Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 19:12 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: IV
od kazdej formy mozes dat 1ks ale tie male rybky neviem,neviem,asi by ich zozrali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 19:08 IV – skalare
ahoj, chcem sa opytat ci mozem chovat spolu (nechcem odchovavat) rozdielne farebne formy skalara po 1 ks z kazdej formy, alebo musim vziat z kazdej farby niekolko kusov?

a este ma zaujima ci nebude problem dat k velkym skalarom mladata bocie nadhernej a panciernicka? predsa je tam velkostny rozdiel, aj ked ziju u dna. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 07:51 Muž Yirka [9126] Re: Daty
Těch možností je více. Pokud budou 2 samice a samec může (ale také nemusí) vzniknout 1 pár, který v době tření bude hlídat teritorium a jinak bude při dostatku prostoru v pohodě žít s další samicí. Pokud budou 2 samci může vzniknout (ale také nemusí) klasický trojúhelník, kdy samice naklade jikry a ty jsou oplodňovány oběma samci-již se mi stalo. Dále pak může vzniknout 1 pár který se bude pravidelně třít a mimo období tření v případě dostatku místa v nádrži bude v pohodě vycházet se třetím. Také však může "přebytečný" samec celou dobu trpět a dominantním samcem být trvale šikanován. Vše však je podmíněno tím, aby se vhodný pár vybral. Proto také může žít pohromadě několik ryb různého pohlaví a pár nikde.
(Nevylučuji že mě nějaký skalárista doplní o další alternativy).
Edit: Ale koukám že to už je trochu mimo téma ryb u hladiny a možná by to chtělo přesunout do skaláří problematiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:43 Daty Re: Yirka
A co se satne, když bduu mít 2 samcem nebo samice? Odchov oželím, ale budóu prosperovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:13 Muž Yirka [9126] Re: Daty
Už to že všechny měly ten hrb svědčí o tom že to je nespolehlivý rozlišovací znak, je nepravděpodobné že by v 8mi ks nebyla samice. Jediná 100% jistota je rozeznat pár před vytřením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:00 Daty Re: Yirka
Dospělé i byly, tedy tak 10cm...a všech 8 mělo hrb na čele :). POměřil jsme akva a na výšku má 40 cm, tak je asi budu muset oželet, netrápit je a vybrat jinou dominantu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:12 Muž Yirka [9126] Re: Daty
Chce to klid a trpělivost. Ale že bys vybral v prodejně cíleně pár, to by musely bát opravdu dospělé a obchodník by je musel mít vysledované. Normální postup je koupit více kusů a až se pár vybere tak ostatní buďto po dohodě vrátit do krámu nebo se podělit s kamarády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 20:27 Daty
Už nyní nahlodán těmi skaláry, dnes jsem byl v prodejně a u velkých skaláru jsme nebyli sto vybrat pár ...tak valstně asi se budu muset asi spokojit s možná nepárem....A dania taky nevyšly, odmítli mi je pordat, s tím, že to akva zrovan léčí, protože black molly co s nimi byly v nádrži mají plíseň...tak bez úspěchu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 23:52 Muž Yirka [9126] – Re: Zabacek
Připrav se na to že neuhlídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 22:01 Muž Zabacek [2]
Tak zrovna dneska potom co jsem vyluxoval akvarko a ostrihal kytky tak skalary nakladli jikry na list echynodoru a velka a mala skalara ten list hlidaj jak oko v hlave. Jsem zvedavej jestli uhlidaj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 07:16 Muž Zabacek [2]
Bohuzel mam akvarium jen jako zivi obrazek, nemam dlasi nadrz kam bych mohl ryby premistit, ale i tak diky za rady kdybych se nekdy pokousel o odchov mladych tak uz budu vedet jak na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 14:54 kolcun2
Keď sa rozhodneš odchovať, radim odloviť rybky alebo len ikry. Máš tam krunirovcov a oni sú nočné tvory a požeru ikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 14:15 Muž Zabacek [2]
Bohuzel mista moc nemam ale schovavacek maji dost takze vzdy kdyz jedna se zene za druhou tak se predni ma kde schovat a pak se v ukrytu otoci a vyda se na protiutok a takhle se tam postuchujou vzdy kdyz sviti svetlo, tusim ze potme se neperou :-). No nic diky za rady uvidime jak se to vyvine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 11:10 Muž vena [52]
Při tření a hlavně po vytření řeže pár vše ostatní hlava nehlava.U mě si pár vymoh akvárium jen pro sebe a pravidelně odvodí mladé. Možná by se agresivita rozložila ve větší skupině, ale na to nemáš místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 11:03 kolcun2
Mne sa bili dve samicky a dva samci pri treni. Nikdy nezautočil samček na samičku a naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 10:27 Muž Zabacek [2]
Ja tomu zase az tak nerozumim ale jak teda potom vysvetlit ze ta jedna vypada podle fotky k nadrzi (krasne dlouhe ploutve kdyz je roztahne tak muze mit tak 10-13cm) a ty zbyli dve sjou takovy splyhly a kdyz roztahnou ploutve tak maj stezi tak 7-9cm) a navic se napadaj jen mezi sebou tu velkou nechavaj v klidu a pritom tu a tam napadnou i cichavce ale jinak je taky ignorujou. Co jsem tak koukal tak je jen skalara amazonska, leopoldova a pak vysoka. ikdyz ted jak na to koukam tak podle ploutvi by to mohla bejt i ta leopoldova ale pritom jsem ji koupil spolu stema obycejnejma amazonskejma. no uvidime necham je bejt a at se nejak srovnaj. Jinak tady je link na tu fotku ty skalary ( rybicky.net/nadrz/7013/9.jpg ) kdyby nekdo chtel tak je muzu zkusit nafotit lip a vsechny tri narozdil od ostnich ryb celkem drzej a nechavaj se fotit tohle je celkem stara fotka a jeste nic moc kvalita nejsou tam videt ty dlouhy provazky z ploutvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 08:32 kolcun2 – Yirka
Súhlasim......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2009 08:25 Muž Yirka [9126] – Re: Zabacek
Jenom jednu poznámku, délka ploutví rozhodně neurčuje rozdílný pohlavní znak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 08:05 kolcun2
Ja si myslim že tie dve ryby s kratkými plutvami su samci, ale možem sa myliť. Biju sa možno preto, lebo sa chcu parit. Skús zvýšiť teplotu aspoň na 26 stupňov a vlož tam umely zeleny list. Ked sa vytru zistiš, ktorí su samci a samicky. Pokial su dvaja samci tak by som dal jedneho preč. V opačnom pripade si nechaj vsetky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 23:25 Muž kortezhugo [983] – Re: Zabacek
...oni prestanu casom...ale aj u mna sa sem tam "prezenu" :-) a potom prestanu a su kludne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 23:06 Muž Zabacek [2]
Ahoj potreboval bych tak trochu poradit mam aqvarium podle prezentace. Mam tri skalary vsechny maji stejne velky obrys tela. Dve znich maji kratke ploutve (nevim jestli to jsou samicky nebo samecci) a jedna je vystavni s dlouhymy ploutvemy (asi opacne pohlavi). Utech s kratkymi ploutvemy neustale dochazi k potyckam navzajem se napadaji a prohani se po okvarku a prilezitostne prozenou i nektereho z cichavcu ktery je zhruba stejne veliky, neonky a zbyle 3 zivorodky ignoruji, krunyrovce a prisavky take. Chtel bych se zeptat jestli toho casem nechaji a nebo bude potreba jednu skalaru s kratkymi ploutvemi odlovit a nekomu venovat. Pripadne by se mi i hodilo vedet jake je pohlavy to stemy kratkymi ploutvemi. diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2009 03:20 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
;-) tak si kup sylnější motorek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:49 sheva
Akvarium bylo založeno před rokem a týden po založeni sem tam dal rybičky. uz sem vyměnil půlku akvarka vody a vzduchuju co nejvic to de ale mam slabej motorek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 18:11 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: sheva
(vynechám téma, jak je dlouho nádrž v provozu)

Po přidání topítka, kdy se teplota zvedne o více stupňů, se zároveň velice urychlí rozklad odpadních látek, což vede ke zvýšení NO2. Po chvíli se situace urovná, ale bakterie jsou holt o něco pomalejší...

Opět ale končíme u nadbytku dusíkatých látek, takže výměna vody + vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 16:07 Muž Romy [1822] - Cichlidy
sheva napsal: rybicky sem tam dal až po týdnu a akvareko mám už rok...
Tomu moc nerozumím,ryby byly týden v karanténě a pak vypuštěny do rok fungujícího akviška,nebo byla nádrž znovu založena a ryby vypuštěny po týdnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 15:48 sheva
rybicky sem tam dal až po týdnu a akvareko mám už rok a CO2 nepoužívám začalo to od té doby co sem tam dal topení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 10:07 RAP – Re: Romy
Přikláním se k tvému názoru. Brzké přidání rybiček po založení a je tam dost živorodek. Otrava N-látkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:54 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Geri
Ale no tak,stačí se podívat na prezentaci,akviško bylo založeno koncem února a jak to bývá,děti spěchají s ukázáním nádrže.Kde by se vzaly těžké kovy v městském vodovodním řadu? Voda má své normy a o CO2 jsem nenašel také jedinou zmínku...
Možná by to chtělo trochu přemýšlet,než něco napíšu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:48 Muž Geri [29] - Skaláry
Muže to být i otrava těžkými kovy, nebo přidušený z CO2, jesi teda máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sheva
Řídil bych se podle Yirky,ale také bych sledoval výkaly ryb,je možné napadení vnitřními parazity.Je potřeba změřit NO2 a NO3,event. NH3,NH4.Jak tak koukám,nádrž není založená dlouho,nejspíš jsi uspěchal nasazení ryb.Nauč se orientovat v chemických procesech v akvarijní vodě,a nejen v ní.Zkus si přečíst tohle:http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-183
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:34 Muž discus [127]
Aspoň jeden až dva dni nekŕm a pridaj trochu na vzduchovaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 21:22 sheva
už sem vyměnil uvidím zítrA ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 20:43 Muž Yirka [9126] – Re: sheva
Náhlé a nepřirozené ztmavnutí-zesycení vybarvení rybek většinou zanmená otravu N-látkami. Vyměň vodu nejméně z 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 20:20 sheva – Tmavnutí Skalárů
Fotka k příspěvku ahoj Mám v akvariu 2 Skaláry a začli z neznámého důvodu tmavnout jsou nepohyblivé a sytě zbarvené. Srojí na mistě hlavou vzhůru :-( poradí někdo co stím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:07 Muž pařa:) [2] – Re: ondra08
ja o něm nemluvim ani nepíšu furt no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2009 14:55 ondra08 – Re: pařa:)
omg co furt máš s tím tyranem.ses do něho zabůchl nebo co?že o něm furt píšeš a mluvíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 12:43 Muž pařa:) [2]
karelin napsal: takhle bydlí cikáni

tak to máš ryby cikány
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 12:42 Muž pařa:) [2] – Re: stanovsky
jednu chvili tam mel napsane: 11 l Malawi tone tone jenom ty kameny co mel na fotce mu zabiraly tak 3 l objemu tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 14:06 Muž Geri [29] - Skaláry
Nepřijde mi to jako odřenina, objevil se nejpreve jeden flíček, který se pomalu ale jistě rozrůstal, asi po týdnu se objevil hned vedle další flíček a pořád se to rozrůstá a flíčky přibývají :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 12:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Geri
Mě to spíš přijde jako odřenina,zakalené oko může být také odřené.Občas se mi to stane u terčů,když se nahánějí,ale do 14 dnů se to spraví.Zatím bych jen pozoroval,zdravá ryba se s tím popasuje dobře.Odchytové ryby mnohdy vypadají mnohem hůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 12:04 Muž Geri [29] - Skaláry
prosim prosim co to je? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 02:17 Muž Geri [29] - Skaláry
Fotka k příspěvku next
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 02:16 Muž Geri [29] - Skaláry
Fotka k příspěvku další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 02:15 Muž Geri [29] - Skaláry
Fotka k příspěvku potřeboval bych radu se skalárem, identifikace a jak a čim léčit. Vůbec netušim, Jsou to ty černé jakoby stroupky, které se zvětšují po obou stranách u řitní ploutve (samice), jinak je aktivní stále se tře, ale OK to asi neni. Dík.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:55 Mato00 – Re:navik
Zaco sa ospravedlnujes? coze Prezentoval si svoj nazor a ja svoj! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:08 Muž navik [908] - Sumci – Re: Mato00 - časnost tření
V rámci slušnosti musím přiznat, že v diskuzi ze dne 15.8. v odpoledních a večerních hodinách jsem se přiklonil k názoru, že MatoOO přehání s možným výtěrem skalárů ve věku 6 měsíců.
Samička z posledního odchovu se ve společenském vytřela 6 měsíců a 10 dnů od vykulení, takže Maťo - sorry palec. Nemohl jsem najít, ve kterém vláknu a kdy k tomu došlo - takže se zpožděním....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:57 Usine – Re: kamil
Jak často a kolik měníš vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:23 Žena callaway [1]
mam 2 skalary v 350L...a stejne se rvou..doted to byl hodnej pár... samice mlátí samce..obcas samec samici.... samice okousala samci tlamku...a pod tlamou.. nepomaha nic. Je evidentni ze by se trely...ale nemuzou se asi nacasovat na stejnou lajnu..neudelas nic. Kdysi jsem mela skalary..samec mlatil samici tak, ze se schovavala...pak jednou samice dorvala samce...a pak samec zabil samici (v podstate...posledni z 5 skalar..ostatni ubil)....hejnova ryba hm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 17:38
Mám taky problém. Mám 4 skaláry 2 žlutý a 2 černý. Ty 2 žlutý napadaj ty černý a černý se taky perou mezi sebou. Jednoho krásného rána se vzbudim a ty černý skaláry maj poraněný ploutve tak nevim jestli je to od těch žlutejch nebo je to nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 15:33 Muž pepis [15] - Cichlidy
s tím nic neuděláš, časem by toho měli nechat pokud mají dost prostoru, skaláry mají v oblibě panovačnost a agresi vúči slabším jedincům ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=2901