akvo je nějaká šance že se jim hřbetní ploutev narovná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 22:15 Muž Tomiino [43]
Pocitam s tim,ze to bude do rana pryc.Tata dela nejaky cas tercovce tak asi vim co nasledeje a jeste ve spol.akva :-) takze zitra je asi prestehuju tatovi na chovnu.Bubla mu tam zabronozka,pripravi cca 200 microsiemens a uvidime jak se jim bude darit.Jen mi je lito,je dat ode me pryc,jsem si je vychoval cca od 2 cm velikosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 20:28 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Tomiino
Ahoj mám normální ale taky sem tu s tím byla a nadšená z vajíček a myslím že mi odpovídal i romant. Že pokud by se vykulily a něco uhlídaly tak se musí krmit něčím jiným jak dospělí že??? takže by asi to stejně nepřežily ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 19:55 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Ne, budou do rána pryč. Je to první výtěr a je tam provoz jako na nádraží, takže jestli budeš chtít odchovávat, tak to bude chtít zařídit nějaký separé, nejenom na výtěr, ale i na rozplavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 19:31 Muž Tomiino [43]
tak jsem se prvne dockal na co jsem se tesil od zacatku co jsem mel prvni akva.V akva se mi vytrely skalary manacapury.Myslite ze by mohli udrzet jikry do vykuleni v akva kde je dalsich 10 skalar? asi tezko co :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 16:10 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Taky si myslím, že všichni vědí co jsem měl na mysli já, už se k tomu nevracejme. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 16:08 JoKa Re: romant
OK, tak doplním. Reagoval jsem na to co napsala Ajulinka, samozřejmě ne všechny akvaristiky. Ty "klasické" akvaristiky, ve kterých to dělá hodný pán, z lásky k rybám a mimo jiné koníček a ne kšeft, je odborník a poradí, ale takových je zatraceně málo... To co jsem psal, bylo na adresu "akvaristik" typu Stop shop, obchodní dům, globus a podobně. Myslím, že všichni vědí, co mám na mysli, proto jsem to nerozváděl. Bohužel takových je ale 90%...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.09.2013 15:25 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Urtman napsal: ... V akvaristice ti neporadí a prodají cokoli, proto je nutné nejdřív číst a pak nakupovat ryby...S tou druhou částí souhlas, ale ta první se mě pranic nezamlouvá, to je děsný paušalizování a to není pravda. Jsou akvaristiky, kde se zákazníkovi dostane fundované odpovědi od kompetentního personálu, jenom jich není tolik, ale jsou, takže neházet do jednoho pytle, to by vůči těm kteří umí nebylo fér. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1851