Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:43 Žena Verimmi [173] Re: Ivoš
Valisnerii jsme si nechtíc zabila během předělávání akva, trochu uschla, mám ty zbytky napíchané kolem stěny vzadu v akva, ale nevím jestli se chytnou, musím koupit, ale vzhledem k tomu že jsou děti nemocné se teď nedostanu do zverimexu. něco vymyslím, ještě se má možnost schovat za kořen ten velký tam je taky místo, ale nevypadá nějak zvlášť pocuchaně.
Díky za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2013 13:42 Muž Yirka [9126] Re: Nicky
Máš pravdu, na ty čtverzubce jsem zapoměl, taky bych je vynechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:36 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Verimmi
Tak jim tam napíchej aspoň pár valisneriií ať si mezi ně může zalézt:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:34 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Yirka
Díky. Ramirezky se nejspíš budou stěhovat a u akar začínám mít obavu, že to jsou dva samci, opravdu to moc nepoznám. Původně jsem do akva chtěla i dva čtverzubce trpasličí, proto ho mám teď plné okružáků, ale to asi taky nebude dělat dobrotu, co... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:24 Muž Yirka [9126] Re: Nicky
Myslel jsem tím právě tu akaru a také ty ramirezky. Pokud se k sobě budou mít, bude tam probíhat skoro permanentně nějaké tření a tudíž i konflikty a málo pohody. Pořád bude někdo upozaděný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:13 Žena Verimmi [173] Re: Ivoš
ufff ano napsal :)

do teď se k sobě chovali mírumilovně a to byli v menším akváriu, ale máš pravdu bylo více zelené- toto akvárium teprve pomalu zarůstá, ale nebylo místo na 3 akvária( dvě stávající a toto nové) tudíž jsem byla nucena je přemístit i s tím minimem rostlin. Rostliny doplňuju postupně,jenže momentálně jsou děti nemocné a nikam se nedostanu a manžel mému koníčku neholduje.
Rostlinky v tomto akváriu jsou zbytky co byl jakš takš slušné a nesežrané od ancíků a tak se snad brzy chytí a poporostou.
Nevím jestli bych těch skalárů chtěla mít víc, akva má přeci jen 300l a to není moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.01.2013 12:59 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Verimmi
Odpověď je jednoduchá - tahle skalára dostala na budku a tak je zalezlá aby na sebe nepoutala pozornost. A protože máš akváriu takřka holé, tak nemá možnost se schovat mezi hustší porost rostlin, čili jí jiný úkryt než filtr nezůstává. Nejspíš se v komunitě tvých skalárů profiluje pár(y) a podobných jevů bude přibývat. V profilu nádrže máš uvedeno, že máš 6 skalárů, což skalárům velice ulehčuje rozdat si karty o tom, kdo je v hejnu šéf a ten to pak dává ostatním patřičně sežrat. Chtělo by to hejno aspoň 8-10 kousků aby jeho sociální struktura nebyla tak přehledná a zneužitelná. Šéf takového hejna nebude mít dostatek času buzerovat jen 1-2 jedince ale bude se snažit buzerovat pokud možno všechny, čímž se jeho buzerační potenciál rozloží mezi více objektů a tím bude logicky buzerační zatížení buzerovaných skalárů nižší, čímž se jim uleví. Napsal jsem to dost srozumitelně?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:40 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: host
Tak od toho mám zrovna svoje hejno smich koukala jsem na jeho chov, opravdu nádhera. Taky jsem mu říkala, že mám klasicky zarybněnou dvoustovku a on na to, že to hejno by tam mělo být akorát, že to malé nebude.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:41 Žena Verimmi [173] – skalára
Mm dotaz, jaký může mít skalára důvod se zdržovat pod filtrem... na krmení normálně doplave nahoru a pak si tam zase zaleze... známky vnější nemoci nepozoruju, dělá to teda od včera kdy se tu trochu kočkovali navzájem ještě s jednou, ale tak zajímalo by mně jestli je to normální... ikdyž s tou náladou co tu panuje se nemám odvahu ani zeptat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:34 host Re: Nicky
Nedej na nějaké řeči jak co má být nebo nemá a navštiv skutečného chovatele. Jednoho špičkového máš za "rohem". Jenda Haidinger v Lásenici. Před výjezdem z Lásenice v pravo když jedeš od Jindřicháče. To je ten co udělal třebas alty od Linkeho. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:58 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Yirka
Jaké podle Vás budou problémy s ostatními rybkami? Nejsem si úplně jistá, co tohle druhé nadzemní podlaží vydrží, ale jinak se do budoucna nebráním pořízení vetší nádrže (za předpokladu, že nebude bránit manžel), nebo některé vzrostlé ryby poputují k někomu jinému. Jak jsem psala, zatím s jinými druhy problémy nejsou ani ze strany skalár, ani naopak, dovedu si představit možná jen konflikt s dospělou akarou, ale do té mají ty moje ještě hodně daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:46 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Souhlasím. Můj děda byl velký milovník skalár, v jeho době měl nejhezčí skaláry v okolí, a to je choval maximálně ve stovce, na mojí dvoustovku teď koukal jako na zázrak.

Jinak dnes jsem náhodou koukala, za co mám u karmy stržené body, a bylo to za 2 palce dolů u příspěvku, že i bojovnice si zaslouží něco lepšího než 3-litrové akvárium. To pak opravdu nějak nechápu takovéto rozčílení nad hejnem 5 mladých skalár ve dvoustovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:37 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: RAP
Teď nevím, jestli je příspěvek myšlen pozitivně, nebo negativně... ano, nemám akva blackwaters, ale mám nízké osvětlení, spoustu kytek na hladině a akvárko jsem se (na tu bídu s velikostí) snažila přizpůsobit hlavně skalárám, tedy proud jen u zadní stěny a co nejvíce místa pro plavání u přední stěny a uprostřed. Když si u atlasu ryb rozkliknu "plave v nádrži", koukám, že spousta skalár tady neviděla nejen blackwaters, ale ani 200l akvárium. Čímž neříkám, že je moje akvárko dobré. Pokud by bylo nedostačující, skaláry sváděly velké boje a některé byly dlouhodobě utlačované, jsem pro darovat je jako hejno někomu s lepšími podmínkami. Pozoruji rybky celkem dlouho a každý den, takže můžu říct, že ostatních druhů ryb si nevšímají a neútočí na ně, a to ani během krmení. Během tření se stane agresivní jakákoliv rybka (mám zkušenost s cichlidkou kakadu ve 160l nádrži, kterou jsem nakonec musela nechat jen pro ně a to ještě z tria spolu nově vytvořený pár ubil samičku z předchozího tření), takže ta dedukce "větší akvárium, než je doporučené v atlasu, poskytne ostatním rybkám ochranu před vytírajícím se párem" platí zřejmě až v takovém měřítku, do kterého se nikdo z panelákových chovatelů nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2013 05:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
Teď jste mne docela dooost pobavil... smich ....Cituji... Mám své zkušenosti a ty zase své, každopádně skaláry jsou hejnové ryby, psal o tom Mlynář ve svém článku, dokazují to výzkumy vědců....Po dlouhé době, jestli kdy vůbec, jsem velmi musel souhlasit i s mým přítelem Bobem smich
O "vašich" zkušenostech fakt nepochybuji, ale pochybuji o tom, že jich bude dost. Zvláště pak, když používáte tak pochybné argumenty... A to Honza patří mezi mé velké oblíbence, nejen protože toho umí hodně a vědců si vážím. Nejkrásnější skaláry dělal Honza v Zelenči v nádržkách, že se blbě točily, jak jim bylo těsno. Vím o chovatelích, jimž se skaláry točí v nádrži na povel, jak jsou tam nahusto. A jsou to skvostné ryby. Takže jak už bylo řečeno, ale málo zdůrazněno. Všechno je to o tom, co skalárům člověk dá a nutně to nemusí být prostorové litry vody. Žádní veleplavci to nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:45 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Bob66
ryby jsou staré cca 1,5 roku, na fotkách. Teď mají 2 roky a půjdou do 800 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:43 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: grunda
Nezlob se na mě ale na fotkách jsou vidět dospělé ryb hmm Já netvrdím že jim tam bylo špatně, naopak čím víc je jich spolu tím lépe prosperují a pokud se mění často voda tak to nějaký čas vydrží. Ale s tím co tvrdíš ty by v tom akváriu neměly být od začátku, ale rovnou ve velkém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Bob66
tam byly jen jako malinké, teď už budou plavat v 800 litrech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.01.2013 21:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: grunda
Pokud máš takovýto názor, tak nechápu těch 6 terčovců v 230l ;-) To už raději skousnu 6 skalár v 200l X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:24 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Yirka
ještě líp, 6 skalár ve 200 litrech potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:24 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Bob66
souhlasím s tebou, každopádně mi nepřijde správně narvat velké ryby do malého akva, ještě v nevhodném počtu, jen proto, že je chci. Buď to budu dělat správně, nebo vůbec. Když někdo zavře nějaké větší zvíře do malého prostoru, tak se všichni můžou po...., když někdo zavře ryby do nevhodného akva, tak se to ještě obhajuje, to prostě nechápu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 21:12 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: grunda
Pokud bude jeden pár skalár ve 150l akváriu, o které se majitel dobře stará, tak spokojené budou. Ale když bude hejno v maxi nádrži s katastrofálními podmínkami, tak doufám že nebudeš tvrdit že jsou na tom lépe než ten jeden pár ;-) Všechno je to jen o přístupu majitele X-) Pokud by každý striktně dodržoval ideální podmínky, tak má každý prázdnou nádrž a v tom sem tam rybku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:59 Muž Yirka [9126] Re: grunda
Víš, když chceš do něčeho "rejpat", jako třeba do počtu mých šestiletých skalárek, tak na to nestačí juknout zběžně na profil a pouštět si klávesnici na špacír. Když jsem s nimi začínal, měl jsem také 6ks, v posledních dvou letech jsem o 3 přišel. A dokupovat k nim malé by byla blbost. Tím s tebou na toto téma končím, další kázání si schovej pro někoho jiného. Já nemám zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: RAP
v párech se chovají, ale je to správně? Pokud vím, tak se netvoří pár na celou dobu, většinou se tře dominantní samice a střídá samce.
takže už zůstává jen jedna otázka - přizpůsobit akva rybám, nebo čekat, že se to nějak dopadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:31 RAP Re: grunda
Je hejno a hejno. U neonek jde především o ochranu a čím víc jedinců tím lepší ochrana. U skalár stačí pět kusů do hejna. Stejně se většinou chovají v párech.
Pokud se pořádně podíváš na prezentaci Nicky, zjistíš, že ty její skaláry black water v životě neviděly. Spíš je důležitější znát hodnoty vody ve které vyrůstaly.
Samozřejmě čím větší akvárium, tím lépe! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:19 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Yirka
netvrdím, že jsem neomylný, to v žádném případě. Mám své zkušenosti a ty zase své, každopádně skaláry jsou hejnové ryby, psal o tom Mlynář ve svém článku, dokazují to výzkumy vědců. Je zajímavé, že když si někdo chce dát do akva 5 neonek, tak mu každý radí, ať jich je minimálně 10, že jsou hejnové. Skaláry jsou taky hejnové, ale stačí 3. Někde je něco špatně. A velikosti akva pro hejno skalárů - no 200 litrů to asi nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:14 Muž Yirka [9126] Re: grunda
O tvé reakce, nejen na můj poslední příspěvek, nestojím. Nikde jsem nepsal o deseti kusech. Nikde není dáno, že hejno skalárek je nejméně 10ks. A nějaké příměry se psem si nech rovněž od cesty. Můj profil tě rovněž nemusí zajímat. Vždyť ty si v podstatě stačíš sám. Tak sem nechoď jednou za 2-3 dny exhibovat a přesvědčovat ostatní o své jedinečnosti.
Jednoduše řečeno, uvědom si, že nejsi neomylný a že nemáš jedinou pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2013 19:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Yirka
tak to napíšu jinak, i pro jemnocitné povahy. Skaláry jsou hejnové ryby, hejno je cca 10 ks, 10 ks do 200 litrů nenacpeš. Další věc je, že jsou to cichlidy z jižní ameriky, tzn. jsou háklivé na vodu - když je špatná voda, jsou agresivnější, když je moc světla, jsou agresivnější. Optimální akva pro skaláry je black water, tak 500 litrů. To že ryby žijou i v menším akva neznamená, že žijí správně, když chci velké ryby, musím mít velké akva. I velký pes může celý život žít v kotci, ale spokojený nebude. Stejně jako skaláry v malém počtu a malém akva. Chápu proč to tak obhajuješ, stačí se podívat k tobě do profilu, ve 200 litrech skaláry, ale to by jsi musel uznat, že děláš něco špatně a to u tebe nehrozí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.01.2013 19:13 Muž Yirka [9126] Re: Nicky
Já bych problém neviděl ve skalárkách. Ten pro blízké budoucno vidím spíše ve skladbě těch ostatních rybek. Skaláry se nakonec vždy nějak porovnají, zvláště když jim vytvoříš nějaká zákoutí. A nebude to nijak bolestné, zvykneš si na to. Popřemýšlej však, o těch ostatních druzích. A jinak, minimální objem 500l pro skaláry je poněkud zjednodušeným pohledem. Nesmíš to brát tak, i když to tak někdy vypadá, že ten kdo nejostřeji reaguje a prosazuje jedinou pravdu ji musí vždy míti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:53 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Díky. Já nejsem ani tak vyděšená, jako překvapená v závislosti na jejich věku a na tom, že jsem je pořídila ani ne před měsícem jako mladé. Jsem ráda, že aspoň neútočí na jiné druhy.

Vzhledem k osazenstvu nádrže si beztak myslím, že jikry nevydrží první noc, takže ten poprask kolem tření asi nebude zas tak hrozný.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
ony se nebudou chovat jinak, chovají se pořád stejně, hlídají určitý prostor v akva, pokud je to akva malé, tak to většinou znamená problém, ostatní ryby se musí schovat. Pokud je akva dost velké, tak i když skaláry brání svůj kousek, tak ostatní pořád mají kde plavat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:46 R Muž romant [27987] Re: grunda
Jistě, to co teď tazatelka pozoruje, to je poprvé co vidí takovýto chování skalár, ono to dokáže člověka neznalého někdy pěkně vyděsit, nehrotil bych to a nechal tomu volnej průběh, toť můj názor. Už jsme spolu na toto téma diskutovali několikrát, každý máme trošku jinou zkušenost a oba dva víme, že každý akvo je originál a tu jistotu, že se skaláry jenž se chtějí třít zachovají jinak v 500 litrech, tu bych neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:36 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: grunda
nechtěla jsem hejno, aby se mi netřely... bylo mi doporučeno dokoupit ryby do hejna. příště musíš být v připomínkách rychlejší, nebo si to nechat.

kdyby mi tu býval kdokoliv napsal, že je to pro ně malé, udala bych ty dvě a další nepořizovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Nicky
každému podle chuti, pak se nediv, že ti při tření budou vznikat problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
tohle dělají, i když jsou dospělí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.01.2013 17:32 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: grunda
Krevetkám bude taky líp ve dvoustovce než ve třicítce a přesto je to živočich vhodný do miniakvárií. Čím větší akva, tím lepší, ale dokud nemůže mít každý doma tisícovku, snaží se nějak splnit základní nároky rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   28.01.2013 17:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Nicky
už jsem to sem psal minimálně dvakrát a pokaždé jsem to schytal, že 200 litrů akva je pro skaláry akorát. Podle mě je minimální odpovídající objem 500 litrů, ale .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:27 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: grunda
ptala jsem se zrovna tady na fóru a odpovědi byly, že počet je vzhledem k akváriu ok, tak nevím, proč ses nevyjádřil předtím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:26 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Ono se jistě ještě prostřídají i ostaní, jsou to mlaďáci, příště můžeš mít zase sestavený jiný pár. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:25 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Nicky
i když asi zase budu za blbce, dobře ti tak, nacpat skaláry do tak malého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:23 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Díky. On to není úplně pěkný pohled... dvou skalár je plné akva a zbytek se krčí vlevo dole pod kořenem... mohly teda ještě počkat, nerada bych si nechávala jen ten pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:17 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Vytřou se, budou trénovat, ale že z toho něco bude, to bych nepočítal, spíš jenom ten tréning, čímž neříkám že nejsou neplodní, ale s pravděpodobností téměř hraničící s jistotou to bude jenom ten tréning.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:11 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Puberťáci dneska vytvořili pár a čistí lupeny... jsou vůbec v pěti měsících (kvalitně živení živým krmením od chovatele) plodní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:41 Žena Verimmi [173] Re: romant
krmím je ráno jak vstanu a pak kolem 18h vždy dám jen trochu to co prostě hned sežerou, někdy se bojím že strádají, ale například ti skaláři mají po krmení vidět bříška a ráno jsou zase skoro placatí, snažím se je nepřekrmovat
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:36 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Když je nanakrmíš i třeba několik dní, nic se nestane a jenom jim to prospěje, vytráví a budou líp futrovat až dostanou, ale potom normální dávku, žádný nadměrný dopřávání. Krmit je lepší v mini dávkách a třeba i 2x denně, ale podmínka to není, jednou denně taky stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:31 Žena Verimmi [173] Re: romant
Ale tak když je jeden den nenakrmím, nebudou pak chtít žrát víc? mražené krmivo nedávám každý den, jen asi 4x za týden, jinak granulky a vločky plus to co je pro ancitrusy- tablety, ale ty žerou všichni i skaláři je dlubou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:21 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
To souvisí s tím nepřekrmováním, mají potom větší apetit, Ty když máš hlad, tak se taky na jídlo těšíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:02 Žena Verimmi [173] Re: romant
ááá tak já tu kecám blbosti, schválně jsme šla juknout do mrazáku, je to krmivo od aquarimex a je to Krevetka special, a ještě 40117 Malawi mix - to jsme dostali k nějakému nákupu v akvaristice, a pak tam mám ještě 40039 Červená komáří larva od stejné firmy(to by měla být patentka, ne) ... já si to pořád nějak pletu ty nítěnky a patentky hmm
před podáváním rozmrazuju,proplachuju a krmím postupně tak ať to rybky hned sežerou a nic nepadá na dno
proč jeden den v týdnu nekrmit vůbec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:52 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Mražené nítěnky nedávat, to je může bejt pěknej eklhaft a často to bývá zdroj nemocí. Když mražák, tak patentky, koretry, cyklop. Před podáváním nechat rozmrazit, propláchnout studenou vodou a postupně dávat rybám, nepřekrmovat, jeden den v týdnu nekrmit vůbec, vodu měnit pravidelně týdně 1/3 akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:47 Žena Verimmi [173] Re: romant
JJ já to nijak nehrotím, vytřou se, vytřou se, nevytřou nevadí...
výmněnu vody měli teď jak cestovali z toho malého ubytování do toho většího, ale hlavně mně zajímalo jestli nějak poznám zda se třeba dva spárovali, je jich 6 nejsou všichni stejní, ale nekupte to za 14kč/ks dva jsou zlatí, dva nebo tři koi a jeden je takový jakoby mechový, z těch zlatých je jeden menší a jeden větší, ale jsou prý stejně staří a u těch koi je taky jeden znatelně menší. Momentálně žerou jak diví- koupila jsme na aquaburze nějaké krmení- granulky s 30% masové složky a oni po tom jedou jako po uzeném a ta napapaná bříška jsou pak krásně poznat :) pak papají mražené nítěnky a ještě nějakou směs co byla pro cyhlidy,směs špenátu s něčím, to jim taky šmakuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:38 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Moje rada je jednoduchá. Nechat tomu volnej průbeh a až budeš mít všechno tak jak si představuješ, tak je můžeš zkusit trošku stimulovat intenzivnějšíma výměnama vody a snížit jim vždycky při tom o 2 stupně teplotu(třeba mít 27 a schodit jim to na 25) a samozřejmě to chce mít ryby tzv. dobře rozkrmený a uvidí se. Ovšem čím víc se chce, tím míň to jde, to je stará vesta. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65786x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=2251